داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

11:06 ۲۰ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 128 0
داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

تهران- ایرنا- موضوع آزار جنسی تعدادی از دانش آموزان مدرسه ای در غرب پایتخت طی روزهای اخیر احساسات مردم و مسئولان را سخت جریحه دار کرده به طوری که مقام معظم رهبری سه شنبه شب آن را جنایت خواندند و در دستور به قوه قضاییه، محاکمه سریع محکومان را خواستار شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، متن دستور حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه به شرح زیر است: خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.

کدام مدرسه
مدرسه ای که این اتفاق در آن رخ داده با عنوان یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی شناخته می شود و زیر مجموعه آموزش و پرورش منطقه دو تهران فعالیت داشته است. به عنوان مدرسه ای باکیفیت آموزشی مطلوب البته باشهریه بالا شهرت داشته که دانش آموزان پایه های هفتم تا نهم در آنجا مشغول تحصیل بوده اند و این اتفاق در مقطع متوسطه اول افتاده است.
یکی از والدین این دانش آموزان در پایه هشتم به برخی رسانه ها گفته که برای یک سال 160 میلیون ریال هزینه شهریه به مدرسه پرداخت شده است.


جزییات حادثه
خبرنگار ایرنا طی دو روز گذشته با دو تن از والدین دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل داشتند موفق به گفت وگو شده و روایتی که از هردو مطرح شده تقریبا مشابه و با آنچه در رسانه ها آمده یکسان است. گفته شده معلم که در مدرسه مسئولیت معاونت انضباطی هم داشته با ارسال فیلم‌های مستهجن برای دانش‌آموزان متوسطه اول و نیز دادن مشروبات الکلی یا سیگار به آنان، با تعدادی از آنها ارتباط خارج از عرف برقرار کرده و نیز دانش آموزان را به برقراری رابطه نامناسب با همدیگر تشویق یا وادار می کرده است.
گفته شده پدر یکی از دانش آموزان هنگام کنترل گوشی فرزندش و پس از مشاهده فیلمی مستهجن، موضوع را افشا می کند.
منابع رسمی هنوز مشخصات و هویت کامل معلم خاطی را اعلام نکرده اند اما آنطور که در برخی رسانه ها آمده وی متاهل و دارای یک فرزند بوده است.
روزگذشته وقتی این موضوع در رسانه ها بسیار دامنه پیدا کرد و احساسات افکارعمومی را تحت تاثیر قرارداد برخی خبرها مبنی بر آزادی وی با قرار وثیقه و نیز ارتباط و وابستگی عامل حادثه با برخی افراد سرشناس مطرح شد و همین سبب گشت تا موضوع دستمایه برخی جریان سازی های رسانه ای نیز قرار گیرد.
در این میان برخی رسانه ها نوشته بودند که معلم خاطی از خویشاوندان بیت مرحوم آیت الله حائری شیرازی امام جمعه پیشین شیراز بوده که بیت ایشان با صدور اطلاعیه ای ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده های این حادثه ناگوار، هرگونه ارتباط با فرد خاطی را تکذیب کرد.

پای صحبت والدین
مادر یکی از دانش آموزان مدرسه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه توضیح داد: معاون انضباطی مجتمع در دفتر کارش، فیلم مستهجن را به دانش آموزان نشان و آموزش می داد که با یکدیگر رابطه داشته باشند.
وی افزود: براساس اطلاعاتی که در اختیار دارم با استناد به گفته های روانکاو دانش آموزان، تاکنون 20 دانش آموز در این باره اعتراف کرده اند.
این مادر معتقد است که تعداد دانش آموزانی که در این ماجرا درگیر بوده اند حتما بیشتر است و برخی والدین به علت حفظ حرمت سکوت کرده اند.
وی بیان کرد: در جلسه ابتدایی که با حضور فرد خاطی و برخی والدین برگزار شد وی ضمن اعتراف به موضوع در اقدامی وقیحانه اقداماتش را در حد شوخی و ارتباط لمسی خواند.
یکی دیگر از اولیای دانش آموزان این مدرسه غیردولتی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آموزش و پرورش پیگیر این موضوع غیراخلاقی است و علاوه بر آن ما هم از آموزش و پرورش شاکی هستیم و باتوجه به بازخورد نامناسب این موضوع در رسانه ها و درخطرافتادن آینده فرزندانمان می خواهیم که این مدرسه پلمب شود و فرزندانمان را در مدرسه دیگری ثبت نام کنیم.
وی گفت: این موضوع غیراخلاقی اواخر اردیبهشت ماه افشا شد و همان موقع هم موضوع را پیگیری کردیم، همچنین روز شنبه این هفته هم، اولیا در مدرسه حضور یافتند و فرد خاطی بازداشت شد.
درحالی که مسئولان آموزشی تعداد شاکیان پرونده را سه نفر معرفی می کنند، این ولی شاکی با بیان اینکه این موضوع غیراخلاقی بیش از 40 شاکی دارد و این تعداد اولیا را درگیر کرده اظهارداشت: معاون خاطی برای فعالیت در این مدرسه توسط مدیر گزینش شده اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ داده است.
وی درباره نوع رفتارهای فرد خاطی گفت: به طور مثال فرد خاطی به فرزند من مشروبات الکلی و سیگار داده و می گفته فلانی در اتاق من است و هوای او را داشته باش.

اظهارات مدیر منطقه
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره عمل غیراخلاقی در این مدرسه گفت: همان ابتدا پس از اطلاع از موضوع غیراخلاقی توسط نیروی آزاد در این مدرسه غیردولتی، ضمن تشکیل هیاتی برای رسیدگی موضوع جلسه ای برای احصای جزییات ماجرا و توجیه اولیا برگزار شد.
ناصر کوهستانی افزود: پرونده ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و نیز مسئولان منطقه تشکیل شده است.
وی وقوع این موضوع غیراخلاقی را مربوط به حدود دو ماه گذشته اعلام کرد که اینک علنی شده و اظهارداشت: حکم مدیر آموزشگاه نیز به حالت تعلیق درآمده و مقرر شد با تکمیل پرونده این آموزشگاه در شورای نظارت منطقه، تصمیم گیری نهایی برای توقف فعالیت آموزشگاه به عمل آید.
این مسئول تعداد شاکیان دانش آموز را سه نفر از اولیای دانش آموزان مدرسه به همراه مسئول حقوقی آموزش و پرورش عنوان کرد.
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در مورد فعالیت مدرسه گفت: امتحانات دانش آموزان در فضایی آرام برگزار می شود، سرپرست برای مدرسه تعیین شده و تیم ناظر منطقه در مدرسه حضور دارد تا شرایط مدرسه را کنترل و فضایی آرام ایجاد کند.
کوهستانی درباره وضعیت فعالیت این نیروی آزاد شاغل خاطی نیز اظهارداشت: این فرد به عنوان معاون انضباطی جذب شده بود و در سال تحصیلی 97-96 از منطقه دیگر شهر تهران به منطقه 2 منتقل شد و از مهر 96 فعالیت خود را آغاز کرد.

اقدام وزارتخانه
روز گذشته آموزش و پرورش بیانیه داد و وزیر نیز در این زمینه اعلام نظر کرد و اعلام شد که وزارت آموزش و پرورش در بالاترین سطح و بااستفاده از همه ظرفیت های قانونی، قضایی و حقوقی پیگیر مساله است.
براساس اعلام این وزارتخانه، با قصور مسئولان مرتبط این ماجرا در هر سطحی که محرز شود، اقدام قاطع انجام خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از بازرس ویژه این موضوع خواست که هرگونه مسامحه احتمالی در هر یک از واحدهای سازمانی متبوع که موجب بروز این حادثه ناگوار و شنیع شده را سریع گزارش کند.
در خبری که به نقل از وزیر آموزش و پرورش منتشر شده آمده است: از آنجاکه فرد متخلف، نیروی غیررسمی بوده لازم است نسبت به بررسی نحوه به‌ کارگیری مشارالیه و رعایت ضوابط مقرر، دقت مضاعف به عمل ‌آید.
به گزارش ایرنا، این حادثه ناگوار از ابعاد مختلف جامعه شناختی که چرا باید شاهد وقوع چنین رویدادهای ناگواری باشیم قابل بررسی است اما موضوع مهم دیگری که نباید فراموش شود نحوه جذب معلمان است که باید الگوی آینده سازان این سرزمین باشند.
گرچه چنین حادثه ناگواری، اعتبار و زحمات بسیاری از اقشار زحمتکش معلمان کشور را مخدوش نمی کند اما وقوع چنین رویدادهایی حتی برای یک مورد هم زیاد است و مسئولان وظیفه دارند مراقبت کنند که حتی یک مورد هم رخ ندهد.
در همه دنیا جذب معلمان با نحوه به کارگیری سایر کارکنان نهادهای دیگر تفاوت های بسیار دارد و هرکسی اجازه معلمی و مدیریت مدارس را پیدا نمی کند؛ لذا انتظار می رود از این پس فرآیندهای مربوط به جذب معلمان و نیز مسئولان مدارس در وزارت آموزش و پرورش پس از طی سازوکار های مناسب به گونه ای طراحی شود و مورد نظارت بیشتر قرار گیرد که دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
تهرام/7245/
گزارش از معصومه جوان معبودی


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

دیالوگ ۲۴ ساعته با مسافران جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه
پیام‌رسان دیالوگ، همزمان با برگزاری بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال ( ۲۰۱۸روسیه ) امکان ویژه‌ای را برای تماشاچیان مسابقات این دوره از جام‌جهانی فراهم آورد.
پیش از خرید، جلوی ضررهای مالی را بگیرید
یکی از مهم‌ترین سوالات در زمان خرید خودروی دست دوم این است که چرا انجام کارشناسی فنی و بدنه پیش از خرید خودرو ضرورت دارد؟
بهبود رفاه عمومی نتیجه تعامل بازار پول و سرمایه است
مدیرعامل بانک قوامین گفت: حاصل تعامل بازار پول و سرمایه بهبود رفاه عمومی و عدالت اجتماعی است.
حضور فعال گروه مالی سامان در «ایران‌هلث۲۰۱۸»
گروه مالی سامان در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران هلث۲۰۱۸» به معرفی خدمات مالی متنوع خود می‌پردازد.
شریعتی؛ آزادی‌خواه یا بنیادگرا؟
درباره دکتر علی شریعتی هر که هر قضاوتی می‌تواند داشته باشد اما تاریخ را از جلو به عقب روایت نمی‌کنند و او مسئول گفته‌ها و نوشته‌های خود در آن ظرف زمانی است نه هر اتفاقی که در ۴۱ سال بعد رخ داده است.
طنز- توصیه بازیگر معروف به مجری برنامه نود!
از آقای استنلی کوبریک، مجری برنامه نود هم درخواست می‌کنم به جای بررسی حواشی این ورزش مسخره و کثیف، کمی اخبار اکستنشن و مانیکور - پدیکور هنرمندان را پوشش دهد!
چرا آزاده صمدی حق ندارد برنامه فوتبالی اجرا کند؟
صدا و سیما که مدعی نظارت بر شبکه های اینترنتی است حالا مانعی بر سر راه ویژه برنامه جام جهانی ایجاد کرده است. پخش برنامه «رابی‌واکا» با اجرای آزاده صمدی در حالی به مشکل برخورد که بسیاری از مجریان زن در صدا و سیما مانعی برای فعالیت ندارند.
کی‌روش در روسیه میلیاردر می‌شود!
در صورتی که تیم‌ ملی به دور دوم جام جهانی برسد، مرد پرتغالی حدود ٢,٥‌میلیون دلار از این رویداد درآمد کسب می‌کند.
حماقت وقتی جمعی شد، ناپدید می‌شود
این نکته را فراموش نکنیم که حماقت وقتی جمعی شد، ناپدید می‌شود! ما نمی‌فهمیم که داریم فرومی‌رویم و خودمان دامن به بدبختی خودمان می‌زنیم. در این میان خود و طبقه خود و طبقه فراتر از خود را می‌بینیم و از طبقه فرودست چشم می‌پوشیم و بر استخوان‌های آنان موقعیت کنونی خود را مستحکم می‌کنیم.
با قهر با دنیا هیچ مشکلی از ما حل نشده است
یک استاد حوزه علمیه قم گفت: امروز باید باب مذاکره با کشورهای دنیا را به طور جدی باز کرد. دیگر با تیترهای درشت در روزنامه‌ها به ویژه علیه اروپا مسائل حل نخواهند شد. این قبیل رفتارها، مشکلات مردم را بیشتر می‌کند. شاید بعضی از آقایان به دلیل آن که وضع مالی خوبی دارند و به مشکلاتی که می‌تواند در آینده برای کشور به وجود آید، فکر نکنند اما مردم در مسائل مربوط به زندگی و معیشت خود مشکلاتی جدی دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کلیات طرح ساماندهی سهمیه ایثارگران در کنکور تصویب شد
نمایندگان مجلس با کلیات طرحی برای ساماندهی سهمیه ایثارگران در کنکور موافقت کردند.
عاشقانه های ساره بیات و رضا گلزار در «دل»
بابک کایدان از آغاز فیلمبرداری سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی از شهریورماه خبر داد.
بکرترین منطقه تالش- عکس
شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.
4 تن در حادثه تیراندازی در سوئد زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.
آشیل این بار پیروزی تیم روسیه بر مصر را پیشگویی کرد
مسکو - ایرنا - 'آشیل' گربه رسمی موزه ارمیتاژ که قبلا پیروزی تیم های ایران و روسیه بر حریفان خود را پیشگویی کرده بود، این بار پیروزی تیم ملی روسیه بر مصر را پیشگویی کرد.
همایش ملی بررسی نقش رسانه‌های دیجیتال در ارتقای سلامت برگزار می‌شود
پرداخت 70درصد مطالبات بیمارستان‌ها در صورت مدیریت هزینه مراکز درمانی
کودکانی که با زایمان طبیعی متولد می‌شوند، سالم‌ترند
لیتیوم خطر نارسایی مادرزادی را افزایش می‌دهد
برخورد با متخلفین حوزه سلامت در گیلان
ابلاغیه وزارت بهداشت درباره ثبت وضعیت محصولات غیر تراریخته دارای مشابه تراریخته
بهترین روش بازپرداخت به ˮپزشکانˮ چیست؟
سواد حرکتی برای کودکان ضروری است
سازمان های مردم نهاد نوار ساحلی آستارا را پاکسازی کردند
فردمفقود شده درکوههای زیدون نجات یافت