امکان دسترسی به سواحل لاهیجان آسانتر می شود

19:27 ۲۳۱ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 373 0
امکان دسترسی به سواحل لاهیجان آسانتر می شود

لاهیجان-ایرنا-سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: دسترسی به سواحل شهرستان برای شهروندان و گردشگران آسانتر و کوتاهتر می شود.

ایرنا

امیر جانبازی عصر روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل شهرستان لاهیجان اظهار داشت :برای دسترسی آسانتر مردم به سواحل دریا در لاهیجان برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است و هم اکنون آسفالت جاده حسن علی ده به جیرباغ آغاز شده است و بخش دوم و زیرسازی مسیر بعدی نیز با توجه به هماهنگی با مسوولان استان بزودی آغاز می شود و این شهرستان با سرعت بیشتری به ساحل متصل خواهدشد.
وی با اشاره به تعریض و اصلاح مسیر جاده لاهیجان به رودبنه به منظور دسترسی آسانتر مردم به ساحل اظهارداشت:دو مسیر حسن علی ده به جیرباغ به طول 3ونیم کیلومتر و ده بنه به سحرخیز محله به طول 4و نیم کیلومتر راه های دسترسی از ناصر کیاده به ساحل هستند .
وی خاطرنشان کرد:با اجرای طرح ساماندهی سواحل ، مشکلات طرح سالم سازی لاهیجان به حداقل می رسد که کمیته های 9گانه آن در این شهرستان فعال شده است و اعضای این کمیته ها که متشکل از سازمان ها و اداراتی نظیر صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، هلال احمر ، نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان هستند باید با وظایف و مسئولیت های خود بیشتر آشنا شوند.
فرماندار لاهیجان از متصدیان طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان خواست به گونه ای عمل کنند که طرح سالم سازی برای مردم ارزانتر و اقتصادی تر شود تا افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
جانبازی یادآورشد: فضای شهرستان لاهیجان هم از نظر گردشگری ،هم امنیتی و به لحاظ انتظامی فضای خوبی است و با توجه به فصل کشاورزی فرصتی ایجاد شده است تا شهروندان از لحاظ اقامت حضور بیشتری در این شهرستان پیدا کنند و از جاذبه های آن لذت ببرند.
وی تصریح کرد: تمام تلاش های مسوولان شهرستانی بر این است که اقامت برای گردشگران و مسافران در لاهیجان افزایش یابد که تا حدودی در این راه موفق شده ایم ولی این فضا کافی نیست .
وی به مشکلات میدان گیل در کمربندی لاهیجان به سمت لنگرود اشاره و تصریح کرد : این میدان یکی از مسیرهای عبور اصلی خودرو به شهرستان به شمار می رود که مشکلاتی از نظر ترافیکی در تعطیلات خواهد داشت که لازم است در ایام تعطیلات پلیس راهور و ادارات راهداری و سایر دستگاهها به گونه ای با هماهنگی عمل کنند که مشکلاتی برای مسافران ایجاد نشود.
وی با تاکید بر آماده بودن دستگاههای اجرایی شهرستان لاهیجان برای تعطیلات هفته آینده گفت:تعطیلات هفته آینده ویژگی هایی دارد که با تعطیلات نوروزی تفاوت دارد از طرفی سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و از طرفی قیام 15خرداد سال 1342است و از سوی دیگر هم شب های گرانقدر قدر و شهادت امام اول شیعیان جهان را در پیش داریم که با توجه به گردشگری بودن شهر لاهیجان ممکن است شماری از هموطنان به عنوان میهمان در این ایام به این شهرستان سفر کنند و باید مسوولان شرایطی فراهم کنند که تا برای آنان مشکلاتی بوجود نیاید و هم بتوانند به عنوان گردشگر از این شهر استفاده کنند.
جانبازی بر شناسایی مناطق خطر آفرین سواحل دریا و آموزش به ناجیان غریق تاکید و خاطرنشان کرد: کسانی که به عنوان ناجیان غریق به کار گرفته می شوند باید دوره های غریق نجات دیده باشند و مسوولان نیز به این موضوع با حساسیت بیشتری توجه کنند.
همچنین بخشدار رودبنه نیز در این جلسه اظهارداشت:براساس بررسی های انجام شده طرح سالم سازی دریا در لاهیجان به طول 10کیلومتر یکی از سالم ترین طرح های ساحلی دریای خزر در استان گیلان از نظر عاری بودن از آلودگی ها و راه نداشتن فاضلاب های شهری و به دلیل بلندی و ارتفاع به شمار می رود.
علوی افزود: طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان در سال های 94و 95 در اختیار شهرداری قرار داشت و از سال گذشته به دهیاری محل واگذار شده است .
وی یادآورشد: نحوه قرارداد یکساله برای طرح سالم سازی دریا در ساحل لاهیجان توسط منابع طبیعی مشکلاتی از نظر سرمایه گذاری ایجاد کرده که این موضوع موجب شده است که سرمایه گذاری در دراز مدت برای سرمایه گذار بخش خصوصی مقرون به صرفه نباشد.
وی خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات توسعه سواحل 600میلیون ریال برای تجهیز زیرساخت های گردشگری طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان اعتبار در نظر گرفته شده است .
وی با اشاره به اینکه هشت مکان خطر آفرین برای طرح سحرخیز محله لاهیجان شناسایی شده است ادامه داد: این طرح به 20ناجی غریق و امکانات بیشتری نیاز دارد.
سرهنگ محمود قاسمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لاهیجان نیز با هشدار نسبت به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان گفت: از مسافران و گردشگرانی که در ماه مبارک رمضان به شهرستان و سواحل لاهیجان سفر می کنند انتظار داریم که حرمت ماه رمضان را نگهدارند.
وی خواستار نصب تابلوهای هشدار دهنده در جاهای مناسب در ساحل دریا که احتمال غرق شدن وجود دارد شد و افزود: از افرادی که خارج از طرح برای شنا می روند جلوگیری خواهد شد زیرا احتمال غرق شدن در این مناطق بسیار زیاداست.
جلسه مشترک ستاد ساماندهی سواحل و خدمات سفر با حضور کلیه مسولان ادارات و نهادهای شهرستان لاهیجان عصر سه شنبه به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
شهرستان لاهیجان در 40کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد و با داشتن کمترین ساحل در بین شهرهای ساحلی گیلان یکی از زیباترین ساحل های دریا را دارد.
6029 /۶۰۳۰


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

حامل سوخت قاچاق 170 میلیون تومان جریمه شد
بیرجند - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: فرد حامل سوخت قاچاق در شهرستان طبس علاوه بر ضبط سوخت های مکشوفه به پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
هور، دوباره حوری می شود؟
تهران - ایرنا- آبدار بودنش علاوه بر زیبایی، نعمت است و خشک بودنش دست کم موجب تولید ریزگردهایی می شود که در چند سال گذشته میهمان ناخوانده شهرهای ایران بوده و مایه آزار مردمان دیار حماسه و مقاومت در برابر تجاوز ارتش بعثی صدام.
مجوز واردات دام زنده صادر شد
بوشهر- ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی گفت: این سازمان در راستای تامین نیاز گوشت قرمز با انجام الزام های بهداشتی و نظارتی مجوز واردات دام زنده را صادر کرده است.
سیاست‌های دولت در نشست مشترک با استانداران تبیین شد
تهران - ایرنا - نشست مشترک دولت و استانداران برای تبیین سیاست‌ها و بررسی مسائل و مشکلات استان‌ها در تهران برگزار شد.
اورژانس ریلی در کشور راه اندازی می شود
همدان- ایرنا- سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با مسئولان راه آهن 30 اورژانس ریلی در کشور راه اندازی می شود.
خدمات 40 ساله نظام را به خوزستان نمی توان انکار کرد
اهواز -ایرنا- معاون پیشین استانداری خوزستان ، از جمله شخصیت های اجتماعی و سیاسی استان است که با وی در خصوص مسائل مختلف استان گفت وگویی ترتیب دادیم؛ از مشکلات و نارسایی ها در بخش های مختلف سخن گفت و از امیدها به آینده و درعین حال تاکید کرد که نمی توان خدمات 40 ساله نظام به استان خوزستان را نادیده گرفت.
وقف شادی، نیاز امروز جامعه
سبزوار- ایرنا- وقف با تنوع و کارکردهای مختلف در تعظیم شعائر اسلامی و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی موثر است اما این مقوله با تمام ظرفیتهای ممکن، در موضوع شادی مومنانه به عنوان یکی از نیازهای جامعه امروز حضوری کم رنگ داشته است.
اقدامات پرورشی در مدارس بدون آسیب شناسی اثر گذار نیست
ساری - ایرنا - مدیرکل فرهنگی، هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این که بسیاری از برنامه های پرورشی در مدارس بدون توجه به نوع آسیب ها و اثرات آنهاست، گفت: اقدامات پرورشی بدون آسیب شناسی اثرگذار نیست.
عارف:شاهد لجبازی و بی‌تفاوتی درحوزه های فرهنگی هستیم
تهران-ایرنا-رئیس مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه شاید نسخه هایی که برای مسایل فرهنگی پیچیده ایم، پاسخگو نبوده است،گفت:در حوزه های فرهنگی به نوعی شاهد لجبازی و یا بی‌تفاوتی هستیم.
پیکر خلبان هواپیمای 707 ارتش در کرج تشییع شد
کرج - ایرنا - پیکر پاک خلبان شهید «جواد سلیمانی» ظهر چهارشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان با شکوه خاصی در کرج تشییع شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
نقش‌های ماندگار ˮحسین‌ محب اهریˮ -تصاویر
حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.
آثار بزرگان خوشنویسی ایران در نیاوران به نمایش در می‌آید
خاکبرداری راه دسترسی به غار زینگان پایان یافت
بنیاد مستضعفان یزد مدیریت موزه قصر آیینه را در اختیار گرفت
2019 سال تکریم زبان های بومی اعلام شد
احیای گنجینه بافت قدیم دزفول نیازمند فرهنگ سازی
میراث فرهنگی امسال یک هزار و 920 شغل ایجاد کرده است
مستند تنگ سولک بهمئی ساخته می‌شود
عوارض خروج از کشور زائران عتبات در سال ۹۸ افزایش پیدا نمی‌کند
شما به بهشتی در میان نخل‌ها دعوتید
رخ‌نمایی مسجد و محراب اولیه مسجد جامع پس از ۴۰ سال