شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

11:23 ۲۰ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 28 0
شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

تهران - ایرنا - براساس تفاهم نامه میان سازمان تامین اجتماعی، خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی، شعب ویژه تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه سازمان تامین اجتماعی، خدمات سازمان تامین اجتماعی به هنرمندان در دو شعبه ویژه تامین اجتماعی در شهر تهران ارائه خواهد شد و در سایر استان ها نیز با توافق ادارات کل تامین اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شعب ویژه ای برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.
براساس تفاهم نامه منعقد شده، کار گروه مشترکی با حضور نمایندگان تمامی طرف ها مسائل مربوط به بیمه هنرمندان را پیگیری خواهد کرد.
همکاری و هماهنگی طرفین درباره بازرسی های هوشمند سازمان تامین اجتماعی از کارگاه های مشمول از دیگر موارد این تفاهم نامه است و نحوه بازرسی اینگونه کارگاه ها در کارگروه مشترک با حضور نمایندگان طرفین تعیین می شود.
هنرمندانی که براساس توافق نامه های قبلی بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند، همچنان از خدمات این سازمان برخوردار خواهند بود.
به گزارش ایرنا، هنرمندان چند وقتی است به دلیل کسر حق بیمه بین 16 تا 40 درصد نسبت به این موضوع گلایه دارند و اخیرا نیز انتقادهایی در این زمینه داشتند.

* حق شما ادا نشده
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم، گفت: آرزوهایی که پنج سال پیش داشتیم کاملا برآورده نشده است و دوست داشتیم امروز شرایط بهتری باشد.
علی ربیعی افزود: حق شما ادا نشده است و می دانم که آنچه شایسته هنر و هنرمندان است انجام نشده و سلیقه های مختلف مانع بهبود شرایط کاری و زندگی شما شده است.
وی ادامه داد: ارزش کار شما را می فهمم، فیلم، موسیقی و تئاتر در انقلاب، جنگ و زندگی امروز ایرانی ها وجود دارد. شعر و موسیقی در شکل گیری ذهنیت مردم بسیار موثر است. همواره بخشی از زندگی ما با سینما همراه بوده است. نیاز ایران امروز به شعر و موسیقی و ادبیات کاملا روشن است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مسائل مهم اجتماعی ما تنها ناشی از فقر نیست، گفت: تحولات اجتماعی و سبک زندگی در تغییرات جامعه امروز موثر است.
وی با تاکید بر رسیدگی به امور هنرمندان اظهار داشت: کارگروه ایجاد و عناوین شغلی مشخص شود. 32 صنف و 80 تخصص در این حوزه وجود دارد و تلاش کنیم در مدت یک ماه عناوین شغلی در این بخش را به ثمر برسانیم.
ربیعی گفت: هر راه قانونی که وجود دارد و هر تصمیمی که در اختیار هیات امنا هست انجام شود. ما به نشاط و امید در جامعه نیاز داریم تا جامعه در مقابل تهدیدات ناجوانمردانه قوی ایستادگی کند
وی تصریح کرد: تئاتر و سینما را باید به عنوان یک صنعت حمایت کنیم. ایرانیان به هنر شما نیاز دارند.

* مفاهمه بین تامین اجتماعی و هنرمندان
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: اولین پیام این تفاهم این است که سازمان تامین اجتماعی، خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی به عنوان شرکای اجتماعی در حال گفت و گو و مفاهمه با یکدیگر هستند.
محمدحسن زدا از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران عامل خانه سینما، خانه موسیقی و خانه تئاتر بابت همکاری و پیگیری های انجام شده برای به نتیجه رسیدن این تفاهم تشکر کرد و افزود: امیدوارم خدمات سازمان تامین اجتماعی منجر به رضایتمندی هنرمندان عزیز فعال در عرصه سینما، تئاتر و موسیقی باشد.

** تلاش برای رفع مشکلات هنرمندان
منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما هم در این مراسم گفت: بعد از مدت ها گفت و گو تفاهم نامه ای را به مرحله امضا رسانده ایم و بر اساس موازین حقوقی تلاش می کنیم تا مسائل و مشکلات این حوزه را با همکاری کمیته مشترک خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی و سازمان تامین اجتماعی به خوبی پیش ببریم.
شاهسواری افزود: ما نیازمند تعریف روشن و واحد هستیم. ارزش و اهمیت سینما، تئاتر، موسیقی و هنر را می دانید. ما معتقدیم اینها معضلات ما نیستند بلکه راه حل های مشکلات جامعه هستند.
منوچهر محمدی تهیه کننده سینما نیز در این مراسم گفت: از اوایل سال 96 مسائل مربوط به تامین اجتماعی آغاز شد و پیگیری های زیادی صورت گرفت و با حمایت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگروهی شکل گرفت و جلساتی در تامین اجتماعی و سازمان سینمایی برگزار شد و امروز به نتیجه رسیدیم.
حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی نیز در این مراسم گفت: سال 94 با پدیده ای مواجه شدیم و از قراردادها بیمه کسر می شد و تا امروز هم ادامه دارد. سال 96 با سازمان تامین اجتماعی مذاکرات را شروع کردیم. بر اساس این تفاهم نامه کارگروهی ایجاد می شود که این مسائل را برطرف کند.
اصغر همت، مدیر عامل خانه تئاتر نیز در این مراسم گفت: ما به دنبال دریافت کمک نیستیم بلکه باید حقوق خود را بدانیم و امیدواریم مسائل گذشته را نیز بررسی کنیم.
تورج منصوری تهیه کننده و کارگردان سینما نیز در این مراسم گفت: اوایل دهه 70 تفاهم نامه ای به امضا وزیر ارشاد و مدیر عامل تامین اجتماعی و مدیر عامل خانه سینما رسید و سینماگران بیمه شوند. سینمای امروز حاصل کار آن گروه است. اما متاسفانه اشکالات قانونی وجود داشت که اسباب زحمت شد.
منصوری افزود: قرار بود که وزارت ارشاد از در آمد سینماها حق کارفرمایی را بپردازد و بعد از تغییرات مدیریتی پرداخت های وزارت ارشاد متوقف و بیمه قطع شد.
وی گفت: هنرمندان آدم های با آبرویی هستند و تقاضا می کنیم که به این افراد که سفیران فرهنگی کشور توجه شود و کاری انجام شود که حقوق بازنشستگی مناسبی دریافت کنند.
اجتمام * 7268 *1569


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

سپ برترین شرکت پرداخت کشور معرفی شد
براساس نتایج گزارش اقتصادی سال ۹۶ شرکت شاپرک، شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)، در اکثر شاخص‌های عملکردی رتبه‌های برتر را از آن خود کرد.
مهاجرت به مشهد برای فتح بهارستان
هر جا باشند اما در مشهد گرد هم می‌آیند. میعادگاه‌شان مشهد و مقصدشان بهارستان است. فکر همه‌ جا را کرده و در ذهن خود انتخابات هیات رییسه را نیز برگزار کرده‌اند. این طور که از اخبار غیر رسمی برمی‌آید سرلیست فهرست آنها برای تکیه زدن به صندلی علی لاریجانی کسی نیست غیر از تولیت آستان قدس.
۱۰دلیل موافقان و مخالفان کمک‌داور ویدیویی
استفاده از فناوری VAR برای کمک به داوری موافقان و مخالفان خود را دارد. دلایل هر دو گروه را برشمرده‌ایم.
ژنرال روس ستاره‌اش را به احترام سرباز ایرانی کند
نوویکف وقتی فهمید ۴۸ ساعت است که تنها با ۳ سرباز جنگیده، به نشانه احترام یکی از درجه‌هایش را از روی دوشش باز کرد و روی سینه سرجوخه محمدی گذاشت و از چوپانی خواست ۳ سرباز شجاع را به شیوه مسلمانان کنار پل آهنی دفن کند. تدفین این ۳ سرباز به‌ خاطر وطن‌پرستی‌شان با تشریفات نظامی از سوی لشگر ۴۷ ارتش دشمن صورت گرفت.
پایان مرحله اول تور دوچرخه سواری ترکیه با نهمی ملی پوش ایران
مرحله اول توردوچرخه سواری ترکیه با نهمی رکابزن ملی پوش ایران به پایان رسید.
ضیایی: تعدد مسابقه‌های مختلف توان‌مان برای تصمیم‌گیری را به چالش کشید
رییس فدراسیون والیبال با اشاره به سال پرترافیک والیبال گفت: کادر فنی تیم ملی ب تنها یک ماه فرصت دارد و همه آن چیزهایی هم که در این مدت می‌خواهد در اختیارش نیست.
صالحی‌ امیری: کارشکنی آمریکایی‌ها برای تحریک روانی والیبالیست‌ها بود
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به سال پرترافیکی که والیبال پیش رو دارد گفت: در حال حاضر تیم ملی والیبال ب شرایط روحی خوبی دارد و دغدغه خاصی نیز وجود ندارد.
ترکیب بلژیک - پرو اعلام شد
ترکیب دو تیم بلژیک و پرو برای برگزاری اولین دیدار خودشان در جام جهانی اعلام شد.
عده ای به هر طریقی به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند
شهرکرد- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عده ای به هر طریقی به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت اعتدال بوده و حاضرند دست به هرکاری بزنند.
بازیکن دانمارک ادامه جام جهانی را از دست داد
ویلیام کوئیست به دلیل شکستگی دنده در جریان بازی با پرو ادامه جام جهانی را از دست داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پایان کار وزیر کشور آلمان
هورست زیهوفر، وزیر کشور و عضو حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن از پایان همکاری خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خبر داد.
فیروزآبادی گفته بود ویلای لواسان را تخلیه می‌کند ولی نکرده است
بعد از نامه جنبش عدالتخواه دانشجویی به ستاد اجرایی نامه جنبش را همراه با نامه‌ای از ستادبه مقام معظم رهبری ارسال کردند و دوباره رهبر انقلاب بر روی نامه ستاد پارافی مبنی بر تخلیه ویلای مزبور می‌نویسند.
جشنواره جدید ماناپی با صدها گجت هوشمند ویژه جام جهانی ۲۰۱۸
جشنواره جدید ماناپی با عنوان "جام جوایز" به مناسبت جام جهانی روسیه از۲۵ خرداد تا ۲۴ تیرماه با بیش از ۱۰۰ میلیون تومان جایزه برگزار می‌شود.
جلسه مجلس درباره گرانی خودرو لغو شد
عضو هیئت رئیسه مجلس از لغو جلسه علنی پارلمان درباره گرانی خودرو و کالا‌ها خبر داد.
زیباترین دکل برق دنیا- عکس
ساخت یک دکل برق متفاوت در کالیفرنیای آمریکا
«لابیرنت» با بازی شهاب حسینی کلید خورد
کمتر، بی‌حاشیه و البته بدون شلوارک!
فیلمبرداری تازه‌ترین ساخته کمال تبریزی پایان یافت
نقد «هنرِ جنگ» از زبان رخشان بنی‌اعتماد
از داوری نوید محمدزاده در یک جشنواره تا دو اجرا در عمارت «روبرو»
خبرهایی از فیلم‌های جدید مهران مدیری و شهاب حسینی
اکران «دارکوب» از اوایل تابستان+تیزر
چهار فیلم جدید سینماهای کشور معرفی شد
جایزه کارگردانی جشنواره آینه روسیه به فیلم ایرانی رسید
جزئیاتی از دومین جشن شب نقره‌ای فیلمبرداران