حاشیه های پنجمین سفر وزیر بهداشت به کردستان

09:16 ۱۳۲ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 178 0
حاشیه های پنجمین سفر وزیر بهداشت به کردستان

سنندج - ایرنا - پنجمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کردستان با حاشیه های از جمله معاینه چشم 'نوا' دختر بچه بانه ای، استقبال از وزیر با هلپرکی، اهدای عصای شیشه ای به وزیر و اهدا شاخه گل به بیماران و پرستاران بیمارستان رازی بانه همراه بود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه به منظور افتتاح چند طرح بیمارستانی و درمانی با استقبال استاندار کردستان، نماینده مردم بانه و سقز در مجلس و مسئولان حوزه بهداشت و درمان کردستان به شهرستان مرزی بانه سفر کرد.
در این سفر بیمارستان 64 تختخوابی رازی بانه که در زمینی به مساحت 52 هزار متر مربع با 9 هزار و 400 متر مربع زیربنا در کنار بیمارستان قدیمی این شهر احداث شده به بهره برداری رسید.
وزیر بهداشت در این سفر علاوه بر بهره برداری از این بیمارستان از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌ های طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان نیز قرار گرفت.
افتتاح 2 کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان های بانه و سقز و دیدار با خانواده شهیدان قادرخانزاده از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان کردستان بود.
ورود وزیر به استان کردستان از طریق فرودگاه ارومیه در آذربایجان غربی یکی از حاشیه های این سفر بود چون وزیر با پرواز ساعت هفت عصر روز پنجشنبه به ارومیه رسید و بدون توقف در این شهر، سفر زمینی خود را به سمت کردستان آغاز کرد.
کاروان وزیر برای رسیدن به بانه باید 300 کیلومتر را به صورت زمینی طی می کردند برای همین از طریق جاده ارومیه - مهاباد، به سه راهی دارلک مهاباد رسیدند و سپس از کمربندی ترشکان مهاباد به سمت شهرستان میاندوآب حرکت کردند و با عبور از شهرستان بوکان به سمت شهرستان سقز آمدند و بامداد جمعه به بانه رسیدند.
برگشت وزیر بهداشت نیز از همین طریق انجام شد تا دکتر هاشمی به پرواز ساعت هفت ارومیه - تهران برسد.
برای نخستیین بار بود که وزیر بهداشت بدون اینکه به سنندج مرکز استان کردستان بیاید به این استان سفر کرد.
مسئولان برنامه ریزی این سفر، عدم وجود پرواز به فرودگاه سنندج در این ساعت را علت انتخاب مسیر ارومیه اعلام کردند.
بهمن مرادنیا استان کردستان نیز که برای سفر کاری به تهران رفته بود با خودرو خودش را به بانه رساند تا در برنامه افتتاح طرح های بهداشت و درمان این شهر و همراهی با وزیر بهداشت حضور داشته باشد.
نخستین برنامه وزیر در این سفر دیدار با خانواده شهیدان قادرخانزاده و دلجویی از این خانواده صبور و فداکار بود که 6 فرزند شان در راه آرمان های انقلاب به شهادت رسیدند.
دارا قادرخانزاده برادر این 6 شهید سرافراز ضمن خوشحالی از حضور وزیر بهداشت و دیگر مسئولان در میان خود، یک عصای شیشه ای را تقدیم وزیر کرد و دکتر هاشمی نیز به رسم یادبود لوح ایثار و از خودگذشتگی را به نمایندگی از سوی هیات دولت به او اهدا کرد.

**گرفتن عکس یادگاری زایرین حج تمتع بانه با وزیر بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود به بانه به مسجد محمدامین (ص) بانه رفت و با زایرین حج تمتع این شهرستان دیدار و در چند توصیه پزشکی از آنها خواست تمام وقت خود را در این ایام صرف زیارت و راز و نیاز با خدا کنند و از خرید وسایل اضافی در این سفر معنوی خودداری کنند.
وزیر بهداشت در حالیکه اشک در چشمانش حلقه زده بود از زایرین بانه های خواست در سرزمین وحی برای او و مسئولان دلسوزی که صادقانه در راه خدمت به مردم و آبادانی کشور تلاش می کنند، نایب زیاره باشند و برایشان طلب مغفرت و بخشش کنند.
در پایان برخی از زایرین بانه ای از وزیر بهداشت خواستند با ایشان عکس یادگاری بگیرد، انگار باورشان نمی شد وزیر بهداشت به مسجد محل آموزش آنها آمده است دکتر هاشمی نیز با روی باز درخواست آنها را پذیرفت.

** استقبال گروه هه لپه رکی از وزیر بهداشت
یکی از برنامه های حاشیه ای این سفر افتتاح بیمارستان رازی بانه بود، محل برگزاری آیین افتتاحیه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه انتخاب شده بود.
قبل از ورود وزیر به محل برگزاری، گروهی چند نفره از جوانان بانه ای که لباس های محلی کُردی و کفش کلاش پوشیده بودند به اجرای آیین محلی هه لپه رکی (رقص کردی) پرداختند و وزیر و هیات همراه را برای دقایقی شاد کردند.
اجرای این گروه که با موسیقی محلی تپل و سورنا (دوزله) همراه بود با استقبال وزیر و هیات همراه روبرو شد و آنها از چوپی کشی و حرکات موزون گروه لذت می بردند.
آیین افتتاح این بیمارستان به صورت مستقیم از شبکه های تماشا و صدا و سیمای مرکز کردستان پخش شد.

** بازدید وزیر از بازار بانه و برآورد قیمت اجناس
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود سری هم به بازار بانه و پاساژهای این شهر زد و قیمت کالاها را برآورد کرد.
دکتر قاضی زاده هاشمی با رفتن به چند مغازه در خصوص وضعیت کسب و کار، افزایش قیمت ها و میزان خرید مردم از مغازه داران سوال می کرد.
در این دیدارها، برخی از مغازه داران و مشتریان بازار بانه در خصوص افزایش قیمت ها گلایه هایی از وزیر کردند.

** معاینه چشم 'نوا' دختربچه ای بانه ای
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه بازدید از بیمارستان تازه تاسیس رازی بانه از بخش های مختلف آن دیدن کرد و با اهدای شاخه گل راه اندازی این بیمارستان به پرستاران و کارکنان آن تبریک گفت.
دکتر هاشمی پس از بازدید از بخش های مختلف در بخش چشم این بیمارستان چنند بیمار که مشکل چشم داشتند را نیز معاینه کرد که یکی از آنها 'نوا' دختربچه 2 ساله ای بود که از بیماری آب سیاه چشم رنج می برد.
مادر نوا در حالیکه دختر بچه اش را در آغوش گرفته بود، گفت: به دست ها پر توان و شفابخش وزیر بهداشت برای مداوای چشم نوا ایمان دارم.
چند بیمار دیگری نیز در این بخش درخواست کردند که وزیر چشم آنها را معاینه کند و دکتر برغم برنامه های فشرده ای که در این سفر داشت، درخواست آنها را قبول کرد.
یکی دیگر از بیماران این بیمارستان که جوانی 26 ساله بود و پای راستش را بر اثر انفجار مین در یکی از روستاهای مرزی از دست داده بود خواستار مساعدت وزیر برای اهدای پای مصنوعی شد.
بیمارستان رازی بانه اردیبهشت ماه امسال و پس از تکمیل شدن آن مورد بهره برداری قرار گرفته بود.

**شرکت در نماز جمعه بانه
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفرر خود در بانه با حضور در مسجد جامع این شهر، سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه بود.
دکتر هاشمی در این سخنرانی نیز روحیه امید و خودباوری در بین مردم این شهر جانی تازه بخشید و اعلام کرد بانه در مقایسه با چند سال قبل تغییرات زیادی کرده و به سوی رشد و توسعه گام بر می دارد.
حضور وزیر بهداشت در بین مردم نمازگزاران بانه ای نیز با حاشیه هایی از جمله دادن نامه به وزیر، درد دل های خصوصی مردم و غیره... همراه بود.
شهروندان بانه ای از اینکه با وزیر بهداشت در یک صف، نماز جماعت را اقامه می کردند نیز ابراز خوشحالی می کردند.
سرانجام کاروان وزیر بهداشت به شهرستان سقز رسید و دکتر هاشمی در این شهر ضمن بازدید از بیمارستان 235 تختخوابی این شهر که توسط وزرات راه و شهرسازی در دست احداث است بازدید کرد.
وزیر از مسئولان خواست، روند احداث این بیمارستان را تسریع ببخشند، تا وزارت بهداشت پس از پایان عملیات ساخت، روند تجهیز آن را شروع کنند.
افتتاح کلینیک ویژه تخصصی سقز آخرین ایستگاه سفر وزیر بهداشت در کردستان بود و پس از بازدید از بخش های این کلینیک و شروع خدمات رسانی در آن به مردم، کاروان وزیر بهداشت کردستان را به سمت آذربایجان غربی ترک کرد.
این سفر پنجمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت تدبیر و امید به استان کردستان بود.
3020/9102


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

پیشنهاد تراکتور برای رامین بیشتر بود؟
با اینکه اخبار زیادی در مورد احتمال پیوستن رامین رضاییان به باشگاه تراکتورسازی تبریز به گوش می‌رسید اما این بازیکن که مدت‌ها در کمپ تیم های ملی به صورت انفرادی تمریناتش را دنبال می‌کرد، بالاخره تصمیم نهایی خود را گرفت و به باشگاه الشحانیه قطر پیوست.
آقای تاج، حالا که ماندی تیم ملی را دریاب
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تاج بر اساس ماده ۶۰ قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه دهد.
۵ ایرانی در تیم منتخب تاریخ جام ملت‌های آسیا
کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم منتخب تاریخ جام ملت های آسیا را معرفی کرد.
فتحی: دادن جام به پرسپولیس بی‌تدبیری بود
سرپرست باشگاه استقلال اهدای کاپ قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس را بی تدبیری سازمان لیگ دانست و گفت: دادگاه عالی ورزش با دادن فرصت دو ماهه به فدراسیون ایران مخالفت کرد.
جذب مربی خارجی در استقلال قطعی شد
وینفرد شفر سرمربی استقلال درخواست جذب یک مربی خارجی را به این باشگاه ارائه کرده است.
عبدی: پرسپولیس فلسفه زندگی را اجرا می‌کند
مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ضمن اشاره به اتحاد اعضای این تیم در رسیدن به نایب قهرمانی آسیا گفت: پرسپولیس فلسفه زندگی خوب را در زمین فوتبال اجرا می کند.
هوندا بهتر است یا هیوندای؟
هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز هواداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودرو‌های هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال‌های متمادی همیشه مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت کرده که خودرو‌های بادوام و باکیفتی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
احتمال درمان مردان افسرده با «تستوسترون»
یک فراتحلیل تایید کرده است که ممکن است هورمون تستوسترون در درمان افسردگی مردان مفید باشد، اما متخصصان خواستار آزمایشات دقیق‌تر هستند.
برای اطلاع از تعداد سیم‌ کارت‌هایتان استعلام بگیرید
اگر از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامتان است اطلاع ندارید، با مراجعه به سامانه استعلام تعداد سرویس‌های مشترکین اپراتورهای مخابراتی از این موضوع باخبر شوید و درصورتی که بدون اطلاع شما خطی به نامتان ثبت شده است، نسبت به قطع آن اقدام کنید.
زلزله ۶ ریشتری جزایر سلیمان را لرزاند
موسسه لرزه نگاری آمریکا از وقوع زمین لرزه ۶.۶ ریشتری در جزایر سلیمان در اقیانوس آرام خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اطلاعیه وزارت صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
روابط عمومی وزارت صمت اعلام کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو از سوی این وزارتخانه اتخاذ نشده است.
هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست
واکنش توییتری محسن هاشمی به انتصابات دقیقه نودی افشانی در شهرداری تهران را مشاهده می کنید.
۱۲ فیلم ناراحت‌کننده که جرأت تماشای دوباره آن‌ها را ندارید
میلیون‌ها فیلم در طول بیش از یک قرن فعالیت سینما ساخته شده اند، اما تعداد کمی از آن‌ها به عنوان فیلم‌هایی قوی و شاهکار خود را متمایز از بقیه ساخته اند. بعضی از فیلم‌های بزرگ تاریخ سینما اگر چه بدون شک ارزش یک بار تماشا را دارند، اما شاید دوست نداشته باشیم بعد از مدتی برای بار دوم به تماشای آن‌ها بنشینیم و حتی شاید هیچوقت!
حقایقـی در مورد قلیـــان که از آن بی خبرید- اینفوگرافی
برخی از سودجویان و عرضه کنندگان قلیان برای جذب مشتری و سود بیشتر، اقدام به افزودن مواد مخدر و روان گردان به توتون مصرفی و الکل در آب محتوی ابزار قلیان می نمایند.
روایتی از لحظه تصادف خودروی نوربخش با تریلی
استاندار گلستان گفت: پشت یکی از تقاطع‌ها ‌در لحظه‌ای کوتاه یک تریلی با سرعت بسیار زیاد به خودروی لندکروز رئیس سازمان تأمین اجتماعی برخورد کرد.
واکنش رییس انجمن جراحان پلاستیک به جراحی‌های گوش الاغی در کشور
عوارض مخرب آلودگی هوا و دستگاه‌های بی‌تاثیر تصفیه
لزوم بازمهندسی ساختار آموزشی و آکادمیک برای انطباق با نیاز مردم
نیازمندان خون را در فصل سرما دریابید
جراحی متابولیک تنها در درمان 30 درصد موارد دیابت موثر است
بروز تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور و توصیه به مردم
زمان تشییع پیکرمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام شد
کشف یک انبار کتاب قاچاق در اولین روز هفته کتاب
فصل سرما اهدای خون را کاهش داد
کمبود رادیولوژیست در شهرهای کوچک بیماران را به تهران می کشاند