تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

15:37 ۶۸ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 93 0
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس در پایان جلسه امروز تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، متن این تذکرات که اکبر رنجبرزاده آنها را قرائت کرد به شرح زیر است: تذکر منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پرداخت اضافی عوارض آزادراه قزوین امامزاده هاشم که به مدت سالها به جای حل مشکلات با افزایش مبلغ ۲۵۰۰ تومانی یعنی ۴۰ درصد افزایش داشته است. به جای درست کردن ابرو چشم را کور کرده‌اید متاسفانه. در شرایط سخت کنونی با مردم اینگونه رفتار نکنید. در حالیکه این کار را می‌کنید و آنها را ناراضی می کنید. امیدوارم هرچه زودتر مشکل را حل کنید.
تذکر جلال محمودزاده و علی محمد مرادی نمایندگان مهاباد، قروه و دهگلان به رئیس‌جمهور: چرا رئیس‌جمهور محترم به مطالبات حقوق و مزایای فرهنگیان کشور رسیدگی نمی کند؟ و به وزیر جهاد کشاورزی: در خصوص ضعف گسترده در نحوه خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم و چغندر قند.
تذکر عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه و محمودزاده و همایون هاشمی نمایندگان مهاباد، شاهین دژ و تکاب به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر دادگستری: صاحبان کارخانه‌ قند نقده از حسن‌نیت مردم سوءاستفاده کردند و اسباب طلب بالای این کارخانه به ملت شده است که این طلب تمام سرمایه کشاورزان منطقه است. متذکر می شویم هرچه سریعتر با این مجموعه در راستای استیفای حق ملت برخورد قانونی و قضایی انجام شود تا بی اعتمادی ملت تشدید نشود.
تذکر جلال محمودزاده و علی محمد مرادی نماینده مردم مهاباد و قروه و دهگلان به رئیس‌جمهور: به چه دلیل مفاد قوانین مصوب مجلس از جمله قانون برنامه ششم توسعه توسط دولت اجرایی نمی شود؟ تذکر علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزیر دادگستری: تسریع و رسیدگی به امورات مرتبط با صدور مدارک هویتی به هموطنان ایرانی‌الاصل. این تذکر به وزیر کشور هم است.
تذکر علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدن و آقایان محمدنعیم امینی فرد و عبدالغفور ایران نژاد و حسینعلی شهریاری نمایندگان زاهدان، چابهار و ایرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی به وضعیت کمبود نیروی انسانی، کیفیت نیروهای موجود و فضای نامناسب آموزشی.
تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به وزیران کشور، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی: تسریع در احقاق حق ۱۳۶ هزار سهامدار پدیده شاندیز که سالیان است که حق و حقوق سهامداران ضایع می شود.
تذکر قاضی پور و محجوب به رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد و دارایی: حل مشکل سهامداران و سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری کاسپین تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم چالوس، کلاردشت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هزینه‌های فرهنگی در برخی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کل استانها خارج از ضوابط است. به فوریت بررسی و اقدام شود.
تذکر حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز به وزیر راه و شهرسازی: همانطور که مستحضرید جاده زابل زاهدان به قتلگاه مردم تبدیل شده است. تا چه زمانی شاهد این همه کشتار مردم باشیم؟
تذکر محمد عزیزی نماینده ابهر و خرمدره و سلطانیه به وزیر کشاورزی: لزوم رسیدگی فوری به وضعیت کشاورزان خسارت دیده از سرما تذکر عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توجه به عدم پرداخت تعهدات خریداران کارخانه قند نقده و وزارت رفاه و مجموعه شستا و مبین بودن تخلفات صورت گرفته در حین واگذاری. هرچه سریعتر نسبت به باز پس گیری کارخانه مذکور اقدام قانونی و قضایی انجام دهید.
تذکر محمد عزیزی نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه به رئیس‌جمهور: دلیل عدم استقرار ادارات در شهرستان سلطانیه چیست؟ تذکر محمد عزیزی به وزیر راه و شهرسازی: دلیل عدم آغاز پروژه تعریض جاده ابهر به قیدار چیست؟ تذکر قاضی پور و محجوب نمایندگان مردم ارومیه و تهران به رئیس‌جمهور: تخصیص بودجه مربوط به خواهران و برادران شهدا که تحت تکلف پدر و مادر شهید هستند و موفق به ازدواج نشدند. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: جلوگیری از ثبت سفارش کالاهایی که تولید داخلی دارند.
تذکر شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان به وزیر نیرو: اعزام هیئتی فوری جهت رسیدگی به  مشکلات ناشی از خشکسالی مداوم و کاهش بارندگی در سال جاری.
تذکر امیر خجسته نماینده همدان، فامنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توجه جدی به ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه تامین اجتماعی و شفاف سازی عملکرد ایشان تذکر شهباز حسن پور به وزیر صنعت، معدن و تجارت: اعزام هیئتی فوری جهت رسیدگی به وضعیت واحدهای صنعتی، معدنی شهرستان سیرجان و بردسیر که متاسفانه به صورت تعطیل و یا با کمتر از ظرفیت کار می کنند و نیاز شدید به تسهیلات و یا مواد اولیه دارند.
تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، قاضی پور ، شهباز حسن پور، ابطحی، رنجبرزاده، نقوی حسینی و خادمی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: برای بار دوم متذکر می شویم جنابعالی به عنوان مقام مسئول متولی حقوق بازنشستگان مستمری بگیر به جای توجیه و ارائه دلایل منطقی پیگیر افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان باشید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی اول شدند
بجنورد- ایرنا- بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی بانوان کارگر کشور که روز جمعه به میزبانی بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد، در جایگاه نخست قرار گرفتند.
حمله با چاقو در آلمان 14 زخمی برجای گذاشت
تهران - ایرنا - فردی مسلح به چاقو با حمله به مسافران اتوبوسی در آلمان دست کم 14 نفر را زخمی و راهی بیمارستان کرد.
سفیر یونان در روسیه احضار شد
مسکو - ایرنا - روسیه در اعتراض به آنچه اظهارات ضد روسی مقامات یونانی عنوان شده است، سفیر این کشور در مسکو را احضار کرد.
تشنج انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا
لندن – ایرنا - نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه در اظهاراتی تند از موضع اتحادیه اروپا درباره آینده مرزی ایرلندشمالی در دوره پسا برگزیت انتقاد و تصریح کرد که با حاکمیت قوانین تجاری اروپایی در این منطقه مخالف است؛ با این حال اروپا می گوید که لندن راهبرد عملی ندارد.
850 نظامی سودان در تجاوز به یمن کشته شدند
الجزیره - ایرنا - تارنمای «العربی الجدید» در گزارشی در خصوص مشارکت مزدوران سودانی در تجاوز به یمن نوشت، شمار دقیق نیروهای نظامی سودان در جنگ مشخص نیست، اما بر اساس آمارهای موجود، بیش از 850 افسر و سرباز سودانی تاکنون در این جنگ کشته شده اند.
حریق در یک واحد صنعتی «خمین» دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت
آتش‌سوزی در یکی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی خمین دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت.
ارتش سوریه مناطقی را در قنیطره و درعا آزاد کرد
دمشق- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود بر 21 شهرک و روستا در استان های قنیطره و درعا مسلط شد.
رد شایعه شیوع وبا در «نوشهر»
مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر گفت: بر اساس آزمایش‌های انجام شده، شایعه مسمومیت در نوشهر ناشی از وبا رد شد.
سه فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیدند
تهران - ایرنا - سه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نوار غزه به شهادت رسیدند و شماری نیز زخمی شدند.
گام‌ نخست برای شناسایی خانه‌های خالی برداشته شد
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: روز چهارشنبه معمار سامانه جامع املاک و مستغلات که یکی از کارکردهای آن شناسایی خانه‌های خالی است انتخاب شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ارزیابی 8 ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد
مرکز پژوهش‌های مجلس با ارائه گزارشی از اجرای طرح اشتغالزایی روستایی اعلام کرد به رغم گذشت ۸ ماه از ابلاغ آئین نامه، عملکرد مشخصی از اشتغالزایی یا حتی اعطای تسهیلات به این منظور دیده نمی شود.
خواراکی‌هایی که صبح بمب انرژی شما هستند
انواع مختلفی از دانه‌های خوراکی وجود دارند که می‌توانند با خستگی صبحگاهی مقابله کنند. این مواد غذایی کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند که به حفظ و تقویت سلامت بدن کمک می‌کنند.
حادثه آتش سوزی خمین 2 فوتی و یک مصدوم داشت
اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: حادثه انفجار و آتش سوزی واحد صنعتی خمین، 2 فوتی و یک مصدوم داشت.
انفجار در خمین یک مصدوم بر جا گذاشت
خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: انفجار در یک واحد صنعتی این شهرستان، یک مصدوم بر جا گذاشت.
شهیدی که در مرقد امام حسین (ع) جواز شهادت گرفت
بجنورد - ایرنا - مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم شیروان که قبل از اعزام به سوریه به زیارت امام حسین (ع) و عتبات عالیات مشرف شد و مجوز شهادتش را برای دفاع از حرم آل الله از سرور و سالار شهیدان گرفت.
پرونده «سپنتا نیکنام» فردا در مجمع تشخیص مصلحت بررسی می شود
توسعه اقتصادی کشور مستلزم توجه بیشتر به جامعه کارگری است
استیضاح وزیر علوم و بررسی افزایش قیمت‌ها در دستور کار کمیسیون‌های مجلس
سوال از وزیران اطلاعات، نفت و خارجه در دستور کار هفته آینده نمایندگان
بانک‌ها تیشه به ریشه طرح اشتغال پایدار زدند
بهتر بود که رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی اعتباری به مردم پاسخ می‌دادند
زارع: دولت در بازار ثانویه ارز دخالت حداقلی داشته باشد
علل ورشکستگی آبی در کشور- آب مصداق حقوق بشر است
پزشکیان: وضعیت اقتصادی کشور مانعی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی‌کند
در برابر تحریم‌ها دست‌مان بسته نیست