160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند

15:31 ۱۳ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 61 0
160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر توجه به تعالی فرهنگی و تربیتی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر را از رویکردهای مهم ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر دانست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جلسه ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر در سال 97 روز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه به ریاست حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان دستگاه‌های عضو در این ستاد در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در این جلسه با اشاره به مسئولیت سنگینی که در حوزه امور فرهنگی، تربیتی و آموزشی و تحصیلی فرزندان شهدا و ایثارگران وجود دارد، گفت: این عزیزان واسطه انتقال ارزش‌ها و مفاهیم ایثارگری به نسل‌های آینده هستند و همین مسئله لزوم توجه جدی به حوزه آموزشی و فرهنگی آن‌ها را ایجاد می‌کند.
وی افزود: همواره در کنار تحصیل، مسئله تربیت نیز اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد و این موضوع در خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران دارای ضرورتی مضاعف است.
رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر با اشاره به عملکرد موفق شورای عالی طرح و برنامه شاهد در زمینه تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: در حال حاضر حدود 160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند که نشان از موفقیت این حوزه دارد، اما امور تربیتی و ارتقاء فرهنگی به‌خصوص درباره دانش آموزان شاهد و ایثارگران همچنان جای بحث و توجه ویژه دارد و به‌نوعی از حقوق این عزیزان محسوب می‌شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این موضوع در عصر و دوره‌ای که با چالش‌های جدی در حوزه‌های فرهنگ و مهارت‌های اجتماعی روبرو هستیم نیاز به اهتمام ویژه‌ای دارد و رویکرد این ستاد باید به سمت توجه بیشتر به این ابعاد حرکت کند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با اشاره به اصلاح اساسنامه ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر گفت: فعالیت ستاد پس از اصلاح این اساسنامه از توجه صرف به حوزه آموزش به سمت مسائل فرهنگی و تربیتی نیز ارتقاء پیدا کرده است و باید فرزندان شهدا و ایثارگران در این زمینه‌ها نیز به تعالی برسند.
وی یکی از خروجی‌های مثبت این ستاد را برگزاری دومین دوره جشنواره جایزه ملی ایثار دانست و گفت: این مسئله با همکاری تمام اعضای این ستاد انجام شد که فعالیت همه این عزیزان جای تقدیر دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از اهداف ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر تهیه مطالب مناسب برای شورای عالی طرح و برنامه شاهد دانست و گفت: موضوعات مناسب ارائه‌شده به این شورا می‌تواند با حضور وزرای محترم تبدیل به مصوبه شود که این مسئله نشان‌دهنده اهمیت فعالیت‌های ستاد در زمینه تولید محتوای مناسب برای شوراست.
حجت‌الاسلام کاویانی راد تأکید کرد: اگر بخواهیم این ستاد به‌عنوان یک قرارگاه فرهنگی وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهد لازم است شاهد حضور و همراهی همه اعضا در این ستاد باشیم.
وی یکی از موضوعات مهم مربوط به حوزه ایثارگران را تعدد و تنوع مراجع و دستگاه‌های مختلف برای پیگیری مسائل ایثارگران دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با هم‌افزایی بین این مجموعه‌ها شاهد خروجی‌های مثبت از تمام این مراجع باشیم.
رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر افزود: بعضی از طرح‌های فرهنگی که در سطح جامعه مطرح می‌شود ممکن است به دلیل فقدان پیوست فرهنگی متناسب با ایثار و شهادت باعث خروجی معکوس شوند که نیاز است در این زمینه نیز توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.
در ادامه پس از قرائت دستور جلسه بحث و هم‌فکری با حضور اعضا صورت گرفت.
/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

خداپرست: مهار سرویس های زهردار فرانسه گره گشاست
ارومیه- ایرنا- کاپیتان سابق تیم ملی والیبال گفت: ایران در نخستین دیدار حساس خود در لیگ ملت های والیبال برای عبور از سد فرانسه کار دشواری در پیش دارد و در صورتی که بتواند سرویس های زهردار و حمله های تاکتیکی فرانسه را مهار کند، شانس بیشتری برای پیروزی کسب خواهد کرد.
هر 48 ساعت یک کودک در ایتالیا ناپدید می شود
رم - ایرنا - انجمن حمایت از کودکان ایتالیا اعلام کرد که در هر 48 ساعت یک کودک در این کشور ناپدید می شود.
آل خلیفه برای سرکوب مخالفان تابعیت شهروندان را لغو می کند
تهران - ایرنا - مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که آل خلیفه از لغو تابعیت بعنوان سلاح و ابزار سرکوب و خفه کردن صدای مخالفان استفاده می کند.
امارات: قطر با تحریم ها عاقلانه رفتار نکرده است
دوحه – ایرنا – «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجی امارات در آستانه یک ساله شدن قطع روابط چند کشور عربی با قطر گفت: دوحه در یک سال گذشته با تحریم ها عاقلانه رفتار نکرده و به اقدامات بحران زای خود ادامه داده است.
شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری جنایت جنگی است
تهران – ایرنا – «حنان عشراوی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین تلاش صهیونیست ها برای احداث دو هزار و 500 واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را جنایت جنگی خواند.
عربستان به محاصره بنادر یمن پایان دهد
تهران - ایرنا - هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز جمعه در بیانیه ای ضمن هشدار نسبت به خطر گسترش گرسنگی در یمن، از عربستان خواست تا به محاصره بنادر یمن پایان دهد.
عید مقاومت؛ پایان اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی
بیروت-ایرنا- روز 25 ماه مه (4 خرداد) هر سال در لبنان با نام «عید مقاومت و آزادسازی» شناخته می شود؛ روزی که رژیم صهونیستی با مقاومت هجده ساله مردمی، سرانجام با سرافکندگی مجبور به خروج از جنوب این کشور شد.
چین خواستار برگزاری نشست سران کره شمالی و آمریکا شد
پکن - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه چین اظهار کرد علیرغم لغو نشست سران کره شمالی و آمریکا توسط دونالد ترامپ، چین خواستار برگزاری این نشست است.
داعش مسئولیت حمله به بنغازی لیبی را بر عهده گرفت
الجزیره - ایرنا - گروه تروریستی داعش در بیانیه ای در شبکه های اجتماعی، مسئولیت حمله تروریستی بامداد امروز (جمعه) به شهر «بنغازی» واقع در یک هزار کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی را بر عهده گرفت.
جاسوس صهیونیست ها در الجزایر به 10 سال زندان محکوم شد
الجزیره-ایرنا- دادگاه شهر بجایه (واقع در 240 کیلومتری شرق پایتخت ) یک الجزایری را به جرم جاسوسی برای رژیم صهیونیستی و تحریک مردم برای نافرمانی مدنی به 10 سال زندان محکوم کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سایت فرودگاه مشهد هک شد
مشهد- ایرنا- سایت فرودگاه مشهد دیروز سوم خردادماه برای دقایقی هک شده و توسط هکرها در اختیار قرار گرفت.
شعار ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مشخص شد
سایت فیفا شعارهای حک شده بر روی اتوبوس حامل بازیکنان هر کدام از سی و دو تیم جام جهانی را منتشر کرد.
برگزاری سوگواره «چشمه کوثر» ویژه بانوان
خانه فرهنگ امام علی(ع) همزمان با دهم ماه رمضان، سالروز وفات حضرت خدیجه(س) سوگواره چشمه کوثر را برگزار می کند.
گل استیلی به آمریکا در بین ۵ گل تاریخی آسیایی‌ها در جام جهانی
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا گل تاریخی حمید استیلی به آمریکا را در بین ۵ گل برتر آسیایی‌ها در تاریخ جام‌های جهانی معرفی کرد.
کره‌شمالی: هم‌چنان آماده‌ایم در هر زمانی با آمریکا مذاکره کنیم
پس از اعلام رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر لغو مذاکرات با رهبر کره شمالی، پیونگ یانگ به این مساله اشاره کرد که این تصمیم در راستای خواسته‌های جهانی نیست و هنوز به دنبال حل این مساله با آمریکاست.
سوم خرداد نماد پیروزی حق بر باطل و نماد قدرت الهی است
تندیس یادمان شهدای اطلاعات رونمایی شد
وقتی موشک‌های صدام بر تن دزفول نشست
بصیرت و زمان شناسی شهدا مثال زدنی است
فتح خرمشهر نتیجه توکل رزمندگان بر قدرت لایزال الهی بود
فرمانده سپاه قدس گیلان:

امروز شهید «حسین پور» الگوی تمام عیار جوانان منطقه است
ایرانیان هرگز زیر بار زور و تجاوز نمی روند
فتح خرمشهر را سال‌ها می‌توان تحلیل کرد
گیلان ۳۵ شهید زن دارد
فتح خرمشهر تجلی مقاومت در برابر استکبار است