مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

10:00 ۲۲۷ روز پیش ایرنا 496 0
مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - ایستادن بوکسورهای کردستانی بر سکوی دوم رقابت های منطقه 6 کشور، آغاز رقابت های قهرمانی موی تای دختران نوجوان و جوان کشور در سقز و انتخاب مربی کردستانی به عنوان رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو از جمله مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، رقابت های بوکس بزرگسالان منطقه 6 کشور با معرفی نفرات و تیم های برتر در کرمانشاه به پایان رسید و نمایندگان کردستان با کسب 2 نشان طلا و پنج نقره بر سکوی دوم این رقابت ها ایستادند.
در پایان این رقابت ها دانا اسماعیل زاده و چیاکو رحیمی از کردستان نشان طلا گرفتند و مهدی خسروی، ریبوار پرویزی، فرشید سواری، سینا عبدالملکی و فرید ابراهیمی نیز در اوزان مختلف مدال نقره را به دست آوردند.
در نتیجه تیمی نیز تیم بوکس استان کردستان بر سکوی دوم رقابت های منطقه 6 کشور ایستاد، کرمانشاه و ایلام هم به ترتیب اول و سوم شدند.
تیم کردستان به سرپرستی محمد خانی و مربیگری تیمور خانی و واسع اردلان در این دوره از رقابت ها شرکت کرد.
در این مسابقات استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و همدان به مدت 2 روز به میزبانی کرمانشاه به رقابت پرداختند.

** رقابت های انتخابی تیم ملی موی تای دختران کشور در سقز آغاز شد
رقابت های قهرمانی موی تای دختران نوجوان و جوان کشور انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی با حضور 180 ورزشکار در قالب 18 تیم صبح جمعه 15 تیرماه در سقز آغاز شد.
شرکت کنندگان برای حضور در مسابقات جهانی تایلند، به مدت 2 روز (15 و 16 تیر) در سالن 1200 نفره شهید آبدرم سقز به رقابت می پردازند و نفرات برتر اوزان مختلف این دوره از مسابقات پس از چند دوره اردوی آمادگی تیم ملی به رقابت های جهانی اعزام می شوند.
رقابت های موی تای نوجوانان و جوانان جهان (پسران و دختران) مرداد ماه امسال در کشور تایلند برگزار می شود.

** مربی سنندجی رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو شد
باقر محمدی مربی سنندجی طی حکمی از سوی رئیس فدراسیون به عنوان رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو کشور منصوب شد.
محمدی از مربیان فعال و توانمند رشته کونگ فو در کردستان به شمار می رود و تاکنون قهرمانان صاحب نامی را آموزش و روانه رقابت های جهانی، آسیائی و کشوری کرده است.
این مربی سنندجی در 10 سال اخیر سرمربیگری تیم ملی ایران رده های مختلف سنی را در رقابت های جهانی و آسیائی بر عهده داشته است.

** کشتی گیر سقزی در رقابت های کشتی آزاد نونهالان کشور طلا گرفت
رقابت های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی کشور عصر جمعه 15 تیرماه با معرفی نفرات و تیم های برتر در خرم آباد به پایان رسید و محمد مبین عظیمی کشتی گیر سقزی با اقتدار نشان طلا را کسب کرد و بر سکوی نخست ایستاد.
این کشتی گیر وزن 85 کیلوگرم کردستانی در فینال رقابت ها مقابل ورزشکاری از استان گیلان با اقتدار به برتری دست یافت و نشان طلا گرفت.
تیم کردستان با 12 کشتی گیر به سرپرستی امیر سعیدی و مربیگری ادریس صیادی و علی عظیمی در این رقابت ها شرکت کرد.
رقابت های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی کشور 14 و 15 تیرماه در شهر خرم آباد برگزار شد.

** مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور با قهرمانی مریوان به پایان رسید
مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور با مشخص شدن تیم های صعود کننده صبح جمعه 15 تیرماه در شهرستان مریوان پایان یافت.
تیم های ستارگان مریوان، شهریار ابهر، بازرگانی تبریز، کشاورز تبریز، شهید حاجیان پور تکاب و استقلال ایلام تیم های شرکت کننده در این رقابت ها بودند.
تیم مریوان در پایان این رقابت ها با غلبه بر همه تیم ها و کسب 12 امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله صعود کرد و کشاورز تبریز نیز در جایگاه دوم قرار گرفت.
مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور در چهار گروه از مناطق مختلف کشور برگزار می شود که از هر گروه 2 تیم به مرحله بعد صعود می کنند.
این مسابقات 10 تا 15 تیرماه در سالن 1200 نفره استادیوم زاگرس مریوان برگزار شد.

** سنندج قهرمان نخستین المپیاد والیبال جوان و امید دختران کردستان شد
نخستین المپیاد والیبال دختران جوان و امید کردستان شامگاه پنجشنبه 14 تیر ماه در شهرستان بیجار با قهرمانی تیم سنندج پایان یافت.
در پایان در فینال مسابقات، تیم سنندج توانست سقز را شکست دهد و عنوان قهرمانی نخستین المپیاد والیبال جوان و امید دختران کردستان را کسب کند و تیم های سقز و بیجار نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
این رقابت ها با حضور شهرستان های سنندج، سقز، قروه، دیواندره، بیجار و شهر دزج، 13 و 14 تیرماه در سالن 2 هزار نفری بیجار برگزار شد.
تیم منتخب استان کردستان در رقابت های کشوری که مردادماه امسال در استان داوطلب برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

** مسابقات دوچرخه سواری کوهستان در مریوان برگزار شد
مسابقات دوچرخه سواری کوهستان انتخابی جوانان و بزرگسالان کردستان در بخش کراس کانتری به منظور حضور در رقابت های قهرمانی کشور جمعه 15 تیرماه در شهرستان مریوان برگزار شد.
در این مسابقات رکابزنانی از شهرستان های سنندج، مریوان، کامیاران، سروآباد و بیجار در کوه امام این شهر به رقابت پرداختند و در پایان، در رده سنی جوانان، مهرداد نوروززاده از بیجار، سهند علی جانی از سنندج و احمد رضا رضوانی از بیجار به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین محمد لطفی از سنندج بر سکوی نخست رده سنی بزرگسالان ایستاد، رضا قاسمی از بیجار دوم شد و سیروان احمدی از سنندج مقام سوم را به دست آورد.
نفرات برتر این دوره از مسابقات اواسط مردادماه امسال به رقابت های قهرمانی کشور در اراک اعزام می شوند.

** مسابقات والیبال انتخابی نوجوانان کردستان با قهرمانی تیم سنندج پایان یافت
مسابقات والیبال انتخابی نوجوانان استان کردستان با حضور چهار تیم صعود کننده از دور مقدماتی در شهرستان سنندج برگزار شد که بعد از 2 روز (14 و 15 تیرماه) رقابت با قهرمانی تیم میزبان به کار خود پایان داد.
در این مسابقات 12 تیم از شهرستان های تابعه استان کردستان در مرحله مقدماتی با هم به رقابت پرداختند که چهار تیم سنندج، قروه، بانه و شهر سریش آباد مرحله نهایی صعود کردند.
در مرحله نهایی تیم نوحوانان سنندج موفق شد عنوان نخست را کسب کند، تیم های قروه و سریش آباد هم به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
تیم منتخب والیبال کردستان در رقابت های کشوری که اواخر تیرماه در سنندج برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
رقابت های کشوری والیبال نوجوانان دسته سوم قهرمانی کشور 29 تیرماه با حضور 12 تیم در مجموعه ورزشی آزادی سنندج برگزار می شود.
حدود 60 هزار ورزشکار سازمان یافته و 47 هیات ورزشی در کردستان در بخش ها و رشته های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
7355/9102


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
50 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان تجهیز شدند
ورزش کردستان در مسیر پیشرفت
مرحله دوم لیگ دسته یک هندبال کشور در برازجان آغاز شد
مسابقات شنای آزاد نوجوانان در خوی برگزار شد
500 باشگاه فرهنگی و ورزشی رشته های مختلف در یزد ساماندهی شد
اسنوکرباز آبادانی به مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی صعود کرد
هرگونه صعود به دنا غیرمجاز است
دونده اردبیلی قهرمان مسابقات دو و میدانی کشور شد
با پیام دوستی، رکاب زن ایرانی پس از 17 روز وارد بغداد شد
صحرانوردان نابینای همدانی شانس مدال آوری دارند