ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

18:34 ۲۳۰ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 410 0
ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

تهران- ایرنا- به نوشته روزنامه 'رای الیوم'، در حالی که حکام عرب ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند، خودشان با همکاری غرب و صهیونیست ها این کشور را تهدید می کنند و پیشرفت ها و استقلال آن را در سطوح بین المللی بر نمی تابند.

ایرنا

«عبد الستار قاسم» نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی در 'رای الیوم' نوشت: بسیاری از سران عرب مدعی هستند که ایران امنیت قومی آن ها را تهدید می کند و اکنون بر برخی پایتخت های عربی همچون بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد مسلط شده که این ادعا بسیار مبالغه آمیز است.
وی افزود: چیزی که همه از ایران دیده ایم حمایت این کشور از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین و تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی لبنان و حمایت از نوار غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل نیز ناخودآگاه سطح نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خصوص در مناطقی که در برابر صهیونیست ها و کشورهای استعمارگر ایستادگی می کند.
این تحلیلگر بیان داشت که اعراب مدعی هستند که ایران در امور بحرین دخالت می کند در حالی که کمیته های بین المللی تحقیق در این باره که وارد بحرین شده اند این مطلب را رد کره اند. آن ها همچنین ادعا می کنند که ایران در امور یمن دخالت دارد در حالی که تاکنون حضور نیروهای ایرانی در یمن ثابت نشده و ایران تنها کمک های علمی و فناوری برای پیشرفت نظامی به یمنی ها ارایه کرده است.
قاسم نوشت: سران عرب هیچگاه از آن چه علیه ایران انجام می دهند و توطئه هایی که با همکاری صهیونیست ها و آمریکا ضد ایران می چینند سخن نمی گوید درحالی که آن ها خود امنیت ملی ایران را تهدید می کنند.
وی به چند مورد از این تهدیدها اشاره کرد ونوشت: این عرب ها هستند که ایران را با پایگاه های نظامی آمریکایی احاطه کرده اند. پایگاه های آمریکا در عربستان، قطر، بحرین ، امارات و اردن مستقر هستند. واشنگتن در سوریه و عراق نیز پایگاه نظامی دارد که دولت های این کشور مخالف آنها هستند. پایگاه های نظامی آمریکا در عربستان و قطر به پیشرفته ترین و کشنده ترین سلاح های نظامی مجهز هستند که تهدیدی بزرگ برای تاسیسات ایرانی ، بنادر، فرودگاه ها ومراکز پژوهشی صنعتی وعلمی این کشور است. ایران همچنین در تیررس موشک های و جنگنده بمب افکن های آمریکا است.
این تحلیلگر سیاسی افزود: سران عرب دروازه های کشورشان را بر روی دستگاه امنیتی 'اسرائیل' به منظور برپایی مراکز تجسس ضد ایران باز و این کشور را به لحاظ امنیتی از طریق صهیونیست ها محاصره کرده اند.
به گفته وی ، کشورهای عربی همواره در حال تحریک ضد ایران در میان کشورهای غربی و استعمار گر از طریق ابزارهای رسانه ای و دیپلماتیک بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند. آنها مدعی هستند که ایران کشوری حامی تروریسم است در حالی که فراموش کرده اند خود آن ها صدها ملیارد دلار برای پشتیبانی از تروریسم و تخریب کشورهای عربی از جمله عراق ، سوریه، لیبی و یمن هزینه کرده و از یاد برده اند که آمریکا همه نوع کمک را به تروریست ها در سطح جهان ارایه می کند و خود حامی صهیونیسم و تروریسم ضد ملت های عربی است.
قاسم با اشاره به این که شماری از کشورهای عربی در تشکیل گروهک های مسلح در ایران باهدف انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی در این کشورر سهیم هستند نوشت: اعراب از گروهک منافقین حمایت می کنند که هدف اصلی آن بر اندازی نظام ایران است.
وی تاکید کرد که سران عرب برای تحریک افکار عمومی علیه ایران مدعی شده اند که ایران سه جزیره اماراتی را اشغال کرده است .

این تحلیلگر در ادامه در مخالفت با ادعاهای کشورهای عربی علیه ایران این پرسش ها را مطرح می کند:
-کدام کشور خطرناکتر است آمریکا یا ایران؟ آمریکا بر 16 پایتخت عربی تسلط دارد اما سران عرب تنها از چهار پایتخت عربی سخن می گویند و باقی آنها را فراموش کرده اند.
-ایران چگونه بر بیروت مسلط است درحالی که این کشور کمک مجانی تسلیحاتی ایران را رد و تحت سلطه تسلیحاتی آمریکا قرار گرفته است ؟ چگونه ایران بر عراق تسلط دارد درحالی که جریان صدر که در انتخابات پیروز شده از ایران انتقاد می کند؟ چگونه در یمن نفوذ دارد در حالی که همه آسمان آن در کنترل عربستان است؟
-چه کسی ثروت های اعراب را به یغما می برد آمریکا یا ایران؟ کشورهای غربی اموال کشورهای عربی را اخاذی کرده و در آمدهای نفتی آنها را با حمایت از نظام های عربی که دائما از سوی آنها تهدید می شوند، می پردازند.
-کدام طرف صهیونیست ها را بر ضد اعراب حمایت می کنند تا به تجاوزات خود ادامه دهند ایران یا کشورهای غربی؟
- چه کسی به عربستان اجازه داد تا یمن را نابود کند و به ایران اجازه نمی دهد که به یمنی ها برای دفاع از خود کمک کند؟
-چرا اعراب با توان هسته ای ایران و پیشرفت آن مخالفند در حالی که مخالفتی با سلاح اتمی صهیونیست ها ندارند؟
- آیا این غربی ها نبودند که سرزمین های عربی را تجزیه و آنها را به کشورهای کوچک تبدیل کردند که در دفاع از خود ضعیف باشند و سیطره بر آن آسان شود.
این نویسند فلسطینی خاطر نشان کرد: مقامات ایرانی همیشه خواستار وحدت و یکپارچگی عرب ها بوده اند درحالی که آمریکایی ها همیشه ضد مقاومت تحریک کرده اند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند.
وی اضافه کرد: اگر پیشرفت های ایران به مذاق سران عرب خوش نمی آید باید در مقابل اموال و ثروت هایشان را برای پیشرفت و توسعه علمی و فنآوری صرف کنند تا در این زمینه ها استقلال داشته و به لحاظ تسلیحاتی وابسته به کشورهای غربی نباشند. ایرانی ها خواهان این هستند که جایگاهی در معادلات بین المللی داشته باشند در حالی که حکام عرب ترجیح می دهند تحت الحمایه بمانند و زیر پاشنه غربی ها باشند.
قاسم نوشت: سران کشورهای عربی می خواهند ضعیف بمانند تا الطاف غربی ها به آنها ادامه داشته باشد. غربی ها نیز از اموال و ثروت های بی چون و چرای اعراب و غارت خزانه های آنها لذت می برند. حکام عرب از قدرت گرفتن ایران ناراحت هستند و می خواهند همسایگانشان نیز همانند آنها فرومایه و کوتوله باشند.
خاورم**9366** 1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

احتمال تمدید معافیت نفتی ایران از سوی آمریکا
تارنمای آمریکایی ' سی ان بی سی ' در گزارشی از احتمال تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی امریکا خبر داد و نوشت : دولت ترامپ به دنبال اجازه دادن به ادامه صادرات نفت ایران است تا شرایط لازم برای بهای پایین تر نفت در پایان سال جاری میلادی ایجاد شود.
پله‌: ۱۰۰ سالم که شد روپایی می‌زنم
پله، اسطوره فوتبال برزیل و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال گفت‌وگویی با مجله فرانس فوتبال داشته که در آن درباره نیمار، امباپه، پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی برزیل صحبت کرده است.
25 کیلومتر بزرگراه در محور یاسوج- سی سخت در دست ساخت است
یاسوج- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 25 کیلومتر بزرگراه در محور یاسوج به سی سخت با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است .
فروش مرغ بالاتر از ۱۰ هزار تومان ممنوع شد
اتحادیه پرنده و ماهی به اعضای خود اعلام کرد که نرخ مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده ۱۰هزار تومان است و واحدهای صنفی با داشتن فاکتور رسمی با احتساب ۱۰ درصدسود می توانند اقدام به فروش کنند.
استقبال از پیکر مطهر شهدای تازه تفحص شده سوریه و عراق+تصاویر
پیکر مطهر این پنج شهید فاطمیون شب گذشته، ۲۵ دی ماه ۹۷ در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.
حمید جبلی نمایشگاه عکس برگزار می‌کند
گالری آتبین نمایشگاه عکس های حمید جبلی را عصر جمعه، ۲۸ دی ماه به تماشا می گذارد.
حداکثر حقوق رئیس و معاونان بنیاد مستضعفان
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به تازگی «صریح و روشن» اعلام کرده است که او و معاونانش هر ماه با احتساب اضافه کاری، ۱۸ تا ۱۹ میلیون تومان حقوق می‌گیرند. یک حساب و کتاب ساده ریاضی نشان می‌دهد که در طول یک سال جمعاً 1میلیارد و 596 میلیون تومان از درآمد بنیاد مستضفعان به محمد سعیدی‌کیا و ۶ معاونش تعلق می‌گیرد.
توافق استقلال با کاپیتان تیم امید
از باشگاه استقلال خبر می‌رسد کار بازگشت امید نورافکن کاپیتان تیم ملی امید نهایی شده و با او به توافق رسیده‌اند.
بانک مرکزی چین ۸۳میلیارد دلاربه بازارتزریق کرد
بانک مرکزی چین امروز با تزریق ۸۳ میلیارد دلار، بزرگترین تزریق روزانه نقدینگی به بازار، در تاریخ خود را انجام داد که تلاش دیگری برای مقابله با کند شدن دومین اقتصاد جهان است.
تسلیت رییس صداوسیما برای درگذشت حسین محب‌اهری
رییس صداوسیما در پیامی درگذشت حسین محب‌اهری را به خانواده وی و جامعه هنری تسلیت گفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
پمپئو پرتاب ماهواره پیام را خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت دانست
نیویورک - ایرنا - وزیر خارجه آمریکا که به هر بهانه ای تلاش می کند تا ایران را به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم کند ؛ این بار به پرتاب موشک ماهواره بر پیام متوسل شد.
فرمانده غرب الانبار: آمریکاییها به نفع داعش جاسوسی می کنند
همکاری های نظامی و دفاعی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می یابد
الاخبار: آمریکا لبنان را از ورود به بازسازی سوریه منع کرده است
ناتوی عربی؛ سودایی تکه پاره
طرح اتهامی جدید علیه نواز شریف
نگرانی آمریکا از افزایش توانایی نظامی چین برای حمله به تایوان
گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه روسیه و لبنان
ادعای یک سایت سعودی درباره وجود طرح تروریستی در بیروت
روسیه: آمریکا برای خروج از سوریه طرح مرحله‌ای ارائه دهد
مقام‌های ارشد کره شمالی پنجشنبه به واشنگتن می‌روند