سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

14:18 ۲۹۵ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 589 0
سالگرد ارتحال امام (ره) با سخنرانی رهبرانقلاب برگزار می شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی انصاری روز سه شنبه در نشستی خبری به تشریح برنامه های ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) پرداخت و افزود: مراسم روز 14 خرداد از ساعت 17 و 30 دقیقه آغاز می شود.با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام با ماه مبارک رمضان امسال جمعیتی بالغ بر ۲۷۰هزار زائر از استان های مجاور تهران خواهیم داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اظهارداشت: برای مراسم شب ارتحال امام از رئیس جمهوری برای سخنرانی دعوت به عمل آوردیم اما وی عذرخواهی کرد ولی در شب ارتحال در حرم امام مراسم احیا برگزار خواهد شد..
وی گفت: یادگار امام ، سید حسن خمینی هرسال پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سخنرانی داشتند اما امسال نیز همانند سال گذشته برای مراعات حال مردم روزه دار و استفاده از بیانات رهبرمعظم انقلاب سخنرانی نمی‌کنند.
انصاری افزود:14 خرداد امسال با سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف شده است و امام آنقدر بلند مرتبه و با اندیشه متعالی بود که همه مسئولان کشور دستاوردهای خود را از پنجره ای می نگرند که نور امام از آن می تابد .
وی با بیان اینکه اوج غرور امام این است که نهضت ایشان را با شاخص های مکتب امام علی (ع) مقایسه کنیم و ادامه داد: بین دوران امام علی (ع) و حوادث و اتفاقاتی که در دوران امام خمینی (ره) رخ داده است، شباهت های فراوانی وجود دارد که باید در این شباهت ها جستجو کرده و بدانیم که امام علی (ع) مرد ایمان به خدا، نماز، علم، شجاعت، عدالت، ایثار، مردمداری، مدارا با دشمن و وحدت بود. امام(ره) نیز مانند وی در اوج قدرت و تنهایی قرار داشت.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: امام یک شیعه کامل و در قامت رهبری استوار، فقیهی فیلسوف، حاکمی عادل، دینمدار و مردمدار، دشمن شناس بود که همه آمال و آرزوی ایشان، ارایه تصویری روشن از اخلاق امام علی (ع) به جامعه بود.
وی با بیان اینکه امام در دوران رهبری خود، هرگز یک کلمه و حرکتی که با منش امام علی (ع) زاویه داشته باشد، انجام نداد، اظهار داشت: امام خواهان فریاد علیه ظلم ظالم، احترام به حقوق و آزادی مردم، احیای روحیه توانستن و نشاط، پرهیز از قشری گری و مقدس مآبی، مبارزه با صف بندی های پوچ جناحی و معتقد به وحدت بود.
انصاری با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان با امام از همان جنس دشمنی با امیر المومنین (ع) بود، تصریح کرد: امروز باید دید که چه کسانی ولایت، خلافت، عزت و عظمت خاندان علی (ع) را بر نمی تافتند و خار در چشم و استخوان در گلوی آنها بودند امروز نیز همان حکایت بر خاندان امام (ره) جاری است.
وی گفت: باید دید که چرا افرادی از حضور مردم در مراسم و حسینیه امام خمینی ناراحت و نگران می شوند. اگر در صدر اسلام امام علی (ع) در برابر همه کفر ایستاد، امام خمینی نیز در دوران امروز در برابر همه نفاق، زشتی ها و پلیدی ها با تمامی قدرت ایستادگی کرد و به ناجی اسلام و توحید تبدیل شد.
دبیر ستاد بزرگداشت امام ادامه داد: دشمنان نیز همان جنگ هایی به راه انداختند که در برابر امام علی (ع) به راه انداخته بودند و امروز نیز قاسطین، ناکثین و معارقین همانهایی هستند که در صدر انقلاب نیز بوده و تفاوتی با آنها نکرده اند.
انصاری با تاکید براینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان به دنبال خاموش کردن صدای مردم و انقلاب در عصر حاضر هستند، خاطر نشان کرد: باید باور داشته باشیم که امام همتا ندارد ولی متاسفانه گاهی تعابیر و الفاظی از قلم کسانی بر می خیزد که به امام اهانت می کنند و به دنبال ساخت امام های بدلی هستند.
وی تصریح کرد: امروز همه کفر در برابر ایمان ما ایستاده و خط روشن امام، اطاعت بی قید و چون و چرا از رهبر معظم انقلاب است. خط امام، خط حفظ وحدت، اعتقاد به نصرت خدا، خودباوری و اعتماد به رای مردم و ایستادگی در برابر استکبار است و باید غده های چرکین کینه ورزی را از پیکره جامعه بیرون کرده و عینک های بدلی را از چشمان خود برداریم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: در شرایطی که دولت برخاسته از رای مردم با مشکلات انباشته شده از گذشته روبرو است، باید به جامعه امید داد و بر شیپور ناامیدی ندمید، البته با تحلیل های به ظاهر مردم فریب نباید دشمن را نیز خوشحال کنیم.
وی با تاکید براینکه باید دشمنان امروز کشور را شناخت، گفت: نفاق و رژیم صهیونیستی با دولت ها و حکومتی هایی در منطقه دست برادری داده اند، البته آمریکا نیز سردمدار آنها شده و به وسیله یک انسان کوته فکری که همه قوانین بین المللی را نادیده گرفته و به سخره می گیرد، شروع به اقدام علیه ملت و انقلاب ایران کرده اند.
انصاری ادامه داد: این فرد با کمال وقاحت مانند اسلاف گذشته و صدام حسین که معاهده الجزایر را پاره کرد و از برجام خارج شد که لغو برجام همان پاره کردن معاهده ای بین المللی است.
وی خاطر نشان کرد: آمریکا گفته بود ما عراق را به ایران تقدیم کردیم درحالی که عراق کشور برادر ماست و به آن چشم طمع نداریم و به ترامپ هشدار می دهیم که در سینی طلایی عربستان و یمن و کل منطقه خاورمیانه را به جمهوری اسلامی هدیه نکنید درحالی که ملت های منطقه با ما هستند و ما به خوبی قدرت تصمیم گیری رهبر معظم انقلاب را درک می کنیم.
دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) تصریح کرد: به همه جناح های سیاسی می گوییم امروز زمان زخم زدن و دشمنی و تضعیف یکدیگر نیست و باید ملت را از آن تصویری که دشمنان ساخته اند بیدار کنیم، هرچند دشمنی با استکبار ادامه دارد.
وی اظهار داشت: در روز ۱۴ خرداد حماسه دیگری از حضور و ابراز وفاداری به راه امام نشان میدهیم که با روزه داری ۱۶ ساعت در آستانه افطار با شور و شعف در کنار جایگاه امام جمع می شویم.
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) بیت امام را برای ملت ایران یک عطیه و ذخیره الهی دانست و تصریح کرد: برخی به عظمت و بزرگی بیت امام واقف نشده اند و از این رو به برخی انقلابی نماها می گوییم شما درآغاز راه هستید و نمی دانید بیت امام در کجا قرار دارد
وی با بیان اینکه چه کسی جز بیت و یادگار امام پس از رحلت ایشان گفت اگر امام رفت، آیت الله خامنه ای می تواند جای ایشان را پر‌ کند؛ ادامه داد: اگر بیت امام نقدی می کنند و از باب حمایت از آزادی مردم کلامی می گویند این نقد ارزش های انقلاب و راه امام نیست.
انصاری با تاکید براینکه ما در انقلاب اسلامی امام را برای امام نمی خواهیم، بلکه همه را برای خدا و راه امیرالمومنین می خواهیم، خاطر نشان کرد: به قول رهبر معظم انقلاب تکریم امام تجلیل از آرمان ها و ارزش هایی است که ایشان برای کشور آفرید.
ورزشی**9103**1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سایر حوزه‌ها
سایر حوزه‌ها

آخرین اخبار

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
پاکستان سفیر هند را احضار کرد
اسلام آباد- ایرنا - دولت پاکستان در اعتراض به اقدام دادگاه هند مبنی بر تبرئه چهار متهم اصلی حمله به مسافران پاکستانی قطار بین دو کشور در سال 2007، سفیر دهلی نو را در اسلام آباد احضار کرد.
ارتش پاکستان: 4 مرزبان ربوده شده ایرانی تحویل این کشور شدند
اسلام آباد - ایرنا - ارتش پاکستان بامداد روز پنجشنبه اعلام کردکه چهار مرزبان ربوده شده ایرانی در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان از چنگ تروریست ها آزاد و تحویل مسئولان ایرانی شدند.
بنادر ایتالیا به روی سرمایه گذاران چینی باز می شود
پکن- ایرنا- به رغم بروز برخی از مخالفت ها در اروپا و آمریکا، ایتالیا اعلام کرده است که بنادر این کشور به روی سرمایه گذاری های چین باز می شود.
موشن‌گرافی - چند نکته مهم برای سفرهای نوروزی
ایام نوروز شاهد بیشترین حجم سفرهای ایرانیان است؛ اما برای سفر، پیش و حین آن، باید نکاتی را رعایت کنیم تا تعطیلات نوروزی با یک سفر ایمن همراه شود. در این موشن‌گرافی توصیه‌هایی را عنوان کرده‌ایم که می‌تواند سفر ایمن را برایتان به ارمغان بیاورد.
شلیک ترامپ به ژنرال های صهیونیست
تهران-ایرنا- بیست روز دیگر روز بیستم فرودین 1398 انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی تکلیف نخست وزیری سرزمین های اشغالی را روشن می کند اما رئیس جمهوری آمریکا ماه ها پیش تر برای پیروز شدن بنیامین نتانیاهو خیز برداشته و در روزهای اخیر حمایتش را بیشتر کرده است.
نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت
نیویورک- ایرنا- نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا نوروز را به جامعه ایرانی-آمریکایی تبریک گفت و برای صلح و رفاه در سراسر جهان ابراز امیدواری کرد.
مراسم تحویل سال نو در حرم امام راحل برگزار می شود
شهرری- ایرنا- مراسم تحویل سال 1397 هجری خورشیدی با حضور پرشور و گسترده زائران و خانواده شهدا از سراسر کشور بامداد پنجشنبه در جوار بارگاه ملکوتی امام خمینی(ره) برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
«قصاب بوسنی» به حبس ابد محکوم شد
رادوان کاراجیچ، ملقب به قصاب بوسنی و رهبر سابق صرب‌های بوسنی که به جرم ارتکاب جنایات جنگی و نسل‌کشی در یوگسلاوی سابق در زندان بود، به حبس ابد محکوم شد.
بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
«نو اصولگرایی» علیه اصولگرایی
توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود
حداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد
خانه احزاب باید به بلوغ سیاسی برسد
بادامچیان: سفر روحانی به عراق دستاوردهای عظیمی داشت
بیانیه فعالان اصلاح طلب در محکومیت حادثه تروریستی نیوزلند
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایران در استقرار مردم سالاری در عراق نقش مهمی ایفا کرد
یونسی:سیاست نظام تسلیم کردن دیگران به مذهب شیعه نیست
انتخابات مجمع عمومی خانه احزاب و اقبال پایین زنان