رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

12:21 ۲۹۵ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 224 0
رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

روزنامه محلی سیستان و بلوچستان ضمیمه روزنامه خراسان روز سه شنبه/8 خرداد 97 مطلبی با عنوان «رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد» منتشر کرده است.

ایرنا

دراین مطلب آمده است: شروع ماه مبارک رمضان رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان های مختلف آغاز شد و ورزشکاران به صورت گروهی یا انفرادی با یکدیگر به رقابت پرداختند که این روزها زهک هم شاهد بالا گرفتن هیجان مسابقات رمضان است.
مسابقاتی که با حضور ورزشکاران جوان و حتی نونهال کار خود را شروع کرده و به اوج خود رسیده است. هر چند در این میان کمبودهای زیرساختی ورزش در شهرستان بیشتر خودنمایی می کند اما ورزشکاران از هیجان به وجود آمده رضایت دارند.
رونق ورزش در شهرستان های مرزی استان همچون زهک توانسته است قشر جوان، نوجوان و حتی نونهال شهرستان را به سمت ورزش سوق دهد و می توان حضور آنان را در سالن های ورزشی احساس کرد. حضوری که تماشاچیانش مسن تر های شهرستان هستند و این قشر هم در سایه رقابت های جام رمضان شب های رمضان را گاهی به تماشای مسابقات ورزشی فرزندان یا نوه هایشان می نشینند و گاهی بی اختیار از شدت شوق به تشویق فرزنداشان می پردازند.
جام رمضان امسال پرشورتر
یکی از ورزشکاران می گوید: سال های قبل هم مسابقات جام رمضان در زهک برگزار می شد اما چندان مورد استقبال قرار نمی گرفت، اما این روزها در هر رقابت تعدادی تماشاچی هم در سالن حضور پیدا می کنند و گاهی با تشویق دوستان و فرزندانشان به مسابقات هیجان بیشتری می دهند که شور جام رمضان را بیش از پیش کرده است. «رخشانی» می افزاید: شواهد نشان می دهد امسال تیم‌های بیشتری در مسابقات شرکت کرده اند و مسابقات بهتر از سال گذشته برگزار می شود. اما اگر سالن بهتر و زیرساخت های مناسب تری در زهک ایجاد شود بدون شک این شهرستان می تواند شاهد برگزاری مسابقاتی بهتر از مرکز استان باشد و حتی می تواند به میزبانی مسابقات استانی یا کشوری هم نیم نگاهی داشته باشد. به گفته وی زهک با مشکل های اقتصادی فراوانی رو به روست به همین دلیل اغلب اقشار شهرستان به استثنای قشر محصل برای گذر زندگی به اشتغال یا کشاورزی مشغول هستند و کمتر فرصت برای ورزش پیدا می‌کنند، اما برگزاری رقابت های جام رمضان نشان داده است برگزاری برنامه های این چنینی می تواند سبب افزایش حضور جوانان در عرصه های ورزشی باشد.
زهک نیازمند فضای ورزشی بیشتر
ورزشکار دیگری می گوید: جوانان زهک نشان دادند که به ورزش علاقه مند هستند و اگر فرصتی داشته باشند از پرداختن به آن دریغ نمی کنند اما ماه رمضان فرصتی مناسب است تا به ورزش بپردازند. از طرفی رقابت های جام رمضان به دلیل وجود کاپ قهرمانی شور و هیجان بیشتری به خود می گیرد که این موضوع سبب می شود افراد بیشتر به این رقابت ها توجه داشته باشند.
«سربیشه ای» می افزاید: ورزش می تواند جوانان را از اسیر شدن در دام های پهن شده دشمنان در امان نگاه دارد. اما برای رسیدن به این مهم باید شرایطی را ایجاد کرد تا همه آن ها امکان حضور در عرصه های ورزشی را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است متولیان ورزشی به ایجاد فضاهای ورزشی بیشتر در شهرستان توجه داشته باشند و اقدام لازم را انجام دهند.
به گفته وی زهک روستاهای فراوانی دارد و روستاییان به راحتی نمی توانند برای ورزشی به شهرستان مراجعه کنند به همین دلیل باید حداقل در مرکز روستاهای نزدیک به هم مکان ورزشی استاندارد با تجهیزات کامل ایجاد شود یا در هر روستا مکانی با تجهیزات ورزشی لازم هر چند کوچک تر در نظر گرفته شود تا روستاییان هم بتوانند به ورزش بپردازند.
بالا گرفتن حرارت جام رمضان در زهک
رئیس اداره ورزش و جوانان زهک می گوید: سال های گذشته جوانان شهرستان رقابت های جام رمضان را با شور و هیجان بالایی برگزار می کردند و پیش بینی می شد که امسال هم این هیجان به اوج خود برسد و با گذشت دو هفته از ماه مبارک رمضان حرارت رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان به اوج خود رسیده است.
«جمشید شیخی» می افزاید: امسال رقابت های جام رمضان در زهک برای رشته های بدمینتون، کشتی، ووشو، والیبال و فوتسال برنامه ریزی شد که مسابقات فوتسال در روزهای ابتدایی ماه کار خود را آغاز کرد و امروز با ایجاد اختلاف امتیاز میان تیم های شرکت کننده هیجان رقابت ها بالا گرفته است و هر تیم در تلاش است تا به مرحله بعد مسابقات راه یابد.
به گفته وی برای مسابقات فوتسال جام رمضان فقط در زهک تعداد قابل توجهی تیم اعلام حضور کردند که در سال های قبل بی سابقه بود، اما پس از نهایی شدن حضور 23 تیم در رقابت ها مراسم قرعه کشی برگزار شد و تیم ها در قالب های گروهی برای رسیدن به مقام قهرمانی جام رمضان به مصاف هم رفتند.
حضور 50 کشتی گیر در جام رمضان
وی تصریح می کند: با توجه به اهمیت رقابت های جام رمضان و ورزش در شب های این ماه رقابت ها در رشته های مختلف برنامه ریزی شد که فوتسال بیشترین متقاضی را داشت و به همین دلیل رقابت های آن زودتر آغاز شد. اما پس از فوتسال رشته کشتی هم مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت و بیش از 50 کشتی گیر برای حضور در جام رمضان اعلام آمادگی کردند.
وی بیان می کند: پس از فوتسال و کشتی رقابت های بدمینتون برای رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شده بود و پیش بینی می شد تعدادی از علاقه مندان برای حضور اعلام آمادگی کنند که بعد از اعلام برگزاری این رقابت ها 18 تیم اعلام آمادگی کردند که بیش از حد تصور بود و احتمال دارد به این تعداد افزوده شود. وی می گوید: والیبال مدتی است به یکی از رشته های پر طرفدار تبدیل شده به همین دلیل مسابقات والیبال جام رمضان هم در شهرستان برنامه ریزی شده است که به احتمال فراوان از روزهای 17 یا 18 خرداد ماه کار خود را آغاز خواهد کرد و این در حالی است که با وجود اعلام برگزاری مسابقات هنوز تیمی حضور خود را اعلام نکرده است. علاوه بر این مسابقات، رقابت های والیبال و فوتسال ادارات هم برنامه ریزی شد که در صورت اعلام آمادگی تیم های ادارات شهرستان برگزار می شود.
افتتاح خانه های ورزش روستایی
به گفته شیخی، در زهک فقط چهار سالن ورزشی وجود دارد که همه این سالن ها از ابتدای ماه مبارک رمضان میزبان رقابت های جام رمضان است و سالن روستاهای خمک و امیر نظام هم در اختیار رقابت های جام رمضان قرار گرفته است، اما برای توسعه ورزش در میان روستاییان و برگزاری رقابت های این چنینی در روستاها افتتاح خانه های روستایی هدف گذاری شده است که در این زمینه پنج خانه روستایی در روستاهای شهرستان به بهره برداری رسید. وی بیان می کند: در روزهای اخیر هم خانه روستایی در کفتارگی به بهره برداری رسید و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان ماه مبارک رمضان دو خانه روستایی در قلعه کهنه و گوری به بهره برداری خواهد رسید. وی می افزاید: زهک در رشته های مختلف ورزشی استعدادهای فراوانی دارد که به دلیل دوری از مرکز و نداشتن توانایی برای حضور در رقابت های ورزشی به جامعه ورزشی معرفی نشده اند، به همین دلیل برای شناسایی استعدادهای نهفته به ویژه در روستاهای شهرستان طرح های استعدادیابی برنامه ریزی شده است. به گفته وی زهک در رشته هایی چون فوتسال، کبدی، کشتی و شنا استعدادهای فراوانی را در خود جای داده است که پرورش آن ها نیازمند برنامه ای مدون است و با انجام آن می توان زهک را در برخی رشته ها به مهد و خاستگاه ایران تبدیل کرد. با توجه به استقبال جوانان زهک از رقابت های ورزشی به ویژه مسابقات جام رمضان و دهه فجر جا دارد متولیان امر، برای تکمیل پروژه های ورزشی شهرستان از جمله ورزشگاه زهک متولیان ورزشی جدیت بیشتری داشته باشند و از طرفی رقابت های ورزشی در شهرستان نهادینه شود و به طور مداوم ادامه داشته باشد.
8006**3213


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
پاکستان سفیر هند را احضار کرد
اسلام آباد- ایرنا - دولت پاکستان در اعتراض به اقدام دادگاه هند مبنی بر تبرئه چهار متهم اصلی حمله به مسافران پاکستانی قطار بین دو کشور در سال 2007، سفیر دهلی نو را در اسلام آباد احضار کرد.
ارتش پاکستان: 4 مرزبان ربوده شده ایرانی تحویل این کشور شدند
اسلام آباد - ایرنا - ارتش پاکستان بامداد روز پنجشنبه اعلام کردکه چهار مرزبان ربوده شده ایرانی در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان از چنگ تروریست ها آزاد و تحویل مسئولان ایرانی شدند.
بنادر ایتالیا به روی سرمایه گذاران چینی باز می شود
پکن- ایرنا- به رغم بروز برخی از مخالفت ها در اروپا و آمریکا، ایتالیا اعلام کرده است که بنادر این کشور به روی سرمایه گذاری های چین باز می شود.
موشن‌گرافی - چند نکته مهم برای سفرهای نوروزی
ایام نوروز شاهد بیشترین حجم سفرهای ایرانیان است؛ اما برای سفر، پیش و حین آن، باید نکاتی را رعایت کنیم تا تعطیلات نوروزی با یک سفر ایمن همراه شود. در این موشن‌گرافی توصیه‌هایی را عنوان کرده‌ایم که می‌تواند سفر ایمن را برایتان به ارمغان بیاورد.
شلیک ترامپ به ژنرال های صهیونیست
تهران-ایرنا- بیست روز دیگر روز بیستم فرودین 1398 انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی تکلیف نخست وزیری سرزمین های اشغالی را روشن می کند اما رئیس جمهوری آمریکا ماه ها پیش تر برای پیروز شدن بنیامین نتانیاهو خیز برداشته و در روزهای اخیر حمایتش را بیشتر کرده است.
نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت
نیویورک- ایرنا- نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا نوروز را به جامعه ایرانی-آمریکایی تبریک گفت و برای صلح و رفاه در سراسر جهان ابراز امیدواری کرد.
مراسم تحویل سال نو در حرم امام راحل برگزار می شود
شهرری- ایرنا- مراسم تحویل سال 1397 هجری خورشیدی با حضور پرشور و گسترده زائران و خانواده شهدا از سراسر کشور بامداد پنجشنبه در جوار بارگاه ملکوتی امام خمینی(ره) برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
«قصاب بوسنی» به حبس ابد محکوم شد
رادوان کاراجیچ، ملقب به قصاب بوسنی و رهبر سابق صرب‌های بوسنی که به جرم ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی در یوگسلاوی سابق در زندان بود، به حبس ابد محکوم شد.
بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
آبادان؛ پیش و پس از ملی ‌شدن صنعت نفت
مصطفی نورمفیدی: فعالیت اقتصادی ندارم
سال بد دوبله!
پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی ایلام یارانه دریافت کردند
برنامه پخش سریال طنز «نون.خ» از تلویزیون
توضیحات کارگردان سریال نوروزی «زوج یا فرد»
«مدیرعامل شرکت همشهری» منصوب شد
توسعه همه جانبه و جلب اعتماد مردم بدون نقد امکانپذیر نیست
آغاز به کار پایگاه اطلاع‌رسانی نمایندگی قوه مجریه در شورای نظارت بر صداوسیما
کلاهبرداری از مردم جنوب تهران در پوشش مسابقه رادیویی