توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

16:07 ۱۴۶ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 170 0
توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

کرمانشاه - ایرنا - تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه از نبود برخی امکانات در این دانشکده معترض بودند و خواستار تدبیر مسئولان برای رفع این مشکلات شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشکده فنی مهندسی اسلام آبادغرب یکی از دانشکده‌های اقماری دانشگاه رازی است که در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد و اکنون 350 نفر دانشجوی پسر در سه رشته مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

** ساختمان نامناسب و فاقد امکانات
این دانشجویان که از اعضای شورای صنفی دانشکده هستند، در این گفت و گو اعلام کردند که دانشکده اسلام آبادغرب فاقد ساختمان استاندارد در شان و جایگاه یک دانشگاه است و یکی از مدارس به دانشکده تبدیل شده است.
یکی از دانشجویان اظهار داشت که مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب دنبال حفظ این دانشکده هستند اما تلاشی برای رفع مشکلات آن نمی کنند.
سیدمحمدی محمدی افزود: ما به اعتبار دانشگاه رازی این دانشکده را برای تحصیل انتخاب کردیم و انتظار داریم کیفیت آموزشی دانشکده هم در سطح این دانشگاه باشد.
جلال طغیانی از دیگر دانشجویان هم اذعان کرد در دانشکده اسلام آباد رشته های مهم و مادر وجود دارد که نیاز است اعضای هیات علمی مجربی برای تدریس به این دانشکده بیایند و کیفیت آموزشی در آن بالا باشد.
وی افزود: مدرسان این دانشکده یا مدرک کارشناسی ارشد دارند و یا دانشجوی دکتری هستند و درخواست ما اختصاص اعضای هیات علمی برای تدریس این دانشکده است.
میلاد جهانگیری دیگر دانشجوی این دانشکده نیز با بیان اینکه رشته های این دانشکده نیاز مبرم به کارگاه دارد، گفت: دانشکده فاقد کارگاه است و مسئولان دانشکده هم می گویند کارگاه ها را در دانشگاه رازی برگزار کنید که به دلیل مسافت اسلام اباد تا کرمانشاه امکان تردد برای دانشجویان وجود ندارد.
وی افزود: مسئولان دانشکده هر سال می گویند دنبال توسعه و ساخت و ساز هستیم اما خبری نیست.

** دنبال ساخت دانشکده هستیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، انتقاد دانشجویان به برخی موارد را درست و منطقی دانست و گفت: اما برخی از مطالب مطرح شده خلاف واقع است.
دکتر ایوب تعاونی، انتقاد مطرح شده در مورد ساختمان دانشکده را درست دانست و افزود: ما هم به این موضوع واقف هستیم که مدرسه ای که اکنون به عنوان دانشکده از آن استفاده می کنیم، مناسب نیست اما چاره ای نداریم.
وی اظهار کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب ساختمانی که مناسب برای دانشکده باشد، یافت نمی شود و از این رو مکان فعلی را از آموزش و پرورش اجاره کرده ایم.
وی اذعان کرد که با وجود مناسب نبودن مکان اما تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز دانشجویان را تامین کرده ایم و نگذاشته ایم در بحث آموزشی خللی به وجود آید.
وی تصریح کرد که تا زمانی که ساختمان ملکی در اختیار دانشکده نباشد نمی توانیم برخی از امکانات از جمله کارگاه و آزمایشگاه مجهز را در آن راه اندازی کنیم.

** تملک زمین دلیل طولانی شدن ساخت
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه این گفت و گو گفت: از طرف منابع طبیعی زمینی برای ساخت دانشکده اختصاص داده شد که این زمین در مکان مناسبی نبود و هزینه ساخت آن نیز بالا بود و از این رو مسئولان دانشگاه رازی با ساخت دانشکده در آن زمین موافق نبودند.
تعاونی افزود: با رایزنی های گسترده مسئولان دانشگاه رازی، فرماندار و نماینده اسلام آبادغرب زمین دیگری از سوی منابع طبیعی برای ساخت دانشکده به صورت اجاره ای اختصاص یافت که وزارت علوم با اجاره ای بودن آن مخالف بود.
وی اظهار داشت که وزارت علوم اعلام کرد که با ساخت دانشکده تنها در زمین ملکی مختص به خود دانشکده موافق است ومخالف ساخت و ساز در زمین اجاره ای است.
وی افزود: اکنون با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین از منابع طبیعی به نام وزارت علوم هستیم که این اقدام زمان بر است و روال اداری آن در حال طی شدن می باشد.
وی نتیجه اقدام ها را رو به جلو و مثبت دانست و گفت: مسئولان شهرستان، استان و وزارت علوم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین هستند.
وی اضافه کرد: 2 ماه پیش زمین جدید به ما معرفی شد و ما هم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار به نام دانشکده هستیم که این موضوع وارد چرخه روال اداری شده و مقداری زمان می برد.
او گفت: به محض تحویل زمین و تملک آن از سوی دانشکده، ساخت و ساز را در آن شروع می کنیم.

** نیازهای دانشجویان را تامین می کنیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب در ادامه در مورد انتقاد دانشجویان از نبود کارگاه آموزشی در این دانشکده نیز گفت: تا زمانی که در ساختمان اجاره ای هستیم نمی توانیم اقدام های توسعه ای را انجام دهیم.
تعاونی افزود: اکنون یک کارگاه و آزمایشگاه در مجموعه فعلی دانشکده داریم و با دانشگاه علمی کاربردی شهرستان اسلام آبادغرب نیز قرارداد منعقد کرده ایم و کلاس های کارگاه را طبق ساعت برگزار می کنیم.
وی اظهار داشت: ما در دانشگاه رازی نیز بهترین و پیشرفته ترین کارگاه ها و آزمایشگاه ها را داریم اما به دلیل بُعد مسافت و مشکل در رفت و آمد برای دانشجویان، استفاده از آن را به صلاح ندانستیم.

**25 مدرس فعال در دانشکده
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه در مورد کیفیت آموزشی و اعضای هیات علمی دانشکده نیز گفت: اکنون 25 مدرس در این دانشکده کار تدریس را بر عهده دارند که از این تعداد پنج نفر عضو هیات علمی هستند.
تعاونی افزود: مدرسان دانشکده یا مدرک دکتری از دانشگاه دولتی دارند و یا دانشجوی دکتری هستند.
وی کیفیت را جزو مهمترین دغدغه های مسئولان دانشگاه رازی دانست و گفت: دانشگاه رازی جزو دانشگاه های معتبر کشور است و همواره به دنبال حفظ این جایگاه و ارتقای کیفیت ارائه آموزش بوده و هستیم.
وی سطح علمی مدرسان دانشکده و همچنین خدمات آموزشی را بالا دانست و گفت: مدرسان از سوی گروه های علمی تخصصی دانشگاه رازی تایید می شوند و هر ترم نیز عملکرد این مدرسان از سوی دانشجویان ارزیابی می شود و هر مدرسی که نمره ارزیابی مثبتی نداشته باشد با او ادامه همکاری نمی دهیم.
وی اظهار داشت: استخدام 6 نفر عضو هیات علمی شامل 2 نفر برای رشته مهندسی صنایع و چهار نفر برای مهندسی کامپیوتر امسال در دستورکار است و تعداد اعضای هیات علمی دانشکده به 11 نفر افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه اکنون دانشجویان در حال فرجه امتحانی هستند، گفت: امتحانات از دوم تیرماه شروع می شود و اینکه دانشجویان ادعا کرده اند در امتحانات شرکت نمی کنند قابل قبول نیست و دانشکده تدابیر لازم را برای این موضوع اتخاذ می کند.
در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه اکنون حدود 100 هزار نفر دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
در این شهرستان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و دانشکده فنی مهندسی رازی فعال است.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

هنرخیابانی فضای شهر را زیر و رو می کند
بنکسی نقاشی «دختری با بادکنک» خود را بعد از اینکه فروخته شد تکه تکه کرد. اما یک شکل هنری وجود دارد که از بین بردن آن راحتتر است و «هنر خیابانی» نامیده می‌شود. می‌توان روی گرافیتی نقاشی کرد یا آن از روی دیوار شست.
درخواست تماشاگران از فردوسی‌پور
برخی از هواداران تیم پرسپولیس با وجود داشتن بلیت فرصت پیدا نکردند روی سکوهای ورزشگاه بروند.
برانکو: توانایی صعود را داریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: بازی بسیار سختی در پیش داریم اما توانایی صعود به مرحله بعد را داریم.
فریرا: راهی جز شکست پرسپولیس نداریم
سرمربی تیم فوتبال السد قطر گفت: پرسپولیس تیمی خطرناک و قدرتمند است و با توجه به اتفاقات بازی رفت راهی جز بردن نداریم و باید برنده شویم.
تراشتگن: امسال همه جام‌ها را می‌خواهیم
مارک آندره تراشتگن در پنجمین فصل حضورش در بارسا حالا به یک گلر بی جانشین تبدیل شده است.
لوپتگی در رویای پیوستن به باشگاه معجزه‌ها
رئال مادرید امشب در برنابئو میزبان ویکتوریا پلژن است؛ دیداری که می تواند آخرین فرصت لوپتگی برای بقا باشد.
اسماعیلی جانشین کدام بازیکن می‌شود؟
هافبک طراح آبی های تهرانی بعد از یک بازی غیبت به ترکیب باز می گردد.
عادل در آزادی؛ بازیکن اصلی روی نیمکت!
عادل فردوسی پور گزارشگر بازی پرسپولیس - السد در ورزشگاه آزادی حاضر شد.
ترکیب السد قطر برای دیدار با پرسپولیس
ترکیب ۱۱ نفره تیم السد قطر برای دیدار با پرسپولیس اعلام شد.
AFC: هواداران خستگی ناپذیر سرخ‌پوشان
صفحه رسمی لیگ قهرمانان آسیا هواداران پرسپولیس را خستگی ناپذیر عنوان کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

به یاد مرتضی کیوان و پوری سلطانی
«زن عزیزم یادت باشد که عمو تیغ‌تیغی تو راه را تا به آخر طی کرد». این آخرین جملات وصیت‌نامه مرتضی کیوان در ساعت ۳:۳۰ بامداد ۲۷ مهرماه ۱۳۳۳ بود که خطاب به همسرش، پوری سلطانی، نوشت. اگرچه فقط مرتضی کیوان نبود که در سحرگاه ۲۷ مهرماه اعدام شد؛ به همراه او ۲۶ نفر دیگر از افسران هم اعدام شدند.
زندگی جنسی سالمندان را جدی بگیرید!
همچنان که سنتان افزایش پیدا می‌کند، تغییراتی در وضعیت جنسی‌تان ایجاد می‌شود، اما این تغییرات نباید مانع زندگی جنسی رضایت‌بخش شما شود. سالمندی طبیعی هم در مردان و هم در زنان تغییراتی طبیعی ایجاد می‌کند. این تغییرات گاهی بر زندگی جنسی افراد تاثیر می‌گذارد
وحید رجبلو؛ نابغه‌ای که مغلوب معلولیت‌اش نشد
وحید رجبلو، معلول و مبتلا به بیماری ژنتیکی SMA یا همان «تحلیل عضلانی پیشرفته» است. البته این بیماری ممکن است همه افراد را مبتلا نکند و شاید بعضی افراد تنها ناقل بیماری باشند و خودشان علائمی از بیماری نداشته باشند. وحید جوان کوشایی است که با پیداکردن استعدادش، در زمینه‌ای که دوست داشته، قدم برداشته و توانسته به نقطه‌ای که می‌خواهد، برسد.
افزایش قربانیان آلودگی مسیریاب ها بدلیل بی توجهی مالکان تجهیزات
تهران- ایرنا- مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد های رایانه ای کشور اعلام کرد: بی توجهی مالکان تجهیزات مسیریاب های میکروتیک به هشدارها و توصیه های مرکز ماهر برای مقابله با آسیب پذیری آنها، سبب سرعت گرفتن آلودگی دستگاهها و افزایش قربانیان شده است.
سلمان: کار السد سخت است
نایب‌رئیس تیم فوتبال السد قطر ابراز امیدواری کرد تیمش با پیروزی برابر پرسپولیس جواز صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.
کارکرد اصلی مجالس دانش آموزی تمرین دموکراسی است
انتخاباتی از جنس دانش آموزی
140 زندانی در یزد با اقدامی ‌جمعی قرآن کتابت کردند
فراخوان جشنواره هنری در هفته ملی پژوهش
انتخابات شوراهای دانش آموزی در سه هزار مدرسه گیلان برگزار شد
سند مهارت همدان در حال تدوین است
اسلام 1400 سال قبل به زنان حق رای داده است
همایش علمی بزرگداشت بیهقی در سبزوار برگزار شد
باید از برخورد شعاری با اربعین پرهیز کرد
56 ایستگاه صلواتی برای جاماندگان اربعین در ری دایر می شود