واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

15:30 ۱۰ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 180 0
واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

امضای پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکا، دیدارهای وزیر دفاع افغانستان با سرلشکر باقری و دریابان شمخانی، توضیحی دیگر درباره محدودیت برخی پیام‌رسان‌ها، سر ظریف به چین، صدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره) و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، بیست و سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در مجموعه فرهنگی الغدیر برگزار شد. در این مراسم سردار غلامحسین غیب پرور طی سخنانی با بیان اینکهبا اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشد، گفت:با اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشدو ما باید روی پای خود بایستیم و کشوری که نتواند شکم خود را سیر کند محکوم به فناست.

در همین مراسم سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافقبرجام به جای آنکه مانعی برای رفع تحریم ها باشد به نهادینه سازی تحریم ها در کشور منجر شدهکه آن هم به دلیل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بوده و امروز همه دنیا نیز دارد برایش ثابت می‌شود که نباید به آمریکا اعتماد کند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

ماتریپالا سریسینا رئیس جمهور سریلانکا که شب گذشته وارد تهران شد، صبح امروز در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت.در جریان این سفر،پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکابه امضا رسید.

روحانی صبح امروز در کنفرانس خبری مشترک خود با رییس‌جمهور سریلانکا، با اشاره به اینکه ایران کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: اگر پنج کشور طرف برجام به تعهدات خود عمل کنند، این توافق باقی می‌ماند. وی افزود:برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند.

رئیس جمهور همچنین در نشست هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و سریلانکا  با تأکید بر اینکه این عهدشکنی آمریکایی ها ، نشان می‌دهد که آنها به تعهدات خود پایبند نبوده و نمی‌توان به آنان اعتماد کرد، گفت:سیاست منطقه ای ایران، حفظ امنیت، ثبات و مبارزه با تروریسم استو امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم به دولت و ملت عراق، کمک کرده و داعش را از پای در آوریم و مردم این کشور در امنیت و آرامش پای صندوق‌های رأی رفتند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستانگفت:افق‌های روشنی برای گسترش روابط با ترکمنستان وجود داردکه باید از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر خارجه ترکمنستان شامگاه شنبه نیز با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور دیدارکرد. واعظی در این دیدار تاکید کرد:گسترش همه جانبه روابط با ترکمنستان از اولویت‌های دولت ایران به شمار می‌رود.رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در گفت و گو با ایسنا با بیان این که بایدهمراهی جهانی با ایران در برجام را یک سرمایه تلقی کنیمو افزود:باید برای مقابله با اقدامات ترامپ علیه کشورمان، وحدت، انسجام و صمیمیت بیشتری در داخل کشور ایجاد کنیم.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به ایران سفر کرده است،با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت وگو کرد. سرلشمر باقری در این دیدار بهریشه دار بودن روابط نظامی ایران و افغانستاناشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

وزیر دفاع افغانستان همچنین ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار  کرد. شمخانی در این دیدار تاکید کرد:مبارزه فرهنگی با تفکرات داعش‌ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی کشور ، در ارائه توضیحاتی دربارهمحدودیت دسترسی به برخی پیام رسان‌هاگفت: گره گشایی و حل موضوع به هم یاری و همراهی قوای سه گانه وابسته است و هیچ یک از قوا به تنهایی و بی توجه به آثار امر، امکان تصمیم گیری قطعی در این خصوص را ندارد.

رییس فراکسیون امید هم نسبت به برخورد با تجمع معلمان واکنش نشان داد.محمدرضا عارف در توئیتی نوشت:کسانی امروز با معلمان برخورد امنیتی می‌کنند که روزی دانش‌آموز آنها بودند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سفر ظریف به چین

وزیر امور خارجه کشورمان شنبه‌شب در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی به عنوان اولین سفر برجامی خود  پس از خروج آمریکا راهی پکن شد.

ظریف در بدو ورود به چین در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکهمهم‌ترین اقدام ما گرفتن تضمین از اروپاست،خاطر نشان کرد: برای ما مهم است که مذاکرات ما با گروه ۵ شروع شود.در

جریان این سفر ظریف در دیدار با همتای چینی خود با بیان اینکه خوشحالم که سفرم برای رایزنی با پنج کشور از چین شروع می‌کنم گفت:امیدواریم در این سفرها تصویر روشن‌تری از آینده برجام را بتوانیم به دست آوریم.

***

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

محسنی اژه‌ای در دیدار با دادستان کل پاکستان با بیان اینکه امنیت کشورها مورد تهدید کشورهای سلطه است، گفت: ماآمادگی داریم که هر نوع مبارزه‌ای را برای مقابله با تروریست‌ها انجام دهیم.

در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی در مورد صحت تایید اعاده دادرسی  سعید مرتضوی گفت: هرکسی که درخواست اعاده دادرسی کرده باشد ثبت و بررسی می‌شود. سعید مرتضوی هم درخواست اعاده دادرسی کردهو ثبت شده است اما هنوز نتیجه آن مشخص نیست. وی همچنین  در خصوص بازار ارز و اخلالگران ارزی نیز گفت: منشا این مسئله، اخلالگران ارزی نیستند، چرا که تنها با بگیر و ببند قوه قضاییه این امر حل نمی‌شود، بنابراین بانک نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس دادگاه انقلاب ازصدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره)خبر داد و افزود: کیفرخواست پرونده ۱۸ نفر دیگر از این متهمان صادر شده ولی هنوز پرونده به دادگاه نیامده است. ان‌شاءالله در مراحل بعدی به اتهام آنها رسیدگی خواهد شد.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (یک شنبه) بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

با خواندن این سوره 70هزار فرشته در شب و روز بر شما درود می فرستند
هرکس سوره انعام را قرائت نماید، برای او پاداشی از درّ، به وزن همه چهارپایانی که خداوند در دار دنیا آن را آفریده است، خواهد بود و به تعداد تمام درّها، صد هزار حسنه و صدهزار درجه به او عنایت می شود...»
اگر می دانستید در رمضان چه برکاتى هست!
حدیث رسول اکرم(ص) درباره ماه رمضان را در اینجا بخوانید.
عینک خاص خانم بازیگر-عکس
تصویری از "شبنم قلی خانی" ، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون را که به تازگی در فضای مجازی منتشر کرده است را مشاهده می کنید.
تیپ لاکچری آقای بازیگر در اروپا-عکس
"بهرنگ علوی" ، تصاویری از سفر خود به پراگ را در صفحه شخصی اش منتشر کرد. وی برای اجرای نمایش «زبان اصلی» در اروپاحضور دارد.
استایل جدید و متفاوت  ˮآزاده زارعیˮ -عکس
آزاده زارعی ، بازیگر سینما و تلویزیون، با انتشار عکس زیر صفحه شخصی خود را به روز کرد.
کبوتر بازی ˮلیلا بلوکاتˮ -عکس
تصویری از "لیلا بلوکات" بازیگر مشهور سینما و تلویزیون که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است را مشاهده می کنید.
تصویری متفاوت از خانواده کاملا بازیگر سینما و تلویزیون
تصاویری که "مونا فرجاد" از خانواده بازیگر خود منتشر کرده است را مشاهده می کنید.
جشن تولد همسر دوم خواننده مشهور- عکس
عکسی از جشن تولد ۲۹ سالگی شایلی محمودی همسر بنیامین بهادری با حضور فرزندانشان را مشاهده می کنید.
ورزش تاثیر ژنتیک بر چاقی زنان را کاهش می‌دهد
مطالعات اخیر نشان داده است که ورزش تاثیر ژنتیک بر چاق شدن زنان مسن را کاهش می‌دهد.
محبوب ترین اسامی دخترها و پسرها نزد ایرانیان
سازمان ثبت احوال کشور، ۲۰ اسامی دختر و پسر در سال گذشته که بیشترین فراوانی را در میان خانواده‌های ایرانی داشته اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کنته مامور تشکیل دولت جدید ایتالیا شد
سرانجام پس از هفته ها ابهام در سرنوشت دولت آتی ایتالیا، سرانجام رئیس جمهور این کشور جوزپه کنته را مامور تشکیل کابینه جدید کرد.
ارتش سوریه تمامی مناطق اشغال شده دمشق را آزاد کرد
ستاد کل ارتش روسیه از پایان عملیات آزادسازی تمامی نواحی دمشق از وجود عناصر تروریستی خبر داد.
دروغ‌پردازی جدید لیبرمن
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه گویی‌های همیشگی خود مدعی شد پروژه‌های نظمی حماس با شکست روبرو شده است.
دختر ˮمهناز افشارˮ در آغوش آقای مجری-عکس
عکسی از ایرج طهماسب به همراه دختر مهناز افشار را مشاهده می کنید.
خوشگذرانی خانم بازیگر در خارج از کشور-عکس
نازنین بیاتی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت: حیف نیست بهار از سر اتفاق بغلتد در دستم آن وقت تو نباشی!
شکست آمریکا در صورت ادای وظایف مسئولان، قطعی  است
ویدئو - سخنان رهبر انقلاب درباره برجام و آمریکا
ادامه ماجرای دوتابعیتی‌ها-واکنش‌های برجامی-فروش یک زندان و ...
مسئولان و کارگزاران نظام با رهبر انقلاب دیدار کردند
حجت الاسلام حسنی نماد ولایتمداری ملت آذربایجان
امام راحل متعلق به مردم است
رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجت الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
بازنشستگی‌ یک استاد-امکان فیلتر فیلترشکن-بازگشت آرامش به کازرون-رایزنی در مورد FATF و...