13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

16:13 ۸۴ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 65 0
13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

تهران - ایرنا – 13 نماینده مجلس در تذکری به وزیران آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس آموزش و پرورش شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تذکرهای کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
وی گفت: عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به رییس جمهور در خصوص عوارض خروج از کشور مرزنشینان و دانشجویان تذکر داد.
عضو هیت رییسه مجلس افزود: همچنین شریف پور و اکبر رنجبرزاده به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته در سال 96 اعم از پاداش پایان خدمت و مرخصی تذکر دادند.
وی ادامه داد: شریف پور همچنین در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار اقدام عاجل در ارتباط با اماکن ورزشی شهری و روستایی 4 شهرستان ماکو، چالدران، پلدشت و شوط شد.
رنجبرزاده یادآور شد: روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا هم به اتفاق 12 نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس ناحیه 2 آموزش و پرورش شدند.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: همچنین سید قاسم جاسمی هم به وزیر آموزش و پرورش درباره عدم نظارت وزیر و همکاران وی که باعث فاجعه ای ناگوار و غیراخلاقی در یکی از مدارس تهران شده، تذکر داد.
وی اضافه کرد: سید جواد ساداتی نژاد، سید جواد ابطحی، حسینعلی حاجی دلیگانی، احمد سالک، حمیدرضا فولادگر، سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در انتصاب رئیس آموزش و پرورش کاشان و مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تذکر دادند.
عضو هیات رییسه مجلس بیان کرد: سید جواد ساداتی نژاد همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم رعایت حق کارگران کاشانی در احداث بیمارستان تامین اجتماعی کاشان علیرغم وعده 15 ساله تذکر داد.
وی یادآور شد: شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی درباره تبعیض در پرداخت حقوق و سایر مزایا بین نیروهای خدماتی و شرکتی فرودگاه های کشور و دیگر نیروهای قراردادی تذکر داد.
رنجبرزاده گفت: شهاب نادری در تذکری به رییس جمهوری خواستار تعیین تکلیف نیروهای قرارداد مستقیم با سابقه بالا دارای رشته های مربوط شد.
وی خاطرنشان کرد: داود محمدی به وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص رسیدگی به درخواست های رانندگان حمل و نقل مبنی بر افزایش منطقی کرایه حمل کالا، نظارت بر اخذ کارمزد شرکت های حمل و نقل، ایجاد واحدهای نوبت نویسی، پیشگیری از سوءاستفاده شرکت های حمل و نقل از بیمه مسئولیت مدنی و بازنگری در قوانین بیمه تامین اجتماعی درخصوص سهم راننده و سختی کار رانندگان حمل و نقل و مسافر و از کارافتادگی و بازنشستگی آنها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: حسین نیاز آذری در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار نظارت بیشتر بر مسابقات ورزشی از جمله فوتبال و همچنین عملکرد فدراسیون فوتبال شد.
وی بیان کرد: رامین نورقلی پور به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی عاجل به کمبود آب شرب تعداد بالایی از روستاهای شمالی و شرق استان گلستان تذکر داد.
رنجبرزاده تاکید کرد: حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان در تذکری به وزیر نیرو خواستار کنترل برداشت آب به صورت خلاف و مازاد بر سهمیه در این شهر شد.
وی اضافه کرد: حسینعلی حاجی دلیگانی هم به وزیر کشور درخصوص ضرورت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز با توجه به تعهدات وی در خردادماه سال 96 در مجلس شورای اسلامی تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: نادر قاضی پور در تذکری به وزیر دادگستری خواستار ایجاد تمهیدات لازم به منظور حفظ جان وکلای دادگستری شد.
وی افزود: سید ابوالفضل موسوی بیوکی به اتفاق آقایان تابش، دهقانی فیروزآبادی، صباغیان و 5 تن از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص تامین امنیت خطوط انتقال برق و آب یزد تذکر دادند.
رنجبرزاده بیان کرد: مجید کیانپور هم به رییس جمهوری درخصوص دستور موکد به رییس سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان امور عشایر کشور به منظور جلوگیری از تخریب و احداث جاده مواصلاتی به دریاچه گهر اشترانکوه لرستان تذکر داد.
وی ادامه داد: ناهید تاج الدین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص عدم اجرای طرح بیمه بازنشستگان فراگیر برای ایرانیان در راستای اصل 29 قانون اساسی و همچنین در مورد اجرای ماده 96 قانون کار در مورد کارگاه های ساختمانی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در این کارگاه ها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: علی اکبری نماینده بجنورد هم در تذکری به رییس جمهوری خواستار توجه مسئولان اجرایی به تعطیلی پروازهای فرودگاه بجنورد شد.
رنجبرزاده گفت: حسن نوروزی به وزیر دادگستری درخصوص عدم تجلیل از قضاتی که به مجازات های جایگزین حبس روی می آورند، تذکر داد.
وی بیان کرد: جلال محمودزاده در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به وضعیت نامساعد مرغداران کشور شد.

***تذکرات شفاهی نمایندگان
ابوالفضل حسن‌بیگی در نشست علنی امروز سه‌شنبه مجلس با استناد به ماده 79 آئین نامه داخلی مجلس در تذکری، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد، نمایندگان مجلس نیز انتظار دارند که این لایحه در کمیسیون بررسی و نظرات نمایندگان در آن لحاظ شود سپس به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاید.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در کمیسیون بارها بحث کرده‌ایم که نیاز است وزیران امور خارجه، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور و اطلاعات و همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند و نظر خود را نسبت به این لایحه بسیار مهمی که در ابعادی استکباری است نظر دهند.
حسن بیگی افزود: اما متاسفانه در دو جلسه هیچ یک از مسئولین در کمیسیون حضور پیدا نکردند و نماینده فرستادند و برخی نمایندگان آنها در جلسات دو پهلو صحبت کردند و در نهایت در تصمیم‌گیری گفتند که ما مجبوریم و واجب است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما بر اساس مقررات، سه هفته وقت داریم اما سوال این است که چرا تا این میزان فشار آورده می‌شود و تعجیل می‌کنند بر اینکه ما در یک جلسه تصمیم‌گیری کنیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه آقایی اعلام می‌کند در کمیسیون امنیت آبستراکسیون کرده‌اند و از کمیسیون خارج شده‌اند و تهمت به نمایندگان مجلس می‌زند و 5 نفر دیگر تهمت می‌زنند مسئله بسیار مهمی است.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید می کنم نباید با سرنوشت مملکت بازی شود، وقت کافی وجود دارد اجازه دهید وزیران و دبیر شورای امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کند تا کمیسیون بتواند عاقلانه تصمیم‌گیری کند.

** آبستراکسیون تخلف است
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: دو روز پیش اتفاقی در کمیسیون امنیت ملی افتاد. برخی از همکاران در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم آبستراکسیون (نصاب شکنی) کردند، اگر این روش آبستراکسیون تخلف نیست به ما هم یاد بدهید در صحنه های مختلف برای مقابله با جریان مخالف، آبستراکسیون کنیم.
وی خطاب به مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را بر عهده داشت، اظهار داشت: آبستراکسیون یک تخلف است که باید پیگیری شود، شما در هیات نظارت بر تخلفات هستید و باید این موضوع را پیگیری کنید.

** مسوولان از گفتاردرمانی پرهیز کنند
در ادامه حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: جلسه ای با حضور رئیس مجلس در خصوص آب داشتیم که وزیر نیرو در آن جلسه پاسخ هایی را مطرح کردند که بیشتر شبیه به گفتاردرمانی بود.
وی افزود:7 ماه است که کشاورزان منتظر آب پاییز خود هستند که البته سال گذشته نیز این سهم را دریافت نکردند.
کامران تاکید کرد: جلسات مشترک مجلس و وزارت نیرو در خصوص آب را مستمرا تشکیل دهید تا تعیین تکلیف شود.

** به بازنگری در حقوق بازنشستگان توجه شود
در ادامه فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: تا چه زمانی باید آموزش و پرورش را در اولویت دهم قرار دهیم، تا چه زمان به منزلت و شأن همکاران فرهنگی به صورت مطلوب توجه نشود؟
وی ادامه داد: باید در حقوق بازنشستگان و تأمین نیازهای آنان بازنگری شود؛ با توجه به شرایط خاص وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به موارد مذکور اولویت اول دولت باشد.
اولاد قباد در خصوص آسیب‌های اجتماعی مدارس اشاره کرد و گفت: متأسفانه بر اساس شاخص‌ها با کسری نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شامل مربی و مشاور مواجه هستیم؛ به ازای 288 دانش آموز در مقطع ابتدایی باید یک مشاور وجود داشته باشد اما تعداد مشاوران صفر است.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: به ازای هر 96 دانش آموز باید یک مربی پرورشی داشته باشیم اما در حال حاضر به ازای 288 دانش آموز یک مربی پرورشی وجود دارد که متأسفانه باعث آسیب های اجتماعی در مدارس می‌شود و بسیاری از کارشناسان آموزشی ریشه آسیب‌های اجتماعی در مدارس را کمرنگ شدن مباحث تربیتی و مشاوره‌ای می‌دانند که امیدوارم به این موضوعات رسیدگی شود.
سیام**9314**1449 **1058


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

رتبه پنجمی کاروان ایران در پایان روز سوم
کاروان ایران در پایان روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با یک پله صعود نسبت به روز گذشته، در رده پنجم جدول توزیع مدال‌ها ایستاد.
تیم بسکتبال دختران برابر تایلند شکست خورد
نمایش خوب تیم بسکتبال ۳ نفره دختران در اولین تجربه بازی های آسیایی منجر به پیروزی نشد.
مهرداد مردانی به مدال برنز رسید
نماینده وزن ۶۰ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران در بازیهای آسیایی با پیروزی در دیدار رده بندی به مدال برنز دست یافت.
شهربانو منصوریان: نمی‌خواستم دستم رو شود
ووشوکار بانوی ایران پس از صعود به نیمه نهایی گفت: نمی‌خواستم دستم جلوی حریف چینی رو شود چون او مهمترین حریفم است و داشت از مسابقه‌ام برابر نماینده ویتنام فیلم می‌گرفت.
عرفان آهنگریان مدال برنزش را قطعی کرد
عضو تیم ملی ووشو ایران با پیروزی برابر کره ای خود به دیدار مرحله نیمه نهایی مسابقات راه یافت.
گرایی به مدال برنز کشتی فرنگی رسید
فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم تیم کشتی ایران با کسب پیروزی در دیدار رده بندی بازی‌های آسیایی به مدال برنز رسید.
«فرود ظفری» به نیمه نهایی ووشو راه یافت
سانداکار وزن منهای ۶۵ کیلوگرم تیم ملی ووشوی ایران با برتری برابر حریف قدرتمندی از ویتنام با شایستگی به نیمه نهایی بازی های آسیایی راه یافت و مدال برنزش قطعی شد.
گرایی: یک لحظه غافلگیر شدم، طلایم برنز شد
ملی پوش کشتی ایران پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی گفت: یک لحظه غافلگیر شدم و نشد که دل مردم را با طلا شاد کنیم اما قول می دهم در مسابقات جهانی جبران کنم.
الهه منصوریان: هیچ ترسی از حریف بعدی‌ام ندارم
بانوی ووشوکار ایران گفت: در مرحله نیمه نهایی باید مقابل نماینده فیلیپین به میدان بروم که قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان است، اما هیچ ترسی از او ندارم.
تابستان داغ پرسپولیس در «برزیل» و «دوحه»!
پرسپولیس هفته بسیار سختی را در آبادان و دوحه پشت‌سر خواهد گذاشت تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ داغ‌ترین محک خود را در تابستان ببینند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آشکار شدن محل شکافته شدن خانه کعبه
مجید یراق بافان مجری شبکه قرآن با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: نقابش را ز کعبه باد برداشت.
تاجزاده: با آنهایی که رأی نمی‌دهند، موافقم!- «رضا کیانیان» در ۶۶ سالگی آلزایمر گرفت
یک فعال اصلاح‌طلب گفت: حمایت از روحانی به جایگاه ما خدشه زد.
نخستین جنگنده ایرانی رونمایی شد
با تلاش متخصصان صنعت دفاعی و با حضور رئیس جمهوری نخستین هواپیمای جنگنده ایرانی به نام کوثر به پرواز در آمد.
مربی‌ تیم ملی کشتی فرنگی: کسب دو یا سه طلا دور از دسترس نیست
مربی تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی درباره قرعه فرنگی‌کاران، گفت: کشتی‌گیری که مدال طلا می‌خواهد نباید دنبال قرعه آسان باشد.
«نشان ارادت» ویژه برنامه محرم با حضور سلبریتی ها
برنامه ترکیبی و گفتگو محور «نشان ارادت» به تهیه‌کننده پویان هدایتی برای پخش در ایام سوگواری محرم در شبکه نسیم، آماده می‌شود.
آمریکا قابل اعتماد نیست
بودجه‌ تخصیصی توسعه بخش کشاورزی کافی نیست
شفافیت آرای نمایندگان طرحی برای ارزیابی مجلسی ها
اظهارات یک نماینده درباره رد دوتابعیتی‌ بودن با سوگند خلاف قانون است
با فدا شدن مسافرین صنعت هوانوردی از بین خواهد رفت
تسهیلات مشاغل روستایی به نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان نباشد
تعامل هدفمند دولت و مجلس گره گشای مشکلات کشور است
نشست مجلس و وزارت خارجه درباره کنوانسیون خزر برگزار می‌شود
ادامه یا منع فعالیت شهردار تهران برعهده شوراست
هدف طرح سئوال از رئیس جمهوری کمک به دولت است