برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

18:45 ۲۶۶ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 241 0
برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

اصفهان - ایرنا - مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان تصریح کرد: تعداد اندکی از مدیران این استان بر منافع بخشی تاکید می کنند و منافع عمومی و مردم را نمی بینند.

ایرنا

' قربانعلی قائمی ' روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه مدیریت ارشد استان اصفهان بر در نظرگرفتن منافع ملی و عموم مردم تاکید دارد، افزود: مدیران دستگاه های اجرایی این استان باید خود را با این رویکرد تطبیق دهند و برای حل مشکلات استان و ساکنان این خطه بیش از پیش تلاش کنند.
وی بیان کرد: مدیرانی که نمی توانند خود را با این رویکرد تطبیق دهند نیز باید فکری به حال خود کنند و مجموعه ای از استان را معطل منافع بخشی نکنند.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان درعین حال گفت: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید ضمن انجام فعالیت های قانونمند و ضابطه مند، در تسریع امور همت کنند.
وی گفت: استان اصفهان نباید از مدیرانی که نگران آسیب دیدن موقعیت خود هستند، متضرر شود و این مدیران نباید مانع خدمات رسانی به شهروندان و سد پیشرفت و توسعه آبادانی این خطه شوند.
قائمی ادامه داد: بوروکراسی و کاغذبازی های اداری نباید مرکز ایران ( استان اصفهان ) را زمین گیر کند و استاندار اصفهان از ابتدای تصدی این مسئولیت بر حذف بروکراسی اداری در استان تاکید کرده است.
وی با اشاره به اینکه استان اصفهان نیازمند سرمایه گذاری است، گفت: براساس دستور استاندار، در این راستا امور مربوط به سرمایه گذاری توسط دستگاه های ذیربط نباید بیش از 15 روز بطول انجامد.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برخی از طرح ها در این استان سال ها پیش زمین گیر شده بود، گفت: با تدابیر انجام شده و پیگیری های استاندار و همکاران ایشان در بخش های مختلف امور مربوط به تعدادی از طرح های حیاتی و زمین گیر شده استان از سرگرفته شده است و مردم استان در آینده ای نزدیک ثمرات آن را احساس خواهند کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از کارهایی که در سایر استان ها بسیار ساده و راحت انجام می شود در استان اصفهان به سختی پیش می رود، افزود: رویکرد مدیریت ارشد استان، نتیجه محور است و مدیران دستگاههای اجرایی استان باید در وظایف خود پاسخگو باشند و نتایج فعالیت های خود را اعلام کنند.
وی که بنا به ابلاغ استاندار اصفهان از دی سال گذشته مسئولیت دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این استانداری را برعهده دارد، درباره فعالیت های این دفتر گفت: ایده راه اندازی این دفتر توسط مهرعلیزاده استاندار اصفهان شکل گرفت و قرار بر این است که این دفتر بتواند در حوزه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حلقه واسط استاندار و آنها باشد.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اضافه کرد: گرچه نمایندگان استان در رابطه با مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود می توانند بصورت مستقیم با استاندار مکاتبه کنند اما این دفتر به عنوان هماهنگ کننده، نمایندگان را برای انجام ماموریت ها و بررسی و پیگیری در خواست های خود از دستگاههای اجرایی استان کمک می کند.
وی ساده سازی و تسریع در انجام امور مربوط به درخواست نمایندگان از دستگاههای اجرایی همچنین بررسی مشکلات استان و اتخاذ راهکارهای مناسب برای تصویب قوانین مورد نیاز جهت تامین منابع مالی برای اجرای طرح های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مورد نیاز استان را از دیگر اهداف راه اندازی دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان بیان کرد.

*** انتخاب فرمانداران بر اساس جوانگرایی، کارآمدی و همسویی با دولت انجام شده است
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان درباره تغییر چند فرماندار شهرستان های استان نیز گفت: در ابتدایی که محسن مهرعلیزاده مسئولیت اجرایی استان را برعهده گرفت، برخی نمایندگان استان با صراحت عنوان می کردند که فرمانداران حوزه انتخابیه شان باید از سوی آنها معرفی شود و در اینخصوص اصرار بیش از حد داشتند.
وی بیان کرد: پس از برگزاری چند جلسه و تبادل نظر، این افراد متقاعد شدند که انتخاب فرمانداران برعهده آنها نیست و اقدام آنها دخالت در امور اجرایی می باشد.
قائمی تصریح کرد: انتخاب فرمانداران جدید شهرستان های استان با نظر و تصمیم استاندار اصفهان انجام شده و معیار استاندار اصفهان برای انتخاب این افراد نیز جوانگرایی، کارآمدی و همسو بودن با دولت بوده است.
وی ادامه داد: حد میانگین سن فرمانداران منتخب نسبت به گذشته جوان تر است و برای کارآمدی آنها نیز بدون تردید شهرستان ها روند رو به پیشرفتی را خواهند داشت.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اظهارکرد: هر قوه باید وظایف خود را به درستی انجام دهد و با وحدت و همدلی بر تلاش برای حل مشکلات متمرکز شوند.
وی با اشاره به اینکه ارتباط خوب و صمیمی بین استانداری اصفهان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، افزود: خوشبختانه با تعامل، همکاری، وحدت و همدلی که بین مسئولان اجرایی و نمایندگان استان وجود دارد توانسته ایم اقدام های خوبی را برای حل مشکلات استان انجام دهیم که در آینده این اقدام ها توسط مسئولان ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.
2093


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
پیکر سه شهید مدافع حریم امنیت در کاشان تشییع شد
شهدا اسناد حقانیت انقلاب اسلامی هستند
چرا مردم مخاطب قرار نمی گیرند؟
فداکاری مدافعان امنیت عنصراصلی ماندگاری انقلاب است
پیکر شهید حادثه تروریستی زاهدان در بروجرد تشییع شد
رییس مجلس شورای اسلامی به چین سفر می کند
جایگاه بین المللی آمریکا با نشست ورشو تنزل یافت
وجه تمایز دکتر سالاری نسبت به سایر استانداران غیربومی
پیکر پوران شریعت رضوی پشت درهای بسته حسینیه ارشاد
نشانه های شکست دیپلماسی آمریکایی ؛ از سوچی تا ورشو