59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی شناسایی شد

17:02 ۲۰ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 27 0
59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی  شناسایی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: پارسال یکهزار و 470 مورد بازرسی از آسانسورهای عمومی و دولتی استان انجام و 59 مورد دارای نقص فنی و خراب تشخیص داده شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا محمدرضا مروی مقدم روز سه شنبه در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان خراسان جنوبی افزود: سال گذشته برای بازرسی 490 آسانسور درخواست داده شد که میزان بازرسی های انجام شده 160 درصد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه آسانسورهای 47 دستگاه اجرایی، بیمارستان و بانک های استان مورد بازرسی قرار گرفت گفت: از این تعداد 25 دستگاه آسانسور دارای ایمنی، استاندارد و گواهی بازرسی، 17 دستگاه دارای آسانسورهایی با نقص فنی و پنج دستگاه با بازرسان همکاری نکرده یا دارای نقص بودند.
وی اظهار داشت: متاسفانه نبود ضمانت های اجرایی و محدودیت های موجود در ورود به حریم خصوصی استفاده کنندگان از آسانسور از یک سو و نبود فرهنگ بازرسی ادواری در سطح جامعه از سوی دیگر منجر به تحقق نیافتن بازرسی ادواری در سطح استان و کشور شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: در این زمینه پیشنهاد می شود سازمان های مربوط برای اقدام به بازرسی ادواری سالانه آسانسورهای منصوب به صورت اجباری در ساختمان های عمومی و اداری شامل دستگاه های اجرایی، دولتی، هتل ها، بیمارستان ها و مجتمع های تجاری تکلیف قانونی شوند.
تعامل بیشتر دادگستری استان و اداره کل استاندارد برای ممانعت از بهره برداری آسانسورهای ناایمن تا احراز شرایط استاندارد و به منظور حفاظت و صیانت از ایمنی شهروندان از دیگر پیشنهادات وی در این خصوص بود.
وی یادآور شد: همچنین باید به مدیران ساختمان دارای آسانسور مبنی بر مسئولیت های ایشان در برابر حوادث آسانسور و لزوم انجام بازرسی ادواری سالانه و سرویس و نگهداری ماهانه توسط شرکت های واجد شرایط اطلاع رسانی گسترده انجام شود.
دبیر کارگروه استانداردسازی بر همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر جلوگیری از فعالیت شرکت های نصاب فاقد مجوزهای قانونی تاکید کرد و افزود: پیشنهاد می شود بانک ها برای اعطای تسهیلات مسکن و صدور بیمه نامه منوط به اخذ گواهینامه بازرسی آسانسور ورود کنند.
مروی مقدم به دستورکار دوم این جلسه مبنی بر بازرسی از شهربازی ها، زمین های بازی و مهدهای کودک اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات یکصد و پنجمین اجلاس شورای عالی استاندارد در سال 83تجهیزات زمین بازی مستقر در پارک ها و مدارس (تولید، نصب و بهره برداری) و کنترل دوره ای آنها تجهیزات شهربازی ( طراحی و ساخت، تعمیر، نگهداری و بازرسی) مورد تصویب قرار گرفت.
وی بیان کرد: سال گذشته 75 مورد بازرسی از 95 مورد تجهیزات مهدهای کودک استان انجام و 51 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی ادامه داد: همچنین عدم انطباق های سازه ای 46 درصد، عدم انطباق های مربوط به تعمیر و نگهداری 41 درصد، عدم انطباق مربوط به مستندات هفت درصد، عدم ایمنی فضای داخلی مهدکودک 73 درصد و عدم انطباق نصب وسایل گازسوز 13 درصد گزارش شد.
مروی مقدم گفت: همچنین پارسال 27 مورد بازرسی از 201 مورد تجهیزات زمین های بازی استان انجام و 18 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی افزود: با توجه به نتایج به دست آمده از اجرای این طرح پیشنهاد می شود ادارات بهزیستی و آموزش و پرورش استان (در ارتباط با مهدهای کودک زیرنظر اداره آموزش و پرورش) به عنوان یک دستور سازمانی مهدهای کودک را ملزم به استانداردسازی تجهیزات زمین بازی موجود در مهدها کند.
مروی مقدم تاکید کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و مدیران مهدهای کودک هنگام تامین کالا فقط از تولیدکنندگان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد استفاده کند.
وی اظهار داشت: با توجه به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد و موافقت وزارت کشور بازه زمانی حداقل 2 ساله و بیشتر برای قرادادها باید در نظر گرفته شود و متقاضیان دارای گواهینامه بازرسی استاندارد برای تجهیزات شهربازی در اولویت برای تمدید قرار گیرد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

دستیابی به اهداف شعب با تسلط همکاران به خط مشی اعتباری میسر می‌شود
مدیرعامل بانک دی به همراه تعدادی از مدیران با بازدید از سه شعبه شرق تهران، ضمن گفت‌وگو با همکاران و مشتریان، بر جذب سپرده‌های ارزان‌قیمت و وصول مطالبات تاکید کرد.
حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری
بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار اشتغال در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال، تعداد سه هزار و ۹۵۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های حمایتی پرداخت کرده است.
پیشنهاد مذاکره با آمریکا موضع اصلاح‌طلبان نیست
نامه توصیه صد فعال سیاسی برای مذاکره مستقیم ایران و امریکا در شرایط فعلی، واکنش‌های مختلفی را بر انگیخته که می‌توان براساس همین واکنش‌ها موضوع را از زوایایی مختلف دید.
صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
هشدار رئیس جمهوری: سودجویان اقتصادی آماده برخورد قاطع مالیاتی باشند، ورود دادستان به پرونده ایرانشهر، هشدار درباره تشدید تغییر اقلیم در ایران و اجرای احکام اعدام محمد ثلاث و قاتل بنیتا از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.
خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*
سنندج - ایرنا - دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته با ایجاد 960 کیلومتر راه، شروع عملیات ساخت فرودگاه سقز و راه آهن همدان - سنندج خیز بلندی برای توسعه شبکه حمل و نقل این استان برداشته است.
نوسانات دمایی ارمغان خشکسالی در کرمان
کرمان - ایرنا -مسافری که حدود 2 دهه میهمان کرمان است و انگار قصد رفتن ندارد این بار نوسانات دمایی است که به بخش عظیمی از محصولات کشاورزی استان خسارت زده و اقتصاد کرمان را با چالش مواجه کرده است.
معلولان و مسیر ناهموار دسترسی به اماکن شهری
قزوین -ایرنا- سختی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، نبود پیاده روها و سرویس های بهداشتی مناسب و مشکل ورود به ساختمان های عمومی و ادارات تنها بخشی از مصائب معلولان، جانبازان و سالمندان در استفاده از خدمات شهری به شمار می رود.
ورود 310 هزار تن گندم تولیدی زنجان به زنجیره غذایی
زنجان - ایرنا - بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی جهاد کشاورزی زنجان، در سال زراعی جاری 310 هزار تن محصول راهبردی گندم با 24 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان تولید و وارد زنجیره غذایی می شود.
1533پایگاه تابستانی دانش آموزی سازماندهی شد
کرج - ایرنا- قائم مقام سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ، یک هزار و533 پایگاه تابستانی در کشور سازماندهی شده است.
رقابت های ووشو دانشجویان کشور در زاهدان آغاز شد
زاهدان - ایرنا - دومین دوره رقابت های ووشو دانشجویان کشور از امروز /سه شنبه/ به مدت 2 روز به میزبانی زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان آغاز شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

4 تن در حادثه تیراندازی در سوئد زخمی شدند
تهران - ایرنا - پلیس سوئد عصر دوشنبه در بیانیه ای از زخمی شدن چهار تن در جریان تیراندازی در مالمو، سومین شهر بزرگ این کشور، خبر داد.
بکرترین منطقه تالش- عکس
شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.
راه های کنترل دیابت را بشناسید
در دیابت، سرعت و توانایی بدن در استفاده و سوخت و ساز کامل گلوکز کاهش می یابد به همین دلیل میزان قندخون افزایش یافته که به آن هایپرگلیسمی می گویند.
استراتژی جالب انصارالله در ورودی‌های شهر الحدیده
تلاش‌های امارات و عربستان برای سیطره بر فرودگاه الحدیده ناکام مانده و نیروهای انصارالله برای ممانعت از پیشروی نیروهای متخاصم خندق‌هایی را در مسیرها حفر کرده‌ و ورودی‌های شهر را با خاکریز و موانع بتنی و خندق بسته‌اند.
کین بهترین بازیکن دیدار انگلیس - تونس شد
کاپیتان تیم ملی انگلیس به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیمش برابر تونس انتخاب شد.
خیز بلند دولت در توسعه شبکه حمل و نقل - عبدالله رحمانی*
آسفالت جاده 100کیلومتری از ضرورت های توسعه سردشت و بوکان است
اعتبار طرح های راهسازی کهگیلویه و بویراحمد10هزار میلیارد است
خورهای بندرعباس زیبا سازی شوند
جاده قزوین-کلاچای دارای ردیف اعتباری است
شهر بحران خیز اهواز، بی نصیب از سوله های مدیریت بحران
16 پروژه با کمک بخش خصوصی در رشت اجرا می شود
شورای فنی آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را کسب کرد
80درصد راه های خاکی شهرستان اهواز در غیزانیه است
طرح هادی 190 روستای زنجان بازنگری شد