شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

11:23 ۷۸ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 253 0
شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

تهران - ایرنا - براساس تفاهم نامه میان سازمان تامین اجتماعی، خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی، شعب ویژه تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه سازمان تامین اجتماعی، خدمات سازمان تامین اجتماعی به هنرمندان در دو شعبه ویژه تامین اجتماعی در شهر تهران ارائه خواهد شد و در سایر استان ها نیز با توافق ادارات کل تامین اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شعب ویژه ای برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.
براساس تفاهم نامه منعقد شده، کار گروه مشترکی با حضور نمایندگان تمامی طرف ها مسائل مربوط به بیمه هنرمندان را پیگیری خواهد کرد.
همکاری و هماهنگی طرفین درباره بازرسی های هوشمند سازمان تامین اجتماعی از کارگاه های مشمول از دیگر موارد این تفاهم نامه است و نحوه بازرسی اینگونه کارگاه ها در کارگروه مشترک با حضور نمایندگان طرفین تعیین می شود.
هنرمندانی که براساس توافق نامه های قبلی بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند، همچنان از خدمات این سازمان برخوردار خواهند بود.
به گزارش ایرنا، هنرمندان چند وقتی است به دلیل کسر حق بیمه بین 16 تا 40 درصد نسبت به این موضوع گلایه دارند و اخیرا نیز انتقادهایی در این زمینه داشتند.

* حق شما ادا نشده
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم، گفت: آرزوهایی که پنج سال پیش داشتیم کاملا برآورده نشده است و دوست داشتیم امروز شرایط بهتری باشد.
علی ربیعی افزود: حق شما ادا نشده است و می دانم که آنچه شایسته هنر و هنرمندان است انجام نشده و سلیقه های مختلف مانع بهبود شرایط کاری و زندگی شما شده است.
وی ادامه داد: ارزش کار شما را می فهمم، فیلم، موسیقی و تئاتر در انقلاب، جنگ و زندگی امروز ایرانی ها وجود دارد. شعر و موسیقی در شکل گیری ذهنیت مردم بسیار موثر است. همواره بخشی از زندگی ما با سینما همراه بوده است. نیاز ایران امروز به شعر و موسیقی و ادبیات کاملا روشن است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مسائل مهم اجتماعی ما تنها ناشی از فقر نیست، گفت: تحولات اجتماعی و سبک زندگی در تغییرات جامعه امروز موثر است.
وی با تاکید بر رسیدگی به امور هنرمندان اظهار داشت: کارگروه ایجاد و عناوین شغلی مشخص شود. 32 صنف و 80 تخصص در این حوزه وجود دارد و تلاش کنیم در مدت یک ماه عناوین شغلی در این بخش را به ثمر برسانیم.
ربیعی گفت: هر راه قانونی که وجود دارد و هر تصمیمی که در اختیار هیات امنا هست انجام شود. ما به نشاط و امید در جامعه نیاز داریم تا جامعه در مقابل تهدیدات ناجوانمردانه قوی ایستادگی کند
وی تصریح کرد: تئاتر و سینما را باید به عنوان یک صنعت حمایت کنیم. ایرانیان به هنر شما نیاز دارند.

* مفاهمه بین تامین اجتماعی و هنرمندان
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: اولین پیام این تفاهم این است که سازمان تامین اجتماعی، خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی به عنوان شرکای اجتماعی در حال گفت و گو و مفاهمه با یکدیگر هستند.
محمدحسن زدا از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران عامل خانه سینما، خانه موسیقی و خانه تئاتر بابت همکاری و پیگیری های انجام شده برای به نتیجه رسیدن این تفاهم تشکر کرد و افزود: امیدوارم خدمات سازمان تامین اجتماعی منجر به رضایتمندی هنرمندان عزیز فعال در عرصه سینما، تئاتر و موسیقی باشد.

** تلاش برای رفع مشکلات هنرمندان
منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما هم در این مراسم گفت: بعد از مدت ها گفت و گو تفاهم نامه ای را به مرحله امضا رسانده ایم و بر اساس موازین حقوقی تلاش می کنیم تا مسائل و مشکلات این حوزه را با همکاری کمیته مشترک خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی و سازمان تامین اجتماعی به خوبی پیش ببریم.
شاهسواری افزود: ما نیازمند تعریف روشن و واحد هستیم. ارزش و اهمیت سینما، تئاتر، موسیقی و هنر را می دانید. ما معتقدیم اینها معضلات ما نیستند بلکه راه حل های مشکلات جامعه هستند.
منوچهر محمدی تهیه کننده سینما نیز در این مراسم گفت: از اوایل سال 96 مسائل مربوط به تامین اجتماعی آغاز شد و پیگیری های زیادی صورت گرفت و با حمایت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگروهی شکل گرفت و جلساتی در تامین اجتماعی و سازمان سینمایی برگزار شد و امروز به نتیجه رسیدیم.
حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی نیز در این مراسم گفت: سال 94 با پدیده ای مواجه شدیم و از قراردادها بیمه کسر می شد و تا امروز هم ادامه دارد. سال 96 با سازمان تامین اجتماعی مذاکرات را شروع کردیم. بر اساس این تفاهم نامه کارگروهی ایجاد می شود که این مسائل را برطرف کند.
اصغر همت، مدیر عامل خانه تئاتر نیز در این مراسم گفت: ما به دنبال دریافت کمک نیستیم بلکه باید حقوق خود را بدانیم و امیدواریم مسائل گذشته را نیز بررسی کنیم.
تورج منصوری تهیه کننده و کارگردان سینما نیز در این مراسم گفت: اوایل دهه 70 تفاهم نامه ای به امضا وزیر ارشاد و مدیر عامل تامین اجتماعی و مدیر عامل خانه سینما رسید و سینماگران بیمه شوند. سینمای امروز حاصل کار آن گروه است. اما متاسفانه اشکالات قانونی وجود داشت که اسباب زحمت شد.
منصوری افزود: قرار بود که وزارت ارشاد از در آمد سینماها حق کارفرمایی را بپردازد و بعد از تغییرات مدیریتی پرداخت های وزارت ارشاد متوقف و بیمه قطع شد.
وی گفت: هنرمندان آدم های با آبرویی هستند و تقاضا می کنیم که به این افراد که سفیران فرهنگی کشور توجه شود و کاری انجام شود که حقوق بازنشستگی مناسبی دریافت کنند.
اجتمام * 7268 *1569


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
عکس عجیب «شقایق فراهانی» با یک کامیون
شقایق فراهانی این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
استایل خاص آقای بازیگر در باشگاه-عکس
پیمان معادی بازیگر «جدایی نادر از سیمین» تصویری از خودش هنگام ورزش کردن در اینستاگرام گذاشت و از اهمیت تسلیم نشدن و با قدرت ادامه دادن نوشت.
حرکت عجیب آقای بازیگر در روز تولد 50 سالگی‌اش-پرش از هلیکوپتر
بازیگر سرشناس سینما اعلام کرده در روز تولد ۵۰ سالگی‌اش یک پرش آزاد از هلیکوپتر روی گرند کنیون انجام می‌دهد.
خطر ابتلا به ˮهپاتیتˮ در معتادان
رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به خطرات اعتیاد در ابتلا به هپاتیت، گفت: بسیاری از معتادان تزریقی سابقه اشتراک در وسایل تزریقی را اعلام نمی‌کنند، اما اشتراک در وسایل تزریقی حتی در یک نوبت هم می‌تواند خطر انتقال این بیماری را داشته باشد.
خواص شگفت انگیز روغن سیاه دانه برای بدن که نمی‌دانستید!
در بین تمام خواصی که روغن سیاه دانه دارد، چند مورد از آنها بسیار فوق العاده هستند، از جمله پیشگیری از سرطان، دیابت، چاقی، ریزش مو، اختلالات پوستی و عفونت.
پذیرایی متفاوت از فیل‌ها- عکس
تصویری از پذیرایی از فیل‌ها را در اردوگاه وینگاباو در روز جهانی فیل مشاهده می‌کنید.
زنی مقابل چشمان شوهرش در آتش سوخت
زنی در تاریکی هوا در ارسنجان فارس در حالی که چند قدم با همسرش بیشتر فاصله نداشت در آتش زنده زنده تسلیم مرگ شد.
ماجرای آدامس‌های قاچاق با برند جهانی
دستفروشان مترو آدامس‌هایی را می‌فروشند که تفاوت قیمت آن‌ها با مشابه این آدامس‌ها در سوپرمارکت ها، خیلی متفاوت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
اتلتیکو مادرید با درخشش دیگو کاستا توانست رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان سوپرجام اروپا شود.
محموله بزرگ سلاح به مناطق شرقی سوریه ارسال شد
دمشق- ایرنا- دیدبان حقوق بشر سوریه از ارسال 250 کامیون سلاح و تجهیزات نظامی به مناطق تحت تسلط کردهای سوری خبر داد.
گفتگو|آل اسحاق: سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور- فساد سیستمی در ایران وجود ندارد
وزیر بازرگانی دولت سازندگی بزرگنمایی مفاسد اقتصادی در دستگاه‌های حکومتی را یکی از اصلی‌ترین راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به ایران می‌داند.
این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
فیلم باید در جامعه تحول مثبت ایجاد کند
نمایش ۱۴ فیلم از ۱۴ کشور اروپایی در اواخر مهر ماه
سینما هلال اهواز از پیمانکار گرفته شد
وداع با صدای ماندگار عبادی
شکرخدا گودرزی: موزه انتظامی باید جهانی شود
تئاتر در سبد فرهنگی خانواده ها قرار گیرد
6 فیلم کوتاه در سینما بهمن قزوین نمایش داده شد
- در سینما و تئاتر چه خبر است؟-
رونمایی از فراخوان یک رویداد تئاتری
در بخش فضای باز جشنواره‌ی تئاتر عروسکی چه خبر خواهد بود؟