توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

16:07 ۱۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 27 0
توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

کرمانشاه - ایرنا - تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه از نبود برخی امکانات در این دانشکده معترض بودند و خواستار تدبیر مسئولان برای رفع این مشکلات شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشکده فنی مهندسی اسلام آبادغرب یکی از دانشکده‌های اقماری دانشگاه رازی است که در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد و اکنون 350 نفر دانشجوی پسر در سه رشته مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

** ساختمان نامناسب و فاقد امکانات
این دانشجویان که از اعضای شورای صنفی دانشکده هستند، در این گفت و گو اعلام کردند که دانشکده اسلام آبادغرب فاقد ساختمان استاندارد در شان و جایگاه یک دانشگاه است و یکی از مدارس به دانشکده تبدیل شده است.
یکی از دانشجویان اظهار داشت که مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب دنبال حفظ این دانشکده هستند اما تلاشی برای رفع مشکلات آن نمی کنند.
سیدمحمدی محمدی افزود: ما به اعتبار دانشگاه رازی این دانشکده را برای تحصیل انتخاب کردیم و انتظار داریم کیفیت آموزشی دانشکده هم در سطح این دانشگاه باشد.
جلال طغیانی از دیگر دانشجویان هم اذعان کرد در دانشکده اسلام آباد رشته های مهم و مادر وجود دارد که نیاز است اعضای هیات علمی مجربی برای تدریس به این دانشکده بیایند و کیفیت آموزشی در آن بالا باشد.
وی افزود: مدرسان این دانشکده یا مدرک کارشناسی ارشد دارند و یا دانشجوی دکتری هستند و درخواست ما اختصاص اعضای هیات علمی برای تدریس این دانشکده است.
میلاد جهانگیری دیگر دانشجوی این دانشکده نیز با بیان اینکه رشته های این دانشکده نیاز مبرم به کارگاه دارد، گفت: دانشکده فاقد کارگاه است و مسئولان دانشکده هم می گویند کارگاه ها را در دانشگاه رازی برگزار کنید که به دلیل مسافت اسلام اباد تا کرمانشاه امکان تردد برای دانشجویان وجود ندارد.
وی افزود: مسئولان دانشکده هر سال می گویند دنبال توسعه و ساخت و ساز هستیم اما خبری نیست.

** دنبال ساخت دانشکده هستیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، انتقاد دانشجویان به برخی موارد را درست و منطقی دانست و گفت: اما برخی از مطالب مطرح شده خلاف واقع است.
دکتر ایوب تعاونی، انتقاد مطرح شده در مورد ساختمان دانشکده را درست دانست و افزود: ما هم به این موضوع واقف هستیم که مدرسه ای که اکنون به عنوان دانشکده از آن استفاده می کنیم، مناسب نیست اما چاره ای نداریم.
وی اظهار کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب ساختمانی که مناسب برای دانشکده باشد، یافت نمی شود و از این رو مکان فعلی را از آموزش و پرورش اجاره کرده ایم.
وی اذعان کرد که با وجود مناسب نبودن مکان اما تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز دانشجویان را تامین کرده ایم و نگذاشته ایم در بحث آموزشی خللی به وجود آید.
وی تصریح کرد که تا زمانی که ساختمان ملکی در اختیار دانشکده نباشد نمی توانیم برخی از امکانات از جمله کارگاه و آزمایشگاه مجهز را در آن راه اندازی کنیم.

** تملک زمین دلیل طولانی شدن ساخت
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه این گفت و گو گفت: از طرف منابع طبیعی زمینی برای ساخت دانشکده اختصاص داده شد که این زمین در مکان مناسبی نبود و هزینه ساخت آن نیز بالا بود و از این رو مسئولان دانشگاه رازی با ساخت دانشکده در آن زمین موافق نبودند.
تعاونی افزود: با رایزنی های گسترده مسئولان دانشگاه رازی، فرماندار و نماینده اسلام آبادغرب زمین دیگری از سوی منابع طبیعی برای ساخت دانشکده به صورت اجاره ای اختصاص یافت که وزارت علوم با اجاره ای بودن آن مخالف بود.
وی اظهار داشت که وزارت علوم اعلام کرد که با ساخت دانشکده تنها در زمین ملکی مختص به خود دانشکده موافق است ومخالف ساخت و ساز در زمین اجاره ای است.
وی افزود: اکنون با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین از منابع طبیعی به نام وزارت علوم هستیم که این اقدام زمان بر است و روال اداری آن در حال طی شدن می باشد.
وی نتیجه اقدام ها را رو به جلو و مثبت دانست و گفت: مسئولان شهرستان، استان و وزارت علوم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین هستند.
وی اضافه کرد: 2 ماه پیش زمین جدید به ما معرفی شد و ما هم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار به نام دانشکده هستیم که این موضوع وارد چرخه روال اداری شده و مقداری زمان می برد.
او گفت: به محض تحویل زمین و تملک آن از سوی دانشکده، ساخت و ساز را در آن شروع می کنیم.

** نیازهای دانشجویان را تامین می کنیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب در ادامه در مورد انتقاد دانشجویان از نبود کارگاه آموزشی در این دانشکده نیز گفت: تا زمانی که در ساختمان اجاره ای هستیم نمی توانیم اقدام های توسعه ای را انجام دهیم.
تعاونی افزود: اکنون یک کارگاه و آزمایشگاه در مجموعه فعلی دانشکده داریم و با دانشگاه علمی کاربردی شهرستان اسلام آبادغرب نیز قرارداد منعقد کرده ایم و کلاس های کارگاه را طبق ساعت برگزار می کنیم.
وی اظهار داشت: ما در دانشگاه رازی نیز بهترین و پیشرفته ترین کارگاه ها و آزمایشگاه ها را داریم اما به دلیل بُعد مسافت و مشکل در رفت و آمد برای دانشجویان، استفاده از آن را به صلاح ندانستیم.

**25 مدرس فعال در دانشکده
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه در مورد کیفیت آموزشی و اعضای هیات علمی دانشکده نیز گفت: اکنون 25 مدرس در این دانشکده کار تدریس را بر عهده دارند که از این تعداد پنج نفر عضو هیات علمی هستند.
تعاونی افزود: مدرسان دانشکده یا مدرک دکتری از دانشگاه دولتی دارند و یا دانشجوی دکتری هستند.
وی کیفیت را جزو مهمترین دغدغه های مسئولان دانشگاه رازی دانست و گفت: دانشگاه رازی جزو دانشگاه های معتبر کشور است و همواره به دنبال حفظ این جایگاه و ارتقای کیفیت ارائه آموزش بوده و هستیم.
وی سطح علمی مدرسان دانشکده و همچنین خدمات آموزشی را بالا دانست و گفت: مدرسان از سوی گروه های علمی تخصصی دانشگاه رازی تایید می شوند و هر ترم نیز عملکرد این مدرسان از سوی دانشجویان ارزیابی می شود و هر مدرسی که نمره ارزیابی مثبتی نداشته باشد با او ادامه همکاری نمی دهیم.
وی اظهار داشت: استخدام 6 نفر عضو هیات علمی شامل 2 نفر برای رشته مهندسی صنایع و چهار نفر برای مهندسی کامپیوتر امسال در دستورکار است و تعداد اعضای هیات علمی دانشکده به 11 نفر افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه اکنون دانشجویان در حال فرجه امتحانی هستند، گفت: امتحانات از دوم تیرماه شروع می شود و اینکه دانشجویان ادعا کرده اند در امتحانات شرکت نمی کنند قابل قبول نیست و دانشکده تدابیر لازم را برای این موضوع اتخاذ می کند.
در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه اکنون حدود 100 هزار نفر دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
در این شهرستان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و دانشکده فنی مهندسی رازی فعال است.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

دستیابی به اهداف شعب با تسلط همکاران به خط مشی اعتباری میسر می‌شود
مدیرعامل بانک دی به همراه تعدادی از مدیران با بازدید از سه شعبه شرق تهران، ضمن گفت‌وگو با همکاران و مشتریان، بر جذب سپرده‌های ارزان‌قیمت و وصول مطالبات تاکید کرد.
حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری
بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار اشتغال در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد سه هزار و ۹۵۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های حمایتی پرداخت کرده است.
پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست
نامه توصیه صد فعال سیاسی برای مذاکره مستقیم ایران و امریکا در شرایط فعلی، واکنش‌های مختلفی را بر انگیخته که می‌توان براساس همین واکنش‌ها موضوع را از زوایایی مختلف دید.
صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
هشدار رئیس جمهوری: سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند، ورود دادستان به پرونده ایرانشهر، هشدار درباره تشدید تغییر اقلیم در ایران و اجرای احکام اعدام محمد ثلاث و قاتل بنیتا از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*
سنندج - ایرنا - دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته با ایجاد 960 کیلومتر راه، شروع عملیات ساخت فرودگاه سقز و راه آهن همدان - سنندج خیز بلندی برای توسعه شبکه حمل و نقل این استان برداشته است.
نوسانات دمایی ارمغان خشکسالی در کرمان
کرمان - ایرنا -مسافری که حدود 2 دهه میهمان کرمان است و انگار قصد رفتن ندارد این بار نوسانات دمایی است که به بخش عظیمی از محصولات کشاورزی استان خسارت زده و اقتصاد کرمان را با چالش مواجه کرده است.
معلولان و مسیر ناهموار دسترسی به اماکن شهری
قزوین -ایرنا- سختی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نبود پیاده روها و سرویس های بهداشتی مناسب و مشکل ورود به ساختمان های عمومی و ادارات تنها بخشی از مصائب معلولان، جانبازان و سالمندان در استفاده از خدمات شهری به شمار می رود.
ورود 310 هزار تن گندم تولیدی زنجان به زنجیره غذایی
زنجان - ایرنا - بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی جهاد کشاورزی زنجان، در سال زراعی جاری 310 هزار تن محصول راهبردی گندم با 24 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان تولید و وارد زنجیره غذایی می شود.
1533پایگاه تابستانی دانش آموزی سازماندهی شد
کرج - ایرنا- قائم مقام سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، یک هزار و533 پایگاه تابستانی در کشور سازماندهی شده است.
رقابت های ووشو دانشجویان کشور در زاهدان آغاز شد
زاهدان - ایرنا - دومین دوره رقابت های ووشو دانشجویان کشور از امروز /سه شنبه/ به مدت 2 روز به میزبانی زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

4 تن در حادثه تیراندازی در سوئد زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.
بکرترین منطقه تالش- عکس
شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.
راه های کنترل دیابت را بشناسید
در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قندخون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند.
استراتژی جالب انصارالله در ورودی‌های شهر الحدیده
تلاش‌های امارات و عربستان برای سیطره بر فرودگاه الحدیده ناکام مانده و نیروهای انصارالله برای ممانعت از پیشروی نیروهای متخاصم خندق‌هایی را در مسیرها حفر کرده‌ و ورودی‌های شهر را با خاکریز و موانع بتنی و خندق بسته‌اند.
کین بهترین بازیکن دیدار انگلیس - تونس شد
کاپیتان تیم ملی انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیمش برابر تونس انتخاب شد.
کتابخانه حسینی زنجان با تکمیل موزه کتب خطی افتتاح می شود
80 درخواست ثبت اختراع به پارک فناوری آذربایجان غربی ارجاع شد
پیش بینی معاون وزیر ارشاد از ایجاد 47 هزار شغل در حوزه فرهنگ
کنگره شهدا در تمام استان ها برگزار می شود
کنگره شهدا در تمام استان ها برگزار می شود
فرهنگیان البرز پویش سه شنبه های بدون خودرو را کلید زدند
عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 29 خرداد
آیین بزرگداشت مرحوم احمدی در قم برگزار شد
ساخت یک مدرسه خیری در شهرستان مهریز آغاز شد
کانال اطلاع رسانی برای شهدای خراسان جنوبی ایجاد شود