مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

10:00 ۱۳۲ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 439 0
مروری بر مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته ای که گذشت

سنندج - ایرنا - ایستادن بوکسورهای کردستانی بر سکوی دوم رقابت های منطقه 6 کشور، آغاز رقابت های قهرمانی موی تای دختران نوجوان و جوان کشور در سقز و انتخاب مربی کردستانی به عنوان رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو از جمله مهمترین رویدادهای ورزشی کردستان در هفته گذشته بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، رقابت های بوکس بزرگسالان منطقه 6 کشور با معرفی نفرات و تیم های برتر در کرمانشاه به پایان رسید و نمایندگان کردستان با کسب 2 نشان طلا و پنج نقره بر سکوی دوم این رقابت ها ایستادند.
در پایان این رقابت ها دانا اسماعیل زاده و چیاکو رحیمی از کردستان نشان طلا گرفتند و مهدی خسروی، ریبوار پرویزی، فرشید سواری، سینا عبدالملکی و فرید ابراهیمی نیز در اوزان مختلف مدال نقره را به دست آوردند.
در نتیجه تیمی نیز تیم بوکس استان کردستان بر سکوی دوم رقابت های منطقه 6 کشور ایستاد، کرمانشاه و ایلام هم به ترتیب اول و سوم شدند.
تیم کردستان به سرپرستی محمد خانی و مربیگری تیمور خانی و واسع اردلان در این دوره از رقابت ها شرکت کرد.
در این مسابقات استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام و همدان به مدت 2 روز به میزبانی کرمانشاه به رقابت پرداختند.

** رقابت های انتخابی تیم ملی موی تای دختران کشور در سقز آغاز شد
رقابت های قهرمانی موی تای دختران نوجوان و جوان کشور انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی با حضور 180 ورزشکار در قالب 18 تیم صبح جمعه 15 تیرماه در سقز آغاز شد.
شرکت کنندگان برای حضور در مسابقات جهانی تایلند، به مدت 2 روز (15 و 16 تیر) در سالن 1200 نفره شهید آبدرم سقز به رقابت می پردازند و نفرات برتر اوزان مختلف این دوره از مسابقات پس از چند دوره اردوی آمادگی تیم ملی به رقابت های جهانی اعزام می شوند.
رقابت های موی تای نوجوانان و جوانان جهان (پسران و دختران) مرداد ماه امسال در کشور تایلند برگزار می شود.

** مربی سنندجی رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو شد
باقر محمدی مربی سنندجی طی حکمی از سوی رئیس فدراسیون به عنوان رئیس سازمان لیگ فدراسیون کونگ فو کشور منصوب شد.
محمدی از مربیان فعال و توانمند رشته کونگ فو در کردستان به شمار می رود و تاکنون قهرمانان صاحب نامی را آموزش و روانه رقابت های جهانی، آسیائی و کشوری کرده است.
این مربی سنندجی در 10 سال اخیر سرمربیگری تیم ملی ایران رده های مختلف سنی را در رقابت های جهانی و آسیائی بر عهده داشته است.

** کشتی گیر سقزی در رقابت های کشتی آزاد نونهالان کشور طلا گرفت
رقابت های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی کشور عصر جمعه 15 تیرماه با معرفی نفرات و تیم های برتر در خرم آباد به پایان رسید و محمد مبین عظیمی کشتی گیر سقزی با اقتدار نشان طلا را کسب کرد و بر سکوی نخست ایستاد.
این کشتی گیر وزن 85 کیلوگرم کردستانی در فینال رقابت ها مقابل ورزشکاری از استان گیلان با اقتدار به برتری دست یافت و نشان طلا گرفت.
تیم کردستان با 12 کشتی گیر به سرپرستی امیر سعیدی و مربیگری ادریس صیادی و علی عظیمی در این رقابت ها شرکت کرد.
رقابت های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی کشور 14 و 15 تیرماه در شهر خرم آباد برگزار شد.

** مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور با قهرمانی مریوان به پایان رسید
مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور با مشخص شدن تیم های صعود کننده صبح جمعه 15 تیرماه در شهرستان مریوان پایان یافت.
تیم های ستارگان مریوان، شهریار ابهر، بازرگانی تبریز، کشاورز تبریز، شهید حاجیان پور تکاب و استقلال ایلام تیم های شرکت کننده در این رقابت ها بودند.
تیم مریوان در پایان این رقابت ها با غلبه بر همه تیم ها و کسب 12 امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله صعود کرد و کشاورز تبریز نیز در جایگاه دوم قرار گرفت.
مسابقات لیگ مناطق فوتسال جوانان کشور در چهار گروه از مناطق مختلف کشور برگزار می شود که از هر گروه 2 تیم به مرحله بعد صعود می کنند.
این مسابقات 10 تا 15 تیرماه در سالن 1200 نفره استادیوم زاگرس مریوان برگزار شد.

** سنندج قهرمان نخستین المپیاد والیبال جوان و امید دختران کردستان شد
نخستین المپیاد والیبال دختران جوان و امید کردستان شامگاه پنجشنبه 14 تیر ماه در شهرستان بیجار با قهرمانی تیم سنندج پایان یافت.
در پایان در فینال مسابقات، تیم سنندج توانست سقز را شکست دهد و عنوان قهرمانی نخستین المپیاد والیبال جوان و امید دختران کردستان را کسب کند و تیم های سقز و بیجار نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
این رقابت ها با حضور شهرستان های سنندج، سقز، قروه، دیواندره، بیجار و شهر دزج، 13 و 14 تیرماه در سالن 2 هزار نفری بیجار برگزار شد.
تیم منتخب استان کردستان در رقابت های کشوری که مردادماه امسال در استان داوطلب برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

** مسابقات دوچرخه سواری کوهستان در مریوان برگزار شد
مسابقات دوچرخه سواری کوهستان انتخابی جوانان و بزرگسالان کردستان در بخش کراس کانتری به منظور حضور در رقابت های قهرمانی کشور جمعه 15 تیرماه در شهرستان مریوان برگزار شد.
در این مسابقات رکابزنانی از شهرستان های سنندج، مریوان، کامیاران، سروآباد و بیجار در کوه امام این شهر به رقابت پرداختند و در پایان، در رده سنی جوانان، مهرداد نوروززاده از بیجار، سهند علی جانی از سنندج و احمد رضا رضوانی از بیجار به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
همچنین محمد لطفی از سنندج بر سکوی نخست رده سنی بزرگسالان ایستاد، رضا قاسمی از بیجار دوم شد و سیروان احمدی از سنندج مقام سوم را به دست آورد.
نفرات برتر این دوره از مسابقات اواسط مردادماه امسال به رقابت های قهرمانی کشور در اراک اعزام می شوند.

** مسابقات والیبال انتخابی نوجوانان کردستان با قهرمانی تیم سنندج پایان یافت
مسابقات والیبال انتخابی نوجوانان استان کردستان با حضور چهار تیم صعود کننده از دور مقدماتی در شهرستان سنندج برگزار شد که بعد از 2 روز (14 و 15 تیرماه) رقابت با قهرمانی تیم میزبان به کار خود پایان داد.
در این مسابقات 12 تیم از شهرستان های تابعه استان کردستان در مرحله مقدماتی با هم به رقابت پرداختند که چهار تیم سنندج، قروه، بانه و شهر سریش آباد مرحله نهایی صعود کردند.
در مرحله نهایی تیم نوحوانان سنندج موفق شد عنوان نخست را کسب کند، تیم های قروه و سریش آباد هم به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
تیم منتخب والیبال کردستان در رقابت های کشوری که اواخر تیرماه در سنندج برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.
رقابت های کشوری والیبال نوجوانان دسته سوم قهرمانی کشور 29 تیرماه با حضور 12 تیم در مجموعه ورزشی آزادی سنندج برگزار می شود.
حدود 60 هزار ورزشکار سازمان یافته و 47 هیات ورزشی در کردستان در بخش ها و رشته های مختلف ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
7355/9102


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

چگونه می‌توانیم «هنر گوش دادن» خود را تقویت کنیم؟
انسان امکانات، استعدادها و توانایی‌های بسیاری دارد که به ندرت از تمام آن‌ها سود می‌برد و اغلب از میزان و دامنه آن‌ها بی‌خبر است و گاه آن‌ها را کوچک و ناچیز می‌شمرد.
پیشنهاد تراکتور برای رامین بیشتر بود؟
با اینکه اخبار زیادی در مورد احتمال پیوستن رامین رضاییان به باشگاه تراکتورسازی تبریز به گوش می‌رسید اما این بازیکن که مدت‌ها در کمپ تیم های ملی به صورت انفرادی تمریناتش را دنبال می‌کرد، بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت و به باشگاه الشحانیه قطر پیوست.
آقای تاج، حالا که ماندی تیم ملی را دریاب
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تاج بر اساس ماده ۶۰ قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه دهد.
۵ ایرانی در تیم منتخب تاریخ جام ملت‌های آسیا
کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم منتخب تاریخ جام ملت های آسیا را معرفی کرد.
فتحی: دادن جام به پرسپولیس بی‌تدبیری بود
سرپرست باشگاه استقلال اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس را بی تدبیری سازمان لیگ دانست و گفت: دادگاه عالی ورزش با دادن فرصت دو ماهه به فدراسیون ایران مخالفت کرد.
جذب مربی خارجی در استقلال قطعی شد
وینفرد شفر سرمربی استقلال درخواست جذب یک مربی خارجی را به این باشگاه ارائه کرده است.
عبدی: پرسپولیس فلسفه زندگی را اجرا می‌کند
مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ضمن اشاره به اتحاد اعضای این تیم در رسیدن به نایب قهرمانی آسیا گفت: پرسپولیس فلسفه زندگی خوب را در زمین فوتبال اجرا می کند.
هوندا بهتر است یا هیوندای؟
هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودرو‌های هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودرو‌های بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
احتمال درمان مردان افسرده با «تستوسترون»
یک فراتحلیل تایید کرده است که ممکن است هورمون تستوسترون در درمان افسردگی مردان مفید باشد، اما متخصصان خواستار آزمایشات دقیق‌تر هستند.
برای اطلاع از تعداد سیم‌ کارت‌هایتان استعلام بگیرید
اگر از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامتان است اطلاع ندارید، با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی از این موضوع باخبر شوید و درصورتی که بدون اطلاع شما خطی به نامتان ثبت شده است، نسبت به قطع آن اقدام کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست
واکنش توییتری محسن هاشمی به انتصابات دقیقه نودی افشانی در شهرداری تهران را مشاهده می کنید.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
حقایقـی در مورد قلیـــان که از آن بی خبرید- اینفوگرافی
برخی از سودجویان و عرضه کنندگان قلیان برای جذب مشتری و سود بیشتر، اقدام به افزودن مواد مخدر و روان گردان به توتون مصرفی و الکل در آب محتوی ابزار قلیان می نمایند.
روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی
استاندار گلستان گفت: پشت یکی از تقاطع‌ها ‌در لحظه‌ای کوتاه یک تریلی با سرعت بسیار زیاد به خودروی لندکروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی برخورد کرد.
تیم هندبال فرازبام دهدشت ذوب آهن اصفهان را شکست داد
مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در اهواز آغاز شد
پاداش دوندگان متناسب با هر رقابت متفاوت است
رئیس هیات دو و میدانی استان سمنان انتخاب شد
دریافت وجه از ورزشکاران برای اعزام به مسابقات ممنوع است
رشد کوهنوردی و صعودهای ورزشی کرمان شتابان است
قهرمانان ورزشی غرور ملی را در جامعه افزایش می دهند
ورزشکار همدانی پدیده مسابقات سه گانه کشور شد
نماینده خوزستان حریفان خود را در لیگ برتر واترپلو شناخت
نفرات برتر مسابقات سه گانه کشور در رده امید مشخص شدند