59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی شناسایی شد

17:02 ۱۴۲ روز و ۱۱ ساعت پیش ایرنا 156 0
59 آسانسور دارای نقص در خراسان جنوبی  شناسایی شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: پارسال یکهزار و 470 مورد بازرسی از آسانسورهای عمومی و دولتی استان انجام و 59 مورد دارای نقص فنی و خراب تشخیص داده شد.

ایرنا

به گزارش ایرنا محمدرضا مروی مقدم روز سه شنبه در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان خراسان جنوبی افزود: سال گذشته برای بازرسی 490 آسانسور درخواست داده شد که میزان بازرسی های انجام شده 160 درصد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه آسانسورهای 47 دستگاه اجرایی، بیمارستان و بانک های استان مورد بازرسی قرار گرفت گفت: از این تعداد 25 دستگاه آسانسور دارای ایمنی، استاندارد و گواهی بازرسی، 17 دستگاه دارای آسانسورهایی با نقص فنی و پنج دستگاه با بازرسان همکاری نکرده یا دارای نقص بودند.
وی اظهار داشت: متاسفانه نبود ضمانت های اجرایی و محدودیت های موجود در ورود به حریم خصوصی استفاده کنندگان از آسانسور از یک سو و نبود فرهنگ بازرسی ادواری در سطح جامعه از سوی دیگر منجر به تحقق نیافتن بازرسی ادواری در سطح استان و کشور شده است.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان جنوبی گفت: در این زمینه پیشنهاد می شود سازمان های مربوط برای اقدام به بازرسی ادواری سالانه آسانسورهای منصوب به صورت اجباری در ساختمان های عمومی و اداری شامل دستگاه های اجرایی، دولتی، هتل ها، بیمارستان ها و مجتمع های تجاری تکلیف قانونی شوند.
تعامل بیشتر دادگستری استان و اداره کل استاندارد برای ممانعت از بهره برداری آسانسورهای ناایمن تا احراز شرایط استاندارد و به منظور حفاظت و صیانت از ایمنی شهروندان از دیگر پیشنهادات وی در این خصوص بود.
وی یادآور شد: همچنین باید به مدیران ساختمان دارای آسانسور مبنی بر مسئولیت های ایشان در برابر حوادث آسانسور و لزوم انجام بازرسی ادواری سالانه و سرویس و نگهداری ماهانه توسط شرکت های واجد شرایط اطلاع رسانی گسترده انجام شود.
دبیر کارگروه استانداردسازی بر همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر جلوگیری از فعالیت شرکت های نصاب فاقد مجوزهای قانونی تاکید کرد و افزود: پیشنهاد می شود بانک ها برای اعطای تسهیلات مسکن و صدور بیمه نامه منوط به اخذ گواهینامه بازرسی آسانسور ورود کنند.
مروی مقدم به دستورکار دوم این جلسه مبنی بر بازرسی از شهربازی ها، زمین های بازی و مهدهای کودک اشاره کرد و گفت: براساس مصوبات یکصد و پنجمین اجلاس شورای عالی استاندارد در سال 83تجهیزات زمین بازی مستقر در پارک ها و مدارس (تولید، نصب و بهره برداری) و کنترل دوره ای آنها تجهیزات شهربازی ( طراحی و ساخت، تعمیر، نگهداری و بازرسی) مورد تصویب قرار گرفت.
وی بیان کرد: سال گذشته 75 مورد بازرسی از 95 مورد تجهیزات مهدهای کودک استان انجام و 51 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی ادامه داد: همچنین عدم انطباق های سازه ای 46 درصد، عدم انطباق های مربوط به تعمیر و نگهداری 41 درصد، عدم انطباق مربوط به مستندات هفت درصد، عدم ایمنی فضای داخلی مهدکودک 73 درصد و عدم انطباق نصب وسایل گازسوز 13 درصد گزارش شد.
مروی مقدم گفت: همچنین پارسال 27 مورد بازرسی از 201 مورد تجهیزات زمین های بازی استان انجام و 18 مورد منجر به جمع آوری تجهیزات شد.
وی افزود: با توجه به نتایج به دست آمده از اجرای این طرح پیشنهاد می شود ادارات بهزیستی و آموزش و پرورش استان (در ارتباط با مهدهای کودک زیرنظر اداره آموزش و پرورش) به عنوان یک دستور سازمانی مهدهای کودک را ملزم به استانداردسازی تجهیزات زمین بازی موجود در مهدها کند.
مروی مقدم تاکید کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و مدیران مهدهای کودک هنگام تامین کالا فقط از تولیدکنندگان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد استفاده کند.
وی اظهار داشت: با توجه به پیشنهاد سازمان ملی استاندارد و موافقت وزارت کشور بازه زمانی حداقل 2 ساله و بیشتر برای قرادادها باید در نظر گرفته شود و متقاضیان دارای گواهینامه بازرسی استاندارد برای تجهیزات شهربازی در اولویت برای تمدید قرار گیرد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

۸۹ حضور کی‌روش روی نیمکت ایران- ادامه پیروزی‌های کم گل!
۸۹ حضور رسمی و غیر رسمی کارلوس کی‌روش بر روی نیکمت تیم ملی ایران با برتری نزدیک برابر بولیوی به پایان رسید تا ملی پوشان دومین برد خودشان را بعد از جام جهانی به دست بیاورند.
تراکتورسازی به دنبال انتقام از برزیلی‌ها در آبادان
در تنها دیدار هفته نهم لیگ برتر فوتبال در روز شنبه، تراکتورسازی در ورزشگاه تختی آبادان مهمان صنعت نفت این شهر خواهد بود.
گلاره و آرزویی که محقق شد
گلاره ناظمی داور بین المللی ایرانی با ابراز خوشحالی از قضاوت در المپیک جوانان گفت: تمام تلاشم را کردم که عملکرد خوبی داشته باشم.
سامانه سماح تا ۲ روز قبل از اربعین باز است
مدیرکل حج و زیارت استان خوزستان گفت: فرادی که قصد زیارت اربعین را دارند می‌توانند تا دو روز قبل از اربعین برای ثبت نام در سامانه سماح اقدام کنند.
آیا سربازی ۲۴ ماه می‌شود؟
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره طول مدت خدمت سربازی ارائه کرد.
مشکل ساده‌ای که برای توسعه باید حل شود...
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری، فرهنگ سازی و آموزش شهروندی را گام موثری در اجرای تفکیک زباله از مبداء دانست و اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر نیازمند مشارکت عمومی شهروندان است.
حذف کراوات از بیلبورد تبلیغاتی در بابل!
بابلی ها در اقدامی، کراوات مرد خارجی را از روی بیلبورد تبلیغاتی بعد از دو هفته منهدم کردند.
آخرین وضعیت ˮسرطانˮ در کشور - احداث ۱۳۷ مرکز جدید تشخیص سریع بیماری
رییس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت، ضمن ارائه آمار بروز سرطان در ایران به ویژه زنان ایرانی و سرطان‌های شایع در آن‌ها، از احداث ۱۳۷شبکه‌ ملی مراقبتی در کشور با عنوان مراکز تشخیص زودهنگام سرطان خبر داد.
نماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد گفت: دنیا نباید اجازه دهد که زورگویی آمریکا و جنایات اسرائیل موجب تضییع بیشتر حقوق فلسطینیان گردد.
مذاکره ترکیه با آمریکا برای معافیت از تحریم ایران
نمایندگان بزرگترین پالایشگاه نفت خام ترکیه برای مذاکره درباره معافیت از تحریم های علیه ایران به آمریکا سفر کردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
۸۹ حضور کی‌روش روی نیمکت ایران- ادامه پیروزی‌های کم گل!
۸۹ حضور رسمی و غیر رسمی کارلوس کی‌روش بر روی نیکمت تیم ملی ایران با برتری نزدیک برابر بولیوی به پایان رسید تا ملی پوشان دومین برد خودشان را بعد از جام جهانی به دست بیاورند.
تراکتورسازی به دنبال انتقام از برزیلی‌ها در آبادان
در تنها دیدار هفته نهم لیگ برتر فوتبال در روز شنبه، تراکتورسازی در ورزشگاه تختی آبادان مهمان صنعت نفت این شهر خواهد بود.
پرواز تهران - بوشهر در شیراز فرود آمد
551 میلیارد ریال به شهرداری و دهیاری های استان پرداخت شد
آخوندی خواستار ورود مجلس به اظهار نظر سخنگوی شورای نگهبان شد
وزیر ارتباطات: زائران اربعین از سیم کارت عراقی استفاده کنند
پای حرف دل اعضای شوراهای شهر استان فارس
دستگاه اندازه گیری تشعشع الکترومغناطیسی  رونمایی شد
راه های کشور زیرپوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرد
الزام های پدافند غیرعامل در طرح های عمرانی باید رعایت شوند
2500 طرح عمرانی در فارس در حال اجرا است
جاده های ایران زیر پوشش اینترنت نسل 4 قرار می گیرند