واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

15:30 ۱۸۸ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 860 0
واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

امضای پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکا، دیدارهای وزیر دفاع افغانستان با سرلشکر باقری و دریابان شمخانی، توضیحی دیگر درباره محدودیت برخی پیام‌رسان‌ها، سر ظریف به چین، صدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره) و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یک شنبه، بیست و سوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در مجموعه فرهنگی الغدیر برگزار شد. در این مراسم سردار غلامحسین غیب پرور طی سخنانی با بیان اینکهبا اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشد، گفت:با اتفاقات اخیر به نظر می‌رسد دیپلماسی به پایان رسیده باشدو ما باید روی پای خود بایستیم و کشوری که نتواند شکم خود را سیر کند محکوم به فناست.

در همین مراسم سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توافقبرجام به جای آنکه مانعی برای رفع تحریم ها باشد به نهادینه سازی تحریم ها در کشور منجر شدهکه آن هم به دلیل غیرقابل اعتماد بودن آمریکا بوده و امروز همه دنیا نیز دارد برایش ثابت می‌شود که نباید به آمریکا اعتماد کند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

ماتریپالا سریسینا رئیس جمهور سریلانکا که شب گذشته وارد تهران شد، صبح امروز در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت.در جریان این سفر،پنج سند همکاری میان ایران و سریلانکابه امضا رسید.

روحانی صبح امروز در کنفرانس خبری مشترک خود با رییس‌جمهور سریلانکا، با اشاره به اینکه ایران کاملا به تعهدات خود پایبند بوده است، گفت: اگر پنج کشور طرف برجام به تعهدات خود عمل کنند، این توافق باقی می‌ماند. وی افزود:برجام در صورت تضمین منافع ایران باقی می‌ماند.

رئیس جمهور همچنین در نشست هیأت‌های عالی‌رتبه ایران و سریلانکا  با تأکید بر اینکه این عهدشکنی آمریکایی ها ، نشان می‌دهد که آنها به تعهدات خود پایبند نبوده و نمی‌توان به آنان اعتماد کرد، گفت:سیاست منطقه ای ایران، حفظ امنیت، ثبات و مبارزه با تروریسم استو امروز خوشحالیم که توانسته‌ایم به دولت و ملت عراق، کمک کرده و داعش را از پای در آوریم و مردم این کشور در امنیت و آرامش پای صندوق‌های رأی رفتند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستانگفت:افق‌های روشنی برای گسترش روابط با ترکمنستان وجود داردکه باید از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر خارجه ترکمنستان شامگاه شنبه نیز با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور دیدارکرد. واعظی در این دیدار تاکید کرد:گسترش همه جانبه روابط با ترکمنستان از اولویت‌های دولت ایران به شمار می‌رود.رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در گفت و گو با ایسنا با بیان این که بایدهمراهی جهانی با ایران در برجام را یک سرمایه تلقی کنیمو افزود:باید برای مقابله با اقدامات ترامپ علیه کشورمان، وحدت، انسجام و صمیمیت بیشتری در داخل کشور ایجاد کنیم.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سپهبد طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان که در رأس یک هیئت بلندپایه نظامی به ایران سفر کرده است،با سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت وگو کرد. سرلشمر باقری در این دیدار بهریشه دار بودن روابط نظامی ایران و افغانستاناشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی که غیر قابل حل باشد بین دو ملت وجود ندارد.

وزیر دفاع افغانستان همچنین ظهر امروز با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار  کرد. شمخانی در این دیدار تاکید کرد:مبارزه فرهنگی با تفکرات داعش‌ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور حقوقی دستگاههای اجرایی کشور ، در ارائه توضیحاتی دربارهمحدودیت دسترسی به برخی پیام رسان‌هاگفت: گره گشایی و حل موضوع به هم یاری و همراهی قوای سه گانه وابسته است و هیچ یک از قوا به تنهایی و بی توجه به آثار امر، امکان تصمیم گیری قطعی در این خصوص را ندارد.

رییس فراکسیون امید هم نسبت به برخورد با تجمع معلمان واکنش نشان داد.محمدرضا عارف در توئیتی نوشت:کسانی امروز با معلمان برخورد امنیتی می‌کنند که روزی دانش‌آموز آنها بودند.

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

سفر ظریف به چین

وزیر امور خارجه کشورمان شنبه‌شب در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی به عنوان اولین سفر برجامی خود  پس از خروج آمریکا راهی پکن شد.

ظریف در بدو ورود به چین در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکهمهم‌ترین اقدام ما گرفتن تضمین از اروپاست،خاطر نشان کرد: برای ما مهم است که مذاکرات ما با گروه ۵ شروع شود.در

جریان این سفر ظریف در دیدار با همتای چینی خود با بیان اینکه خوشحالم که سفرم برای رایزنی با پنج کشور از چین شروع می‌کنم گفت:امیدواریم در این سفرها تصویر روشن‌تری از آینده برجام را بتوانیم به دست آوریم.

***

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

محسنی اژه‌ای در دیدار با دادستان کل پاکستان با بیان اینکه امنیت کشورها مورد تهدید کشورهای سلطه است، گفت: ماآمادگی داریم که هر نوع مبارزه‌ای را برای مقابله با تروریست‌ها انجام دهیم.

در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران درپاسخ به سوالی در مورد صحت تایید اعاده دادرسی  سعید مرتضوی گفت: هرکسی که درخواست اعاده دادرسی کرده باشد ثبت و بررسی می‌شود. سعید مرتضوی هم درخواست اعاده دادرسی کردهو ثبت شده است اما هنوز نتیجه آن مشخص نیست. وی همچنین  در خصوص بازار ارز و اخلالگران ارزی نیز گفت: منشا این مسئله، اخلالگران ارزی نیستند، چرا که تنها با بگیر و ببند قوه قضاییه این امر حل نمی‌شود، بنابراین بانک نیز باید اقدامات لازم را انجام دهد

واکنش‌ها به آتش‌بازی در مجلس-آغاز سفر مذاکراتی ظریف-صدور حکم برای تروریست‌ها و...

رئیس دادگاه انقلاب ازصدور حکم اعدام برای هشت نفر از متهمان حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره)خبر داد و افزود: کیفرخواست پرونده ۱۸ نفر دیگر از این متهمان صادر شده ولی هنوز پرونده به دادگاه نیامده است. ان‌شاءالله در مراحل بعدی به اتهام آنها رسیدگی خواهد شد.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور کارهای  امروز (یک شنبه) بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را نیز می‌توانیداینجادنبال کنید.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

راز اصلی عمر طولانی چشم بادامی‌ها چیست؟
چه می شد اگر می شد تنها با انجام بیشتر کاری که بیش از هر چیزی دوست دارید بیشتر عمر کنید؟
لیگ NBA؛ لیکرز و وریرز شکست خوردند
تیم‌های لس آنجلس لیکرز و گلدن استیت وریرز در ادامه دیدارهای خود در NBA مقابل حریفان خود شکست خوردند.
کاپیتان ترینیداد: مقابل تیم قدرتمندی بازی کردیم
کاپیتان تیم ملی ترینیداد و توباگو پس از شکست مقابل ایران گفت:بازی خوب و سختی را مقابل ایران داشتیم.
مانچینی: بهتر از حریف بودیم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا از عملکرد تیمش در دیدار برابر پرتغال راضی است و تاکید کرد که شاگردانش بهتر از حریف ظاهر شدند.
فان دایک: واران را به راموس ترجیح می‌دهم
مدافع هلندی لیورپول به جنجال‌های اخیر هم تیمی کرواتش با سرخیو راموس دامن زد و اعلام کرد: مدافع اسپانیایی، مدافع مورد علاقه او نیست.
برانکو به تهران بازگشت
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در فاصله یک روز مانده به بازی با پیکان وارد تهران شد.
یک اتفاق تلخ در دوران مدیران قبلی استقلال
شفر قرار بود با 600 هزار دلار در استقلال بماند ولی 400 هزار دلار به قراردادش اضافه کردند.
هافبک ایرانی بهتر از مدافع سابق منچستریونایتد
سایت فوتبال دات لاندن در گزارشی به بررسی خرید‌های این فصل باشگاه ردینگ پرداخته است.
گرشاسبی: نمی‌دانم داستان آمدن نبی چیست
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: به قول معروف همیشه بیشتر از میزم کار کرده‌ام و اهل کم فروشی نبوده‌ام.
سه خرید احتمالی ذوب آهن از استقلال
با حضور علیرضا منصوریان در ذوب آهن پیش بینی می‌شود سه بازیکن استقلال به اصفهان منتقل شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

زشت‌ترین خودرو‌هایی که تا به‌حال ساخته شده
چشم‌های ما همیشه جذب زیبایی‌ها می‌شوند، اما همه ما ناچاریم زشتی‌های این دنیا را هم ببینیم، چنین موضوعی در دنیای اتومبیل‌ها هم صادق است.
ابطحی: ضاربان نوازندگان رشت متحجر هستند
محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی و رییس دفتر محمد خاتمی با انتقاد از نحوه برخورد با 3 نوجوان نوازنده در رشت این کار را توهین به ایرانیت و نماد تحجر خواند.
اگر می خواهید مشخصات ظاهری امام زمان(عج) را بدانید؛ بخوانید
پاسخ امام رضا(ع) به اباصلت هروی درباره نشانه های امام زمان(عج) در هنگام ظهور را در اینجا بخوانید.
عملیات گودبرداری در باغ اراج متوقف شد
فخاری از توقف عملیات گودبرداری در باغ اراج خبر داد.
شوخی جالب شکیرا با جرارد پیکه
شکیرا همسر جرارد پیکه شرح جالبی برای عکسی که در توییتر همراه همسرش منتشر کرده، نوشته است.
راه مقابله با توطئه های بدخواهان حفظ اتحاد ملی در عراق است
آخرین اخبار از مرزبانان-دیدار روسای جمهور ایران و عراق-بررسی CFT در مجمع و اعلام مغایرتها و...
آزادی ۵ مرزبان ایرانی-پاسخ به منتقدان ظریف با استناد به بیانات رهبری-رایزنی‌هایی با موضوع ایران
دستگاه قضایی درمجازات مفسدان اقتصادی جدی است
زدودن گرد و غبار از حافظه منتقدان به سخنان ظریف با استناد به بیانات رهبری
میزگرد بررسی FATF در صدا و سیما برگزار شود
شماره جدید «خط حزب‌الله» منتشر شد
تعیین ضرب الاجل برای بازنشستگان-تکذیب تغییر چهار وزیر کابینه-انتخاب ۴ استاندار در هیات دولت ...
ویدئو - بیانات رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد