داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

11:06 ۱۴۴ روز پیش ایرنا 197 0
داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

تهران- ایرنا- موضوع آزار جنسی تعدادی از دانش آموزان مدرسه ای در غرب پایتخت طی روزهای اخیر احساسات مردم و مسئولان را سخت جریحه دار کرده به طوری که مقام معظم رهبری سه شنبه شب آن را جنایت خواندند و در دستور به قوه قضاییه، محاکمه سریع محکومان را خواستار شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، متن دستور حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه به شرح زیر است: خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.

کدام مدرسه
مدرسه ای که این اتفاق در آن رخ داده با عنوان یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی شناخته می شود و زیر مجموعه آموزش و پرورش منطقه دو تهران فعالیت داشته است. به عنوان مدرسه ای باکیفیت آموزشی مطلوب البته باشهریه بالا شهرت داشته که دانش آموزان پایه های هفتم تا نهم در آنجا مشغول تحصیل بوده اند و این اتفاق در مقطع متوسطه اول افتاده است.
یکی از والدین این دانش آموزان در پایه هشتم به برخی رسانه ها گفته که برای یک سال 160 میلیون ریال هزینه شهریه به مدرسه پرداخت شده است.


جزییات حادثه
خبرنگار ایرنا طی دو روز گذشته با دو تن از والدین دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل داشتند موفق به گفت وگو شده و روایتی که از هردو مطرح شده تقریبا مشابه و با آنچه در رسانه ها آمده یکسان است. گفته شده معلم که در مدرسه مسئولیت معاونت انضباطی هم داشته با ارسال فیلم‌های مستهجن برای دانش‌آموزان متوسطه اول و نیز دادن مشروبات الکلی یا سیگار به آنان، با تعدادی از آنها ارتباط خارج از عرف برقرار کرده و نیز دانش آموزان را به برقراری رابطه نامناسب با همدیگر تشویق یا وادار می کرده است.
گفته شده پدر یکی از دانش آموزان هنگام کنترل گوشی فرزندش و پس از مشاهده فیلمی مستهجن، موضوع را افشا می کند.
منابع رسمی هنوز مشخصات و هویت کامل معلم خاطی را اعلام نکرده اند اما آنطور که در برخی رسانه ها آمده وی متاهل و دارای یک فرزند بوده است.
روزگذشته وقتی این موضوع در رسانه ها بسیار دامنه پیدا کرد و احساسات افکارعمومی را تحت تاثیر قرارداد برخی خبرها مبنی بر آزادی وی با قرار وثیقه و نیز ارتباط و وابستگی عامل حادثه با برخی افراد سرشناس مطرح شد و همین سبب گشت تا موضوع دستمایه برخی جریان سازی های رسانه ای نیز قرار گیرد.
در این میان برخی رسانه ها نوشته بودند که معلم خاطی از خویشاوندان بیت مرحوم آیت الله حائری شیرازی امام جمعه پیشین شیراز بوده که بیت ایشان با صدور اطلاعیه ای ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده های این حادثه ناگوار، هرگونه ارتباط با فرد خاطی را تکذیب کرد.

پای صحبت والدین
مادر یکی از دانش آموزان مدرسه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه توضیح داد: معاون انضباطی مجتمع در دفتر کارش، فیلم مستهجن را به دانش آموزان نشان و آموزش می داد که با یکدیگر رابطه داشته باشند.
وی افزود: براساس اطلاعاتی که در اختیار دارم با استناد به گفته های روانکاو دانش آموزان، تاکنون 20 دانش آموز در این باره اعتراف کرده اند.
این مادر معتقد است که تعداد دانش آموزانی که در این ماجرا درگیر بوده اند حتما بیشتر است و برخی والدین به علت حفظ حرمت سکوت کرده اند.
وی بیان کرد: در جلسه ابتدایی که با حضور فرد خاطی و برخی والدین برگزار شد وی ضمن اعتراف به موضوع در اقدامی وقیحانه اقداماتش را در حد شوخی و ارتباط لمسی خواند.
یکی دیگر از اولیای دانش آموزان این مدرسه غیردولتی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آموزش و پرورش پیگیر این موضوع غیراخلاقی است و علاوه بر آن ما هم از آموزش و پرورش شاکی هستیم و باتوجه به بازخورد نامناسب این موضوع در رسانه ها و درخطرافتادن آینده فرزندانمان می خواهیم که این مدرسه پلمب شود و فرزندانمان را در مدرسه دیگری ثبت نام کنیم.
وی گفت: این موضوع غیراخلاقی اواخر اردیبهشت ماه افشا شد و همان موقع هم موضوع را پیگیری کردیم، همچنین روز شنبه این هفته هم، اولیا در مدرسه حضور یافتند و فرد خاطی بازداشت شد.
درحالی که مسئولان آموزشی تعداد شاکیان پرونده را سه نفر معرفی می کنند، این ولی شاکی با بیان اینکه این موضوع غیراخلاقی بیش از 40 شاکی دارد و این تعداد اولیا را درگیر کرده اظهارداشت: معاون خاطی برای فعالیت در این مدرسه توسط مدیر گزینش شده اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ داده است.
وی درباره نوع رفتارهای فرد خاطی گفت: به طور مثال فرد خاطی به فرزند من مشروبات الکلی و سیگار داده و می گفته فلانی در اتاق من است و هوای او را داشته باش.

اظهارات مدیر منطقه
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره عمل غیراخلاقی در این مدرسه گفت: همان ابتدا پس از اطلاع از موضوع غیراخلاقی توسط نیروی آزاد در این مدرسه غیردولتی، ضمن تشکیل هیاتی برای رسیدگی موضوع جلسه ای برای احصای جزییات ماجرا و توجیه اولیا برگزار شد.
ناصر کوهستانی افزود: پرونده ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و نیز مسئولان منطقه تشکیل شده است.
وی وقوع این موضوع غیراخلاقی را مربوط به حدود دو ماه گذشته اعلام کرد که اینک علنی شده و اظهارداشت: حکم مدیر آموزشگاه نیز به حالت تعلیق درآمده و مقرر شد با تکمیل پرونده این آموزشگاه در شورای نظارت منطقه، تصمیم گیری نهایی برای توقف فعالیت آموزشگاه به عمل آید.
این مسئول تعداد شاکیان دانش آموز را سه نفر از اولیای دانش آموزان مدرسه به همراه مسئول حقوقی آموزش و پرورش عنوان کرد.
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در مورد فعالیت مدرسه گفت: امتحانات دانش آموزان در فضایی آرام برگزار می شود، سرپرست برای مدرسه تعیین شده و تیم ناظر منطقه در مدرسه حضور دارد تا شرایط مدرسه را کنترل و فضایی آرام ایجاد کند.
کوهستانی درباره وضعیت فعالیت این نیروی آزاد شاغل خاطی نیز اظهارداشت: این فرد به عنوان معاون انضباطی جذب شده بود و در سال تحصیلی 97-96 از منطقه دیگر شهر تهران به منطقه 2 منتقل شد و از مهر 96 فعالیت خود را آغاز کرد.

اقدام وزارتخانه
روز گذشته آموزش و پرورش بیانیه داد و وزیر نیز در این زمینه اعلام نظر کرد و اعلام شد که وزارت آموزش و پرورش در بالاترین سطح و بااستفاده از همه ظرفیت های قانونی، قضایی و حقوقی پیگیر مساله است.
براساس اعلام این وزارتخانه، با قصور مسئولان مرتبط این ماجرا در هر سطحی که محرز شود، اقدام قاطع انجام خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از بازرس ویژه این موضوع خواست که هرگونه مسامحه احتمالی در هر یک از واحدهای سازمانی متبوع که موجب بروز این حادثه ناگوار و شنیع شده را سریع گزارش کند.
در خبری که به نقل از وزیر آموزش و پرورش منتشر شده آمده است: از آنجاکه فرد متخلف، نیروی غیررسمی بوده لازم است نسبت به بررسی نحوه به‌ کارگیری مشارالیه و رعایت ضوابط مقرر، دقت مضاعف به عمل ‌آید.
به گزارش ایرنا، این حادثه ناگوار از ابعاد مختلف جامعه شناختی که چرا باید شاهد وقوع چنین رویدادهای ناگواری باشیم قابل بررسی است اما موضوع مهم دیگری که نباید فراموش شود نحوه جذب معلمان است که باید الگوی آینده سازان این سرزمین باشند.
گرچه چنین حادثه ناگواری، اعتبار و زحمات بسیاری از اقشار زحمتکش معلمان کشور را مخدوش نمی کند اما وقوع چنین رویدادهایی حتی برای یک مورد هم زیاد است و مسئولان وظیفه دارند مراقبت کنند که حتی یک مورد هم رخ ندهد.
در همه دنیا جذب معلمان با نحوه به کارگیری سایر کارکنان نهادهای دیگر تفاوت های بسیار دارد و هرکسی اجازه معلمی و مدیریت مدارس را پیدا نمی کند؛ لذا انتظار می رود از این پس فرآیندهای مربوط به جذب معلمان و نیز مسئولان مدارس در وزارت آموزش و پرورش پس از طی سازوکار های مناسب به گونه ای طراحی شود و مورد نظارت بیشتر قرار گیرد که دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
تهرام/7245/
گزارش از معصومه جوان معبودی


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

جنیفر لارنس، مدل تبلیغات برند «دیور»
جنیفر لارنس بار دیگر همکاری خود را با برند دیور «Dior» آغاز کرد. این ستاره هالیوودی مدل کمپین تبلیغاتی 2019 این برند لوکس شد. این کمپین تبلیغاتی در روستایی در کنار یک اسب فیلمبرداری شده است.
نیم بوت‌های زنانه مخصوص پاییز ۲۰۱۸
نیم بوت ها، یکی از کفش‌های محبوب و پرطرفدار فصل پاییز هستند. این سبک از کفش‌های زنانه معمولا با انواع لباس‌های پاییزی و زمستانی ست می‌شوند و استایلی شیک و جذاب را به شما می‌بخشند. امروزه تولید کنندگان کفش مدل‌های بسیار متنوعی را از این سبک از کفش زنانه ارائه داده اند تا پاسخگوی تمام سلیقه‌ها باشند.
حلقه نامزدی ۳۰۰۰۰۰ دلاری لیدی گاگا
لیدی گاگا بعد از دریافت جایزه «زنان در هالیوود» که به طور سالانه توسط مجله مد و فشن Elle به برگزیدگان اهدا می‌شود، هنگام سخنرانی تشکرآمیز خود خبر نامزدی‌اش با «کریستتین کارینو» را با گفتن واژه «نامزدم» تایید کرد. این خواننده مشهور جهانی از سال ۲۰۱۷ تاکنون این حلقه‌ی یاقوت صورتی را به دست دارد.
با شوهر بچه ننه‌تان چه کنید؟
ازدواج با یک مرد بچه ننه خیلی هم بد نیست. مردی که با مادرش خیلی صمیمی است، ویژگی بدی ندارد، بلکه مردی که انگار بدون نظر و اجازه‌ی مادرش نمی‌تواند کاری بکند، مشکل ساز است.
علائمی که نشان می‌دهد درون‌گرا و مضطربید
اضطراب صدایی در پس ذهن شماست که می‌گوید "قرار است اتفاق بدی بیفتد." این همان چیزی است که شما را تا نیمه‌های شب ‌بیدار نگاه می‌دارد: فکر کردن به‌اتفاق شرم‌آوری که پنج سال پیش اتفاق افتاده است.
ثبت شرکت فوری، هزینه و مراحل استعلام
ثبت شرکت فوری در ۴۸ ساعت تنها توسط شرکت‌های معتبر امور ثبتی مقدور می باشد. هزینه ثبت شرکت شامل هزینه تعیین نام شرکت، هزینه پستی ثبت شرکت، هزینه حق الثبت، هزینه درج در روزنامه محلی و... است که در مطلب تعرفه‌های آن آمده است. استعلام شماره ثبت شرکت و شناسه ملی آن تنها با دانستن نام شرکت قابل پیگیری است.
اشکانی: برای موفقیت با تمام وجود می‌جنگیم
علی اشکانی گفت: از شکست حسن یزدانی خیلی متأسف شدم ولی این اتفاقات همیشه در کشتی بوده و خواهد بود.
آذری: خیالمان از تعهد استقلال راحت است
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن می‌گوید تاریخ آخرین بخش از تعهد باشگاه استقلال در قبال انتقال مرتضی تبریزی نزدیک است.
اتفاقی جالب در لیگ فوتبال الجزایر
تماشاگران یک تیم الجزایری بعد از سوت پایان بازی به داخل زمین ریختند و حسابی بازیکنان تیم محبوب خود را کتک زدند!
اسماعیل: پرسپولیس پیشرفت زیادی کرده است
مدافع السد قطر با وجود این که به ستایش از تیم فوتبال پرسپولیس پرداخت اما از آمادگی تیمش برای پیروزی برابر سرخ پوشان سخن به میان آورد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مالک باشگاه ملوان: تا زمانی که پژمان نورى و مازیار زارع برنگردند و پورغلامی نرود، به کارم ادامه نمی‌دهم
مالک باشگاه ملوان بندر انزلی گفت تا بازنگشتن پژمان نورى و مازیار زارع به تمرینات ملوان و برکناری فرهاد پورغلامى، به فعالیت خود ادامه نمی‌دهد.
گواردیولا: همیشه مقابل برنلی مشکل داشتیم
پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی سیتی معتقد است بعد از تعطیلات مسابقات ملی بازی کردن دشوار است.
«فیفو» چه کسی بود؟
خواکین ناوارو پرونه به خاطر حضور در تیم فیفا لقب "فیفو" را به خود گرفت.
جنیفر لارنس، مدل تبلیغات برند «دیور»
جنیفر لارنس بار دیگر همکاری خود را با برند دیور «Dior» آغاز کرد. این ستاره هالیوودی مدل کمپین تبلیغاتی 2019 این برند لوکس شد. این کمپین تبلیغاتی در روستایی در کنار یک اسب فیلمبرداری شده است.
نیم بوت‌های زنانه مخصوص پاییز ۲۰۱۸
نیم بوت ها، یکی از کفش‌های محبوب و پرطرفدار فصل پاییز هستند. این سبک از کفش‌های زنانه معمولا با انواع لباس‌های پاییزی و زمستانی ست می‌شوند و استایلی شیک و جذاب را به شما می‌بخشند. امروزه تولید کنندگان کفش مدل‌های بسیار متنوعی را از این سبک از کفش زنانه ارائه داده اند تا پاسخگوی تمام سلیقه‌ها باشند.
نوشابه، جذب کلسیم را مختل می‌کند
ˮعلاقه به زندگی خانوادگیˮ راز طول عمر اسپانیایی‌ها
آمار پیوند کلیه از مرگ مغزی در ایران- ایجاد ساز و کار انتقال هوایی عضو پیوندی
یک سوم زنان اضافه وزن دارند
رابطه وب‌گردی دانش‌آموزان با مصرف فست‌فود و خوراکی‌های ناسالم
علوم پزشکی کرمانشاه جزو 7 دانشگاه برتر در بهره وری شد
ساختار وزارت بهداشت باید تغییر کند
اداره مراکز آموزش عالی باید مطابق دانشگاه های نسل جدید باشد
غذای گرم بین مهدهای روستایی فیروزآباد توزیع می شود
2 مرکز دندانپزشکی در لرستان پلمپ شد