توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

16:07 ۲۳۰ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 211 0
توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

کرمانشاه - ایرنا - تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه از نبود برخی امکانات در این دانشکده معترض بودند و خواستار تدبیر مسئولان برای رفع این مشکلات شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشکده فنی مهندسی اسلام آبادغرب یکی از دانشکده‌های اقماری دانشگاه رازی است که در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد و اکنون 350 نفر دانشجوی پسر در سه رشته مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

** ساختمان نامناسب و فاقد امکانات
این دانشجویان که از اعضای شورای صنفی دانشکده هستند، در این گفت و گو اعلام کردند که دانشکده اسلام آبادغرب فاقد ساختمان استاندارد در شان و جایگاه یک دانشگاه است و یکی از مدارس به دانشکده تبدیل شده است.
یکی از دانشجویان اظهار داشت که مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب دنبال حفظ این دانشکده هستند اما تلاشی برای رفع مشکلات آن نمی کنند.
سیدمحمدی محمدی افزود: ما به اعتبار دانشگاه رازی این دانشکده را برای تحصیل انتخاب کردیم و انتظار داریم کیفیت آموزشی دانشکده هم در سطح این دانشگاه باشد.
جلال طغیانی از دیگر دانشجویان هم اذعان کرد در دانشکده اسلام آباد رشته های مهم و مادر وجود دارد که نیاز است اعضای هیات علمی مجربی برای تدریس به این دانشکده بیایند و کیفیت آموزشی در آن بالا باشد.
وی افزود: مدرسان این دانشکده یا مدرک کارشناسی ارشد دارند و یا دانشجوی دکتری هستند و درخواست ما اختصاص اعضای هیات علمی برای تدریس این دانشکده است.
میلاد جهانگیری دیگر دانشجوی این دانشکده نیز با بیان اینکه رشته های این دانشکده نیاز مبرم به کارگاه دارد، گفت: دانشکده فاقد کارگاه است و مسئولان دانشکده هم می گویند کارگاه ها را در دانشگاه رازی برگزار کنید که به دلیل مسافت اسلام اباد تا کرمانشاه امکان تردد برای دانشجویان وجود ندارد.
وی افزود: مسئولان دانشکده هر سال می گویند دنبال توسعه و ساخت و ساز هستیم اما خبری نیست.

** دنبال ساخت دانشکده هستیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، انتقاد دانشجویان به برخی موارد را درست و منطقی دانست و گفت: اما برخی از مطالب مطرح شده خلاف واقع است.
دکتر ایوب تعاونی، انتقاد مطرح شده در مورد ساختمان دانشکده را درست دانست و افزود: ما هم به این موضوع واقف هستیم که مدرسه ای که اکنون به عنوان دانشکده از آن استفاده می کنیم، مناسب نیست اما چاره ای نداریم.
وی اظهار کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب ساختمانی که مناسب برای دانشکده باشد، یافت نمی شود و از این رو مکان فعلی را از آموزش و پرورش اجاره کرده ایم.
وی اذعان کرد که با وجود مناسب نبودن مکان اما تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز دانشجویان را تامین کرده ایم و نگذاشته ایم در بحث آموزشی خللی به وجود آید.
وی تصریح کرد که تا زمانی که ساختمان ملکی در اختیار دانشکده نباشد نمی توانیم برخی از امکانات از جمله کارگاه و آزمایشگاه مجهز را در آن راه اندازی کنیم.

** تملک زمین دلیل طولانی شدن ساخت
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه این گفت و گو گفت: از طرف منابع طبیعی زمینی برای ساخت دانشکده اختصاص داده شد که این زمین در مکان مناسبی نبود و هزینه ساخت آن نیز بالا بود و از این رو مسئولان دانشگاه رازی با ساخت دانشکده در آن زمین موافق نبودند.
تعاونی افزود: با رایزنی های گسترده مسئولان دانشگاه رازی، فرماندار و نماینده اسلام آبادغرب زمین دیگری از سوی منابع طبیعی برای ساخت دانشکده به صورت اجاره ای اختصاص یافت که وزارت علوم با اجاره ای بودن آن مخالف بود.
وی اظهار داشت که وزارت علوم اعلام کرد که با ساخت دانشکده تنها در زمین ملکی مختص به خود دانشکده موافق است ومخالف ساخت و ساز در زمین اجاره ای است.
وی افزود: اکنون با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین از منابع طبیعی به نام وزارت علوم هستیم که این اقدام زمان بر است و روال اداری آن در حال طی شدن می باشد.
وی نتیجه اقدام ها را رو به جلو و مثبت دانست و گفت: مسئولان شهرستان، استان و وزارت علوم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین هستند.
وی اضافه کرد: 2 ماه پیش زمین جدید به ما معرفی شد و ما هم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار به نام دانشکده هستیم که این موضوع وارد چرخه روال اداری شده و مقداری زمان می برد.
او گفت: به محض تحویل زمین و تملک آن از سوی دانشکده، ساخت و ساز را در آن شروع می کنیم.

** نیازهای دانشجویان را تامین می کنیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب در ادامه در مورد انتقاد دانشجویان از نبود کارگاه آموزشی در این دانشکده نیز گفت: تا زمانی که در ساختمان اجاره ای هستیم نمی توانیم اقدام های توسعه ای را انجام دهیم.
تعاونی افزود: اکنون یک کارگاه و آزمایشگاه در مجموعه فعلی دانشکده داریم و با دانشگاه علمی کاربردی شهرستان اسلام آبادغرب نیز قرارداد منعقد کرده ایم و کلاس های کارگاه را طبق ساعت برگزار می کنیم.
وی اظهار داشت: ما در دانشگاه رازی نیز بهترین و پیشرفته ترین کارگاه ها و آزمایشگاه ها را داریم اما به دلیل بُعد مسافت و مشکل در رفت و آمد برای دانشجویان، استفاده از آن را به صلاح ندانستیم.

**25 مدرس فعال در دانشکده
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه در مورد کیفیت آموزشی و اعضای هیات علمی دانشکده نیز گفت: اکنون 25 مدرس در این دانشکده کار تدریس را بر عهده دارند که از این تعداد پنج نفر عضو هیات علمی هستند.
تعاونی افزود: مدرسان دانشکده یا مدرک دکتری از دانشگاه دولتی دارند و یا دانشجوی دکتری هستند.
وی کیفیت را جزو مهمترین دغدغه های مسئولان دانشگاه رازی دانست و گفت: دانشگاه رازی جزو دانشگاه های معتبر کشور است و همواره به دنبال حفظ این جایگاه و ارتقای کیفیت ارائه آموزش بوده و هستیم.
وی سطح علمی مدرسان دانشکده و همچنین خدمات آموزشی را بالا دانست و گفت: مدرسان از سوی گروه های علمی تخصصی دانشگاه رازی تایید می شوند و هر ترم نیز عملکرد این مدرسان از سوی دانشجویان ارزیابی می شود و هر مدرسی که نمره ارزیابی مثبتی نداشته باشد با او ادامه همکاری نمی دهیم.
وی اظهار داشت: استخدام 6 نفر عضو هیات علمی شامل 2 نفر برای رشته مهندسی صنایع و چهار نفر برای مهندسی کامپیوتر امسال در دستورکار است و تعداد اعضای هیات علمی دانشکده به 11 نفر افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه اکنون دانشجویان در حال فرجه امتحانی هستند، گفت: امتحانات از دوم تیرماه شروع می شود و اینکه دانشجویان ادعا کرده اند در امتحانات شرکت نمی کنند قابل قبول نیست و دانشکده تدابیر لازم را برای این موضوع اتخاذ می کند.
در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه اکنون حدود 100 هزار نفر دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
در این شهرستان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و دانشکده فنی مهندسی رازی فعال است.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

سینما و تئاتر
سینما و تئاتر

آخرین اخبار

کدام آزادراه‌ها تا پایان امسال عوارض الکترونیکی می‌گیرند؟
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تجهیز شش آزادراه به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض تا پایان سال جاری و تجهیز ۱۳ آزادراه دیگر به این سیستم تا تیرماه سال آینده خبر داد.
دست تقدیر نقش محب اهری را ناتمام گذاشت
تهران- ایرنا- زنده یاد «حسین محب اهری» پس از نقش آفرینی در چند پلان «87 متر» ساخته کیانوش عیاری، زودتر از اتمام تصویربرداری نقش خود از دنیا رفت.
صعود تولید نفت آمریکا به ۱۳ میلیون بشکه تا سال آینده
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در نخستین پیش‌بینی ۲۰۲۰ خود اعلام کرد تولید نفت آمریکا امسال به بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز و در سال آینده به حدود ۱۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
پیکر محب اهری فردا از تالار وحدت تشییع می شود
تهران - ایرنا - مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: پیکر زنده یاد «حسین محب اهری» فردا پنجشنبه 27 دی ساعت 9 صبح، از مقابل تالار وحدت به سمت خانه ابدی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع خواهد شد.
آقا شما بازیگر نیستی؟!- شکرخدا گودرزی*
تهران- ایرناپلاس- حسین محب‌اهری پس از تحمل مدت‌ها بیماری شب گذشته درگذشت. به همین بهانه، شکرخدا گودرزی، دوست و همبازی وی یادداشتی را در اختیار ایرناپلاس قرار داده است.
قیمت نفت کاهش یافت
قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر نشانه‌های فزاینده از کندی اقتصاد جهانی کاهش یافت با این حال توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک همچنان از قیمت‌ها حمایت می‌کنند.
ماهواره «پیام» در اقیانوس هند افتاد
رئیس دانشگاه امیرکبیر درباره آخرین وضعیت ماهواره پیام که در مدار زمین قرار نگرفت، گفت: بقایای این ماهواره در اقیانوس هند افتاد.
منتخبان سه بخش جشنواره هنر مقاومت معرفی شدند
تهران - ایرنا - منتخبان سه بخش کارتون و کاریکاتور، نقاشی دیجیتال و تصویر سازی پنجمین جشنواره هنر مقاومت از سوی دبیرخانه این جشنواره معرفی شدند.
تشدید موضع ضدایرانی آمریکا بر اساس نوسان قیمت نفت
یکی از مقامات دولت آمریکا از برنامه ریزی برای اتخاذ موضع سخت‌گیرانه‌تری در قبال صادرات نفت ایران در ماه‌های آینده خبر داد.
مسئولان باید ممیزی‌ها و سانسورها را کمتر کنند
تهران- ایرنا- عباس غزالی بازیگر سریال «مینو» گفت: ممیزی‌ها و سانسورهایی که مسئولان صدا وسیما برای یک سریال به کار می گیرند جزو مهم ترین دلایلی است که باعث می شود یک سریال نتواند موفق باشد، این مشکل باید حل شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
سبد کتاب در 30 آرایشگاه فسا گذاشته شد
هنرمندان برای دریافت جوایز بین المللی دچار مشکل شده اند
بیش از 200 طرح توسط خیران در دانشگاه های کشور در حال اجراست
معلم کرمانشاهی مقام سوم جشنواره همیار مشاور کشور را کسب کرد
لزوم افزایش سواد رسانه ای در فضای مجازی
عناوین روزنامه های خراسان رضوی در 26 دی ماه
آثار رسیده به جشنواره تسنیم از کیفیت خوبی برخوردار بود
رسانه ها در صف مقدم مبارزه با دشمن هستند
جشنواره فرهنگی تسنیم در مشهد با معرفی برترین ها پایان یافت
نهنگ در اقیانوس سناریوی قدرتمند شدن ایران در تولید محتوا