حضور تماشاگران ایرانی در بازی دوستانه استانبول پررنگ بود

21:11 ۷۸ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 547 0
حضور تماشاگران ایرانی در بازی دوستانه استانبول پررنگ بود

آنکاراـ ایرناـ رسانه های ترکیه ضمن انعکاس بازی دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و ترکیه، حضور گسترده تماشاگران ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم استانبول را بسیار جالب توجه و پررنگ توصیف کردند.

ایرنا

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، روزنامه خبرتورک با درج عنوان 'ایران را با توسون پاشا شکست دادیم' به تشریح مسابقه دوستانه شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران با تیم ملی ترکیه در استانبول پرداخت و نوشت: گل های تیم ملی ترکیه در دقایق 6 و 50 وارد دروازه ایران شد و ایران نیز یکی از گل ها را در دقیقه 92 بازی جبران کرد.
این رسانه اضافه کرد: دو تیم ایران و ترکیه پس از نزدیک به 44 سال بار دیگر رو در روی هم قرار گرفتند و بازی بسیار نزدیکی را به نمایش گذاشتند و به گفته های سرمربی ترکیه، این تیم ایران در جام جهانی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
روزنامه آکشام نیز عنوان 'ترکیه با توسون پیروز شد' به بازی تدارکاتی دیشب ایران و ترکیه اشاره کرد و نوشت: اگر چه ترکیه از رفتن به جام جهانی بازماند، اما مسابقه دوستانه با ایران تجربه خوبی برای ترکیه بود و از طرفی یک گام مهم در راستای آماده شدن ایران برای برگزاری مسابقات در جام جهانی بود.
آکشام با استناد به سخنان سرمربی تیم ملی ترکیه افزود: ایران تیمی خوب و با پتانسیل است به طوری که در ضربات شروع مجدد و ضدحملات بسیار قدرتمند ظاهر شد.
روزنامه ینی شفق با درج عنوان 'تیم ملی ما با گل های توسون ایران را شکست داد' به بازی دیشب ایران و ترکیه در استانبول اشاره کرد و نوشت: بازی دوستانه با ایران یک تمرین بسیار خوب برای آماده سازی ترکیه برای مسابقات جام ملت های اروپای 2020 بود.
این رسانه نزدیک به حزب حاکم این کشور به سخنان میرچا لوچسکو سرمربی تیم ملی ترکیه اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: امشب بازیکنان جوان من بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتند و در آینده تیم بهتری از ما خواهید دید.
به نوشته این رسانه، لوچسکو بر این باور است که ایران جام جهانی خوبی را تجربه خواهد کرد چرا که تیم ملی ایران در جناحین و حمله تیم قدرتمندی است و فقط باید کمی روی خط دفاعی‌اش کار کند.
روزنامه حریت با درج عنوان 'حمایت پر شور ایرانیان' به حضور گسترده ایرانیان در ورزشگاه برای تشویق تیم ملی ایران اشاره کرد و نوشت: نزدیک به چهار هزار ایرانی مشتاق با تشویق های بی امان خود جو خوبی به ورزشگاه فاتح تریم استانبول دادند.
این رسانه به ناراحتی سرمربی تیم ترکیه از استقبال ضعیف تماشاگران ترک اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: گویی این یک بازی خارج از خانه برای ما بود چرا که خبری از طرفداران پرشور تیم ملی در ورزشگاه نبود.
حریت در بخشی از خبر خود به انتشار سخنان کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی کشورمان پس از شکست به ترکیه پرداخت و نوشت: کیروش از بازی شاگردان خود ابراز رضایت کرد اما تاکید کرد که آنها باید در طول بازی کمی بالغ تر عمل کنند.
از دیگر رسانه های ترکیه که به بازی دیشب تیم ایران با ترکیه پرداخت می توان روزنامه صباح اشاره کرد که عنوان 'برای تماشای بازی ایران با ترکیه سرازیر شدند' انتخاب کرد که نشان از اهمیت حضور ایرانی ها در ورزشگاه فاتح تریم و تشویق تیم ملی فوتبال ایران دارد.
این رسانه ترکیه نوشت: حضور طرفداران ایران در ورزشگاه بسیار جلب توجه کرد به طوری که آنها با پوشیدن لباس های رنگارنگ و چرخاندن پرچم ایران و ترکیه با شور فراوان به تشویق تیم ملی کشور خود پرداختند و پس از پایان بازی نیز یکصدا ترکیه را نیز تشویق کردند.
روزنامه دنیا دیگر رسانه این کشور بود که توسون پاشا را عامل پیروزی تیم ملی فوتبال ترکیه بر تیم ملی فوتبال ایران معرفی کرد و نوشت: آخرین بار این دو تیم 44 سال پیش به دیدار هم رفته بودند و دیدار دیشب یک بازی بسیار خوب برای آمادگی هر دو تیم بود.
وبسایت شبکه تلویزیونی سی.ان.ان.تورک نیز حضور تماشاگران پرشور ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم را بسیار جالب توجه دانست و با درج عنوان 'شور و شوق ایرانیان در ورزشگاه فاتح تریم' نوشت: حضور ایرانیان در ورزشگاه برای تشویق تیم ایران در رقابت با ترکیه به حدی بود که گویی آنها میزبان ترکیه در این مسابقه بودند.
روزنامه پستا با درج عناوین 'توسون دیشب درخشید' و 'مهر تماشاگران ایرانی بر مسابقه ایران ـ ترکیه' به بازی دیشب تیم ملی ایران با تیم فوتبال ترکیه پرداخت و نوشت: مسابقه دیشب تیم های فوتبال ایران و ترکیه با درخشش توسون به نفع ترکیه پایان یافت.
این رسانه بیش از هر چیز به حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه فاتح تریم پرداخت و نوشت: تماشاگران پرشور و خوش لباس ایرانی در ورزشگاه برای حمایت از تیم ملی کشورشان سنگ تمام گذاشتند به طوری که تشویق های آنها بسیار جلب توجه کرد.
به نوشته این رسانه، اگر چه دیشب ورزشگاه فاتح تریم به طور کامل پر نشد، اما حضور بیش از چهار هزار تماشاگر ایرانی که اغلب طرفداران حاضر در ورزشگاه را تشکیل می دادند، فضای مسابقه را گرم کرده بود.
به گزارش ایرنا، در دیدار تدارکاتی دوشنبه شب، تیم ملی فوتبال ایران مقابل میزبان خود ترکیه با حساب 2 بر یک شکست خورد.
تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور در جام جهانی 2018 آماده می شود، در این دیدار که در ورزشگاه فاتح تریم منطقه باشاک شهیر استانبول ترکیه برگزار شد، دو گل از سوی 'جنک توسون' بازیکن تیم ملی ترکیه در دقیقه 6 و 50 دریافت کرد.
در دقیقه 90 ضربه رضا قوچان نژاد در آستانه ورود به دروازه میزبان با خطای هند واضح مدافع ترکیه همراه شد و داور نقطه پنالتی را به سود ایران نشان داده و مدافع ترکیه را اخراج کرد و در ادامه اشکان دژاگه این ضربه را تبدیل به گل کرد تا تیم ایران بتواند در لحظات پایانی یکی از گل های خورده را جبران کند.
قضاوت این دیدار را والنتین کوالنکو ازبکستانی برعهده داشت.
در پایان این دیدار، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به میرچا لوچسکو همتای خودش در تیم ترکیه هدیه ویژه‌ای شامل پیراهن تیم ملی فوتبال ایران و یک بشقاب مینا‌کاری شده اعطا کرد.
علی دایی و مصطفی دنیزلی سرمربی سابق تیم ملی ترکیه و باشگاه های پرسپولیس و پاس از نزدیک این دیدار را تماشا کردند.
خاورم/1905


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
عکس عجیب «شقایق فراهانی» با یک کامیون
شقایق فراهانی این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
استایل خاص آقای بازیگر در باشگاه-عکس
پیمان معادی بازیگر «جدایی نادر از سیمین» تصویری از خودش هنگام ورزش کردن در اینستاگرام گذاشت و از اهمیت تسلیم نشدن و با قدرت ادامه دادن نوشت.
حرکت عجیب آقای بازیگر در روز تولد 50 سالگی‌اش-پرش از هلیکوپتر
بازیگر سرشناس سینما اعلام کرده در روز تولد ۵۰ سالگی‌اش یک پرش آزاد از هلیکوپتر روی گرند کنیون انجام می‌دهد.
خطر ابتلا به ˮهپاتیتˮ در معتادان
رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به خطرات اعتیاد در ابتلا به هپاتیت، گفت: بسیاری از معتادان تزریقی سابقه اشتراک در وسایل تزریقی را اعلام نمی‌کنند، اما اشتراک در وسایل تزریقی حتی در یک نوبت هم می‌تواند خطر انتقال این بیماری را داشته باشد.
خواص شگفت انگیز روغن سیاه دانه برای بدن که نمی‌دانستید!
در بین تمام خواصی که روغن سیاه دانه دارد، چند مورد از آنها بسیار فوق العاده هستند، از جمله پیشگیری از سرطان، دیابت، چاقی، ریزش مو، اختلالات پوستی و عفونت.
پذیرایی متفاوت از فیل‌ها- عکس
تصویری از پذیرایی از فیل‌ها را در اردوگاه وینگاباو در روز جهانی فیل مشاهده می‌کنید.
زنی مقابل چشمان شوهرش در آتش سوخت
زنی در تاریکی هوا در ارسنجان فارس در حالی که چند قدم با همسرش بیشتر فاصله نداشت در آتش زنده زنده تسلیم مرگ شد.
ماجرای آدامس‌های قاچاق با برند جهانی
دستفروشان مترو آدامس‌هایی را می‌فروشند که تفاوت قیمت آن‌ها با مشابه این آدامس‌ها در سوپرمارکت ها، خیلی متفاوت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
اتلتیکو مادرید با درخشش دیگو کاستا توانست رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان سوپرجام اروپا شود.
محموله بزرگ سلاح به مناطق شرقی سوریه ارسال شد
دمشق- ایرنا- دیدبان حقوق بشر سوریه از ارسال 250 کامیون سلاح و تجهیزات نظامی به مناطق تحت تسلط کردهای سوری خبر داد.
گفتگو|آل اسحاق: سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور- فساد سیستمی در ایران وجود ندارد
وزیر بازرگانی دولت سازندگی بزرگنمایی مفاسد اقتصادی در دستگاه‌های حکومتی را یکی از اصلی‌ترین راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به ایران می‌داند.
این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
اتلتیکو مادرید برای سومین بار، قهرمان سوپرکاپ اروپا شد
از تقابل نمازی و قلعه‌نویی تا تلاش برانکو برای محکم‌تر کردن جایگاه پرسپولیس
مسابقات فوتبال لیگ برتر بزرگسالان گیلان جام گیل آغاز شد
شفر با اسکورت پلیس وارد شهر جم شد!
حسینی: میزبان هستیم و باید برنده شویم
انزونزی: برای قهرمانی به رم آمده ام
تاریخی؛ اتلتیکو مادرید باارزش تر از رئال شد!
فریسات: مقابل نساجی دنبال سه امتیاز هستیم
نباید تبریزی را با تیام مقایسه کرد
رونالدو - رئال مادرید؛ داستان یک جدایی