تایید مصالح غیر استاندارد به تولید بیشتر آنها دامن می زند

09:39 ۲۵ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 151 0
تایید مصالح غیر استاندارد به تولید بیشتر آنها دامن می زند

ایلام - ایرنا - معاون امور عمرانی استاندار ایلام با اشاره به تولید مصالح ساختمانی غیراستاندارد و پیامدهای مخرب اقتصادی و فنی آن گفت: تایید مصالح غیر استاندارد سبب تولید بیشتر آنها می شود. ‌

ایرنا

به گزارش ایرنا، احمد کرمی در نشست کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان اظهار کرد: موضوع استاندارد سازی مصالح ساختمانی و به کارگیری افراد متخصص و با صلاحیت در طراحی، نظارت و اجرای طرح های ساختمانی از مباحث بسیار مهمی است که در مقاوم سازی ساختمان‌ها مطرح بوده و این موضوع به عنوان یکی از اصول اولیه در ساخت و سازها با جدیت در سطح استان مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی باید دامنه نظارت های خود را بر فعالیت تولید کنندگان مصالح غیر استاندارد گسترده تر کنند، افزود: مهمترین و اصلی ‌ترین سازمانی که می ‌تواند استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد را ترویج دهد، سازمان نظام مهندسی ساختمان است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام، استانداردسازی مصالح ساختمانی در ایلام را به منظور بالا بردن کیفیت ضروری دانست و یادآور شد: به زودی دستورالعمل استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد به تمام شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد و با دستگاه‌های متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
کرمی با بیان اینکه رعایت اصول استاندارد با سلامت مردم در ارتباط است و نمی ‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، گفت: فعالیت و تولید مصالح ساختمانی بی کیفیت و فاقد استانداردهای لازم در کارگاه‌ها را غیر قابل توجیە است، نباید به این واحدها اجازه تولید داده شود.
وی با تاکید بر اینکه همه مصالح مصرفی ساختمان‌ها، جاده‌ها و ... باید دارای استاندارد باشد، اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی ذیربط هر کدام وظایف مربوط به خود را با تعامل و همکاری دیگر بخش‌ها به انجام رسانند .
معاون امور عمرانی استاندار ایلام افزود: شهرداری ‌هایی که از مصالح ساختمانی و وسایل استاندارد استفاده کنند، در تقسیم اعتبارات نگاه ویژه‌ای به آنها خواهد شد.
وی تاکید کرد: بخش زیادی از تولیدکنندگان مصالح، زیر پله‌ای هستند که ملزم به رعایت استانداردهای لازم نیستند، از سوی دیگر برخی از مصرف‌کنندگان، به ویژه مصرف ‌کنندگان بخش خصوصی به علت مقرون به صرفه بودن تلاش می ‌کنند تا مصالح خود را از این تولید کنندگان تهیه کنند که به طور قطع عدم رعایت استاندارد آنها را با مشکل مواجه می سازد.
کرمی با بیان اینکه استاندارد به معنای وجود کیفیت، ایمنی، سلامت و تضمین خدمات است، تصریح کرد: مهمترین موضوع مد نظر باید استاندارد سازی و نظارت بر تولید مصالح باشد اما اگر جایی تشخیص بدهیم استاندارد سازی انجام نمی‌ گیرد، طبق قانون با آنها برخورد جدی خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام یادآور شد: استفادە از مصالح با کیفیت و استاندارد در ساخت و سازها باید بە مطالبە جدی مردم تبدیل شود و مردم خود متوجە باشند با کاهش هزینە ساخت و ساز امنیت شان را بە مخاطرە می اندازند.
کرمی در خصوص استاندارد سازی شهربازی‌ها نیز گفت: با توجه به حساسیت حفظ سلامت کودکان به عنوان آینده‌ سازان جامعه، نباید هیچ وسیله‌ی غیراستاندارد در شهربازی‌های سطح استان وجود داشته باشد و دستگاه‌های متولی در این زمینه باید مر قانون را اعمال کنند.
وی خواستار فرهنگ سازی‌های لازم برای جلوگیری از بروز حوادث برای کودکان در این محل‌ها شد و تاکید کرد: والدین نیز از کودکان خود مواظبت کنند و در صورت مشاهده نقص و ایرادی در وسایل بازی آنها را به مسوولان مربوطه اطلاع دهند.
معاون استاندار ایلام با بیان اینکه وسایل بازی موجود در تمامی مراکز تفریحی و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، اضافه کرد: اگر وسایل بازی استاندارد نیستند باید با واحدهای تولیدکننده و در صورت عدم رعایت استاندارد در مراحل نصب و بهره ‌برداری، باید با بهره‌ برداران برخورد شود.
کرمی یادآور شد: مدیریت و نظارت مستمر بر وسایل شهربازی‌ها موجب پیشگیری از بروز حوادث برای کودکان شده و تبعات ناشی از این گونه حوادث را در جامعه از بین می ‌برد.
3032/6119


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

مگان جدید، در انتظار چراغ سبز رنو به ایران
شرکت فرانسوی رنو الزامات سختگیرانه‌ای را درخصوص تطابق کیفی و عملکردی همه محصولات جدید با شرایط اقلیمی و جاده‌ای هریک از کشورهای بازار هدف دارد و برهمین اساس و با رعایت همه استانداردهای تعریف شده خود، برای عرضه محصولات جدید به آن کشور، خودروها را سفارش‌گذاری و تولید می‌کند.
بانک ملی ایران، صدرنشین صدور کارت هدیه در نظام بانکی
گزارش اقتصادی اردیبهشت ماه شاپرک که به تازگی منتشر شده است از کسب رتبه نخست توسط بانک ملی ایران در حوزه صدور کارت هدیه، بن‌کارت و کارت برداشت در نظام بانکی خبر می‌دهد.
بانک سامان بانک عامل صندوق توسعه ملی شد
بانک سامان با کسب عاملیت از صندوق توسعه ملی، در راستای حمایت از فعالان اقتصادی در بخش‌های صنعت‌ومعدن، نفت و گاز، صنایع نیروگاهی و صنایع ریلی تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت می‌کند.
اعطای تسهیلات حمایتی به ٧٨٩ زندانی نیازمند توسط بانک صادرات ایران
​بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و انجام اقدامات انسان دوستانه، از ابتدای سال ٩٥ تا پایان اردیبهشت ٩٧، با اعطای وام‌های قرض‌الحسنه به بیش از ٧٨٩ زندانی معسر و نیازمند اسباب رهایی و رفع گرفتاری آنان را فراهم کرده است.
طنز- تو مو می‌بینی و من فرفرش را
«تلویزیونی که توش امین تارخ می‌بینیم با اون موهای آب و جارو شده یا رامبد و منصور ضابطیان و... تعجب می‌کنم چرا همین رامین رضاییان رو نشون میدن؟ من اگه جای مسئول پخش تلویزیون بودم، هر وقت دوربین می‌رفت روی رضائیان یا دژآگه، صحنه آهسته مایلی کهن و استاد اسدی رو پخش می‌کردم.»
زایمان خانم نخست‌وزیر و نطق آیت‌الله صدوقی
خبر زایمان نخست‌وزیر نیوزیلند در حین ریاست دولت، هم ما را به یاد بی‌نظیر بوتو می اندازد و هم نطق تاریخی آیت الله صدوقی در مجلس خبرگان قانون اساسی در ۱۹ آبان ۱۳۵۸...
کارمند باید خوش قد و بالا باشد؟
«تا حالا شده همه شرایط داشتن یک شغل را داشته باشید؟ از مدرک گرفته تا تجربه و تبحر کافی اما به‌ دلایل واهی مثلاً به‌ خاطر یک نقص جسمانی از به‌ دست آوردن آن شغل محروم شوید؟ می‌دانید آن موقع چه احساسی به آدم دست می‌دهد؟ نمی‌دانم چند نفرتان این تبعیض را حس کرده‌اید؟ اما من آن را با پوست و گوشتم احساس کرده‌ام.»
اگر زندگی هم «کمک‌داور ویدیویی» داشت
اگر در زندگی کمک‌داور ویدئویی بود، می‌شد خطاها را بررسی کرد، تصمیم‌های اشتباه را اصلاح کرد، حق را به حق‌دار رساند و «عدالت» بیشتری برقرار می‌شد شاید این همه از زمین و زمان شاکی نبودیم.
مال خود سازی کردیم نه خصوصی‌سازی
خصوصی‌سازی افسارگسیخته باید متوقف شود. ما بیشتر مال خودسازی کرده‌ایم. من مخالفتی با خصوصی‌سازی ندارم اما بخش خصوصی واقعی باید مورد توجه قرار بگیرد. ما اقتصاد خصوصی‌سازی شده نداریم، بلکه اقتصادمان رفاقتی شده است.
اعضای چند فراکسیون مجلس حادثه ایرانشهر را بررسی می کنند
زاهدان - ایرنا - نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: حادثه ایرانشهر در فراکسیون های مختلف مجلس مطرح شده و قرار است اعضای این فراکسیون ها برای بررسی موضوع و سایر معضلات اجتماعی به زودی به سیستان و بلوچستان سفر کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فریاد سراوان رشت با اراده، آرام می شود
رشت - ایرنا - فریاد دلخراش مردم و طبیعت سحرانگیز منطقه سراوان رشت که سالهاست به محلی برای دفن انبوه زباله تبدیل شده، اگرچه هر از چندگاهی و به طور مقطعی به خاموشی گراییده می شود، ولی اراده ای استوار برای رفع مشکلات مردم و ساماندهی زباله های منطقه لازم است.
دلار بازهم گران شد- نرخ ارز بانکی امروز 2 تیر 97
بانک مرکزی امروز نرخ ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ ۳۳ ارز از جمله یورو افزایش یافت.
سوءاستفاده از «کارلوس کی‌روش» برای بازگرداندن کشور به دوره قاجار!
اصلاح‌طلبان استاد سیاسی کردن همه چیز و موج‌سواری بر تب و تاب حوزه‌های غیرسیاسی روز، برای ماهیگیری سیاسی هستند، از فرصت سوءاستفاده می کنند تا خمیر ذهنیت عقب‌مانده و قجری خود را بر تنور فوتبال بچسبانند.
نماینده مجلس: خرید خودرو برای اقشار متوسط به رویا تبدیل شده است
سنندج - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان بجای تمرکز برای افزایش قیمت ها تلاش کنند با اعمال مدیریت صحیح و کاهش بهای تمام شده، خودرو مورد نیاز بازار را تامین کنند.
مشکلات شهرک صنعتی آب سبلان برطرف می شود
600 نفر در معادن شهرستان ری اشتغال دارند
سنگ شکن های بوشهر دستگاه بازچرخان آب نصب کنند
اتحادیه قنادان: امکان تامین همه مواد اولیه را نداریم
شوری آب فعالیت پتروشیمی آبادان را  متوقف کرد
خراش معدنکاران بر طبیعت بکر چهارمحال وبختیاری
انجمن جهانی فولاد: ایران در جایگاه یازدهم تولید قرار گرفت
90میلیون تن به ذخیره مواد معدنی یزد افزوده شد
60 واگن باری در اراک تولید شد
افزایش بهای فولاد ومحصولات پتروشیمی دامن لوازم خانگی را گرفت