ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

18:34 ۱۴۵ روز و ۱۶ ساعت پیش ایرنا 331 0
ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

تهران- ایرنا- به نوشته روزنامه 'رای الیوم'، در حالی که حکام عرب ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند، خودشان با همکاری غرب و صهیونیست ها این کشور را تهدید می کنند و پیشرفت ها و استقلال آن را در سطوح بین المللی بر نمی تابند.

ایرنا

«عبد الستار قاسم» نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی در 'رای الیوم' نوشت: بسیاری از سران عرب مدعی هستند که ایران امنیت قومی آن ها را تهدید می کند و اکنون بر برخی پایتخت های عربی همچون بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد مسلط شده که این ادعا بسیار مبالغه آمیز است.
وی افزود: چیزی که همه از ایران دیده ایم حمایت این کشور از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین و تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی لبنان و حمایت از نوار غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل نیز ناخودآگاه سطح نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خصوص در مناطقی که در برابر صهیونیست ها و کشورهای استعمارگر ایستادگی می کند.
این تحلیلگر بیان داشت که اعراب مدعی هستند که ایران در امور بحرین دخالت می کند در حالی که کمیته های بین المللی تحقیق در این باره که وارد بحرین شده اند این مطلب را رد کره اند. آن ها همچنین ادعا می کنند که ایران در امور یمن دخالت دارد در حالی که تاکنون حضور نیروهای ایرانی در یمن ثابت نشده و ایران تنها کمک های علمی و فناوری برای پیشرفت نظامی به یمنی ها ارایه کرده است.
قاسم نوشت: سران عرب هیچگاه از آن چه علیه ایران انجام می دهند و توطئه هایی که با همکاری صهیونیست ها و آمریکا ضد ایران می چینند سخن نمی گوید درحالی که آن ها خود امنیت ملی ایران را تهدید می کنند.
وی به چند مورد از این تهدیدها اشاره کرد ونوشت: این عرب ها هستند که ایران را با پایگاه های نظامی آمریکایی احاطه کرده اند. پایگاه های آمریکا در عربستان، قطر، بحرین ، امارات و اردن مستقر هستند. واشنگتن در سوریه و عراق نیز پایگاه نظامی دارد که دولت های این کشور مخالف آنها هستند. پایگاه های نظامی آمریکا در عربستان و قطر به پیشرفته ترین و کشنده ترین سلاح های نظامی مجهز هستند که تهدیدی بزرگ برای تاسیسات ایرانی ، بنادر، فرودگاه ها ومراکز پژوهشی صنعتی وعلمی این کشور است. ایران همچنین در تیررس موشک های و جنگنده بمب افکن های آمریکا است.
این تحلیلگر سیاسی افزود: سران عرب دروازه های کشورشان را بر روی دستگاه امنیتی 'اسرائیل' به منظور برپایی مراکز تجسس ضد ایران باز و این کشور را به لحاظ امنیتی از طریق صهیونیست ها محاصره کرده اند.
به گفته وی ، کشورهای عربی همواره در حال تحریک ضد ایران در میان کشورهای غربی و استعمار گر از طریق ابزارهای رسانه ای و دیپلماتیک بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند. آنها مدعی هستند که ایران کشوری حامی تروریسم است در حالی که فراموش کرده اند خود آن ها صدها ملیارد دلار برای پشتیبانی از تروریسم و تخریب کشورهای عربی از جمله عراق ، سوریه، لیبی و یمن هزینه کرده و از یاد برده اند که آمریکا همه نوع کمک را به تروریست ها در سطح جهان ارایه می کند و خود حامی صهیونیسم و تروریسم ضد ملت های عربی است.
قاسم با اشاره به این که شماری از کشورهای عربی در تشکیل گروهک های مسلح در ایران باهدف انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی در این کشورر سهیم هستند نوشت: اعراب از گروهک منافقین حمایت می کنند که هدف اصلی آن بر اندازی نظام ایران است.
وی تاکید کرد که سران عرب برای تحریک افکار عمومی علیه ایران مدعی شده اند که ایران سه جزیره اماراتی را اشغال کرده است .

این تحلیلگر در ادامه در مخالفت با ادعاهای کشورهای عربی علیه ایران این پرسش ها را مطرح می کند:
-کدام کشور خطرناکتر است آمریکا یا ایران؟ آمریکا بر 16 پایتخت عربی تسلط دارد اما سران عرب تنها از چهار پایتخت عربی سخن می گویند و باقی آنها را فراموش کرده اند.
-ایران چگونه بر بیروت مسلط است درحالی که این کشور کمک مجانی تسلیحاتی ایران را رد و تحت سلطه تسلیحاتی آمریکا قرار گرفته است ؟ چگونه ایران بر عراق تسلط دارد درحالی که جریان صدر که در انتخابات پیروز شده از ایران انتقاد می کند؟ چگونه در یمن نفوذ دارد در حالی که همه آسمان آن در کنترل عربستان است؟
-چه کسی ثروت های اعراب را به یغما می برد آمریکا یا ایران؟ کشورهای غربی اموال کشورهای عربی را اخاذی کرده و در آمدهای نفتی آنها را با حمایت از نظام های عربی که دائما از سوی آنها تهدید می شوند، می پردازند.
-کدام طرف صهیونیست ها را بر ضد اعراب حمایت می کنند تا به تجاوزات خود ادامه دهند ایران یا کشورهای غربی؟
- چه کسی به عربستان اجازه داد تا یمن را نابود کند و به ایران اجازه نمی دهد که به یمنی ها برای دفاع از خود کمک کند؟
-چرا اعراب با توان هسته ای ایران و پیشرفت آن مخالفند در حالی که مخالفتی با سلاح اتمی صهیونیست ها ندارند؟
- آیا این غربی ها نبودند که سرزمین های عربی را تجزیه و آنها را به کشورهای کوچک تبدیل کردند که در دفاع از خود ضعیف باشند و سیطره بر آن آسان شود.
این نویسند فلسطینی خاطر نشان کرد: مقامات ایرانی همیشه خواستار وحدت و یکپارچگی عرب ها بوده اند درحالی که آمریکایی ها همیشه ضد مقاومت تحریک کرده اند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند.
وی اضافه کرد: اگر پیشرفت های ایران به مذاق سران عرب خوش نمی آید باید در مقابل اموال و ثروت هایشان را برای پیشرفت و توسعه علمی و فنآوری صرف کنند تا در این زمینه ها استقلال داشته و به لحاظ تسلیحاتی وابسته به کشورهای غربی نباشند. ایرانی ها خواهان این هستند که جایگاهی در معادلات بین المللی داشته باشند در حالی که حکام عرب ترجیح می دهند تحت الحمایه بمانند و زیر پاشنه غربی ها باشند.
قاسم نوشت: سران کشورهای عربی می خواهند ضعیف بمانند تا الطاف غربی ها به آنها ادامه داشته باشد. غربی ها نیز از اموال و ثروت های بی چون و چرای اعراب و غارت خزانه های آنها لذت می برند. حکام عرب از قدرت گرفتن ایران ناراحت هستند و می خواهند همسایگانشان نیز همانند آنها فرومایه و کوتوله باشند.
خاورم**9366** 1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

تب مسابقات اطلاعات عمومی آنلاین در ایران
بازی‌های‌ تریویا، مسابقات اطلاعات عمومی هستند که با گسترش بازی‌های آنلاین، به جمع این بازی‌ها پیوسته‌اند. در ایران هم بازی‌هایی با این سبک و به‌ویژه با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های موبایلی، توانسته مخاطبان بسیاری را جذب کند.
هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقچی
هکرها با هک وب‌سایت رسمی کنفرانس«داووس در بیابان» و تصویری از بن سلمان با شمشیر بالای سر خاشقچی، اسامی قاتلان روزنامه‌نگار سعودی را منتشر کردند.
تولید موتور جت جدید مافوق صوت
شرکت جنرال موتورز از تولید موتور جت مافوق صوت تازه ای به نام آفینیتی خبر داده که برای نصب بر روی هواپیماهای تجاری طراحی شده است.
کپی ۱میلیون آلبوم موسیقی بر روی اسپری رنگ
محققان برای نمایش قدرت فناوری های حدید یک میلیون کپی از یک آلبوم موسیقی را فشرده کرده و دی ان ای آنها را در درون اسپری های نقاشی گنجاندند.
تراشه‌ای که گوشی‌های ارزان را قدرتمند می‌کند
کوالکوم تراشه جدیدی به نام اسنپ دراگون ۶۷۵ تولید کرده که از جمله تراشه های سری ۶۰۰ این شرکت است و برخی قابلیت های تراشه های قدرتمند کوالکوم را در خود جای داده است.
موتورسیکلتی که سکوی پرتاب و کنترل پهپاد است
شرکت اورال می گوید می توان یک پهپاد را در درون محفظه این موتورسیکلت جای داد و با باز کردن این محفظه پهپاد را از آن خارج کرده و آماده پرواز کرد.
خودکشی مکرر نوجوانان تهرانی در یک شبانه روز
به‌دنبال مرگ خودخواسته دو دختر و پسر نوجوان در سه پرونده جداگانه، تحقیقات برای مشخص شدن علت این مرگ‌ها آغاز شد.
قاتل: چاقو را در سینه مقتول فرو کردم
مردی که چهار سال قبل و در یک جنایت خیابانی، جوان 29 ساله ای را با ضربه کارد به قتل رسانده بود، با هوشیاری قاضی ویژه قتل عمد و تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در یک عملیات غافلگیرانه به دام افتاد و راز جنایت در نیمه شب را فاش کرد.
قاتل آشنا زن میانسال و دختر جوان را کشت
همزمان با کشف جسد زن میانسال و میهمان ناشناس در خانه وی تحقیقات جنایی برای شناسایی یک قاتل آشنا آغاز شد.
حبس ۲۴ ساعته در یک چاه ۴۰ متری
مردی که بر اثر ریزش چاه در عمق 40 متری زمین به مدت 24 ساعت محبوس شده بود با تلاش نیروهای آتش‌نشانی کرج زنده از چاه بیرون آمد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

به یاد مرتضی کیوان و پوری سلطانی
«زن عزیزم یادت باشد که عمو تیغ‌تیغی تو راه را تا به آخر طی کرد». این آخرین جملات وصیت‌نامه مرتضی کیوان در ساعت ۳:۳۰ بامداد ۲۷ مهرماه ۱۳۳۳ بود که خطاب به همسرش، پوری سلطانی، نوشت. اگرچه فقط مرتضی کیوان نبود که در سحرگاه ۲۷ مهرماه اعدام شد؛ به همراه او ۲۶ نفر دیگر از افسران هم اعدام شدند.
زندگی جنسی سالمندان را جدی بگیرید!
همچنان که سنتان افزایش پیدا می‌کند، تغییراتی در وضعیت جنسی‌تان ایجاد می‌شود، اما این تغییرات نباید مانع زندگی جنسی رضایت‌بخش شما شود. سالمندی طبیعی هم در مردان و هم در زنان تغییراتی طبیعی ایجاد می‌کند. این تغییرات گاهی بر زندگی جنسی افراد تاثیر می‌گذارد
خودکشی بازیگر زن مشهور ایرانی با اسلحه! -عکس
شراره رخام عکسی آرشیوی از پشت صحنه یک فیلم را در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت، رخام در این پست، نظر دنبال‌کنندگان صفحه‌اش را درباره خودکشی پرسیده است.
تب مسابقات اطلاعات عمومی آنلاین در ایران
بازی‌های‌ تریویا، مسابقات اطلاعات عمومی هستند که با گسترش بازی‌های آنلاین، به جمع این بازی‌ها پیوسته‌اند. در ایران هم بازی‌هایی با این سبک و به‌ویژه با بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های موبایلی، توانسته مخاطبان بسیاری را جذب کند.
هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقچی
هکرها با هک وب‌سایت رسمی کنفرانس«داووس در بیابان» و تصویری از بن سلمان با شمشیر بالای سر خاشقچی، اسامی قاتلان روزنامه‌نگار سعودی را منتشر کردند.
الحریری از اقدامات عربستان در پرونده خاشقچی حمایت کرد
نیروی هوایی مصر و روسیه رزمایش مشترک برگزار کردند
آخرین هماهنگی امنیتی و رفاهی اربعین در عراق انجام شد
ماموریت دشوار اردن در مقابل رژیم صهیونیستی
زندانی فراری 11 عابر را در استانبول زخمی کرد
جامعه جهانی به موضوع ترورها در عربستان رسیدگی کند
نویسنده صهیونیست: عزل بن سلمان برای اسرائیل ویرانگر است
بازدید از پیش اعلام نشده فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا از پایگاه التنف سوریه
ثبت خلیج فارس در ˮوایپوˮ سمبلیک و تبلیغاتی است
شاهزاده سعودی: اگر پادشاه بخواهد محمد بن سلمان را برکنار کند  او علیه ملک سلمان کودتا می‌کند