ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

15:22 ۱۳۴ روز و ۳ ساعت پیش ایسنا 317 0
ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

دیدار فرمانده ارتش بولیوی با سرلشکر باقری، دیدار اعضای کنگره نقش شیعه درگسترش علوم اسلامی با رهبرانقلاب، ایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجه، بررسی مقدمات امضای موافقتنامه ایران و اوراسیا، اخبار ویژه برجام، استعفای ناگهانی رئیس بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و... از جمله اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، بیست و دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا،فرمانده ارتش جمهوری بولیویدر جریان سفر به تهران با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کرد. سرلشکر محمد باقری پس از دیدار با فرمانده ارتش جمهوری بولیوی در نشست خبری مشترک از ابراز تمایل فرمانده ارتش بولیوی برای برقراری همکاری‌های فنی و تسلیحاتی مشترکمیان نیروهای مسلح دو کشور خبر داد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران «کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. ایشان در این دیدار، مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام را «وحدت و یکپارچگی» و همچنین «حرکت جدی برای پیشرفت علمی در همه علوم» دانستند و تأکید کردند: امروز «بیداری» در دنیای اسلام بوجود آمده است و برغم تلاش غربی‌ها برای انکار آن، این بیداری زمینه ساز گرایش بیشتر به اسلام و نویدبخش آینده‌ای بهتر است.

روابط عمومیستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)نیز با صدور اطلاعیه‌ای با توجه به همزمانی ایام بزرگداشت امام خمینی(س) و ماه مبارک رمضان و مصادف شدن آن با لیالی قدر و شهادت جانسوز مولای متقیان حضرت امام علی(علیه السلام) از عموم اندیشمندان، فرهیختگان، محققان، علماء و روحانیت معزز، جمعیت‌ها و احزاب و همه وفاداران به راه و اندیشه حضرت امام(س) درخواست ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور،اصلاحیه قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشوررا برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

در نشست شورای اداری استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات با بیان این که سست عهدی و پیمان‌شکنی یکطرفه رییس جمهور آمریکا در طول تاریخ بشریت مورد تایید نبوده و نیست، تاکید کرد:انسجام و پیوند مردم مانع زیاده‌خواهی دشمنان خواهد بود.

همچنین  دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در نشست مدیران روابط عمومی استانداری‌های سراسر کشور، با اشاره به اینکه تمایل دو سویه مردم و مسئولان، شفافیت و پاسخگویی سه مولفه اصلی سازمان ارتباطات دولت است، گفت:‌دولت تاوان شفاف‌سازی خود را داده است.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور  در مراسم جشن بزرگداشت فردوسی ازایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجهخبر داد و گفت: ایران به جهت داشتن جاذبه‌های گردشگری در صدر کشورهای جهان قرار داشته و باید این جاذبه‌ ها بیشتر به مردم دنیا معرفی شوند.

همچنین وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اورآسیا،در محل سفارت ایران در مسکو با مهدی سنایی دیدار و در خصوص نهایی کردن حضور هیات ایرانی در آستانه به منظور امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی منطقه آزاد تجاری، بینجمهوری اسلامی ایران و کشورهای پنجگانه اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیاگفت‌وگو کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

ویژه برجام

دبیرکلشورای همکاری خلیج فارساز خروج رئیس‌جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای و ازسرگیری تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

همچنین در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ایدو شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی در دنیااعلام کردند که همکاری‌های خود با ایران را مورد بازبینی قرار می دهند. وزیر انرژی عربستان نیز از خبرآمادگی عربستان برای افزایش تولید نفتداد و گفت: ما به منظور ایجاد ثبات در بازار نفت پس از خروج رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای آماده‌ی افزایش تولید نفت هستیم.

روزنامه مصری «الاهرام» در سرمقاله خود با عنوان «خروج آمریکا از توافق اتمی» نوشت:ترامپ با اعلام خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران، منطقه را در آستانه خطر جنگ و تنش‌های جدید قرار دادو بنزین بیشتری روی آتش شعله‌ور کنونی در منطقه خاورمیانه چه در سوریه یا عراق یا یمن پاشید و آن را شعله ورتر ساخت.

یک نشریه آمریکایی نیز از استعفای معاون هماهنگ کننده امور اجرای برجام در وزارت امور خارجه آمریکا،گزارش داد و نوشت: ریچارد جانسون کارشناس ارشد اشاعه هسته‌ای در وزارت امور خارجه آمریکا در روزهای اخیر پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرد از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود، از سمت خود استعفا کرده است.

در این میان فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در کنفرانس این اتحادیه، ادعا کرد: من از حسن روحانی ضمانت گرفتم که حتی در صورت خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه این کشور، ایران به برجام پایبند بماند. وی افزود:حتی بدون حمایت آمریکا، توافق هسته‌ای ایران حفظ خواهد شد.

***

یک روزنامه آلمانی اعلام کرد که وزیر دارایی آلمان در تماس با همتای آمریکایی موضوعمستثنی شدن شرکت‌های آلمانی از تحریم آمریکارا مورد بحث قرار داد.

وزارت امور خارجه قزاقستان نیز از برگزاریدور نهم مذاکرات آستانهبا حضور دیمستورا در کنار ایران، روسیه و ترکیه خبرداد. این دور از مذاکرات قرار است روز دوشنبه با حضور نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در پایتخت قزاقستان برگزار شود.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها چند روز پس از خروج آمریکا از برجام بدون ارائه هیچ توضیحی ازاستعفای ناگهانی رئیس بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمیخبر داد. واریورانتا که از سال ۲۰۰۳ در این سمت فعالیت می‌کند و شخصی بود که گزارش‌های آژانس درباره پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش در این توافق را ارائه می کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

با اشاره به اهمیت و ویژگی‌های این دوره از انتخابات پارلمانی عراق، نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران با بیان اینکهمشارکت عراقی‌های ساکن ایران در انتخابات پارلمانی این کشور خوب بود ولی مشارکت بیشتر از این را انتظار داشتیم،تصریح کرد: از صبح امروز نیز برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در خود این کشور آغاز شده و تا این لحظه طبق گزارش‌های واصله استقبال خوبی از این انتخابات شده است.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

منتظری با اشتر اوصف علی دادستان پاکستان دیدار و پیرامون موضوعات مهم قضایی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند. دادستان کل کشورمان در این دیدار بر لزومجدیت بیشتر پاکستان نسبت به موافقتنامه انتقال محکومینتاکیدکرد. وی در حاشیه همین دیدار گفت: امروز لازمهمقابله با دشمنان اسلام، نوعی هم‌افزایی و تعامل بین کشورهای اسلامیو خصوصاً کشورهای همسایه جمهوری اسلامی و علی‌الخصوص پاکستان را می‌طلبد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکهبه دنبال فرهنگ سازی در رابطه با حقوق کودکان هستیمگفت: برنامه‌های تلویزیونی می‌سازیم که در آنها شیوه‌های رفتاری با کودکان بهتر آموزش داده شود تا بتوانیم از اعمال خشونت علیه کودکان جلوگیری کنیم. وی همچنین افزود: کودک آزاری شایعی در سطح جامعه نداریم و این مسأله اشتباه نشود،‌ آنقدری که این مسأله در کشورهای غربی شیوع دارد در کشور ما شیوع ندارد ولی چون خبرهای آن منتشر می‌شود حتی یک مورد از آن هم انسان را آزار می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

سیامند رحمان برترین لیفتر آسیا شد
سیامند رحمان عنوان برترین لیفتر آسیا را به خود اختصاص داد.
خرید بلیط جام ملت‌ها در سایت فدراسیون فوتبال
امکان ثبت نام و خرید بلیط مسابقات فوتبال جام ملت های 2019 آسیا در سایت فدراسیون فوتبال ایران فراهم شد.
کابوس مدافعان استقلال مقابل السد
صفحه رسمی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از عملکرد خوب و گل زیبای مهاجم السد قطر در دیدار مقابل استقلال تمجید کرد.
عذر‌خواهی داورزنی از مدافع مصدوم استقلال
معاون وزیر ورزش و جوانان بعد از دیدار با بازیکن مصدوم تیم استقلال گفت:سلامت و بازگشت پادوانی به ورزش و زندگی برای ما مهم است.
فتاحی: فتحی قانون ۹۰ به ۱۰ را قبول نکرد
مسئول مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گفت:سازمان لیگ موظف بود طبق قانون عمل کند، ما این قانون را برای باشگاه استقلال ابلاغ کردیم اما فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال این قانون را قبول نکرد.
علت ترک لیورپول توسط کاریوس چه بود؟
دروازه‌بان آلمانی شاغل در لیگ حرفه‌ای ترکیه در مورد علت ترک لیورپول و حضور در بشیکتاش حرف زد.
خط و نشان مدافع تیم ملی عراق برای ایران
مدافع تیم ملی عراق و عضو باشگاه الشرطه برای رقبای خودشان در جام ملت های آسیا خط و نشان کشید.
تاج: با برزیل بازی می‌کنیم
رییس فدراسیون فوتبال از خواسته‌های کی‌روش برای تمدید قرارداد و بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران برابر برزیل خبر داد.
پی‌گیری وزیر ورزش برای خصوصی سازی سرخابی‌ها
میر علی اشرف پوری حسینی گفت: منتظر مصوبه هیات وزیران برای شروع روند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هستیم.
یزدانی: می‌خواهم ۱۰ سال دیگر در سپاهان بازی کنم
سیاوش یزدانی مدافع میانی سپاهان می گوید که مدیریت امیرقلعه نویی تفاوت اصلی سپاهان امسال و سال گذشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

لوگو‌های ترکیبی دیدنی که به طرز هوشمندانه ای طراحی شده اند
رندی سمیکس Rendy Cemix طراح اندونزیایی با ترکیب کردن دو تصویر مختلف با هم لوگوهای ترکیبی زیبایی خلق می کند، در ادامه تعدادی از این لوگوهای دیدنی خلق شده توسط این هنرمند را مشاهده می نمایید.
علائم عجیبی که خبر از یک بیماری جدی می‌دهند
بیشتر اوقات توده‌ها، برآمدگیها، جوش‌ها، کهیر‌ها و نقطه‌های قرمز بی‌خطرند، اما گاهی می‌توانند علامت یک مشکل جدی باشند. در این مطلب برای‌تان می‌گوییم چگونه این تفاوت را تشخیص دهید.
59 مدرسه در مناطق زلزله زده کرمانشاه افتتاح شد
کرمانشاه - ایرنا - 59 مدرسه همزمان با آغاز سال تحصیلی 98 - 97 از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه افتتاح شد.
اخلاق حرفه‌ای در مسلخ سو‌گیری‌ رسانه‌های غربی
تهران- ایرنا- پوشش خبری حادثه روز شنبه در اهواز، لکه ننگی بر کارنامه فعالیت رسانه‌هایی بود که با ادعای اخلاق حرفه‌ای، گلوله‌باران بیگناهان را صرفاً یک درگیری‌ مسلحانه جلوه داده و برخی تا آنجا پیش رفتند که با تریبون دادن به تروریست‌ها، در تلاش برای تطهیر آن‌ها برآمدند.
زمین لرزه مازندران تاکنون خسارتی در پی نداشت
ساری - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران حدود یک ساعت پس از وقوع زمین لرزه 4.7 ریشتری در مناطقی از این استان اعلام کرد که تاکنون هیچ گزارشی از خسارت احتمالی به این اداره کل گزارش نشده است.
ادامه واکنشها به حمله تروریستی اهواز-جزییاتی درباره سفر نیویورک-تکذیب استعفای شریعتمداری و...
اقدام تروریست ها دراهواز از نظر نظامی هیچ ارزشی ندارد
یک روز در خوزستان عزای عمومی اعلام شد
دستگاه های مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب وبه پنجه قضایی بسپارند
مسئولان دنباله جنایتکاران راتعقیب وبه پنجه مقتدرقضایی بسپارند
آخرین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برگزار شد
علت دشمنی آمریکا،حرکت خلاف جهت ملت ایران با اهداف آنهاست
واکنش‌ها به توهمی برای مذاکره موشکی باایران-هشدار به مدعیان ولایت‌مداری-جزییات رژه نیروهای مسلح
بار سنگین جنگ اقتصادی بر دوش مردم نباشد
مراسم عزاداری شام غریبان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد