پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

12:52 ۲۳۱ روز پیش ایرنا 313 0
پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین رویداد بین المللی قرن است

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران مهمترین رویداد بین المللی و منطقه ای قرن است.

ایرنا

به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز چهارشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری و راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه خرم آباد اظهار داشت: یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی هویت دینی و مذهبی این انقلاب است که برای غرب ناشناخته بود.
وی وحدت مسلمان را عامل دیگر پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: دفاع از مردم مظلوم فلسطین، حمایت از مستضعفین و محرومین از اهداف انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد آمریکا، غرب و تحلیلگران مبهوت شدند چرا که انقلابی تاثیرگذار و اتحاد مردم بر محور اسلام و دین پایه گذاری شده بود.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبری امام خمینی(ره) یکی از عوامل پیروزی انقلاب بود اضافه کرد: یکی دیگر از ویژگی ها انقلاب همخوانی منطق آن با مقدسات اسلامی بوده و مبنای اساس انقلاب ارزش های مذهبی و دینی است.
وی با بیان اینکه چهاردهه از انقلاب اسلامی می گذرد، فراز و نشیب و تجربه های فراوانی را پشت سر گذاشته ایم گفت: توطئه های دشمن و کینه توزی آنان همواره در این سال ها بوده است و در مقابل آن ایثار، فداکاری وجانثاری مردم را شاهد بوده ایم که باید این رشادت ها برای جامعه تببین شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان ادامه داد: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای بازخوانی مبانی اصول، ارزش های انقلاب، تجدید عهد و بصیرت افزایی است و آسیب ها را شناسایی همچنین دستاوردها را بومی کنیم.
آیت الله میرعمادی شعار افتخار به گذشته، امید به آینده را به عنوان شعار چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: برنامه ها مطابق با اهداف انقلاب باشد، دستاوردهای انقلاب در سطح ملی و استانی باید احصا شود، تدوین برنامه برای آینده در دستور کار قرار گیرد و برای زنده نگه داشت انقلاب تبلغات شهری صورت گیرد.
وی بیان کرد: انجام به وظایف در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مساله ای فرابخشی است که باید بخش خصوصی، ادارات دولتی، فعالان اقتصادی و اجتماعی و مردم در آن مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: به دلیل توجه نکردن به آسیب اجتماعی جامعه متضرر می شود که دشمن زیرکانه از این مساله سوء استفاده می کند.

**دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان شود
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری لرستان نیز در این جلسه گفت: دولت ها همواره بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای شناسایی انقلاب اسلامی در دستورکار خود قرار می دهند و امیدبخشی به آینده در این برنامه ها در الویت می باشد.
حبیب الله خجسته پور ادامه داد: در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افراد مختلفی در جلسات حضور خواهند داشت که انتظار داریم برنامه های خود را با در نظر گرفتن تحلیل و محتوا و امید به آینده در نظر داشته باشند.
وی ادامه داد: افراد عضو این ستاد علاوه بر ارایه نظر در حوزه های تخصصی باید در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری هم نظرات خود را ارایه دهند.
وی ادامه داد: می توان به کارگروه های اصلی این ستاد کارگروهای دیگری اضافه کرد که ارزش های انقلاب را بیشتر ترویج کنیم.
خجسته پور اضافه کرد: مباحث نرم افزاری و بیان دستاوردها انقلاب در الویت کاری قرار گیرد.

**پیشرفت های انقلاب اسلامی بیان شود
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه اظهار داشت: تببین و تدوین پیشرفت های انقلاب اسلامی باید بیان شود و نسبت مقایسه ای آن با سال های گذشته به مردم اطلاع رسانی شود چراکه نرخ سرعت رشد اهداف انقلاب در نظر است.
سردار مرتضی کشکولی گفت: اهداف انقلاب را باید بازگو کنیم و در این زمینه دولتمردان و کسانی که برای انقلاب اسلامی در هر جناح و یا حزب فداکاری می کنند با تفاهم بین خود مساله حاکمیتی را در دستور کار قرار دهند.

**تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب مهم ترین هدف تشکیل ستاد است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان نیز گفت: ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با 12کارگروه تخصصی استانی با محورهای فرهنگی و هنری، اقتصادی، علم و فناوری، رسانه، محرومیت زدایی، ورزش و جوانان، زنان، تشکل های مردم نهاد، حوزه و روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت و درمان و بسیج مردمی تشکیل می شود.
حجت السلام لطف الله حیات الغیب ادامه داد: تاکید بر ثبات روزافزون جمهوری اسلامی و شکوفایی انقلاب، زمینه سازی آشنایی افزون تر اقشار مختلف ، معرفی نظام جمهوری اسلامی به عنوان مولود بزرگ انقلاب اسلامی و یگانه نظام دارای جامعیت و کارآمدی در برقراری مردم سالاری دینی و حفظ استقلال در عرصه های بین المللی از اهداف این ستاد است.
وی تبیین نقش بی بدیل ولایت فقیه در پیروزی انقلاب، تبیین نقش مردم، تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی را از دیگر اهداف این ستاد برشمرد.
3210/6006


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دولت
دولت

آخرین اخبار

کارگاه آموزشی حافظه جهانی آغاز بکار کرد
بندرعباس - ایرنا - کارگاه آموزشی 2 روزه حافظه جهانی با هدف افزایش اطلاعات افراد از اسناد و میراث ارزشمند و شرایط ثبت آنها در حافظه جهانی در بندرعباس آغاز بکار کرد.
جنتی: شورای نگهبان نمی‌تواند درباره بودجه بی‌توجه باشد
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه در آستانه بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: ما نمی‌توانیم درباره بودجه کشور بی‌توجه باشیم.
فاجعه تعطیلی دولت آمریکا
«بن کاردین» سناتور دموکرات آمریکایی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ تاثیرات تعطیلی دولت در آمریکا را فاجعه‌بار توصیف کرد.
قاچاقچی سیگار در قزوین 170 میلیون ریال جریمه شد
قزوین – ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: عامل قاچاق 160 جعبه سیگار در قزوین به پرداخت 170 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
دخالت مستقیم معاون ترامپ در ونزوئلا
معاون رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به نشانه حمایت از خوآن گوایدو، رئیس مخالفان ونزوئلا و نیز نارضایی دولت آمریکا از نیکولاس مادورو، رئیس جمهور این کشور با گوایدو گفتگوی تلفنی انجام داد.
6500 بسته بهداشتی بین زندانیان کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد
یاسوج- ایرنا- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: امسال 6 هزار و 500 بسته بهداشتی در زندان های مرکزی، گچساران، دهدشت، کانون و ندامتگاه زنان توزیع شده است.
ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد
سرلشکر جعفری با مضحک و خنده دار دانستن تهدیدات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفت: جمهوری اسلامی ایران مستشاران نظامی و انقلابی و نیز تجهیزات و سلاح هایی که برای توانمند سازی مقاومت اسلامی در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد.
اعلام حکومت نظامی در سینا مصر
«مصطفی مدبولی» نخست‌وزیر مصر اعلام کرد رفت و آمد در شمال شهر سینا از ساعت ۷ شب تا ساعت ۶ صبح روز بعد ممنوع اعلام شده است.
آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار بازنگری می شود
کرمان - ایرنا - معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بازنگری آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار متناسب با پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات جدید در دستور کار قرار گرفته است.
مهمترین مسایل مطرح در نشست مشترک اعضای هیات دولت با استانداران
جلسه امروز هیئت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی و به صورت مشترک با استانداران برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
پمپئو پرتاب ماهواره پیام را خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت دانست
نیویورک - ایرنا - وزیر خارجه آمریکا که به هر بهانه ای تلاش می کند تا ایران را به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم کند ؛ این بار به پرتاب موشک ماهواره بر پیام متوسل شد.
فرماندار کاشمر: گسترش آسیبهای اجتماعی ناشی از کم کاری است
سردار باقری با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد
حاشیه‌های اعلام حقوق سالانه رئیس و معاونان بنیاد مستضعفان
3 بار برخورد روحانی با سایت محسن رضایی
جمهوری اسلامی تعاملات دنیا را با انقلاب سیاسی بهم زد
چهل سالگی نظام به معنی شکست ناپذیری انقلاب اسلامی است
ادعای آمریکا همچون گذشته نتیجه عکس خواهد داد
آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه این هفته تهران است
شورای پیشگیری از وقوع جرم در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شد
دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان تبیین شود