داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

11:06 ۲۹۸ روز پیش ایرنا 277 0
داغ شهوت بر پیشانی یک تاریخ

تهران- ایرنا- موضوع آزار جنسی تعدادی از دانش آموزان مدرسه ای در غرب پایتخت طی روزهای اخیر احساسات مردم و مسئولان را سخت جریحه دار کرده به طوری که مقام معظم رهبری سه شنبه شب آن را جنایت خواندند و در دستور به قوه قضاییه، محاکمه سریع محکومان را خواستار شدند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، متن دستور حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به رئیس قوه قضاییه به شرح زیر است: خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.

کدام مدرسه
مدرسه ای که این اتفاق در آن رخ داده با عنوان یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی شناخته می شود و زیر مجموعه آموزش و پرورش منطقه دو تهران فعالیت داشته است. به عنوان مدرسه ای باکیفیت آموزشی مطلوب البته باشهریه بالا شهرت داشته که دانش آموزان پایه های هفتم تا نهم در آنجا مشغول تحصیل بوده اند و این اتفاق در مقطع متوسطه اول افتاده است.
یکی از والدین این دانش آموزان در پایه هشتم به برخی رسانه ها گفته که برای یک سال 160 میلیون ریال هزینه شهریه به مدرسه پرداخت شده است.


جزییات حادثه
خبرنگار ایرنا طی دو روز گذشته با دو تن از والدین دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل داشتند موفق به گفت وگو شده و روایتی که از هردو مطرح شده تقریبا مشابه و با آنچه در رسانه ها آمده یکسان است. گفته شده معلم که در مدرسه مسئولیت معاونت انضباطی هم داشته با ارسال فیلم‌های مستهجن برای دانش‌آموزان متوسطه اول و نیز دادن مشروبات الکلی یا سیگار به آنان، با تعدادی از آنها ارتباط خارج از عرف برقرار کرده و نیز دانش آموزان را به برقراری رابطه نامناسب با همدیگر تشویق یا وادار می کرده است.
گفته شده پدر یکی از دانش آموزان هنگام کنترل گوشی فرزندش و پس از مشاهده فیلمی مستهجن، موضوع را افشا می کند.
منابع رسمی هنوز مشخصات و هویت کامل معلم خاطی را اعلام نکرده اند اما آنطور که در برخی رسانه ها آمده وی متاهل و دارای یک فرزند بوده است.
روزگذشته وقتی این موضوع در رسانه ها بسیار دامنه پیدا کرد و احساسات افکارعمومی را تحت تاثیر قرارداد برخی خبرها مبنی بر آزادی وی با قرار وثیقه و نیز ارتباط و وابستگی عامل حادثه با برخی افراد سرشناس مطرح شد و همین سبب گشت تا موضوع دستمایه برخی جریان سازی های رسانه ای نیز قرار گیرد.
در این میان برخی رسانه ها نوشته بودند که معلم خاطی از خویشاوندان بیت مرحوم آیت الله حائری شیرازی امام جمعه پیشین شیراز بوده که بیت ایشان با صدور اطلاعیه ای ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده های این حادثه ناگوار، هرگونه ارتباط با فرد خاطی را تکذیب کرد.

پای صحبت والدین
مادر یکی از دانش آموزان مدرسه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این زمینه توضیح داد: معاون انضباطی مجتمع در دفتر کارش، فیلم مستهجن را به دانش آموزان نشان و آموزش می داد که با یکدیگر رابطه داشته باشند.
وی افزود: براساس اطلاعاتی که در اختیار دارم با استناد به گفته های روانکاو دانش آموزان، تاکنون 20 دانش آموز در این باره اعتراف کرده اند.
این مادر معتقد است که تعداد دانش آموزانی که در این ماجرا درگیر بوده اند حتما بیشتر است و برخی والدین به علت حفظ حرمت سکوت کرده اند.
وی بیان کرد: در جلسه ابتدایی که با حضور فرد خاطی و برخی والدین برگزار شد وی ضمن اعتراف به موضوع در اقدامی وقیحانه اقداماتش را در حد شوخی و ارتباط لمسی خواند.
یکی دیگر از اولیای دانش آموزان این مدرسه غیردولتی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آموزش و پرورش پیگیر این موضوع غیراخلاقی است و علاوه بر آن ما هم از آموزش و پرورش شاکی هستیم و باتوجه به بازخورد نامناسب این موضوع در رسانه ها و درخطرافتادن آینده فرزندانمان می خواهیم که این مدرسه پلمب شود و فرزندانمان را در مدرسه دیگری ثبت نام کنیم.
وی گفت: این موضوع غیراخلاقی اواخر اردیبهشت ماه افشا شد و همان موقع هم موضوع را پیگیری کردیم، همچنین روز شنبه این هفته هم، اولیا در مدرسه حضور یافتند و فرد خاطی بازداشت شد.
درحالی که مسئولان آموزشی تعداد شاکیان پرونده را سه نفر معرفی می کنند، این ولی شاکی با بیان اینکه این موضوع غیراخلاقی بیش از 40 شاکی دارد و این تعداد اولیا را درگیر کرده اظهارداشت: معاون خاطی برای فعالیت در این مدرسه توسط مدیر گزینش شده اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ داده است.
وی درباره نوع رفتارهای فرد خاطی گفت: به طور مثال فرد خاطی به فرزند من مشروبات الکلی و سیگار داده و می گفته فلانی در اتاق من است و هوای او را داشته باش.

اظهارات مدیر منطقه
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره عمل غیراخلاقی در این مدرسه گفت: همان ابتدا پس از اطلاع از موضوع غیراخلاقی توسط نیروی آزاد در این مدرسه غیردولتی، ضمن تشکیل هیاتی برای رسیدگی موضوع جلسه ای برای احصای جزییات ماجرا و توجیه اولیا برگزار شد.
ناصر کوهستانی افزود: پرونده ای در مراجع قضایی با شکایت والدین و نیز مسئولان منطقه تشکیل شده است.
وی وقوع این موضوع غیراخلاقی را مربوط به حدود دو ماه گذشته اعلام کرد که اینک علنی شده و اظهارداشت: حکم مدیر آموزشگاه نیز به حالت تعلیق درآمده و مقرر شد با تکمیل پرونده این آموزشگاه در شورای نظارت منطقه، تصمیم گیری نهایی برای توقف فعالیت آموزشگاه به عمل آید.
این مسئول تعداد شاکیان دانش آموز را سه نفر از اولیای دانش آموزان مدرسه به همراه مسئول حقوقی آموزش و پرورش عنوان کرد.
مدیر آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران در مورد فعالیت مدرسه گفت: امتحانات دانش آموزان در فضایی آرام برگزار می شود، سرپرست برای مدرسه تعیین شده و تیم ناظر منطقه در مدرسه حضور دارد تا شرایط مدرسه را کنترل و فضایی آرام ایجاد کند.
کوهستانی درباره وضعیت فعالیت این نیروی آزاد شاغل خاطی نیز اظهارداشت: این فرد به عنوان معاون انضباطی جذب شده بود و در سال تحصیلی 97-96 از منطقه دیگر شهر تهران به منطقه 2 منتقل شد و از مهر 96 فعالیت خود را آغاز کرد.

اقدام وزارتخانه
روز گذشته آموزش و پرورش بیانیه داد و وزیر نیز در این زمینه اعلام نظر کرد و اعلام شد که وزارت آموزش و پرورش در بالاترین سطح و بااستفاده از همه ظرفیت های قانونی، قضایی و حقوقی پیگیر مساله است.
براساس اعلام این وزارتخانه، با قصور مسئولان مرتبط این ماجرا در هر سطحی که محرز شود، اقدام قاطع انجام خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش از بازرس ویژه این موضوع خواست که هرگونه مسامحه احتمالی در هر یک از واحدهای سازمانی متبوع که موجب بروز این حادثه ناگوار و شنیع شده را سریع گزارش کند.
در خبری که به نقل از وزیر آموزش و پرورش منتشر شده آمده است: از آنجاکه فرد متخلف، نیروی غیررسمی بوده لازم است نسبت به بررسی نحوه به‌ کارگیری مشارالیه و رعایت ضوابط مقرر، دقت مضاعف به عمل ‌آید.
به گزارش ایرنا، این حادثه ناگوار از ابعاد مختلف جامعه شناختی که چرا باید شاهد وقوع چنین رویدادهای ناگواری باشیم قابل بررسی است اما موضوع مهم دیگری که نباید فراموش شود نحوه جذب معلمان است که باید الگوی آینده سازان این سرزمین باشند.
گرچه چنین حادثه ناگواری، اعتبار و زحمات بسیاری از اقشار زحمتکش معلمان کشور را مخدوش نمی کند اما وقوع چنین رویدادهایی حتی برای یک مورد هم زیاد است و مسئولان وظیفه دارند مراقبت کنند که حتی یک مورد هم رخ ندهد.
در همه دنیا جذب معلمان با نحوه به کارگیری سایر کارکنان نهادهای دیگر تفاوت های بسیار دارد و هرکسی اجازه معلمی و مدیریت مدارس را پیدا نمی کند؛ لذا انتظار می رود از این پس فرآیندهای مربوط به جذب معلمان و نیز مسئولان مدارس در وزارت آموزش و پرورش پس از طی سازوکار های مناسب به گونه ای طراحی شود و مورد نظارت بیشتر قرار گیرد که دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.
تهرام/7245/
گزارش از معصومه جوان معبودی


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.
چند نکته درباره ˮازدواج کودکانˮ
درحالی که قانون برای کودکان حقی برای رای دادن، دریافت گواهینامه و رانندگی قائل نیست، اما اجازه تشکیل خانواده و ازدواج برای آنها منعی ندارد و هنوز قانونی برای جلوگیری از ازدواج آنها تصویب نشده است، این درحالیست که ازدواج‌های زودهنگام کودکان از نظر برخی کارشناسان تبعات و پیامدهای اجتماعی دارد و می‌تواند زندگی کودک را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.
نگاه نگران اردن و مصر به بلندی های جولان سوریه
تهران-ایرنا- برای اردن و مصر تایید دولت آمریکا در حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغال شده جولان سوریه، هشداری جدی با این مضمون است که بعد از این سرزمین ها نوبت الحاق قدس، کرانه باختری و صحرای سینا مصر خواهد بود.
تکرار یاوه گویی های پمپئو علیه ایران
تهران- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در ادامه سیاست ایران هراسی در منطقه و یاوه سرایی های بی اساس علیه کشورمان ادعا کرد: ایران در تلاش برای تصرف و سیطره بر لبنان و رسیدن به دریای مدیترانه است.
رییس فدراسیون:توسعه ورزش کارگری در گرو تعامل با وزارت کار است
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کارگری افزایش زیرساخت ها در این ورزش را نیازمند همکاری بیشتر وزارت کار با این فدراسیون می داند تا رشد مدال آوری ورزشکاران در عرصه های بین المللی را به همراه آورد.
طرف تقاضا درحمایتهای مالی اکوسیستم فناوری مغفول مانده است
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد معتقد است در حمایت های مالی در نظر گرفته شده برای توسعه اکوسیستم فناوری کشور باید دو طرف آن یعنی عرضه و تقاضا را در نظر گرفته شود.
بردسکن دیار تاریخ و فرهنگ کهن
مشهد- ایرنا- شهرستان بردسکن دیار میراث کهن و خطه آثار تاریخی فراوان امسال نیز میزبان مسافران نوروزی و گردشگران تاریخ دوست و جویای فرهنگ است.
صله رحم در کلام رسول اکرم(ص)
حدیث رسول اکرم(ص) درباره صله رحم را در اینجا بخوانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.
اعتیاد، مهمترین آسیب اجتماعی از نگاه مردم
اطلاع رسانی نامناسب فعالیت اصناف و سردرگمی مردم در شاهرود
وزیر بهداشت: هیچ بیماری عفونی در مناطق سیل‌زده گلستان نداشتیم
ظرفیت سالن های ورزشی اسکان اضطراری مسافران نوروزی تکمیل شد
102 هزار مسافر نوروزی به پویش بهرفت هلال احمر ملحق شدند
برقراری امنیت و توزیع سریع اقلام امدادی و غذایی در مناطق سیل‌زده
اورژانس کهگیلویه و بویراحمد به 323 مصدوم خدمت رسانی کرد
باید هماهنگی بیشتری در توزیع کمک ها انجام گیرد
استاندار گلستان برکنار شد
رئیسی سازمان بازرسی کل کشور را مامور بررسی قصور احتمالی در سیل اخیر کرد