سنایی: اسکواش مظلوم به نگاه مثبت مسئولان نیاز جدی دارد

08:26 ۱۴۱ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 250 0
سنایی: اسکواش مظلوم به نگاه مثبت مسئولان نیاز جدی دارد

تهران - ایرنا - «سید محمدحسین سنایی» سرمربی تیم ملی اسکواش ایران گفت: به زودی کار خود را برای حضور موفق در بازی های آسیایی جاکارتا آغاز خواهیم کرد و امیدوارم تلاش های ما همراه با نگاه مثبت مسئولان به این رشته ورزشی باشد.

ایرنا

سنایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص حضور تیم ملی اسکواش آقایان در بازی های آسیایی جاکارتا اظهار داشت: تمرینات تیم های ملی اسکواش آقایان و بانوان از 19 خرداد ماه به صورت رسمی برای حضور موفق در بازی های آسیایی آغاز می شود.
وی در رابطه با شیوه اعزام ملی پوشان اسکواش ایران به بازی های آسیایی گفت: طبق اعلام شورای بازی های آسیایی قرار بود در صورت کسب جایگاه در نظر گرفته شده در رقابت های قهرمانی آسیا تیم های ما به صورت کامل به این بازی ها اعزام شوند که خوشبختانه هم تیم آقایان و هم تیم بانوان توانستند به قول خود عمل کنند.
سرمربی تیم ملی اسکواش ایران در ادامه یادآور شد: ترکیب کامل یک تیم اسکواش برای حضور در مسابقات تیمی چهار نفر است که البته با حضور سه ورزشکار هم می توان در رقابت های تیمی شرکت کرد، اما در صورت بروز مصدومیت یک بازیکن تیم از گردونه مسابقات کنار می رود. با وجود تمام مسائلی که مطرح کردم در تصمیم گیری نهایی مقرر شد تیم آقایان ما با سه ورزشکار و بانوان با دو ورزشکار به این مسابقات اعزام شوند که با این وضعیت تیم بانوان حتی توانایی شرکت در مسابقات تیمی را هم نخواهد داشت و این در حالی است که هر دو تیم ما شانس موفقیت بیشتری در مسابقات دارند.
وی تصریح کرد: از مسئولان ورزش کشور می خواهم با توجه به مظلومیت اسکواش حداقل سه ورزشکار به این دو تیم اضافه کنند تا هم آقایان و هم بانوان ما با ترکیب کامل راهی بازی های آسیایی شوند و مطمئن باشند با این کار شانس کسب مدال اسکواش در این رقابت های مهم را دوچندان خواهند کرد.
سرمربی تیم ملی اسکواش ایران همچنین گفت: رشته هایی مانند اسکواش بسیار مظلوم هستند. تمام کشور های آسیایی پس از کسب نخستین مدال ما در آسیا منتظر حضور یک تیم قدرتمند از ایران هستند و از مسئولان می خواهم برای رقم زدن این مهم به کمک ما بیایند. اسکواش در روندی قرار دارد که هیچ یک از رشته های راکتی نتوانستند در این مسیر قرار بگیرند و امیدوارم انگیزه بازیکنان ما با کمک مسئولان افزایش پیدا کند.
وی در خصوص ترکیب تیم خود برای حضور در بازی های آسیایی، اظهار داشت: از 19 خرداد ماه نوید ملک ثابت، علیرضا شاملی، سجاد زارعیان، محمد ضیا کاشانی و سمیع الله قاصد آبادی در اردو حاضر خواهند شد و روند فعالیت آنها در طول اردو به صورت دقیق بررسی می شود و آماده ترین نفرات را بازی های آسیایی اعزام خواهیم کرد.
سنایی تاکید کرد: اکنون یک نگرانی بسیار بزرگ دارم و آن خدمت سربازی علیرضا شاملی است که اگر شرایط حضور این ورزشکار در اردو تیم ملی مهیا نشود، با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد. خوشبختانه مسئولان فدراسیون مانند همیشه کنار من هستند و قول دادند تا شرایط حضور این ورزشکار را در تیم ملی مهیا سازند. در گذشته بازیکنان بسیار خوبی چون فرزاد شکوهی در تیم ملی حضور داشتند که پس از جدایی از اردوی این تیم و گذراندن دوران خدمت سربازی خود از تیم ملی دور شده اند و تمام تلاش خود را خواهم کرد تا این اتفاق برای شاملی رخ ندهد.
وی تاکید کرد: امیدوارم هر فردی که این مصاحبه را خواند، بداند اسکواش مظلومانه به این موفقیت های بزرگ رسیده است و بازیکنان تیم ملی ما لایق اتفاقات بسیار بهتر هستند و مطمئن باشید اگر این نفرات در رشته های فوتبال یا والیبال فعالیت می کردند، امروز زندگیشان متحول شده بود.
سرمربی تیم ملی اسکواش افزود: ارزش مدال اسکواش در بازی های آسیایی با فوتبال و والیبال تفاوتی ندارد و حتی هزینه آماده سازی تیم ما به اندازه یک بازیکن آنها هم نمی شود. امیدوارم روزی در کشور ما نگاه به تمامی رشته به صورت مساوی باشد.
ورزشی **9118**1368


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

هفتمی کاروان ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸
سومین دوره بازیهای المپیک جوانان در حالی در بوینس آیرس آرژانتین خاتمه یافت که کاروان ورزشی ایران با کسب 7 مدال طلا،3نقره و 4برنز و صعود 17 پله ای نسبت به دوره قبل در رده هفتم این بازیها جای گرفت.
بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
ساموئل اتوئو سفیر لالیگا شد
ساموئل اتوئوی کامرونی به عنوان سفیر جدید لیگ دسته اول اسپانیا برگزیده شد.
انصاری‌فرد همچنان منتظر ویزای کار انگلیس
باشگاه المپیاکوس یونان خبری درباره شرایط ملی‌پوش ایرانی پیشین خود منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
هفتمی کاروان ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸
پایان المپیک جوانان با جایگاه هفتمی و رکوردشکنی در کسب مدال برای ایران
ایران در مکان هفتم بازیهای المپیک جوانان ایستاد
قهرمانان مسابقات جاکارتا در خراسان رضوی تجلیل شدند
مسابقات تنیس روی میز در قشم برگزار شد
چهار هزار طرح ورزشی در کشور نیمه تمام است
حفظ صدر جدولی پدیده ارزشمند بود
7 طرح ورزشی در بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شود
مسابقات ورزشی در همه رشته ها در دهدشت برگزار می شود
2 طرح ورزشی در شهرستان بویراحمد افتتاح شد