حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیران اجرایی است

15:00 ۱۹۴ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 313 0
حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیران اجرایی است

سنندج - ایرنا - رئیس کل دادگستری کردستان با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیر اجرایی است، گفت: مدیرانی که در ابتدا نشان دهند پیگیر جذب سرمایه گذارند اما در عمل و زمان تصمیم گیری از این مسئولیت شانه خالی کنند، شناسایی و به استاندار کردستان معرفی می شوند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر گروسی روز سه شنبه در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری اظهار داشت: این مدیران در زمان تصمیم گیری یا بسیار محتاط می شوند و یا به قول هایی که به سرمایه دار داده اند، عمل نمی کنند.
وی افزود: به سرمایه گذاران در استان کردستان اعلام می کنیم که ستاد اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری حامی آنهاست و از هر راه قانونی که بتواند به ادامه کار آنها فرصت دهد، حمایت می کند.
رئیس کل دادگستری کردستان از مسئولان اجرایی استان خواست اعتماد سرمایه گذار را بازسازی کنند و مشکلاتی که در روند کار برای سرمایه گذاران پیش می آید را از سر راه بردارند.
گروسی تاکید کرد: سرمایه گذاران در کردستان تردیدهای جدی نسبت به حمایت مسئولان دارند که این تردیدها بی جهت نبوده و به دلیل صادقانه نبودن برخورد برخی مدیران با ایشان است.
وی با بیان اینکه قانون بودجه 97 ظرفیت خوبی برای حمایت از سرمایه گذار لحاظ کرده است، گفت: اطلاعات بسیاری از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان نسبت به قوانین کم است ولی بانک ها در مورد مقررات و آیین نامه ها به روزتر هستند لذا سعی کنند اگر تخفیف و ارفاقی وجود دارد سرمایه گذار را از ان آگاه و واحدی را از ورشکستگی و تعطیلی نجات دهند.
رئیس دادگستری کردستان یادآور شد: اگر مشکلات اقتصادی وجود دارد و دچار مسائل مختلف در حوزه تولید هستیم بخش مهمی از آن به همین دلیل بر می گردد که مدیران نتوانسته اند از سرمایه گذار حمایت کنند.
گروسی با بیان اینکه مدیران اگر جایی حق و حقوقی از بیت المال پایمال شده محکم بایستند، افزود: اگر هم حقوق بیت المال پرداخت شده چرا برخی مدیران تعلل می کنند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و بخش های مختلف آن برای این نشست وقت گذاشته است، اظهار داشت: مدیران تصمیم گیر در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی حضور پیدا کنند تا خروجی مناسبی از جلسات داشته باشیم.
یکی از موضوعاتی مطرح شده در این نشست مشکلات مرتبط با شهرک های صنعتی استان کردستان بود.
رئیس شرکت شهرک های صنعتی ضمن درخواست ایجاد شعبه ای برای رسیدگی به مشکلات این حوزه گفت: 400 خانوار وارد محدوده یکی از شهرک های صنعتی شده و مشکلات عمده ای برای واحدهای تولید کننده ایجاد کرده اند.
احمد خسروی اضافه کرد: برای بهره برداری از شهرک صنعتی شماره چهار سنندج (سرنجیانه) وجود یک معارض مانع شده است.
وی با اشاره به مشکل دیگری که بدست دستگاه قضایی حل می شود، اظهار داشت: در برخی موارد به دلیل بدهی تولید کننده به بانک، برخی قضات اقدام به مصادره زمین در شهرک های صنعتی می کنند که با توجه به دولتی بودن زمین برای بازپس گیری با مشکلاتی مواجه می شویم که مطرح کردن این موضوع در جلسات آموزشی قضات می تواند راه گشا باشد.
مهرورز نماینده سازمان بازرسی نیز در این نشست گفت: دستگاه های اجرایی با کار کارشناسی دقیق طرح ها را به تصویب برسانند تا پرونده های قضایی شکل نگیرد.
وی اظهار داشت: کمبود اراضی برای شهرک های صنعتی و اراضی که با معارض مواجه هستند برخی از مشکلات در حوزه تولید است.
مهرورز در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: وقتی طرحی بدون کسب مجوز تغییر کاربری بعد از چند سال به 95 درصد پیشرفت می رسد نشانه قصور دستگاه اجرایی مرتبط است.
یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این نشست اقدام حقوقی سازمان جهاد کشاورزی کردستان نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بود که معاون قضایی دادگستری کردستان در این راستا گفت: قانون حفظ اراضی کاربری تحت شرایطی اجازه تغییر کاربری کشاورزی را می پذیرد و در شرایط جنگ اقتصادی کنونی، این تغییر کاربری ها می تواند اشتغالزایی ایجاد کند.
ولی الله چراغی با انتقاد از عدم پیشگیری سازمان جهادکشاورزی در این ارتباط یادآور شد: این دستگاه اجرایی از طرفی بعد از تغییر کاربری اقدام به شکایت می کند اما از سوی دیگر بطور شفاهی از متشاکی دفاع می کند.
نماینده تولید کنندگان شهرستان قروه هم در این نشست گفت: بانک ها با صنعت گران راه نمی آیند و قانون هایی که برای تسهیل کار تولید کنندگان وجود دارد را اجرا نمی کنند.
مهدی محمدی افزود: بانک وقتی وارد مشارکت می شود در سود و زیان سهیم است و نباید فقط به دنبال دریافت سود باشد.
مدیرعامل خانه صنعت، معدن و تجارت کردستان هم گفت: اداره ثبت بدون توجه به حسابرسی دقیق، به نظر بانک اجراییه صادر می کند که خلاف قوانین است.
عبدالله کاردانی افزود: تولید کننده به قوانین آگاهی ندارد اما انتظار می رود کسانی که آگاهی دارند او را آگاه کنند.
وی با انتقاد از بانک ها که بخشی از تسهیلات را نزد خود نگه می دارند، اظهار داشت: بانک اگر به عنوان مثال 500 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند 100 میلیون ریال آن را بدلیل کارمزد، بهره و موضوعات دیگر نزد خود نگه می دارد.
6108/9102


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

زاویه دار کردن فک و صورت؛ روش‌ها و هزینه آن
زاویه دار کردن فک و صورت، به منظور افزایش زیبایی صورت می‌گیرد. به صورت حدودی تزریق ژل قیمتی بین ۸۰۰ الی ۱.۵ میلیون تومان و تزریق چربی حدود یک تا دو میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت. همچنین مواردی، چون اصلاح چانه، و برجسته سازی گونه نیز بین یک تا ۴ میلیون برای شما هزینه به همراه داشته باشد.
پایان رابطه عاطفی؛ سوالاتی که باید از خودتان بپرسید
چه زمانی باید تصمیم به جدایی بگیریم؟ برای این که بعد‌ها پشیمانی به سراغ مان نیاید، قبل از هر تصمیم گیری، باید از خودمان سوالاتی را بپرسیم. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده اید و می‌خواهید تصمیم درست را بگیرید، قبل از هر تصمیمی سوالاتی را که در ادامه برایتان آورده ایم، از خودتان بپرسید.
وام ازدواج ۱۵ میلیونی؛ با این پول‌ها چیزی نمیشه خرید!
وام ازدواج مثل ارز دانشجویی، مثل بازگشت ارز حاصل از صادرات، مثل مسکن مهر و خیلی چیز‌های دیگر، دردسری برای مردم شده است. یا مبلغش کفاف نمی‌دهد یا دریافتش، هفت خوان رستم می‌خواهد و کفشی پولادین.
لیگ NBA؛ شکست جز در سان آنتونیو
در بازی‌های صبح امروز لیگ NBA، سرمربی تیم سان آنتونیو اسپرز، تعداد پیروزی‌های خود را عدد ۱۲۱۰ رساند.
عربشاهی: احمدزاده زبانش دراز است!
عربشاهی می‌گوید که پرسپولیس در دقایق پایانی خوش‌شانس می‌شود.
یک خارجی آشنا در رادار استقلال
آبی پوشان به دنبال جذب ابراهیم توره هستند.
مهاجم خارجی الهلال عربستان به دنبال جدایی
مهاجم ونزوئلایی الهلال با نامه‌ای که به باشگاه نوشت خواستار جدایی خود از آبی پوشان شد.
تراکتورسازی احمدزاده را نمی‌خواهد
باشگاه تراکتورسازی تبریز تمایلی به جذب هافبک فصل گذشته پرسپولیس ندارد.
مدیران استقلال به فکر لیگ قهرمانان هم باشند
پیشکسوت استقلال با اشاره به سه برد اخیر این تیم در رقابت‎های لیگ برتر گفت: این نتایج نشان دهنده بازگشت استقلال به روزهای اوج است اگرچه نباید باعث غرور بازیکنان شود.
نمره متوسط قدوس در هفته هفدهم لوشامپیونه
سامان قدوس، ملی‌پوش ایرانی تیم آمیا نمره فنی متوسط در بازی خارج از خانه هفته هفدهم لوشامپیونه فرانسه دریافت کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شاهزاده سعودی بعد از کتک خوردن گم شد
روزنامه «ساندی تایمز» از ناپدید شدن یک شاهزاده سعودی بعد از کتک خوردن از محافظان ولی عهد این کشور خبر داد.
پایان رابطه عاطفی؛ سوالاتی که باید از خودتان بپرسید
چه زمانی باید تصمیم به جدایی بگیریم؟ برای این که بعد‌ها پشیمانی به سراغ مان نیاید، قبل از هر تصمیم گیری، باید از خودمان سوالاتی را بپرسیم. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده اید و می‌خواهید تصمیم درست را بگیرید، قبل از هر تصمیمی سوالاتی را که در ادامه برایتان آورده ایم، از خودتان بپرسید.
لیگ NBA؛ شکست جز در سان آنتونیو
در بازی‌های صبح امروز لیگ NBA، سرمربی تیم سان آنتونیو اسپرز، تعداد پیروزی‌های خود را عدد ۱۲۱۰ رساند.
عربشاهی: احمدزاده زبانش دراز است!
عربشاهی می‌گوید که پرسپولیس در دقایق پایانی خوش‌شانس می‌شود.
مهاجم خارجی الهلال عربستان به دنبال جدایی
مهاجم ونزوئلایی الهلال با نامه‌ای که به باشگاه نوشت خواستار جدایی خود از آبی پوشان شد.
22 فقره قتل عمد در ایلام به صلح و سازش انجامید
شماری از مدیران متخلف استان فارس تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند
زمین موقوفه 20 میلیارد ریالی پس از 21 سال خلع ید شد
6 میلیون و 200 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان کشف شد
9 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد
حوزه درمان البرز نیازمند نظارت ویژه است
مراجعه برای معاینه بالینی نزاع افزایش یافت
جسد یک زن در بخش فتح المبین شوش کشف شد
سه زن در اردبیل سر 250 نفر کلاه گذاشتند
امام جمعه شیراز:دشمن اشتباهات کم قضایی را زیاد جلوه می دهد