رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

12:21 ۲۱ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 27 0
رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

روزنامه محلی سیستان و بلوچستان ضمیمه روزنامه خراسان روز سه شنبه/8 خرداد 97 مطلبی با عنوان «رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد» منتشر کرده است.

ایرنا

دراین مطلب آمده است: شروع ماه مبارک رمضان رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان های مختلف آغاز شد و ورزشکاران به صورت گروهی یا انفرادی با یکدیگر به رقابت پرداختند که این روزها زهک هم شاهد بالا گرفتن هیجان مسابقات رمضان است.
مسابقاتی که با حضور ورزشکاران جوان و حتی نونهال کار خود را شروع کرده و به اوج خود رسیده است. هر چند در این میان کمبودهای زیرساختی ورزش در شهرستان بیشتر خودنمایی می کند اما ورزشکاران از هیجان به وجود آمده رضایت دارند.
رونق ورزش در شهرستان های مرزی استان همچون زهک توانسته است قشر جوان، نوجوان و حتی نونهال شهرستان را به سمت ورزش سوق دهد و می توان حضور آنان را در سالن های ورزشی احساس کرد. حضوری که تماشاچیانش مسن تر های شهرستان هستند و این قشر هم در سایه رقابت های جام رمضان شب های رمضان را گاهی به تماشای مسابقات ورزشی فرزندان یا نوه هایشان می نشینند و گاهی بی اختیار از شدت شوق به تشویق فرزنداشان می پردازند.
جام رمضان امسال پرشورتر
یکی از ورزشکاران می گوید: سال های قبل هم مسابقات جام رمضان در زهک برگزار می شد اما چندان مورد استقبال قرار نمی گرفت، اما این روزها در هر رقابت تعدادی تماشاچی هم در سالن حضور پیدا می کنند و گاهی با تشویق دوستان و فرزندانشان به مسابقات هیجان بیشتری می دهند که شور جام رمضان را بیش از پیش کرده است. «رخشانی» می افزاید: شواهد نشان می دهد امسال تیم‌های بیشتری در مسابقات شرکت کرده اند و مسابقات بهتر از سال گذشته برگزار می شود. اما اگر سالن بهتر و زیرساخت های مناسب تری در زهک ایجاد شود بدون شک این شهرستان می تواند شاهد برگزاری مسابقاتی بهتر از مرکز استان باشد و حتی می تواند به میزبانی مسابقات استانی یا کشوری هم نیم نگاهی داشته باشد. به گفته وی زهک با مشکل های اقتصادی فراوانی رو به روست به همین دلیل اغلب اقشار شهرستان به استثنای قشر محصل برای گذر زندگی به اشتغال یا کشاورزی مشغول هستند و کمتر فرصت برای ورزش پیدا می‌کنند، اما برگزاری رقابت های جام رمضان نشان داده است برگزاری برنامه های این چنینی می تواند سبب افزایش حضور جوانان در عرصه های ورزشی باشد.
زهک نیازمند فضای ورزشی بیشتر
ورزشکار دیگری می گوید: جوانان زهک نشان دادند که به ورزش علاقه مند هستند و اگر فرصتی داشته باشند از پرداختن به آن دریغ نمی کنند اما ماه رمضان فرصتی مناسب است تا به ورزش بپردازند. از طرفی رقابت های جام رمضان به دلیل وجود کاپ قهرمانی شور و هیجان بیشتری به خود می گیرد که این موضوع سبب می شود افراد بیشتر به این رقابت ها توجه داشته باشند.
«سربیشه ای» می افزاید: ورزش می تواند جوانان را از اسیر شدن در دام های پهن شده دشمنان در امان نگاه دارد. اما برای رسیدن به این مهم باید شرایطی را ایجاد کرد تا همه آن ها امکان حضور در عرصه های ورزشی را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است متولیان ورزشی به ایجاد فضاهای ورزشی بیشتر در شهرستان توجه داشته باشند و اقدام لازم را انجام دهند.
به گفته وی زهک روستاهای فراوانی دارد و روستاییان به راحتی نمی توانند برای ورزشی به شهرستان مراجعه کنند به همین دلیل باید حداقل در مرکز روستاهای نزدیک به هم مکان ورزشی استاندارد با تجهیزات کامل ایجاد شود یا در هر روستا مکانی با تجهیزات ورزشی لازم هر چند کوچک تر در نظر گرفته شود تا روستاییان هم بتوانند به ورزش بپردازند.
بالا گرفتن حرارت جام رمضان در زهک
رئیس اداره ورزش و جوانان زهک می گوید: سال های گذشته جوانان شهرستان رقابت های جام رمضان را با شور و هیجان بالایی برگزار می کردند و پیش بینی می شد که امسال هم این هیجان به اوج خود برسد و با گذشت دو هفته از ماه مبارک رمضان حرارت رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان به اوج خود رسیده است.
«جمشید شیخی» می افزاید: امسال رقابت های جام رمضان در زهک برای رشته های بدمینتون، کشتی، ووشو، والیبال و فوتسال برنامه ریزی شد که مسابقات فوتسال در روزهای ابتدایی ماه کار خود را آغاز کرد و امروز با ایجاد اختلاف امتیاز میان تیم های شرکت کننده هیجان رقابت ها بالا گرفته است و هر تیم در تلاش است تا به مرحله بعد مسابقات راه یابد.
به گفته وی برای مسابقات فوتسال جام رمضان فقط در زهک تعداد قابل توجهی تیم اعلام حضور کردند که در سال های قبل بی سابقه بود، اما پس از نهایی شدن حضور 23 تیم در رقابت ها مراسم قرعه کشی برگزار شد و تیم ها در قالب های گروهی برای رسیدن به مقام قهرمانی جام رمضان به مصاف هم رفتند.
حضور 50 کشتی گیر در جام رمضان
وی تصریح می کند: با توجه به اهمیت رقابت های جام رمضان و ورزش در شب های این ماه رقابت ها در رشته های مختلف برنامه ریزی شد که فوتسال بیشترین متقاضی را داشت و به همین دلیل رقابت های آن زودتر آغاز شد. اما پس از فوتسال رشته کشتی هم مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت و بیش از 50 کشتی گیر برای حضور در جام رمضان اعلام آمادگی کردند.
وی بیان می کند: پس از فوتسال و کشتی رقابت های بدمینتون برای رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شده بود و پیش بینی می شد تعدادی از علاقه مندان برای حضور اعلام آمادگی کنند که بعد از اعلام برگزاری این رقابت ها 18 تیم اعلام آمادگی کردند که بیش از حد تصور بود و احتمال دارد به این تعداد افزوده شود. وی می گوید: والیبال مدتی است به یکی از رشته های پر طرفدار تبدیل شده به همین دلیل مسابقات والیبال جام رمضان هم در شهرستان برنامه ریزی شده است که به احتمال فراوان از روزهای 17 یا 18 خرداد ماه کار خود را آغاز خواهد کرد و این در حالی است که با وجود اعلام برگزاری مسابقات هنوز تیمی حضور خود را اعلام نکرده است. علاوه بر این مسابقات، رقابت های والیبال و فوتسال ادارات هم برنامه ریزی شد که در صورت اعلام آمادگی تیم های ادارات شهرستان برگزار می شود.
افتتاح خانه های ورزش روستایی
به گفته شیخی، در زهک فقط چهار سالن ورزشی وجود دارد که همه این سالن ها از ابتدای ماه مبارک رمضان میزبان رقابت های جام رمضان است و سالن روستاهای خمک و امیر نظام هم در اختیار رقابت های جام رمضان قرار گرفته است، اما برای توسعه ورزش در میان روستاییان و برگزاری رقابت های این چنینی در روستاها افتتاح خانه های روستایی هدف گذاری شده است که در این زمینه پنج خانه روستایی در روستاهای شهرستان به بهره برداری رسید. وی بیان می کند: در روزهای اخیر هم خانه روستایی در کفتارگی به بهره برداری رسید و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان ماه مبارک رمضان دو خانه روستایی در قلعه کهنه و گوری به بهره برداری خواهد رسید. وی می افزاید: زهک در رشته های مختلف ورزشی استعدادهای فراوانی دارد که به دلیل دوری از مرکز و نداشتن توانایی برای حضور در رقابت های ورزشی به جامعه ورزشی معرفی نشده اند، به همین دلیل برای شناسایی استعدادهای نهفته به ویژه در روستاهای شهرستان طرح های استعدادیابی برنامه ریزی شده است. به گفته وی زهک در رشته هایی چون فوتسال، کبدی، کشتی و شنا استعدادهای فراوانی را در خود جای داده است که پرورش آن ها نیازمند برنامه ای مدون است و با انجام آن می توان زهک را در برخی رشته ها به مهد و خاستگاه ایران تبدیل کرد. با توجه به استقبال جوانان زهک از رقابت های ورزشی به ویژه مسابقات جام رمضان و دهه فجر جا دارد متولیان امر، برای تکمیل پروژه های ورزشی شهرستان از جمله ورزشگاه زهک متولیان ورزشی جدیت بیشتری داشته باشند و از طرفی رقابت های ورزشی در شهرستان نهادینه شود و به طور مداوم ادامه داشته باشد.
8006**3213


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

صوت - بسته خبری ۲۹ خرداد ۹۷
در میان مهمترین رویدادهای ایران و جهان که در ساعات گذشته اتفاق افتاده، برخی اخبار بیش از دیگر خبرها اهمیت یافته‌اند. در این بسته صوتی «ایسنابیست» برخی از مهمترین خبرهای امروز - ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - را مرور می‌کنیم.
اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است
اراک - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران گفت: استان مرکزی بستر ارزشمند از انواع فعالیت های صنعتی، کشاورزی و خدماتی را در خود دارد و اندونزی آماده هر گونه همکاری تجاری و اقتصادی با این استان است.
ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد
ساری- ایرنا- رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی 2 رقم جدید برنج با نام های 'رشت 'و 'تی سا ' برای کشت در استانهای گیلان ومازندران خبر داد.
قیمت خودرو افزایش نمی یابد
اردبیل-ایرنا- معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو ی داخلی افزایش نیافته و با توجه به اینکه تصمیمی در این باره وجود ندارد نمایندگی ها هم حق افزایش قیمت ها را ندارند.
انگلیس از یک توافق مهم امنیتی در پسا برگزیت خارج می‌شود
لندن – ایرنا – میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه تهدید کرد که در پی خروج انگلیس از این اتحادیه، توافق امنیتی موسوم به قرار بازداشت اتحادیه اروپا با لندن لغو خواهد شد.
سرمربی اسپانیا:ایران تیم منسجم و خطرناکی است
مادرید- ایرنا- «فرناندو هیه رو» سرمربی‌ تیم ملی‌ فوتبال اسپانیا در آستانه دیدار با ایران ، تیم کشورمان را تیمی منسجم و خطرناک دانست.
فرانسه و آلمان خواستار بودجه مشترک برای منطقه یورو شدند
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان در نشست خبری مشترک بر لزوم اختصاص 'بودجه مشترک' برای منطقه یورو تاکید کردند.
پهپاد صهیونیست ها در جولان سوریه سقوط کرد
تهران - ایرنا - رسانه های صهیونیستی روز سه شنبه از سقوط یک فروند پهپاد این رژیم در شمال جولان سوریه خبر داد.
شرکت نفتی آرامکو عربستان هدف موشک یمنی قرار گرفت
تهران - ایرنا - یگان موشکی ارتش یمن عصر روز سه شنبه شرکت نفتی آرامکو واقع در استان عسیر عربستان را هدف قرار داد.
دی ‌میستورا: به برخی تفاهم‌ های متقابل در ژنو دست یافته ایم
تهران- ایرنا- 'استیفان دی میستورا' فرستاده سازمان ملل در امور سوریه پس از دیدار با نمایندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در نشست ژنو، اعلام کرد که به برخی تفاهم ها در خصوص تشکیل کمیته اصلاح و تدوین قانون اساسی سوریه، دست یافته اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

متن اشعار میثم مطیعی در نماز عید فطر ۹۷ +فیلم
مطیعی امسال نیز همانند سال‌های گذشته، اشعاری با مضامین سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بین‌المللی را در مراسم عید فطر، خواند.
داستانک‌های زکریا تامر به فارسی ترجمه شد
تهران - ایرنا - مجموعه داستان «رعد» اثر زکریا تامر نویسنده شهیر جهان عرب با ترجمه غلام رضا امامی به زیور طبع آراسته شد.
دعای خاصه امام حسین(ع) جهت برآورده شدن حوائج
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، حکایتی خواندنی درباره دعای خاصه امام حسین جهت استجابت حوائج را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
'آشیل' پیروزی ایران مقابل مغرب را پیشگویی کرد
مسکو - ایرنا - 'آشیل' گربه پیشگو در روسیه پیروزی تیم ملی فوتبال ایران در بازی مقابل مغرب را که قرار است ساعت 19 و 30 دقیقه امروز به وقت تهران در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود، پیشگویی کرد.
ویدئو - خلاصه دیدار اسپانیا و پرتغال در جام ۲۰۱۸
دیدار تیم‌های فوتبال اسپانیا و پرتغال در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، با نتیجه سه بر سه به پایان رسید. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.
روابط عمومی ها برای آگاه بخشی به مردم فعالیت کنند
صداوسیما دنبال جلب رضایت اقشار مختلف جامعه است
284برنامه حمایت از کالای ایرانی در صدا و سیمای مهاباد پخش شد
نیشابور به فرودگاه نیاز دارد
دردسرهای بازیگر «پایتخت» به‌خاطر قد بلندش
تله سی یژ کامان، از پلمپ دوساله تا راه اندازی یک ماهه
32 هزار دقیقه برنامه طی ماه رمضان در قم تولید شد
مرحوم حاج سید جوادی از نگاه اهالی رسانه و مطبوعات
تیتر 29 خرداد روزنامه‌ های کهگیلویه و بویراحمد
این مواد غذایی آرام آرام شما را می کشند