صدور گفتمان انقلاب نظام طاغوت را ریشه کن می کند

08:45 ۱۹۶ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 241 0
صدور گفتمان انقلاب نظام طاغوت را ریشه کن می کند

ایلام - ایرنا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: صدور گفتمان انقلاب اسلامی در جهان نظام طاغوت را ریشه کن و طاغوتیان را در هم خواهد شکست.

ایرنا

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی شامگاه سه شنبه در گردهمایی روحانیان استان افزود: یکی از ترفندهای دشمنان جنگ رسانه ای در برابر نظام و انقلاب است چراکه از الگوگیری کشورها از انقلاب ایران هراس دارند.
وی اظهار کرد: رجال سیاسی وقتی که از دنیا می روند طومار عمر سیاسی شان نیز از بین می رود اما امام راحل (ره) 29 سال است که رحلت کرده اند ولی هنوز فکر ، راه و تفکر امام در بین آزادی خواهان جهان زنده است.
امام جمعه ایلام ادامه داد: این همان ایده بعثت، عاشورا و اسلام است و حرکت امام یک حرکت بزرگ جهانی بود که بیداری امت اسلامی و مستضعفان جهان را رقم زد.
حجت الاسلام لطفی گفت: اگر به گفتمان امام و امروز رهبری در همه عرصه ها تکیه کنیم، پیش خواهیم رفت اما اگر بخوایم کلیشه ای برخورد کنیم، ناکام خواهیم ماند.
امام جمعه ایلام اضافه کرد: بعد از رحلت امام (ره) جریاناتی به نام و خط امام اما در تضاد با افکار ایشان و علیه ولایت فقیه در حال فعالیتند و روحانیان در این زمینه باید هوشیار باشند.
وی با بیان اینکه گاهی عناصر کوته فکر قشری نگر امام را از رهبری جدا می کنند، گفت: امروز یک جریان مرموز در کشور قصد دارند امام را از آن جایگاه تهی کنند.
حجت الاسلام لطفی با اشاره به فرموده امام راحل (ره) مبنی بر اینکه تا آمریکا آدم نشود ما هیچ مذاکره ای نداریم و یا الان رژیم آمریکا یک دولت درنده جنایتکار و به عنوان یک کشور دیکتاتور می خواهد خواسته های خود را به ایران تحمیل کند، گفت: هدف انقلاب اسلامی این بود که رویکرد آمریکا را که به کشور دیکته می کرد برداشته شود.
وی یادآور شد: متاسفانه بعضی در کشور آمریکا را به عنوان یک قدرت جهانی دانسته و در مذاکرات هسته ای نتیجه نگرفتند و امروز یا به کاخ سفید و یا به قاره سبز اروپا چشم امید دارند.
امام جمعه ایلام با بیان اینکه امام این قدرت های جهانی را از هیمنه انداخت، افزود: امروز اقتدار رهبری موجب عزت کشور شده و این اقتدار باید در همه عرصه ها اعمال شود.
حجت الاسلام لطفی اظهار کرد: امروز وزارت خزانه داری آمریکا اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران است و رهبر معظم انقلاب دستور دادند باید در دولت اتاق جنگ اقتصادی علیه تحریم ها تشکیل شود و این گونه باید در برابر دشمن ایستاد، کوچکترین ضعف و عقب نشینی دشمنان را جدی تر و گستاختر می کند و سپس فشار و تحریم را بیشتر می کنند.
وی یکی از رسالت های روحانیون را بصیرت افزایی در جامعه دانست و گفت: بصیرت بسیار در جامعه کارساز است و نبود آن مشکلاتی بوجود می آورد و باید با انتقال بصیرت به مردم آنان را از ترفندهای دشمنان آگاه کرد.

** روحانیان نقش مهمی در تقویت وحدت جامعه دارند
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام نیز در این دیدار با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون حفظ وحدت در جامعه گفت: روحانیان نقش مهمی در حفظ و تقویت وحدت در جامعه دارند.
محمد نورزی افزود: امروز کشور در شرایط خاص سیاسی قرار داشته و بیش از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام ملی نیاز دارد.
وی با بیان اینکه ملت و احزاب ایران در بحث ولایت پذیری، نظام و حفظ میان و آرمان های انقلاب متحد هستند، تاکید کرد: برخی اختلاف نظرها تنها در مسایل اجرایی وجود داشته و چنانچه دشمن بخواهد به کیان، فرهنگ و دین ما آسیبی وارد کند با وحدت و همدلی بیشتر مقابله خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه نقطه به نقطه این استان هنوز بوی جنگ و شهادت می دهد، افزود: در این حماسه بزرگ مردم ایلام از آرمان ها ، ارزش ها ، کیان ، فرهنگ و عزت اسلامی دفاع کردند و این مجاهدت بخش اعظم آن را روحانیت ایجاد کرده است.
وی به جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و گفت: یکی از مباحثی که دشمن روی آن کار می کند مباحث فرهنگی است و به عنوان یکی از مباحث اصلی در نظام سلطه در حال شکل گیری است.
وی با انتقاد از اینکه اگرچه آسیب اجتماعی داریم ولی بسیاری از آمارها مبالغه آمیز است افزود: بسیاری از این آمارها درست نیست.
نوذری با اشاره به دو نوع تهدید داخلی و خارجی به عنوان آسیب های اجتماعی گفت: دشمن هر دولتی را که بخواهد پویایی و شکوفایی را از آن بگیرند ملتش را درگیر اعتیاد می کند.
وی به آسیب های اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: در استان ایلام در بحث آمارهای خودکشی نسبت به سایر استان ها وضعیت مطلوبی نداریم.
وی از تدوین سند توسعه اجتماعی استان و
سند جامع اربعین تا پایان امسال خبر داد و گفت: برخی آسیبها نظیر خودکشی، مسائل اجتماعی، قومیتی و فرهنگی در این استان وجود دارد که رفع آنها نیاز من همکاری هماهنگی و برنامه ریزی دستگاه ها است.
7171/6119


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نقاشی ساختمان؛ قیمت
قیمت نقاشی ساختمان بنا بر درخواست مشتری و موارد مورد نظر او و بسته به نوع رنگ و زیرکار و متراژ و ... پس از بازدید رایگان توسط کارشناس نقاشی تعیین می‌شود. نقاشی ساختمان را با توجه به ظرافت کار می‌توان به درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم کرد.
مهارت‌های ارتباط موثر؛ مهارت سوال پرسیدن
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.
نیمار رکورد ریوالدو را پشت سر گذاشت
ستاره برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن با گلی که در دیدار برابر ستاره سرخ به ثمر رساند رکورد گلزنی ریوالدو را پشت سر گذاشت.
توخل: در سخت‌ترین گروه صدرنشین شدیم
سرمربی پاری ‌سن‌ ژرمن بسیار خوشحال است که تیمش توانسته از گروه مرگ به عنوان صدرنشین به دور بعد راه پیدا کند.
گرو: استقلالی‌ها به پدر و مادرم فحش می‌دهند
الحاجی گرو، مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال استقلال گفت: هواداران استقلال باید در هر شرایطی به بازیکن تیم‌شان انگیزه بدهند، نه اینکه به اعضای خانواده آن توهین کنند.
توضیح اینستاگرامی ساناک درباره جدایی از استقلال
ژیری ساناک مربی سابق استقلال که اخیراً از این تیم جدا شده و جدایی او با حاشیه‌هایی همراه بوده با انتشار یک پست اینستاگرامی خطاب به هواداران استقلال در مورد جدایی خود از این تیم توضیح داد.
تقدیر استقلالی‌ها از دین‌محمدی و سامره
باشگاه و کمیته پیشکسوتان استقلال قصد دارند پیش از بازی فردا از علی سامره و سیروس دین‌محمدی دو پیشکسوت این باشگاه تقدیر کنند.
بازیکن جدید پرسپولیس در تمرین سرخپوشان
بازیکن جدید پرسپولیس در تمرین امروز این تیم حاضر شد.
دانایی‌فرد از زبان مهاجرانی
سرمربی ایرج دانایی‌فرد در تیم‌ملی فوتبال درباره خصوصیات این پیشکسوت فقید صحبت کرد.
بیرانوند با پرسپولیس تمرین کرد
دروازه‌بان پرسپولیس در تمرین گروهی تیمش شرکت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ورزشکار پرورش اندام شهرستان فسا به قتل رسید
شیراز - ایرنا - آرمان نیک پی، قهرمان رشته پرورش اندام استان فارس سه شنبه شب در شهرستان فسا به قتل رسید.
چهره‌های مشهور و موفق و عادت‌های صبحگاهی شان
اغلب چهره‌های موفق دنیا ویژگی‌های مشترکی دارند. برای مثال، همه‌ی آن‌ها اتفاق نظر دارند که اولین کاری که هر روز صبح باید انجام دهید این است که قورباغه تان را قورت دهید!
شخصیت شناسی؛ قاه قاه می‌خندیـد یا ریز ریز؟!
چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند، این است که مدل خندیدن هر فرد می‌تواند به آدم‌های اطرافش چیز‌هایی را درباره او و شخصیتش بگوید. فرقی نمی‌کند که مدل خندیدن شما با صدای بلند مانند بمباران باشد یا مدل آرام مثل یک موش! همه این مدل‌های خنده، پیام‌هایی دارند که شما درباره شخصیت تان به دیگران می‌فرستید.
افزایش بودجه‌ توانبخشی پس از اعتراض معلولان
تهران - روزنامه مردم سالاری طی گزارشی در شماره روز چهارشنبه خود به بررسی اعتراض‌های جامعه‌ معلولان سراسر کشور، برای حمایت از معلولان و افزایش یک هزار و 100 میلیارد تومان به بودجه‌ بهزیستی پرداخته است.
«مردی به نام اوهه» مهمان جادوی صحنه
بهرام سروری‌نژاد کارگردان نمایش «مردی به نام اوهه» این هفته به رادیو فرهنگ می‌آید.
رای‌گیری برای قطعنامه ضد ایرانی در پارلمان کانادا به تعویق افتاد
برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم
آمریکا از درخواست مذاکره با ایران هدف روانی ـ رسانه‌ای را دنبال می‌کند
حضور پمپئو در نشست شورای امنیت درباره پایبندی ایران به قطعنامه 2231
تاکید دبیرکل سازمان ملل بر ادامه اجرای برجام
ریابکوف: راه اندازی مکانیزم مالی اروپا برای تعامل تجاری با ایران ضروری است
کمک‌های بین‌المللی به دانش‌آموزان پناهنده بسیار محدود است
خالق و حامی طالبان و اتهام زنی به ایران
درباره نقش ایران در جنگ یمن، برجسته‌سازی و دروغ‌پردازی شده است
اعضای سازمان ملل اقدامات لازم را برای اجرای برجام انجام دهند