برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

18:45 ۸۳ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 58 0
برخی مدیران منافع مردم را نمی بینند

اصفهان - ایرنا - مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان تصریح کرد: تعداد اندکی از مدیران این استان بر منافع بخشی تاکید می کنند و منافع عمومی و مردم را نمی بینند.

ایرنا

' قربانعلی قائمی ' روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه مدیریت ارشد استان اصفهان بر در نظرگرفتن منافع ملی و عموم مردم تاکید دارد، افزود: مدیران دستگاه های اجرایی این استان باید خود را با این رویکرد تطبیق دهند و برای حل مشکلات استان و ساکنان این خطه بیش از پیش تلاش کنند.
وی بیان کرد: مدیرانی که نمی توانند خود را با این رویکرد تطبیق دهند نیز باید فکری به حال خود کنند و مجموعه ای از استان را معطل منافع بخشی نکنند.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان درعین حال گفت: مدیران دستگاههای اجرایی استان باید ضمن انجام فعالیت های قانونمند و ضابطه مند، در تسریع امور همت کنند.
وی گفت: استان اصفهان نباید از مدیرانی که نگران آسیب دیدن موقعیت خود هستند، متضرر شود و این مدیران نباید مانع خدمات رسانی به شهروندان و سد پیشرفت و توسعه آبادانی این خطه شوند.
قائمی ادامه داد: بوروکراسی و کاغذبازی های اداری نباید مرکز ایران ( استان اصفهان ) را زمین گیر کند و استاندار اصفهان از ابتدای تصدی این مسئولیت بر حذف بروکراسی اداری در استان تاکید کرده است.
وی با اشاره به اینکه استان اصفهان نیازمند سرمایه گذاری است، گفت: براساس دستور استاندار، در این راستا امور مربوط به سرمایه گذاری توسط دستگاه های ذیربط نباید بیش از 15 روز بطول انجامد.
مشاور عالی و مسئول هماهنگی امور مشاوران استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برخی از طرح ها در این استان سال ها پیش زمین گیر شده بود، گفت: با تدابیر انجام شده و پیگیری های استاندار و همکاران ایشان در بخش های مختلف امور مربوط به تعدادی از طرح های حیاتی و زمین گیر شده استان از سرگرفته شده است و مردم استان در آینده ای نزدیک ثمرات آن را احساس خواهند کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از کارهایی که در سایر استان ها بسیار ساده و راحت انجام می شود در استان اصفهان به سختی پیش می رود، افزود: رویکرد مدیریت ارشد استان، نتیجه محور است و مدیران دستگاههای اجرایی استان باید در وظایف خود پاسخگو باشند و نتایج فعالیت های خود را اعلام کنند.
وی که بنا به ابلاغ استاندار اصفهان از دی سال گذشته مسئولیت دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این استانداری را برعهده دارد، درباره فعالیت های این دفتر گفت: ایده راه اندازی این دفتر توسط مهرعلیزاده استاندار اصفهان شکل گرفت و قرار بر این است که این دفتر بتواند در حوزه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حلقه واسط استاندار و آنها باشد.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اضافه کرد: گرچه نمایندگان استان در رابطه با مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود می توانند بصورت مستقیم با استاندار مکاتبه کنند اما این دفتر به عنوان هماهنگ کننده، نمایندگان را برای انجام ماموریت ها و بررسی و پیگیری در خواست های خود از دستگاههای اجرایی استان کمک می کند.
وی ساده سازی و تسریع در انجام امور مربوط به درخواست نمایندگان از دستگاههای اجرایی همچنین بررسی مشکلات استان و اتخاذ راهکارهای مناسب برای تصویب قوانین مورد نیاز جهت تامین منابع مالی برای اجرای طرح های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مورد نیاز استان را از دیگر اهداف راه اندازی دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان بیان کرد.

*** انتخاب فرمانداران بر اساس جوانگرایی، کارآمدی و همسویی با دولت انجام شده است
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان درباره تغییر چند فرماندار شهرستان های استان نیز گفت: در ابتدایی که محسن مهرعلیزاده مسئولیت اجرایی استان را برعهده گرفت، برخی نمایندگان استان با صراحت عنوان می کردند که فرمانداران حوزه انتخابیه شان باید از سوی آنها معرفی شود و در اینخصوص اصرار بیش از حد داشتند.
وی بیان کرد: پس از برگزاری چند جلسه و تبادل نظر، این افراد متقاعد شدند که انتخاب فرمانداران برعهده آنها نیست و اقدام آنها دخالت در امور اجرایی می باشد.
قائمی تصریح کرد: انتخاب فرمانداران جدید شهرستان های استان با نظر و تصمیم استاندار اصفهان انجام شده و معیار استاندار اصفهان برای انتخاب این افراد نیز جوانگرایی، کارآمدی و همسو بودن با دولت بوده است.
وی ادامه داد: حد میانگین سن فرمانداران منتخب نسبت به گذشته جوان تر است و برای کارآمدی آنها نیز بدون تردید شهرستان ها روند رو به پیشرفتی را خواهند داشت.
رئیس دفتر امور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استانداری اصفهان اظهارکرد: هر قوه باید وظایف خود را به درستی انجام دهد و با وحدت و همدلی بر تلاش برای حل مشکلات متمرکز شوند.
وی با اشاره به اینکه ارتباط خوب و صمیمی بین استانداری اصفهان و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، افزود: خوشبختانه با تعامل، همکاری، وحدت و همدلی که بین مسئولان اجرایی و نمایندگان استان وجود دارد توانسته ایم اقدام های خوبی را برای حل مشکلات استان انجام دهیم که در آینده این اقدام ها توسط مسئولان ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.
2093


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

گزارش ویژه از بدهی‌های خطرآفرین استقلال
مدیران استقلال برای جلوگیری از حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا با نمایندگان ارشد AFC دیدار کردند.
گریزمان در صدر لیست خرید بایرن مونیخ
نشریه آلمانی بیلد ادعا کرد که آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید، در صدر فهرست خرید بایرن مونیخ قرار دارد و ممکن است این باشگاه حاضر به پرداخت بند فسخ قرارداد او شود.
نتایج بازی‌های پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا
در شب تساوی خانگی بنفیکا، تیم آیندهوون در زمین رقیبش به برتری دست یافت.
جهانبخش: بازی مقابل آرسنال برایم اهمیت داشت
مهاجم ایرانی به عملکرد خود و تیمش در بازی هفته آینده لیگ برتر انگلیس امیدوار است.
داستان رابطه پُر فراز و نشیب مورینیو و پوگبا
منچستریونایتد باید مشکل میان مورینیو و پوگبا را حل کند.
پرندگان اقبال؛ گلزنی کن تا تیمت نبازد!
در این مطلب به ۱۰ بازیکنی می‌پردازیم که هرگاه گل زده اند، تیمشان شکست نخورده است.
زلزله‌ی ۷ ریشتری، ونزوئلا را لرزاند
بامداد چهارشنبه زلزله‌ای به قدرت بیش از ۷ ریشتر مناطق ساحلی ونزوئلا را به لرزه درآورد.
تصاویر جدید از سانچی در عمق ۱۱۵ متری دریا
در حال حاضر پیکر باقی مانده از نفتکش ایرانی سانچی در عمق ۱۱۵ متری دریا آرام گرفته است. در فیلمی که منتشر شده، تصاویر جدیدی از این نفتکش ایرانی در اعماق دریا نشان داده می شود و برخی از اعضای تیم مشاور عملیات غواصی روی تصاویر توضیحاتی ارائه می کنند.
مراسم دعای عرفه (۲)
همزمان با دهم ذی‌الحجه و وقوف حجاج خانه خدا در صحرای عرفات، شیعیان ایران دعای عرفه را بعدازظهر سه‌شنبه - ۳۰ مرداد - در تکایا، حسینیه‌ها و مساجد سراسر کشور زمزمه می‌کنند. دعای عرفه از جمله مناسک شیعیان است که در روز عرفه و بعد از نماز ظهر و عصر خوانده می‌شود.
آلمان: برای حفظ برجام، باید یک نظام پرداخت مالی مستقل از آمریکا ایجاد شود
وزیر خارجه آلمان می‌گوید برای حفظ برجام لازم است یک نظام پرداخت مالی مستقل از آمریکا ایجاد شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حاجیان یمنی با مشکلات بسیار زیادی در مکه مواجه شده‌اند
در پی سردی روابط عربستان و یمن و جنگ خونینی که آل‌سعود در این کشور به راه انداخته است حاجیان یمنی با مشکلات بسیار زیادی در مکه مواجه شده‌اند.
گزارش ویژه از بدهی‌های خطرآفرین استقلال
مدیران استقلال برای جلوگیری از حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا با نمایندگان ارشد AFC دیدار کردند.
گریزمان در صدر لیست خرید بایرن مونیخ
نشریه آلمانی بیلد ادعا کرد که آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید، در صدر فهرست خرید بایرن مونیخ قرار دارد و ممکن است این باشگاه حاضر به پرداخت بند فسخ قرارداد او شود.
نتایج بازی‌های پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا
در شب تساوی خانگی بنفیکا، تیم آیندهوون در زمین رقیبش به برتری دست یافت.
جهانبخش: بازی مقابل آرسنال برایم اهمیت داشت
مهاجم ایرانی به عملکرد خود و تیمش در بازی هفته آینده لیگ برتر انگلیس امیدوار است.
رئیس شورای شهر کاشان ابقا شد
نباید صدای اختلاف و تفرقه از مدرسه فیضیه شنیده شود
نباید صدای تفرقه از مدرسه فیضیه شنیده شود
تحلیل در تقابل با نظرات رهبری نشانه شیعیان کوفی است
نخبگان ملی و نخبگان قومی
چارت تشکیلاتی وزارت کشور برای فرمانداری ها ابلاغ شد
آیین بزرگداشت شهدای هشتم شهریور در ایلام برگزار می شود
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن امنیت کشور است
استاندارکردستان فرا رسیدن عید قربان و هفته دولت را تبریک گفت
خدمات ایران به پناهندگان ارزشمند است