پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

12:52 ۲۰ روز پیش ایرنا 166 0
پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران مهمترین رویداد بین المللی و منطقه ای قرن است.

ایرنا

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی هویت دینی و مذهبی این انقلاب است که برای غرب ناشناخته بود.
وی وحدت مسلمان را عامل دیگر پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: دفاع از مردم مظلوم فلسطین، حمایت از مستضعفین و محرومین از اهداف انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد آمریکا، غرب و تحلیلگران مبهوت شدند چرا که انقلابی تاثیرگذار و اتحاد مردم بر محور اسلام و دین پایه گذاری شده بود.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبری امام خمینی(ره) یکی از عوامل پیروزی انقلاب بود اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی ها انقلاب همخوانی منطق آن با مقدسات اسلامی بوده و مبنای اساس انقلاب ارزش های مذهبی و دینی است.
وی با بیان اینکه چهاردهه از انقلاب اسلامی می گذرد، فراز و نشیب و تجربه های فراوانی را پشت سر گذاشته ایم گفت: توطئه های دشمن و کینه توزی آنان همواره در این سال ها بوده است و در مقابل آن ایثار، فداکاری وجانثاری مردم را شاهد بوده ایم که باید این رشادت ها برای جامعه تببین شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای بازخوانی مبانی اصول، ارزش های انقلاب، تجدید عهد و بصیرت افزایی است و آسیب ها را شناسایی همچنین دستاوردها را بومی کنیم.
آیت الله میرعمادی شعار افتخار به گذشته، امید به آینده را به عنوان شعار چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: برنامه ها مطابق با اهداف انقلاب باشد، دستاوردهای انقلاب در سطح ملی و استانی باید احصا شود، تدوین برنامه برای آینده در دستور کار قرار گیرد و برای زنده نگه داشت انقلاب تبلغات شهری صورت گیرد.
وی بیان کرد: انجام به وظایف در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مساله ای فرابخشی است که باید بخش خصوصی، ادارات دولتی، فعالان اقتصادی و اجتماعی و مردم در آن مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: به دلیل توجه نکردن به آسیب اجتماعی جامعه متضرر می شود که دشمن زیرکانه از این مساله سوء استفاده می کند.

**دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان شود
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان نیز در این جلسه گفت: دولت ها همواره بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای شناسایی انقلاب اسلامی در دستورکار خود قرار می دهند و امیدبخشی به آینده در این برنامه ها در الویت می باشد.
حبیب الله خجسته پور ادامه داد: در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افراد مختلفی در جلسات حضور خواهند داشت که انتظار داریم برنامه های خود را با در نظر گرفتن تحلیل و محتوا و امید به آینده در نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: افراد عضو این ستاد علاوه بر ارایه نظر در حوزه های تخصصی باید در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری هم نظرات خود را ارایه دهند.
وی ادامه داد: می توان به کارگروه های اصلی این ستاد کارگروهای دیگری اضافه کرد که ارزش های انقلاب را بیشتر ترویج کنیم.
خجسته پور اضافه کرد: مباحث نرم افزاری و بیان دستاوردها انقلاب در الویت کاری قرار گیرد.

**پیشرفت های انقلاب اسلامی بیان شود
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه اظهار داشت: تببین و تدوین پیشرفت های انقلاب اسلامی باید بیان شود و نسبت مقایسه ای آن با سال های گذشته به مردم اطلاع رسانی شود چراکه نرخ سرعت رشد اهداف انقلاب در نظر است.
سردار مرتضی کشکولی گفت: اهداف انقلاب را باید بازگو کنیم و در این زمینه دولتمردان و کسانی که برای انقلاب اسلامی در هر جناح و یا حزب فداکاری می کنند با تفاهم بین خود مساله حاکمیتی را در دستور کار قرار دهند.

**تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب مهم ترین هدف تشکیل ستاد است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان نیز گفت: ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با 12کارگروه تخصصی استانی با محورهای فرهنگی و هنری، اقتصادی، علم و فناوری، رسانه، محرومیت زدایی، ورزش و جوانان، زنان، تشکل های مردم نهاد، حوزه و روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت و درمان و بسیج مردمی تشکیل می شود.
حجت السلام لطف الله حیات الغیب ادامه داد: تاکید بر ثبات روزافزون جمهوری اسلامی و شکوفایی انقلاب، زمینه سازی آشنایی افزون تر اقشار مختلف ، معرفی نظام جمهوری اسلامی به عنوان مولود بزرگ انقلاب اسلامی و یگانه نظام دارای جامعیت و کارآمدی در برقراری مردم سالاری دینی و حفظ استقلال در عرصه های بین المللی از اهداف این ستاد است.
وی تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب، تبیین نقش مردم، تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی را از دیگر اهداف این ستاد برشمرد.
3210/6006


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

دستیابی به اهداف شعب با تسلط همکاران به خط مشی اعتباری میسر می‌شود
مدیرعامل بانک دی به همراه تعدادی از مدیران با بازدید از سه شعبه شرق تهران، ضمن گفت‌وگو با همکاران و مشتریان، بر جذب سپرده‌های ارزان‌قیمت و وصول مطالبات تاکید کرد.
حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری
بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار اشتغال در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد سه هزار و ۹۵۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های حمایتی پرداخت کرده است.
پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست
نامه توصیه صد فعال سیاسی برای مذاکره مستقیم ایران و امریکا در شرایط فعلی، واکنش‌های مختلفی را بر انگیخته که می‌توان براساس همین واکنش‌ها موضوع را از زوایایی مختلف دید.
صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
هشدار رئیس جمهوری: سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند، ورود دادستان به پرونده ایرانشهر، هشدار درباره تشدید تغییر اقلیم در ایران و اجرای احکام اعدام محمد ثلاث و قاتل بنیتا از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*
سنندج - ایرنا - دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته با ایجاد 960 کیلومتر راه، شروع عملیات ساخت فرودگاه سقز و راه آهن همدان - سنندج خیز بلندی برای توسعه شبکه حمل و نقل این استان برداشته است.
نوسانات دمایی ارمغان خشکسالی در کرمان
کرمان - ایرنا -مسافری که حدود 2 دهه میهمان کرمان است و انگار قصد رفتن ندارد این بار نوسانات دمایی است که به بخش عظیمی از محصولات کشاورزی استان خسارت زده و اقتصاد کرمان را با چالش مواجه کرده است.
معلولان و مسیر ناهموار دسترسی به اماکن شهری
قزوین -ایرنا- سختی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نبود پیاده روها و سرویس های بهداشتی مناسب و مشکل ورود به ساختمان های عمومی و ادارات تنها بخشی از مصائب معلولان، جانبازان و سالمندان در استفاده از خدمات شهری به شمار می رود.
ورود 310 هزار تن گندم تولیدی زنجان به زنجیره غذایی
زنجان - ایرنا - بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی جهاد کشاورزی زنجان، در سال زراعی جاری 310 هزار تن محصول راهبردی گندم با 24 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان تولید و وارد زنجیره غذایی می شود.
1533پایگاه تابستانی دانش آموزی سازماندهی شد
کرج - ایرنا- قائم مقام سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، یک هزار و533 پایگاه تابستانی در کشور سازماندهی شده است.
رقابت های ووشو دانشجویان کشور در زاهدان آغاز شد
زاهدان - ایرنا - دومین دوره رقابت های ووشو دانشجویان کشور از امروز /سه شنبه/ به مدت 2 روز به میزبانی زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راه های کنترل دیابت را بشناسید
در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قندخون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند.
استراتژی جالب انصارالله در ورودی‌های شهر الحدیده
تلاش‌های امارات و عربستان برای سیطره بر فرودگاه الحدیده ناکام مانده و نیروهای انصارالله برای ممانعت از پیشروی نیروهای متخاصم خندق‌هایی را در مسیرها حفر کرده‌ و ورودی‌های شهر را با خاکریز و موانع بتنی و خندق بسته‌اند.
4 تن در حادثه تیراندازی در سوئد زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.
کین بهترین بازیکن دیدار انگلیس - تونس شد
کاپیتان تیم ملی انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیمش برابر تونس انتخاب شد.
راز عجله‌کاری رژیم صهیونیستی
منابع رسانه‌ای عبری زبان فاش کردند، ارتش اسرائیل به روند ساخت دیوار حائل بزرگ در اطراف غزه سرعت بخشیده و یک چهارم آن را به پایان رسانده است.
خروج آمریکا از برجام آشکارترین نقض حقوق بشر است
برجام باید محور همگرایی جریان های سیاسی باشد
عقده گشایی برخی گروهها فضای کشور را ملتهب می کند
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
دشمنان به دنبال محدود جلوه دادن موفقیت های ایران هستند
کم کاری در تشریح دستاوردهای نظام پذیرفته نیست
وزیر کشور با تاسیس 24 دهیاری جدید در کردستان موافقت کرد
نهاد روحانیت و ظرفیت های منحصر بفرد
شرایط باید برای حضور زنان در نمازعید فراهم شود
مسئولان برای رفع مشکلات و بیکاری جوانان همت کنند