ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

18:34 ۸۳ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 258 0
ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

تهران- ایرنا- به نوشته روزنامه 'رای الیوم'، در حالی که حکام عرب ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند، خودشان با همکاری غرب و صهیونیست ها این کشور را تهدید می کنند و پیشرفت ها و استقلال آن را در سطوح بین المللی بر نمی تابند.

ایرنا

«عبد الستار قاسم» نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی در 'رای الیوم' نوشت: بسیاری از سران عرب مدعی هستند که ایران امنیت قومی آن ها را تهدید می کند و اکنون بر برخی پایتخت های عربی همچون بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد مسلط شده که این ادعا بسیار مبالغه آمیز است.
وی افزود: چیزی که همه از ایران دیده ایم حمایت این کشور از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین و تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی لبنان و حمایت از نوار غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل نیز ناخودآگاه سطح نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خصوص در مناطقی که در برابر صهیونیست ها و کشورهای استعمارگر ایستادگی می کند.
این تحلیلگر بیان داشت که اعراب مدعی هستند که ایران در امور بحرین دخالت می کند در حالی که کمیته های بین المللی تحقیق در این باره که وارد بحرین شده اند این مطلب را رد کره اند. آن ها همچنین ادعا می کنند که ایران در امور یمن دخالت دارد در حالی که تاکنون حضور نیروهای ایرانی در یمن ثابت نشده و ایران تنها کمک های علمی و فناوری برای پیشرفت نظامی به یمنی ها ارایه کرده است.
قاسم نوشت: سران عرب هیچگاه از آن چه علیه ایران انجام می دهند و توطئه هایی که با همکاری صهیونیست ها و آمریکا ضد ایران می چینند سخن نمی گوید درحالی که آن ها خود امنیت ملی ایران را تهدید می کنند.
وی به چند مورد از این تهدیدها اشاره کرد ونوشت: این عرب ها هستند که ایران را با پایگاه های نظامی آمریکایی احاطه کرده اند. پایگاه های آمریکا در عربستان، قطر، بحرین ، امارات و اردن مستقر هستند. واشنگتن در سوریه و عراق نیز پایگاه نظامی دارد که دولت های این کشور مخالف آنها هستند. پایگاه های نظامی آمریکا در عربستان و قطر به پیشرفته ترین و کشنده ترین سلاح های نظامی مجهز هستند که تهدیدی بزرگ برای تاسیسات ایرانی ، بنادر، فرودگاه ها ومراکز پژوهشی صنعتی وعلمی این کشور است. ایران همچنین در تیررس موشک های و جنگنده بمب افکن های آمریکا است.
این تحلیلگر سیاسی افزود: سران عرب دروازه های کشورشان را بر روی دستگاه امنیتی 'اسرائیل' به منظور برپایی مراکز تجسس ضد ایران باز و این کشور را به لحاظ امنیتی از طریق صهیونیست ها محاصره کرده اند.
به گفته وی ، کشورهای عربی همواره در حال تحریک ضد ایران در میان کشورهای غربی و استعمار گر از طریق ابزارهای رسانه ای و دیپلماتیک بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند. آنها مدعی هستند که ایران کشوری حامی تروریسم است در حالی که فراموش کرده اند خود آن ها صدها ملیارد دلار برای پشتیبانی از تروریسم و تخریب کشورهای عربی از جمله عراق ، سوریه، لیبی و یمن هزینه کرده و از یاد برده اند که آمریکا همه نوع کمک را به تروریست ها در سطح جهان ارایه می کند و خود حامی صهیونیسم و تروریسم ضد ملت های عربی است.
قاسم با اشاره به این که شماری از کشورهای عربی در تشکیل گروهک های مسلح در ایران باهدف انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی در این کشورر سهیم هستند نوشت: اعراب از گروهک منافقین حمایت می کنند که هدف اصلی آن بر اندازی نظام ایران است.
وی تاکید کرد که سران عرب برای تحریک افکار عمومی علیه ایران مدعی شده اند که ایران سه جزیره اماراتی را اشغال کرده است .

این تحلیلگر در ادامه در مخالفت با ادعاهای کشورهای عربی علیه ایران این پرسش ها را مطرح می کند:
-کدام کشور خطرناکتر است آمریکا یا ایران؟ آمریکا بر 16 پایتخت عربی تسلط دارد اما سران عرب تنها از چهار پایتخت عربی سخن می گویند و باقی آنها را فراموش کرده اند.
-ایران چگونه بر بیروت مسلط است درحالی که این کشور کمک مجانی تسلیحاتی ایران را رد و تحت سلطه تسلیحاتی آمریکا قرار گرفته است ؟ چگونه ایران بر عراق تسلط دارد درحالی که جریان صدر که در انتخابات پیروز شده از ایران انتقاد می کند؟ چگونه در یمن نفوذ دارد در حالی که همه آسمان آن در کنترل عربستان است؟
-چه کسی ثروت های اعراب را به یغما می برد آمریکا یا ایران؟ کشورهای غربی اموال کشورهای عربی را اخاذی کرده و در آمدهای نفتی آنها را با حمایت از نظام های عربی که دائما از سوی آنها تهدید می شوند، می پردازند.
-کدام طرف صهیونیست ها را بر ضد اعراب حمایت می کنند تا به تجاوزات خود ادامه دهند ایران یا کشورهای غربی؟
- چه کسی به عربستان اجازه داد تا یمن را نابود کند و به ایران اجازه نمی دهد که به یمنی ها برای دفاع از خود کمک کند؟
-چرا اعراب با توان هسته ای ایران و پیشرفت آن مخالفند در حالی که مخالفتی با سلاح اتمی صهیونیست ها ندارند؟
- آیا این غربی ها نبودند که سرزمین های عربی را تجزیه و آنها را به کشورهای کوچک تبدیل کردند که در دفاع از خود ضعیف باشند و سیطره بر آن آسان شود.
این نویسند فلسطینی خاطر نشان کرد: مقامات ایرانی همیشه خواستار وحدت و یکپارچگی عرب ها بوده اند درحالی که آمریکایی ها همیشه ضد مقاومت تحریک کرده اند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند.
وی اضافه کرد: اگر پیشرفت های ایران به مذاق سران عرب خوش نمی آید باید در مقابل اموال و ثروت هایشان را برای پیشرفت و توسعه علمی و فنآوری صرف کنند تا در این زمینه ها استقلال داشته و به لحاظ تسلیحاتی وابسته به کشورهای غربی نباشند. ایرانی ها خواهان این هستند که جایگاهی در معادلات بین المللی داشته باشند در حالی که حکام عرب ترجیح می دهند تحت الحمایه بمانند و زیر پاشنه غربی ها باشند.
قاسم نوشت: سران کشورهای عربی می خواهند ضعیف بمانند تا الطاف غربی ها به آنها ادامه داشته باشد. غربی ها نیز از اموال و ثروت های بی چون و چرای اعراب و غارت خزانه های آنها لذت می برند. حکام عرب از قدرت گرفتن ایران ناراحت هستند و می خواهند همسایگانشان نیز همانند آنها فرومایه و کوتوله باشند.
خاورم**9366** 1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

رتبه پنجمی کاروان ایران در پایان روز سوم
کاروان ایران در پایان روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با یک پله صعود نسبت به روز گذشته، در رده پنجم جدول توزیع مدال‌ها ایستاد.
تیم بسکتبال دختران برابر تایلند شکست خورد
نمایش خوب تیم بسکتبال ۳ نفره دختران در اولین تجربه بازی های آسیایی منجر به پیروزی نشد.
مهرداد مردانی به مدال برنز رسید
نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران در بازیهای آسیایی با پیروزی در دیدار رده بندی به مدال برنز دست یافت.
شهربانو منصوریان: نمی‌خواستم دستم رو شود
ووشوکار بانوی ایران پس از صعود به نیمه نهایی گفت: نمی‌خواستم دستم جلوی حریف چینی رو شود چون او مهمترین حریفم است و داشت از مسابقه‌ام برابر نماینده ویتنام فیلم می‌گرفت.
عرفان آهنگریان مدال برنزش را قطعی کرد
عضو تیم ملی ووشو ایران با پیروزی برابر کره ای خود به دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات راه یافت.
گرایی به مدال برنز کشتی فرنگی رسید
فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم تیم کشتی ایران با کسب پیروزی در دیدار رده بندی بازی‌های آسیایی به مدال برنز رسید.
«فرود ظفری» به نیمه نهایی ووشو راه یافت
سانداکار وزن منهای ۶۵ کیلوگرم تیم ملی ووشوی ایران با برتری برابر حریف قدرتمندی از ویتنام با شایستگی به نیمه نهایی بازی های آسیایی راه یافت و مدال برنزش قطعی شد.
گرایی: یک لحظه غافلگیر شدم، طلایم برنز شد
ملی پوش کشتی ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی گفت: یک لحظه غافلگیر شدم و نشد که دل مردم را با طلا شاد کنیم اما قول می دهم در مسابقات جهانی جبران کنم.
الهه منصوریان: هیچ ترسی از حریف بعدی‌ام ندارم
بانوی ووشوکار ایران گفت: در مرحله نیمه نهایی باید مقابل نماینده فیلیپین به میدان بروم که قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان است، اما هیچ ترسی از او ندارم.
تابستان داغ پرسپولیس در «برزیل» و «دوحه»!
پرسپولیس هفته بسیار سختی را در آبادان و دوحه پشت‌سر خواهد گذاشت تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ داغ‌ترین محک خود را در تابستان ببینند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
نخستین جنگنده ایرانی رونمایی شد
با تلاش متخصصان صنعت دفاعی و با حضور رئیس جمهوری نخستین هواپیمای جنگنده ایرانی به نام کوثر به پرواز در آمد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
«نشان ارادت» ویژه برنامه محرم با حضور سلبریتی ها
برنامه ترکیبی و گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه‌کننده پویان هدایتی برای پخش در ایام سوگواری محرم در شبکه نسیم، آماده می‌شود.
ایتالیا 28 بالگرد نظامی برای قطر می سازد
شورای سوریه دموکراتیک: برای برقراری خودگردانی تلاش می کنیم
بحرین صدور روادید برای اتباع قطر را متوقف کرد
چنبره بدهی سنگین خارجی بر اقتصاد ترکیه
رسانه های غربی روایتگر خبر رونمایی از جنگنده کوثر شدند
شکستی دیگر برای آمریکا و سعودی در صحنه سیاسی عراق
شبح جاستا در عراق عربستان را دنبال می کند
قیمت مسکن در ترکیه 12 درصد افزایش یافته است
ساخت جنگنده تمام ایرانی در رسانه های خلیج فارس بازتاب یافت
ابراهیمیان و اسماعیلیان لبنان