برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

18:45 ۱۴۱ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 148 0
برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

اصفهان - ایرنا - مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان تصریح کرد: تعداد اندکی از مدیران این استان بر منافع بخشی تاکید می کنند و منافع عمومی و مردم را نمی بینند.

ایرنا

' قربانعلی قائمی ' روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه مدیریت ارشد استان اصفهان بر در نظرگرفتن منافع ملی و عموم مردم تاکید دارد، افزود: مدیران دستگاه های اجرایی این استان باید خود را با این رویکرد تطبیق دهند و برای حل مشکلات استان و ساکنان این خطه بیش از پیش تلاش کنند.
وی بیان کرد: مدیرانی که نمی توانند خود را با این رویکرد تطبیق دهند نیز باید فکری به حال خود کنند و مجموعه ای از استان را معطل منافع بخشی نکنند.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان درعین حال گفت: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید ضمن انجام فعالیت های قانونمند و ضابطه مند، در تسریع امور همت کنند.
وی گفت: استان اصفهان نباید از مدیرانی که نگران آسیب دیدن موقعیت خود هستند، متضرر شود و این مدیران نباید مانع خدمات رسانی به شهروندان و سد پیشرفت و توسعه آبادانی این خطه شوند.
قائمی ادامه داد: بوروکراسی و کاغذبازی های اداری نباید مرکز ایران ( استان اصفهان ) را زمین گیر کند و استاندار اصفهان از ابتدای تصدی این مسئولیت بر حذف بروکراسی اداری در استان تاکید کرده است.
وی با اشاره به اینکه استان اصفهان نیازمند سرمایه گذاری است، گفت: براساس دستور استاندار، در این راستا امور مربوط به سرمایه گذاری توسط دستگاه های ذیربط نباید بیش از 15 روز بطول انجامد.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برخی از طرح ها در این استان سال ها پیش زمین گیر شده بود، گفت: با تدابیر انجام شده و پیگیری های استاندار و همکاران ایشان در بخش های مختلف امور مربوط به تعدادی از طرح های حیاتی و زمین گیر شده استان از سرگرفته شده است و مردم استان در آینده ای نزدیک ثمرات آن را احساس خواهند کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از کارهایی که در سایر استان ها بسیار ساده و راحت انجام می شود در استان اصفهان به سختی پیش می رود، افزود: رویکرد مدیریت ارشد استان، نتیجه محور است و مدیران دستگاههای اجرایی استان باید در وظایف خود پاسخگو باشند و نتایج فعالیت های خود را اعلام کنند.
وی که بنا به ابلاغ استاندار اصفهان از دی سال گذشته مسئولیت دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این استانداری را برعهده دارد، درباره فعالیت های این دفتر گفت: ایده راه اندازی این دفتر توسط مهرعلیزاده استاندار اصفهان شکل گرفت و قرار بر این است که این دفتر بتواند در حوزه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حلقه واسط استاندار و آنها باشد.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اضافه کرد: گرچه نمایندگان استان در رابطه با مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود می توانند بصورت مستقیم با استاندار مکاتبه کنند اما این دفتر به عنوان هماهنگ کننده، نمایندگان را برای انجام ماموریت ها و بررسی و پیگیری در خواست های خود از دستگاههای اجرایی استان کمک می کند.
وی ساده سازی و تسریع در انجام امور مربوط به درخواست نمایندگان از دستگاههای اجرایی همچنین بررسی مشکلات استان و اتخاذ راهکارهای مناسب برای تصویب قوانین مورد نیاز جهت تامین منابع مالی برای اجرای طرح های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مورد نیاز استان را از دیگر اهداف راه اندازی دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان بیان کرد.

*** انتخاب فرمانداران بر اساس جوانگرایی، کارآمدی و همسویی با دولت انجام شده است
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان درباره تغییر چند فرماندار شهرستان های استان نیز گفت: در ابتدایی که محسن مهرعلیزاده مسئولیت اجرایی استان را برعهده گرفت، برخی نمایندگان استان با صراحت عنوان می کردند که فرمانداران حوزه انتخابیه شان باید از سوی آنها معرفی شود و در اینخصوص اصرار بیش از حد داشتند.
وی بیان کرد: پس از برگزاری چند جلسه و تبادل نظر، این افراد متقاعد شدند که انتخاب فرمانداران برعهده آنها نیست و اقدام آنها دخالت در امور اجرایی می باشد.
قائمی تصریح کرد: انتخاب فرمانداران جدید شهرستان های استان با نظر و تصمیم استاندار اصفهان انجام شده و معیار استاندار اصفهان برای انتخاب این افراد نیز جوانگرایی، کارآمدی و همسو بودن با دولت بوده است.
وی ادامه داد: حد میانگین سن فرمانداران منتخب نسبت به گذشته جوان تر است و برای کارآمدی آنها نیز بدون تردید شهرستان ها روند رو به پیشرفتی را خواهند داشت.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اظهارکرد: هر قوه باید وظایف خود را به درستی انجام دهد و با وحدت و همدلی بر تلاش برای حل مشکلات متمرکز شوند.
وی با اشاره به اینکه ارتباط خوب و صمیمی بین استانداری اصفهان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، افزود: خوشبختانه با تعامل، همکاری، وحدت و همدلی که بین مسئولان اجرایی و نمایندگان استان وجود دارد توانسته ایم اقدام های خوبی را برای حل مشکلات استان انجام دهیم که در آینده این اقدام ها توسط مسئولان ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.
2093


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

آلتونی با شکست مقابل نماینده نروژ برنز گرفت
کاراته کای تیم بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی با شکست برابر رقیب خود از نروژ به نشان برنز دست یافت تا سومین نشان برای کاراته بدست آمده بود.
کاراته کای تیم پسران ایران به فینال رسید
دومین نماینده تیم پسران ایران در المپیک جوانان با برتری مقابل رقیب ترکیه ای خود راهی مبارزه پایانی شد.
اولین مدال طلای المپیکی کاراته بدست آمد
کاراته کای جوان کشورمان با برتری مقابل رقیب مراکشی خود در مبارزه پایانی اولین مدال طلای تاریخ کاراته ایران در المپیک را به نام خود ثبت کرد.
از رئال تا بایرن؛ مقصد بعدی آرسن ونگر کجاست؟
آرسن ونگر اشتیاق خود را به بازگشت به دنیای فوتبال در سال آتی میلادی اعلام کرده است.
۴ بازیکن پرسپولیس و نود، تست دوپینگ دادند
4 بازیکن از پرسپولیس و نود ارومیه پس از پایان مسابقه تست دوپینگ دادند.
دکتر حقیقت: باید در مورد کمال ریسک کنیم
پزشک باشگاه پرسپولیس می گوید که تمام تلاشمان را می کنیم تا کمال به دیدار برابر السد برسد.
اقدام تحسین برانگیز مسی به نفع کودکان سرطانی
برنامه های لیونل مسی برای تاسیس مرکز تخصصی سرطان کودکان امروز به ثمر نشست.
سیدجلال: هواداران پرسپولیس فریب خوردند
کاپیتان تیم پرسپولیس می‌گوید هواداران تیمش با نیامدن خود در استادیوم فریب خوردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور جایی در سند تحول بنیادین ندارد و اگر زمینه اجرای کامل سند در مدارس فراهم شود در آینده نزدیک شاهد حذف کنکور خواهیم بود گفت: کنکور آموزش و پرورش را از رسیدن به اهداف متعالی‌اش باز می‌دارد.
ماجرای استوری‌های عجیب بازیکنان تیم ملی چیست؟
حواشی تیم امید گویی تمام شدنی نیست و هر روز خبرهای عجیب جدیدی از اردوی این تیم به گوش می‌رسد.
تهران نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم ایفا کرده است
پکن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه اظهار کرد: ایران، به اذعان مجامع بین‌المللی، در مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه و افغانستان، نقش بزرگی ایفا کرده است.
بازداشت راننده پژوی شیطانی در نمایشگاه ماشین
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جوانی که با گشت زنی در فضای مجازی و مسافربری اقدام به فریب و ربایش دختران جوان به قصد آزار و اذیت آنها کرده بود، خبر داد.
پاپ: ممکن است بعد از دعوت رسمی به کره شمالی بروم
پکن- ایرنا- 'پاپ فرانسیس' رهبر کاتولیک های جهان ابراز تمایل خود را برای سفر به کره شمالی در صورت دعوت رسمی اعلام کرد و گفت: قطعا به چنین دعوتی از سوی کره شمالی پاسخ خواهد داد.
محرومیت زدایی نقش مهمی در رضایتمندی عمومی دارد
حفظ وحدت ملی بیش از گذشته اهمیت دارد
نمره انقلاب اسلامی در آزادی بالاترین نمره است
حفظ وحدت ملی بیش از گذشته اهمیت دارد
همه موظفیم به دولت روحانی کمک کنیم
پمپئو فرصت چند روزه از کاخ سفید برای عربستان خواست
روسای کمیسیون های تحقیق و دو اصل قانون اساسی انتخاب شدند
پاکستان:آماده همکاری با ایران در آزادی مرزبانان هستیم
روسای کمیسیونهای تحقیق و اصول 107 و 109 قانون اساسی انتخاب شدند
بزرگداشت روحانی شهید حادثه تروریستی اهواز در مشهد برگزار شد