استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

11:44 ۱۹۵ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 230 0
استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از همایش بین المللی علوم ورزشی

دبیر کل یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی با اشاره به استقبال ضعیف فدراسیون‌ها از این دوره از همایش بین‌المللی ورزشی گفت: با وجود این که طی چند ماه اخیر از تمام فدراسیون‌ها برای شرکت در یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی دعوت به عمل آورده بودیم، اما متاسفانه شاهد استقبال ضعیف فدراسیون‌ها مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی بودیم.

ایسنا

به‌ گزارش ‌ایسنا، دکتر حمید آقاعلی نژاد در  جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی با شعار ورزش، جامعه پویا، توسعه پایدار و با هدف گردهم آوردن اعضای علمی – اجرایی خانواده‌ ورزش، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی ، توسعه‌ای و کاربردی با حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و ۱۳ نفر از دانشمندان خارجی از روز شنبه  ۲۲ اردیبهشت در دانشگاه  تربیت مدرس آغاز می‌شود و به مدت دو روز ادامه‌ خواهد داشت.
وی گفت‌: در این همایش از تعداد ۷۲۵ عنوان مقاله دریافت شده به دبیر خانه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، ۵۲۳ مقاله به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شده است که در پایان به مقالات و سخنرانی‌ برتر جوایزی اهدا خواهد شد.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در ادامه‌  از  برگزاری ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی در طول همایش خبر داد و ‌اضافه کرد: در این همایش ۱۷ پنل سخنرانی خواهیم داشت، سه بخش مربوط به پوستر و ۱۸ کارگاه آموزشی و پنج نشست تخصصی بر پا خواهیم کرد. همچنین ۱۰ مهمان خارجی از هشت کشور فرانسه، ‌اسپانیا، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، انگلیس، آلمان، هلند و اتریش در حوزه‌های مختلف علوم ورزشی در این همایش حضور خواهند داشت.
وی محورهای این همایش را در زمینه رفتار حرکتی، روانشناسی ورزشی، فیزیولوژی و تغذیه ورزشی ، تربیت ‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی ، بیومکانیک، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، مدیریت، ارتباطات، گردشگری ورزشی ، جامعه شناسی، حقوق تاریخ و فلسفه ورزشی عنوان کرد.
دبیر کل همایش با بیان این که به دنبال درآمدزایی در این همایش نیستیم و هدف علمی کردن ورزش است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در این دوره از همایش طراز مالی ما نسبت به همایش‌های قبلی مثبت بوده است و با کمک حامیان مالی و هزینه ثبت‌نام ها و برپایی همایش‌های جانبی امسال توانسته ایم میزان هزینه‌های برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی را کاهش دهیم و در حقیقت این همایش بار مالی زیادی را متوجه پژوهشگاه نمی‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش و جوانان نیز برای برگزاری این همایش از نظر مالی پژوهشگاه را مورد حمایت قرار داده است یا خیر؟ گفت‌: حمایت وزارت ورزش و جوانان در این دوره تنها به صورت معنوی بوده و از نظر مالی هیچ حمایتی نه از سوی وزارت ورزش و جوانان  و نه سایر ارگان ها داشته ایم.
آقاعلی نژاد در ادامه‌ با اشاره به مشارکت ضعیف فدراسیون‌ها از برگزاری یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی ، بیان‌ کرد: با وجود این که از چند ماه گذشته از تمامی فدراسیون‌ها برای مشارکت در این همایش دعوت به عمل آورده بودیم ، اما تنها دو فدراسیون اسکواش و ورزش همگانی برای برپایی نشست تخصصی و مشارکت در این همایش به دعوت ما پاسخ مثبت دادند. ما انتظار داشتیم در این دوره نیز همانند دوره‌های قبل مربیان ملی حضور فعالی داشته باشند تا از دستاوردهای این همایش بتوانند در آماده سازی ورزشکاران اعزامی خود به بازی‌های آسیایی جاکارتا بهره بگیرند. بدون شک دستاوردهای علمی که در این همایش توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی خواهد داشت در پیشرفت ورزش کشور و نتایج بهتر تیم‌های ورزشی تاثیر مثبتی خواهد داشت.
دبیر کل یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی در پاسخ به این سوال که برگزاری چنین همایش‌هایی چقدر در کاهش شکاف بین دانشگاه‌ها و بدنه اجرایی ورزش تاثیرگذار است، خاطر نشان کرد: هر چند این هنوز شکاف کامل مرتفع نشده است و ما انتظار داشتیم بدنه ورزش علمی‌تر می‌شد  ولی نسبت به قبل من تصور می‌کنم که شکاف کمتر شده است و اکثر مربیان تیم‌های ملی و فدراسیون‌ها به این باور رسیده اند که بدون کار علمی موفقیت در میادین ورزشی امکان‌پذیر نیست. این نیاز در فدراسیون‌ها احساس شده است و من خوشحال هستم که در آینده شرایط بهتری در ورزش کشور حاکم خواهد بود. ضمن این که در این همایش ما سعی کردیم بیشتر به بحث‌های کاربردی ورزش بپردازیم تا کسانی که شرکت می‌کنند بتوانند از مباحث علمی این همایش به نحو احسن استفاده کنند.
آقاعلی نژاد با اشاره به همکاری خود به عنوان مربی بدنساز با فدراسیون جودو، گفت‌: ۹ ماه است که کار بدنسازی تیم‌ ‌ملی جودو در رده سنی بزرگسالان و جوانان بر عهده دارم و در طی این مدت مربیان تیم‌ های ‌ملی اظهار کردند که شاهد نتایج بهتری در رقابت‌های اخیر بوده‌اند. این فدراسیون ۱۰ سال بود که هیچ موفقیتی را کسب نکرده بود، اما در طی این مدت شاهد مدال آوری این رشته بودند. در حال‌ حاضر تیمی از متخصصان روانشناس و در سال پزشک متخصص و فیزیوتراپ در این فدراسیون حضور دارد که سبب شده تا بدنه این فدراسیون شکل علمی به خود بگیرد و همین مساله منجر به آن خواهد شد تا در بازی‌های آسیایی جاکارتا جودو به نتایج خوبی دست پیدا کند.
وی در پایان از حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی روز شنبه ساعت ۱۴ در دانشگاه تربیت مدرس خبر داد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

حرفِ دل، حرفِ حساب (۲۱۲)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده‌ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده‌ی آن‌ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار‌تر از هزاران جمله دیگر است.
لوله کشی ساختمان، قیمت و ثبت درخواست
فراموش نکنید که استفاده از ابزار و آلات غیر استاندارد و یک نشتی یا ترکیدگی کوچک در لوله کشی منزل شما در صورت عدم تشخیص به موقع می‌تواند منجر به هدر رفت زیاد آب، قبض آب سنگین، آسیب دیدن وسایل و در بدترین حالت حتی می‌تواند منجر به نشست زمین شود.
گفت‌و‌گوی شفر با مهاجمان استقلال
تمرین امروز عصر استقلال در زمین پژوهشکده صنعت نفت برگزار شد.
توقف چین در دیدار مقابل فلسطین
چین در دیداری دوستانه مقابل فلسطین تن به تساوی داد.
ترکیب تیم ملی ایران مقابل ونزوئلا
ترکیب تیم ملی ایران برابر ونزوئلا اعلام شد و بر این اساس کارلوس کی روش با 10 تغییر نسبت به دیدار قبلی، تیمش را راهی میدان خواهد کرد.
کانته در آستانه تمدید قرارداد نجومی با چلسی
انگولو کانته، هافبک دفاعی فرانسوی چلسی، با قراردادی رکوردشکن در این باشگاه ماندنی خواهد شد.
منصوریان و دو راهی؛ وسوسه آبی یا فوتبال عاقلانه؟
با بازگشت علیرضا منصوریان به فوتبال، مهم‌ترین سوال این است که آیا او انتخاب خوبی داشت و می‌تواند به مسیر پیشرفتِ قبل از استقلال بر‌گردد یا راه سقوط و سراشیبی را ادامه می‌دهد؟
بیرانوند؛ نه برای برانکو، نه برای کی‌روش
کارلوس کی روش در تصمیمی جالب علیرضا بیرانوند را مقابل ونزوئلا نیمکت نشین کرد.
گزینه بومی، رقیب کی‌روش برای هدایت کلمبیا
یک رسانه کلمبیایی از کارلوس کی‌روش و یک مربی بومی به عنوان دو گزینه‌ نهایی فدراسیون فوتبال کلمبیا برای هدایت تیم ملی این کشور خبر داد.
کنعانی‌زادگان جانشین لحظه آخری مجید حسینی
کارلوس کی روش پیش از شروع مسابقه مجبور به انجام تغییر در ترکیب تیم ملی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چگونه دو قلو باردار شویم؟
اگر می‌خواهید شانس خود را برای این که دوقلو باردار شوید افزایش دهید، لازم است که اطلاعاتی در مورد نحوه تشکیل دوقلو‌ها داشته باشید.
سرپرست فرمانداری اصفهان معرفی شد
اصفهان - ایرنا - فریبرز امیری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان اصفهان منصوب و معرفی شد.
تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار
جمعی از کارگران کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور در سالروز تصویب قانون کار در برابر خانه کارگر حضور یافتند تا صدای مطالبات خود را به گوش دولتمردان و مسئولان برسانند.
توقف تلخ ژرمن‌ها برابر هلند- لاله‌های نارنجی در نیمه نهایی لیگ ملت‌های اروپا
تیم‌ ‌ملی فوتبال هلند با تساوی ارزشمندی که برابر آلمان به دست آورد به نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا راه پیدا کرد.
چه زمانی آدامس بجویم بهتراست؟
جویدن آدامس علاوه بر خوشبو کردن دهان ، موجب تحریک دستگاه گوارش و ترشح شیره معده می گردد.
جشنواره بازی های بومی و محلی دانش آموزان در فردوس برگزار شد
ملی پوش قزوینی برترین سنگنورد سال 2018 جهان شد
3 ورزشکار پیوند اعضا خراسان شمالی به اردوی تیم ملی راه یافت
هیجان‌انگیزترین مسابقه رالی خودروهای دو دیفرانسیل کشور برگزار می‌شود
سه شمشیر باز خراسانی به مسابقات جام جهانی راه یافتند
مسابقات لیگ برتر گلبال کشور در اردبیل آغاز شد
کشتی گیر خراسانی به مسابقات بین المللی دعوت شد
تهران و صوفیه همکاری‌های ورزشی را گسترش می‌دهند
تیم تربت حیدریه طلای کشوری رقابتهای شنا را کسب کرد
تیم دوچرخه سواری بندر چابهار به رقابت های کشوری اعزام شد