حضور تماشاگران ایرانی در بازی دوستانه استانبول پررنگ بود

21:11 ۲۳۵ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 706 0
حضور تماشاگران ایرانی در بازی دوستانه استانبول پررنگ بود

آنکاراـ ایرناـ رسانه های ترکیه ضمن انعکاس بازی دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و ترکیه، حضور گسترده تماشاگران ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم استانبول را بسیار جالب توجه و پررنگ توصیف کردند.

ایرنا

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، روزنامه خبرتورک با درج عنوان 'ایران را با توسون پاشا شکست دادیم' به تشریح مسابقه دوستانه شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران با تیم ملی ترکیه در استانبول پرداخت و نوشت: گل های تیم ملی ترکیه در دقایق 6 و 50 وارد دروازه ایران شد و ایران نیز یکی از گل ها را در دقیقه 92 بازی جبران کرد.
این رسانه اضافه کرد: دو تیم ایران و ترکیه پس از نزدیک به 44 سال بار دیگر رو در روی هم قرار گرفتند و بازی بسیار نزدیکی را به نمایش گذاشتند و به گفته های سرمربی ترکیه، این تیم ایران در جام جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
روزنامه آکشام نیز عنوان 'ترکیه با توسون پیروز شد' به بازی تدارکاتی دیشب ایران و ترکیه اشاره کرد و نوشت: اگر چه ترکیه از رفتن به جام جهانی بازماند، اما مسابقه دوستانه با ایران تجربه خوبی برای ترکیه بود و از طرفی یک گام مهم در راستای آماده شدن ایران برای برگزاری مسابقات در جام جهانی بود.
آکشام با استناد به سخنان سرمربی تیم ملی ترکیه افزود: ایران تیمی خوب و با پتانسیل است به طوری که در ضربات شروع مجدد و ضدحملات بسیار قدرتمند ظاهر شد.
روزنامه ینی شفق با درج عنوان 'تیم ملی ما با گل های توسون ایران را شکست داد' به بازی دیشب ایران و ترکیه در استانبول اشاره کرد و نوشت: بازی دوستانه با ایران یک تمرین بسیار خوب برای آماده سازی ترکیه برای مسابقات جام ملت های اروپای 2020 بود.
این رسانه نزدیک به حزب حاکم این کشور به سخنان میرچا لوچسکو سرمربی تیم ملی ترکیه اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: امشب بازیکنان جوان من بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتند و در آینده تیم بهتری از ما خواهید دید.
به نوشته این رسانه، لوچسکو بر این باور است که ایران جام جهانی خوبی را تجربه خواهد کرد چرا که تیم ملی ایران در جناحین و حمله تیم قدرتمندی است و فقط باید کمی روی خط دفاعی‌اش کار کند.
روزنامه حریت با درج عنوان 'حمایت پر شور ایرانیان' به حضور گسترده ایرانیان در ورزشگاه برای تشویق تیم ملی ایران اشاره کرد و نوشت: نزدیک به چهار هزار ایرانی مشتاق با تشویق های بی امان خود جو خوبی به ورزشگاه فاتح تریم استانبول دادند.
این رسانه به ناراحتی سرمربی تیم ترکیه از استقبال ضعیف تماشاگران ترک اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: گویی این یک بازی خارج از خانه برای ما بود چرا که خبری از طرفداران پرشور تیم ملی در ورزشگاه نبود.
حریت در بخشی از خبر خود به انتشار سخنان کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی کشورمان پس از شکست به ترکیه پرداخت و نوشت: کیروش از بازی شاگردان خود ابراز رضایت کرد اما تاکید کرد که آنها باید در طول بازی کمی بالغ تر عمل کنند.
از دیگر رسانه های ترکیه که به بازی دیشب تیم ایران با ترکیه پرداخت می توان روزنامه صباح اشاره کرد که عنوان 'برای تماشای بازی ایران با ترکیه سرازیر شدند' انتخاب کرد که نشان از اهمیت حضور ایرانی ها در ورزشگاه فاتح تریم و تشویق تیم ملی فوتبال ایران دارد.
این رسانه ترکیه نوشت: حضور طرفداران ایران در ورزشگاه بسیار جلب توجه کرد به طوری که آنها با پوشیدن لباس های رنگارنگ و چرخاندن پرچم ایران و ترکیه با شور فراوان به تشویق تیم ملی کشور خود پرداختند و پس از پایان بازی نیز یکصدا ترکیه را نیز تشویق کردند.
روزنامه دنیا دیگر رسانه این کشور بود که توسون پاشا را عامل پیروزی تیم ملی فوتبال ترکیه بر تیم ملی فوتبال ایران معرفی کرد و نوشت: آخرین بار این دو تیم 44 سال پیش به دیدار هم رفته بودند و دیدار دیشب یک بازی بسیار خوب برای آمادگی هر دو تیم بود.
وبسایت شبکه تلویزیونی سی.ان.ان.تورک نیز حضور تماشاگران پرشور ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم را بسیار جالب توجه دانست و با درج عنوان 'شور و شوق ایرانیان در ورزشگاه فاتح تریم' نوشت: حضور ایرانیان در ورزشگاه برای تشویق تیم ایران در رقابت با ترکیه به حدی بود که گویی آنها میزبان ترکیه در این مسابقه بودند.
روزنامه پستا با درج عناوین 'توسون دیشب درخشید' و 'مهر تماشاگران ایرانی بر مسابقه ایران ـ ترکیه' به بازی دیشب تیم ملی ایران با تیم فوتبال ترکیه پرداخت و نوشت: مسابقه دیشب تیم های فوتبال ایران و ترکیه با درخشش توسون به نفع ترکیه پایان یافت.
این رسانه بیش از هر چیز به حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم پرداخت و نوشت: تماشاگران پرشور و خوش لباس ایرانی در ورزشگاه برای حمایت از تیم ملی کشورشان سنگ تمام گذاشتند به طوری که تشویق های آنها بسیار جلب توجه کرد.
به نوشته این رسانه، اگر چه دیشب ورزشگاه فاتح تریم به طور کامل پر نشد، اما حضور بیش از چهار هزار تماشاگر ایرانی که اغلب طرفداران حاضر در ورزشگاه را تشکیل می دادند، فضای مسابقه را گرم کرده بود.
به گزارش ایرنا، در دیدار تدارکاتی دوشنبه شب، تیم ملی فوتبال ایران مقابل میزبان خود ترکیه با حساب 2 بر یک شکست خورد.
تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور در جام جهانی 2018 آماده می شود، در این دیدار که در ورزشگاه فاتح تریم منطقه باشاک شهیر استانبول ترکیه برگزار شد، دو گل از سوی 'جنک توسون' بازیکن تیم ملی ترکیه در دقیقه 6 و 50 دریافت کرد.
در دقیقه 90 ضربه رضا قوچان نژاد در آستانه ورود به دروازه میزبان با خطای هند واضح مدافع ترکیه همراه شد و داور نقطه پنالتی را به سود ایران نشان داده و مدافع ترکیه را اخراج کرد و در ادامه اشکان دژاگه این ضربه را تبدیل به گل کرد تا تیم ایران بتواند در لحظات پایانی یکی از گل های خورده را جبران کند.
قضاوت این دیدار را والنتین کوالنکو ازبکستانی برعهده داشت.
در پایان این دیدار، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به میرچا لوچسکو همتای خودش در تیم ترکیه هدیه ویژه‌ای شامل پیراهن تیم ملی فوتبال ایران و یک بشقاب مینا‌کاری شده اعطا کرد.
علی دایی و مصطفی دنیزلی سرمربی سابق تیم ملی ترکیه و باشگاه های پرسپولیس و پاس از نزدیک این دیدار را تماشا کردند.
خاورم/1905


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

سس بشامل با طعم سیر؛ طعم پاستاهایتان را لذیذ کنید!
سس بشامل (سس سفید) یکی از سس‌های لذیذ و البته پرکالریه که طعم خیلی از غذا‌ها مثل انواع پاستا، غذا‌های گوشتی و مرغی رو از این رو به اون رو میکنه در این مطلب هم طرز تهیه یه سس سفید رو گذاشتم که داخلش سیر داره و اگه طعم سیر رو میپسندین عاشقش میشین
معرفی برند‌های تأمین‌کننده لباس در جام ملت‌ها
یازده کمپانی تولید البسه ورزشی در جام ملت‌های آسیا حضور دارند و پیش بینی می‌شود قهرمان جام از بین مشهورترین آن‌ها باشد.
بیرانوند: ما به جای بهداد سلیمی تصمیم نمی‌گیریم
دبیر فدراسیون وزنه‌برداری گفت: تا زمانی که یک ورزشکار خودش به ما اعلام نکند مرا بازنشسته معرفی کنید، این کار را انجام نخواهیم داد چون خداحافظی کردن از دنیای قهرمانی یک تصمیم کاملا شخصی است.
بیرانوند، «سوپرمن» دنیای واقعی
حضور در جام‌ ملت‌ های آسیا باعث شده تا ستاره‌های فوتبال ایران زیر ذره‌بین رسانه‌های مختلف دنیا قرار گیرند و هر کدام بسته به دیدگاه خود به آنها بپردازند.
امری: آرسنال در مسیربالانس جدی گام برداشت
سرمربی تیم فوتبال آرسنال گفت:اولین گام را برای کسب بالانس جدی برداشتیم.
ترکیب استقلال مقابل راکا اسپرت اعلام شد
ترکیب تیم فوتبال استقلال برای دیدار دوستانه مقابل راکا اسپرت در ترکیه اعلام شد.
کی‌روش: جانشینم تیم بهتری را تحویل می‌گیرد
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن تمجید از علیرضا بیرانوند و جاه طلبی‌هایش که او را در مسیر درستی قرار داده است، گفت: هر مربی‌ای بعد از من بیاید تیم بهتری را تحویل می‌گیرد.
زمان بازگشت استقلال مشخص شد
کاروان استقلال روز دوشنبه به اردوی ۱۰ روزه خود پایان خواهد داد.
نصرتی: فکر می‌کردیم بازی با عمان ساده است
محمد نصرتی می گوید که تیم ملی عمان برای او خاطرات تلخ و شیرین زیادی را به یاد او می آورد.
چلسی بابت کوتینیو ۱۱۳ میلیون می‌پردازد
چلسی حاضر است برای در اختیارگرفتن اعجوبه برزیلی بارسلونا بیش از صد میلیون یورو هزینه کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیشکسوتان در بدرقه پیکر سلیم نیساری
مراسم تشییع پیکر سلیم نیساری آغاز شد.
سرودهایی در رثای ام الشهدا:ˮتا فاطمه زنده‌ست علی خانه‌نشین نیستˮ
مجموعه اشعار آیینی ویژه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها منتشر شد.
معاندها از راه سینما وارد نمی‌شوند
ایرج تقی پور گفت:کسانی که معاند هستند از راه سینما وارد نمی شوند. با سینما هیچ جای دنیا نه می شود انقلاب کرد و نه می شود جلوی انقلابی را گرفت.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین منصوب شد
قزوین - ایرنا - علیرضا خزائلی روز یکشنبه با صدور حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین منصوب شد.
واکنش سرپرست استقلال به مصدومیت مهاجم آبی پوشان
امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در تماس تلفنی با مرتضی آقاخان بازیکن این تیم، جویای احوال و شرایط او شد و دقایقی با این بازیکن گفت و گو کرد.
بیرانوند، «سوپرمن» دنیای واقعی
امری: آرسنال در مسیربالانس جدی گام برداشت
ترکیب استقلال مقابل راکا اسپرت اعلام شد
کی‌روش: جانشینم تیم بهتری را تحویل می‌گیرد
زمان بازگشت استقلال مشخص شد
نصرتی: فکر می‌کردیم بازی با عمان ساده است
چلسی بابت کوتینیو ۱۱۳ میلیون می‌پردازد
گواردیولا: مهم نیست لیورپول چه برنامه‌ای دارد
۵ نکته برجسته از دیدار ایران - عمان
مورینیو: داشتم در سبد لباس‌های چلسی خفه می‌شدم!