ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

18:34 ۲۰ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 193 0
ایران هیچگاه تهدیدی برای کشورهای عربی نبوده است

تهران- ایرنا- به نوشته روزنامه 'رای الیوم'، در حالی که حکام عرب ایران را تهدیدی برای امنیت ملی خود می دانند، خودشان با همکاری غرب و صهیونیست ها این کشور را تهدید می کنند و پیشرفت ها و استقلال آن را در سطوح بین المللی بر نمی تابند.

ایرنا

«عبد الستار قاسم» نویسنده و تحلیلگر مسایل سیاسی در 'رای الیوم' نوشت: بسیاری از سران عرب مدعی هستند که ایران امنیت قومی آن ها را تهدید می کند و اکنون بر برخی پایتخت های عربی همچون بیروت، دمشق، صنعاء و بغداد مسلط شده که این ادعا بسیار مبالغه آمیز است.
وی افزود: چیزی که همه از ایران دیده ایم حمایت این کشور از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین و تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی لبنان و حمایت از نوار غزه در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است و به همین دلیل نیز ناخودآگاه سطح نفوذ ایران در منطقه بالا رفته به خصوص در مناطقی که در برابر صهیونیست ها و کشورهای استعمارگر ایستادگی می کند.
این تحلیلگر بیان داشت که اعراب مدعی هستند که ایران در امور بحرین دخالت می کند در حالی که کمیته های بین المللی تحقیق در این باره که وارد بحرین شده اند این مطلب را رد کره اند. آن ها همچنین ادعا می کنند که ایران در امور یمن دخالت دارد در حالی که تاکنون حضور نیروهای ایرانی در یمن ثابت نشده و ایران تنها کمک های علمی و فناوری برای پیشرفت نظامی به یمنی ها ارایه کرده است.
قاسم نوشت: سران عرب هیچگاه از آن چه علیه ایران انجام می دهند و توطئه هایی که با همکاری صهیونیست ها و آمریکا ضد ایران می چینند سخن نمی گوید درحالی که آن ها خود امنیت ملی ایران را تهدید می کنند.
وی به چند مورد از این تهدیدها اشاره کرد ونوشت: این عرب ها هستند که ایران را با پایگاه های نظامی آمریکایی احاطه کرده اند. پایگاه های آمریکا در عربستان، قطر، بحرین ، امارات و اردن مستقر هستند. واشنگتن در سوریه و عراق نیز پایگاه نظامی دارد که دولت های این کشور مخالف آنها هستند. پایگاه های نظامی آمریکا در عربستان و قطر به پیشرفته ترین و کشنده ترین سلاح های نظامی مجهز هستند که تهدیدی بزرگ برای تاسیسات ایرانی ، بنادر، فرودگاه ها ومراکز پژوهشی صنعتی وعلمی این کشور است. ایران همچنین در تیررس موشک های و جنگنده بمب افکن های آمریکا است.
این تحلیلگر سیاسی افزود: سران عرب دروازه های کشورشان را بر روی دستگاه امنیتی 'اسرائیل' به منظور برپایی مراکز تجسس ضد ایران باز و این کشور را به لحاظ امنیتی از طریق صهیونیست ها محاصره کرده اند.
به گفته وی ، کشورهای عربی همواره در حال تحریک ضد ایران در میان کشورهای غربی و استعمار گر از طریق ابزارهای رسانه ای و دیپلماتیک بوده و تمام تلاش خود را در این زمینه می کنند. آنها مدعی هستند که ایران کشوری حامی تروریسم است در حالی که فراموش کرده اند خود آن ها صدها ملیارد دلار برای پشتیبانی از تروریسم و تخریب کشورهای عربی از جمله عراق ، سوریه، لیبی و یمن هزینه کرده و از یاد برده اند که آمریکا همه نوع کمک را به تروریست ها در سطح جهان ارایه می کند و خود حامی صهیونیسم و تروریسم ضد ملت های عربی است.
قاسم با اشاره به این که شماری از کشورهای عربی در تشکیل گروهک های مسلح در ایران باهدف انجام عملیات خرابکارانه و تروریستی در این کشورر سهیم هستند نوشت: اعراب از گروهک منافقین حمایت می کنند که هدف اصلی آن بر اندازی نظام ایران است.
وی تاکید کرد که سران عرب برای تحریک افکار عمومی علیه ایران مدعی شده اند که ایران سه جزیره اماراتی را اشغال کرده است .

این تحلیلگر در ادامه در مخالفت با ادعاهای کشورهای عربی علیه ایران این پرسش ها را مطرح می کند:
-کدام کشور خطرناکتر است آمریکا یا ایران؟ آمریکا بر 16 پایتخت عربی تسلط دارد اما سران عرب تنها از چهار پایتخت عربی سخن می گویند و باقی آنها را فراموش کرده اند.
-ایران چگونه بر بیروت مسلط است درحالی که این کشور کمک مجانی تسلیحاتی ایران را رد و تحت سلطه تسلیحاتی آمریکا قرار گرفته است ؟ چگونه ایران بر عراق تسلط دارد درحالی که جریان صدر که در انتخابات پیروز شده از ایران انتقاد می کند؟ چگونه در یمن نفوذ دارد در حالی که همه آسمان آن در کنترل عربستان است؟
-چه کسی ثروت های اعراب را به یغما می برد آمریکا یا ایران؟ کشورهای غربی اموال کشورهای عربی را اخاذی کرده و در آمدهای نفتی آنها را با حمایت از نظام های عربی که دائما از سوی آنها تهدید می شوند، می پردازند.
-کدام طرف صهیونیست ها را بر ضد اعراب حمایت می کنند تا به تجاوزات خود ادامه دهند ایران یا کشورهای غربی؟
- چه کسی به عربستان اجازه داد تا یمن را نابود کند و به ایران اجازه نمی دهد که به یمنی ها برای دفاع از خود کمک کند؟
-چرا اعراب با توان هسته ای ایران و پیشرفت آن مخالفند در حالی که مخالفتی با سلاح اتمی صهیونیست ها ندارند؟
- آیا این غربی ها نبودند که سرزمین های عربی را تجزیه و آنها را به کشورهای کوچک تبدیل کردند که در دفاع از خود ضعیف باشند و سیطره بر آن آسان شود.
این نویسند فلسطینی خاطر نشان کرد: مقامات ایرانی همیشه خواستار وحدت و یکپارچگی عرب ها بوده اند درحالی که آمریکایی ها همیشه ضد مقاومت تحریک کرده اند تا منافع رژیم صهیونیستی را تامین کنند.
وی اضافه کرد: اگر پیشرفت های ایران به مذاق سران عرب خوش نمی آید باید در مقابل اموال و ثروت هایشان را برای پیشرفت و توسعه علمی و فنآوری صرف کنند تا در این زمینه ها استقلال داشته و به لحاظ تسلیحاتی وابسته به کشورهای غربی نباشند. ایرانی ها خواهان این هستند که جایگاهی در معادلات بین المللی داشته باشند در حالی که حکام عرب ترجیح می دهند تحت الحمایه بمانند و زیر پاشنه غربی ها باشند.
قاسم نوشت: سران کشورهای عربی می خواهند ضعیف بمانند تا الطاف غربی ها به آنها ادامه داشته باشد. غربی ها نیز از اموال و ثروت های بی چون و چرای اعراب و غارت خزانه های آنها لذت می برند. حکام عرب از قدرت گرفتن ایران ناراحت هستند و می خواهند همسایگانشان نیز همانند آنها فرومایه و کوتوله باشند.
خاورم**9366** 1049


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

صوت - بسته خبری ۲۹ خرداد ۹۷
در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.
اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است
اراک - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران گفت: استان مرکزی بستر ارزشمند از انواع فعالیت های صنعتی، کشاورزی و خدماتی را در خود دارد و اندونزی آماده هر گونه همکاری تجاری و اقتصادی با این استان است.
ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد
ساری- ایرنا- رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی 2 رقم جدید برنج با نام های 'رشت 'و 'تی سا ' برای کشت در استانهای گیلان ومازندران خبر داد.
قیمت خودرو افزایش نمی یابد
اردبیل-ایرنا- معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو ی داخلی افزایش نیافته و با توجه به اینکه تصمیمی در این باره وجود ندارد نمایندگی ها هم حق افزایش قیمت ها را ندارند.
انگلیس از یک توافق مهم امنیتی در پسا برگزیت خارج می‌شود
لندن – ایرنا – میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه تهدید کرد که در پی خروج انگلیس از این اتحادیه، توافق امنیتی موسوم به قرار بازداشت اتحادیه اروپا با لندن لغو خواهد شد.
سرمربی اسپانیا:ایران تیم منسجم و خطرناکی است
مادرید- ایرنا- «فرناندو هیه رو» سرمربی‌ تیم ملی‌ فوتبال اسپانیا در آستانه دیدار با ایران ، تیم کشورمان را تیمی منسجم و خطرناک دانست.
فرانسه و آلمان خواستار بودجه مشترک برای منطقه یورو شدند
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در نشست خبری مشترک بر لزوم اختصاص 'بودجه مشترک' برای منطقه یورو تاکید کردند.
پهپاد صهیونیست ها در جولان سوریه سقوط کرد
تهران - ایرنا - رسانه های صهیونیستی روز سه شنبه از سقوط یک فروند پهپاد این رژیم در شمال جولان سوریه خبر داد.
شرکت نفتی آرامکو عربستان هدف موشک یمنی قرار گرفت
تهران - ایرنا - یگان موشکی ارتش یمن عصر روز سه شنبه شرکت نفتی آرامکو واقع در استان عسیر عربستان را هدف قرار داد.
دی ‌میستورا: به برخی تفاهم‌ های متقابل در ژنو دست یافته ایم
تهران- ایرنا- 'استیفان دی میستورا' فرستاده سازمان ملل در امور سوریه پس از دیدار با نمایندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در نشست ژنو، اعلام کرد که به برخی تفاهم ها در خصوص تشکیل کمیته اصلاح و تدوین قانون اساسی سوریه، دست یافته اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

متن اشعار میثم مطیعی در نماز عید فطر ۹۷ +فیلم
مطیعی امسال نیز همانند سال‌های گذشته، اشعاری با مضامین سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بین‌المللی را در مراسم عید فطر، خواند.
داستانک‌های زکریا تامر به فارسی ترجمه شد
تهران - ایرنا - مجموعه داستان «رعد» اثر زکریا تامر نویسنده شهیر جهان عرب با ترجمه غلام رضا امامی به زیور طبع آراسته شد.
دعای خاصه امام حسین(ع) جهت برآورده شدن حوائج
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، حکایتی خواندنی درباره دعای خاصه امام حسین جهت استجابت حوائج را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
'آشیل' پیروزی ایران مقابل مغرب را پیشگویی کرد
مسکو - ایرنا - 'آشیل' گربه پیشگو در روسیه پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل مغرب را که قرار است ساعت 19 و 30 دقیقه امروز به وقت تهران در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود، پیشگویی کرد.
ویدئو - خلاصه دیدار اسپانیا و پرتغال در جام ۲۰۱۸
دیدار تیم‌های فوتبال اسپانیا و پرتغال در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه سه بر سه به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.
پهپاد صهیونیست ها در جولان سوریه سقوط کرد
شرکت نفتی آرامکو عربستان هدف موشک یمنی قرار گرفت
دی ‌میستورا: به برخی تفاهم‌ های متقابل در ژنو دست یافته ایم
امارات با وعده پول جوانان یمن را به قتلگاه می فرستد
تجهیزات نظامی ارتش سوریه وارد استان درعا شد
ترکیه به دنبال ایجاد مناطق امن جدیدی در شمال سوریه
داماد و فرستاده ترامپ با پادشاه اردن دیدار کردند
۳۰ هزار سوری- ترکیه‌ای در انتخابات ترکیه شرکت می‌کنند
فرستاده آمریکا: دیدار عبدالله دوم و نتانیاهو برای تمامی منطقه مهم است
یک درصد از جمعیت جهان آواره اند