سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

14:18 ۸۴ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 336 0
سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی انصاری روز سه شنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه های ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) پرداخت و افزود: مراسم روز 14 خرداد از ساعت 17 و 30 دقیقه آغاز می شود.با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام با ماه مبارک رمضان امسال جمعیتی بالغ بر ۲۷۰هزار زائر از استان های مجاور تهران خواهیم داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اظهارداشت: برای مراسم شب ارتحال امام از رئیس جمهوری برای سخنرانی دعوت به عمل آوردیم اما وی عذرخواهی کرد ولی در شب ارتحال در حرم امام مراسم احیا برگزار خواهد شد..
وی گفت: یادگار امام ، سید حسن خمینی هرسال پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سخنرانی داشتند اما امسال نیز همانند سال گذشته برای مراعات حال مردم روزه دار و استفاده از بیانات رهبرمعظم انقلاب سخنرانی نمی‌کنند.
انصاری افزود:14 خرداد امسال با سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف شده است و امام آنقدر بلند مرتبه و با اندیشه متعالی بود که همه مسئولان کشور دستاوردهای خود را از پنجره ای می نگرند که نور امام از آن می تابد .
وی با بیان اینکه اوج غرور امام این است که نهضت ایشان را با شاخص های مکتب امام علی (ع) مقایسه کنیم و ادامه داد: بین دوران امام علی (ع) و حوادث و اتفاقاتی که در دوران امام خمینی (ره) رخ داده است، شباهت های فراوانی وجود دارد که باید در این شباهت ها جستجو کرده و بدانیم که امام علی (ع) مرد ایمان به خدا، نماز، علم، شجاعت، عدالت، ایثار، مردمداری، مدارا با دشمن و وحدت بود. امام(ره) نیز مانند وی در اوج قدرت و تنهایی قرار داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: امام یک شیعه کامل و در قامت رهبری استوار، فقیهی فیلسوف، حاکمی عادل، دینمدار و مردمدار، دشمن شناس بود که همه آمال و آرزوی ایشان، ارایه تصویری روشن از اخلاق امام علی (ع) به جامعه بود.
وی با بیان اینکه امام در دوران رهبری خود، هرگز یک کلمه و حرکتی که با منش امام علی (ع) زاویه داشته باشد، انجام نداد، اظهار داشت: امام خواهان فریاد علیه ظلم ظالم، احترام به حقوق و آزادی مردم، احیای روحیه توانستن و نشاط، پرهیز از قشری گری و مقدس مآبی، مبارزه با صف بندی های پوچ جناحی و معتقد به وحدت بود.
انصاری با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان با امام از همان جنس دشمنی با امیر المومنین (ع) بود، تصریح کرد: امروز باید دید که چه کسانی ولایت، خلافت، عزت و عظمت خاندان علی (ع) را بر نمی تافتند و خار در چشم و استخوان در گلوی آنها بودند امروز نیز همان حکایت بر خاندان امام (ره) جاری است.
وی گفت: باید دید که چرا افرادی از حضور مردم در مراسم و حسینیه امام خمینی ناراحت و نگران می شوند. اگر در صدر اسلام امام علی (ع) در برابر همه کفر ایستاد، امام خمینی نیز در دوران امروز در برابر همه نفاق، زشتی ها و پلیدی ها با تمامی قدرت ایستادگی کرد و به ناجی اسلام و توحید تبدیل شد.
دبیر ستاد بزرگداشت امام ادامه داد: دشمنان نیز همان جنگ هایی به راه انداختند که در برابر امام علی (ع) به راه انداخته بودند و امروز نیز قاسطین، ناکثین و معارقین همانهایی هستند که در صدر انقلاب نیز بوده و تفاوتی با آنها نکرده اند.
انصاری با تاکید براینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان به دنبال خاموش کردن صدای مردم و انقلاب در عصر حاضر هستند، خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم که امام همتا ندارد ولی متاسفانه گاهی تعابیر و الفاظی از قلم کسانی بر می خیزد که به امام اهانت می کنند و به دنبال ساخت امام های بدلی هستند.
وی تصریح کرد: امروز همه کفر در برابر ایمان ما ایستاده و خط روشن امام، اطاعت بی قید و چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است. خط امام، خط حفظ وحدت، اعتقاد به نصرت خدا، خودباوری و اعتماد به رای مردم و ایستادگی در برابر استکبار است و باید غده های چرکین کینه ورزی را از پیکره جامعه بیرون کرده و عینک های بدلی را از چشمان خود برداریم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: در شرایطی که دولت برخاسته از رای مردم با مشکلات انباشته شده از گذشته روبرو است، باید به جامعه امید داد و بر شیپور ناامیدی ندمید، البته با تحلیل های به ظاهر مردم فریب نباید دشمن را نیز خوشحال کنیم.
وی با تاکید براینکه باید دشمنان امروز کشور را شناخت، گفت: نفاق و رژیم صهیونیستی با دولت ها و حکومتی هایی در منطقه دست برادری داده اند، البته آمریکا نیز سردمدار آنها شده و به وسیله یک انسان کوته فکری که همه قوانین بین المللی را نادیده گرفته و به سخره می گیرد، شروع به اقدام علیه ملت و انقلاب ایران کرده اند.
انصاری ادامه داد: این فرد با کمال وقاحت مانند اسلاف گذشته و صدام حسین که معاهده الجزایر را پاره کرد و از برجام خارج شد که لغو برجام همان پاره کردن معاهده ای بین المللی است.
وی خاطر نشان کرد: آمریکا گفته بود ما عراق را به ایران تقدیم کردیم درحالی که عراق کشور برادر ماست و به آن چشم طمع نداریم و به ترامپ هشدار می دهیم که در سینی طلایی عربستان و یمن و کل منطقه خاورمیانه را به جمهوری اسلامی هدیه نکنید درحالی که ملت های منطقه با ما هستند و ما به خوبی قدرت تصمیم گیری رهبر معظم انقلاب را درک می کنیم.
دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) تصریح کرد: به همه جناح های سیاسی می گوییم امروز زمان زخم زدن و دشمنی و تضعیف یکدیگر نیست و باید ملت را از آن تصویری که دشمنان ساخته اند بیدار کنیم، هرچند دشمنی با استکبار ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در روز ۱۴ خرداد حماسه دیگری از حضور و ابراز وفاداری به راه امام نشان میدهیم که با روزه داری ۱۶ ساعت در آستانه افطار با شور و شعف در کنار جایگاه امام جمع می شویم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بیت امام را برای ملت ایران یک عطیه و ذخیره الهی دانست و تصریح کرد: برخی به عظمت و بزرگی بیت امام واقف نشده اند و از این رو به برخی انقلابی نماها می گوییم شما درآغاز راه هستید و نمی دانید بیت امام در کجا قرار دارد
وی با بیان اینکه چه کسی جز بیت و یادگار امام پس از رحلت ایشان گفت اگر امام رفت، آیت الله خامنه ای می تواند جای ایشان را پر‌ کند؛ ادامه داد: اگر بیت امام نقدی می کنند و از باب حمایت از آزادی مردم کلامی می گویند این نقد ارزش های انقلاب و راه امام نیست.
انصاری با تاکید براینکه ما در انقلاب اسلامی امام را برای امام نمی خواهیم، بلکه همه را برای خدا و راه امیرالمومنین می خواهیم، خاطر نشان کرد: به قول رهبر معظم انقلاب تکریم امام تجلیل از آرمان ها و ارزش هایی است که ایشان برای کشور آفرید.
ورزشی**9103**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

برنامه ورزشکاران ایران در روز چهارم بازی‌های آسیایی
ورزشکاران ایران فردا (چهارشنبه) در چهارمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به مصاف حریفان خود خواهند رفت.
نتایج ورزشکاران ایران در روز سوم بازی‌های آسیایی
سومین روز از بازیهای آسیایی در حالی برای کاروان ایران دنبال شد که ورزشکاران ایران نه تنها چهار مدال کسب کردند بلکه پنج مدال دیگر را برای روزهای آینده مسجل نمودند.
پازاج: بچه‌های ما هیچ‌وقت کم‌فروشی نمی‌کنند
مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: بچه‌های ما کشتی‌های خوبی خواهند گرفت و هیچ وقت کم‌فروشی نخواهند کرد.
کدام تیم آلمانی، سامان قدوس را می‌خواهد؟
یک رسانه سوئدی به دنبال مصاحبه رئیس باشگاه اوسترشوندس نام تیم آلمانی خواهان ملی‌پوش ایرانی این تیم را فاش کرد.
برانکو، بازیکنان را تشویق به گلزنی کرد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در تمرین عصر امروز (سه‌شنبه) این تیم شاگردانش را تشویق به گلزنی کرد.
تاثیر مهم انتقال رونالدو به سری آ
انتقال کریستیانو رونالدو به یوونتوس اتفاقی مهم بعد از سالها رکورد در سری آ محسوب می شود.
مهاجم والنسیا بازگشت به رئال مادرید را رد کرد
رودریگو موره نو، مهاجم مورد علاقه لوپتگی، سرمربی رئال است اما به نظر نمی رسد که مسئولان باشگاه چندان تمایلی به جذب این بازیکن داشته باشند.
رسمی: قرارداد پیانیچ با یوونتوس تمدید شد
میرالیم پیانیچ، هافبک بوسنیایی یوونتوس تا سال 2023 در تورین ماندگار خواهد شد.
پوگبا از اینستاگرام بیرون بیاید و به فوتبال فکر کند
ستاره اسکاتلندی سابق منچستریونایتد، پوگبا و زندگی خارج از فوتبالش را زیر سوال برد.
فریسات: خوزستانی‌ها ثابت کنند بهترین‌اند
با اتفاقات بازی پرسپولیس ـ فولاد حالا در مصاف دوباره این تیم مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی مربی این تیم می گوید که ما به همراه هوادارانمان به تهران می آییم تا به همه ثابت کنیم که خوزستانی ها بهترین هواداران را دارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رسانه ها برای مبارزه با جنگ رسانه ای دشمن وارد  عمل شوند
کرج - ایرنا- مسئول سازمان بسیج رسانه البرز با اشاره به اهمیت نقش مهم رسانه ها در جوامع افزود: رسانه های کشور برای مبارزه با جنگ رسانه ای دشمن و فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی، متحد و همسو وارد عمل شوند.
برهم صالح : شمال عراق نباید تهدیدی برای ایران باشد
بغداد - ایرنا - 'برهم صالح' سیاستمدار برجسته کرد عراقی و معاون دوم 'جلال طالبانی' رهبر فقید اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا پیرامون تحولات داخلی عراق از جمله کردستان و رابطه با ایران و این که عراق و شمال آن نباید تهدید برای ایران باشند، سخن گفت.
گیلان قهرمان اسپوکس مردان و زنان کشور شد
گرگان – ایرنا – مسابقات اسپوکس کشور با قهرمانی مطلق تیم گیلان در دو بخش مردان و زنان در گرگان مرکز استان گلستان به کار خود پایان داد.
پلاکاردی که تجمع فیضیه را زیر سوال برد
یک روزنامه با اشاره به یک پلاکارد در تجمع روز پنجشنبه جمعی از طلاب در مدرسه فیضیه قم در اعتراض به وضعیت اقتصادی، در خودجوش بودن این تجمع تشکیک کرد.
سمن ها، نماد واگذاری امور جامعه به مردم
انتقاد مراجع تقلید از کدام سخنران مدرسه فیضیه بود
دشمن با امپراطوری رسانه به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین منصوب شد
دادگاه به توقف فعالیت های حضرتی رای داد
هدف دشمنان نظام ترویج ناامیدی در میان جوانان است
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان کناره گیری کرد
نه قیام و نه کودتا؛ مصدق را شاه عزل کرد
از دوهزار کشته روز 22 بهمن، تا پیشنهاد شهرداری تهران به رجوی
توکلی از تدبیر رهبرانقلاب برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد