استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

11:44 ۶۸ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 141 0
استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

دبیر کل یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با اشاره به استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از این دوره از همایش بین‌المللی ورزشی گفت: با وجود این که طی چند ماه اخیر از تمام فدراسیون‌ها برای شرکت در یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی دعوت به عمل آورده بودیم، اما متاسفانه شاهد استقبال ضعیف فدراسیون‌ها مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی بودیم.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر حمید آقاعلی نژاد در  جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با شعار ورزش، جامعه پویا، توسعه پایدار و با هدف گردهم آوردن اعضای علمی – اجرایی خانواده‌ ورزش، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی ، توسعه‌ای و کاربردی با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و ۱۳ نفر از دانشمندان خارجی از روز شنبه  ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه  تربیت مدرس آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه‌ خواهد داشت.
وی گفت‌: در این همایش از تعداد ۷۲۵ عنوان مقاله دریافت شده به دبیر خانه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، ۵۲۳ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شده است که در پایان به مقالات و سخنرانی‌ برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در ادامه‌  از  برگزاری ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی در طول همایش خبر داد و ‌اضافه کرد: در این همایش ۱۷ پنل سخنرانی خواهیم داشت، سه بخش مربوط به پوستر و ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی بر پا خواهیم کرد. همچنین ۱۰ مهمان خارجی از هشت کشور فرانسه، ‌اسپانیا، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، انگلیس، آلمان، هلند و اتریش در حوزه‌های مختلف علوم ورزشی در این همایش حضور خواهند داشت.
وی محورهای این همایش را در زمینه رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ، تربیت ‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی ، بیومکانیک، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، مدیریت، ارتباطات، گردشگری ورزشی ، جامعه شناسی، حقوق تاریخ و فلسفه ورزشی عنوان کرد.
دبیر کل همایش با بیان این که به دنبال درآمدزایی در این همایش نیستیم و هدف علمی کردن ورزش است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره از همایش طراز مالی ما نسبت به همایش‌های قبلی مثبت بوده است و با کمک حامیان مالی و هزینه ثبت‌نام ها و برپایی همایش‌های جانبی امسال توانسته ایم میزان هزینه‌های برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی را کاهش دهیم و در حقیقت این همایش بار مالی زیادی را متوجه پژوهشگاه نمی‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان نیز برای برگزاری این همایش از نظر مالی پژوهشگاه را مورد حمایت قرار داده است یا خیر؟ گفت‌: حمایت وزارت ورزش و جوانان در این دوره تنها به صورت معنوی بوده و از نظر مالی هیچ حمایتی نه از سوی وزارت ورزش و جوانان  و نه سایر ارگان ها داشته ایم.
آقاعلی نژاد در ادامه‌ با اشاره به مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از برگزاری یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، بیان‌ کرد: با وجود این که از چند ماه گذشته از تمامی فدراسیون‌ها برای مشارکت در این همایش دعوت به عمل آورده بودیم ، اما تنها دو فدراسیون اسکواش و ورزش همگانی برای برپایی نشست تخصصی و مشارکت در این همایش به دعوت ما پاسخ مثبت دادند. ما انتظار داشتیم در این دوره نیز همانند دوره‌های قبل مربیان ملی حضور فعالی داشته باشند تا از دستاوردهای این همایش بتوانند در آماده سازی ورزشکاران اعزامی خود به بازی‌های آسیایی جاکارتا بهره بگیرند. بدون شک دستاوردهای علمی که در این همایش توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی خواهد داشت در پیشرفت ورزش کشور و نتایج بهتر تیم‌های ورزشی تاثیر مثبتی خواهد داشت.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پاسخ به این سوال که برگزاری چنین همایش‌هایی چقدر در کاهش شکاف بین دانشگاه‌ها و بدنه اجرایی ورزش تاثیرگذار است، خاطر نشان کرد: هر چند این هنوز شکاف کامل مرتفع نشده است و ما انتظار داشتیم بدنه ورزش علمی‌تر می‌شد  ولی نسبت به قبل من تصور می‌کنم که شکاف کمتر شده است و اکثر مربیان تیم‌های ملی و فدراسیون‌ها به این باور رسیده اند که بدون کار علمی موفقیت در میادین ورزشی امکان‌پذیر نیست. این نیاز در فدراسیون‌ها احساس شده است و من خوشحال هستم که در آینده شرایط بهتری در ورزش کشور حاکم خواهد بود. ضمن این که در این همایش ما سعی کردیم بیشتر به بحث‌های کاربردی ورزش بپردازیم تا کسانی که شرکت می‌کنند بتوانند از مباحث علمی این همایش به نحو احسن استفاده کنند.
آقاعلی نژاد با اشاره به همکاری خود به عنوان مربی بدنساز با فدراسیون جودو، گفت‌: ۹ ماه است که کار بدنسازی تیم‌ ‌ملی جودو در رده سنی بزرگسالان و جوانان بر عهده دارم و در طی این مدت مربیان تیم‌ های ‌ملی اظهار کردند که شاهد نتایج بهتری در رقابت‌های اخیر بوده‌اند. این فدراسیون ۱۰ سال بود که هیچ موفقیتی را کسب نکرده بود، اما در طی این مدت شاهد مدال آوری این رشته بودند. در حال‌ حاضر تیمی از متخصصان روانشناس و در سال پزشک متخصص و فیزیوتراپ در این فدراسیون حضور دارد که سبب شده تا بدنه این فدراسیون شکل علمی به خود بگیرد و همین مساله منجر به آن خواهد شد تا در بازی‌های آسیایی جاکارتا جودو به نتایج خوبی دست پیدا کند.
وی در پایان از حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی روز شنبه ساعت ۱۴ در دانشگاه تربیت مدرس خبر داد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

ورود تیم داوری به ایران با استقبال مسئولان ورزش
تیم داوری ایران با استقبال مسئولان ورزش وارد ایران شد.
روزه ای که ثواب 900 سال زیارت را برایتان دارد
در یکشنبه‌های ماه ذی‌القعده خواندن یک نماز چهار رکعتی که مختص این روز است و ثواب بالایی دارد. از پیامبر اکرم(ص) روایت شده هر شخصی در روز یکشنبه این ماه توبه کند و دعای خاصی که در این روز بر اساس مفاتیح‌الجنان بیان شده است را بخواند خداوند به او برکت می‌دهد.
جشنی برای ورزش های آبی در چالوس برگزار می‌شود
مدیرعامل جامعه ورزش چالوس گفت:چالوس میزبان جشنواره ورزش های آبی و ساحلی است.
3 عملی که برترین اعمال در آن دنیا خواهند بود
روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) را در اینجا بخوانید.
7 پیست اتومبیلرانی در کشور احداث می‌شود
‌رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: با توافق ادارات کل ورزش و جوانان و فدراسیون اتومبیلرانی با تخصیص زمین در هفت استان کشور پیست موتورسواری و اتومبیلرانی راه‌اندازی می‌شود.
سپیده توکلی: توقع داریم پاداش‌ها به صورت سکه پرداخت شود
بانوی ملی‌پوش دوومیدانی گفت که امیدوار است پاداش باقی مانده از سال‌های ۹۵ و ۹۶ طبق آیین نامه به صورت سکه پرداخت شود نه واحد پولی.
ˮپدرˮ ؛ سریالی ساختار شکنانه با موضوع خانواده-عکس
سریال پدر اثری خانوادگی و ساختار شکنانه است و در آن علاوه بر موضوع عشق ویژگی‌های اخلاقی چون فداکاری، مردانگی، جوانمردی و گذشت تاکید شده که گروه نیز به دنبال تحقق نتیجه‌ای خوب از ساخت آن بوده است.
واکنش جالب مورینیو به جدایی رونالدو
سرمربی منچستریونایتد به حضور کریستیانو رونالدو در یوونتوس واکنش نشان داد.
زمان اکران فیلم جدید ˮرامبد جوانˮ مشخص شد
محمد شایسته تهیه کننده فیلم سینمایی «طلا» از پایان فیلمبرداری نیمی از این فیلم به کارگردانی پرویز شهبازی خبر داد.
حرکت انسان دوستانه ام‌باپه
پدیده جام جهانی 2018 روسیه بعد از قهرمانی با فرانسوی‌ها دست به اقدامی انسان دوستانه و جالب زد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سقوط جوان ۲۰ ساله در حوالی پل طبیعت
دقایقی پیش یک جوان ۲۰ ساله از پل عابرپیاده حوالی پل طبیعت سقوط کرد که سقوط وی در اتوبان مدرس باعث ترافیک در این بزرگراه شده است.
درگیری خونین بین گروه‌های تروریستی در غرب «حماه» سوریه
فعالان معارض در سوریه از درگیری‌های داخل گروهی تروریست‌ها در ریف غربی حماه و کشته شدن تعدادی از آنها خبر دادند.
اقتصاد جهانی بازنده جنگ تجاری آمریکا علیه چین
پکن - ایرنا - شروع نبرد بزرگ تجاری میان چین و آمریکا با ابعادی که بسرعت وسیع تر می شود این نگرانی را به وجود آورده است که نظام تجاری بین المللی و اقتصاد چند جانبه جهان دچار فروپاشی شود.
گل را که خواهد زد؛ ترامپ یا پوتین؟
تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که با هزاران امید و آرزو به ملاقات ولادیمیر پوتین در هلسینکی رفته بود، با یک توپ فوتبال به کشورش بازگشت. «حالا توپ در زمین آمریکاست.» اما آیا ترامپ توپ را وارد دروازه حریف می کند یا یک گل به خودی به نامش ثبت می شود.
کشته شدن ۱۲ غیرنظامی در حمله مسلحانه در شمال شرقی مالی
مسئولان محلی مالی گزارش دادند که در حمله افراد مسلح در شمال شرقی مالی در نزدیکی نیجر دستکم ۱۲ غیرنظامی کشته شدند.
ورود تیم داوری به ایران با استقبال مسئولان ورزش
جشنی برای ورزش های آبی در چالوس برگزار می‌شود
7 پیست اتومبیلرانی در کشور احداث می‌شود
عضو تیم ملی مچ اندازی آماده حضور مقتدر در مسابقات جهانی است
علی داودی:کری نمی‌خوانم اما می‌توانم برای تالاخادزه مشکل‌ساز شوم
دومین پیروزی تیم مردان و شکست زنان در جهانی هلند
امام جمعه قزوین درخشش ورزشکاران استان را تبریک گفت
امیدواری سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری برای کسب مقام در آسیا
کمیته فریزبی آذربایجان غربی رتبه نخست کشور را کسب کرد
پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در اردبیل احداث می شود