پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

12:52 ۳۸۳ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 386 0
پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران مهمترین رویداد بین المللی و منطقه ای قرن است.

ایرنا

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی هویت دینی و مذهبی این انقلاب است که برای غرب ناشناخته بود.
وی وحدت مسلمان را عامل دیگر پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: دفاع از مردم مظلوم فلسطین، حمایت از مستضعفین و محرومین از اهداف انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد آمریکا، غرب و تحلیلگران مبهوت شدند چرا که انقلابی تاثیرگذار و اتحاد مردم بر محور اسلام و دین پایه گذاری شده بود.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبری امام خمینی(ره) یکی از عوامل پیروزی انقلاب بود اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی ها انقلاب همخوانی منطق آن با مقدسات اسلامی بوده و مبنای اساس انقلاب ارزش های مذهبی و دینی است.
وی با بیان اینکه چهاردهه از انقلاب اسلامی می گذرد، فراز و نشیب و تجربه های فراوانی را پشت سر گذاشته ایم گفت: توطئه های دشمن و کینه توزی آنان همواره در این سال ها بوده است و در مقابل آن ایثار، فداکاری وجانثاری مردم را شاهد بوده ایم که باید این رشادت ها برای جامعه تببین شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای بازخوانی مبانی اصول، ارزش های انقلاب، تجدید عهد و بصیرت افزایی است و آسیب ها را شناسایی همچنین دستاوردها را بومی کنیم.
آیت الله میرعمادی شعار افتخار به گذشته، امید به آینده را به عنوان شعار چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: برنامه ها مطابق با اهداف انقلاب باشد، دستاوردهای انقلاب در سطح ملی و استانی باید احصا شود، تدوین برنامه برای آینده در دستور کار قرار گیرد و برای زنده نگه داشت انقلاب تبلغات شهری صورت گیرد.
وی بیان کرد: انجام به وظایف در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مساله ای فرابخشی است که باید بخش خصوصی، ادارات دولتی، فعالان اقتصادی و اجتماعی و مردم در آن مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: به دلیل توجه نکردن به آسیب اجتماعی جامعه متضرر می شود که دشمن زیرکانه از این مساله سوء استفاده می کند.

**دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان شود
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان نیز در این جلسه گفت: دولت ها همواره بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای شناسایی انقلاب اسلامی در دستورکار خود قرار می دهند و امیدبخشی به آینده در این برنامه ها در الویت می باشد.
حبیب الله خجسته پور ادامه داد: در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افراد مختلفی در جلسات حضور خواهند داشت که انتظار داریم برنامه های خود را با در نظر گرفتن تحلیل و محتوا و امید به آینده در نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: افراد عضو این ستاد علاوه بر ارایه نظر در حوزه های تخصصی باید در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری هم نظرات خود را ارایه دهند.
وی ادامه داد: می توان به کارگروه های اصلی این ستاد کارگروهای دیگری اضافه کرد که ارزش های انقلاب را بیشتر ترویج کنیم.
خجسته پور اضافه کرد: مباحث نرم افزاری و بیان دستاوردها انقلاب در الویت کاری قرار گیرد.

**پیشرفت های انقلاب اسلامی بیان شود
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه اظهار داشت: تببین و تدوین پیشرفت های انقلاب اسلامی باید بیان شود و نسبت مقایسه ای آن با سال های گذشته به مردم اطلاع رسانی شود چراکه نرخ سرعت رشد اهداف انقلاب در نظر است.
سردار مرتضی کشکولی گفت: اهداف انقلاب را باید بازگو کنیم و در این زمینه دولتمردان و کسانی که برای انقلاب اسلامی در هر جناح و یا حزب فداکاری می کنند با تفاهم بین خود مساله حاکمیتی را در دستور کار قرار دهند.

**تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب مهم ترین هدف تشکیل ستاد است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان نیز گفت: ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با 12کارگروه تخصصی استانی با محورهای فرهنگی و هنری، اقتصادی، علم و فناوری، رسانه، محرومیت زدایی، ورزش و جوانان، زنان، تشکل های مردم نهاد، حوزه و روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت و درمان و بسیج مردمی تشکیل می شود.
حجت السلام لطف الله حیات الغیب ادامه داد: تاکید بر ثبات روزافزون جمهوری اسلامی و شکوفایی انقلاب، زمینه سازی آشنایی افزون تر اقشار مختلف ، معرفی نظام جمهوری اسلامی به عنوان مولود بزرگ انقلاب اسلامی و یگانه نظام دارای جامعیت و کارآمدی در برقراری مردم سالاری دینی و حفظ استقلال در عرصه های بین المللی از اهداف این ستاد است.
وی تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب، تبیین نقش مردم، تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی را از دیگر اهداف این ستاد برشمرد.
3210/6006


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

۱۰ توصیه برای سلامت چشم در تابستان!
در شرایطی که بیشتر مردم با آثار پرتوهای فرابنفش خورشید بر پوست آشنا هستند اما معمولاً به آسیبی که آنها می‌توانند به چشم‌های انسان وارد کنند، توجه کمتری دارند.
مذاکره باشگاه تراکتور برای بازگشت اروین
باشگاه تراکتورسازی می‌گوید بازیکن خارجی این تیم حق مذاکره با باشگاه‌های دیگر را ندارد.
تلویزیون مصر: مرسی در دادگاه فوت کرد
تلویزیون رسمی مصر گزارش داد، محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در دادگاه فوت کرد.
سازمان ملل: فرصت سازش در یمن همچنان موجود است
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن طی نشست شورای امنیت درباره اوضاع این کشور، گفت: باید به منظور اجرای تمام بندهای توافق استکهلم گام‌هایی برداشته شود و مبادله زندانیان میان دو طرف بیانگر جدیت آنها در اجرای توافق استکهلم است.
از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیش از ۳۰ کشور، سرنوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، «بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه و بیابان‌های ایران در حال پیش‌روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
مقاوم‌سازی گود سازمان تامین اجتماعی در نیاوران
شهردار منطقه یک گفت: گودبرداری پر خطر نیاوران که منجر به بروز ناامنی، خطر و خسارت به واحدهای مسکونی همجوار شده بود متوقف و مالک موظف به استحکام و مقاوم‌سازی و پرداخت خسارت به مالکان در کمتر از یک ماه شد.
گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷
شرکت مخابرات ایران در گزارشی از دستاوردهای سال ۹۷ شرکت، خلاصه‌ای از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات این شرکت را ارائه کرد.
ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی اولویت‌ هستند
وزیر کار ایران در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس گفت: مهم‌ترین مسائل مطرح در آینده کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است.
مذاکرات ایران و روسیه در آستانه نشست اوپک پلاس
رویترز به نقل از منابع صنعتی گزارش کرد وزیر نفت ایران با همتای روسی خود دیدار می‌کند.
درخواست عربستان پس از حمله به نفتکش‌ها
وزیر انرژی عربستان سعودی پس از حمله هفته گذشته به دو نفتکش در دریای عمان، اعلام کرد کشورها باید برای باز ماندن خطوط کشتیرانی برای تأمین نفت و سایر منابع انرژی همکاری کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاسخ قطعی برانکو درمورد جدایی از پرسپولیس از زبان فرد مورد اعتمادش +صوت
رضا چلنگر مترجم سابق و فرد مورد اعتماد برانکو و باشگاه پرسپولیس در گفتگو با رادیو تهران از تماس تلفنی با برانکو و جدایی قطعی این مربی کروات از پرسپولیس خبر داد.
نهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 30 متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران
طولانی‌ترین پرواز آزاد مسافت با پاراگلایدر در آسیا در ایران انجام شد.
روحانی، یک مدل موسیقی را با خودش به ایران می‌آورد؟
با تصاویری که از «ونیزی» در نشریات مختلف درج شده، کارکرد او به عنوان یک مدل، بیشتر از رهبر ارکستر سمفونیک است.
پخش تصاویر منتشرنشده از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز به حریم ایران
مستند "شکار روباه" با هدف بازخوانی ماجرای جنجالی دستگیری کماندوهای ویژه انگلیسی و آمریکایی، به جرم تجاوز به حریم آب‌های ایران در خلیج فارس، امشب (۲۷ خرداد ماه) از شبکه یک روی آنتن می‌رود.