بازگشت هیاهوی بازی کودکان کرمانشاهی به شهربازی

14:28 ۲۶ روز پیش ایرنا 372 0
بازگشت هیاهوی بازی کودکان کرمانشاهی به شهربازی

کرمانشاه -ایرنا- پس از سالها رخوت و فرسودگی در قلب شهربازی کرمانشاه، زمزمه های نوسازی و تلاش برای بازگشت جذابیت به چهره آن شنیده می شود که نویدبخش فرارسیدن روزهای شاد و فرح بخش در این مجموعه تفریحی است.

ایرنا

ایجاد زمینه و موقعیتی برای داشتن تفریحات سالم یکی از ضروریات هر جامعه ای تلقی می شود که علاوه براینکه در نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت موثر است می تواند به مرکزی برای جذب گردشگر تبدیل شود.
این در حالی است که تنها شهربازی روباز کرمانشاه سال های بسیاری است رنگ تغییر و به روز شدن را به خود ندیده و نتوانسته محبوبیت گذشته خود را در میان کودکان و نوجوانان امروز کرمانشاهی به دست آورد.
کم و کاستی ها، مشکلات اعتباری، اتمام قرارداد 25 ساله و خلف وعده پیمانکار در زمینه اتمام زمان قرارداد و دیگر مشکلات حقوقی، موجب تعطیلی شهربازی کرمانشاه در اواسط تابستان سال 94 شد.
در سالهای اخیر بارها وعده نوسازی و احیای مجدد قلب بازی شهر به کرمانشاهیان داده شد که محقق نشدن آن موجب خو گرفتن کرمانشاهیان با چهره عبوس و فرسوده شهربازی شهرشان شد.
هم اکنون مدتی است که بازهم زمزمه های نوسازی و تلاش برای بازگشت جذابیت به چهره شهربازی شهر شنیده می شود که واگذاری یکساله آن به صورت اجاره ای به پیمانکار و همچنین تعیین تکلیف این مجموعه به صورت پروژه مشارکتی، اوضاع را دگرگون کرده و نوید فرارسیدن روزهای شاد در این مجموعه را می دهد.

** قرارداد یکساله برای بهترشدن حال و روز شهربازی
در همین راستا رییس کمیسیون امور عمرانی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: شهرداری برای ساماندهی و نوسازی شهربازی با سرمایه گذار بخش خصوصی قرارداد یکساله ای برای نصب دستگاه های جدید منعقد کرده که با پیگیری های به عمل آمده از طریق سازمان امور پارک ها و شهردار خواهان تسریع این امر شده ایم تا وضعیت موجود ساماندهی شود.
کامران ملکی ادامه داد: از سوی دیگر قرار براین است که تابستان امسال در قالب پروژه مشارکتی فراخوان کشوری انتشار یابد تا سرمایه گذاران داوطلب به صورت بلندمدت برای این امر اقدام کنند تا شهربازی که در شان مردم کرمانشاه است ایجاد شود.

** فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد
ملکی افزود: آخرین قرارداد در شهربازی کرمانشاه به بیش از 20 سال قبل باز می گردد.
وی با تاکید براینکه دیگر فرصتی برای آزمون و خطا وجود ندارد، افزود: ضروری است که تابستان امسال مناقصه برگزار شود و افراد توانمند انتخاب شوند تا از این وضعیت کنونی خارج شویم.
این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه افزود: در این صورت زمین و مکان از ما خواهد بود و سرمایه گذار باید برای ایجاد مجموعه ای مدرن تلاش کند که شاید زمان آن از 10 تا 15 سال با توافق شهردار و مصوبه شورا متغیر باشد.

** چرا شهربازی سالها بدون تغییر مانده است؟
ملکی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون برای مدرن شدن شهربازی اقدامی انجام نشده، افزود: همانطور که اشاره کردم از گذشته قراردادی بلندمدت از سوی شهرداری با پیمانکار منعقد شده بود و چون این قرارداد تمام نشده بود مجالی برای تغییر فراهم نشد و اکنون زمان قرارداد قبلی به پایان رسیده و فرصت برای انعقاد قرارداد جدید در راستای مدرن شدن ایجاد شده است.

** مشکلات حقوقی شهربازی رفع شده است
از سوی دیگر شهردار کرمانشاه از ساماندهی شهربازی به عنوان پروژه مشارکتی یاد کرد و گفت: این مجموعه در سال 95 پلمب شد که اکنون مشکلات حقوقی آن رفع شده و به صورت یکساله اجاره داده شده است.
آرش رضایی در ادامه از انتشار فراخوان برای جذب 15 ساله سرمایه گذار در قالب یک قرارداد بلندمدت خبر داد.

**هفت دستگاه قدیمی تاییدیه استاندارد دریافت کرده اند
مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه نیز در گفت و گو با ایرنا با تاکید براینکه دستگاه هفت دستگاه فعال شهربازی تاییدیه استاندارد را دریافت کرده اند، گفت: تجهیزات جدید نیز در حال اخذ تاییدیه استاندارد هستند.
محمودرضا نیازی افزود: اخذ تاییدیه استاندارد به این شکل است که بازرس از تهران به کرمانشاه آمده و تاییدیه فنی در صورت نبود مشکل فنی به دستگاه اعطا می شود که علاوه بر آن اخذ دیگر تاییدیه ها همانند تاییدیه جوش و استقامت دستگاه نیاز است.
نیازی یادآور شد، ارائه گواهینامه آموزشی اپراتورهای کنترل کننده دستگاه های بازی به استاندارد ضروری است.

** 16 دستگاه در شهربازی فعال است
در ادامه مدیرعامل پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، با تاکید براینکه ساماندهی و نوسازی شهربازی کرمانشاه در دست اقدام است، اظهار داشت: بخشی از وسایل بازی مستهلک و فرسوده از شهربازی خارج شده و قطعات مابقی دستگاه ها به روز شده که با بررسی و نظارت کارشناسان اداره استاندارد تاییدیه گرفته و شروع به کار کرده اند.
سیروس کومه، از افزودن هشت دستگاه وسیله جدید بازی به این مجموعه خبر داد و گفت: هم اکنون نزدیک به 16 دستگاه وسیله بازی در شهربازی فعال است.
وی افزود: این هشت دستگاه جدید شهربازی توسط پیمانکاری تامین شده که شهرداری با وی قرارداد یکساله منعقد کرده است.

**فراخوان نوسازی شهربازی کرمانشاه در قالب پروژه مشارکتی
کومه ادامه داد: برای ساماندهی شهربازی رایزنی هایی برای انتخاب چند سرمایه گذار داخلی و خارجی مبنی بر ساخت این مجموعه به شکل مدرن به صورت بلندمدت در حال انجام است.
وی اظهار داشت: هم اکنون با توجه به نیاز موجود شهربازی، بتن ریزی و کف سازی توسط شهرداری انجام شده و سرویس های بهداشتی و سیستم روشنایی آن به روز شده و دستگاه های معیوب از رده خارج شده است.
کومه یادآور شد، از سوی دیگر در ضلع شمال شرقی مجموعه شهربازی یک پیست کارتینگ در دست احداث قرار دارد تا شهروندان بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.
طی روزهای اخیر در جلسات متعدد شهرداری، زمزمه هایی نیز برای حضور شرکت ایتالیایی در پروژه مشارکتی نوسازی شهربازی به گوش رسیده و امید است با برنامه ریزی مدون و پیگیری مستمر بار دیگر شهربازی شهرمان در میان خنده و شادی کودکان کرمانشاهی غرق شود.
شهر کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان را در خود جای داده است.
گزارش از زهره کریم زاده
7460/8066


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

اختلاس 8 هزار میلیارد ریالی در آذربایجان غربی کشف شد
دادستان عمومی و انقلاب ارومیه گفت: یکی از بالاترین رده‌های معاونت در استان مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال را اختلاس کرده بود که کشف شد.
16 میلیارد ریال کمک بلاعوض به روستا‌های چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۶ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای اقشار کم در آمد روستایی استان اختصاص یافته است‌.
ˮفن و مهارتˮ تهیه لباس محلی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فن و مهارت تهیه پوشاک و البسه محلی استان به‌ ثبت ملی رسیده است.
62 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی از ناحیه 4 طرح در استان البرز انجام شد‌
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان البرز از سرمایه‌گذاری ۶۲ میلیون یورویی از ناحیه ۴ طرح در استان خبر داد.
آخرین جزئیات از پیکر جانباختگان ATR ˮتهران-یاسوجˮ
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از آماده تحویل بودن پیکر تمامی جانباختگان هواپیمای ATR به خانواده آنان خبر داد.
جذب نیروهای مراکز کاریابی لرستان کارفرمایان را از پرداخت 2 سال حق بیمه معاف می‌کند‌
استاندار لرستان گفت: کارفرمایانی که اقدام به جذب و به‌کارگیری نیروی جدید از کار جویان مراکز کاریابی کنند به مدت ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می‌شوند.
90 درصد معتادان در گیلان توسط بخش خصوصی درمان می‌شوند
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان‌ با تأکید بر نقش فعال سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر گفت: ۹۰ درصد معتادان در گیلان توسط بخش خصوصی درمان می‌شوند.
ظرفیت‌های استان ایلام با تلاش مسئولان به توسعه ختم می‌شود
رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: ظرفیت‌های استان ایلام با تلاش مسئولان به توسعه ختم می‌شود.
خوزستان| دروازه‌بان فصل گذشته پدیده به صنعت نفت آبادان پیوست
شهاب‌الدین گردان دروازه‌بان فصل گذشته پدیده با امضای قرارداد یک ساله به صنعت نفت آبادان پیوست.
مراسم یادبود سردار ˮشهید دایی‌پورˮ در کرمانشاه برگزار می‌شود
مراسم یادبود پانزدهمین شهید مدافع حرم سردار شهید شاهرخ دایی‌پور فردا پنجم تیر ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور
خاطره اسدی؛ بازیگر سینما و تلویزیون، که برای تماشای بازی های جام جهانی به روسیه رفته است، تصویر زیر را از سفر خود به این کشور منتشر کرد.
مصرف غیرقانونی جوش شیرین و جوهر قند در برخی نان‌های سنتی
عضو هیئت مدیره سندیکای خمیرمایه ایران گفت: در فرآیند تولید برخی نان های سنتی به صورت غیرقانونی از جوش شیرین و جوهر قند استفاده می شود.
عکس ˮممنوعهˮ بهاره افشاری پخش شد!
بهاره افشاری در سریال ویژه شبکه نمایش خانگی «ممنوعه» به ایفای نقش می‌پردازد.
خارج گردی ˮکمند امیرسلیمانیˮ با تیپی خاص-عکس
کمند امیرسلیمانی عکس زیر را در صفحه اش منتشر کرد.
ˮفن و مهارتˮ تهیه لباس محلی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فن و مهارت تهیه پوشاک و البسه محلی استان به‌ ثبت ملی رسیده است.
اختلاس 8 هزار میلیارد ریالی در آذربایجان غربی کشف شد
16 میلیارد ریال کمک بلاعوض به روستا‌های چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت
ˮفن و مهارتˮ تهیه لباس محلی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شد
62 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی از ناحیه 4 طرح در استان البرز انجام شد‌
آخرین جزئیات از پیکر جانباختگان ATR ˮتهران-یاسوجˮ
جذب نیروهای مراکز کاریابی لرستان کارفرمایان را از پرداخت 2 سال حق بیمه معاف می‌کند‌
90 درصد معتادان در گیلان توسط بخش خصوصی درمان می‌شوند
ظرفیت‌های استان ایلام با تلاش مسئولان به توسعه ختم می‌شود
خوزستان| دروازه‌بان فصل گذشته پدیده به صنعت نفت آبادان پیوست
مراسم یادبود سردار ˮشهید دایی‌پورˮ در کرمانشاه برگزار می‌شود