توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

16:07 ۳۸۲ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 283 0
توسعه دانشکده فنی اسلام آبادغرب در دستور کار مسئولان

کرمانشاه - ایرنا - تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه از نبود برخی امکانات در این دانشکده معترض بودند و خواستار تدبیر مسئولان برای رفع این مشکلات شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، دانشکده فنی مهندسی اسلام آبادغرب یکی از دانشکده‌های اقماری دانشگاه رازی است که در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد و اکنون 350 نفر دانشجوی پسر در سه رشته مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در آن مشغول به تحصیل هستند.

** ساختمان نامناسب و فاقد امکانات
این دانشجویان که از اعضای شورای صنفی دانشکده هستند، در این گفت و گو اعلام کردند که دانشکده اسلام آبادغرب فاقد ساختمان استاندارد در شان و جایگاه یک دانشگاه است و یکی از مدارس به دانشکده تبدیل شده است.
یکی از دانشجویان اظهار داشت که مسئولان شهرستان اسلام آبادغرب دنبال حفظ این دانشکده هستند اما تلاشی برای رفع مشکلات آن نمی کنند.
سیدمحمدی محمدی افزود: ما به اعتبار دانشگاه رازی این دانشکده را برای تحصیل انتخاب کردیم و انتظار داریم کیفیت آموزشی دانشکده هم در سطح این دانشگاه باشد.
جلال طغیانی از دیگر دانشجویان هم اذعان کرد در دانشکده اسلام آباد رشته های مهم و مادر وجود دارد که نیاز است اعضای هیات علمی مجربی برای تدریس به این دانشکده بیایند و کیفیت آموزشی در آن بالا باشد.
وی افزود: مدرسان این دانشکده یا مدرک کارشناسی ارشد دارند و یا دانشجوی دکتری هستند و درخواست ما اختصاص اعضای هیات علمی برای تدریس این دانشکده است.
میلاد جهانگیری دیگر دانشجوی این دانشکده نیز با بیان اینکه رشته های این دانشکده نیاز مبرم به کارگاه دارد، گفت: دانشکده فاقد کارگاه است و مسئولان دانشکده هم می گویند کارگاه ها را در دانشگاه رازی برگزار کنید که به دلیل مسافت اسلام اباد تا کرمانشاه امکان تردد برای دانشجویان وجود ندارد.
وی افزود: مسئولان دانشکده هر سال می گویند دنبال توسعه و ساخت و ساز هستیم اما خبری نیست.

** دنبال ساخت دانشکده هستیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، انتقاد دانشجویان به برخی موارد را درست و منطقی دانست و گفت: اما برخی از مطالب مطرح شده خلاف واقع است.
دکتر ایوب تعاونی، انتقاد مطرح شده در مورد ساختمان دانشکده را درست دانست و افزود: ما هم به این موضوع واقف هستیم که مدرسه ای که اکنون به عنوان دانشکده از آن استفاده می کنیم، مناسب نیست اما چاره ای نداریم.
وی اظهار کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب ساختمانی که مناسب برای دانشکده باشد، یافت نمی شود و از این رو مکان فعلی را از آموزش و پرورش اجاره کرده ایم.
وی اذعان کرد که با وجود مناسب نبودن مکان اما تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز دانشجویان را تامین کرده ایم و نگذاشته ایم در بحث آموزشی خللی به وجود آید.
وی تصریح کرد که تا زمانی که ساختمان ملکی در اختیار دانشکده نباشد نمی توانیم برخی از امکانات از جمله کارگاه و آزمایشگاه مجهز را در آن راه اندازی کنیم.

** تملک زمین دلیل طولانی شدن ساخت
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه این گفت و گو گفت: از طرف منابع طبیعی زمینی برای ساخت دانشکده اختصاص داده شد که این زمین در مکان مناسبی نبود و هزینه ساخت آن نیز بالا بود و از این رو مسئولان دانشگاه رازی با ساخت دانشکده در آن زمین موافق نبودند.
تعاونی افزود: با رایزنی های گسترده مسئولان دانشگاه رازی، فرماندار و نماینده اسلام آبادغرب زمین دیگری از سوی منابع طبیعی برای ساخت دانشکده به صورت اجاره ای اختصاص یافت که وزارت علوم با اجاره ای بودن آن مخالف بود.
وی اظهار داشت که وزارت علوم اعلام کرد که با ساخت دانشکده تنها در زمین ملکی مختص به خود دانشکده موافق است ومخالف ساخت و ساز در زمین اجاره ای است.
وی افزود: اکنون با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین از منابع طبیعی به نام وزارت علوم هستیم که این اقدام زمان بر است و روال اداری آن در حال طی شدن می باشد.
وی نتیجه اقدام ها را رو به جلو و مثبت دانست و گفت: مسئولان شهرستان، استان و وزارت علوم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار این زمین هستند.
وی اضافه کرد: 2 ماه پیش زمین جدید به ما معرفی شد و ما هم با جدیت به دنبال تغییر بهره بردار به نام دانشکده هستیم که این موضوع وارد چرخه روال اداری شده و مقداری زمان می برد.
او گفت: به محض تحویل زمین و تملک آن از سوی دانشکده، ساخت و ساز را در آن شروع می کنیم.

** نیازهای دانشجویان را تامین می کنیم
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آبادغرب در ادامه در مورد انتقاد دانشجویان از نبود کارگاه آموزشی در این دانشکده نیز گفت: تا زمانی که در ساختمان اجاره ای هستیم نمی توانیم اقدام های توسعه ای را انجام دهیم.
تعاونی افزود: اکنون یک کارگاه و آزمایشگاه در مجموعه فعلی دانشکده داریم و با دانشگاه علمی کاربردی شهرستان اسلام آبادغرب نیز قرارداد منعقد کرده ایم و کلاس های کارگاه را طبق ساعت برگزار می کنیم.
وی اظهار داشت: ما در دانشگاه رازی نیز بهترین و پیشرفته ترین کارگاه ها و آزمایشگاه ها را داریم اما به دلیل بُعد مسافت و مشکل در رفت و آمد برای دانشجویان، استفاده از آن را به صلاح ندانستیم.

**25 مدرس فعال در دانشکده
سرپرست دانشکده فنی مهندسی رازی اسلام آباد غرب در ادامه در مورد کیفیت آموزشی و اعضای هیات علمی دانشکده نیز گفت: اکنون 25 مدرس در این دانشکده کار تدریس را بر عهده دارند که از این تعداد پنج نفر عضو هیات علمی هستند.
تعاونی افزود: مدرسان دانشکده یا مدرک دکتری از دانشگاه دولتی دارند و یا دانشجوی دکتری هستند.
وی کیفیت را جزو مهمترین دغدغه های مسئولان دانشگاه رازی دانست و گفت: دانشگاه رازی جزو دانشگاه های معتبر کشور است و همواره به دنبال حفظ این جایگاه و ارتقای کیفیت ارائه آموزش بوده و هستیم.
وی سطح علمی مدرسان دانشکده و همچنین خدمات آموزشی را بالا دانست و گفت: مدرسان از سوی گروه های علمی تخصصی دانشگاه رازی تایید می شوند و هر ترم نیز عملکرد این مدرسان از سوی دانشجویان ارزیابی می شود و هر مدرسی که نمره ارزیابی مثبتی نداشته باشد با او ادامه همکاری نمی دهیم.
وی اظهار داشت: استخدام 6 نفر عضو هیات علمی شامل 2 نفر برای رشته مهندسی صنایع و چهار نفر برای مهندسی کامپیوتر امسال در دستورکار است و تعداد اعضای هیات علمی دانشکده به 11 نفر افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه اکنون دانشجویان در حال فرجه امتحانی هستند، گفت: امتحانات از دوم تیرماه شروع می شود و اینکه دانشجویان ادعا کرده اند در امتحانات شرکت نمی کنند قابل قبول نیست و دانشکده تدابیر لازم را برای این موضوع اتخاذ می کند.
در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه اکنون حدود 100 هزار نفر دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.
اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
در این شهرستان دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و دانشکده فنی مهندسی رازی فعال است.
3033/8066


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بهداد سلیمی: سرمربیگری بیمه رازی شروع خوبی برای من است
بهداد سلیمی گفت: سرمربیگری بیمه رازی شروع خوبی برای من است و امیدوارم مثمرثمر باشم و قطعاً تیم را برای قهرمانی می‌بندیم.
حضور قطعی ایران در ۶ رشته بازیهای آسیایی ناشنوایان
رئیس فدراسیون ناشنوایان و کم شنوایان گفت: اعزام رشته هایی که مدال گرفتن در آن ها سخت است بستگی به مسائل مالی دارد و امیدواریم با آمادگی کامل در بازیهای آسیایی ناشنوایان شرکت کنیم.
سرمربی فوتبال ساحلی بانوان بندرعباس: برای مسابقات باشگاه‌های جهان منتظر مجوز وزارت کشور هستیم
سرمربی تیم فوتبال ساحلی بانوان شهرداری بندرعباس گفت: تیم فوتبال ساحلی بانوان شهرداری بندرعباس آمادگی حضور در مسابقات باشگاه‌های جهان را دارد و تنها منتظر مجوز وزارت کشور هستیم.
مناسبترین مدرسه برای فرزندم کجاست؟
در این مطلب، به بعضی از ویژگی‌های مدارس مناسب برای ثبت‌نام فرزندان‌تان ‏اشاره شده که می‌تواند شما را در انتخاب مدرسه خوب برای فرزندتان کمک کند. ‏
تصویر هوایی زیبا از خرم آباد
وجود چشمه‌های فراوان و آثار تاریخی باعث پیدایش مجموعه‌ای از دیدنی‌های تاریخی و طبیعی در شهر خرم‌آباد شده است.
جشنواره گل اروگوئه در کوپا آمه‌ریکا
تیم ملی فوتبال اروگوئه کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل را با یک پیروزی پر گل آغاز کرد و توانست به راحتی اکوادور را شکست دهد.
فوت یک جوان ۳۲ساله بر اثر سقوط پاراگلایدر
سقوط پاراگلایدر در مازندران همچنان حادثه می‌آفریند و این بار موجب فوت یک جوان ۳۲ساله در این استان شده است.
کاسب با معرفت- عکس
اقدام بسیار پسندیده و زیبا از کاسب تهرانی.«به افراد نیازمند غذای رایگان داده می‌شود.»
یوروپل: داعش در اقدامات تروریستی بیش از پیش از زنان بهره می‌جوید
در حالی که گروه داعش بعد از شکست‌های پی در پی در سوریه هر چه بیش‌تر به استفاده از زنان برای انجام حملات تروریستی در کشورهای غربی رو آورده است، یوروپل هشدار داده که شمار تروریست‌های زن در حال افزایش است.
خودروهای سواری دیزلی شماره‌گذاری می‌شوند؟
اوایل خرداد ماه امسال بود که احتمالاتی مبنی بر طراحی و ساخت خودروهای سواری دیزلی در کشور مطرح شد؛ موضوعی که تاکنون مخالفت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را در پی داشته اما اگر روزی چنین خودروهایی در کشور تولید شود، شماره گذاری آن به چه صورت خواهد بود؟ که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در این باره توضیح داده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
هنگام گرمازدگی این نوشیدنی را مصرف نکنید
کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه گفت: مصرف مایعات کافئین دار مانند نوشابه و قهوه، خود باعث افزایش تشنگی و کم آبی بدن می شود، بنابراین مصرف نوشیدنی ‌های شیرین و کافئین دار در این موارد توصیه نمی ‌شود .
ورود ۲ جوان سارق با قمه به آرایشگاه زنانه
رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان از ورود ۲ سارق مسلح به آرایشگاه زنانه و سرقت حدود حدود ۳۵۰ میلیون از زیورآلات ۳ خانم حاضر در آرایشگاه خبر داد.
بهترین منابع غذایی زینک چیست؟
دانه ها یکی از افزودنی های سالم به رژیم غذایی هستند که می تواند مصرف زینک ما را افزایش دهند.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...