روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در ایلام مطلوب نیست

15:04 ۱۴۲ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 186 0
روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در ایلام مطلوب نیست

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی برای طرح های اشتغالزایی و رونق تولید در استان مناسب نیست، باید در این زمینه با همت مضاعف اقدام و از سرمایه گذاران ذیصلاح و کارآفرینان واقعی حمایت شود.

ایرنا

در نشست کارگروه پیگیری جذب اعتبارات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر استان، بیان شد که از تعداد 193 طرح تولیدی پیشنهادی و ارجاعی اشتغال فراگیر به بانک های عامل استان تنها هفت مورد برای دریافت تسهیلات شده معرفی شده اند و سایر طرح های پیشنهادی توسط بانک ها بنا به دلایلی چون داشتن معوقعه بانکی شرایط دریافت اخذ تسهیلات را نداشته اند.
به گزارش ایرنا، ایوب درویشی روز سه شنبه در نشست کارگروه پیگیری جذب اعتبارات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر استان، بر لزوم تعیین تکلیف طرح تولیدی ارجاعی به بانک های عامل تاکید کرد و گفت: کسانیکه دارای معوقات بانکی هستند در آخر لیست اخذ تسهیلات قرار داده شوند و افرادیکه طرح های آنها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی استان تعیین تکلیف شده اند باید بدون مانع از تسهیلات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه طرح هایی اجرایی ارائه شده باید توجیه اقتصادی داشته باشند، افزود: تمامی ساختار مربوط به این پروژه ها باید با کمک و تصمیم دستگاه اجرایی تخصصی انجام گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام خواستار بررسی عملکرد بانک های استان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر شد و اضافه کرد: در اسرع وقت کمیته نظارت در بانک های عامل استان مستقر و روند پرونده های ارجاعی به این بانک ها را در ارائه تسهیلات بررسی و بیان کند.
درویشی تاکید کرد: نشست هایی که برای بررسی موانع و تسریع در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر برگزار می شود باید همراه با خروجی مناسب باشد، میز دستگاه های اجرایی تخصصی با بانک ها باید هر هفته تشکیل و کمیته نظارت نیز گزارش کلی ارائه کند.
وی اضافه کرد: باید قبل از برگزاری نشست بعدی کارگروه، میزان خروجی تغییرات بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و فراگیر مشخص و بیان شود.
معاون استاندار ایلام اظهار کرد: راهبرد ایجاد شغل در استان ایلام رونق بخشی به تولید و اشتغالزایی از این مسیر است، مهمترین حلقه در زنجیره تولید ارزش بازار است که این کار مهم باید توسط نهادهای توسعه ای انجام گیرد چرا که این نهادها هم می توانند آموزش و توانمندی سازی را در محیط های روستایی اجرا کنند.
درویشی افزود: در این حوزه ضریب مشارکت در استان ایلام بسیار پائین است، این مهم باید برطرف شود و در این خصوص تیمی متشکل از گروه های تسهیل گر دعوت و تشکیل شود.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: تمام تلاش ما باید این باشد که به سمتی حرکت کنیم که زنجیره ارزش ایجاد و حلقه های تولید شکل و تکمیل گردد، نهاد های توسعه های می توانند در این زمینه نقش بسزایی را ایفا کنند.
3032/6119


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

هفتمی کاروان ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸
سومین دوره بازیهای المپیک جوانان در حالی در بوینس آیرس آرژانتین خاتمه یافت که کاروان ورزشی ایران با کسب 7 مدال طلا،3نقره و 4برنز و صعود 17 پله ای نسبت به دوره قبل در رده هفتم این بازیها جای گرفت.
بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
ساموئل اتوئو سفیر لالیگا شد
ساموئل اتوئوی کامرونی به عنوان سفیر جدید لیگ دسته اول اسپانیا برگزیده شد.
انصاری‌فرد همچنان منتظر ویزای کار انگلیس
باشگاه المپیاکوس یونان خبری درباره شرایط ملی‌پوش ایرانی پیشین خود منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بنی‌تمیم: یوروی ۱۳ هزار تومانی گرفتیم
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهند، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.
کلمنت: مصدومیت عزت‌اللهی تاسف‌برانگیز است
پائول کلمنت، سرمربی ۴۶ ساله تیم فوتبال ردینگ انگلیس، مصدومیت سعید عزت‌اللهی در تمرین‌های گروهی تیم ملی ایران را تاسف‌برانگیز خواند.
بیش از یکهزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی جذب شد
آبخیزداری حوزه سدهای خراسان شمالی 34میلیارد ریال اعتبار دارد
پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را از عرصه بیرون می کند
دلال‌های دلار مزاحم ترند یا دستفروش ها
حاجی بابایی: وضعیت پتروشیمی های کشور مبهم است
70 درصد اسناد خزانه باید جذب شود
نرخ ارزهای خارجی در بازار ترکیه سقوط کرد
بانک کشاورزی کردستان 678 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد
اشتیاق مازندرانی ها برای بورس بازی این هفته کاهش یافت
آیا نفت 75 دلاری در بورس خریدار دارد