صدور گفتمان انقلاب نظام طاغوت را ریشه کن می کند

08:45 ۲۹۸ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 267 0
صدور گفتمان انقلاب نظام طاغوت را ریشه کن می کند

ایلام - ایرنا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: صدور گفتمان انقلاب اسلامی در جهان نظام طاغوت را ریشه کن و طاغوتیان را در هم خواهد شکست.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی شامگاه سه شنبه در گردهمایی روحانیان استان افزود: یکی از ترفندهای دشمنان جنگ رسانه ای در برابر نظام و انقلاب است چراکه از الگوگیری کشورها از انقلاب ایران هراس دارند.
وی اظهار کرد: رجال سیاسی وقتی که از دنیا می روند طومار عمر سیاسی شان نیز از بین می رود اما امام راحل (ره) 29 سال است که رحلت کرده اند ولی هنوز فکر ، راه و تفکر امام در بین آزادی خواهان جهان زنده است.
امام جمعه ایلام ادامه داد: این همان ایده بعثت، عاشورا و اسلام است و حرکت امام یک حرکت بزرگ جهانی بود که بیداری امت اسلامی و مستضعفان جهان را رقم زد.
حجت الاسلام لطفی گفت: اگر به گفتمان امام و امروز رهبری در همه عرصه ها تکیه کنیم، پیش خواهیم رفت اما اگر بخوایم کلیشه ای برخورد کنیم، ناکام خواهیم ماند.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: بعد از رحلت امام (ره) جریاناتی به نام و خط امام اما در تضاد با افکار ایشان و علیه ولایت فقیه در حال فعالیتند و روحانیان در این زمینه باید هوشیار باشند.
وی با بیان اینکه گاهی عناصر کوته فکر قشری نگر امام را از رهبری جدا می کنند، گفت: امروز یک جریان مرموز در کشور قصد دارند امام را از آن جایگاه تهی کنند.
حجت الاسلام لطفی با اشاره به فرموده امام راحل (ره) مبنی بر اینکه تا آمریکا آدم نشود ما هیچ مذاکره ای نداریم و یا الان رژیم آمریکا یک دولت درنده جنایتکار و به عنوان یک کشور دیکتاتور می خواهد خواسته های خود را به ایران تحمیل کند، گفت: هدف انقلاب اسلامی این بود که رویکرد آمریکا را که به کشور دیکته می کرد برداشته شود.
وی یادآور شد: متاسفانه بعضی در کشور آمریکا را به عنوان یک قدرت جهانی دانسته و در مذاکرات هسته ای نتیجه نگرفتند و امروز یا به کاخ سفید و یا به قاره سبز اروپا چشم امید دارند.
امام جمعه ایلام با بیان اینکه امام این قدرت های جهانی را از هیمنه انداخت، افزود: امروز اقتدار رهبری موجب عزت کشور شده و این اقتدار باید در همه عرصه ها اعمال شود.
حجت الاسلام لطفی اظهار کرد: امروز وزارت خزانه داری آمریکا اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران است و رهبر معظم انقلاب دستور دادند باید در دولت اتاق جنگ اقتصادی علیه تحریم ها تشکیل شود و این گونه باید در برابر دشمن ایستاد، کوچکترین ضعف و عقب نشینی دشمنان را جدی تر و گستاختر می کند و سپس فشار و تحریم را بیشتر می کنند.
وی یکی از رسالت های روحانیون را بصیرت افزایی در جامعه دانست و گفت: بصیرت بسیار در جامعه کارساز است و نبود آن مشکلاتی بوجود می آورد و باید با انتقال بصیرت به مردم آنان را از ترفندهای دشمنان آگاه کرد.

** روحانیان نقش مهمی در تقویت وحدت جامعه دارند
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این دیدار با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون حفظ وحدت در جامعه گفت: روحانیان نقش مهمی در حفظ و تقویت وحدت در جامعه دارند.
محمد نورزی افزود: امروز کشور در شرایط خاص سیاسی قرار داشته و بیش از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام ملی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه ملت و احزاب ایران در بحث ولایت پذیری، نظام و حفظ میان و آرمان های انقلاب متحد هستند، تاکید کرد: برخی اختلاف نظرها تنها در مسایل اجرایی وجود داشته و چنانچه دشمن بخواهد به کیان، فرهنگ و دین ما آسیبی وارد کند با وحدت و همدلی بیشتر مقابله خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه نقطه به نقطه این استان هنوز بوی جنگ و شهادت می دهد، افزود: در این حماسه بزرگ مردم ایلام از آرمان ها ، ارزش ها ، کیان ، فرهنگ و عزت اسلامی دفاع کردند و این مجاهدت بخش اعظم آن را روحانیت ایجاد کرده است.
وی به جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و گفت: یکی از مباحثی که دشمن روی آن کار می کند مباحث فرهنگی است و به عنوان یکی از مباحث اصلی در نظام سلطه در حال شکل گیری است.
وی با انتقاد از اینکه اگرچه آسیب اجتماعی داریم ولی بسیاری از آمارها مبالغه آمیز است افزود: بسیاری از این آمارها درست نیست.
نوذری با اشاره به دو نوع تهدید داخلی و خارجی به عنوان آسیب های اجتماعی گفت: دشمن هر دولتی را که بخواهد پویایی و شکوفایی را از آن بگیرند ملتش را درگیر اعتیاد می کند.
وی به آسیب های اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: در استان ایلام در بحث آمارهای خودکشی نسبت به سایر استان ها وضعیت مطلوبی نداریم.
وی از تدوین سند توسعه اجتماعی استان و
سند جامع اربعین تا پایان امسال خبر داد و گفت: برخی آسیبها نظیر خودکشی، مسائل اجتماعی، قومیتی و فرهنگی در این استان وجود دارد که رفع آنها نیاز من همکاری هماهنگی و برنامه ریزی دستگاه ها است.
7171/6119


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.
چند نکته درباره ˮازدواج کودکانˮ
درحالی که قانون برای کودکان حقی برای رای دادن، دریافت گواهینامه و رانندگی قائل نیست، اما اجازه تشکیل خانواده و ازدواج برای آنها منعی ندارد و هنوز قانونی برای جلوگیری از ازدواج آنها تصویب نشده است، این درحالیست که ازدواج‌های زودهنگام کودکان از نظر برخی کارشناسان تبعات و پیامدهای اجتماعی دارد و می‌تواند زندگی کودک را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.
نگاه نگران اردن و مصر به بلندی های جولان سوریه
تهران-ایرنا- برای اردن و مصر تایید دولت آمریکا در حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغال شده جولان سوریه، هشداری جدی با این مضمون است که بعد از این سرزمین ها نوبت الحاق قدس، کرانه باختری و صحرای سینا مصر خواهد بود.
تکرار یاوه گویی های پمپئو علیه ایران
تهران- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا در ادامه سیاست ایران هراسی در منطقه و یاوه سرایی های بی اساس علیه کشورمان ادعا کرد: ایران در تلاش برای تصرف و سیطره بر لبنان و رسیدن به دریای مدیترانه است.
رییس فدراسیون:توسعه ورزش کارگری در گرو تعامل با وزارت کار است
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کارگری افزایش زیرساخت ها در این ورزش را نیازمند همکاری بیشتر وزارت کار با این فدراسیون می داند تا رشد مدال آوری ورزشکاران در عرصه های بین المللی را به همراه آورد.
طرف تقاضا درحمایتهای مالی اکوسیستم فناوری مغفول مانده است
تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد معتقد است در حمایت های مالی در نظر گرفته شده برای توسعه اکوسیستم فناوری کشور باید دو طرف آن یعنی عرضه و تقاضا را در نظر گرفته شود.
بردسکن دیار تاریخ و فرهنگ کهن
مشهد- ایرنا- شهرستان بردسکن دیار میراث کهن و خطه آثار تاریخی فراوان امسال نیز میزبان مسافران نوروزی و گردشگران تاریخ دوست و جویای فرهنگ است.
صله رحم در کلام رسول اکرم(ص)
حدیث رسول اکرم(ص) درباره صله رحم را در اینجا بخوانید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
تاریخ را در خراسان شمالی ورق بزنید
بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی سرزمین جاذبه های تاریخی و طبیعی گنجینه اقوام و فرهنگ ها با 509 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور هم اکنون میزبان مسافران نوروزی و گردشگران است.
برگزاری بزرگ‌ترین تظاهرات اعتراضی تاریخ انگلیس برسر برگزیت
لندن - ایرنا - در آستانه خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، موج عظیم مخالفان برگزیت در حالی در خیابان‌های مرکزی لندن تظاهرات کرده و فریاد برگزاری مجدد همه‌پرسی سردادند که گفته می‌شود این میزان مشارکت در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.
رژیم صهیونیستی مواضع حماس در غزه را بمباران کرد
تهران- ایرنا- ارتش رژیم صهیونیستی به تلافی آنچه پرتاب مواد منفجره به سوی فلسطین اشغالی نامید، مواضع حماس در غزه را بمباران کرد.
سفارت ایران در لاهه جشن نوروز را برگزار کرد
تفاوت استراتژی امنیتی آمریکا و ایران در خاورمیانه
ادعای فاکس نیوز درباره تلاش ایران برای توسعه دفاع موشکی خود به کمک آلمان
ابراز همدردی سفیر اتریش با سیل‌زدگان شمال کشور
ابراز همدردی ایران با دولت و ملت چین
پمپئو با بلندگوی ایران هراسی در لبنان
برگزاری جشن نوروز دانشجویی در دانشگاه دولتی بلاروس
پمپئو: در سلب توانایی اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی ایران سرسخت خواهیم بود
موسویان:استراتژی امنیتی آمریکادرخاورمیانه علیه خواست مردمی است
پاسخ محکم ظریف به خوش‌خدمتی وزیر امور خارجه آمریکا به صهیونیست‌ها