امکان دسترسی به سواحل لاهیجان آسانتر می شود

19:27 ۳۸۴ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 446 0
امکان دسترسی به سواحل لاهیجان آسانتر می شود

لاهیجان-ایرنا-سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: دسترسی به سواحل شهرستان برای شهروندان و گردشگران آسانتر و کوتاهتر می شود.

ایرنا

امیر جانبازی عصر روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل شهرستان لاهیجان اظهار داشت :برای دسترسی آسانتر مردم به سواحل دریا در لاهیجان برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است و هم اکنون آسفالت جاده حسن علی ده به جیرباغ آغاز شده است و بخش دوم و زیرسازی مسیر بعدی نیز با توجه به هماهنگی با مسوولان استان بزودی آغاز می شود و این شهرستان با سرعت بیشتری به ساحل متصل خواهدشد.
وی با اشاره به تعریض و اصلاح مسیر جاده لاهیجان به رودبنه به منظور دسترسی آسانتر مردم به ساحل اظهارداشت:دو مسیر حسن علی ده به جیرباغ به طول 3ونیم کیلومتر و ده بنه به سحرخیز محله به طول 4و نیم کیلومتر راه های دسترسی از ناصر کیاده به ساحل هستند .
وی خاطرنشان کرد:با اجرای طرح ساماندهی سواحل ، مشکلات طرح سالم سازی لاهیجان به حداقل می رسد که کمیته های 9گانه آن در این شهرستان فعال شده است و اعضای این کمیته ها که متشکل از سازمان ها و اداراتی نظیر صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، هلال احمر ، نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان هستند باید با وظایف و مسئولیت های خود بیشتر آشنا شوند.
فرماندار لاهیجان از متصدیان طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان خواست به گونه ای عمل کنند که طرح سالم سازی برای مردم ارزانتر و اقتصادی تر شود تا افراد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
جانبازی یادآورشد: فضای شهرستان لاهیجان هم از نظر گردشگری ،هم امنیتی و به لحاظ انتظامی فضای خوبی است و با توجه به فصل کشاورزی فرصتی ایجاد شده است تا شهروندان از لحاظ اقامت حضور بیشتری در این شهرستان پیدا کنند و از جاذبه های آن لذت ببرند.
وی تصریح کرد: تمام تلاش های مسوولان شهرستانی بر این است که اقامت برای گردشگران و مسافران در لاهیجان افزایش یابد که تا حدودی در این راه موفق شده ایم ولی این فضا کافی نیست .
وی به مشکلات میدان گیل در کمربندی لاهیجان به سمت لنگرود اشاره و تصریح کرد : این میدان یکی از مسیرهای عبور اصلی خودرو به شهرستان به شمار می رود که مشکلاتی از نظر ترافیکی در تعطیلات خواهد داشت که لازم است در ایام تعطیلات پلیس راهور و ادارات راهداری و سایر دستگاهها به گونه ای با هماهنگی عمل کنند که مشکلاتی برای مسافران ایجاد نشود.
وی با تاکید بر آماده بودن دستگاههای اجرایی شهرستان لاهیجان برای تعطیلات هفته آینده گفت:تعطیلات هفته آینده ویژگی هایی دارد که با تعطیلات نوروزی تفاوت دارد از طرفی سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و از طرفی قیام 15خرداد سال 1342است و از سوی دیگر هم شب های گرانقدر قدر و شهادت امام اول شیعیان جهان را در پیش داریم که با توجه به گردشگری بودن شهر لاهیجان ممکن است شماری از هموطنان به عنوان میهمان در این ایام به این شهرستان سفر کنند و باید مسوولان شرایطی فراهم کنند که تا برای آنان مشکلاتی بوجود نیاید و هم بتوانند به عنوان گردشگر از این شهر استفاده کنند.
جانبازی بر شناسایی مناطق خطر آفرین سواحل دریا و آموزش به ناجیان غریق تاکید و خاطرنشان کرد: کسانی که به عنوان ناجیان غریق به کار گرفته می شوند باید دوره های غریق نجات دیده باشند و مسوولان نیز به این موضوع با حساسیت بیشتری توجه کنند.
همچنین بخشدار رودبنه نیز در این جلسه اظهارداشت:براساس بررسی های انجام شده طرح سالم سازی دریا در لاهیجان به طول 10کیلومتر یکی از سالم ترین طرح های ساحلی دریای خزر در استان گیلان از نظر عاری بودن از آلودگی ها و راه نداشتن فاضلاب های شهری و به دلیل بلندی و ارتفاع به شمار می رود.
علوی افزود: طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان در سال های 94و 95 در اختیار شهرداری قرار داشت و از سال گذشته به دهیاری محل واگذار شده است .
وی یادآورشد: نحوه قرارداد یکساله برای طرح سالم سازی دریا در ساحل لاهیجان توسط منابع طبیعی مشکلاتی از نظر سرمایه گذاری ایجاد کرده که این موضوع موجب شده است که سرمایه گذاری در دراز مدت برای سرمایه گذار بخش خصوصی مقرون به صرفه نباشد.
وی خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات توسعه سواحل 600میلیون ریال برای تجهیز زیرساخت های گردشگری طرح سالم سازی سحرخیز محله لاهیجان اعتبار در نظر گرفته شده است .
وی با اشاره به اینکه هشت مکان خطر آفرین برای طرح سحرخیز محله لاهیجان شناسایی شده است ادامه داد: این طرح به 20ناجی غریق و امکانات بیشتری نیاز دارد.
سرهنگ محمود قاسمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لاهیجان نیز با هشدار نسبت به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان گفت: از مسافران و گردشگرانی که در ماه مبارک رمضان به شهرستان و سواحل لاهیجان سفر می کنند انتظار داریم که حرمت ماه رمضان را نگهدارند.
وی خواستار نصب تابلوهای هشدار دهنده در جاهای مناسب در ساحل دریا که احتمال غرق شدن وجود دارد شد و افزود: از افرادی که خارج از طرح برای شنا می روند جلوگیری خواهد شد زیرا احتمال غرق شدن در این مناطق بسیار زیاداست.
جلسه مشترک ستاد ساماندهی سواحل و خدمات سفر با حضور کلیه مسولان ادارات و نهادهای شهرستان لاهیجان عصر سه شنبه به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
شهرستان لاهیجان در 40کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد و با داشتن کمترین ساحل در بین شهرهای ساحلی گیلان یکی از زیباترین ساحل های دریا را دارد.
6029 /۶۰۳۰


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۱۰ توصیه برای سلامت چشم در تابستان!
در شرایطی که بیشتر مردم با آثار پرتوهای فرابنفش خورشید بر پوست آشنا هستند اما معمولاً به آسیبی که آنها می‌توانند به چشم‌های انسان وارد کنند، توجه کمتری دارند.
مذاکره باشگاه تراکتور برای بازگشت اروین
باشگاه تراکتورسازی می‌گوید بازیکن خارجی این تیم حق مذاکره با باشگاه‌های دیگر را ندارد.
تلویزیون مصر: مرسی در دادگاه فوت کرد
تلویزیون رسمی مصر گزارش داد، محمد مرسی، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در دادگاه فوت کرد.
سازمان ملل: فرصت سازش در یمن همچنان موجود است
نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن طی نشست شورای امنیت درباره اوضاع این کشور، گفت: باید به منظور اجرای تمام بندهای توافق استکهلم گام‌هایی برداشته شود و مبادله زندانیان میان دو طرف بیانگر جدیت آنها در اجرای توافق استکهلم است.
از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیش از ۳۰ کشور، سرنوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، «بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه و بیابان‌های ایران در حال پیش‌روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
مقاوم‌سازی گود سازمان تامین اجتماعی در نیاوران
شهردار منطقه یک گفت: گودبرداری پر خطر نیاوران که منجر به بروز ناامنی، خطر و خسارت به واحدهای مسکونی همجوار شده بود متوقف و مالک موظف به استحکام و مقاوم‌سازی و پرداخت خسارت به مالکان در کمتر از یک ماه شد.
گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷
شرکت مخابرات ایران در گزارشی از دستاوردهای سال ۹۷ شرکت، خلاصه‌ای از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات این شرکت را ارائه کرد.
ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی اولویت‌ هستند
وزیر کار ایران در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس گفت: مهم‌ترین مسائل مطرح در آینده کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است.
مذاکرات ایران و روسیه در آستانه نشست اوپک پلاس
رویترز به نقل از منابع صنعتی گزارش کرد وزیر نفت ایران با همتای روسی خود دیدار می‌کند.
درخواست عربستان پس از حمله به نفتکش‌ها
وزیر انرژی عربستان سعودی پس از حمله هفته گذشته به دو نفتکش در دریای عمان، اعلام کرد کشورها باید برای باز ماندن خطوط کشتیرانی برای تأمین نفت و سایر منابع انرژی همکاری کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پاسخ قطعی برانکو درمورد جدایی از پرسپولیس از زبان فرد مورد اعتمادش +صوت
رضا چلنگر مترجم سابق و فرد مورد اعتماد برانکو و باشگاه پرسپولیس در گفتگو با رادیو تهران از تماس تلفنی با برانکو و جدایی قطعی این مربی کروات از پرسپولیس خبر داد.
نهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 30 متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران
طولانی‌ترین پرواز آزاد مسافت با پاراگلایدر در آسیا در ایران انجام شد.
روحانی، یک مدل موسیقی را با خودش به ایران می‌آورد؟
با تصاویری که از «ونیزی» در نشریات مختلف درج شده، کارکرد او به عنوان یک مدل، بیشتر از رهبر ارکستر سمفونیک است.
پخش تصاویر منتشرنشده از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز به حریم ایران
مستند "شکار روباه" با هدف بازخوانی ماجرای جنجالی دستگیری کماندوهای ویژه انگلیسی و آمریکایی، به جرم تجاوز به حریم آب‌های ایران در خلیج فارس، امشب (۲۷ خرداد ماه) از شبکه یک روی آنتن می‌رود.
اعلام ممنوعیت تخریب مدرسه قاجاری «کاخ» در لاله‌زار
افتتاح اولین موزه فلسطینی در قلب ایالات متحده آمریکا
ˮماکارونی چوپانˮ در سوئیس چه مزه‌ای است؟
جشنواره موج‌سواری در چابهار برگزار می‌شود
چادر شب بافی؛ میراث کهن سرپنجه زنان روستای قاسم آباد
کبوترها بیشتر به این ساعت توجه می‌کنند تا...
بزرگ‌ترین خانه آثار باستانی مصر بازسازی می‌شود
شورای نگهبان ایراد گرفت، میراث‌فرهنگی پیشنهاد داد
این دستکند 800 ساله غایب را چه صدا می‌کنید؟
عربستان بزودی جواب درخواست ایران را می‌دهد