حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیران اجرایی است

15:00 ۲۶۷ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 372 0
حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیران اجرایی است

سنندج - ایرنا - رئیس کل دادگستری کردستان با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاری وظیفه مدیر اجرایی است، گفت: مدیرانی که در ابتدا نشان دهند پیگیر جذب سرمایه گذارند اما در عمل و زمان تصمیم گیری از این مسئولیت شانه خالی کنند، شناسایی و به استاندار کردستان معرفی می شوند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر گروسی روز سه شنبه در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری اظهار داشت: این مدیران در زمان تصمیم گیری یا بسیار محتاط می شوند و یا به قول هایی که به سرمایه دار داده اند، عمل نمی کنند.
وی افزود: به سرمایه گذاران در استان کردستان اعلام می کنیم که ستاد اقتصاد مقاومتی مستقر در دادگستری حامی آنهاست و از هر راه قانونی که بتواند به ادامه کار آنها فرصت دهد، حمایت می کند.
رئیس کل دادگستری کردستان از مسئولان اجرایی استان خواست اعتماد سرمایه گذار را بازسازی کنند و مشکلاتی که در روند کار برای سرمایه گذاران پیش می آید را از سر راه بردارند.
گروسی تاکید کرد: سرمایه گذاران در کردستان تردیدهای جدی نسبت به حمایت مسئولان دارند که این تردیدها بی جهت نبوده و به دلیل صادقانه نبودن برخورد برخی مدیران با ایشان است.
وی با بیان اینکه قانون بودجه 97 ظرفیت خوبی برای حمایت از سرمایه گذار لحاظ کرده است، گفت: اطلاعات بسیاری از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان نسبت به قوانین کم است ولی بانک ها در مورد مقررات و آیین نامه ها به روزتر هستند لذا سعی کنند اگر تخفیف و ارفاقی وجود دارد سرمایه گذار را از ان آگاه و واحدی را از ورشکستگی و تعطیلی نجات دهند.
رئیس دادگستری کردستان یادآور شد: اگر مشکلات اقتصادی وجود دارد و دچار مسائل مختلف در حوزه تولید هستیم بخش مهمی از آن به همین دلیل بر می گردد که مدیران نتوانسته اند از سرمایه گذار حمایت کنند.
گروسی با بیان اینکه مدیران اگر جایی حق و حقوقی از بیت المال پایمال شده محکم بایستند، افزود: اگر هم حقوق بیت المال پرداخت شده چرا برخی مدیران تعلل می کنند.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و بخش های مختلف آن برای این نشست وقت گذاشته است، اظهار داشت: مدیران تصمیم گیر در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی حضور پیدا کنند تا خروجی مناسبی از جلسات داشته باشیم.
یکی از موضوعاتی مطرح شده در این نشست مشکلات مرتبط با شهرک های صنعتی استان کردستان بود.
رئیس شرکت شهرک های صنعتی ضمن درخواست ایجاد شعبه ای برای رسیدگی به مشکلات این حوزه گفت: 400 خانوار وارد محدوده یکی از شهرک های صنعتی شده و مشکلات عمده ای برای واحدهای تولید کننده ایجاد کرده اند.
احمد خسروی اضافه کرد: برای بهره برداری از شهرک صنعتی شماره چهار سنندج (سرنجیانه) وجود یک معارض مانع شده است.
وی با اشاره به مشکل دیگری که بدست دستگاه قضایی حل می شود، اظهار داشت: در برخی موارد به دلیل بدهی تولید کننده به بانک، برخی قضات اقدام به مصادره زمین در شهرک های صنعتی می کنند که با توجه به دولتی بودن زمین برای بازپس گیری با مشکلاتی مواجه می شویم که مطرح کردن این موضوع در جلسات آموزشی قضات می تواند راه گشا باشد.
مهرورز نماینده سازمان بازرسی نیز در این نشست گفت: دستگاه های اجرایی با کار کارشناسی دقیق طرح ها را به تصویب برسانند تا پرونده های قضایی شکل نگیرد.
وی اظهار داشت: کمبود اراضی برای شهرک های صنعتی و اراضی که با معارض مواجه هستند برخی از مشکلات در حوزه تولید است.
مهرورز در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: وقتی طرحی بدون کسب مجوز تغییر کاربری بعد از چند سال به 95 درصد پیشرفت می رسد نشانه قصور دستگاه اجرایی مرتبط است.
یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این نشست اقدام حقوقی سازمان جهاد کشاورزی کردستان نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بود که معاون قضایی دادگستری کردستان در این راستا گفت: قانون حفظ اراضی کاربری تحت شرایطی اجازه تغییر کاربری کشاورزی را می پذیرد و در شرایط جنگ اقتصادی کنونی، این تغییر کاربری ها می تواند اشتغالزایی ایجاد کند.
ولی الله چراغی با انتقاد از عدم پیشگیری سازمان جهادکشاورزی در این ارتباط یادآور شد: این دستگاه اجرایی از طرفی بعد از تغییر کاربری اقدام به شکایت می کند اما از سوی دیگر بطور شفاهی از متشاکی دفاع می کند.
نماینده تولید کنندگان شهرستان قروه هم در این نشست گفت: بانک ها با صنعت گران راه نمی آیند و قانون هایی که برای تسهیل کار تولید کنندگان وجود دارد را اجرا نمی کنند.
مهدی محمدی افزود: بانک وقتی وارد مشارکت می شود در سود و زیان سهیم است و نباید فقط به دنبال دریافت سود باشد.
مدیرعامل خانه صنعت، معدن و تجارت کردستان هم گفت: اداره ثبت بدون توجه به حسابرسی دقیق، به نظر بانک اجراییه صادر می کند که خلاف قوانین است.
عبدالله کاردانی افزود: تولید کننده به قوانین آگاهی ندارد اما انتظار می رود کسانی که آگاهی دارند او را آگاه کنند.
وی با انتقاد از بانک ها که بخشی از تسهیلات را نزد خود نگه می دارند، اظهار داشت: بانک اگر به عنوان مثال 500 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند 100 میلیون ریال آن را بدلیل کارمزد، بهره و موضوعات دیگر نزد خود نگه می دارد.
6108/9102


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
مقابله با اعتیاد در جامعه از مدارس و آموزشگاه ها شروع شود
12 هزار همپوشانی بیمه ای در خراسان شمالی رفع شد
قلدری های مرگ آفرین، نزاع های بی پایان
احراز محل سکونت مالک در انتقال خودرو ضروری است
42 زندانی جرائم غیر عمد در البرز آزاد شدند
600 زندانی در قزوین با عفو مقام معظم رهبری آزاد می شوند
لوازم خانگی احتکار شده در منزل شهروند زنجانی کشف و ضبط شد
محسن هاشمی:اشد مجازات برای 2 عضو شورای تهران درنظر گرفته اند
تعزیرات فعلا نمی تواند به بازار خودرو نظارت کند
ممانعت ضابطان پرونده محیط زیست از ارتباط کلامی وکلا با متهمان