رهنمودهای رهبری به دانشجویان

09:18 ۷۸ روز و ۱۹ ساعت پیش ایرنا 342 0
رهنمودهای رهبری به دانشجویان

تهران- ایرنا- صدها دانشجو دیروز در نشست صمیمانه، پرشور و پر نشاط با رهبر معظم انقلاب اسلامی، از رهنمودها و توصیه های ایشان بهره بردند و به بیان دیدگاه، انتقاد، پیشنهاد و مطالبات خود از سه قوه و دستگاه های مختلف پرداختند.

ایرنا

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، بیانات رهبری در در نشست صمیمانه و 3 ساعته با صدها نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف، نمایندگان تشکل های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و صنفی دانشجویان در عنوان نخست بسیاری از روزنامه های چاپ امروز 8 خرداد ماه 1397 جای گرفت. مطبوعات همچنین به دیدار وزیران امور خارجه ایران و هند و آخرین وضعیت بازار مسکن در محورهای بعدی خود اشاره کردند.

** توصیه های رهبری به دانشجویان و جوانان
«بدون آزادی پیشرفت جامعه ممکن نیست»، این عنوان برگزیده روزنامه «اطلاعات» از میان سخنان رهبری بود. به گزارش اطلاعات، حضرت آیت الله خامنه ای، «اعتماد به نفس ملی»، «استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی» و «آزادی» اعم از «آزادی اندیشه، بیان و عمل» را از دیگر آرمان های نظام اسلامی برشمردند و گفتند: اگر آزادی نباشد، رشد معنوی و پیشرفت جامعه وجود نخواهد داشت اما همین آزادی نیازمند قانون و چارچوب است زیرا در غیر این صورت، منجر به ولنگاری خواهد شد که نمونه های آن در دنیای غرب موجود است.
روزنامه «جوان» نیز با برگزیدن این بخش از اظهارات رهبری مبنی بر اینکه «بیشتر مشکلات و موانع کشور را داخلی می‌دانم» گزارش داد که رهبر انقلاب اسلامی در تبیین موانع تحقق آرمان‌‌ ها به یک نکته خاص پرداختند و گفتند: برخی می‌گویند چرا رهبری همه مشکلات را گردن امریکا و انگلیس خبیث می‌اندازد، این یک برداشت اشتباه است چرا که بنده بیشتر مشکلات و موانع را داخلی و درونی می‌دانم که البته دشمنان از آنها سوءاستفاده می‌کنند.
روزنامه «فرهیختگان» اما با اشاره به آن بخش از بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «تخریب ساختارهای نظام ویـرانگری است نه انقلابی ‌گری» به نقل از ایشان عنوان کرد: یک تفکر غلط از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشت مبنی بر اینکه انقلاب، بعد از تشکیل نظام به پایان می رسد و باید به سراغ شکل دهی نهادها و دیوان‌سالاری رفت. این تفکر غلط، انقلاب را به معنای تنش، نزاع و کارهای غیرقانونی می داند. نظام انقلابی و اسلامی، اهداف، آرمان ها و ارزش هایی دارد که تحقق آنها نیازمند مرحله سوم یعنی شکل گیری «دولت انقلابی» است، دولتی که ارکان نظام اسلامی را باور داشته باشد. نظام اسلامی، دولت اسلامی و جامعه اسلامی زمینه ساز پنجمین مرحله یعنی ایجاد «تمدن انقلابی و اسلامی» خواهند شد، بنابراین انقلاب هیچگاه تمام شدنی نیست و همواره ادامه دارد.
روزنامه های «کیهان» و «رسالت» نیز توصیه دیگر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم و هوشیارانه آرمان ‌ها شود» را در عنوان نخست خود جای دادند.
به گزارش این روزنامه، معظم له در این بخش از بیانات خود فرمودند: لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم و هوشیارانه آرمانها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شود و در مقابل تخریب افکار عمومی و فضاهای نخبگانی و مدیریتی، سد ایجاد کند.
ایشان همچنین، صراحت و شجاعت در مطالبه آرمانها را با همان زبان ویژه جوانان مؤمن و انقلابی، کاملاً ضروری برشمردند و افزودند: باید در افکار عمومی ‌اشرافی‌گری و وابستگی فکری نفی و طرد شود.

** «نه» هند به تحریم‌ های آمریکا علیـه ایـران
«سوشما سواراج» وزیر خارجه هند دیروز و در آستانه دیدار با «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران اعلام کرد که دهلی تنها تحریم‌ های اعمال‌ شده از سوی سازمان ملل متحد را علیه ایران اجرا می ‌کند و از تحریم‌ های یک ‌جانبه آمریکا یا هیچ کشور دیگری پیروی نمی‌ کند. در گزارش نخست برخی روزنامه های امروز به این دیدار اشاره شد.
روزنامه «دنیای اقتصاد» نوشت: بین ظریف و سواراج گفت ‌وگو‌های گسترده‌ای درباره برجام انجام خواهد شد. ظریف برای جلب حمایت هند از برجام به دهلی‌نو رفته است. سفر یک روزه ظریف، بخشی از تلاش‌های ایران برای توسعه روابط با قدرت‌های بزرگ جهانی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است. علاوه بر مسائل مرتبط با برجام، مسائل اقتصادی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. توسعه بندر چابهار یکی از محور‌های گفت‌وگوی مقامات ایرانی با همتایان هندی خواهد بود.
به نوشته این روزنامه، ایران سومین صادرکننده نفت به هند است و نگرانی‌هایی درباره تاثیر احتمالی تحریم‌های آمریکا برصادرات نفت ایران به هند وجود دارد. با این حال، مقامات هندی به این روزنامه گفته‌اند تا وقتی که اروپایی‌ها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی نکنند، بازگشت تحریم‌های آمریکا، تاثیری بر واردات نفت هند از ایران نخواهد گذاشت.
وزنامه «جهان صنعت» نیز با اعلام این خبر که هند از تحریم ها علیه ایران پیروی نخواهد کرد، نوشت: ایران و هند دارای روابط دیرینه سیاسی و اقتصادی هستند و هند یکی از بزرگ‌ترین مشتریان نفت ایران به شمار می‌رود. ایران پیش از برقراری تحریم‌های اقتصادی در سال 2011، دومین صادرکننده نفت به هند بود اما در جریان تحریم‌ها سهم واردات این کشور از ایران کاهش داشت و پس از اجرایی شدن برجام در سال 2016 بود که صادرات نفت ایران به این کشور به تدریج افزایش یافت.
روزنامه «شروع» نیز به نقل از ظریف اعلام کرد که گسترش روابط تهران و دهلی نو در دستور کار است. به گزارش شروع به نقل از ظریف، روابط دو کشور در دوران برجام گسترش پیدا کرد و ایران تلاش دارد که این روابط را هر چه بیشتر گسترش دهد. زمینه های خوبی برای گسترش روابط تهران و دهلی نو در حوزه های مختلف در جمله تجارت و حمل و نقل وجود دارد.

** بازار مسکن بالاخره تکان خورد؟
پس از سال ها غلبه رکود بر بازار مسکن، گزارش و تحلیل ها حاکی از تکانه های بازار مسکن و رونق نسبی تقاضا در این بازار است. در شماره امروز روزنامه ابعاد گوناگون تغییرات در بازار مسکن بررسی شد.
روزنامه «اعتماد» در یادداشت «مثلث تقاضا در مسکن» با اعلام خبر رشد مثبت تقاضا در این بازار نوشت: رشد مثبت تقاضا برای مسکن با متراژ پایین در شرایط کنونی بازار مسکن، افزایش حجم عرضه در این زمینه را می‌طلبد. مسائل مربوط به عدم تقارن در عرضه و تقاضا به بازار مسکن محدود نمی‌شود و در بازارهای اقتصادی دیگر نیز این موضوع مشهود بوده است.
به نوشته این روزنامه، بازار مسکن اما با وجود پرداخت وام‌های بانکی برای روی کار آمدن بخش تقاضا این‌بار به سبب پایین بودن حجم عرضه مسکن با متراژ پایین و متوسط، تقاضای این نوع از واحدهای مسکونی با مشکل مواجه شده است. نبود برنامه‌ریزی اصولی برای ایجاد ارتباط مستقیم و کارا بین واحدهای ساخت و ساز مسکن و بخش تقاضا درایجاد این مشکل نقش اصلی را دارد. در بازار مسکن، تقاضاکنندگان خرد که به طور عمده از دهک‌های پایین درآمدی هستند باید با بخش‌های تولیدی و بخش خصوصی در ارتباط مستقیم قرار بگیرند. تکیه و تمرکز بر این اتفاق شرایطی را ایجاد می‌کند که تقاضاکنندگان بتوانند با پیش‌خرید املاک، سرمایه خود را در برابر افزایش قیمت‌های آتی مصون کرده و تا حدودی ریسک‌های قیمتی که ممکن است اعمال شود را مدیریت کنند.
روزنامه «تجارت» اما معتقد است که قیمت مسکن با درآمد مردم تناسب ندارد. در یادداشت این روزنامه می خوانیم: بهره وام بافت‌ های فرسوده به شش‌ درصد کاهش پیدا کرده و بالا رفتن آن باعث پایین آمدن سود قسط می‌شود. در حقیقت این قسط در استطاعت مالی بسیاری از افراد در جامعه هست تا بتوانند از این قسط بهره ببرند. با توجه به اینکه مسکن در محله ‌های بافت فرسوده به میزان قابل توجهی ارزان است؛ بنابراین تعداد قابل توجهی از افرادی چون جوانان که نیاز به مسکن داشته‌اند می‌توانند با پرداخت پول کمتری صاحب‌ خانه شوند هدف اصلی این است که هم بافت‌های فرسوده بازسازی و نوسازی شوند و هم کسانی که استطاعت خرید مسکن با قیمت‌های بالا را ندارند با گرفتن این وام توانایی خرید خانه را پیدا کنند.
به تحلیل تجارت، کسی که دو‌میلیون تومان حقوق ماهانه دریافت می‌کند توانایی خرید مسکن به قیمت 800‌میلیون تومان را ندارد و نسبت قیمت خرید با نسبت قیمت مسکن در کشور ما بسیار بالاتر از دیگر کشورهاست، به همین دلیل قدرت خرید مردم برای خرید مسکن پایین آمده است.

پژوهش** 9283**1601**


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
عکس عجیب «شقایق فراهانی» با یک کامیون
شقایق فراهانی این عکس را در اینستاگرامش منتشر کرد.
استایل خاص آقای بازیگر در باشگاه-عکس
پیمان معادی بازیگر «جدایی نادر از سیمین» تصویری از خودش هنگام ورزش کردن در اینستاگرام گذاشت و از اهمیت تسلیم نشدن و با قدرت ادامه دادن نوشت.
حرکت عجیب آقای بازیگر در روز تولد 50 سالگی‌اش-پرش از هلیکوپتر
بازیگر سرشناس سینما اعلام کرده در روز تولد ۵۰ سالگی‌اش یک پرش آزاد از هلیکوپتر روی گرند کنیون انجام می‌دهد.
خطر ابتلا به ˮهپاتیتˮ در معتادان
رییس شبکه هپاتیت ایران با اشاره به خطرات اعتیاد در ابتلا به هپاتیت، گفت: بسیاری از معتادان تزریقی سابقه اشتراک در وسایل تزریقی را اعلام نمی‌کنند، اما اشتراک در وسایل تزریقی حتی در یک نوبت هم می‌تواند خطر انتقال این بیماری را داشته باشد.
خواص شگفت انگیز روغن سیاه دانه برای بدن که نمی‌دانستید!
در بین تمام خواصی که روغن سیاه دانه دارد، چند مورد از آنها بسیار فوق العاده هستند، از جمله پیشگیری از سرطان، دیابت، چاقی، ریزش مو، اختلالات پوستی و عفونت.
پذیرایی متفاوت از فیل‌ها- عکس
تصویری از پذیرایی از فیل‌ها را در اردوگاه وینگاباو در روز جهانی فیل مشاهده می‌کنید.
زنی مقابل چشمان شوهرش در آتش سوخت
زنی در تاریکی هوا در ارسنجان فارس در حالی که چند قدم با همسرش بیشتر فاصله نداشت در آتش زنده زنده تسلیم مرگ شد.
ماجرای آدامس‌های قاچاق با برند جهانی
دستفروشان مترو آدامس‌هایی را می‌فروشند که تفاوت قیمت آن‌ها با مشابه این آدامس‌ها در سوپرمارکت ها، خیلی متفاوت است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
اتلتیکو مادرید با درخشش دیگو کاستا توانست رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان سوپرجام اروپا شود.
محموله بزرگ سلاح به مناطق شرقی سوریه ارسال شد
دمشق- ایرنا- دیدبان حقوق بشر سوریه از ارسال 250 کامیون سلاح و تجهیزات نظامی به مناطق تحت تسلط کردهای سوری خبر داد.
گفتگو|آل اسحاق: سه مولفه شکل‌گیری «رانت» در کشور- فساد سیستمی در ایران وجود ندارد
وزیر بازرگانی دولت سازندگی بزرگنمایی مفاسد اقتصادی در دستگاه‌های حکومتی را یکی از اصلی‌ترین راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به ایران می‌داند.
این افراد بخشنده ترین مردم بعد از پیامبر(ص) هستند
حدیثی از پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله را در این خبر بخوانید.
پومسه ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸- نخستین حضور با مربی کره‌ای
تیم‌های ملی پومسه برای نخستین بار در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌کند.
جمله‌ تحریف شده منتسب به رهبر معظم انقلاب تکذیب شد
امام جمعه بوشهر: ایران اسلامی بن بست ندارد
تهدید به خاطر نپیوستن به دولت الکترونیک-بدترین اشتباه تاریخ آمریکا-ثبات اقتصادی تا دو ماه آینده
تصویب سیاست‌های مبارزه با جنگ روانی-عقب نشینی العبادی-آخرین خبر درباره توییتر و...
سید حسن خمینی از پدرشهیدان فهمیده عیادت کرد
دوره آموزشی خط امام (ره) در البرز آغاز شد
محورهای بیانات رهبر انقلاب در دیدار قشرهای مختلف مردم
400 نفر از مردم چهارمحال و بختیاری به محضر رهبر انقلاب مشرف شدند
استدلال های رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره نکردن با آمریکا
ویدئو - مقام معظم رهبری: کشور بن‌بست ندارد