59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی شناسایی شد

17:02 ۸۰ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 94 0
59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی  شناسایی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: پارسال یکهزار و 470 مورد بازرسی از آسانسورهای عمومی و دولتی استان انجام و 59 مورد دارای نقص فنی و خراب تشخیص داده شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا محمدرضا مروی مقدم روز سه شنبه در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان خراسان جنوبی افزود: سال گذشته برای بازرسی 490 آسانسور درخواست داده شد که میزان بازرسی های انجام شده 160 درصد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه آسانسورهای 47 دستگاه اجرایی، بیمارستان و بانک های استان مورد بازرسی قرار گرفت گفت: از این تعداد 25 دستگاه آسانسور دارای ایمنی، استاندارد و گواهی بازرسی، 17 دستگاه دارای آسانسورهایی با نقص فنی و پنج دستگاه با بازرسان همکاری نکرده یا دارای نقص بودند.
وی اظهار داشت: متاسفانه نبود ضمانت های اجرایی و محدودیت های موجود در ورود به حریم خصوصی استفاده کنندگان از آسانسور از یک سو و نبود فرهنگ بازرسی ادواری در سطح جامعه از سوی دیگر منجر به تحقق نیافتن بازرسی ادواری در سطح استان و کشور شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: در این زمینه پیشنهاد می شود سازمان های مربوط برای اقدام به بازرسی ادواری سالانه آسانسورهای منصوب به صورت اجباری در ساختمان های عمومی و اداری شامل دستگاه های اجرایی، دولتی، هتل ها، بیمارستان ها و مجتمع های تجاری تکلیف قانونی شوند.
تعامل بیشتر دادگستری استان و اداره کل استاندارد برای ممانعت از بهره برداری آسانسورهای ناایمن تا احراز شرایط استاندارد و به منظور حفاظت و صیانت از ایمنی شهروندان از دیگر پیشنهادات وی در این خصوص بود.
وی یادآور شد: همچنین باید به مدیران ساختمان دارای آسانسور مبنی بر مسئولیت های ایشان در برابر حوادث آسانسور و لزوم انجام بازرسی ادواری سالانه و سرویس و نگهداری ماهانه توسط شرکت های واجد شرایط اطلاع رسانی گسترده انجام شود.
دبیر کارگروه استانداردسازی بر همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر جلوگیری از فعالیت شرکت های نصاب فاقد مجوزهای قانونی تاکید کرد و افزود: پیشنهاد می شود بانک ها برای اعطای تسهیلات مسکن و صدور بیمه نامه منوط به اخذ گواهینامه بازرسی آسانسور ورود کنند.
مروی مقدم به دستورکار دوم این جلسه مبنی بر بازرسی از شهربازی ها، زمین های بازی و مهدهای کودک اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات یکصد و پنجمین اجلاس شورای عالی استاندارد در سال 83تجهیزات زمین بازی مستقر در پارک ها و مدارس (تولید، نصب و بهره برداری) و کنترل دوره ای آنها تجهیزات شهربازی ( طراحی و ساخت، تعمیر، نگهداری و بازرسی) مورد تصویب قرار گرفت.
وی بیان کرد: سال گذشته 75 مورد بازرسی از 95 مورد تجهیزات مهدهای کودک استان انجام و 51 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی ادامه داد: همچنین عدم انطباق های سازه ای 46 درصد، عدم انطباق های مربوط به تعمیر و نگهداری 41 درصد، عدم انطباق مربوط به مستندات هفت درصد، عدم ایمنی فضای داخلی مهدکودک 73 درصد و عدم انطباق نصب وسایل گازسوز 13 درصد گزارش شد.
مروی مقدم گفت: همچنین پارسال 27 مورد بازرسی از 201 مورد تجهیزات زمین های بازی استان انجام و 18 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی افزود: با توجه به نتایج به دست آمده از اجرای این طرح پیشنهاد می شود ادارات بهزیستی و آموزش و پرورش استان (در ارتباط با مهدهای کودک زیرنظر اداره آموزش و پرورش) به عنوان یک دستور سازمانی مهدهای کودک را ملزم به استانداردسازی تجهیزات زمین بازی موجود در مهدها کند.
مروی مقدم تاکید کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و مدیران مهدهای کودک هنگام تامین کالا فقط از تولیدکنندگان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد استفاده کند.
وی اظهار داشت: با توجه به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد و موافقت وزارت کشور بازه زمانی حداقل 2 ساله و بیشتر برای قرادادها باید در نظر گرفته شود و متقاضیان دارای گواهینامه بازرسی استاندارد برای تجهیزات شهربازی در اولویت برای تمدید قرار گیرد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

درگیری شدید سری آ. و لالیگا بر سر مودریچ
باشگاه اینترمیلان قصد دارد از خاویر تباس، رئیس لالیگا به خاطر صحبت های اخیرش راجع به موضوع انتقال مودریچ به اینتر شکایت کند.
مدعی جدید آقای گلی لیگ برتر
تیم فوتبال استقلال خوزستان در حالی در آبادان موفق شد صنعت نفت را با نتیجه ۲-۲ متوقف کند که هر دو گل این تیم را پدیده آنها، وحید خشتان به ثمر رساند.
بازگشت دو ستاره سرباز به ترکیب تراکتور
دو ستاره سرباز تراکتورسازی بعد از دو بازی غیبت بار دیگر برای تیم شان به میدان رفتند.
بازگشت جنجالی آل کثیر به جدول گلزنان
مهاجم گلزن نفت که در پیکان کمتر فرصت بازی پیدا کرده بود توانست از دقایق حضورش بهترین استفاده را برده و با گلزنی نشان دهد که امسال هم می تواند از گلزنان خوب لیگ باشد.
درخشان: پرسپولیس بازی‌ساز ندارد
سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید این تیم بازسازی مناسب ندارد.
کی‌روش گزینه جدید سرمربیگری تیم ملی مکزیک
سرمربی تیم ملی ایران به فهرست گزینه‌های هدایت ازتک‌ها اضافه شده است.
تیم منتخب هفته چهارم لیگ برتر
مربیان لیگ برتری بازیکنان منتخب هفته چهارم را برای حضور در تیم هفته، معرفی کردند.
تمرین ریکاوری بازیکنان امید در زمین گلف
تمرین تیم امید کشورمان صبح امروز ساعت 10 صبح به وقت محلی در زمین گلف "جی با با چی کارا" پیگیری شد و همه نفرات زیر نظر کرانچار، شاهرودی، بختیاری زاده و ماجدی تمرین کردند.
اوسپینا به ناپولی پیوست
دروازه‌بان ملی‌پوش و کلمبیایی تیم فوتبال آرسنال با عقد قراردادی قرضی به ناپولی پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گیلان قهرمان اسپوکس مردان و زنان کشور شد
گرگان – ایرنا – مسابقات اسپوکس کشور با قهرمانی مطلق تیم گیلان در دو بخش مردان و زنان در گرگان مرکز استان گلستان به کار خود پایان داد.
از افزایش نرخ سود بانکی تا خشم آمریکا- پیشخوان
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی کشور که صبح امروز(شنبه؛ 27 مردادماه) عرضه می‌شود را مشاهده می‌کنید.
استفاده از پابند الکترونیکی جایگزین مجازات حبس می شود
تهران- ایرنا- مدیرکل زندان های استان تهران، با بیان اینکه پارسال تنها یک نفر از پابند الکترونیکی استفاده کرد، اظهار داشت: امسال 50 زندانی زندان های استان تهران از پابندهای الکترونیکی به منظور اجرای مجازات جایگزین حبس استفاده می کنند.
پاکزاد: تلاشمان کسب مدال تیمی کامپوند در جاکارتاست
مربی تیم ملی کامپوند زنان و مردان گفت: هرچند بالا بودن رطوبت در اندونزی کار را برای کمانداران سخت خواهد کرد، اما تلاش خواهیم کرد در بخش تیمی روی سکو قرار بگیریم.
بدنساز تیم ملی قایقرانی: پاروزنان پرچم‌دار مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی هستند
اروند درویش با اشاره به شرایط خوب ملی‌پوشان قایقرانی در بازی‌های آسیایی گفت: تمرین‌های بدنسازی و فنی خوب شرایط قایقران‌ها را به نقطه ایده‌آل رسانده و حالا همه منتظر مدال‌های رنگارنگ از پاروزنان هستیم.
بلیت هواپیما گران نخرید
احداث و گسترش ساختمان های اداری امسال ممنوع است
صادرات از بنادر کشور در 4 ماهه امسال 10 درصد افزایش یافت
شبکه ریلی ایران به کشورهای شرق مدیترانه وصل می شود
38 طرح آبرسانی روستایی در آذربایجان غربی افتتاح می شود
بزرگراه تمرچین - نقده تا سه سال آینده به اتمام می رسد
کمربندی سوم دهدشت با 155 میلیارد ریال اعتبار ساخته می شود
24 هزار راننده باری در آذربایجان غربی فعالیت می کنند
هزینه مرمت جاده ها با اعتبارات راهداری همخوانی ندارد
طرح هادی شهر تازیان پایین بندرعباس به تصویب رسید