ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

18:34 ۳۸۳ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 596 0
ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

تهران- ایرنا- به نوشته روزنامه 'رای الیوم'، در حالی که حکام عرب ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند، خودشان با همکاری غرب و صهیونیست ها این کشور را تهدید می کنند و پیشرفت ها و استقلال آن را در سطوح بین المللی بر نمی تابند.

ایرنا

«عبد الستار قاسم» نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی در 'رای الیوم' نوشت: بسیاری از سران عرب مدعی هستند که ایران امنیت قومی آن ها را تهدید می کند و اکنون بر برخی پایتخت های عربی همچون بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد مسلط شده که این ادعا بسیار مبالغه آمیز است.
وی افزود: چیزی که همه از ایران دیده ایم حمایت این کشور از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین و تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی لبنان و حمایت از نوار غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل نیز ناخودآگاه سطح نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خصوص در مناطقی که در برابر صهیونیست ها و کشورهای استعمارگر ایستادگی می کند.
این تحلیلگر بیان داشت که اعراب مدعی هستند که ایران در امور بحرین دخالت می کند در حالی که کمیته های بین المللی تحقیق در این باره که وارد بحرین شده اند این مطلب را رد کره اند. آن ها همچنین ادعا می کنند که ایران در امور یمن دخالت دارد در حالی که تاکنون حضور نیروهای ایرانی در یمن ثابت نشده و ایران تنها کمک های علمی و فناوری برای پیشرفت نظامی به یمنی ها ارایه کرده است.
قاسم نوشت: سران عرب هیچگاه از آن چه علیه ایران انجام می دهند و توطئه هایی که با همکاری صهیونیست ها و آمریکا ضد ایران می چینند سخن نمی گوید درحالی که آن ها خود امنیت ملی ایران را تهدید می کنند.
وی به چند مورد از این تهدیدها اشاره کرد ونوشت: این عرب ها هستند که ایران را با پایگاه های نظامی آمریکایی احاطه کرده اند. پایگاه های آمریکا در عربستان، قطر، بحرین ، امارات و اردن مستقر هستند. واشنگتن در سوریه و عراق نیز پایگاه نظامی دارد که دولت های این کشور مخالف آنها هستند. پایگاه های نظامی آمریکا در عربستان و قطر به پیشرفته ترین و کشنده ترین سلاح های نظامی مجهز هستند که تهدیدی بزرگ برای تاسیسات ایرانی ، بنادر، فرودگاه ها ومراکز پژوهشی صنعتی وعلمی این کشور است. ایران همچنین در تیررس موشک های و جنگنده بمب افکن های آمریکا است.
این تحلیلگر سیاسی افزود: سران عرب دروازه های کشورشان را بر روی دستگاه امنیتی 'اسرائیل' به منظور برپایی مراکز تجسس ضد ایران باز و این کشور را به لحاظ امنیتی از طریق صهیونیست ها محاصره کرده اند.
به گفته وی ، کشورهای عربی همواره در حال تحریک ضد ایران در میان کشورهای غربی و استعمار گر از طریق ابزارهای رسانه ای و دیپلماتیک بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند. آنها مدعی هستند که ایران کشوری حامی تروریسم است در حالی که فراموش کرده اند خود آن ها صدها ملیارد دلار برای پشتیبانی از تروریسم و تخریب کشورهای عربی از جمله عراق ، سوریه، لیبی و یمن هزینه کرده و از یاد برده اند که آمریکا همه نوع کمک را به تروریست ها در سطح جهان ارایه می کند و خود حامی صهیونیسم و تروریسم ضد ملت های عربی است.
قاسم با اشاره به این که شماری از کشورهای عربی در تشکیل گروهک های مسلح در ایران باهدف انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی در این کشورر سهیم هستند نوشت: اعراب از گروهک منافقین حمایت می کنند که هدف اصلی آن بر اندازی نظام ایران است.
وی تاکید کرد که سران عرب برای تحریک افکار عمومی علیه ایران مدعی شده اند که ایران سه جزیره اماراتی را اشغال کرده است .

این تحلیلگر در ادامه در مخالفت با ادعاهای کشورهای عربی علیه ایران این پرسش ها را مطرح می کند:
-کدام کشور خطرناکتر است آمریکا یا ایران؟ آمریکا بر 16 پایتخت عربی تسلط دارد اما سران عرب تنها از چهار پایتخت عربی سخن می گویند و باقی آنها را فراموش کرده اند.
-ایران چگونه بر بیروت مسلط است درحالی که این کشور کمک مجانی تسلیحاتی ایران را رد و تحت سلطه تسلیحاتی آمریکا قرار گرفته است ؟ چگونه ایران بر عراق تسلط دارد درحالی که جریان صدر که در انتخابات پیروز شده از ایران انتقاد می کند؟ چگونه در یمن نفوذ دارد در حالی که همه آسمان آن در کنترل عربستان است؟
-چه کسی ثروت های اعراب را به یغما می برد آمریکا یا ایران؟ کشورهای غربی اموال کشورهای عربی را اخاذی کرده و در آمدهای نفتی آنها را با حمایت از نظام های عربی که دائما از سوی آنها تهدید می شوند، می پردازند.
-کدام طرف صهیونیست ها را بر ضد اعراب حمایت می کنند تا به تجاوزات خود ادامه دهند ایران یا کشورهای غربی؟
- چه کسی به عربستان اجازه داد تا یمن را نابود کند و به ایران اجازه نمی دهد که به یمنی ها برای دفاع از خود کمک کند؟
-چرا اعراب با توان هسته ای ایران و پیشرفت آن مخالفند در حالی که مخالفتی با سلاح اتمی صهیونیست ها ندارند؟
- آیا این غربی ها نبودند که سرزمین های عربی را تجزیه و آنها را به کشورهای کوچک تبدیل کردند که در دفاع از خود ضعیف باشند و سیطره بر آن آسان شود.
این نویسند فلسطینی خاطر نشان کرد: مقامات ایرانی همیشه خواستار وحدت و یکپارچگی عرب ها بوده اند درحالی که آمریکایی ها همیشه ضد مقاومت تحریک کرده اند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند.
وی اضافه کرد: اگر پیشرفت های ایران به مذاق سران عرب خوش نمی آید باید در مقابل اموال و ثروت هایشان را برای پیشرفت و توسعه علمی و فنآوری صرف کنند تا در این زمینه ها استقلال داشته و به لحاظ تسلیحاتی وابسته به کشورهای غربی نباشند. ایرانی ها خواهان این هستند که جایگاهی در معادلات بین المللی داشته باشند در حالی که حکام عرب ترجیح می دهند تحت الحمایه بمانند و زیر پاشنه غربی ها باشند.
قاسم نوشت: سران کشورهای عربی می خواهند ضعیف بمانند تا الطاف غربی ها به آنها ادامه داشته باشد. غربی ها نیز از اموال و ثروت های بی چون و چرای اعراب و غارت خزانه های آنها لذت می برند. حکام عرب از قدرت گرفتن ایران ناراحت هستند و می خواهند همسایگانشان نیز همانند آنها فرومایه و کوتوله باشند.
خاورم**9366** 1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

مذاکره باشگاه تراکتور برای بازگشت اروین
باشگاه تراکتورسازی می‌گوید بازیکن خارجی این تیم حق مذاکره با باشگاه‌های دیگر را ندارد.
تلویزیون مصر: مرسی در دادگاه فوت کرد
تلویزیون رسمی مصر گزارش داد، محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در دادگاه فوت کرد.
سازمان ملل: فرصت سازش در یمن همچنان موجود است
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن طی نشست شورای امنیت درباره اوضاع این کشور، گفت: باید به منظور اجرای تمام بندهای توافق استکهلم گام‌هایی برداشته شود و مبادله زندانیان میان دو طرف بیانگر جدیت آنها در اجرای توافق استکهلم است.
از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیش از ۳۰ کشور، سرنوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، «بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه و بیابان‌های ایران در حال پیش‌روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
مقاوم‌سازی گود سازمان تامین اجتماعی در نیاوران
شهردار منطقه یک گفت: گودبرداری پر خطر نیاوران که منجر به بروز ناامنی، خطر و خسارت به واحدهای مسکونی همجوار شده بود متوقف و مالک موظف به استحکام و مقاوم‌سازی و پرداخت خسارت به مالکان در کمتر از یک ماه شد.
گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷
شرکت مخابرات ایران در گزارشی از دستاوردهای سال ۹۷ شرکت، خلاصه‌ای از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات این شرکت را ارائه کرد.
ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی اولویت‌ هستند
وزیر کار ایران در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس گفت: مهم‌ترین مسائل مطرح در آینده کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است.
مذاکرات ایران و روسیه در آستانه نشست اوپک پلاس
رویترز به نقل از منابع صنعتی گزارش کرد وزیر نفت ایران با همتای روسی خود دیدار می‌کند.
درخواست عربستان پس از حمله به نفتکش‌ها
وزیر انرژی عربستان سعودی پس از حمله هفته گذشته به دو نفتکش در دریای عمان، اعلام کرد کشورها باید برای باز ماندن خطوط کشتیرانی برای تأمین نفت و سایر منابع انرژی همکاری کنند.
قیمت طلا و سکه و ارز در روز دوشنبه
امروز علیرغم افزایش نرخ ارز، قیمت طلا و سکه روند کاهش داشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاسخ قطعی برانکو درمورد جدایی از پرسپولیس از زبان فرد مورد اعتمادش +صوت
رضا چلنگر مترجم سابق و فرد مورد اعتماد برانکو و باشگاه پرسپولیس در گفتگو با رادیو تهران از تماس تلفنی با برانکو و جدایی قطعی این مربی کروات از پرسپولیس خبر داد.
نهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 30 متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران
طولانی‌ترین پرواز آزاد مسافت با پاراگلایدر در آسیا در ایران انجام شد.
روحانی، یک مدل موسیقی را با خودش به ایران می‌آورد؟
با تصاویری که از «ونیزی» در نشریات مختلف درج شده، کارکرد او به عنوان یک مدل، بیشتر از رهبر ارکستر سمفونیک است.
پخش تصاویر منتشرنشده از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز به حریم ایران
مستند "شکار روباه" با هدف بازخوانی ماجرای جنجالی دستگیری کماندوهای ویژه انگلیسی و آمریکایی، به جرم تجاوز به حریم آب‌های ایران در خلیج فارس، امشب (۲۷ خرداد ماه) از شبکه یک روی آنتن می‌رود.
تلویزیون مصر: مرسی در دادگاه فوت کرد
سازمان ملل: فرصت سازش در یمن همچنان موجود است
اتریش مرکز اسلامی عربستان در وین را بست
نماینده آمریکا شروط رژیم صهیونیستی را به لبنانی‌ها منتقل می‌کند
تحلیل رای الیوم از اولین مصاحبه بن سلمان پس از قتل خاشقجی
کشف اعلامیه‌های داعش در بصره و هشدار نسبت به بازگشت این گروه
نشست اضطراری کابینه انگلیس در میان خبر اعزام ۲۰ نیرو به جای ۱۰۰ نیرو به منطقه
نام‌گذاری شهرکی به نام ترامپ در جولان اشغالی صدای اسرائیلی‌ها را هم درآورد
سی‌ان‌ان: انتظار می‌رود آمریکا اعزام نیروهای بیشتر به خاورمیانه را بررسی کند
قاهره در پرونده گاز به تل‌آویو نیم میلیارد دلار غرامت می‌پردازد