بازی آخر

11:54 ۱۴ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 37 0
بازی آخر

دوشنبه هفته گذشته بود که پوریا، کودک 7 ساله بر اثر سقوط وسیله بازی در پارک پردیس ابهر دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.

ایرنا

بنا به اظهارات افراد حاضر در محل با سقوط یکباره وسیله بازی پیچی، این کودک دچار ضربه به سر شد و پس از انتقال به بیمارستان نیز ارائه اقدامات درمانی نتوانست این کودک را به زندگی برگرداند و این حادثه سبب جان باختن پوریای هفت ساله شد.
در همین رابطه نیز دادستان دستور پلمب این پارک را صادر کرده و قرار است جزئیات این حادثه مورد بررسی قرار گرفته و مقصران اصلی مشخص شوند.
وقوع این حادثه سبب شد تا رسانه‌ها برای پیگیری این موضوع به سراغ مسئولان بروند تا بدانند چه کسی مقصر مرگ این کودک بوده اما بازهم ماجرای تکراری در مقصر دانستن دیگری به چشم آمد و هر یک از دستگاه‌ها، دیگری را مقصر دانسته و وقوع این حادثه را به دیگری ارجاع دادند.

* تصاویر درست بعد از حادثه در سایت بارگذاری شده است
در این رابطه شهردار ابهر، محمدرضا ذوالقدر تلویحا مقصر را کوتاهی در اطلاع‌رسانی اداره کل استاندارد استان اعلام کرده است و در گفت‌وگو با صدای زنجان با ابراز تاسف از بروز این حادثه با بیان اینکه تصاویر ارائه شده در سایت‌ها، مربوط به پس از وقوع حادثه است، عنوان کرد: اگر یک وسیله بازی مورد بازرسی قرار می‌گیرد بایستی ایرادات آنها به ما منتقل شود اما تصاویر درست بعد از حادثه در سایت بارگذاری شده و تاکنون نیز هیچ گزارشی مکتوبی از طرف اداره استاندارد در خصوص ایرادات وسایل بازی به ما ارائه نشده است.
ذوالقدر با بیان اینکه پارک پردیس در قالب قرارداد 10 ساله از سال 92 در اختیار بهره‌بردار قرار گرفته است، عنوان کرد: در قرارداد منعقد شده و در بندهای 6، 7، 8 و9 به تعهدات سرمایه‌گذار اشاره شده است که نوسازی، تجهیز و استانداردسازی وسایل بازی از جمله این تعهدات بوده است.

* مسئولیت حقوقی ناشی از این حادثه متوجه بهره‌بردار است
وی مسئولیت استاندارد‌سازی تمامی وسایل و تجهیزات پارک را بر عهده بهره‌بردار دانست و گفت: مسئولیت حقوقی ناشی از این حادثه متوجه بهره‌بردار بوده اما شهرداری نیز در حادثه اتفاق افتاده در قبال شهروندان و در خصوص مسائل اخلاقی و اجتماعی خود را مسئول می‌داند و در این رابطه پیگیر هستیم.
شهردار ابهر با رد ادعای اداره کل استاندارد مبنی بر ارائه گزارش‌ها و هشدارها در خصوص غیر استاندارد بودن تجهیزات تاکید کرد: ما در آذر ماه سال گذشته درخواست بازدید از تجهیزات و وسایل بازی را از اداره کل استاندارد استان داشته‌ایم که در این راستا شرکت اعتماد صنعت تبریز در 27 فروردین ماه سال جاری بازدید از تجهیزات و وسایل بازی پارک پردیس انجام داده و با توجه به اطلاعات موجود، 30 اردیبهشت ماه نیز شرکت مجری گزارش این بازدید را به اداره‌کل استاندارد استان ارائه کرده است اما نتیجه این گزارش‌ها و بازرسی‌ها تاکنون به دست ما نرسیده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: برای وسایل بازی بزرگ شهربازی، گواهی استاندارد صادر شده اما برای دستگاه‌ و تجهیزات بازی کوچک که در محوطه باز وجود دارند، چیزی تاکنون به ما ابلاغ نشده است.
شهردار ابهر اذعان دارد راهکاری از جانب اداره کل استاندارد و اینکه گزارشی از ایمنی وسایل و اینکه کدامیک از آنها غیر استاندارد و کدام استاندارد است ارائه نشده است.

* سال 91 این وسیله بازی توسط اداره استاندارد تایید شده است
ذوالقدر با بیان اینکه در گزارش ارائه شده سال 91 این وسیله بازی به همین شکل بوده و توسط اداره استاندارد تایید شده است، عنوان کرد: در خصوص استقامت این دستگاه نیز در سامانه و سایت موجود است که هیچ گزارشی در سال‌های گذشته مبنی بر عدم استقامت این دستگاه ارائه نشده بود.
گفته‌های شهردار ابهر در کوتاهی ارائه گزارش در خصوص غیر استاندارد بودن وسایل بازی و بیان اینکه این محل بازی در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته، سبب شد تا تقصیر این ماجرا متوجه اداره کل استاندارد استان شود اما همین اظهارات موجب شد تا مدیر کل اداره استاندارد استان واکنش نشان دهد و مسئولیت اتفاق افتاده را متوجه شهرداری بداند که با وجود ارائه گزارش‌ها در خصوص غیر استاندارد بودن تجهیزات بازی، اقدامی در راستای استاندارد سازی وسیله‌های بازی انجام نشده است.

* هیچ یک از بهره‌برداران اقدامی نداشته و احساس مسئولیت نکرده‌اند
کارگرزاده، مدیر کل اداره استاندارد با بیان اینکه عدم بی‌اطلاعی حرف قانع کننده‌ای در این موضوع نیست، گفت: این اداره کل بارها با اجرای کلاس‌های آموزشی مرتبط و انجام مذاکرات و مکاتبات و مراجعات حضوری نسبت به بیان اهمیت استانداردسازی تجهیزات بازی برای شهرداران و بهره‌برداران استان، اقدام کرده است که هیچ یک از بهره‌برداران تا کنون در این باره اقدامی نداشته و احساس مسئولیت نکرده‌اند.
در این رابطه مسئول روابط عمومی اداره کل استاندارد استان نیز با انتشار متن خبری در رسانه‌ها، از غیراستاندارد بودن تجهیزات موجود در پارکهای استان خبر داده و اظهار کرده است: بارها به طور کتبی و رسمی به شهرداران و بهره‌برداران و مسئولین مرتبط استان اطلاع‌رسانی شده ولی تاکنون هیچکدام از تجهیزات یاد شده موفق به اخذ مجوز از اداره کل استاندارد استان نشده‌اند.

* مسئولیت بروز هرگونه حادثه با شهرداران است
وی ابراز کرد: در حال حاضر مسئولیت بروز هرگونه حادثه در این زمینه با شهرداران استان بوده و عدم آگاهی از موضوع به هیچ عنوان مورد پذیرش این اداره کل نبوده و رافع مسئولیت آنها نیست چرا که استاندارد‌سازی تجهیزات بر عهده ارائه‌دهندگان خدمات(شهرداران، بهره‌برداران) است.
مسئول روابط عمومی اداره استاندارد استان، اظهارات شهردار ابهر در اخذ مجوز در طی سال‌های گذشته را خلاف واقع اعلام کرده و ابراز داشت: تجهیزات زمین بازی موجود در پارک پردیس ابهر، دارای مجوز بهره‌برداری نبوده و مجوزهای داده شده صرفاً مربوط به برخی از تجهیزات شهربازی پردیس است.
به گفته این مسئول، تمامی تجهیزات بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد از اردیبهشت ماه سال 85 ، مشمول استاندارد اجباری شده و اداره کل استاندارد از تاریخ اجباری شدن، موضوع را به طرق مختلف اقدام به اطلاع‌رسانی به متولیان امر از جمله شهرداران، بهره‌برداران و سایر مسئولین ذیربط استان کرده است اما تمامی تجهیزات بازی که در زمین‌های بازی پارک‌های استان در حال استفاده است، فاقد مجوز بهره‌برداری است.
در این رابطه شهردار ابهر در پاسخ به سوال خبرنگار صدای زنجان در خصوص تمهیدات انجام شده برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی اظهار کرد: پس از حادثه اتفاق افتاده، همه تجهیزات فلزی از محل پارک پردیس جمع‌آوری شد تا با نظر اداره استاندارد اقدامات لازم را انجام دهیم چرا که باید امنیت شهروندان را تامین کنیم.
وی ابراز کرد: در فاصله دو روز پس از حادثه نیز با بازدید از تمامی تجهیزات بازی پارک‌ها ایراداتی که وجود داشت مرتفع شده و از اداره کل استاندارد نیز می‌خواهیم نواقص موجود را ارائه کند تا بتوانیم استانداردها را اعمال کنیم.
ذوالقدر با بیان اینکه کف‌پوش به اندازه کافی برای پوشش محل‌های بازی خریداری شده است، عنوان کرد: بدنبال آن هستیم تا محوطه همه مجموعه‌های بازی کفپوش شود و به مردم اطمینان می‌دهیم که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

** روزنامه صدای زنجان، 1397،4،16.
7312/6085


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

چرا مرد‌ان زودتر از زنان می‌میرند؟!
زنان به دلایل مختلف از جمله بیولوژیکی، اجتماعی و سبک زندگی معمولا بیشتر از مردان عمر می‌کنند. اما به نظر می‌رسد یک دلیل بدیهی‌تر هم وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود.
اسلوموشن تماشایی از لحظه ترکیدن بادکنک پر از آب
تماشا کنید؛ ویدئوی جالب از لحظه ترکیدن بادکنک پر از آب در حالت ها و شرایط مختلف که به صورت اسلوموشن توسط گروه آمریکایی لجندری شاتس تصویربرداری شده است.
تصاویر ناب تاریخی؛ از سر بریده سرباز ژاپنی تا تشییع همسر لنین
تصاویر ناب تاریخی که احتمالا تا این لحظه ندیده بودید؛ از سر بریده سرباز ژاپنی تا تشییع همسر لنین!
شوخی‌های جالب؛ از اختلاس راننده تا سگ دستِ استاد!
هر نوشته ای نویسنده ای دارد. هر نویسنده ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته هایی که در این صفحه می خوانید، Status های کپی پیست شده ای است که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
لحظه‌های خنده دار برخورد توپ به صورت
تا کنون برایتان پیش آمده است که توپی با شدت به صورتتان برخورد کند؟! حتی تصورش هم می تواند ترسناک باشد!
انقلابیون و آستین کوتاه از آغاز تا امروز
فضای مجازی با کسی شوخی ندارد؛‌ چه نماینده مجلس باشید، چه مجری تلویزیون و چه مسئول حراست شهرداری قزوین؛ کافی است گاف بدهید تا جایتان را در صدر حمله‌های کاربران باز کنید.
32 هزارمیلیارد ریال قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی منعقد شد
بروجرد - ایرنا - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سه بانک و یک صندوق موسسات عامل برای تسهیلات اشتغال روستایی هستند که تاکنون 32 هزارمیلیارد ریال قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی منعقد شده است.
570 تبعه بیگانه طی 24 ساعت گذشته در ماکو دستگیر شدند
ارومیه- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی ماکو با اشاره به تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی، گفت: طی چند عملیات در 24 ساعت گذشته 570 تبعه بیگانه در این شهرستان دستگیر شدند.
ماندگاری معلمان درآموزش و پرورش به ایجاد انگیزه نیاز دارد
اهواز - ایرنا - رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت: باید برای نگهداشت نیروی انسانی در آموزش و پرورش انگیزه ایجاد کرد و نباید به راحتی معلم را از سیستم آموزش و پرورش از دست داد.
اوقات فراغت کودکان دغدغه همیشگی والدین
بروجرد - ایرنا - اوقات فراغت زمانی برای پرداختن کودکان و نوجوانان به فعالیت های مورد علاقه ومفرح است درعین حال تنظیم وقت و فراهم کردن استفاده بهینه از این روزها به دغدغه ای برای والدین تبدیل شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیف لیست دریافت کنندگان ارز دولتی را به دادستانی فرستاد-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز شنبه 30 تیر 97 را در اینجا مشاهده کنید.
پخش برنامه «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی، عقب افتاد
برنامه عصرگاهی «حالا خورشید» با حضور احسان علیخانی در خصوص شفاف سازی اتهامات مالی، امروز ساعت 17:40 پخش می شود.
دخترانِ بدون حجاب در المپیاد جهانی در ایران
در تصاویری که در فضای مجازی پخش شده نشان می دهد که برخی شرکت کنندگان خارجی در المپیاد جهانی زیست شناسی در ایران، بدون حجاب در جلسه آزمون شرکت کردند.
تلاش محسن رضایی در دفاع از حقوق اقلیت ها به بار نشست
در این جلسه قانون شوراهای 1375 مورد اشاره قرار گرفت و با شمول این قانون و تبصره آن، اقلیت‌ها می‌توانند در انتخابات شوراها شرکت کنند.
30 بیمار در نخستین شب افتتاح بیمارستان برکت قرچک پذیرش شد
36 واحد مسکونی به مددجویان معلول هرمزگان واگذار شد
61 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد
36 واحد مسکونی به مددجویان معلول هرمزگان واگذار شد
61 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث شد
سالانه فقط 50 زایمان در آذربایجان غربی خارج بیمارستانی است
نقشه راه همکاری ایران و فرانسه در حوزه سلامت تدوین می شود
پزشک متخصص در مراکز تامین اجتماعی همدان افزایش یافت
51 واحد صنفی بهداشتی متخلف در قزوین تعطیل شد
43 مرکز درمانی کشور در دست ساخت است