بازگشت هیاهوی بازی کودکان کرمانشاهی به شهربازی

14:28 ۸۳ روز پیش ایرنا 473 0
بازگشت هیاهوی بازی کودکان کرمانشاهی به شهربازی

کرمانشاه -ایرنا- پس از سالها رخوت و فرسودگی در قلب شهربازی کرمانشاه، زمزمه های نوسازی و تلاش برای بازگشت جذابیت به چهره آن شنیده می شود که نویدبخش فرارسیدن روزهای شاد و فرح بخش در این مجموعه تفریحی است.

ایرنا

ایجاد زمینه و موقعیتی برای داشتن تفریحات سالم یکی از ضروریات هر جامعه ای تلقی می شود که علاوه براینکه در نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت موثر است می تواند به مرکزی برای جذب گردشگر تبدیل شود.
این در حالی است که تنها شهربازی روباز کرمانشاه سال های بسیاری است رنگ تغییر و به روز شدن را به خود ندیده و نتوانسته محبوبیت گذشته خود را در میان کودکان و نوجوانان امروز کرمانشاهی به دست آورد.
کم و کاستی ها، مشکلات اعتباری، اتمام قرارداد 25 ساله و خلف وعده پیمانکار در زمینه اتمام زمان قرارداد و دیگر مشکلات حقوقی، موجب تعطیلی شهربازی کرمانشاه در اواسط تابستان سال 94 شد.
در سالهای اخیر بارها وعده نوسازی و احیای مجدد قلب بازی شهر به کرمانشاهیان داده شد که محقق نشدن آن موجب خو گرفتن کرمانشاهیان با چهره عبوس و فرسوده شهربازی شهرشان شد.
هم اکنون مدتی است که بازهم زمزمه های نوسازی و تلاش برای بازگشت جذابیت به چهره شهربازی شهر شنیده می شود که واگذاری یکساله آن به صورت اجاره ای به پیمانکار و همچنین تعیین تکلیف این مجموعه به صورت پروژه مشارکتی، اوضاع را دگرگون کرده و نوید فرارسیدن روزهای شاد در این مجموعه را می دهد.

** قرارداد یکساله برای بهترشدن حال و روز شهربازی
در همین راستا رییس کمیسیون امور عمرانی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: شهرداری برای ساماندهی و نوسازی شهربازی با سرمایه گذار بخش خصوصی قرارداد یکساله ای برای نصب دستگاه های جدید منعقد کرده که با پیگیری های به عمل آمده از طریق سازمان امور پارک ها و شهردار خواهان تسریع این امر شده ایم تا وضعیت موجود ساماندهی شود.
کامران ملکی ادامه داد: از سوی دیگر قرار براین است که تابستان امسال در قالب پروژه مشارکتی فراخوان کشوری انتشار یابد تا سرمایه گذاران داوطلب به صورت بلندمدت برای این امر اقدام کنند تا شهربازی که در شان مردم کرمانشاه است ایجاد شود.

** فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد
ملکی افزود: آخرین قرارداد در شهربازی کرمانشاه به بیش از 20 سال قبل باز می گردد.
وی با تاکید براینکه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد، افزود: ضروری است که تابستان امسال مناقصه برگزار شود و افراد توانمند انتخاب شوند تا از این وضعیت کنونی خارج شویم.
این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: در این صورت زمین و مکان از ما خواهد بود و سرمایه گذار باید برای ایجاد مجموعه ای مدرن تلاش کند که شاید زمان آن از 10 تا 15 سال با توافق شهردار و مصوبه شورا متغیر باشد.

** چرا شهربازی سالها بدون تغییر مانده است؟
ملکی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون برای مدرن شدن شهربازی اقدامی انجام نشده، افزود: همانطور که اشاره کردم از گذشته قراردادی بلندمدت از سوی شهرداری با پیمانکار منعقد شده بود و چون این قرارداد تمام نشده بود مجالی برای تغییر فراهم نشد و اکنون زمان قرارداد قبلی به پایان رسیده و فرصت برای انعقاد قرارداد جدید در راستای مدرن شدن ایجاد شده است.

** مشکلات حقوقی شهربازی رفع شده است
از سوی دیگر شهردار کرمانشاه از ساماندهی شهربازی به عنوان پروژه مشارکتی یاد کرد و گفت: این مجموعه در سال 95 پلمب شد که اکنون مشکلات حقوقی آن رفع شده و به صورت یکساله اجاره داده شده است.
آرش رضایی در ادامه از انتشار فراخوان برای جذب 15 ساله سرمایه گذار در قالب یک قرارداد بلندمدت خبر داد.

**هفت دستگاه قدیمی تاییدیه استاندارد دریافت کرده اند
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا با تاکید براینکه دستگاه هفت دستگاه فعال شهربازی تاییدیه استاندارد را دریافت کرده اند، گفت: تجهیزات جدید نیز در حال اخذ تاییدیه استاندارد هستند.
محمودرضا نیازی افزود: اخذ تاییدیه استاندارد به این شکل است که بازرس از تهران به کرمانشاه آمده و تاییدیه فنی در صورت نبود مشکل فنی به دستگاه اعطا می شود که علاوه بر آن اخذ دیگر تاییدیه ها همانند تاییدیه جوش و استقامت دستگاه نیاز است.
نیازی یادآور شد، ارائه گواهینامه آموزشی اپراتورهای کنترل کننده دستگاه های بازی به استاندارد ضروری است.

** 16 دستگاه در شهربازی فعال است
در ادامه مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، با تاکید براینکه ساماندهی و نوسازی شهربازی کرمانشاه در دست اقدام است، اظهار داشت: بخشی از وسایل بازی مستهلک و فرسوده از شهربازی خارج شده و قطعات مابقی دستگاه ها به روز شده که با بررسی و نظارت کارشناسان اداره استاندارد تاییدیه گرفته و شروع به کار کرده اند.
سیروس کومه، از افزودن هشت دستگاه وسیله جدید بازی به این مجموعه خبر داد و گفت: هم اکنون نزدیک به 16 دستگاه وسیله بازی در شهربازی فعال است.
وی افزود: این هشت دستگاه جدید شهربازی توسط پیمانکاری تامین شده که شهرداری با وی قرارداد یکساله منعقد کرده است.

**فراخوان نوسازی شهربازی کرمانشاه در قالب پروژه مشارکتی
کومه ادامه داد: برای ساماندهی شهربازی رایزنی هایی برای انتخاب چند سرمایه گذار داخلی و خارجی مبنی بر ساخت این مجموعه به شکل مدرن به صورت بلندمدت در حال انجام است.
وی اظهار داشت: هم اکنون با توجه به نیاز موجود شهربازی، بتن ریزی و کف سازی توسط شهرداری انجام شده و سرویس های بهداشتی و سیستم روشنایی آن به روز شده و دستگاه های معیوب از رده خارج شده است.
کومه یادآور شد، از سوی دیگر در ضلع شمال شرقی مجموعه شهربازی یک پیست کارتینگ در دست احداث قرار دارد تا شهروندان بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.
طی روزهای اخیر در جلسات متعدد شهرداری، زمزمه هایی نیز برای حضور شرکت ایتالیایی در پروژه مشارکتی نوسازی شهربازی به گوش رسیده و امید است با برنامه ریزی مدون و پیگیری مستمر بار دیگر شهربازی شهرمان در میان خنده و شادی کودکان کرمانشاهی غرق شود.
شهر کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان را در خود جای داده است.
گزارش از زهره کریم زاده
7460/8066


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

بازگشت سرافرازانه تیم ملی کشتی آزاد به ایران
تیم ملی کشتی آزاد کشورمان لحظاتی پیش جاکارتا را به مقصد کشورمان ترک کرد.
توفان گرایی با ضربه کردن نفر سوم المپیک
نماینده وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با پیروزی در مرحله یک‌چهارم نهایی راهی مرحله نیمه نهایی شد.
شکست مردانی مقابل نایب قهرمان المپیک
نماینده وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با شکست در دومین دیدارش مقابل نایب قهرمان المپیک از ژاپن از حضور در نیمه‌نهایی بازماند.
گرایی از حضور در فینال بازماند و به رده بندی رفت
نماینده وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا با شکست در مرحله نیمه‌نهایی از حضور در فینال بازماند و به رده بندی رفت.
کشاورزی، فصل مشترک گسترش تجارت مازندران با ولگاگراد
ساری- ایرنا- مسئولان 2 استان مازندران و ولگاگراد روسیه در سومین سال تحرک دادن به روابط اقتصادی و مبادله چند هیات اقتصادی، به این نتیجه قطعی رسیده اند که کشاورزی می تواند به شاهراه گسترش تجارت و تبادل اقتصادی میان دو استان تبدیل شود.
رجبی اولین فینالیست تکواندو ایران در جاکارتا
در وزن 80+ کیلوگرم سعید رجبی نماینده کشورمان با شکست نماینده قزاقستان به فینال بازی‌های آسیایی اندونزی راه یافت.
نفس بریده «خورجین» و «اجاق قرقی»
اردبیل -ایرنا - موسم کوچ که فرا می رسید، هنرهای زنان عشایر در قالب انواع دست بافته ها از «ورنی» گرفته تا «خورجین» و «اجاق قراقی» در کنار آلاچیق های فرو نشسته و یا برافراشته در ییلاق و قشلاق خودنمایی می کرد اما با خاموشی کوچ امروز هنر عشایر نیز در حال خاموشی است.
زیرساخت های ورود گردشگر به محور ساسانی ایجاد شود
شیراز-ایرنا- رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، از محور ساسانی در فیروزآباد استان فارس که بتازگی ثبت جهانی شده است، بازدید و بر توسعه زیرساخت های گردشگری این منطقه تاکید کرد.
حکم 2 قاچاقچی میلیاردی در البرز صادر شد
کرج- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز گفت: حکم 2 قاچاقچی میلیاردی کالا در این استان صادر شد.
برانکو: همه ساله برای پرسپولیس نوآوری دارم
برانکو ایوانکوویچ در مصاحبه‌ای عنوان می‌کند همه ساله دست به نوآوری در پرسپولیس زده، به شاگرد سابقش برای انتقال به کرواسی، توصیه کرده و علت عدم حضورش به عنوان سرمربی تیم وطنش چه بوده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
«نشان ارادت» ویژه برنامه محرم با حضور سلبریتی ها
برنامه ترکیبی و گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه‌کننده پویان هدایتی برای پخش در ایام سوگواری محرم در شبکه نسیم، آماده می‌شود.
مهیار صداقت فینالیست تفنگ سه وضعیت شد
مهیار صداقت در ماده تفنگ سه وضعیت مردان بازی های آسیایی ۲۰۱۸ به فینال رسید.
کشاورزی، فصل مشترک گسترش تجارت مازندران با ولگاگراد
نفس بریده «خورجین» و «اجاق قرقی»
زیرساخت های ورود گردشگر به محور ساسانی ایجاد شود
حکم 2 قاچاقچی میلیاردی در البرز صادر شد
دشمن از هر صدای نامناسب سوء استفاده می کند
مرغ از مغازه های کرمان پر کشید
کلیات لایحه اخذ مطالبات شهرداری تهران تصویب شد
اعضای شورای شهر تهران اختلافی ندارند
95 درصد واکسن های پزشکی کشور در موسسه رازی تولید می شود
توسعه کشاورزی ایران فاصله زیادی با دنیا دارد