13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

16:13 ۱۴۱ روز پیش ایرنا 118 0
13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

تهران - ایرنا – 13 نماینده مجلس در تذکری به وزیران آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس آموزش و پرورش شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تذکرهای کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
وی گفت: عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به رییس جمهور در خصوص عوارض خروج از کشور مرزنشینان و دانشجویان تذکر داد.
عضو هیت رییسه مجلس افزود: همچنین شریف پور و اکبر رنجبرزاده به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته در سال 96 اعم از پاداش پایان خدمت و مرخصی تذکر دادند.
وی ادامه داد: شریف پور همچنین در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار اقدام عاجل در ارتباط با اماکن ورزشی شهری و روستایی 4 شهرستان ماکو، چالدران، پلدشت و شوط شد.
رنجبرزاده یادآور شد: روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا هم به اتفاق 12 نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس ناحیه 2 آموزش و پرورش شدند.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: همچنین سید قاسم جاسمی هم به وزیر آموزش و پرورش درباره عدم نظارت وزیر و همکاران وی که باعث فاجعه ای ناگوار و غیراخلاقی در یکی از مدارس تهران شده، تذکر داد.
وی اضافه کرد: سید جواد ساداتی نژاد، سید جواد ابطحی، حسینعلی حاجی دلیگانی، احمد سالک، حمیدرضا فولادگر، سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در انتصاب رئیس آموزش و پرورش کاشان و مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تذکر دادند.
عضو هیات رییسه مجلس بیان کرد: سید جواد ساداتی نژاد همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم رعایت حق کارگران کاشانی در احداث بیمارستان تامین اجتماعی کاشان علیرغم وعده 15 ساله تذکر داد.
وی یادآور شد: شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی درباره تبعیض در پرداخت حقوق و سایر مزایا بین نیروهای خدماتی و شرکتی فرودگاه های کشور و دیگر نیروهای قراردادی تذکر داد.
رنجبرزاده گفت: شهاب نادری در تذکری به رییس جمهوری خواستار تعیین تکلیف نیروهای قرارداد مستقیم با سابقه بالا دارای رشته های مربوط شد.
وی خاطرنشان کرد: داود محمدی به وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص رسیدگی به درخواست های رانندگان حمل و نقل مبنی بر افزایش منطقی کرایه حمل کالا، نظارت بر اخذ کارمزد شرکت های حمل و نقل، ایجاد واحدهای نوبت نویسی، پیشگیری از سوءاستفاده شرکت های حمل و نقل از بیمه مسئولیت مدنی و بازنگری در قوانین بیمه تامین اجتماعی درخصوص سهم راننده و سختی کار رانندگان حمل و نقل و مسافر و از کارافتادگی و بازنشستگی آنها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: حسین نیاز آذری در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار نظارت بیشتر بر مسابقات ورزشی از جمله فوتبال و همچنین عملکرد فدراسیون فوتبال شد.
وی بیان کرد: رامین نورقلی پور به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی عاجل به کمبود آب شرب تعداد بالایی از روستاهای شمالی و شرق استان گلستان تذکر داد.
رنجبرزاده تاکید کرد: حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان در تذکری به وزیر نیرو خواستار کنترل برداشت آب به صورت خلاف و مازاد بر سهمیه در این شهر شد.
وی اضافه کرد: حسینعلی حاجی دلیگانی هم به وزیر کشور درخصوص ضرورت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز با توجه به تعهدات وی در خردادماه سال 96 در مجلس شورای اسلامی تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: نادر قاضی پور در تذکری به وزیر دادگستری خواستار ایجاد تمهیدات لازم به منظور حفظ جان وکلای دادگستری شد.
وی افزود: سید ابوالفضل موسوی بیوکی به اتفاق آقایان تابش، دهقانی فیروزآبادی، صباغیان و 5 تن از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص تامین امنیت خطوط انتقال برق و آب یزد تذکر دادند.
رنجبرزاده بیان کرد: مجید کیانپور هم به رییس جمهوری درخصوص دستور موکد به رییس سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان امور عشایر کشور به منظور جلوگیری از تخریب و احداث جاده مواصلاتی به دریاچه گهر اشترانکوه لرستان تذکر داد.
وی ادامه داد: ناهید تاج الدین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص عدم اجرای طرح بیمه بازنشستگان فراگیر برای ایرانیان در راستای اصل 29 قانون اساسی و همچنین در مورد اجرای ماده 96 قانون کار در مورد کارگاه های ساختمانی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در این کارگاه ها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: علی اکبری نماینده بجنورد هم در تذکری به رییس جمهوری خواستار توجه مسئولان اجرایی به تعطیلی پروازهای فرودگاه بجنورد شد.
رنجبرزاده گفت: حسن نوروزی به وزیر دادگستری درخصوص عدم تجلیل از قضاتی که به مجازات های جایگزین حبس روی می آورند، تذکر داد.
وی بیان کرد: جلال محمودزاده در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به وضعیت نامساعد مرغداران کشور شد.

***تذکرات شفاهی نمایندگان
ابوالفضل حسن‌بیگی در نشست علنی امروز سه‌شنبه مجلس با استناد به ماده 79 آئین نامه داخلی مجلس در تذکری، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد، نمایندگان مجلس نیز انتظار دارند که این لایحه در کمیسیون بررسی و نظرات نمایندگان در آن لحاظ شود سپس به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاید.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در کمیسیون بارها بحث کرده‌ایم که نیاز است وزیران امور خارجه، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور و اطلاعات و همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند و نظر خود را نسبت به این لایحه بسیار مهمی که در ابعادی استکباری است نظر دهند.
حسن بیگی افزود: اما متاسفانه در دو جلسه هیچ یک از مسئولین در کمیسیون حضور پیدا نکردند و نماینده فرستادند و برخی نمایندگان آنها در جلسات دو پهلو صحبت کردند و در نهایت در تصمیم‌گیری گفتند که ما مجبوریم و واجب است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما بر اساس مقررات، سه هفته وقت داریم اما سوال این است که چرا تا این میزان فشار آورده می‌شود و تعجیل می‌کنند بر اینکه ما در یک جلسه تصمیم‌گیری کنیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه آقایی اعلام می‌کند در کمیسیون امنیت آبستراکسیون کرده‌اند و از کمیسیون خارج شده‌اند و تهمت به نمایندگان مجلس می‌زند و 5 نفر دیگر تهمت می‌زنند مسئله بسیار مهمی است.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید می کنم نباید با سرنوشت مملکت بازی شود، وقت کافی وجود دارد اجازه دهید وزیران و دبیر شورای امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کند تا کمیسیون بتواند عاقلانه تصمیم‌گیری کند.

** آبستراکسیون تخلف است
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: دو روز پیش اتفاقی در کمیسیون امنیت ملی افتاد. برخی از همکاران در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم آبستراکسیون (نصاب شکنی) کردند، اگر این روش آبستراکسیون تخلف نیست به ما هم یاد بدهید در صحنه های مختلف برای مقابله با جریان مخالف، آبستراکسیون کنیم.
وی خطاب به مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را بر عهده داشت، اظهار داشت: آبستراکسیون یک تخلف است که باید پیگیری شود، شما در هیات نظارت بر تخلفات هستید و باید این موضوع را پیگیری کنید.

** مسوولان از گفتاردرمانی پرهیز کنند
در ادامه حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: جلسه ای با حضور رئیس مجلس در خصوص آب داشتیم که وزیر نیرو در آن جلسه پاسخ هایی را مطرح کردند که بیشتر شبیه به گفتاردرمانی بود.
وی افزود:7 ماه است که کشاورزان منتظر آب پاییز خود هستند که البته سال گذشته نیز این سهم را دریافت نکردند.
کامران تاکید کرد: جلسات مشترک مجلس و وزارت نیرو در خصوص آب را مستمرا تشکیل دهید تا تعیین تکلیف شود.

** به بازنگری در حقوق بازنشستگان توجه شود
در ادامه فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: تا چه زمانی باید آموزش و پرورش را در اولویت دهم قرار دهیم، تا چه زمان به منزلت و شأن همکاران فرهنگی به صورت مطلوب توجه نشود؟
وی ادامه داد: باید در حقوق بازنشستگان و تأمین نیازهای آنان بازنگری شود؛ با توجه به شرایط خاص وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به موارد مذکور اولویت اول دولت باشد.
اولاد قباد در خصوص آسیب‌های اجتماعی مدارس اشاره کرد و گفت: متأسفانه بر اساس شاخص‌ها با کسری نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شامل مربی و مشاور مواجه هستیم؛ به ازای 288 دانش آموز در مقطع ابتدایی باید یک مشاور وجود داشته باشد اما تعداد مشاوران صفر است.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: به ازای هر 96 دانش آموز باید یک مربی پرورشی داشته باشیم اما در حال حاضر به ازای 288 دانش آموز یک مربی پرورشی وجود دارد که متأسفانه باعث آسیب های اجتماعی در مدارس می‌شود و بسیاری از کارشناسان آموزشی ریشه آسیب‌های اجتماعی در مدارس را کمرنگ شدن مباحث تربیتی و مشاوره‌ای می‌دانند که امیدوارم به این موضوعات رسیدگی شود.
سیام**9314**1449 **1058


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

تولید حافظه USB مجهز به اسکنر اثر انگشت
یک شرکت تجاری حافظه فلاش یو اس بی ۳ جدیدی عرضه کرده که با شناسایی اثر انگشت افراد امکان دسترسی آنها به محتوای حافظه را فراهم می کند.
پخش زنده مراسم قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک‌ انصار
بانک‌ انصار مراسم قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه خود را از صفحه رسمی اینستاگرام این بانک به صورت زنده پخش می‌کند.
نگران رسید کاغذی تراکنش‌های بانک ملی ایران نباشید
یکی از دغدغه‌های مشتریان بانک‌ها، چگونگی نگهداری رسید هر تراکنش است؛ بانک ملی ایران این مشکل را برای مشتریان خود به شکل ویژه‌ای حل کرده است.
برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی
همایش پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت روز تربیت بدنی روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۹۷ در ورزشگاه تختی برگزار می‌شود.
بخاری گازی با دودکش یا بخاری گازی بدون دودکش به همراه آخرین قیمت ها
امروزه بخاری های گازی یکی از مهمترین وسایل گرمایشی در کشور ما محسوب می‌شوند که یکی از دلایل اصلی آن دسترسی گسترده به منبع گاز در کشور و ارزان بودن نسبی آن نسبت به سایر منابع انرژی از جمله برق و بخاری های برقی است.
این بار شایعه فوت مشایخی از کجا آب می‌خورد؟
دفعات قبل که شایعه فوت جمشید مشایخی منتشر شد، پای کانال‌های تلگرامی به‌ عنوان شایعه‌ساز وسط کشیده شد اما این بار یک کارشناس شبکه‌های اجتماعی می‌گوید که چند سایت مطرح نخستین بار این خبر را منتشر کرده‌اند.
قرار بود اینجا زندگی بیاید
پارک حقانی و محله هرندی در دروازه غار، بخشی آسیب‌دیده در منطقه ١٢ تهران است که بعد از گذشت چند سال از برنامه‌های مختلف برای بهبود وضعیتش، همچنان مشکلات فراوانی دارد.
رسانه‌ها و امید به مدیریت شهری
برای آن که گفتمان حاکم بر مدیریت شهری بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد نیاز به مدیریتی باثبات است و آنچه که در مقطع فعلی مهم است، تقویت همبستگی و وفاق حاکم بر مدیریت شهری است.
آغاز یک راه جدید در فوتبال ایران؟
ورود تعدادی از بانوان به ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار دوستانه ایران و بولیوی گام مهمی بود اما نباید فکر کرد تنها صدور مجوز مسوولان برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها کافی است.
پیامدهای بازگشت به لیست سیاه FATF
تایید و تصویب قوانین مربوط به FATF همچنان در رفت و آمد است و بعید نیست در اجلاس عمومی این نهاد در پاریس ایران به لیست سیاه بازگردانده شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استقلال هنوز امیدوار است در آزادی بازی کند
فدراسیون می‌خواهد بازی سایپا – استقلال را در ورزشگاه تختی تهران برگزار کند چرا که سایپا میزبان این بازی است.
چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟
اخیرا آماری اعلام شد که بر اساس آن حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر در ایران از VPN و فیلترشکن‌ استفاده می‌کنند.
سیگار و نوشابه به جای روزنامه!
معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ساماندهی وضعیت دکه‌های مطبوعاتی استان کار ساده‌ای نیست.
روایتی زنانه از حضور در ورزشگاه آزادی
حس ناب حضور در ورزشگاه آزادی اتفاقی بود که تعداد محدودی از زنان ایرانی تجربه‌اش کرده‌اند؛ در این روایت سعی کردیم بخشی از حس این حضور را با شما به اشتراک بگذاریم.
توضیحات اعزازی در خصوص مقصرین تصادف اتوبوس دختران دبیرستانی
فتاح: امدادگران در انتخابات مجلس دخالت و جانب‌داری نکنند
پاسخ رئیس هیأت پارلمانی ایران به اظهارات نماینده یمن
گروگانگیری از نگاه اسلامی و انسانی محکوم است
صدای ضجه و زاری افراد بیگناه را در یمن نمی شنوید؟
جنتی: امیدواریم عملکرد ما درباره FATF به نفع اسلام و انقلاب باشد
ابراز امیدواری سیاوشی به امکان حضور گسترده زنان در ورزشگاه آزادی برای مسابقه پرسپولیس و السد
شهردار تهران: شنود کثیف ترین اتهامی بود که به من زدند
خانلری: فراخوان رهبری به نخبگان برای نظر مشورتی اقدام استراتژیک در حوزه علمی بود
اگر تصویب CFT مخالف موازین نظام باشد، رهبری جلوی آن خواهند ایستاد