ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

15:22 ۱۱ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 86 0
ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

دیدار فرمانده ارتش بولیوی با سرلشکر باقری، دیدار اعضای کنگره نقش شیعه درگسترش علوم اسلامی با رهبرانقلاب، ایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجه، بررسی مقدمات امضای موافقتنامه ایران و اوراسیا، اخبار ویژه برجام، استعفای ناگهانی رئیس بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و... از جمله اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، بیست و دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ است.

ایسنا

به گزارش ایسنا،فرمانده ارتش جمهوری بولیویدر جریان سفر به تهران با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کرد. سرلشکر محمد باقری پس از دیدار با فرمانده ارتش جمهوری بولیوی در نشست خبری مشترک از ابراز تمایل فرمانده ارتش بولیوی برای برقراری همکاری‌های فنی و تسلیحاتی مشترکمیان نیروهای مسلح دو کشور خبر داد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

شرکت‌کنندگان و دست‌اندرکاران «کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی» با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. ایشان در این دیدار، مهمترین نیاز امروز دنیای اسلام را «وحدت و یکپارچگی» و همچنین «حرکت جدی برای پیشرفت علمی در همه علوم» دانستند و تأکید کردند: امروز «بیداری» در دنیای اسلام بوجود آمده است و برغم تلاش غربی‌ها برای انکار آن، این بیداری زمینه ساز گرایش بیشتر به اسلام و نویدبخش آینده‌ای بهتر است.

روابط عمومیستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)نیز با صدور اطلاعیه‌ای با توجه به همزمانی ایام بزرگداشت امام خمینی(س) و ماه مبارک رمضان و مصادف شدن آن با لیالی قدر و شهادت جانسوز مولای متقیان حضرت امام علی(علیه السلام) از عموم اندیشمندان، فرهیختگان، محققان، علماء و روحانیت معزز، جمعیت‌ها و احزاب و همه وفاداران به راه و اندیشه حضرت امام(س) درخواست ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور،اصلاحیه قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشوررا برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

در نشست شورای اداری استان یزد، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، وزیر اطلاعات با بیان این که سست عهدی و پیمان‌شکنی یکطرفه رییس جمهور آمریکا در طول تاریخ بشریت مورد تایید نبوده و نیست، تاکید کرد:انسجام و پیوند مردم مانع زیاده‌خواهی دشمنان خواهد بود.

همچنین  دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در نشست مدیران روابط عمومی استانداری‌های سراسر کشور، با اشاره به اینکه تمایل دو سویه مردم و مسئولان، شفافیت و پاسخگویی سه مولفه اصلی سازمان ارتباطات دولت است، گفت:‌دولت تاوان شفاف‌سازی خود را داده است.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور  در مراسم جشن بزرگداشت فردوسی ازایجاد «اداره تسهیل جذب گردشگر» در وزارت امور خارجهخبر داد و گفت: ایران به جهت داشتن جاذبه‌های گردشگری در صدر کشورهای جهان قرار داشته و باید این جاذبه‌ ها بیشتر به مردم دنیا معرفی شوند.

همچنین وزیر تجارت اتحادیه اقتصادی اورآسیا،در محل سفارت ایران در مسکو با مهدی سنایی دیدار و در خصوص نهایی کردن حضور هیات ایرانی در آستانه به منظور امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی منطقه آزاد تجاری، بینجمهوری اسلامی ایران و کشورهای پنجگانه اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیاگفت‌وگو کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

ویژه برجام

دبیرکلشورای همکاری خلیج فارساز خروج رئیس‌جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای و ازسرگیری تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد.

همچنین در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ایدو شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی در دنیااعلام کردند که همکاری‌های خود با ایران را مورد بازبینی قرار می دهند. وزیر انرژی عربستان نیز از خبرآمادگی عربستان برای افزایش تولید نفتداد و گفت: ما به منظور ایجاد ثبات در بازار نفت پس از خروج رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای آماده‌ی افزایش تولید نفت هستیم.

روزنامه مصری «الاهرام» در سرمقاله خود با عنوان «خروج آمریکا از توافق اتمی» نوشت:ترامپ با اعلام خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران، منطقه را در آستانه خطر جنگ و تنش‌های جدید قرار دادو بنزین بیشتری روی آتش شعله‌ور کنونی در منطقه خاورمیانه چه در سوریه یا عراق یا یمن پاشید و آن را شعله ورتر ساخت.

یک نشریه آمریکایی نیز از استعفای معاون هماهنگ کننده امور اجرای برجام در وزارت امور خارجه آمریکا،گزارش داد و نوشت: ریچارد جانسون کارشناس ارشد اشاعه هسته‌ای در وزارت امور خارجه آمریکا در روزهای اخیر پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرد از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود، از سمت خود استعفا کرده است.

در این میان فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در کنفرانس این اتحادیه، ادعا کرد: من از حسن روحانی ضمانت گرفتم که حتی در صورت خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه این کشور، ایران به برجام پایبند بماند. وی افزود:حتی بدون حمایت آمریکا، توافق هسته‌ای ایران حفظ خواهد شد.

***

یک روزنامه آلمانی اعلام کرد که وزیر دارایی آلمان در تماس با همتای آمریکایی موضوعمستثنی شدن شرکت‌های آلمانی از تحریم آمریکارا مورد بحث قرار داد.

وزارت امور خارجه قزاقستان نیز از برگزاریدور نهم مذاکرات آستانهبا حضور دیمستورا در کنار ایران، روسیه و ترکیه خبرداد. این دور از مذاکرات قرار است روز دوشنبه با حضور نمایندگان ایران، روسیه و ترکیه در پایتخت قزاقستان برگزار شود.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها چند روز پس از خروج آمریکا از برجام بدون ارائه هیچ توضیحی ازاستعفای ناگهانی رئیس بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمیخبر داد. واریورانتا که از سال ۲۰۰۳ در این سمت فعالیت می‌کند و شخصی بود که گزارش‌های آژانس درباره پایبندی ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش در این توافق را ارائه می کرد.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

با اشاره به اهمیت و ویژگی‌های این دوره از انتخابات پارلمانی عراق، نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران با بیان اینکهمشارکت عراقی‌های ساکن ایران در انتخابات پارلمانی این کشور خوب بود ولی مشارکت بیشتر از این را انتظار داشتیم،تصریح کرد: از صبح امروز نیز برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در خود این کشور آغاز شده و تا این لحظه طبق گزارش‌های واصله استقبال خوبی از این انتخابات شده است.

ابلاغ اصلاحیه قانون بودجه۹۷-تاکید موگرینی به حفظ برجام بدون آمریکا-دوشنبه؛دورنهم مذاکرات آستانه

منتظری با اشتر اوصف علی دادستان پاکستان دیدار و پیرامون موضوعات مهم قضایی دو کشور بحث و تبادل نظر کردند. دادستان کل کشورمان در این دیدار بر لزومجدیت بیشتر پاکستان نسبت به موافقتنامه انتقال محکومینتاکیدکرد. وی در حاشیه همین دیدار گفت: امروز لازمهمقابله با دشمنان اسلام، نوعی هم‌افزایی و تعامل بین کشورهای اسلامیو خصوصاً کشورهای همسایه جمهوری اسلامی و علی‌الخصوص پاکستان را می‌طلبد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکهبه دنبال فرهنگ سازی در رابطه با حقوق کودکان هستیمگفت: برنامه‌های تلویزیونی می‌سازیم که در آنها شیوه‌های رفتاری با کودکان بهتر آموزش داده شود تا بتوانیم از اعمال خشونت علیه کودکان جلوگیری کنیم. وی همچنین افزود: کودک آزاری شایعی در سطح جامعه نداریم و این مسأله اشتباه نشود،‌ آنقدری که این مسأله در کشورهای غربی شیوع دارد در کشور ما شیوع ندارد ولی چون خبرهای آن منتشر می‌شود حتی یک مورد از آن هم انسان را آزار می‌دهد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

باکیفیت‌ترین تشک و کالای خواب ایرانی را کدام برند تولید می‌کند؟
شرکت ویستر اعلام کرد: برند ویستر باکیفیت‌ترین تشک، بالش و کالای خواب را بر اساس استانداردهای روز دنیا و با قیمت بسیار مناسب تولید می‌کند.
ویدئو - پنج فیلم پرفروش هفته - ۲ خرداد
از میان فیلم‌های در حال اکران بر پرده سینماهای سراسر کشور، پنج فیلم توانسته‌اند رتبه‌های بالای جدول پرفروش‌ترین‌های هفته اخیر (۲۶ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۱۳۹۷) را به خود اختصاص دهند. در این ویدئو این پنج فیلم را مرور می‌کنیم.
کماندار ایران به فینال جام جهانی نرسید- رقابت محبوبی با آمریکا برای مدال برنز
در ادامه رقابت‌های مرحله دوم جام جهانی تیروکمان که در ترکیه در حال برگزاری است، نیمام محبوبی در مرحله نیمه‌نهایی رقابت را به کماندار هلند واگذار کرد و به مرحله رده‌بندی راه پیدا کرد.
راهیابی کماندار ایران به نیمه نهایی جام جهانی- حذف عبادی و دو ملی‌پوش دیگر
در ادامه رقابت‌های جام جهانی تیروکمان که در آنتالیای ترکیه در حال برگزاری است، 3 کماندار کامپوند کشورمان از رسیدن به مرحله یک هشتم مسابقات جام جهانی بازماندند و تنها نیما محبوبی توانست به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.
رکابزنان پیشگامان بدون سکو در تور فیلیپین
رکابزنان پیشگامان نتوانستند در تور دوچرخه سواری فیلیپین بر روی سکو بروند و این تیم پنجم شد.
زمان انتخابات فدراسیون سوارکاری مشخص شد
معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان زمان برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون سوارکاری را 19 خردادماه سال جاری اعلام کرد.
کاروان ورزشی کارگران ایران به لابول فرانسه رسید
کاروان ورزشی کارگران ایران به مسابقات جهانی شرکت ها در لابول فرانسه رسید.
مرد شماره یک بدمینتون ایران: ورزش حرفه ای آینده ورزشکار را تامین نمی‌کند
مهران شهبازی معتقد است ورزش حرفه ای نمی‌تواند آینده ورزشکاران ایرانی را تامین کند.
انتظار قهرمانی سلطانی‌فر از تیم المپیک ایران در بازیهای آسیایی
وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی با حضور رئیس جمهور خطاب به حمید استیلی، مدیر تیم المپیک ایران ، گفت‌: با توان و استعداد و جایگاهی که فوتبال ایران در رده نخست رنکینگ آسیا دارد از این تیم در بازی‌های آسیایی جاکارتا توقع مدال طلا داریم.
رکورد ۱.۸۴ سپیده توکلی تائید شد
فدراسیون دوومیدانی و هیات ژوری بالاخره رکورد ۱.۸۴ سپیده توکلی در ماده پرش ارتفاع رقابت‌های لیگ طلایی را ثبت کرد و او هم چنان رکورددار این ماده در ایران است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خانم بازیگر در یک نمایشگاه اتومبیل لاکچری-عکس
عکسی از مریم معصومی و سگش در یک نمایشگاه خودروهای لوکس را مشاهده می کنید.
عکس متفاوت و پراز عشق ˮالنازشاکردوستˮ با پوششی خاص-عکس
"الناز شاکردوست" ، سوپراستار سینمای ایران ؛ با انتشار عکسی از سفرش به چابهار صفحه شخصی خود را به روز کرد.
خبرخوش نوربخش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بابیان اینکه این سازمان اقدامات مؤثری درزمینه فرهنگ‌سازی خرید کالای ایرانی انجام داده است،گفت:٦٠٠ میلیارد تومان تسهیلات برای مستمری بگیران در نظر گرفته شده است.
حماسه غلط‌های املایی ˮبهاره رهنماˮ ادامه دارد -عکس
رهنما در یکی از توئیت های حمایتی خود از آشوبگران دی ماه 96 به جای کلمه اغتشاش از عبارت اختشاش در توییت‌هایش استفاده کرد.
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟
اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه دوم خرداد) هیات دولت در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.
امام راحل متعلق به مردم است
رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجت الاسلام حسنی را تسلیت گفتند
بازنشستگی‌ یک استاد-امکان فیلتر فیلترشکن-بازگشت آرامش به کازرون-رایزنی در مورد FATF و...
رهبر انقلاب 4 میلیارد ریال به گلریزان ستاد دیه کمک کردند
البرز برای پذیرایی از زائران حرم امام راحل آماده می شود
تکذیب یک سرقت در لاهه- اطلاعاتی دقیق از حوادث کازرون-فیلترینگ و تبعات آن و...
رهبرانقلاب درگذشت حجت ‌الاسلام طباطبائی را تسلیت گفتند
سفر روحانی به استانبول-اطلاعیه‌ای درباره حوادث اخیر کازرون- آزمایش بزرگ روابط ایران واروپا و...