سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

14:18 ۲۴ روز و ۱۲ ساعت پیش ایرنا 196 0
سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی انصاری روز سه شنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه های ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) پرداخت و افزود: مراسم روز 14 خرداد از ساعت 17 و 30 دقیقه آغاز می شود.با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام با ماه مبارک رمضان امسال جمعیتی بالغ بر ۲۷۰هزار زائر از استان های مجاور تهران خواهیم داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اظهارداشت: برای مراسم شب ارتحال امام از رئیس جمهوری برای سخنرانی دعوت به عمل آوردیم اما وی عذرخواهی کرد ولی در شب ارتحال در حرم امام مراسم احیا برگزار خواهد شد..
وی گفت: یادگار امام ، سید حسن خمینی هرسال پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سخنرانی داشتند اما امسال نیز همانند سال گذشته برای مراعات حال مردم روزه دار و استفاده از بیانات رهبرمعظم انقلاب سخنرانی نمی‌کنند.
انصاری افزود:14 خرداد امسال با سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف شده است و امام آنقدر بلند مرتبه و با اندیشه متعالی بود که همه مسئولان کشور دستاوردهای خود را از پنجره ای می نگرند که نور امام از آن می تابد .
وی با بیان اینکه اوج غرور امام این است که نهضت ایشان را با شاخص های مکتب امام علی (ع) مقایسه کنیم و ادامه داد: بین دوران امام علی (ع) و حوادث و اتفاقاتی که در دوران امام خمینی (ره) رخ داده است، شباهت های فراوانی وجود دارد که باید در این شباهت ها جستجو کرده و بدانیم که امام علی (ع) مرد ایمان به خدا، نماز، علم، شجاعت، عدالت، ایثار، مردمداری، مدارا با دشمن و وحدت بود. امام(ره) نیز مانند وی در اوج قدرت و تنهایی قرار داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: امام یک شیعه کامل و در قامت رهبری استوار، فقیهی فیلسوف، حاکمی عادل، دینمدار و مردمدار، دشمن شناس بود که همه آمال و آرزوی ایشان، ارایه تصویری روشن از اخلاق امام علی (ع) به جامعه بود.
وی با بیان اینکه امام در دوران رهبری خود، هرگز یک کلمه و حرکتی که با منش امام علی (ع) زاویه داشته باشد، انجام نداد، اظهار داشت: امام خواهان فریاد علیه ظلم ظالم، احترام به حقوق و آزادی مردم، احیای روحیه توانستن و نشاط، پرهیز از قشری گری و مقدس مآبی، مبارزه با صف بندی های پوچ جناحی و معتقد به وحدت بود.
انصاری با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان با امام از همان جنس دشمنی با امیر المومنین (ع) بود، تصریح کرد: امروز باید دید که چه کسانی ولایت، خلافت، عزت و عظمت خاندان علی (ع) را بر نمی تافتند و خار در چشم و استخوان در گلوی آنها بودند امروز نیز همان حکایت بر خاندان امام (ره) جاری است.
وی گفت: باید دید که چرا افرادی از حضور مردم در مراسم و حسینیه امام خمینی ناراحت و نگران می شوند. اگر در صدر اسلام امام علی (ع) در برابر همه کفر ایستاد، امام خمینی نیز در دوران امروز در برابر همه نفاق، زشتی ها و پلیدی ها با تمامی قدرت ایستادگی کرد و به ناجی اسلام و توحید تبدیل شد.
دبیر ستاد بزرگداشت امام ادامه داد: دشمنان نیز همان جنگ هایی به راه انداختند که در برابر امام علی (ع) به راه انداخته بودند و امروز نیز قاسطین، ناکثین و معارقین همانهایی هستند که در صدر انقلاب نیز بوده و تفاوتی با آنها نکرده اند.
انصاری با تاکید براینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان به دنبال خاموش کردن صدای مردم و انقلاب در عصر حاضر هستند، خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم که امام همتا ندارد ولی متاسفانه گاهی تعابیر و الفاظی از قلم کسانی بر می خیزد که به امام اهانت می کنند و به دنبال ساخت امام های بدلی هستند.
وی تصریح کرد: امروز همه کفر در برابر ایمان ما ایستاده و خط روشن امام، اطاعت بی قید و چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است. خط امام، خط حفظ وحدت، اعتقاد به نصرت خدا، خودباوری و اعتماد به رای مردم و ایستادگی در برابر استکبار است و باید غده های چرکین کینه ورزی را از پیکره جامعه بیرون کرده و عینک های بدلی را از چشمان خود برداریم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: در شرایطی که دولت برخاسته از رای مردم با مشکلات انباشته شده از گذشته روبرو است، باید به جامعه امید داد و بر شیپور ناامیدی ندمید، البته با تحلیل های به ظاهر مردم فریب نباید دشمن را نیز خوشحال کنیم.
وی با تاکید براینکه باید دشمنان امروز کشور را شناخت، گفت: نفاق و رژیم صهیونیستی با دولت ها و حکومتی هایی در منطقه دست برادری داده اند، البته آمریکا نیز سردمدار آنها شده و به وسیله یک انسان کوته فکری که همه قوانین بین المللی را نادیده گرفته و به سخره می گیرد، شروع به اقدام علیه ملت و انقلاب ایران کرده اند.
انصاری ادامه داد: این فرد با کمال وقاحت مانند اسلاف گذشته و صدام حسین که معاهده الجزایر را پاره کرد و از برجام خارج شد که لغو برجام همان پاره کردن معاهده ای بین المللی است.
وی خاطر نشان کرد: آمریکا گفته بود ما عراق را به ایران تقدیم کردیم درحالی که عراق کشور برادر ماست و به آن چشم طمع نداریم و به ترامپ هشدار می دهیم که در سینی طلایی عربستان و یمن و کل منطقه خاورمیانه را به جمهوری اسلامی هدیه نکنید درحالی که ملت های منطقه با ما هستند و ما به خوبی قدرت تصمیم گیری رهبر معظم انقلاب را درک می کنیم.
دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) تصریح کرد: به همه جناح های سیاسی می گوییم امروز زمان زخم زدن و دشمنی و تضعیف یکدیگر نیست و باید ملت را از آن تصویری که دشمنان ساخته اند بیدار کنیم، هرچند دشمنی با استکبار ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در روز ۱۴ خرداد حماسه دیگری از حضور و ابراز وفاداری به راه امام نشان میدهیم که با روزه داری ۱۶ ساعت در آستانه افطار با شور و شعف در کنار جایگاه امام جمع می شویم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بیت امام را برای ملت ایران یک عطیه و ذخیره الهی دانست و تصریح کرد: برخی به عظمت و بزرگی بیت امام واقف نشده اند و از این رو به برخی انقلابی نماها می گوییم شما درآغاز راه هستید و نمی دانید بیت امام در کجا قرار دارد
وی با بیان اینکه چه کسی جز بیت و یادگار امام پس از رحلت ایشان گفت اگر امام رفت، آیت الله خامنه ای می تواند جای ایشان را پر‌ کند؛ ادامه داد: اگر بیت امام نقدی می کنند و از باب حمایت از آزادی مردم کلامی می گویند این نقد ارزش های انقلاب و راه امام نیست.
انصاری با تاکید براینکه ما در انقلاب اسلامی امام را برای امام نمی خواهیم، بلکه همه را برای خدا و راه امیرالمومنین می خواهیم، خاطر نشان کرد: به قول رهبر معظم انقلاب تکریم امام تجلیل از آرمان ها و ارزش هایی است که ایشان برای کشور آفرید.
ورزشی**9103**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

پتکوویچ: گام بلندی برای صعود به دور دوم برداشتیم
سرمربی تیم ملی سوئیس از پیروزی با ارزش تیمش برابر صربستان ابراز خوشحالی کرد و نمایش شاگردانش را ستود.
نیمار محروم می‌شود؟
مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل ممکن است به علت توهین به داور چند جلسه از همراهی تیمش محروم شود.
افسوس کرستائیچ از فرصت‌های از دست رفته صرب‌ها
سرمربی صربستان به خاطر از دست رفتن فرصت‌های زیاد صربستان برابر سوئیس ابراز ناراحتی کرد.
مهدوی‌کیا: انتقاد از بازی دفاعی ایران درست نیست- سالگادو گفت بنشین سر جایت، آفساید بود!
مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سایت آلمانی درباره تیم ملی فوتبال ایران و بازی با پرتغال به صحبت پرداخت.
برنامه روز دهم جام جهانی- مصاف حیثیتی برای آلمان
شنبه با برگزاری سه مسابقه جام جهانی روسیه ادامه خواهد یافت. آلمان در جدالی حساس باید با سوئد بازی کند.
مشتریانی از لالیگا و بوندسلیگا برای حاج صفی و انصاری‌فرد
تیم‌هایی از لالیگا و بوندسلیگا در صدد به خدمت گرفتن کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی هستند.
مدال آوران اصفهانی پاداش می گیرند
استاندار اصفهان اعلام کرد: ورزشکاران اصفهانی که در بازی های آسیایی جاکارتا، موفق به کسب مقام و مدال شوند، پادش ویژه می گیرند.
شکیری بهترین بازیکن دیدار سوئیس - صربستان شد
هافبک تیم ملی فوتبال سوئیس بهترین بازیکن دیدار تیمش برابر صربستان لقب گرفت.
تداوم تظاهرات غزه نشان از شکست اشغالگران دارد
تهران -ایرنا-سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) جمعه شب در واکنش به برگزاری سیزدهمین جمعه از تظاهرات بازگشت در مرز غزه و سرزمین های اشغالی گفت: تداوم برگزاری این تظاهرات تاکیدی بر شکست اشغالگران است.
ویدئو - خلاصه دیدار صربستان و سوئیس در جام ۲۰۱۸
دیدار تیم‌های فوتبال صربستان و سوئیس در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸، دو بر یک به نفع سوئیس پایان یافت. در این ویدئو خلاصه این دیدار را تماشا خواهید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پتکوویچ: گام بلندی برای صعود به دور دوم برداشتیم
سرمربی تیم ملی سوئیس از پیروزی با ارزش تیمش برابر صربستان ابراز خوشحالی کرد و نمایش شاگردانش را ستود.
نیمار محروم می‌شود؟
مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل ممکن است به علت توهین به داور چند جلسه از همراهی تیمش محروم شود.
افسوس کرستائیچ از فرصت‌های از دست رفته صرب‌ها
سرمربی صربستان به خاطر از دست رفتن فرصت‌های زیاد صربستان برابر سوئیس ابراز ناراحتی کرد.
مهدوی‌کیا: انتقاد از بازی دفاعی ایران درست نیست- سالگادو گفت بنشین سر جایت، آفساید بود!
مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سایت آلمانی درباره تیم ملی فوتبال ایران و بازی با پرتغال به صحبت پرداخت.
برنامه روز دهم جام جهانی- مصاف حیثیتی برای آلمان
شنبه با برگزاری سه مسابقه جام جهانی روسیه ادامه خواهد یافت. آلمان در جدالی حساس باید با سوئد بازی کند.
دشمنان قسم خورده نظام قابل اعتماد نیستند
پیشنهاد دهندگان مذاکره با آمریکا نفوذی دشمن هستند
ایستادگی دستگاه قضا در برابر فساد موجب هجمه به آن شده است
حفظ سلامت قوه قضاییه اصلی ترین عامل جلب رضایت مردم است
منافقین 17 هزار ترور و جنایت در دهه شصت مرتکب شدند
کرباسچی: مقابله با هجمه دشمن علیه کشور خیانت نیست
اعضای هیات رئیسه حزب مستقل و اعتدال ایران انتخاب شدند
استاندار فارس: جریان های سیاسی وفاق و همدلی در پیش گیرند
فرصت و تهدید جریان اصولگرایی
دشمن در اندیشه تعرض به جایگاه ولایت فقیه است