ساماندهی دستفروشان مواد غذایی دربوشهر آغاز شد

09:18 ۱۴۴ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 103 0
ساماندهی دستفروشان مواد غذایی دربوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در اجرای آئین ‌نامه اجرایی ماده 13 قانون اصلاح مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، ساماندهی دکه ها و دستفروشان ثابت و سیار عرضه مواد غذایی توسط مرکز بهداشت این شهرستان به اجرا درآمد.ساماندهی کیوسک های

ایرنا

حسن فخرایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: استقبال برخی افراد از این کیوسک‌ها و دستفروشان ا عاملی مهم در افزایش شمار آنها در سطح شهر شده و در بیشتر موارد شهروندان به وضعیت نامناسب بهداشتی این واحدها توجه نمی‌ کنند.
وی بیان کرد: معضل دستفروشان دوره‌ گرد و کیوسک‌های ثابت و سیار عرضه ‌کننده مواد غذایی به‌عنوان یکی از مشکلات بهداشتی در بیشتر شهرها و روستاهای کشور مشهود و به یکی از چالش‌های مهم نظام سلامت تبدیل شده است.
فخرایی بیان کرد: براساس قانون اصلاح ماده 13 و دستورالعمل های مربوط به آن واحدهای تهیه و عرضه مواد غذایی و آشامیدنی باید دارای حداقل شرایط بهداشتی منطبق بر اصول بهداشتی و قوانین مرتبط باشد ولی با نگاهی ساده به دستفروشی ها و کیوسک‌ها می‌ توان به این نتیجه رسید که رعایت این اصول در این واحدها نامناسب است.
فخرایی اضافه کرد: رعایت موازین بهداشتی و ایمنی آب و مواد غذایی، نقشی مهم در تامین سلامت جامعه و ارتقای شاخص‌های بهداشت عمومی دارد.
وی گفت: در این ارتباط و به ‌منظور ارتقای شاخص‌های بهداشتی، همه دستفروشان معرفی ‌شده از مراجع ذیربط برای تائید سلامت جسمی و صلاحیت محل کسب مورد ارزیابی قرار می ‌گیرند.
فخرایی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان، بیش از 200 کیلوگرم برنج و 60 کیلوگرم مرغ غیرقابل‌ مصرف در یک کارگاه غیرمجاز پخت مواد غذایی در بوشهر شناسایی و معدوم و با هماهنگی با مراجع قضایی و نیروی انتظامی ابزار و ادوات طبخ این کارگاه غیرمجاز توقیف شد.
فخرایی ادامه داد: شهروندان از خرید مواد غذایی و فست فود ها از دستفروشان و واحدهای سیار عرضه‌ کننده مواد غذایی خودداری کنند زیرا مراحل تهیه این اغذیه در منازل یا مکان‌های نامعلومی دور از چشم بازرسان بهداشت و بدون هرگونه کنترلی انجام می شود.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: سامانه تلفنی 190 برای شکایات و اعلام مشکلات بهداشتی به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی شهروندان است.
6047/6043**


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

با شوهر بچه ننه‌تان چه کنید؟
ازدواج با یک مرد بچه ننه خیلی هم بد نیست. مردی که با مادرش خیلی صمیمی است، ویژگی بدی ندارد، بلکه مردی که انگار بدون نظر و اجازه‌ی مادرش نمی‌تواند کاری بکند، مشکل ساز است.
علائمی که نشان می‌دهد درون‌گرا و مضطربید
اضطراب صدایی در پس ذهن شماست که می‌گوید "قرار است اتفاق بدی بیفتد." این همان چیزی است که شما را تا نیمه‌های شب ‌بیدار نگاه می‌دارد: فکر کردن به‌اتفاق شرم‌آوری که پنج سال پیش اتفاق افتاده است.
ثبت شرکت فوری، هزینه و مراحل استعلام
ثبت شرکت فوری در ۴۸ ساعت تنها توسط شرکت‌های معتبر امور ثبتی مقدور می باشد. هزینه ثبت شرکت شامل هزینه تعیین نام شرکت، هزینه پستی ثبت شرکت، هزینه حق الثبت، هزینه درج در روزنامه محلی و... است که در مطلب تعرفه‌های آن آمده است. استعلام شماره ثبت شرکت و شناسه ملی آن تنها با دانستن نام شرکت قابل پیگیری است.
اشکانی: برای موفقیت با تمام وجود می‌جنگیم
علی اشکانی گفت: از شکست حسن یزدانی خیلی متأسف شدم ولی این اتفاقات همیشه در کشتی بوده و خواهد بود.
آذری: خیالمان از تعهد استقلال راحت است
مدیرعامل باشگاه ذوب آهن می‌گوید تاریخ آخرین بخش از تعهد باشگاه استقلال در قبال انتقال مرتضی تبریزی نزدیک است.
اتفاقی جالب در لیگ فوتبال الجزایر
تماشاگران یک تیم الجزایری بعد از سوت پایان بازی به داخل زمین ریختند و حسابی بازیکنان تیم محبوب خود را کتک زدند!
اسماعیل: پرسپولیس پیشرفت زیادی کرده است
مدافع السد قطر با وجود این که به ستایش از تیم فوتبال پرسپولیس پرداخت اما از آمادگی تیمش برای پیروزی برابر سرخ پوشان سخن به میان آورد.
ربیع‌خواه: کوه معرفت خود محمد انصاری است!
محسن ربیع‌خواه در خصوص بازگشتش به میادین می گوید: اینکه من بازی کنم یا نکنم یا چند دقیقه به زمین بروم مهم نیست. آنچه اهمیت دارد موفقیت پرسپولیس است.
تفاوت معترضان پرسپولیس و استقلال
تفاوت تفکرات مربی آلمانی با مربی کروات همین‌جاست؛ شفر بازیکن معترض را به زمین مسابقه فرستاد، اما برانکو مسلمان را راهی اصفهان کرد!
مهدوی‌کیا: نشد بروم تاتنهام
مهدی مهدوی کیا در این فوتبال لحظات خاطره انگیز کم ندارد اما برخی از آنها فراموش نشدنی است؛ از گلش به چین گرفته تا...

پر بازدید ترین اخبار امروز

مالک باشگاه ملوان: تا زمانی که پژمان نورى و مازیار زارع برنگردند و پورغلامی نرود، به کارم ادامه نمی‌دهم
مالک باشگاه ملوان بندر انزلی گفت تا بازنگشتن پژمان نورى و مازیار زارع به تمرینات ملوان و برکناری فرهاد پورغلامى، به فعالیت خود ادامه نمی‌دهد.
گواردیولا: همیشه مقابل برنلی مشکل داشتیم
پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی سیتی معتقد است بعد از تعطیلات مسابقات ملی بازی کردن دشوار است.
«فیفو» چه کسی بود؟
خواکین ناوارو پرونه به خاطر حضور در تیم فیفا لقب "فیفو" را به خود گرفت.
با شوهر بچه ننه‌تان چه کنید؟
ازدواج با یک مرد بچه ننه خیلی هم بد نیست. مردی که با مادرش خیلی صمیمی است، ویژگی بدی ندارد، بلکه مردی که انگار بدون نظر و اجازه‌ی مادرش نمی‌تواند کاری بکند، مشکل ساز است.
علائمی که نشان می‌دهد درون‌گرا و مضطربید
اضطراب صدایی در پس ذهن شماست که می‌گوید "قرار است اتفاق بدی بیفتد." این همان چیزی است که شما را تا نیمه‌های شب ‌بیدار نگاه می‌دارد: فکر کردن به‌اتفاق شرم‌آوری که پنج سال پیش اتفاق افتاده است.
نوشابه، جذب کلسیم را مختل می‌کند
ˮعلاقه به زندگی خانوادگیˮ راز طول عمر اسپانیایی‌ها
آمار پیوند کلیه از مرگ مغزی در ایران- ایجاد ساز و کار انتقال هوایی عضو پیوندی
یک سوم زنان اضافه وزن دارند
رابطه وب‌گردی دانش‌آموزان با مصرف فست‌فود و خوراکی‌های ناسالم
علوم پزشکی کرمانشاه جزو 7 دانشگاه برتر در بهره وری شد
ساختار وزارت بهداشت باید تغییر کند
اداره مراکز آموزش عالی باید مطابق دانشگاه های نسل جدید باشد
غذای گرم بین مهدهای روستایی فیروزآباد توزیع می شود
2 مرکز دندانپزشکی در لرستان پلمپ شد