22 درصد مراجعه کنندگان به مرکز کاهش طلاق قم سازش کردند

08:19 ۲۰ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 27 0
22 درصد مراجعه کنندگان به مرکز کاهش طلاق قم سازش کردند

قم- ایرنا-معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی قم گفت: سال گذشته با ارائه خدمات مددکاری و مشاوره ای، 22 درصد مراجعه کنندگان به مرکز کاهش طلاق سازش کردند.

ایرنا

مریم علیشیری روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که مرکز کاهش طلاق بهزیستی قم از سال 78 فعال است، اظهار داشت:پارسال یک هزار و 500 تن به این مرکز که در دادگاه خانواده قم واقع می باشد مراجعه که از این تعداد 168 زوج به زندگی مشترک برگشتند.
وی افزود: 98 درصد مراجعه کنندگان این مرکز از سوی دادگستری به این مرکز ارجاع داده شدند و بقیه به صورت خود معرف در این مرکز حضور پیدا کردند.
وی بااشاره به این که 23 درصد مراجعه کنندگان برای طلاق در دوران نامزدی هستند گفت: مهمترین علت شناسایی شده علت طلاق در این افراد، نداشتن مهارت زندگی و ارتباطی است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی قم ادامه داد: دوره های آموزشی پیش از ازدواج و مهارت های زندگی و تحکیم بنیان های خانواده در حال حاضر از سوی اداره کل بهزیستی و سایر دستگاه های متولی در حال برگزاری می باشد که نیازمند فراگیر شدن است.
وی 36.5 درصد مراجعه کنندگان برای طلاق را فاقد فرزند بیان کرد و گفت: تعداد بسیاری از افراد که به مرکز مراجعه می کنند دارای فرزند هستند که باید برنامه ریزی مناسبی برای وضعیت آنان بعد از طلاق صورت گیرد تا آسیب های اجتماعی و فردی کمتری را به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به آمادگی بهزیستی برای راه اندازی رسمی سامانه طلاق (تصمیم) گفت: این سامانه در سال گذشته طراحی شده است و در صورتی که مجوزهای قانونی آن دریافت شود کلیه فراینده های ارائه خدمات مددکاری و مشاوره ای در آن ثبت شده و مراجع قضایی می توانند با دسترسی به این سیستم ضمن اطلاع از نتیجه اقدامات صورت گرفته تصمیم گیری های لازم را انجام دهند.
وی گفت: این سامانه در 10 استان اجرایی و باعث هماهنگی بیشتر و یکپارچه سازی خدمات ارائه شده و اطلاعات در حوزه طلاق شده است.
علیشیری با بیان این که اداره کل بهزیستی استان آمادگی افزایش 30 درصدی خدمات در مرکز کاهش طلاق دارد گفت: با افزایش تعداد مشاوران این مرکز نقش بهتری در کاهش آمار طلاق و افزایش سازش بین زوج ها را خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر 12 مرکز مشاوره زیرنظر بهزیستی درسطح شهر آمادگی همکاری با سامانه طلاق تصمیم را دارند ضمن این که سایر مراکز مشاوره ای و کلینیک های تخصصی از جمله کلینیک مشاوره ای و حقوقی دانشگاه مفید قم نیز در زمینه همکاری با این حوزه اعلام آمادگی کرده اند.

**1500 تن از خدمات مشاوره ای و حقوقی بهره مند شدند
مدیرکلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این که سال گذشته یک هزار و 500 تن از خدمات این کلینیک بهره مند شدند گفت: به صورت متوسط در هر ماه 140 تن اعم از بانوان و آقایان برای مشاوره و خدمات حقوقی به این مرکز مراجعه می کنند.
محسن برهان افرود: مشاوره های رایگان فردی، خانواده ای و حقوقی در موضوع های مختلف با حضور کارشناسان مجرب روانشناسی، مشاوره ای و وکلا در این کلینیک ارائه می شود.
وی با اشاره به این که این کلینیک از سال 86 با حمایت های دانشگاه مفید به عنوان یک نهاد آموزشی و مردمی فعال شده است گفت: این نهاد برای اقشار کم درآمد که از حداقل های حقوقی برخوردار نیستند خدمات ارائه می کند.
وی با اشاره به این که 50 وکیل دادگستری و استاد دانشگاه در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند گفت: این افراد بدون توجه به جنبه مالی بلکه با نیت خیرخواهانه دغدغه مندانه در حوزه عدالت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارد.
برهان گفت: درحال حاضر در این کلینیک زمینه مشارکت دانشجویان را با روحیه خدمات رسانی به اقشار مختلف مردم فراهم ساخته ایم، آنان در دوره کارآموزی شرکت می کنند و از نزدیک با موارد مشاوره ای و حقوقی آشنا می شوند.
وی همچنین افزود:هفت دوره مدرسه تابستانی با عنوان حقوق بشردوستانه، حقوق کودک و حقوق شهروندی توسط این مرکز در دانشگاه مفید ترتیب یافته وامسال نیز برنامه ریزی شده است تا در شهریورماه درخصوص کودکان بدسرپرست دوره برگزار شود.
وی، برگزاری پنج دوره دادگاه های تمرینی و مجازی برای دانش افزایی، گسترش فرهنگ معاضدت حقوقی خاصه برای محرومان، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان تاثیر افسردگی زوج ها در بروز و تشدید اختلافات حقوقی، سلسله نشست های تخصصی حقوق کودک، برگزاری کارگاه موانع اشتغال اتباع خارجی در نظام حقوقی ایران، حضور و معرفی خدمات در همایش های مشاوره ای و حقوقی در عرصه بین المللی اسپانیا، امارت، نروژ و قطر و سایر کشورها را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در این مجموعه برشمرد.
/8138/ 6133/


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دستیابی به اهداف شعب با تسلط همکاران به خط مشی اعتباری میسر می‌شود
مدیرعامل بانک دی به همراه تعدادی از مدیران با بازدید از سه شعبه شرق تهران، ضمن گفت‌وگو با همکاران و مشتریان، بر جذب سپرده‌های ارزان‌قیمت و وصول مطالبات تاکید کرد.
حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری
بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار اشتغال در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد سه هزار و ۹۵۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های حمایتی پرداخت کرده است.
پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست
نامه توصیه صد فعال سیاسی برای مذاکره مستقیم ایران و امریکا در شرایط فعلی، واکنش‌های مختلفی را بر انگیخته که می‌توان براساس همین واکنش‌ها موضوع را از زوایایی مختلف دید.
صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
هشدار رئیس جمهوری: سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند، ورود دادستان به پرونده ایرانشهر، هشدار درباره تشدید تغییر اقلیم در ایران و اجرای احکام اعدام محمد ثلاث و قاتل بنیتا از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*
سنندج - ایرنا - دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته با ایجاد 960 کیلومتر راه، شروع عملیات ساخت فرودگاه سقز و راه آهن همدان - سنندج خیز بلندی برای توسعه شبکه حمل و نقل این استان برداشته است.
نوسانات دمایی ارمغان خشکسالی در کرمان
کرمان - ایرنا -مسافری که حدود 2 دهه میهمان کرمان است و انگار قصد رفتن ندارد این بار نوسانات دمایی است که به بخش عظیمی از محصولات کشاورزی استان خسارت زده و اقتصاد کرمان را با چالش مواجه کرده است.
معلولان و مسیر ناهموار دسترسی به اماکن شهری
قزوین -ایرنا- سختی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نبود پیاده روها و سرویس های بهداشتی مناسب و مشکل ورود به ساختمان های عمومی و ادارات تنها بخشی از مصائب معلولان، جانبازان و سالمندان در استفاده از خدمات شهری به شمار می رود.
ورود 310 هزار تن گندم تولیدی زنجان به زنجیره غذایی
زنجان - ایرنا - بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی جهاد کشاورزی زنجان، در سال زراعی جاری 310 هزار تن محصول راهبردی گندم با 24 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان تولید و وارد زنجیره غذایی می شود.
1533پایگاه تابستانی دانش آموزی سازماندهی شد
کرج - ایرنا- قائم مقام سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، یک هزار و533 پایگاه تابستانی در کشور سازماندهی شده است.
رقابت های ووشو دانشجویان کشور در زاهدان آغاز شد
زاهدان - ایرنا - دومین دوره رقابت های ووشو دانشجویان کشور از امروز /سه شنبه/ به مدت 2 روز به میزبانی زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راه های کنترل دیابت را بشناسید
در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قندخون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند.
استراتژی جالب انصارالله در ورودی‌های شهر الحدیده
تلاش‌های امارات و عربستان برای سیطره بر فرودگاه الحدیده ناکام مانده و نیروهای انصارالله برای ممانعت از پیشروی نیروهای متخاصم خندق‌هایی را در مسیرها حفر کرده‌ و ورودی‌های شهر را با خاکریز و موانع بتنی و خندق بسته‌اند.
4 تن در حادثه تیراندازی در سوئد زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.
کین بهترین بازیکن دیدار انگلیس - تونس شد
کاپیتان تیم ملی انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیمش برابر تونس انتخاب شد.
راز عجله‌کاری رژیم صهیونیستی
منابع رسانه‌ای عبری زبان فاش کردند، ارتش اسرائیل به روند ساخت دیوار حائل بزرگ در اطراف غزه سرعت بخشیده و یک چهارم آن را به پایان رسانده است.
یک متهم دیگر در رابطه با پرونده ایرانشهر دستگیر شد
دومین متهم پرونده ایرانشهر دستگیر شد
مداخله موسسات حقوقی در امر وکالت باید متوقف شود
تنها به 10 درصد آرای قضایی قزوین اعتراض می شود
وکیل ثلاث ادعای انتشار اسناد بی‌گناهی را رد کرد
کودک آزاری، خشونت سفید
کاهش فساد اداری از اهداف اصلاح نظام اداری است
هنر مدیران درایجاد رضایت اجتماعی است
1660 دانش آموز و دانشجو در زندانهای تهران امتحان می دهند
اولین جلسه رسیدگی به پرونده تعاونی ثامن الحجج برگزار شد