سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

14:18 ۱۳۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 404 0
سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی انصاری روز سه شنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه های ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) پرداخت و افزود: مراسم روز 14 خرداد از ساعت 17 و 30 دقیقه آغاز می شود.با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام با ماه مبارک رمضان امسال جمعیتی بالغ بر ۲۷۰هزار زائر از استان های مجاور تهران خواهیم داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اظهارداشت: برای مراسم شب ارتحال امام از رئیس جمهوری برای سخنرانی دعوت به عمل آوردیم اما وی عذرخواهی کرد ولی در شب ارتحال در حرم امام مراسم احیا برگزار خواهد شد..
وی گفت: یادگار امام ، سید حسن خمینی هرسال پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سخنرانی داشتند اما امسال نیز همانند سال گذشته برای مراعات حال مردم روزه دار و استفاده از بیانات رهبرمعظم انقلاب سخنرانی نمی‌کنند.
انصاری افزود:14 خرداد امسال با سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف شده است و امام آنقدر بلند مرتبه و با اندیشه متعالی بود که همه مسئولان کشور دستاوردهای خود را از پنجره ای می نگرند که نور امام از آن می تابد .
وی با بیان اینکه اوج غرور امام این است که نهضت ایشان را با شاخص های مکتب امام علی (ع) مقایسه کنیم و ادامه داد: بین دوران امام علی (ع) و حوادث و اتفاقاتی که در دوران امام خمینی (ره) رخ داده است، شباهت های فراوانی وجود دارد که باید در این شباهت ها جستجو کرده و بدانیم که امام علی (ع) مرد ایمان به خدا، نماز، علم، شجاعت، عدالت، ایثار، مردمداری، مدارا با دشمن و وحدت بود. امام(ره) نیز مانند وی در اوج قدرت و تنهایی قرار داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: امام یک شیعه کامل و در قامت رهبری استوار، فقیهی فیلسوف، حاکمی عادل، دینمدار و مردمدار، دشمن شناس بود که همه آمال و آرزوی ایشان، ارایه تصویری روشن از اخلاق امام علی (ع) به جامعه بود.
وی با بیان اینکه امام در دوران رهبری خود، هرگز یک کلمه و حرکتی که با منش امام علی (ع) زاویه داشته باشد، انجام نداد، اظهار داشت: امام خواهان فریاد علیه ظلم ظالم، احترام به حقوق و آزادی مردم، احیای روحیه توانستن و نشاط، پرهیز از قشری گری و مقدس مآبی، مبارزه با صف بندی های پوچ جناحی و معتقد به وحدت بود.
انصاری با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان با امام از همان جنس دشمنی با امیر المومنین (ع) بود، تصریح کرد: امروز باید دید که چه کسانی ولایت، خلافت، عزت و عظمت خاندان علی (ع) را بر نمی تافتند و خار در چشم و استخوان در گلوی آنها بودند امروز نیز همان حکایت بر خاندان امام (ره) جاری است.
وی گفت: باید دید که چرا افرادی از حضور مردم در مراسم و حسینیه امام خمینی ناراحت و نگران می شوند. اگر در صدر اسلام امام علی (ع) در برابر همه کفر ایستاد، امام خمینی نیز در دوران امروز در برابر همه نفاق، زشتی ها و پلیدی ها با تمامی قدرت ایستادگی کرد و به ناجی اسلام و توحید تبدیل شد.
دبیر ستاد بزرگداشت امام ادامه داد: دشمنان نیز همان جنگ هایی به راه انداختند که در برابر امام علی (ع) به راه انداخته بودند و امروز نیز قاسطین، ناکثین و معارقین همانهایی هستند که در صدر انقلاب نیز بوده و تفاوتی با آنها نکرده اند.
انصاری با تاکید براینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان به دنبال خاموش کردن صدای مردم و انقلاب در عصر حاضر هستند، خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم که امام همتا ندارد ولی متاسفانه گاهی تعابیر و الفاظی از قلم کسانی بر می خیزد که به امام اهانت می کنند و به دنبال ساخت امام های بدلی هستند.
وی تصریح کرد: امروز همه کفر در برابر ایمان ما ایستاده و خط روشن امام، اطاعت بی قید و چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است. خط امام، خط حفظ وحدت، اعتقاد به نصرت خدا، خودباوری و اعتماد به رای مردم و ایستادگی در برابر استکبار است و باید غده های چرکین کینه ورزی را از پیکره جامعه بیرون کرده و عینک های بدلی را از چشمان خود برداریم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: در شرایطی که دولت برخاسته از رای مردم با مشکلات انباشته شده از گذشته روبرو است، باید به جامعه امید داد و بر شیپور ناامیدی ندمید، البته با تحلیل های به ظاهر مردم فریب نباید دشمن را نیز خوشحال کنیم.
وی با تاکید براینکه باید دشمنان امروز کشور را شناخت، گفت: نفاق و رژیم صهیونیستی با دولت ها و حکومتی هایی در منطقه دست برادری داده اند، البته آمریکا نیز سردمدار آنها شده و به وسیله یک انسان کوته فکری که همه قوانین بین المللی را نادیده گرفته و به سخره می گیرد، شروع به اقدام علیه ملت و انقلاب ایران کرده اند.
انصاری ادامه داد: این فرد با کمال وقاحت مانند اسلاف گذشته و صدام حسین که معاهده الجزایر را پاره کرد و از برجام خارج شد که لغو برجام همان پاره کردن معاهده ای بین المللی است.
وی خاطر نشان کرد: آمریکا گفته بود ما عراق را به ایران تقدیم کردیم درحالی که عراق کشور برادر ماست و به آن چشم طمع نداریم و به ترامپ هشدار می دهیم که در سینی طلایی عربستان و یمن و کل منطقه خاورمیانه را به جمهوری اسلامی هدیه نکنید درحالی که ملت های منطقه با ما هستند و ما به خوبی قدرت تصمیم گیری رهبر معظم انقلاب را درک می کنیم.
دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) تصریح کرد: به همه جناح های سیاسی می گوییم امروز زمان زخم زدن و دشمنی و تضعیف یکدیگر نیست و باید ملت را از آن تصویری که دشمنان ساخته اند بیدار کنیم، هرچند دشمنی با استکبار ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در روز ۱۴ خرداد حماسه دیگری از حضور و ابراز وفاداری به راه امام نشان میدهیم که با روزه داری ۱۶ ساعت در آستانه افطار با شور و شعف در کنار جایگاه امام جمع می شویم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بیت امام را برای ملت ایران یک عطیه و ذخیره الهی دانست و تصریح کرد: برخی به عظمت و بزرگی بیت امام واقف نشده اند و از این رو به برخی انقلابی نماها می گوییم شما درآغاز راه هستید و نمی دانید بیت امام در کجا قرار دارد
وی با بیان اینکه چه کسی جز بیت و یادگار امام پس از رحلت ایشان گفت اگر امام رفت، آیت الله خامنه ای می تواند جای ایشان را پر‌ کند؛ ادامه داد: اگر بیت امام نقدی می کنند و از باب حمایت از آزادی مردم کلامی می گویند این نقد ارزش های انقلاب و راه امام نیست.
انصاری با تاکید براینکه ما در انقلاب اسلامی امام را برای امام نمی خواهیم، بلکه همه را برای خدا و راه امیرالمومنین می خواهیم، خاطر نشان کرد: به قول رهبر معظم انقلاب تکریم امام تجلیل از آرمان ها و ارزش هایی است که ایشان برای کشور آفرید.
ورزشی**9103**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

چگونه به یک شخصیت کاریزماتیک تبدیل شویم؟
مدیران کاریزماتیک می توانند دنبال کنندگانشان را مجاب کنند که افرادی وفادار باشند و حتی سخت تر کار کنند.
غفور: انگیزه و انرژی زیادی دارم
ملی پوش ایرانی تیم والیبال مونزای ایتالیا گفت: بی صبرانه منتظر تمرین و بازی با هم تیمی‌های خود و کسب نتایج خوب با تیم مونزا هستم.
پرسپولیس در شهریار یا تهرانسر؟
سرمربی پرسپولیس به زودی زمین تمرین دوم تیمش را از بین دو گزینه انتخاب خواهد کرد.
بوعلام: هراسی از تماشاگران ایرانی نداریم
مدافع السد قطر از عزم این تیم برای شکست پرسپولیس همانند استقلال در ورزشگاه آزادی تهران خبر داد.
شیخ‌ویسی: به تیم ملی پیشکسوتان فکر می‌کنم
در جدول کلین‌شیت‌ها، همیشه نامش به چشم خورده. نه این فصل که فصول قبل هم وحید شیخ‌ویسی را میان برترین دروازه‌بان‌ها دیده‌ایم.
توقف مربی سازی در استقلال
انتخاب کمک مربی در استقلال از زمان حضور علیرضا منصوریان که سکان هدایت آبی‌ها را بر عهده داشت چندان جدی گرفته نشده است.
حسن: السد بهتر از استقلال و پرسپولیس است
بازیکن السد قطر معتقد است تیمش بهتر از تیم‌های استقلال و پرسپولیس است.
اسماعیل: السد دارای بازیکنان باتجربه است
حامد اسماعیل، بازیکن تیم السد رویارویی آسیایی با پرسپولیس را بازی مرگ و زندگی خواند.
فریبا: هنوز جلسه‌ای با شفر نداشته‌ایم
عضو کمیته فنی استقلال گفت: قرار نبود جلسه ای با وینفرد شفر داشته باشیم.
پروژه بازگشت جباری باز هم به بن بست خورد
در نشست روز گذشته شفر و فتحی مشخص شد جباری به استقلال باز نخواهد گشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سلبریتی‌هایی که عمراً بدون آرایش آن‌ها بشناسید
بانوان زیادی را سراغ داریم که بدون آرایش از منزل بیرون نمی‌روند، بانوانی هم هستند که زیبایی خدادادی خود را دست‌کم نمی‌گیرند و زیاد اهل آرایش نیستند. در این بین داستان سلبریتی‌ها فرق می‌کند.
«مریم معصومی» با چادر رنگی در حرم امام رضا(ع) -عکس
مریم معصومی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: ما هیچ ما نگاه.
واکنش محسن هاشمی به خبر قطعی شدن رفتن افشانی از شهرداری
رئیس شورای شهر تهران گفت: وزارت کشور پاسخ رسمی در خصوص قانون منع بکارگیری نداده است و ما منتظر پاسخ مکتوب آنها هستیم. در فضای مجازی آمده است که این نامه به دست ما رسیده است اما هیچ نامه‌ای به دست ما نرسیده است.
کاهش گلبول های سفید خون خطرناک است؟
گلبول های سفید خون یا لکوسیت ها، با سیستم ایمنی بدن ارتباط دارند و وظیفه اصلی آنها دفاع از بدن در برابر انواع میکروب ها و سایر عوامل خارجی و مزاحم می باشد.
88 حزب و تشکل سیاسی در لرستان فعالیت می کنند
بهروز نعمتی به عنوان دبیر کل حزب رفاه ملت ایران انتخاب شد
متحد نبودن مانع نفوذ مسلمانان در نشست های بین المللی است
تروریست ها و به سنگ خوردن تیر تجزیه طلبی در خوزستان
سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار می شود
منصوری:اگر من فرمانده سپاه شدم به‌خاطر محمد منتظری است
هوشیاری در برابر جنگ رسانه ای دشمن الزامی است
دبیرکل حزب اعتمادملی انتخاب شد
اعتماد به جوانان گره گشاست
بن بست نماها خائنند