واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

15:30 ۲۸۵ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 920 0
واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

امضای پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکا، دیدارهای وزیر دفاع افغانستان با سرلشکر باقری و دریابان شمخانی، توضیحی دیگر درباره محدودیت برخی پیام‌رسان‌ها، سر ظریف به چین، صدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره) و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، بیست و سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در مجموعه فرهنگی الغدیر برگزار شد. در این مراسم سردار غلامحسین غیب پرور طی سخنانی با بیان اینکهبا اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشد، گفت:با اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشدو ما باید روی پای خود بایستیم و کشوری که نتواند شکم خود را سیر کند محکوم به فناست.

در همین مراسم سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافقبرجام به جای آنکه مانعی برای رفع تحریم ها باشد به نهادینه سازی تحریم ها در کشور منجر شدهکه آن هم به دلیل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بوده و امروز همه دنیا نیز دارد برایش ثابت می‌شود که نباید به آمریکا اعتماد کند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

ماتریپالا سریسینا رئیس جمهور سریلانکا که شب گذشته وارد تهران شد، صبح امروز در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت.در جریان این سفر،پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکابه امضا رسید.

روحانی صبح امروز در کنفرانس خبری مشترک خود با رییس‌جمهور سریلانکا، با اشاره به اینکه ایران کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: اگر پنج کشور طرف برجام به تعهدات خود عمل کنند، این توافق باقی می‌ماند. وی افزود:برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند.

رئیس جمهور همچنین در نشست هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و سریلانکا  با تأکید بر اینکه این عهدشکنی آمریکایی ها ، نشان می‌دهد که آنها به تعهدات خود پایبند نبوده و نمی‌توان به آنان اعتماد کرد، گفت:سیاست منطقه ای ایران، حفظ امنیت، ثبات و مبارزه با تروریسم استو امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم به دولت و ملت عراق، کمک کرده و داعش را از پای در آوریم و مردم این کشور در امنیت و آرامش پای صندوق‌های رأی رفتند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستانگفت:افق‌های روشنی برای گسترش روابط با ترکمنستان وجود داردکه باید از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر خارجه ترکمنستان شامگاه شنبه نیز با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور دیدارکرد. واعظی در این دیدار تاکید کرد:گسترش همه جانبه روابط با ترکمنستان از اولویت‌های دولت ایران به شمار می‌رود.رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در گفت و گو با ایسنا با بیان این که بایدهمراهی جهانی با ایران در برجام را یک سرمایه تلقی کنیمو افزود:باید برای مقابله با اقدامات ترامپ علیه کشورمان، وحدت، انسجام و صمیمیت بیشتری در داخل کشور ایجاد کنیم.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به ایران سفر کرده است،با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت وگو کرد. سرلشمر باقری در این دیدار بهریشه دار بودن روابط نظامی ایران و افغانستاناشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

وزیر دفاع افغانستان همچنین ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار  کرد. شمخانی در این دیدار تاکید کرد:مبارزه فرهنگی با تفکرات داعش‌ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی کشور ، در ارائه توضیحاتی دربارهمحدودیت دسترسی به برخی پیام رسان‌هاگفت: گره گشایی و حل موضوع به هم یاری و همراهی قوای سه گانه وابسته است و هیچ یک از قوا به تنهایی و بی توجه به آثار امر، امکان تصمیم گیری قطعی در این خصوص را ندارد.

رییس فراکسیون امید هم نسبت به برخورد با تجمع معلمان واکنش نشان داد.محمدرضا عارف در توئیتی نوشت:کسانی امروز با معلمان برخورد امنیتی می‌کنند که روزی دانش‌آموز آنها بودند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سفر ظریف به چین

وزیر امور خارجه کشورمان شنبه‌شب در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی به عنوان اولین سفر برجامی خود  پس از خروج آمریکا راهی پکن شد.

ظریف در بدو ورود به چین در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکهمهم‌ترین اقدام ما گرفتن تضمین از اروپاست،خاطر نشان کرد: برای ما مهم است که مذاکرات ما با گروه ۵ شروع شود.در

جریان این سفر ظریف در دیدار با همتای چینی خود با بیان اینکه خوشحالم که سفرم برای رایزنی با پنج کشور از چین شروع می‌کنم گفت:امیدواریم در این سفرها تصویر روشن‌تری از آینده برجام را بتوانیم به دست آوریم.

***

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

محسنی اژه‌ای در دیدار با دادستان کل پاکستان با بیان اینکه امنیت کشورها مورد تهدید کشورهای سلطه است، گفت: ماآمادگی داریم که هر نوع مبارزه‌ای را برای مقابله با تروریست‌ها انجام دهیم.

در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی در مورد صحت تایید اعاده دادرسی  سعید مرتضوی گفت: هرکسی که درخواست اعاده دادرسی کرده باشد ثبت و بررسی می‌شود. سعید مرتضوی هم درخواست اعاده دادرسی کردهو ثبت شده است اما هنوز نتیجه آن مشخص نیست. وی همچنین  در خصوص بازار ارز و اخلالگران ارزی نیز گفت: منشا این مسئله، اخلالگران ارزی نیستند، چرا که تنها با بگیر و ببند قوه قضاییه این امر حل نمی‌شود، بنابراین بانک نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس دادگاه انقلاب ازصدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره)خبر داد و افزود: کیفرخواست پرونده ۱۸ نفر دیگر از این متهمان صادر شده ولی هنوز پرونده به دادگاه نیامده است. ان‌شاءالله در مراحل بعدی به اتهام آنها رسیدگی خواهد شد.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (یک شنبه) بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

محسن هاشمی: سخنان قالیباف غیرمنصفانه بود
رئیس شورای شهر تهران بااشاره به سخنان شب گذشته قالیباف یک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و می‌بایست صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
ماجرای عجیب و جالب عالم بزرگی که  ۲۶ سال ریگ در دهان نگاه می‌داشت
سیدعلی‌آقاقاضی معروف به «علامه قاضی» در سال ۱۲۸۲ در تبریز به دنیا آمد و طول عمر با برکت ایشان ۸۴ سال بود.
بیانیه رهبرانقلاب و بسترهای تکیه بر توان داخلی
۲۰سال حبس برای متهم دومان توکان-نظر آملی درباره پالرمو- هشدار فرمانده کل سپاه به پاکستان و...
سطحی نگری بر سیستم آموزشی کشور حاکم شده است
تبدیل انقلاب اسلامی به تمدن اسلامی با رفع نواقص ساختاری امکانپذیر است
بیانیه «گام دوم انقلاب» بینیش عمیق رهبری را نشان داد
محور خطبه های نماز جمعه در استان بوشهر
کنفرانس ضدایرانی ورشو بیانگر شکست آمریکا در منطقه است