واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

15:30 ۱۳۴ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 773 0
واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

امضای پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکا، دیدارهای وزیر دفاع افغانستان با سرلشکر باقری و دریابان شمخانی، توضیحی دیگر درباره محدودیت برخی پیام‌رسان‌ها، سر ظریف به چین، صدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره) و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، بیست و سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در مجموعه فرهنگی الغدیر برگزار شد. در این مراسم سردار غلامحسین غیب پرور طی سخنانی با بیان اینکهبا اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشد، گفت:با اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشدو ما باید روی پای خود بایستیم و کشوری که نتواند شکم خود را سیر کند محکوم به فناست.

در همین مراسم سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافقبرجام به جای آنکه مانعی برای رفع تحریم ها باشد به نهادینه سازی تحریم ها در کشور منجر شدهکه آن هم به دلیل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بوده و امروز همه دنیا نیز دارد برایش ثابت می‌شود که نباید به آمریکا اعتماد کند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

ماتریپالا سریسینا رئیس جمهور سریلانکا که شب گذشته وارد تهران شد، صبح امروز در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت.در جریان این سفر،پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکابه امضا رسید.

روحانی صبح امروز در کنفرانس خبری مشترک خود با رییس‌جمهور سریلانکا، با اشاره به اینکه ایران کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: اگر پنج کشور طرف برجام به تعهدات خود عمل کنند، این توافق باقی می‌ماند. وی افزود:برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند.

رئیس جمهور همچنین در نشست هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و سریلانکا  با تأکید بر اینکه این عهدشکنی آمریکایی ها ، نشان می‌دهد که آنها به تعهدات خود پایبند نبوده و نمی‌توان به آنان اعتماد کرد، گفت:سیاست منطقه ای ایران، حفظ امنیت، ثبات و مبارزه با تروریسم استو امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم به دولت و ملت عراق، کمک کرده و داعش را از پای در آوریم و مردم این کشور در امنیت و آرامش پای صندوق‌های رأی رفتند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستانگفت:افق‌های روشنی برای گسترش روابط با ترکمنستان وجود داردکه باید از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر خارجه ترکمنستان شامگاه شنبه نیز با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور دیدارکرد. واعظی در این دیدار تاکید کرد:گسترش همه جانبه روابط با ترکمنستان از اولویت‌های دولت ایران به شمار می‌رود.رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در گفت و گو با ایسنا با بیان این که بایدهمراهی جهانی با ایران در برجام را یک سرمایه تلقی کنیمو افزود:باید برای مقابله با اقدامات ترامپ علیه کشورمان، وحدت، انسجام و صمیمیت بیشتری در داخل کشور ایجاد کنیم.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به ایران سفر کرده است،با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت وگو کرد. سرلشمر باقری در این دیدار بهریشه دار بودن روابط نظامی ایران و افغانستاناشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

وزیر دفاع افغانستان همچنین ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار  کرد. شمخانی در این دیدار تاکید کرد:مبارزه فرهنگی با تفکرات داعش‌ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی کشور ، در ارائه توضیحاتی دربارهمحدودیت دسترسی به برخی پیام رسان‌هاگفت: گره گشایی و حل موضوع به هم یاری و همراهی قوای سه گانه وابسته است و هیچ یک از قوا به تنهایی و بی توجه به آثار امر، امکان تصمیم گیری قطعی در این خصوص را ندارد.

رییس فراکسیون امید هم نسبت به برخورد با تجمع معلمان واکنش نشان داد.محمدرضا عارف در توئیتی نوشت:کسانی امروز با معلمان برخورد امنیتی می‌کنند که روزی دانش‌آموز آنها بودند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سفر ظریف به چین

وزیر امور خارجه کشورمان شنبه‌شب در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی به عنوان اولین سفر برجامی خود  پس از خروج آمریکا راهی پکن شد.

ظریف در بدو ورود به چین در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکهمهم‌ترین اقدام ما گرفتن تضمین از اروپاست،خاطر نشان کرد: برای ما مهم است که مذاکرات ما با گروه ۵ شروع شود.در

جریان این سفر ظریف در دیدار با همتای چینی خود با بیان اینکه خوشحالم که سفرم برای رایزنی با پنج کشور از چین شروع می‌کنم گفت:امیدواریم در این سفرها تصویر روشن‌تری از آینده برجام را بتوانیم به دست آوریم.

***

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

محسنی اژه‌ای در دیدار با دادستان کل پاکستان با بیان اینکه امنیت کشورها مورد تهدید کشورهای سلطه است، گفت: ماآمادگی داریم که هر نوع مبارزه‌ای را برای مقابله با تروریست‌ها انجام دهیم.

در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی در مورد صحت تایید اعاده دادرسی  سعید مرتضوی گفت: هرکسی که درخواست اعاده دادرسی کرده باشد ثبت و بررسی می‌شود. سعید مرتضوی هم درخواست اعاده دادرسی کردهو ثبت شده است اما هنوز نتیجه آن مشخص نیست. وی همچنین  در خصوص بازار ارز و اخلالگران ارزی نیز گفت: منشا این مسئله، اخلالگران ارزی نیستند، چرا که تنها با بگیر و ببند قوه قضاییه این امر حل نمی‌شود، بنابراین بانک نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس دادگاه انقلاب ازصدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره)خبر داد و افزود: کیفرخواست پرونده ۱۸ نفر دیگر از این متهمان صادر شده ولی هنوز پرونده به دادگاه نیامده است. ان‌شاءالله در مراحل بعدی به اتهام آنها رسیدگی خواهد شد.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (یک شنبه) بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

اعتراف پدر به قتل دختر ۱۲ ساله‌اش در جنوب تهران
پدر پس از چند روز به قتل دختر ۱۲ ساله‌اش در جنوب تهران اعتراف کرد.
تصویر زیبای ناسا از خلیج فارس
تصویر زیبای ناسا از خلیج فارس را در ادامه مشاهده می‌کنید.
هشت پیروزی برای تیم‌های ایران در پایان دور نخست المپیاد جهانی شطرنج
دو تیم ملی شطرنج زنان و مردان ایران در پایان دور نخست مسابقات المپیاد جهانی به ۸ پیروزی رسیدند.
دشمنان از وفاداری خوزستانی ها به اسلام و ولایت انتقام گرفتند
اهواز - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران کشور با تبیین نقش اقوام مومن و شجاع خوزستان در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: دشمنان خبیث و دنباله رو آنان از وفاداری خوزستانی به اسلام ، ولایت و نظام اسلامی انتقام گرفتند.
نقش روحانیون شیعه و سنی را در دفاع مقدس نمی توان نادیده گرفت
مشهد - ایرنا - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اقشاری که دوشادوش مردم در دفاع مقدس حضور داشت روحانیون بودند و نقش روحانیون شیعه و سنی را در مقابله با ضد انقلاب و تقویت جبهه های جنگ تحمیلی نمی توان نادیده گرفت.
مرحله نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور با قهرمانی توکلی، کاکلی، ضیایی و کاردان
نتایج برترین‌های روز نخست مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاهای کشور در بخش بانوان اعلام شد.
تهدید سایبری موضوعات مهم کشور است
اصفهان- ایرنا - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان این که تهدید سایبری در شرایط جاری یکی از موضوعات مهم کشور است، گفت : دشمن تا اندازه زیادی بر موضوع سایبری متمرکز شده است تا از فضای مجازی نهایت استفاده را ببرد.
تروریست های حادثه اهواز پنج نفر بودند
اهواز - ایرنا - یک منبع آگاه گفت: تروریست‌هایی که روز شنبه در رژه نیروهای مسلح اهواز دست به اقدام جنایتکارانه زدند پنج نفر بودند.
در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است
اهواز - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت:سهل انگاری هایی قطعا وجود داشته است که مورد پیگرد و پیگیری قرار می گیرد.
تیم های ملی فوتسال ایران و ژاپن به تساوی بسنده کردند
تبریز - ایرنا - تیم ملی فوتسال ایران در بازی دوم خود مقابل تیم ژاپن سه بر سه به تساوی رضایت داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تحلیلگر لبنانی: پاسخ ایران به حمله اهواز قاطع خواهد بود
تحلیلگر سیاسی لبنانی در واکنش به حمله تروریستی اهواز گفت ایران برای احقاق حق خود سکوت نمی‌کند به ویژه که این حق در برابر حمله‌ای امنیتی در خلال یک رژه نظامی باشد که بیانگر قدرتش است.
«خودت بمال» وزیر بهداشت دردسر شد - پاسخ یک متخصص فیزیوتراپ به صحبت‌های قاضی‌زاده هاشمی +عکس
پاسخ وزیر بهداشت به درد و دل یک مرد میانسال که از هزینه گران فیزیوتراپی گلایه می کرد، انتقادات طیف مختلفی را در بر داشت.
چیز‌هایی که مردان در مورد رابطه جنسی و زنان نمی‌دانند
اگر مردی هستید که دوست دارید همسرتان از رابطه‌ی جنسی با شما راضی و شاد باشد پس این مطلب را بخوانید. یا شاید هم جزو مرد‌هایی باشید که تاکنون نتوانسته‌اید رابطه‌ی جنسی خوب و رضایت بخشی با همسرتان داشته باشید، این مطلب برای شما هم هست.
تنها راه احیای قدرت خرید مردم حذف بازار ثانویه
سرپرست اسبق وزارت اقتصاد تنها راه قدرت خرید از دست رفته مردم را حذف بازار ثانویه ارزیابی کرد و گفت: حالا که نرخ بازار ثانویه هم دستوری است، چرا دولت آن را به جای ۸۰۰۰ تومان همان ۴۲۰۰ تومان اعلام نمی‌کند.
هنوز به رونق این بازارچه هنری امیدوارند
تنها بازارچه دائمی صنایع دستی شهرستان گنبد کابوس با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال افتتاح و بعد از یک سال و حدود چهار ماه همچنان بی‌رونق است اما معاون صنایع دستی استان گلستان می‌گوید تا سه هفته آینده رونق می‌گیرد.
پاسخ قاطع مقامات به تروریست‌ها-آخرین اخبار از دانشجویان بازداشتی-جزئیاتی ازعملیات تروریستی اخیر
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد
دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران است
مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران با رهبر انقلاب دیدار کردند
فریاد حق طلبانه انقلاب ایران، سراسر جهان را فرا گرفته است
ادامه واکنشها به حمله تروریستی اهواز-جزییاتی درباره سفر نیویورک-تکذیب استعفای شریعتمداری و...
اقدام تروریست ها دراهواز از نظر نظامی هیچ ارزشی ندارد
یک روز در خوزستان عزای عمومی اعلام شد
دستگاه های مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب وبه پنجه قضایی بسپارند
مسئولان دنباله جنایتکاران راتعقیب وبه پنجه مقتدرقضایی بسپارند