استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

11:44 ۱۵ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 68 0
استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

دبیر کل یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با اشاره به استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از این دوره از همایش بین‌المللی ورزشی گفت: با وجود این که طی چند ماه اخیر از تمام فدراسیون‌ها برای شرکت در یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی دعوت به عمل آورده بودیم، اما متاسفانه شاهد استقبال ضعیف فدراسیون‌ها مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی بودیم.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر حمید آقاعلی نژاد در  جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با شعار ورزش، جامعه پویا، توسعه پایدار و با هدف گردهم آوردن اعضای علمی – اجرایی خانواده‌ ورزش، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی ، توسعه‌ای و کاربردی با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و ۱۳ نفر از دانشمندان خارجی از روز شنبه  ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه  تربیت مدرس آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه‌ خواهد داشت.
وی گفت‌: در این همایش از تعداد ۷۲۵ عنوان مقاله دریافت شده به دبیر خانه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، ۵۲۳ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شده است که در پایان به مقالات و سخنرانی‌ برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در ادامه‌  از  برگزاری ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی در طول همایش خبر داد و ‌اضافه کرد: در این همایش ۱۷ پنل سخنرانی خواهیم داشت، سه بخش مربوط به پوستر و ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی بر پا خواهیم کرد. همچنین ۱۰ مهمان خارجی از هشت کشور فرانسه، ‌اسپانیا، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، انگلیس، آلمان، هلند و اتریش در حوزه‌های مختلف علوم ورزشی در این همایش حضور خواهند داشت.
وی محورهای این همایش را در زمینه رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ، تربیت ‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی ، بیومکانیک، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، مدیریت، ارتباطات، گردشگری ورزشی ، جامعه شناسی، حقوق تاریخ و فلسفه ورزشی عنوان کرد.
دبیر کل همایش با بیان این که به دنبال درآمدزایی در این همایش نیستیم و هدف علمی کردن ورزش است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره از همایش طراز مالی ما نسبت به همایش‌های قبلی مثبت بوده است و با کمک حامیان مالی و هزینه ثبت‌نام ها و برپایی همایش‌های جانبی امسال توانسته ایم میزان هزینه‌های برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی را کاهش دهیم و در حقیقت این همایش بار مالی زیادی را متوجه پژوهشگاه نمی‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان نیز برای برگزاری این همایش از نظر مالی پژوهشگاه را مورد حمایت قرار داده است یا خیر؟ گفت‌: حمایت وزارت ورزش و جوانان در این دوره تنها به صورت معنوی بوده و از نظر مالی هیچ حمایتی نه از سوی وزارت ورزش و جوانان  و نه سایر ارگان ها داشته ایم.
آقاعلی نژاد در ادامه‌ با اشاره به مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از برگزاری یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، بیان‌ کرد: با وجود این که از چند ماه گذشته از تمامی فدراسیون‌ها برای مشارکت در این همایش دعوت به عمل آورده بودیم ، اما تنها دو فدراسیون اسکواش و ورزش همگانی برای برپایی نشست تخصصی و مشارکت در این همایش به دعوت ما پاسخ مثبت دادند. ما انتظار داشتیم در این دوره نیز همانند دوره‌های قبل مربیان ملی حضور فعالی داشته باشند تا از دستاوردهای این همایش بتوانند در آماده سازی ورزشکاران اعزامی خود به بازی‌های آسیایی جاکارتا بهره بگیرند. بدون شک دستاوردهای علمی که در این همایش توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی خواهد داشت در پیشرفت ورزش کشور و نتایج بهتر تیم‌های ورزشی تاثیر مثبتی خواهد داشت.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پاسخ به این سوال که برگزاری چنین همایش‌هایی چقدر در کاهش شکاف بین دانشگاه‌ها و بدنه اجرایی ورزش تاثیرگذار است، خاطر نشان کرد: هر چند این هنوز شکاف کامل مرتفع نشده است و ما انتظار داشتیم بدنه ورزش علمی‌تر می‌شد  ولی نسبت به قبل من تصور می‌کنم که شکاف کمتر شده است و اکثر مربیان تیم‌های ملی و فدراسیون‌ها به این باور رسیده اند که بدون کار علمی موفقیت در میادین ورزشی امکان‌پذیر نیست. این نیاز در فدراسیون‌ها احساس شده است و من خوشحال هستم که در آینده شرایط بهتری در ورزش کشور حاکم خواهد بود. ضمن این که در این همایش ما سعی کردیم بیشتر به بحث‌های کاربردی ورزش بپردازیم تا کسانی که شرکت می‌کنند بتوانند از مباحث علمی این همایش به نحو احسن استفاده کنند.
آقاعلی نژاد با اشاره به همکاری خود به عنوان مربی بدنساز با فدراسیون جودو، گفت‌: ۹ ماه است که کار بدنسازی تیم‌ ‌ملی جودو در رده سنی بزرگسالان و جوانان بر عهده دارم و در طی این مدت مربیان تیم‌ های ‌ملی اظهار کردند که شاهد نتایج بهتری در رقابت‌های اخیر بوده‌اند. این فدراسیون ۱۰ سال بود که هیچ موفقیتی را کسب نکرده بود، اما در طی این مدت شاهد مدال آوری این رشته بودند. در حال‌ حاضر تیمی از متخصصان روانشناس و در سال پزشک متخصص و فیزیوتراپ در این فدراسیون حضور دارد که سبب شده تا بدنه این فدراسیون شکل علمی به خود بگیرد و همین مساله منجر به آن خواهد شد تا در بازی‌های آسیایی جاکارتا جودو به نتایج خوبی دست پیدا کند.
وی در پایان از حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی روز شنبه ساعت ۱۴ در دانشگاه تربیت مدرس خبر داد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بازیچه هایی که با جان بازی می کنند
ایلام - ایرنا - (چرخ فلک شهربازی ها می چرخانند اما به جایی نمی رسانند) تعریض و طعنه مشهوری است هرچند که همواره صدق ندارد که کم نبوده مواردی که تجهیزات فاقد استاندارد و نا ایمنی شهربازی ها سورتمه جرح و مرگ و انتقال عزیزترین عزیزان خانواده ها به مراکز درمانی و... شده است.
سالانه  7.5 میلیارد مترمکعب آب شرب مصرف می شود
بوشهر-ایرنا- وزیر نیرو گفت: میزان مصرف آب شرب کشور سالانه 7.5 میلیارد مترمکعب است.
سه طرح زیرساختی در روستاهای قم افتتاح شد
قم- ایرنا - سه طرح زیر ساختی شامل آب رسانی به روستای لنگرود و تکمیل گازرسانی به 2 روستای وشنوه و اَوِل قم با اعتبار 82 میلیارد ریال عصر پنجشنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و مسئولان این استان در بخش کهک قم به بهره برداری رسید.
سخنان پمپئو نشان ازعدم بلوغ سیاسی وی است
قم – ایرنا – رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان پمپئو نشان از عدم رشد بلوغ سیاسی وی است گفت: کوچک ترین عقلانیت در سخنرانی اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در رابطه با راهبردهای آمریکا در قبال ایران نیست و می توان وی را تنها یک سیاستمدار چاق دانست.
مشعل:طرح آمریکایی معامله قرن را زیر پایمان له می کنیم
تهران- ایرنا- رئیس پیشین دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که با وجود بحران های منطقه ای و شرایط حاکم بر امت اسلامی، طرح موسوم به 'معامله قرن' را زیر 'قدم های مبارزان' له خواهیم کرد.
الحریری مامور تشکیل کابینه جدید لبنان شد
بیروت-ایرنا-«سعد الحریری» امروز (پنجشنبه) از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.
یک نفر براثر انفجار در آنکارا کشته و 6 نفر زخمی شدند
آنکارا- ایرنا- شبکه ان.تی.وی ترکیه اعلام کرد که یک نفر بر اثر انفجار انبار باروت در آنکارا پایتخت کشور ترکیه کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.
ارتش ترکیه در حال احداث پایگاه های نظامی در شمال عراق است
آنکاراـ ایرناـ روزنامه استار در گزارشی اعلام کرد که ارتش ترکیه در پی پاکسازی مناطقی در شمال عراق از وجود نیروهای تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک)، در حال احداث پایگاه های نظامی در عمق 25 کیلومتری مناطق شمالی عراق است.
رهبر ایران، شروط تداوم برجام با اروپا را اعلام کرد
آنکاراـ ایرناـ رسانه های خبری ترکیه سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری و شروط اعلامی معظم له به منظور تداوم برجام با اروپا را به شکل گسترده ای منعکس کردند.
عربستان با بمب خوشه ای یمن را هدف قرار داد
تهران - ایرنا - جنگنده های عربستان در ادامه تجاوز نظامی به یمن، شهر مرزی «منبه» در استان صعده واقع در شمال این کشور را با بمب های خوشه ای هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

روایتی خواندنی از حضرت سلیمان و اثر اعجاب انگیز توکل بر خدا
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، روایتی خواندنی از آثار توکل به خدا را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
سعید محقق بازیگر تئاتر و سینمای اصفهان درگذشت
اصفهان-ایرنا- سعید محقق بازیگر پیشکسوت و کهنه کار تئاتر و سینمای اصفهان پس از گذراندن یک دوره بیماری طولانی روز گذشته درگذشت.
سناریوهای غیبت چهار هفته‌ای بن سلمان
بن سلمان ولیعهد سعودی کجاست؟ چرا در چهار هفته گذشته از وی خبر نبوده و هیچ دیداری نداشته است؟ چرا وی در دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا در عربستان حاضر نبود و عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان با وی دیدار کرد؟
پیام تسلیت مقامات برای درگذشت حجت الاسلام طباطبایی و علیزاده
تهران- ایرنا- مقام ها و شخصیت های سیاسی از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی، دبیر شورای نگهبان، وزیر امور خارجه و مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام های جداگانه ای ارتحال حجت الاسلام طباطبایی استاد اخلاق و محمدرضا علیزاده عضو شورای نگهبان را تسلیت گفتند.
جاده هراز ریزش نداشت
ساری - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی بخش لاریجان شهرستان آمل هرگونه ریزش کوه و سنگ در جاده هراز را تکذیب کرد و گفت که خودروها در امنیت کامل در این جاده در حال تردد هستند .
ایران برای چهارمین بار قهرمان پاراتکواندوی آسیا شد
فامنین نیازمند سالن ورزشی استاندارد است
2 ورزشکار نابینای همدانی مسافر رقابت های جهانی گلبال شدند
مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی  فردیس گشایش یافت
هفت طلای کارگران ایران در رقابت‌های جهانی شرکت‌ها در فرانسه
قهرمان ددلیفت جهان به فریدن بازگشت
جشنواره بین المللی بومی محلی ارومیه نیاز به اعتبار دارد
خانه ورزش روستایی زهک افتتاح شد
گردشگری ورزشی در جزیره کیش رونق می گیرد
بیش از 3 هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد