رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

12:21 ۸۰ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 58 0
رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد

روزنامه محلی سیستان و بلوچستان ضمیمه روزنامه خراسان روز سه شنبه/8 خرداد 97 مطلبی با عنوان «رقابت های جام رمضان در زهک داغ شد» منتشر کرده است.

ایرنا

دراین مطلب آمده است: شروع ماه مبارک رمضان رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان های مختلف آغاز شد و ورزشکاران به صورت گروهی یا انفرادی با یکدیگر به رقابت پرداختند که این روزها زهک هم شاهد بالا گرفتن هیجان مسابقات رمضان است.
مسابقاتی که با حضور ورزشکاران جوان و حتی نونهال کار خود را شروع کرده و به اوج خود رسیده است. هر چند در این میان کمبودهای زیرساختی ورزش در شهرستان بیشتر خودنمایی می کند اما ورزشکاران از هیجان به وجود آمده رضایت دارند.
رونق ورزش در شهرستان های مرزی استان همچون زهک توانسته است قشر جوان، نوجوان و حتی نونهال شهرستان را به سمت ورزش سوق دهد و می توان حضور آنان را در سالن های ورزشی احساس کرد. حضوری که تماشاچیانش مسن تر های شهرستان هستند و این قشر هم در سایه رقابت های جام رمضان شب های رمضان را گاهی به تماشای مسابقات ورزشی فرزندان یا نوه هایشان می نشینند و گاهی بی اختیار از شدت شوق به تشویق فرزنداشان می پردازند.
جام رمضان امسال پرشورتر
یکی از ورزشکاران می گوید: سال های قبل هم مسابقات جام رمضان در زهک برگزار می شد اما چندان مورد استقبال قرار نمی گرفت، اما این روزها در هر رقابت تعدادی تماشاچی هم در سالن حضور پیدا می کنند و گاهی با تشویق دوستان و فرزندانشان به مسابقات هیجان بیشتری می دهند که شور جام رمضان را بیش از پیش کرده است. «رخشانی» می افزاید: شواهد نشان می دهد امسال تیم‌های بیشتری در مسابقات شرکت کرده اند و مسابقات بهتر از سال گذشته برگزار می شود. اما اگر سالن بهتر و زیرساخت های مناسب تری در زهک ایجاد شود بدون شک این شهرستان می تواند شاهد برگزاری مسابقاتی بهتر از مرکز استان باشد و حتی می تواند به میزبانی مسابقات استانی یا کشوری هم نیم نگاهی داشته باشد. به گفته وی زهک با مشکل های اقتصادی فراوانی رو به روست به همین دلیل اغلب اقشار شهرستان به استثنای قشر محصل برای گذر زندگی به اشتغال یا کشاورزی مشغول هستند و کمتر فرصت برای ورزش پیدا می‌کنند، اما برگزاری رقابت های جام رمضان نشان داده است برگزاری برنامه های این چنینی می تواند سبب افزایش حضور جوانان در عرصه های ورزشی باشد.
زهک نیازمند فضای ورزشی بیشتر
ورزشکار دیگری می گوید: جوانان زهک نشان دادند که به ورزش علاقه مند هستند و اگر فرصتی داشته باشند از پرداختن به آن دریغ نمی کنند اما ماه رمضان فرصتی مناسب است تا به ورزش بپردازند. از طرفی رقابت های جام رمضان به دلیل وجود کاپ قهرمانی شور و هیجان بیشتری به خود می گیرد که این موضوع سبب می شود افراد بیشتر به این رقابت ها توجه داشته باشند.
«سربیشه ای» می افزاید: ورزش می تواند جوانان را از اسیر شدن در دام های پهن شده دشمنان در امان نگاه دارد. اما برای رسیدن به این مهم باید شرایطی را ایجاد کرد تا همه آن ها امکان حضور در عرصه های ورزشی را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است متولیان ورزشی به ایجاد فضاهای ورزشی بیشتر در شهرستان توجه داشته باشند و اقدام لازم را انجام دهند.
به گفته وی زهک روستاهای فراوانی دارد و روستاییان به راحتی نمی توانند برای ورزشی به شهرستان مراجعه کنند به همین دلیل باید حداقل در مرکز روستاهای نزدیک به هم مکان ورزشی استاندارد با تجهیزات کامل ایجاد شود یا در هر روستا مکانی با تجهیزات ورزشی لازم هر چند کوچک تر در نظر گرفته شود تا روستاییان هم بتوانند به ورزش بپردازند.
بالا گرفتن حرارت جام رمضان در زهک
رئیس اداره ورزش و جوانان زهک می گوید: سال های گذشته جوانان شهرستان رقابت های جام رمضان را با شور و هیجان بالایی برگزار می کردند و پیش بینی می شد که امسال هم این هیجان به اوج خود برسد و با گذشت دو هفته از ماه مبارک رمضان حرارت رقابت های ورزشی جام رمضان در شهرستان به اوج خود رسیده است.
«جمشید شیخی» می افزاید: امسال رقابت های جام رمضان در زهک برای رشته های بدمینتون، کشتی، ووشو، والیبال و فوتسال برنامه ریزی شد که مسابقات فوتسال در روزهای ابتدایی ماه کار خود را آغاز کرد و امروز با ایجاد اختلاف امتیاز میان تیم های شرکت کننده هیجان رقابت ها بالا گرفته است و هر تیم در تلاش است تا به مرحله بعد مسابقات راه یابد.
به گفته وی برای مسابقات فوتسال جام رمضان فقط در زهک تعداد قابل توجهی تیم اعلام حضور کردند که در سال های قبل بی سابقه بود، اما پس از نهایی شدن حضور 23 تیم در رقابت ها مراسم قرعه کشی برگزار شد و تیم ها در قالب های گروهی برای رسیدن به مقام قهرمانی جام رمضان به مصاف هم رفتند.
حضور 50 کشتی گیر در جام رمضان
وی تصریح می کند: با توجه به اهمیت رقابت های جام رمضان و ورزش در شب های این ماه رقابت ها در رشته های مختلف برنامه ریزی شد که فوتسال بیشترین متقاضی را داشت و به همین دلیل رقابت های آن زودتر آغاز شد. اما پس از فوتسال رشته کشتی هم مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت و بیش از 50 کشتی گیر برای حضور در جام رمضان اعلام آمادگی کردند.
وی بیان می کند: پس از فوتسال و کشتی رقابت های بدمینتون برای رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شده بود و پیش بینی می شد تعدادی از علاقه مندان برای حضور اعلام آمادگی کنند که بعد از اعلام برگزاری این رقابت ها 18 تیم اعلام آمادگی کردند که بیش از حد تصور بود و احتمال دارد به این تعداد افزوده شود. وی می گوید: والیبال مدتی است به یکی از رشته های پر طرفدار تبدیل شده به همین دلیل مسابقات والیبال جام رمضان هم در شهرستان برنامه ریزی شده است که به احتمال فراوان از روزهای 17 یا 18 خرداد ماه کار خود را آغاز خواهد کرد و این در حالی است که با وجود اعلام برگزاری مسابقات هنوز تیمی حضور خود را اعلام نکرده است. علاوه بر این مسابقات، رقابت های والیبال و فوتسال ادارات هم برنامه ریزی شد که در صورت اعلام آمادگی تیم های ادارات شهرستان برگزار می شود.
افتتاح خانه های ورزش روستایی
به گفته شیخی، در زهک فقط چهار سالن ورزشی وجود دارد که همه این سالن ها از ابتدای ماه مبارک رمضان میزبان رقابت های جام رمضان است و سالن روستاهای خمک و امیر نظام هم در اختیار رقابت های جام رمضان قرار گرفته است، اما برای توسعه ورزش در میان روستاییان و برگزاری رقابت های این چنینی در روستاها افتتاح خانه های روستایی هدف گذاری شده است که در این زمینه پنج خانه روستایی در روستاهای شهرستان به بهره برداری رسید. وی بیان می کند: در روزهای اخیر هم خانه روستایی در کفتارگی به بهره برداری رسید و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان ماه مبارک رمضان دو خانه روستایی در قلعه کهنه و گوری به بهره برداری خواهد رسید. وی می افزاید: زهک در رشته های مختلف ورزشی استعدادهای فراوانی دارد که به دلیل دوری از مرکز و نداشتن توانایی برای حضور در رقابت های ورزشی به جامعه ورزشی معرفی نشده اند، به همین دلیل برای شناسایی استعدادهای نهفته به ویژه در روستاهای شهرستان طرح های استعدادیابی برنامه ریزی شده است. به گفته وی زهک در رشته هایی چون فوتسال، کبدی، کشتی و شنا استعدادهای فراوانی را در خود جای داده است که پرورش آن ها نیازمند برنامه ای مدون است و با انجام آن می توان زهک را در برخی رشته ها به مهد و خاستگاه ایران تبدیل کرد. با توجه به استقبال جوانان زهک از رقابت های ورزشی به ویژه مسابقات جام رمضان و دهه فجر جا دارد متولیان امر، برای تکمیل پروژه های ورزشی شهرستان از جمله ورزشگاه زهک متولیان ورزشی جدیت بیشتری داشته باشند و از طرفی رقابت های ورزشی در شهرستان نهادینه شود و به طور مداوم ادامه داشته باشد.
8006**3213


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

جشنواره آش ایرانی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
زنجان – ایرنا – سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی با معرفی برگزیدگان بخش آش، صنایع دستی و صنایع دستی خلاق، در زنجان به کار خود پایان داد.
دست برنجکاران مازنی زیر سنگ شالیکوبی داران
ساری - ایرنا - برداشت کشت اول برنج مازندران در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که شالیکوبی های استان دیگر گنجایش پذیرش و تبدیل شالی به برنج را ندارند و بسیاری از کشاورزان با حول و ولا منتظر گذر سالم از این مرحله هستند.
طرح گوترش برای حمایت از فلسطینی ها ارائه شد
تهران - ایرنا - «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد جمعه شب، در گزارشی طرحی را برای حمایت از فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی ارائه کرد.
مدارس آوارگان فلسطینی به  217 میلیون دلار اعتبار نیاز دارد
تهران – ایرنا – آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاورنزدیک (آنروا) بامداد جمعه اعلام کرد، بازگشایی مدارس تحت پوشش این سازمان به 217 میلیون دلار کمک مالی نیاز دارد.
تایوان به دنبال جلب حمایت نظامی آمریکا است
پکن- ایرنا- تایوان در حال لابی کردن با شماری از مقام های امنیتی و سازمان سیا در آمریکا است تا بتواند از حمایت های نظامی این کشور در مقابله با چین برخوردار شده و همزمان به تسلیحات پیشرفته تری دست پیدا کند.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه  تا صبح شنبه
تهران – ایرنا – معاون وزیر دفاع: ایران قدرت برتر منطقه در تولید فناوری های دفاعی است، وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با تهران توسعه می‌یابد، شفاف سازی از سیاست های بانک مرکزی خواهد بود و مشارکت راهبردی روسیه و آلمان در شرایط تحریم ازمهمترین خبرهای ایرنا در 12ساعت گذشته بود.
هیل: احتمال شکست تاریخی جمهوریخواهان در انتخابات وجود دارد
تهران – ایرنا – تارنمای خبری هیل در گزارشی با اشاره به تداوم نارضایتی ها از سیاست‌ و عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نوشت: این موضوع می‌تواند به شکستی مفتضحانه و تاریخی برای جمهوریخواهان در انتخابات آتی مجلس نمایندگان منجر شود.
جشنواره پرواز بادبادک‌ها در شهر پردیس برگزار شد
تهران- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس گفت : جشنوار بادبادک‌ها با هدف افزایش نشاط اجتماعی دراین شهر برگزار شد.
نفرات برتر مسابقات تیراندازی با کمان کشور مشخص شدند
ارومیه- ایرنا- رییس هیات تیراندازی با کمان آذربایجان غربی با اشاره به مشخص شدن نفرات برتر مسابقات تیراندازی با کمان کشور گفت: مردان رضا شبانی از یزد در ریکرو مردان، پارمیدا قاسمی از تهران در ریکرو زنان و محمد معدن دار به همراهالهام قدیم پور در کامپوند مردان و زنان قهرمان شدند.
بانوی جودوکار هرمزگان قهرمان کشور شد
بندرعباس- ایرنا- نایب رییس هیات جودو هرمزگان گفت: یکی بانوان جودوکار این استان در رقابت های کشوری و انتخابی تیم ملی، موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز معتقد است: همراه با ارائه شدن بسته ارزی جدید یک سری اصلاحات و اقدامات تکمیلی در جهت کنترل افراد و شرکت‌هایی که ارز ارزان را صرف سودهای کلان خود کردند نیاز دارد و البته این اقدامات تکمیلی، علاوه بر دولت نیاز به مشارکت فعال نهادهای قضایی و نظارتی دارد تا از سوء استفاده های بعدی جلوگیری شود.
12 شهید در انفجار مخزنی در نزدیکی کربلا
در انفجار مخزنی متعلق به نیروهای الحشد الشعبی در نزدیکی کربلا دست کم ۱۲ نفر شهید شدند.
از آثار و خانه محمدعلی سپانلو چه خبر؟
دوست و وصی محمدعلی سپانلو نسبت به پرداخت نشدن حق تألیف آثار این شاعر فقید توسط ناشران اعتراض کرد و گفت: صحیح نیست اهل فرهنگ با یکدیگر این‌طور رفتار کنند.
هدیه کاظمی: به کسب بهترین نتیجه در آسیا خوشبینم + فیلم
هدیه کاظمی یکی از پاروزنانی است که شانس مدال در اندونزی دارد. ‌او پبش از ترک ایران و حضور در پالمبانگ محل برگزاری بازی‌های آسیایی تاکید کرد که به کسب بهترین نتیجه امیدوار است.
نخستین پیروزی ترابزون اسپور با حسینی
ترابزون اسپور که در ترکیب از بازیکن ایرانی اش بهره می برد توانست سیوا اسپور را شکست دهد و نخستین پیروزی اش را در سوپر لیگ ترکیه جشن بگیرد.
عناوین روزنامه های 27 مرداد خراسان رضوی
کودکان بی‌هویت تهران
دوباره رویای شهر دوچرخه‌ها
مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
فیلم گاو با نقش آفرینی عزت الله انتظامی پخش می‌شود
برترین های جشنواره مطبوعات سیستان و بلوچستان معرفی شدند
اصحاب رسانه سرداران جنگ درمقابل هجمه نرم بیگانگان هستند
خانه‌های مطبوعات باید نماینده همه اهالی مطبوعات باشند
9300 رسانه در ایران دارای مجوز هستند