13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

16:13 ۲۶۵ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 186 0
13 نماینده خواستار برخورد با متخلف اخلاقی در یک مدرسه شدند

تهران - ایرنا – 13 نماینده مجلس در تذکری به وزیران آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس آموزش و پرورش شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی تذکرهای کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
وی گفت: عین الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت و شوط به رییس جمهور در خصوص عوارض خروج از کشور مرزنشینان و دانشجویان تذکر داد.
عضو هیت رییسه مجلس افزود: همچنین شریف پور و اکبر رنجبرزاده به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته در سال 96 اعم از پاداش پایان خدمت و مرخصی تذکر دادند.
وی ادامه داد: شریف پور همچنین در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار اقدام عاجل در ارتباط با اماکن ورزشی شهری و روستایی 4 شهرستان ماکو، چالدران، پلدشت و شوط شد.
رنجبرزاده یادآور شد: روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا هم به اتفاق 12 نفر از نمایندگان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش و دادگستری خواستار برخورد جدی و مجازات متناسب درباره وقایع خلاف اخلاق و شرع در یکی از مدارس ناحیه 2 آموزش و پرورش شدند.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: همچنین سید قاسم جاسمی هم به وزیر آموزش و پرورش درباره عدم نظارت وزیر و همکاران وی که باعث فاجعه ای ناگوار و غیراخلاقی در یکی از مدارس تهران شده، تذکر داد.
وی اضافه کرد: سید جواد ساداتی نژاد، سید جواد ابطحی، حسینعلی حاجی دلیگانی، احمد سالک، حمیدرضا فولادگر، سید ناصر موسوی لارگانی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در انتصاب رئیس آموزش و پرورش کاشان و مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تذکر دادند.
عضو هیات رییسه مجلس بیان کرد: سید جواد ساداتی نژاد همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره عدم رعایت حق کارگران کاشانی در احداث بیمارستان تامین اجتماعی کاشان علیرغم وعده 15 ساله تذکر داد.
وی یادآور شد: شهاب نادری نماینده اورامانات به وزیر راه و شهرسازی درباره تبعیض در پرداخت حقوق و سایر مزایا بین نیروهای خدماتی و شرکتی فرودگاه های کشور و دیگر نیروهای قراردادی تذکر داد.
رنجبرزاده گفت: شهاب نادری در تذکری به رییس جمهوری خواستار تعیین تکلیف نیروهای قرارداد مستقیم با سابقه بالا دارای رشته های مربوط شد.
وی خاطرنشان کرد: داود محمدی به وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص رسیدگی به درخواست های رانندگان حمل و نقل مبنی بر افزایش منطقی کرایه حمل کالا، نظارت بر اخذ کارمزد شرکت های حمل و نقل، ایجاد واحدهای نوبت نویسی، پیشگیری از سوءاستفاده شرکت های حمل و نقل از بیمه مسئولیت مدنی و بازنگری در قوانین بیمه تامین اجتماعی درخصوص سهم راننده و سختی کار رانندگان حمل و نقل و مسافر و از کارافتادگی و بازنشستگی آنها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: حسین نیاز آذری در تذکری به وزیر ورزش و جوانان خواستار نظارت بیشتر بر مسابقات ورزشی از جمله فوتبال و همچنین عملکرد فدراسیون فوتبال شد.
وی بیان کرد: رامین نورقلی پور به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی عاجل به کمبود آب شرب تعداد بالایی از روستاهای شمالی و شرق استان گلستان تذکر داد.
رنجبرزاده تاکید کرد: حیدرعلی عابدی نماینده اصفهان در تذکری به وزیر نیرو خواستار کنترل برداشت آب به صورت خلاف و مازاد بر سهمیه در این شهر شد.
وی اضافه کرد: حسینعلی حاجی دلیگانی هم به وزیر کشور درخصوص ضرورت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز با توجه به تعهدات وی در خردادماه سال 96 در مجلس شورای اسلامی تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: نادر قاضی پور در تذکری به وزیر دادگستری خواستار ایجاد تمهیدات لازم به منظور حفظ جان وکلای دادگستری شد.
وی افزود: سید ابوالفضل موسوی بیوکی به اتفاق آقایان تابش، دهقانی فیروزآبادی، صباغیان و 5 تن از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص تامین امنیت خطوط انتقال برق و آب یزد تذکر دادند.
رنجبرزاده بیان کرد: مجید کیانپور هم به رییس جمهوری درخصوص دستور موکد به رییس سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان امور عشایر کشور به منظور جلوگیری از تخریب و احداث جاده مواصلاتی به دریاچه گهر اشترانکوه لرستان تذکر داد.
وی ادامه داد: ناهید تاج الدین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص عدم اجرای طرح بیمه بازنشستگان فراگیر برای ایرانیان در راستای اصل 29 قانون اساسی و همچنین در مورد اجرای ماده 96 قانون کار در مورد کارگاه های ساختمانی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در این کارگاه ها تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: علی اکبری نماینده بجنورد هم در تذکری به رییس جمهوری خواستار توجه مسئولان اجرایی به تعطیلی پروازهای فرودگاه بجنورد شد.
رنجبرزاده گفت: حسن نوروزی به وزیر دادگستری درخصوص عدم تجلیل از قضاتی که به مجازات های جایگزین حبس روی می آورند، تذکر داد.
وی بیان کرد: جلال محمودزاده در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به وضعیت نامساعد مرغداران کشور شد.

***تذکرات شفاهی نمایندگان
ابوالفضل حسن‌بیگی در نشست علنی امروز سه‌شنبه مجلس با استناد به ماده 79 آئین نامه داخلی مجلس در تذکری، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی لایحه‌ الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارجاع داد، نمایندگان مجلس نیز انتظار دارند که این لایحه در کمیسیون بررسی و نظرات نمایندگان در آن لحاظ شود سپس به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاید.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در کمیسیون بارها بحث کرده‌ایم که نیاز است وزیران امور خارجه، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور و اطلاعات و همچنین دبیر شورای عالی امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کنند و نظر خود را نسبت به این لایحه بسیار مهمی که در ابعادی استکباری است نظر دهند.
حسن بیگی افزود: اما متاسفانه در دو جلسه هیچ یک از مسئولین در کمیسیون حضور پیدا نکردند و نماینده فرستادند و برخی نمایندگان آنها در جلسات دو پهلو صحبت کردند و در نهایت در تصمیم‌گیری گفتند که ما مجبوریم و واجب است.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما بر اساس مقررات، سه هفته وقت داریم اما سوال این است که چرا تا این میزان فشار آورده می‌شود و تعجیل می‌کنند بر اینکه ما در یک جلسه تصمیم‌گیری کنیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه آقایی اعلام می‌کند در کمیسیون امنیت آبستراکسیون کرده‌اند و از کمیسیون خارج شده‌اند و تهمت به نمایندگان مجلس می‌زند و 5 نفر دیگر تهمت می‌زنند مسئله بسیار مهمی است.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید می کنم نباید با سرنوشت مملکت بازی شود، وقت کافی وجود دارد اجازه دهید وزیران و دبیر شورای امنیت ملی در کمیسیون حضور پیدا کند تا کمیسیون بتواند عاقلانه تصمیم‌گیری کند.

** آبستراکسیون تخلف است
مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به هیات رییسه مجلس گفت: دو روز پیش اتفاقی در کمیسیون امنیت ملی افتاد. برخی از همکاران در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم آبستراکسیون (نصاب شکنی) کردند، اگر این روش آبستراکسیون تخلف نیست به ما هم یاد بدهید در صحنه های مختلف برای مقابله با جریان مخالف، آبستراکسیون کنیم.
وی خطاب به مسعود پزشکیان که ریاست مجلس را بر عهده داشت، اظهار داشت: آبستراکسیون یک تخلف است که باید پیگیری شود، شما در هیات نظارت بر تخلفات هستید و باید این موضوع را پیگیری کنید.

** مسوولان از گفتاردرمانی پرهیز کنند
در ادامه حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: جلسه ای با حضور رئیس مجلس در خصوص آب داشتیم که وزیر نیرو در آن جلسه پاسخ هایی را مطرح کردند که بیشتر شبیه به گفتاردرمانی بود.
وی افزود:7 ماه است که کشاورزان منتظر آب پاییز خود هستند که البته سال گذشته نیز این سهم را دریافت نکردند.
کامران تاکید کرد: جلسات مشترک مجلس و وزارت نیرو در خصوص آب را مستمرا تشکیل دهید تا تعیین تکلیف شود.

** به بازنگری در حقوق بازنشستگان توجه شود
در ادامه فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: تا چه زمانی باید آموزش و پرورش را در اولویت دهم قرار دهیم، تا چه زمان به منزلت و شأن همکاران فرهنگی به صورت مطلوب توجه نشود؟
وی ادامه داد: باید در حقوق بازنشستگان و تأمین نیازهای آنان بازنگری شود؛ با توجه به شرایط خاص وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به موارد مذکور اولویت اول دولت باشد.
اولاد قباد در خصوص آسیب‌های اجتماعی مدارس اشاره کرد و گفت: متأسفانه بر اساس شاخص‌ها با کسری نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شامل مربی و مشاور مواجه هستیم؛ به ازای 288 دانش آموز در مقطع ابتدایی باید یک مشاور وجود داشته باشد اما تعداد مشاوران صفر است.
این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: به ازای هر 96 دانش آموز باید یک مربی پرورشی داشته باشیم اما در حال حاضر به ازای 288 دانش آموز یک مربی پرورشی وجود دارد که متأسفانه باعث آسیب های اجتماعی در مدارس می‌شود و بسیاری از کارشناسان آموزشی ریشه آسیب‌های اجتماعی در مدارس را کمرنگ شدن مباحث تربیتی و مشاوره‌ای می‌دانند که امیدوارم به این موضوعات رسیدگی شود.
سیام**9314**1449 **1058


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
بارش های مطلوب و ذخیره سازی خوب آب در گنبدکاووس
گنبدکاووس - ایرنا - بارش های خوب سال زراعی جاری به ذخیره سازی خوب این نزولات آسمانی در چند سد، آب بندان و سه تالاب منطقه گنبدکاووس که اقلیمی نیمه خشک دارد، منجر شده و علاوه بر آن این بارش ها نوید بخش سالی پرمحصول برای کشاورزان این دیار است.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
اعتقاد «پزشکیان» بر اصلاح ساختار آموزش و پرورش
زاهدی: فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش بیانیه اخیر رهبری را ترویج کنند
پایان سومین جلسه بررسی بودجه-‏ادامه‬ بررسی در جلسه نوبت عصر مجلس
فقط از ۲۰ درصد ظرفیت ۱۱ بندر اصلی ایران استفاده می‌شود
گزارش ایسنا از دومین روز بررسی لایحه بودجه ۹۸-ردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه تروریستی زاهدان
تصمیمات حوزه کشاورزی، مبنای کارشناسی و علمی ندارد
با تصویب مجلس؛ میزان عرضه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی تعیین شد
اعلام وصول طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان
راهکار مجلس برای جبران کمبود احتمالی درآمدهای نفتی در سال ۹۸
ردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه تروریستی زاهدان