رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

12:21 ۱۴۱ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 111 0
رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

روزنامه محلی سیستان و بلوچستان ضمیمه روزنامه خراسان روز سه شنبه/8 خرداد 97 مطلبی با عنوان «رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد» منتشر کرده است.

ایرنا

دراین مطلب آمده است: شروع ماه مبارک رمضان رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان های مختلف آغاز شد و ورزشکاران به صورت گروهی یا انفرادی با یکدیگر به رقابت پرداختند که این روزها زهک هم شاهد بالا گرفتن هیجان مسابقات رمضان است.
مسابقاتی که با حضور ورزشکاران جوان و حتی نونهال کار خود را شروع کرده و به اوج خود رسیده است. هر چند در این میان کمبودهای زیرساختی ورزش در شهرستان بیشتر خودنمایی می کند اما ورزشکاران از هیجان به وجود آمده رضایت دارند.
رونق ورزش در شهرستان های مرزی استان همچون زهک توانسته است قشر جوان، نوجوان و حتی نونهال شهرستان را به سمت ورزش سوق دهد و می توان حضور آنان را در سالن های ورزشی احساس کرد. حضوری که تماشاچیانش مسن تر های شهرستان هستند و این قشر هم در سایه رقابت های جام رمضان شب های رمضان را گاهی به تماشای مسابقات ورزشی فرزندان یا نوه هایشان می نشینند و گاهی بی اختیار از شدت شوق به تشویق فرزنداشان می پردازند.
جام رمضان امسال پرشورتر
یکی از ورزشکاران می گوید: سال های قبل هم مسابقات جام رمضان در زهک برگزار می شد اما چندان مورد استقبال قرار نمی گرفت، اما این روزها در هر رقابت تعدادی تماشاچی هم در سالن حضور پیدا می کنند و گاهی با تشویق دوستان و فرزندانشان به مسابقات هیجان بیشتری می دهند که شور جام رمضان را بیش از پیش کرده است. «رخشانی» می افزاید: شواهد نشان می دهد امسال تیم‌های بیشتری در مسابقات شرکت کرده اند و مسابقات بهتر از سال گذشته برگزار می شود. اما اگر سالن بهتر و زیرساخت های مناسب تری در زهک ایجاد شود بدون شک این شهرستان می تواند شاهد برگزاری مسابقاتی بهتر از مرکز استان باشد و حتی می تواند به میزبانی مسابقات استانی یا کشوری هم نیم نگاهی داشته باشد. به گفته وی زهک با مشکل های اقتصادی فراوانی رو به روست به همین دلیل اغلب اقشار شهرستان به استثنای قشر محصل برای گذر زندگی به اشتغال یا کشاورزی مشغول هستند و کمتر فرصت برای ورزش پیدا می‌کنند، اما برگزاری رقابت های جام رمضان نشان داده است برگزاری برنامه های این چنینی می تواند سبب افزایش حضور جوانان در عرصه های ورزشی باشد.
زهک نیازمند فضای ورزشی بیشتر
ورزشکار دیگری می گوید: جوانان زهک نشان دادند که به ورزش علاقه مند هستند و اگر فرصتی داشته باشند از پرداختن به آن دریغ نمی کنند اما ماه رمضان فرصتی مناسب است تا به ورزش بپردازند. از طرفی رقابت های جام رمضان به دلیل وجود کاپ قهرمانی شور و هیجان بیشتری به خود می گیرد که این موضوع سبب می شود افراد بیشتر به این رقابت ها توجه داشته باشند.
«سربیشه ای» می افزاید: ورزش می تواند جوانان را از اسیر شدن در دام های پهن شده دشمنان در امان نگاه دارد. اما برای رسیدن به این مهم باید شرایطی را ایجاد کرد تا همه آن ها امکان حضور در عرصه های ورزشی را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است متولیان ورزشی به ایجاد فضاهای ورزشی بیشتر در شهرستان توجه داشته باشند و اقدام لازم را انجام دهند.
به گفته وی زهک روستاهای فراوانی دارد و روستاییان به راحتی نمی توانند برای ورزشی به شهرستان مراجعه کنند به همین دلیل باید حداقل در مرکز روستاهای نزدیک به هم مکان ورزشی استاندارد با تجهیزات کامل ایجاد شود یا در هر روستا مکانی با تجهیزات ورزشی لازم هر چند کوچک تر در نظر گرفته شود تا روستاییان هم بتوانند به ورزش بپردازند.
بالا گرفتن حرارت جام رمضان در زهک
رئیس اداره ورزش و جوانان زهک می گوید: سال های گذشته جوانان شهرستان رقابت های جام رمضان را با شور و هیجان بالایی برگزار می کردند و پیش بینی می شد که امسال هم این هیجان به اوج خود برسد و با گذشت دو هفته از ماه مبارک رمضان حرارت رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان به اوج خود رسیده است.
«جمشید شیخی» می افزاید: امسال رقابت های جام رمضان در زهک برای رشته های بدمینتون، کشتی، ووشو، والیبال و فوتسال برنامه ریزی شد که مسابقات فوتسال در روزهای ابتدایی ماه کار خود را آغاز کرد و امروز با ایجاد اختلاف امتیاز میان تیم های شرکت کننده هیجان رقابت ها بالا گرفته است و هر تیم در تلاش است تا به مرحله بعد مسابقات راه یابد.
به گفته وی برای مسابقات فوتسال جام رمضان فقط در زهک تعداد قابل توجهی تیم اعلام حضور کردند که در سال های قبل بی سابقه بود، اما پس از نهایی شدن حضور 23 تیم در رقابت ها مراسم قرعه کشی برگزار شد و تیم ها در قالب های گروهی برای رسیدن به مقام قهرمانی جام رمضان به مصاف هم رفتند.
حضور 50 کشتی گیر در جام رمضان
وی تصریح می کند: با توجه به اهمیت رقابت های جام رمضان و ورزش در شب های این ماه رقابت ها در رشته های مختلف برنامه ریزی شد که فوتسال بیشترین متقاضی را داشت و به همین دلیل رقابت های آن زودتر آغاز شد. اما پس از فوتسال رشته کشتی هم مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت و بیش از 50 کشتی گیر برای حضور در جام رمضان اعلام آمادگی کردند.
وی بیان می کند: پس از فوتسال و کشتی رقابت های بدمینتون برای رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شده بود و پیش بینی می شد تعدادی از علاقه مندان برای حضور اعلام آمادگی کنند که بعد از اعلام برگزاری این رقابت ها 18 تیم اعلام آمادگی کردند که بیش از حد تصور بود و احتمال دارد به این تعداد افزوده شود. وی می گوید: والیبال مدتی است به یکی از رشته های پر طرفدار تبدیل شده به همین دلیل مسابقات والیبال جام رمضان هم در شهرستان برنامه ریزی شده است که به احتمال فراوان از روزهای 17 یا 18 خرداد ماه کار خود را آغاز خواهد کرد و این در حالی است که با وجود اعلام برگزاری مسابقات هنوز تیمی حضور خود را اعلام نکرده است. علاوه بر این مسابقات، رقابت های والیبال و فوتسال ادارات هم برنامه ریزی شد که در صورت اعلام آمادگی تیم های ادارات شهرستان برگزار می شود.
افتتاح خانه های ورزش روستایی
به گفته شیخی، در زهک فقط چهار سالن ورزشی وجود دارد که همه این سالن ها از ابتدای ماه مبارک رمضان میزبان رقابت های جام رمضان است و سالن روستاهای خمک و امیر نظام هم در اختیار رقابت های جام رمضان قرار گرفته است، اما برای توسعه ورزش در میان روستاییان و برگزاری رقابت های این چنینی در روستاها افتتاح خانه های روستایی هدف گذاری شده است که در این زمینه پنج خانه روستایی در روستاهای شهرستان به بهره برداری رسید. وی بیان می کند: در روزهای اخیر هم خانه روستایی در کفتارگی به بهره برداری رسید و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان ماه مبارک رمضان دو خانه روستایی در قلعه کهنه و گوری به بهره برداری خواهد رسید. وی می افزاید: زهک در رشته های مختلف ورزشی استعدادهای فراوانی دارد که به دلیل دوری از مرکز و نداشتن توانایی برای حضور در رقابت های ورزشی به جامعه ورزشی معرفی نشده اند، به همین دلیل برای شناسایی استعدادهای نهفته به ویژه در روستاهای شهرستان طرح های استعدادیابی برنامه ریزی شده است. به گفته وی زهک در رشته هایی چون فوتسال، کبدی، کشتی و شنا استعدادهای فراوانی را در خود جای داده است که پرورش آن ها نیازمند برنامه ای مدون است و با انجام آن می توان زهک را در برخی رشته ها به مهد و خاستگاه ایران تبدیل کرد. با توجه به استقبال جوانان زهک از رقابت های ورزشی به ویژه مسابقات جام رمضان و دهه فجر جا دارد متولیان امر، برای تکمیل پروژه های ورزشی شهرستان از جمله ورزشگاه زهک متولیان ورزشی جدیت بیشتری داشته باشند و از طرفی رقابت های ورزشی در شهرستان نهادینه شود و به طور مداوم ادامه داشته باشد.
8006**3213


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

علت کاهش قدرت موتور خودرو چیست؟
کاهش قدرت موتور می‌تواند علت‌های زیادی داشته باشد و تنها نمی‌توانیم که این ایراد را به یک قطعه خاص نسبت دهیم. در ادامه علت‌های رایج این اتفاق را بیان می‌کنیم که می‌تواند در پیدا کردن عیب خودرو به شما کمک کند.
آشنایی با ۷ پهپاد نوآورانه که می‌توانند ساعت‌ها در هوا بمانند
در حال حاضر، میانگین زمان پهپاد‌های مصرفی چیزی حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. اما باید خاطرنشان کنیم که در زمینه‌ی پهپاد‌ها شاهد تنوع گسترده‌ای هستیم، تنوعی که باعث شده برخی از آن‌ها بتوانند بر این محدودیت‌ها غلبه کنند و ساعت‌ها در هوا باقی بمانند.
کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد با آسپیرین
محققان بیمارستان عمومی ماساچوست متوجه شده‌اند که مصرف روزانه آسپیرین می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش دهد.
شهر فضایی ناسا بر فراز جو زهره
ناسا از برنامه نصب شهر فضایی خود در جو زهره خبر داد.
رشد دادن موهای گوش برای جلوگیری از کم‌شنوایی!
دانشمندان به منظور معکوس کردن روند از دست دادن شنوایی راه‌هایی یافته‌اند که سلول‌های حساس موهای درون گوش را مجددا رشد می‌دهد.
مرد همسرکش از تیمارستان مرخص شد
مرد روانی که پس‌از قتل همسرش با اثبات جنون در بیمارستان روانی بستری شده بود در حالی از بیمارستان ترخیص شد که پدر مقتول خواهان دریافت دیه شده است.
کنجکاوی زن همسایه راز گروگانگیری را فاش کرد
زن جوان وقتی از خرید به خانه برمی‌گشت با دیدن یک مرد که هراسان به شیشه پنجره همسایه می‌کوبید موضوع را به پلیس خبر داد و بدین ترتیب راز یک گروگانگیری لو رفت.
جوان 18 ساله: بعد از مصرف شیشه مادرم را کشتم
حدود ساعت 8 شب سه‌شنبه 24 مهر ساکنان منطقه فخرآباد شیراز در تماس با پلیس از وقوع اتفاقی در خانه یکی از همسایگان خبر دادند.
دزد اموال صاحب خانه: از ۱۷ سالگی عاشق بودم
درآمدم کفاف مخارج زندگی ام را نمی داد از سوی دیگر هم اعتیاد مانند غده های سرطانی در همه وجودم ریشه دوانده بود و باید به هر طریقی هزینه های مواد مخدر مصرفی ام را تامین می کردم به همین دلیل تصمیم به سرقت گرفتم.
واردات بی ضابطه، چوب لای چرخ تولید روغن زیتون در طارم
زنجان – ایرنا –80 درصد زیتون تولیدی در کشورهای مختلف دنیا به استحصال روغن می رسد ولی در ایران که مرکز تولید این محصول در استان های زنجان، گیلان و قزوین است، همین میزان محصول، کنسرو شده و فقط 20 درصد از آن روغن کشی می شود و رقم 60 درصد دیگر نیز از محل واردات تامین می شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سیاهگوش در چهارمحال و بختیاری ثبت ملی شد
گونه کمیاب سیاهگوش منطقه حفاظت شده شیدا توسط کمیته ملی ثبت، جمع‌آوری و ساماندهی گونه های حیات وحش ایران ثبت شد.
تکذیب نقل قولی از نوبخت درباره ماندن شهردار
در پی انتشار نقل قول کذبی از نوبخت در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان برنامه و بودجه با صدور اطلاعیه ای این اخبار را تکذیب کرد.
چرا گیلانی‌ها با دست غذا می‌خورند؟
مرسوم بوده که گیلانی‌ها غذا را در سکوت و با دست می‌خوردند و از قاشق چوبی فقط برای برداشتن خورش و ماست استفاده می‌کردند. البته هنوز هم در بسیاری از مناطق گیلان و رستوران‌های سنتی مردم ترجیح می‌دهند غذا را همچنان با دست بخورند.
هر کاری می کنیم تا ادن هازارد در چلسی بماند
بروس باک، رئیس باشگاه چلسی مدعی شد آنها هر کاری خواهند کرد تا ادن هازارد در این تیم باقی بماند.
تکذیب خبر برکناری کنسول سعودی در استانبول
خبرگزاری رویترز اعلام کرد که خبر برکناری کنسول سعودی را تکذیب کرده و آن را از خروجی این رسانه حذف می‌ کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مازندران سفر کرد
هویت جا مانده در قفای فراموشی
رسانه در تامین امنیت روانی جامعه نقش نخست را دارد
عناوین روزنامه های 26 مهر در خراسان رضوی
صفحه اول روزنامه های اصفهان- پنجشنبه 26 مهر
راه‌های بازیگری و انتخاب رییس سازمان سینمایی در «سینماگرام»
احتمال تغییر تاریخ نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال قوت گرفت
دردسرهای آقای گزارشگر
قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز شلمچه راه اندازی شد
مدیرعامل ایرنا: رسانه ها به جوانان اعتماد کنند و میدان بدهند