شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

11:23 ۱۴۶ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 279 0
شعب تامین اجتماعی ویژه هنرمندان تعیین می شود

تهران - ایرنا - براساس تفاهم نامه میان سازمان تامین اجتماعی، خانه تئاتر، خانه سینما و خانه موسیقی، شعب ویژه تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه سازمان تامین اجتماعی، خدمات سازمان تامین اجتماعی به هنرمندان در دو شعبه ویژه تامین اجتماعی در شهر تهران ارائه خواهد شد و در سایر استان ها نیز با توافق ادارات کل تامین اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی شعب ویژه ای برای خدمت رسانی به هنرمندان تعیین می شود.
براساس تفاهم نامه منعقد شده، کار گروه مشترکی با حضور نمایندگان تمامی طرف ها مسائل مربوط به بیمه هنرمندان را پیگیری خواهد کرد.
همکاری و هماهنگی طرفین درباره بازرسی های هوشمند سازمان تامین اجتماعی از کارگاه های مشمول از دیگر موارد این تفاهم نامه است و نحوه بازرسی اینگونه کارگاه ها در کارگروه مشترک با حضور نمایندگان طرفین تعیین می شود.
هنرمندانی که براساس توافق نامه های قبلی بین سازمان تامین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفته اند، همچنان از خدمات این سازمان برخوردار خواهند بود.
به گزارش ایرنا، هنرمندان چند وقتی است به دلیل کسر حق بیمه بین 16 تا 40 درصد نسبت به این موضوع گلایه دارند و اخیرا نیز انتقادهایی در این زمینه داشتند.

* حق شما ادا نشده
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم، گفت: آرزوهایی که پنج سال پیش داشتیم کاملا برآورده نشده است و دوست داشتیم امروز شرایط بهتری باشد.
علی ربیعی افزود: حق شما ادا نشده است و می دانم که آنچه شایسته هنر و هنرمندان است انجام نشده و سلیقه های مختلف مانع بهبود شرایط کاری و زندگی شما شده است.
وی ادامه داد: ارزش کار شما را می فهمم، فیلم، موسیقی و تئاتر در انقلاب، جنگ و زندگی امروز ایرانی ها وجود دارد. شعر و موسیقی در شکل گیری ذهنیت مردم بسیار موثر است. همواره بخشی از زندگی ما با سینما همراه بوده است. نیاز ایران امروز به شعر و موسیقی و ادبیات کاملا روشن است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مسائل مهم اجتماعی ما تنها ناشی از فقر نیست، گفت: تحولات اجتماعی و سبک زندگی در تغییرات جامعه امروز موثر است.
وی با تاکید بر رسیدگی به امور هنرمندان اظهار داشت: کارگروه ایجاد و عناوین شغلی مشخص شود. 32 صنف و 80 تخصص در این حوزه وجود دارد و تلاش کنیم در مدت یک ماه عناوین شغلی در این بخش را به ثمر برسانیم.
ربیعی گفت: هر راه قانونی که وجود دارد و هر تصمیمی که در اختیار هیات امنا هست انجام شود. ما به نشاط و امید در جامعه نیاز داریم تا جامعه در مقابل تهدیدات ناجوانمردانه قوی ایستادگی کند
وی تصریح کرد: تئاتر و سینما را باید به عنوان یک صنعت حمایت کنیم. ایرانیان به هنر شما نیاز دارند.

* مفاهمه بین تامین اجتماعی و هنرمندان
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: اولین پیام این تفاهم این است که سازمان تامین اجتماعی، خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی به عنوان شرکای اجتماعی در حال گفت و گو و مفاهمه با یکدیگر هستند.
محمدحسن زدا از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و مدیران عامل خانه سینما، خانه موسیقی و خانه تئاتر بابت همکاری و پیگیری های انجام شده برای به نتیجه رسیدن این تفاهم تشکر کرد و افزود: امیدوارم خدمات سازمان تامین اجتماعی منجر به رضایتمندی هنرمندان عزیز فعال در عرصه سینما، تئاتر و موسیقی باشد.

** تلاش برای رفع مشکلات هنرمندان
منوچهر شاهسواری، مدیر عامل خانه سینما هم در این مراسم گفت: بعد از مدت ها گفت و گو تفاهم نامه ای را به مرحله امضا رسانده ایم و بر اساس موازین حقوقی تلاش می کنیم تا مسائل و مشکلات این حوزه را با همکاری کمیته مشترک خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی و سازمان تامین اجتماعی به خوبی پیش ببریم.
شاهسواری افزود: ما نیازمند تعریف روشن و واحد هستیم. ارزش و اهمیت سینما، تئاتر، موسیقی و هنر را می دانید. ما معتقدیم اینها معضلات ما نیستند بلکه راه حل های مشکلات جامعه هستند.
منوچهر محمدی تهیه کننده سینما نیز در این مراسم گفت: از اوایل سال 96 مسائل مربوط به تامین اجتماعی آغاز شد و پیگیری های زیادی صورت گرفت و با حمایت علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگروهی شکل گرفت و جلساتی در تامین اجتماعی و سازمان سینمایی برگزار شد و امروز به نتیجه رسیدیم.
حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی نیز در این مراسم گفت: سال 94 با پدیده ای مواجه شدیم و از قراردادها بیمه کسر می شد و تا امروز هم ادامه دارد. سال 96 با سازمان تامین اجتماعی مذاکرات را شروع کردیم. بر اساس این تفاهم نامه کارگروهی ایجاد می شود که این مسائل را برطرف کند.
اصغر همت، مدیر عامل خانه تئاتر نیز در این مراسم گفت: ما به دنبال دریافت کمک نیستیم بلکه باید حقوق خود را بدانیم و امیدواریم مسائل گذشته را نیز بررسی کنیم.
تورج منصوری تهیه کننده و کارگردان سینما نیز در این مراسم گفت: اوایل دهه 70 تفاهم نامه ای به امضا وزیر ارشاد و مدیر عامل تامین اجتماعی و مدیر عامل خانه سینما رسید و سینماگران بیمه شوند. سینمای امروز حاصل کار آن گروه است. اما متاسفانه اشکالات قانونی وجود داشت که اسباب زحمت شد.
منصوری افزود: قرار بود که وزارت ارشاد از در آمد سینماها حق کارفرمایی را بپردازد و بعد از تغییرات مدیریتی پرداخت های وزارت ارشاد متوقف و بیمه قطع شد.
وی گفت: هنرمندان آدم های با آبرویی هستند و تقاضا می کنیم که به این افراد که سفیران فرهنگی کشور توجه شود و کاری انجام شود که حقوق بازنشستگی مناسبی دریافت کنند.
اجتمام * 7268 *1569


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

این تیم‌ملی کشتی از قبل محکوم به #باید_ببازی بود
بعد از ناکامی در مسابقات جهانی پاریس، این بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ بوداپست هم کشتی ایران نتوانست چهره‌ای درخشان داشته باشد.
بیرانوند: بازی سختی با السد داریم
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه دلیل موفقیت این تیم در بازی رفت با السد سازماندهی خوب بوده است، گفت: هرچه داریم برای قهرمانی در آسیا می‌گذاریم.
الصنحاجی: پیروزی در آزادی غیرممکن نیست
رئیس پیشین باشگاه السد در حالی به عنوان مهمان افتخاری کاروان این تیم در سفر به تهران را همراهی کرد که مدعی شد برتری در ورزشگاه آزادی سخت اما غیرممکن نیست.
قاسم‌پور: در قهرمانی السد عضو تیمشان بودم
کارشناس فوتبال کشورمان درباره بازی پرسپولیس و السد صحبت کرد.
درخشان: بازوبند السد در اختیارم بود
سرمربی سابق پرسپولیس سابقه بازی در السد را هم دارد.
پادوانی چرا در تهران ماندگار شده؟
بازیکن برزیلی فصل قبل استقلال هنوز در تهران مراحل درمانش را می‌گذراند.
درخواست پرسپولیسی‌ها از مسئولان ورزشگاه آزادی
این روزها یکی از دغدغه های مدیران باشگاه و هواداران پرسپولیس، احتمال شیطنت برخی تماشاگران در ورزشگاه است.
بازگشت مصلح به جایی که عاشقش بود!
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار با السد در ترکیب اصلی تیمش به میدان خواهد رفت.
مدیرعامل‌های پرسپولیس و استقلال در دادسرا
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافتند.
ویسی: چرا با رحمتی مثل آزمون برخورد نشد؟
سرمربی سابق تیم نفت مسجد سلیمان گفت: چرا برخوردی که کی‌روش با سردار آزمون کرد با مهدی رحمتی نداشت و خوب نیست که بین بازیکنان یک کشور فرق گذاشته شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاندان حاکم عربستان به خانواده خاشقچی تسلیت گفت
تهران- ایرنا- خاندان حاکم عربستان که خود متهم به صدور دستور قتل خاشقچی روزنامه نگار سعودی هستند، مرگ وی را به خانواده اش تسلیت گفتند.
افزایش غیرقانونی 6 برابری برخی کالاهای مصرفی مردم
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی تصویری و لوازم خانگی البرز گفت: قیمت برخی کالاهای مصرفی مردم در بازار به طور غیرمنطقی و غیرقانونی تا 6 برابر هم افزایش داشته است.
مرور آثار عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم رشد
فیلم‌های آموزشی و تربیتی عباس کیارستمی در چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد نمایش داده خواهد شد.
میدل ایست: محافظ ˮبن سلمانˮ بخشی از جسد ˮخاشقچیˮ را به عربستان انتقال داده است
یک سایت انگلیسی به نقل از منابع ترکیه‌ای نوشته است، محافظ ولی‌عهد عربستان سعودی بخشی از جسد خبرنگار مخالف حکومت را به عربستان سعودی انتقال داده است.
افزایش قیمت طلا در واکنش به عقب‌گرد دلار
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا که دلار افت کرد و نگرانی‌ها نسبت به رشد تنش‌های سیاسی بر اقتصاد جهانی از این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد، افزایش یافت.
میزبانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از هفت نمایش بخش خردسال
مرور آثار کیارستمی در جشنواره فیلم رشد
تئاتر در تیران و کرون ناشناخته است
رنگِ زردِ مغزهای کوچک زنگ‌زده
همراهی زائران اربعین با نمایش «رهسپار خیمه ها»
ساموئلی که دنیای وحشت را می شناخت
اعلام 7 نمایش راه یافته به جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان
آغاز ثبت نام فیلم‌های متقاضی جشنواره‌ی فیلم فجر از فردا
حضور پررنگ فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌ی «دهوک»
کاش بدون مصلحت‌اندیشی در تئاتر صحبت می‌کردیم