ایتالیا مخالف تصمیم اتحادیه اروپا علیه پناهجویان

07:53 ۱۳۵ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 236 0
ایتالیا مخالف تصمیم اتحادیه اروپا علیه پناهجویان

رم - ایرنا - در حالیکه اتریش از آمادگی خود برای بستن مرزهای جنوبی این کشور با هدف جلوگیری از ورود پناهجویان خبر می دهد، ایتالیا این تصمیم را خلاف ارزش ها و سیاست های اتحادیه اروپا می داند.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، اتریش اعلام آمادگی کرده در صورت اجرایی شدن برنامه دولت آلمان درباره سیاست های پذیرش پناهجویان، سیاست بستن مرزهای جنوبی را در پیش می گیرد.
اما انتزو موئاورو میلانزی وزیر امور خارجه ایتالیا بیان کرده است: شورای اروپا تاکید دارد، مساله پناهجویان مشکلی اروپایی است و نیاز به تلاش مشترک اتحادیه اروپا دارد. اگر این سیاست اروپایی است، پس باید وارد مرحله همکاری شویم، ولی تصمیم اتریش مبنی بر بستن گذرگاه مرزی برنرو (میان ایتالیا و اتریش) خلاف این سیاست است و کشوری که آن را اجرا کند، باید مسئولیت ها و پیامدها را نیز بپذیرد.
سرجو ماتارلا رئیس جمهوری ایتالیا نیز در این زمین گفته است: پدیده مهاجرت ابعاد چنان گسترده ای دارد که هیچ کشوری به تنهایی قادر به مواجهه با آن نیست. مسائل مهاجرت، امنیت، محیط زیست و رشد اقتصادی چالش هایی هستند که رویارویی با آنها نیازمند انسجام و همکاری گسترده کشورهای اروپایی است و به همین دلیل نیز اتحادیه اروپا باید در چارچوب سیاست مشترک تلاش بیشتری انجام دهد.
متئو سالوینی وزیر کشور و معاون نخست وزیر ایتالیا نیز اعلام کرد که در تماس تلفنی سازنده با هورست سیهوفر وزیر کشور آلمان، با وی پیرامون راه حل های مشترک مقابله با مهاجرت های غیرقانونی حتی بین دو کشور اروپایی و حمایت از مرزهای اروپا صحبت کرده است.
سالوینی در ارتباط با هشدار اتریش مبنی بر بستن مرزهای جنوبی نیز گفت: این روند به نفع ما تمام خواهد شد، زیرا شمار کسانی که از این مرز وارد ایتالیا می شوند، بسیار بیشتر از آنهایی است که از کشور ما به اتریش می روند.

** توافق سران کشورهای اروپایی در موضوع پناهجویان:
دونالد توسک رئیس شورای اروپا بامداد جمعه هشتم تیر از طریق شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد: سران 28 کشور عضو اتحادیه در جریان نشست شورای اروپا پس از 13 ساعت مذاکرات دشوار در مورد بیانیه نهایی از جمله موضوع مهاجران به توافق رسیدند.
مسئولیت مشترک در قبال پناهجویانی که وارد اروپا می شوند، اختصاص 500 میلیون یورو به صندوق حمایتی اروپا در آفریقا و ایجاد مراکز داوطلبانه اِسکان پناهجویان نکات محوری توافق محسوب می شود.
بر اساس این توافق، کسانی که وارد ایتالیا می شوند، در حقیقت وارد اروپا شده ‌اند و تمامی کشتی‌ هایی که وارد دریای مدیترانه می‌ شوند، از جمله کشتی‌ های بخش خصوصی، باید قوانین مهاجرتی را رعایت کرده و در اقدامات گارد ساحلی لیبی دخالتی نداشته باشند.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و انگلا مرکل صدراعظم المان از توافق حاصله در نشست شورای اروپا ابراز رضایت کردند و جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا نیز پس از پایان نشست سران اروپا در جریان کنفرانس خبری اظهار کرد: رم در بحران مهاجران تنها نخواهد بود و اروپا مسئولانه تر با مشکل مهاجران رویارو خواهد شد.

** تنش بین ایتالیا و فرانسه
بحران پناهجویان و اظهارات تند مقامات فرانسوی و ایتالیایی درباره این موضوع در هفته های اخیر منجر به تنش میان دو کشور شد.
مکرون رئیس جمهوری فرانسه در پی تنش های ایجاد شده اعلام کرد: هیچ بحرانی برای پناهجویان وجود ندارد و کشتی های حامل آنان باید به سوی نزدیک ترین و امن ترین بندر بروند.
این اظهارات منجر به واکنش وزیر کشور ایتالیا شد که مکرون را متکبر خواند و گفت: 650 هزار نفر در عرض چهار سال وارد ایتالیا شدند، 430 هزار درخواست پناهندگی نیز ثبت شده است و 170 هزار پناهنده میهمان هتل ها، پادگان ها و آپارتمان ها هستند که هزینه آن بالغ بر پنج میلیارد یورو است. اگر این برای مکرون مشکل نیست، از او دعوت می کنیم، دست از توهین بردارد و در عمل بخشندگی فرانسه را نشان دهد، بنادر را به روی پناهندگان باز کند و دست از راندن زنان، کودکان و مردان در منطقه ونتی میلیا (مرز مشترک ایتالیا و فرانسه) بردارد.
تنش بین دو کشور زمانی آغاز شد که ایتالیا بنادر را به روی کشتی های سازمان های غیردولتی که حامل پناهجویان نجات داده شده در مدیترانه بودند، بست و از سایر کشورهای اروپایی خواست آنها را بپذیرند.
وزیر کشور ایتالیا با تاکید بر اینکه کشتی های سازمان های غیردولتی دیگر اجازه پهلوگیری در بنادر این کشور را ندارند، انگشت اتهام را به کشتی هلندی لایفلاین نشانه رفت و اعلام کرد که صدها پناهجوی این کشتی پذیرفته نشده اند.
وی تهدید کرد که در صورت تخلف این کشتی توقیف شده و سرنشینان آن نیز به جرم همکاری برای مهاجرت های غیرقانونی دستگیر می شوند.
گارد ساحلی ایتالیا نیز به کشتی هایی که در منطقه نجات پناهجویان فعال هستند، دستور داد به مقامات لیبی اعلام کنند که وارد آب های ایتالیا نشوند.

** شکاف در اکثریت بر سر پناهجویان:
روبرتو فیکو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا در جریان دیدار از یک مرکز اسکان پناهجویان در شهر پوتزالّو جزیره سیسیل به خبرنگاران گفت: نباید بنادر کشور را به روی کشتی‌ های سازمان های غیردولتی ببندیم، زیرا اقدام های ویژه‌ای را برای نجات جان انسان ها انجام می دهند. اروپا باید با موضوع پناهجویان با انسجام، عقلانیت و عشق مواجه شود.
اما در دیگر سو، لوئیجی دی مایو رهبر سیاسی جنبش پنج ستاره و وزیر کار و توسعه اقتصادی ایتالیا گفت: فیکو نظر شخصی خود را گفته که مواضع دولت نیست. بنادر کشور هرگز روی کشتی های حامل پناهجویان بسته نبوده و تنها از ورود کشتی های سازمان های غیردولتی ناقض قوانین جلوگیری می شود. ایتالیا هر سال 20 میلیارد یورو به حساب اتحادیه اروپا واریز می کند. اگر شاهد نتایج عملی برای حل مسأله مهاجرت نباشیم، باید سیاست های مشترک اروپایی بازبینی شود.
سالوینی وزیر کشور ایتالیا نیز در این ارتباط تأکید کرد: کشتی‌ های سازمان های غیر دولتی باید بنادر ایتالیا را فراموش کنند ولی می توانند تصاویر آنها را فقط روی کارت پستال ها ببینند.
اروپام**461**2040


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

عاشقانه هایی که زندگی را به آتش می‌کشند
مجموعه داستان‌ خواب‌های مشکوک از سری کتاب‌های سمر (نسخه سیاه) به شمار می‌آید که توسط مصطفی علیزاده نوشته شده و نشر بان آن را منتشر کرده است.
ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!
کشور‌های شرق دور مثل ژاپن و کره‌جنوبی هر یک با رویکرد‌های خاص خود، تقریبا از سال ۲۰۰۰ به صورت جدی وارد فیلم‌سازی در ژانر وحشت شده‌اند. البته بر‌عکس ژاپن که توانسته با استفاده از نگاه آتئیستی‌اش به مقوله ترس، سینمای خاص خود را پایه‌گذاری کند و حتی الگوی هالیوود در ژانر وحشت باشد، کره‌جنوبی با توجه به پیشینه و تاریخش، توفیق کمتری داشته است.
شکستن قولنج چه عوارضی دارد؟
شکستن قولنج جزو عادت‌های غلطی محسوب می‌شود که بین مردم بسیار رایج است. قولنج شکستن آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که قولنج چیست و شکستن آن چه عوارضی دارد؟
سندروم سیندرلا؛ بیماری روانی میان دختران جوان
سندروم سیندرلا به معنی نداشتن استقلال و وابستگی مالی، عاطفی، فیزیکی و ... زنان به مردان است. کسانی که با این سندروم و عقده دست و پنجه نرم می‌کنند، افرادی هستند که تفکر غالب و هدف آن‌ها از ازدواج فقط فراهم شدن خواسته هایشان و رسیدن به کمبود‌های زندگی است.
دستور تهیه سوپ لازانیا؛ متفاوت، مقوی و خوشمزه
شاید برایتان عجیب باشد، اما واقعا غذای به نام سوپ لازانیا داریم این غذا بسیار مقوی و خوشمزه می‌باشد و کاملا متفاوت می‌باشد و می‌توانید از آن به عنوان یک پیش غذا یا غذای اصلی، چون از مواد مقوی درست می‌شود استفاده کنید.
طرز تهیه جغول بغول؛ خوراک خوشمزه جگر
جغول بغول یا خوراک جگر از آن دسته از غذا‌هایی می‌باشد که همه‌ی ما خورده ایم و از طعم و مزه‌ی آن خاطره داریم. دستور پخت آن نیز بسیاز ساده می‌باشد.
کی‌روش و محبوبیتی که رو به زوال است
روند دومینوی از دست رفتن محبوبیت کی‌روش، یا لااقل بخش زیادی از محبوبیتش، سرعت بالایی به خود گرفته.
جراحی زیبایی بینی؛ قیمت سال ۹۷ و جدیدترین انواع آن
جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌هایی است که امروزه به‌خصوص در کشور ما انجام می‌شود. هزینه عمل بینی در ایران بسته به نوع بینی و منطقه جغرافیایی بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است. جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.
عالیشاه: اجازه ندادند ۱۱ بازیکن داشته باشیم!
تیم فوتبال پرسپولیس با نایب‌قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا پایان خوبی در این رقابت‌ها برای خود ساخت و حالا از امروز مجددا وارد رقابت‌های لیگ برتر خواهد شد تا از دو عنوان قهرمانی متوالی خود در این رقابت‌ها دفاع کند.
فتحی و استقلال با مشکل جدیدی مواجه شدند
اواسط شهریورماه امسال بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مدیران این باشگاه موفق شدند پرونده‌های بدهکاری خود را بدون مشکل به سرانجام برسانند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز انهدام اهداف گروه‌های تروریستی در حومه ادلب سوریه
یک منبع نظامی سوری از آغاز انهدام اهداف گروه‌های تروریستی در حومه استان ادلب از سوی ارتش سوریه خبر داد.
عاشقانه هایی که زندگی را به آتش می‌کشند
مجموعه داستان‌ خواب‌های مشکوک از سری کتاب‌های سمر (نسخه سیاه) به شمار می‌آید که توسط مصطفی علیزاده نوشته شده و نشر بان آن را منتشر کرده است.
ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!
کشور‌های شرق دور مثل ژاپن و کره‌جنوبی هر یک با رویکرد‌های خاص خود، تقریبا از سال ۲۰۰۰ به صورت جدی وارد فیلم‌سازی در ژانر وحشت شده‌اند. البته بر‌عکس ژاپن که توانسته با استفاده از نگاه آتئیستی‌اش به مقوله ترس، سینمای خاص خود را پایه‌گذاری کند و حتی الگوی هالیوود در ژانر وحشت باشد، کره‌جنوبی با توجه به پیشینه و تاریخش، توفیق کمتری داشته است.
شکستن قولنج چه عوارضی دارد؟
شکستن قولنج جزو عادت‌های غلطی محسوب می‌شود که بین مردم بسیار رایج است. قولنج شکستن آسیب‌های جبران ناپذیری را به بدن وارد می‌کند. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم که قولنج چیست و شکستن آن چه عوارضی دارد؟
سازمان بدر شرط معافیت عراق از تحریم های آمریکا را رد کرد
انصارالله یمن : همه عملیات نظامی خود را متوقف می کنیم
تحریرالشام و تروریست های فرانسوی در ادلب با هم درگیر شدند
15 نهاد دینی و دانشگاهی عراق تحریم های آمریکا را محکوم کردند
نتانیاهو وزیر جنگ می شود
شاه سعودی برای امیر کویت پیام شفاهی فرستاد
کویت : روابط ما با سوریه قطع نیست
دفاع مصر بر بهبود روابط با سوریه
عربستان سعودی «سفیر فوق العاده» در لبنان تعیین کرد
۲۱ کشته و زخمی در بمب‌گذاری تکریت