از استعفای مه‌یر، تا تغییر نام یاهو

18:19 ۳۷۱ روز و ۱۱ ساعت پیش ایتنا 293 0
از استعفای مه‌یر، تا تغییر نام یاهو

ایتنا – مقامات اجرایی باقی‌مانده، به مدیریت آلتابا خواهند پرداخت. همچنین دارایی‌های اصلی مادرشرکت (هلدینگ) آلتابا، شامل ۱۵ درصد از سهام مادرشرکت تجارت الکترونیکی چینی علی‌بابا و نیز ۳۵.۵ درصد از سهام یاهو در ژاپن خواهد بود.

ایتنا

شرکت یاهو نیز به آلتابا (Altaba) تغییر نام خواهد داد. در این میان، خانم ماریسا مه‌یر (مدیرعامل یاهو) پس از انتقال یاهو به شرکت ورایزون، از هیئت مدیره یاهو کناره خواهد گرفت؛ هرچند که هنوز هم این شائبه وجود دارد که ممکن است ادغام یاهو با ورایزون ناکام بماند.به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، یاهو روز دوشنبه از دو خبر پرده‌برداری کرد: یکی اینکه قصد دارد نام خود را به آلتابا(Altaba) تغییر دهد و دیگری آنکه پس از انجام معامله با شرکت ورایزون، خانم ماریسا مه‌یر از سمت مدیریت عامل این شرکت کناره خواهد گرفت.گفتنی است یاهو قرار است کسب و کار اصلی خود (شامل سامانه آگهی‌های دیجیتالی، و نیز دارایی‌های مربوط به ایمیل و رسانه خود) را با بهای ۴.۸۳ میلیارد دلار به شرکت ورایزون بفروشد.اما با توجه به دو حمله گسترده صورت گرفته علیه یاهو در زمینه نقض اطلاعات کاربران (که یکی منجر به به‌خطر افتادن نزدیک به ۵۰۰ میلیون حساب کاربری، و دیگری نیز بیش از یک میلیارد حساب کاربری را به مخاطره انداخت)، ممکن است مفاد این معامله کمی تغییر پیدا کند، یا حتی معامله ملغی اعلام گردد.مدیران اجرایی ورایزون گفته‌اند با اینکه شاهد هم‌پوشانی راهبردی قدرتمندی با یاهو هستند، اما هنوز هم مسئله نقض اطلاعات، موجب شده تا آنها دغدغه خاطر داشته باشند.یاهو همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که پنج مدیر دیگر این شرکت نیز پس از ادغام با ورایزون، از یاهو کناره خواهند گرفت.گفته می‌شود مقامات اجرایی باقی‌مانده، به مدیریت آلتابا خواهند پرداخت. همچنین دارایی‌های اصلی مادرشرکت (هلدینگ) آلتابا، شامل ۱۵ درصد از سهام مادرشرکت تجارت الکترونیکی چینی علی‌بابا و نیز ۳۵.۵ درصد از سهام یاهو در ژاپن خواهد بود.گفتنی است آقای اریک براندت نیز ریاست هیئت مدیره شرکت جدید آلتابا را برعهده خواهد داشت. 


گروه های زیر مجموعه فناوری اطلاعات

موبايل
موبايل
مخابرات
مخابرات
اپراتورها
اپراتورها
روبوتيك
روبوتيك
وب و اينترنت
وب و اينترنت
امنيت
امنيت
ميزباني وب
ميزباني وب
تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك
سيستم عامل
سيستم عامل
مديريت ICT
مديريت ICT
بانكداری الكترونيك
بانكداری الكترونيك
شبكه اجتماعي
شبكه اجتماعي
برنامه نويسي
برنامه نويسي
اخبار داخلی
اخبار داخلی
ماهواره و فضا
ماهواره و فضا
قطعات
قطعات
 نرم افزار
نرم افزار
فناوری شخصی
فناوری شخصی
كامپيوتر همراه
كامپيوتر همراه
شبكه و امنيت
شبكه و امنيت
تنظيم مقررات
تنظيم مقررات
اينترنت
اينترنت
ويروس
ويروس
سخت افزار
سخت افزار
بازی
بازی
وب ايراني
وب ايراني
لوازم جانبی
لوازم جانبی

پر بازدید ترین اخبار امروز

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
مظنه خرید زنجیرچرخ در بازار چقدر است؟
زنجیر چرخ با سایز 14، در بازار با قیمت 67 هزار تومان بفروش می رسد.
منشأ غرش‌های زمین در ایلام چیست؟
از زمان وقوع زمین‌لرزه شدید سرپل‌ذهاب، از سوی مردم محلی گزارش شده که صداهایی از درون زمین اهالی شهرستان سرابله واقع در استان ایلام را نگران کرده است. به همین دلیل تیم کارشناسی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی به محل اعزام شدند و اعلام کردند که این صداهای معماگونه منشأ زمین‌لرزه‌ای ندارد و احتمالا به یک پدیده زمین شناسی دیگر مربوط است.
هند جایگاه ایران در تولید آهن‌ اسفنجی را گرفت
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایران بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته اما هند موفق شده با افزایش تولید آهن اسفنجی، رتبه اول ایران در تولید این محصول را بگیرد و ایران در تبه دوم تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد.
کدام یک به تعهداتش عمل نکرد؛ وزارت راه یا ذوب آهن؟
در روزهای ابتدایی آغاز به کار دولت یازدهم با حضور وزرای راه و صنعت در اصفهان، قراردادی امضا شد که می‌توانست یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی ایران را فعال کرده و به مرحله خوداتکایی برساند. موضوعی که با گذشت حدود پنج سال هنوز سرنوشت نامعلومی دارد.