استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

11:44 ۱۳۳ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 179 0
استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

دبیر کل یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با اشاره به استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از این دوره از همایش بین‌المللی ورزشی گفت: با وجود این که طی چند ماه اخیر از تمام فدراسیون‌ها برای شرکت در یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی دعوت به عمل آورده بودیم، اما متاسفانه شاهد استقبال ضعیف فدراسیون‌ها مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی بودیم.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر حمید آقاعلی نژاد در  جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با شعار ورزش، جامعه پویا، توسعه پایدار و با هدف گردهم آوردن اعضای علمی – اجرایی خانواده‌ ورزش، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی ، توسعه‌ای و کاربردی با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و ۱۳ نفر از دانشمندان خارجی از روز شنبه  ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه  تربیت مدرس آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه‌ خواهد داشت.
وی گفت‌: در این همایش از تعداد ۷۲۵ عنوان مقاله دریافت شده به دبیر خانه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، ۵۲۳ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شده است که در پایان به مقالات و سخنرانی‌ برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در ادامه‌  از  برگزاری ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی در طول همایش خبر داد و ‌اضافه کرد: در این همایش ۱۷ پنل سخنرانی خواهیم داشت، سه بخش مربوط به پوستر و ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی بر پا خواهیم کرد. همچنین ۱۰ مهمان خارجی از هشت کشور فرانسه، ‌اسپانیا، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، انگلیس، آلمان، هلند و اتریش در حوزه‌های مختلف علوم ورزشی در این همایش حضور خواهند داشت.
وی محورهای این همایش را در زمینه رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ، تربیت ‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی ، بیومکانیک، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، مدیریت، ارتباطات، گردشگری ورزشی ، جامعه شناسی، حقوق تاریخ و فلسفه ورزشی عنوان کرد.
دبیر کل همایش با بیان این که به دنبال درآمدزایی در این همایش نیستیم و هدف علمی کردن ورزش است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره از همایش طراز مالی ما نسبت به همایش‌های قبلی مثبت بوده است و با کمک حامیان مالی و هزینه ثبت‌نام ها و برپایی همایش‌های جانبی امسال توانسته ایم میزان هزینه‌های برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی را کاهش دهیم و در حقیقت این همایش بار مالی زیادی را متوجه پژوهشگاه نمی‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان نیز برای برگزاری این همایش از نظر مالی پژوهشگاه را مورد حمایت قرار داده است یا خیر؟ گفت‌: حمایت وزارت ورزش و جوانان در این دوره تنها به صورت معنوی بوده و از نظر مالی هیچ حمایتی نه از سوی وزارت ورزش و جوانان  و نه سایر ارگان ها داشته ایم.
آقاعلی نژاد در ادامه‌ با اشاره به مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از برگزاری یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، بیان‌ کرد: با وجود این که از چند ماه گذشته از تمامی فدراسیون‌ها برای مشارکت در این همایش دعوت به عمل آورده بودیم ، اما تنها دو فدراسیون اسکواش و ورزش همگانی برای برپایی نشست تخصصی و مشارکت در این همایش به دعوت ما پاسخ مثبت دادند. ما انتظار داشتیم در این دوره نیز همانند دوره‌های قبل مربیان ملی حضور فعالی داشته باشند تا از دستاوردهای این همایش بتوانند در آماده سازی ورزشکاران اعزامی خود به بازی‌های آسیایی جاکارتا بهره بگیرند. بدون شک دستاوردهای علمی که در این همایش توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی خواهد داشت در پیشرفت ورزش کشور و نتایج بهتر تیم‌های ورزشی تاثیر مثبتی خواهد داشت.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پاسخ به این سوال که برگزاری چنین همایش‌هایی چقدر در کاهش شکاف بین دانشگاه‌ها و بدنه اجرایی ورزش تاثیرگذار است، خاطر نشان کرد: هر چند این هنوز شکاف کامل مرتفع نشده است و ما انتظار داشتیم بدنه ورزش علمی‌تر می‌شد  ولی نسبت به قبل من تصور می‌کنم که شکاف کمتر شده است و اکثر مربیان تیم‌های ملی و فدراسیون‌ها به این باور رسیده اند که بدون کار علمی موفقیت در میادین ورزشی امکان‌پذیر نیست. این نیاز در فدراسیون‌ها احساس شده است و من خوشحال هستم که در آینده شرایط بهتری در ورزش کشور حاکم خواهد بود. ضمن این که در این همایش ما سعی کردیم بیشتر به بحث‌های کاربردی ورزش بپردازیم تا کسانی که شرکت می‌کنند بتوانند از مباحث علمی این همایش به نحو احسن استفاده کنند.
آقاعلی نژاد با اشاره به همکاری خود به عنوان مربی بدنساز با فدراسیون جودو، گفت‌: ۹ ماه است که کار بدنسازی تیم‌ ‌ملی جودو در رده سنی بزرگسالان و جوانان بر عهده دارم و در طی این مدت مربیان تیم‌ های ‌ملی اظهار کردند که شاهد نتایج بهتری در رقابت‌های اخیر بوده‌اند. این فدراسیون ۱۰ سال بود که هیچ موفقیتی را کسب نکرده بود، اما در طی این مدت شاهد مدال آوری این رشته بودند. در حال‌ حاضر تیمی از متخصصان روانشناس و در سال پزشک متخصص و فیزیوتراپ در این فدراسیون حضور دارد که سبب شده تا بدنه این فدراسیون شکل علمی به خود بگیرد و همین مساله منجر به آن خواهد شد تا در بازی‌های آسیایی جاکارتا جودو به نتایج خوبی دست پیدا کند.
وی در پایان از حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی روز شنبه ساعت ۱۴ در دانشگاه تربیت مدرس خبر داد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

۵ کتاب که خواندنشان می‌تواند جذابیت‌های زیادی داشته باشد
راوی رمان «دانشکده»، نوشته پابلو د سانتیس، جایی از داستان می گوید: «وقتی می خواهم روی کتابی دقت و تمرکز داشته باشم از آنهایی نیستم که به یک مبل راحت، آرامش و وقت زیاد نیاز دارند. عادت کرده ام در مترو مطالعه کنم و حالا مدت هاست مترو را به جاهای دیگر ترجیح می دهم
سینمای ایران در اسکار؛ ۲ جایزه فرهادی و یک نامزدی مجیدی
در طول ۲ دهه حضور سینمای ایران در رقابت اسکار، اصغر فرهادی موفق شده ۲ بار این جایزه مهم را برای سینمای ایران به ارمغان بیاورد، مجید مجیدی نیز دیگر فیلم‌سازی بوده که فیلمش توانسته به فهرست ۵ نامزد نهایی راه پیدا کند.
ادرار کف آلود نشانه چیست؟
ادرار کف آلود معمولا ناشی از جریان سریع ادرار است اما گاهی اوقات هم نشانه مشکلاتی در سلامتی است. اگر کسی مرتبا متوجه ادرار کف آلود می‌شود یا اگر همراه با علائم دیگری است باید به پزشک مراجعه کند.
فواید شگفت انگیز پیاده روی در دوران بارداری
پیاده روی برای سلامتی و تناسب اندام مفید است و بارداری هم بهترین زمان برای بهره بردن از فواید بیشمار پیاده روی است. پیاده روی در دوران بارداری هیچ ایرادی ندارد به این شرط که زیاده روی نکنید و پزشک‌تان هم اجازه‌اش را به شما داده باشد.
آموزش مرحله به مرحله تهیه خوراک مرغ با سس قارچ
در صورتی که طرفدار غذا‌هایی که با مرغ درست میشن هستین، اصلا این مطلب رو از دست ندین، چون میخوایم طرز تهیه یه خوراک مرغ خوشمزه و خامه‌ای و البته پرکالری رو بهتون بگیم که میتونین اون رو به تنهایی یا همراه نون و یا پاستا میل کنین و از طعم و مزه اش لذت ببرین.
آموش تصویری تمیز کردن میگو به سبک حرفه‌ای ها!
اگه اهل غذاهای دریایی هستید و تو غذاهاتون میگو هم استفاده میکنید، خوبه که پاک کردن میگو رو هم یاد بگیرید چون گاهی ممکنه در شرایطی قرار بگیرید که نیاز باشه پوست کندن میگو رو خودتون انجام بدید.
امیر عابدزاده؛ پیشرفت زیر سایه پدر
احمدرضا عابدزاده که از کودکی پسرش را روی زمین چمن آورد و به او فنون دروازه‌بانی را آموخت، این روز‌ها با رسیدن پسرش به دروازه تیم ملی به یکی از آرزو‌های دیرینه خود رسیده است.
چهره‌های سیاسی، ورزشی و هنری که سابقه مداحی دارند
در ایام سوگواری اهل‌بیت (ع) بسیاری از چهره‌های شناخته‌شده سیاسی، فرهنگی و ورزشی در عزای اباعبدالله‌الحسین (ع) به مداحی می‌پردازند. طی چند سال اخیر با گسترده شدن فعالیت رسانه‌ها، تصاویر زیادی از حضور چهره‌های ورزشی، سیاسی و هنری در هیأت‌های مذهبی با عنوان مداح منتشر شده است. «شهروند» در ادامه به معرفی تعدادی از این چهره‌ها پرداخته است.
مردان بعد از طلاق به حمایت بیشتری نیاز دارند تا زنان
در دنیای مدرن امروز یکی از مشکلاتی که گریبان بسیاری از خانواده‌ها را می‌گیرد، جدایی زن‌وشوهر‌ها از یکدیگر است. برخی از مردم فکر می‌کنند جدایی به مراتب برای آقایان راحت‌تر است تا خانم‌ها، در حالی که این‌طور نیست و بررسی‌ها نشان می‌دهد زنان راحت‌تر با این موضوع کنار می‌آیند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اخراج رونالدو در اولین دیدار چمپیونزلیگیِ یوونتوس
کریس رونالدو، ستاره یوونتوس، در اولین دیدارش برای این تیم در لیگ قهرمانان اروپا اخراج شد.
احتمال ۵ سال حبس برای لوورن و مودریچ
دژان لوورن، مدافع لیورپول، ممکن است به دلیل دادن شهادت دروغ در دادگاه زدراوکو مامیچ، مدیر سابق دینامو زاگرب، به 5 سال حبس محکوم شود.
عزاداری تاسوعایِ حسینی در بازار تهران
مراسم عزاداری تاسوعای حسینی با حضور انبوه عزاداران در بازار بزرگ تهران برگزار شد و عزاداران به سینه‌زنی در غم شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ شهید کربلا پرداختند.
انزوای آمریکا، عربستان، امارات و اسرائیل در مقابل ایران در وین
نماینده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به انزوای کامل آمریکا و سه متحدش در برابر ایران در نشست کنفرانس عمومی آژانس، گفت: اظهارات علیه ایران تلاشی بی‌ثمر برای انحراف افکار جامعه بین‌المللی از جنایاتی است که آنها در نقض کلیه قواعد بشردوستانه در یمن مرتکب می‌شوند.
هادیزاده: هدفمان کسب ۷ مدال طلای نابینایان و کم‌بینایان در جاکارتاست
محرومیت داور به خاطر تشویق تنیسور استرالیایی
قایقران گلستانی تنها نماینده آسیا در سوپرکاپ روسیه است
قایقران گلستانی تنها نماینده آسیا در سوپر کاپ روسیه است
اسنوکرباز گیلانی در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافت
حذف دو تنیس‌باز ایران از جدول اصلی فیوچرز ترکیه
2 تیرانداز ارومیه ای به اردوی تیم ملی دعوت شدند
اسکیت همدان از امکانات استاندارد برخوردار است
ورزشکار استان مرکزی مسیر اراک - قم را دوید
‌فرزاد سپهوند: در جاکارتا دنبال کسب بیستمین مدال بین‌المللی‌ام