160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند

15:31 ۷۲ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 127 0
160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر توجه به تعالی فرهنگی و تربیتی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر را از رویکردهای مهم ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر دانست.

ایسنا

به گزارش ایسنا، نخستین جلسه ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر در سال 97 روز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه به ریاست حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان دستگاه‌های عضو در این ستاد در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در این جلسه با اشاره به مسئولیت سنگینی که در حوزه امور فرهنگی، تربیتی و آموزشی و تحصیلی فرزندان شهدا و ایثارگران وجود دارد، گفت: این عزیزان واسطه انتقال ارزش‌ها و مفاهیم ایثارگری به نسل‌های آینده هستند و همین مسئله لزوم توجه جدی به حوزه آموزشی و فرهنگی آن‌ها را ایجاد می‌کند.
وی افزود: همواره در کنار تحصیل، مسئله تربیت نیز اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد و این موضوع در خصوص فرزندان شهدا و ایثارگران دارای ضرورتی مضاعف است.
رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر با اشاره به عملکرد موفق شورای عالی طرح و برنامه شاهد در زمینه تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: در حال حاضر حدود 160 هزار دانشجو شاهد و ایثارگر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند که نشان از موفقیت این حوزه دارد، اما امور تربیتی و ارتقاء فرهنگی به‌خصوص درباره دانش آموزان شاهد و ایثارگران همچنان جای بحث و توجه ویژه دارد و به‌نوعی از حقوق این عزیزان محسوب می‌شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این موضوع در عصر و دوره‌ای که با چالش‌های جدی در حوزه‌های فرهنگ و مهارت‌های اجتماعی روبرو هستیم نیاز به اهتمام ویژه‌ای دارد و رویکرد این ستاد باید به سمت توجه بیشتر به این ابعاد حرکت کند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با اشاره به اصلاح اساسنامه ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر گفت: فعالیت ستاد پس از اصلاح این اساسنامه از توجه صرف به حوزه آموزش به سمت مسائل فرهنگی و تربیتی نیز ارتقاء پیدا کرده است و باید فرزندان شهدا و ایثارگران در این زمینه‌ها نیز به تعالی برسند.
وی یکی از خروجی‌های مثبت این ستاد را برگزاری دومین دوره جشنواره جایزه ملی ایثار دانست و گفت: این مسئله با همکاری تمام اعضای این ستاد انجام شد که فعالیت همه این عزیزان جای تقدیر دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از اهداف ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر تهیه مطالب مناسب برای شورای عالی طرح و برنامه شاهد دانست و گفت: موضوعات مناسب ارائه‌شده به این شورا می‌تواند با حضور وزرای محترم تبدیل به مصوبه شود که این مسئله نشان‌دهنده اهمیت فعالیت‌های ستاد در زمینه تولید محتوای مناسب برای شوراست.
حجت‌الاسلام کاویانی راد تأکید کرد: اگر بخواهیم این ستاد به‌عنوان یک قرارگاه فرهنگی وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهد لازم است شاهد حضور و همراهی همه اعضا در این ستاد باشیم.
وی یکی از موضوعات مهم مربوط به حوزه ایثارگران را تعدد و تنوع مراجع و دستگاه‌های مختلف برای پیگیری مسائل ایثارگران دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با هم‌افزایی بین این مجموعه‌ها شاهد خروجی‌های مثبت از تمام این مراجع باشیم.
رییس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر افزود: بعضی از طرح‌های فرهنگی که در سطح جامعه مطرح می‌شود ممکن است به دلیل فقدان پیوست فرهنگی متناسب با ایثار و شهادت باعث خروجی معکوس شوند که نیاز است در این زمینه نیز توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.
در ادامه پس از قرائت دستور جلسه بحث و هم‌فکری با حضور اعضا صورت گرفت.
/


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

ساعت کاری ستاد و شعب بانک ایران زمین در تیرماه  اعلام شد
بانک ایران زمین در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با هدف مدیریت بهینه مصرف عمومی برق در فصل تابستان، ساعت کار ستاد، شعب تهران و شهرستان خود را تغییر داد.
اعلام ساعت کار جدید شعب بانک سامان در استان تهران
بانک سامان در ادامه سیاست همراهی در مدیریت بهینه مصرف عمومی برق، ساعت کار جدید شعب خود را اعلام کرد.
تمدید تغییر ساعت کاری شعب بانک رفاه در استان تهران
بانک رفاه با توجه به تداوم شرایط جوی و ضرورت صرفه جویی و با هدف مدیریت بهینه مصرف انرژی ، تغییر ساعت کاری شعب خود در تهران را تا ۱۹ مردادماه تمدید کرد.
دولت از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند
خرم آباد - ایرنا - معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان در سیاست گذاری های اقتصادی کلان کشور مورد تاکید رئیس جمهوری بوده و هست.
معاون رئیس جمهوری از مجتمع کشت و صنعت لرستان دیدن کرد
خرم آباد - ایرنا - معاون اقتصادی رئیس جمهوری عصر دوشنبه و در دومین روز از سفر خود به لرستان از بخش های مختلف مجتمع کشت و صنعت لرستان دیدن کرد و در جریان روند توسعه این مجموعه قرار گرفت.
مسافران قطار 781 مشهد به کرمان حق تاخیر دریافت می کنند
کرمان – ایرنا- مدیرکل راه آهن کرمان گفت: به دلیل تاخیر 210 دقیقه ای قطار 781 مشهد به کرمان 50 درصد هزینه بلیط به مسافران عودت داده می شود.
ورزشکار عراقی قهرمان تنیس روی میز آشوریان جهان شد
ارومیه- ایرنا- مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی آشور ارومیه گفت: مسابقات تنیس روی میز هجدهمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان جهان با عنوان جام «تموز» با قهرمانی تنیسور عراقی در بخش انفرادی و تیم «عقاب آشور» در بخش 2 نفره به پایان رسید.
تندباد با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت بجنورد را درنوردید
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت 72 کیلومتر بر ساعت عصر امروز /دوشنبه/ بجنورد، مرکز استان را در نوردید.
21 میلیارد تومان وام خوداشتغالی بانوان در تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران با اشاره به در نظر گرفتن 48 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصد از سوی دولت برای مشاغل خانگی گفت: از سال گذشته تا کنون 21 میلیارد تومان تسهیلات خود اشتغالی بانوان کارآفرین در استان تهران توزیع شده است.
اردوی برون مرزی تیم ملی بسکتبال با ویلچر به ترکیه لغو شد
ساری - ایرنا - مربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران گفت: هشتمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی که قرار بود از سوم مردادماه در کشور ترکیه برگزار شود، لغو و شهر ارومیه میزبان این اردو شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نذری عجیب برای سلامتی «بهاره رهنما»! -عکس
بهاره رهنما، تصویر زیر را در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.
دود خودسوزی هورالعظیم 6 شهرستان را فراگرفت
اهواز - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در بخش عراقی هورالعظیم امروز 6 شهرستان را در خوزستان فرا گرفت.
چرا ردپای فضانورد آمریکایی در ماه با کف کفشش مطابقت ندارد؟+تصاویر
رد پای ثبت شده باز آلدرین، که به همراه نیل آرمسترانگ اولین انسان‌هایی بودند که به کره ماه قدم گذاشتند، بر سطح کره ماه، با کف کفش‌های لباس فضایی وی مطابقت ندارد و موجب ایجاد یک سوال بزرگ در اذهان عمومی شد که جواب ساده‌ای دارد.
دلار در حوالی 9000 تومان-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز دوشنبه اول مرداد 97 را در اینجا مشاهده کنید.
اقدام پسندیده فرهاد مجیدی برای مراسم ختم پدرش
فرهاد و فرزاد مجیدی، دو بازیکن اسبق استقلال این روزها داغدار درگذشت پدرشان هستند.
حکمت کارت ایثارگران به زودی توزیع می‌شود
«مجاهدت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس براساس بیانات مقام معظم رهبری» رونمایی شد
پیام رئیس بنیاد شهید در پی حمله تروریستی مریوان
شناسنامه‌دار شدن ۴۳۰ گروه جهادی در سیستان و بلوچستان
گنجینه والدین شهیدان را به خاک نسپاریم
وقتی یک امداگر زن محافظ فرمانده می‌شود
شهید دانشگر الگوی جوان مومن انقلابی است
طراحی و ساخت موزه دفاع مقدس استان تهران
شمیم عطر کرامت رضا(ع) بر مزار شهید یوسفی
۱۹ پروژه جدید اطلس در دستور کار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس