مهرگان: سعی می‌کنم خانه‌ای زیبا برای تیم ملی والیبال بانوان بسازم

00:53 ۱۳۵ روز و ۱۷ ساعت پیش ایسنا 554 0
مهرگان: سعی می‌کنم خانه‌ای زیبا برای تیم ملی والیبال بانوان بسازم

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در واکنش به انتقادات مطرح شده درباره حضور او در تیم ملی بانوان گفت: سعی می‌کنم با کمک مدیریت و کادر فنی تیمی زیبا و سختکوش بسازیم و با نقدهایی که به من می‌شود یک خانه زیبا برای کل تیم درست کنم.

ایسنا

به گزارش ایسنا، جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در نشست خبری پس از اردوی این تیم گفت: از آجرهایی که به سمتمان پرتاب می‌شود می‌توانیم زخمی شویم یا با آنها یک ساختمان زیبا بسازیم. از نقدها استفاده می‌کنم. این نقدها گاهی ما را به فکر فرو می‌برند. سعی می‌کنم با آنها یک خانه قشنگ برای کل تیم بسازم. همچنین با کمک بازیکنان و کادر مدیریت فنی تلاش می‌کنیم تیمی زیبا و سختکوش را درست کنیم.
مهرگان بیان کرد: یک هدف بلندمدت ما این است که تیمی بسازیم که همه به ویژه بازیکنان و کادر تیم به آن افتخار کنند. از روز اول هم در این مورد حرف زدیم. هر روز بازیکنان با تمام وجود تمرین می‌کنند تا یاد بگیرند و پیشرفت کنند. تلاش می‌کنیم به تیممان کمک کنیم تا بهتر شود و مسیر حرفه‌ای را طی کند. هدف کوتاه‌مدت ما هم این است که جایگاه و وجه تیم ملی را در مسابقات جام کنفدراسیون‌های والیبال بانوان آسیا با نمایش‌های بهتر و بهره‌گیری از تاکتیک‌ها و تکنیک‌های حرفه‌ای ارتقا دهیم. در حال حاضر زیرساخت‌ها را فراهم می‌کنیم و در حال برطرف کردن آسیب‌دیدگی‌ها هستیم.
او در مورد شرایط تیم ملی گفت: تیم خیلی سالم و سرحالی داریم که کار کردن با آن بسیار لذت‌بخش و انرژی‌بخش است. تصورم قبل از اینکه مشاور فنی تیم را برعهده بگیرم تصوری است که اکنون دارم. می‌دانستم با بازیکنان سختکوش، مثبت و پرتلاش روبه‌رو خواهم شد و اکنون هم در چشم‌های تک‌تکشان میل به پیشرفت و افتخارآفرینی برای کشور را می‌بینم.
مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان ادامه داد: یک مربی باید به همه جنبه‌های پرورشی بازیکنان تیم از جمله مسائل روانی، فنی، جسمی و تکنیکی مسلط باشد. ما هم با کمک کادر فنی سعی کردیم محیطی مثبت حمایت‌کننده و چالشی برای بازیکنان به وجود آوریم.
مهرگان افزود: بازیکنان تیم را از خودشان می‌دانند در حالی که می‌توانستیم کاپیتان تیم را انتخاب کنیم ولی این کار را بازیکنان سپردیم. همچنین اهدافی که داریم را با آنها ترسیم کردیم.
او به ضعف تیم ملی در دوره قبل رقابت‌های جام کنفدراسیون والیبال بانوان آسیا اشاره و بیان کرد: نهم شدن تیم در دوره قبل نه ضعف کادر فنی بود نه بازیکنان. همه تلاش خود را کردند. شاید اگر گروه‌بندی ناعادلانه نبود می‌توانستیم مقام بهتری کسب کنیم. نباید ارزش کار کادر فنی و بازیکنان در سال گذشته را کم کنیم. ما هم بازی‌هایی انجام خواهیم داد که هر وقت از زمین بیرون بیاییم صرف‌نظر از نتیجه‌ای که روی تابلو رقم خورده است به بازی‌ای که انجام دادیم، افتخار کنیم.
مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان همچنین افزود: دو دلیل برای افت تیم ملی وجود دارد. شاید یک بخش جسمی باشد و بخش دیگر تمرکز و استقامت. در حال حاضر روی تمرکز بازیکنان کار می‌کنیم و از مشاوران بدنساز کمک می‌گیریم تا از نظر جسمی آماده شویم.
مهرگان به اردوی‌های تیم ملی والیبال بانوان اشاره کرد و گفت: از ۱۰ تا ۱۷ خردادماه اردوی تدارکاتی در تایلند خواهیم داشت. همچنین می‌خواهیم اردوی بعدی در کشوری انجام شود که متناسب با تیم‌هایی است که با آنها در مسابقات جام کنفدراسیون‌ها هم‌گروه هستیم. این اردو در مردادماه و بعد از برگشتن تیم پیکان از مسابقات باشگاه‌هایی برگزار می‌شود که می‌خواهیم با یک کشور خارجی مثل روسیه یا صربستان یا ترکیه بازی کنیم. همچنین اواسط شهریورماه از کشور آذربایجان دعوت می‌کنیم به ایران بیاید و یک دوره بازی تدارکاتی با آنها خواهیم داشت. البته ممکن است این برنامه دچار تغییرات جزئی‌ای شود.
مهرگان در مورد فرآیند آماده‌سازی تیم گفت: برای یک تیم شش ماه یا یک سال تمرین کافی نیست. نیاز به یک بازه دو ساله داریم و برنامه ما هم دو ساله است چون معتقدم غیر از اردوی تیم ملی، در لیگ برتر هم باید از بازیکنان حمایت کنیم و این مسیر باید مداوم باشد.
او افزود: یک بازیکن برای رسیدن به اوج عملکردش ۱۰ هزار ساعت تمرین مفید در یک بازه زمانی ۱۰ ساله نیاز دارد. بازیکنان ما در لیگ حدود هفته‌ای ۱۰ ساعت تمرین در یک بازه زمانی شش تا هفت ماهه انجام می‌دهند. شاید در ۳۰ هفته فقط ۳۰۰ ساعت تمرین کنند در نتیجه باید در بازه زمانی یک یا دو هفته‌ای که در اردوی تیم ملی هستند ۷۰۰ تا ۸۰۰ ساعت باقی‌مانده را جبران کنیم که بدن بازیکنان آمادگی چنین چیزی را ندارد. همچنین این بازیکنان به بازی تدارکاتی زیادی نیاز دارند. به همین دلیل خواستم برنامه‌مان دو ساله باشد که در دو سال ۲۵۰۰ ساعت تمرین داشته باشیم.
مهرگان در پایان گفت: تمام بازیکنانی که اکنون در تیم ملی بزرگسالان و جوانان و نوجوانان هستند پتانسیل تبدیل شدن به بازیکنان بین‌المللی را دارند اما این نیازمند یک سیستم و ساختار حرفه‌ای و نظام‌مند است. امیدوارم این مسیر با کمک رسانه که دیده‌بان‌های این راه هستند، به جاهای قشنگی ختم شود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

عکس‌های تاریخی که اولین بار است می‌بینید
چرا عکس‌های قدیمی ما را جذب می‌کنند؟ آن‌ها به ما نشان می‌دهند که زندگی در گذشته با اکنون کاملا متفاوت بوده، به طوری که ممکن است برای ما تقریبا غیرقابل تصور باشد.
حرفِ دل، حرفِ حساب (۱۹۷)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده ی آن ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار تر از هزاران جمله دیگر است.
وقتی مدرسه به سلامت آسیب می‌زند
اجازه ندهید کودک شما برای رفتن به مدرسه کفش‌هایی که کفی نرم و نازک دارند را به پا کند زیرا این کفش‌ها مناسب شیطنت‌ها و جنب و جوش سن مدرسه نیستند و به مچ، زانو و کمر او آسیب می‌رسانند.
نام: امیر تتلو، حکم: ارتداد
این‌بار دیگر ماجرا فرق می‌کند. این‌بار توهین به یک بازیگر یا مجری تلویزیون نیست که بشود رویش ماله کشید و به سودای آرای لشکر هواداران چندمیلیونی او را تطهیر کرد. این‌بار حرف از باور‌ها و اعتقادات میلیون‌ها مسلمان است. امیر تتلو این‌بار واقعا به سیم آخر زده؛ با این‌که حالا اگر به صفحه اینستاگرام او سر بزنی، نوشته‌ای که حاوی توهین باشد دیده نمی‌شود.
رکورد دو ضرب حسین رضازاده شکست
تالاخادزه گرجستانی رکورد حرکت دوضرب که متعلق به حسین رضازاده بوده را شکسته است؛البته به طور غیر رسمی.
بریمانلو از صعود به دیدار نهایی بازماند
نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم تیم ملی جودو ایران بعد از کسب ۵ پیروزی متوالی، در نیمه نهایی به کره جنوبی باخت و به دیدار رده بندی رفت تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.
اهدای پیراهن رحمتی به هوادار نوجوان
کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران پیراهن خود را قبل از بازی با نساجی به هوادار نوجوان اهدا کرد.
امامی‌فر: پرسپولیس تاکتیکی‌ترین تیم ایران است
مربی تیم فوتبال سپیدرود گفت: ما مقابل تیمی بازی داریم که درس بزرگی در لیگ قهرمانان به حریفش داد که جای ناامیدی در فوتبال نیست.
زبیدی: بازی را باختیم، اما بد بازی نکردیم
مهاجم تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: ما بازی را باختیم، اما بد بازی نکردیم و نسبت به بازی‌های قبل هم عملکرد بهتری داشتیم.
غیبت تقوی در نشست خبری بازی با پدیده
سرمربی موقت باشگاه تراکتورسازی در نشست خبری قبل از دیدار مقابل پدیده حاضر نشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جزئیات حمله تروریستی اهواز از زبان سخنگوی سپاه و معاون استاندار  + عکس
چند عنصر مسلح وابسته به جریان "الاحوازیه" حاضرین مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز را به گلوله بستند.
بهترین زننده ضربات آزاد تاریخ فوتبال کیست؟
در ادوار مختلف، ستاره های هنرمندی بوده اند که ضربات ایستگاهی فوق العاده ای را تبدیل به گل کرده اند.
ویدئو - جزئیات اولیه از حمله تروریستی اهواز
صبح شنبه (۳۱ شهریور) همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، عناصر مسلح در اهواز به مراسم رژه نیروهای مسلح تیراندازی کردند. طبق گزارش‌های رسیده، این حمله در منطقه لشکر ۹۲ زرهی اهواز و از پشت جایگاه مخصوص مسئولان انجام شده و مهاجمان لباس نظامی به تن داشته‌اند. آمارهای غیررسمی از زخمی شدن دست‌کم ۲۰ نفر از جمله یک زن و یک کودک خبر می‌دهند و گفته شده ۸ تن از نیروهای سپاه نیز به شهادت رسیده‌اند. همچنین برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند که چهار یا پنج نفر از عوامل این حادثه تروریستی در اهواز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شده‌اند.
حدیث روز- پیامبر(ص): حسین بن علی در آسمان بزرگ‏تر از آن است که در زمین شناخته می‏‌شود
پیامبر صلی الله علیه و آله گفت: ای ابی! سوگند به آن که مرا به حق پیامبری برانگیخته، به راستی که حسین بن علی، در آسمان بزرگ‏تر از آن است که در زمین شناخته می‌‏شود.
تعداد شهدای حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز اعلام شد
اولین آمار از شمار شهدا و مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز منتشر شد.
زور ایران به غول آسیا نرسید
صعود بسکتبالیست های دانشگاه تهران به فینال مسابقات بین دانشگاهی آسیا
بهنام محمودی: بازی با بلغارستان از بدترین روزهای والیبال ایران بود
ارومیه ای ها امتیازآورترین بازیکنان ایران مقابل بلغارستان
هرمزگان در رقابت های لیگ دسته یک بسکتبال 2 نماینده دارد
پیروزی شاگردان ولاسکو و کواچ در شب شکست ایران
کولاکوویچ: بلغارستان شجاع‌تر و خوش‌شانس‌تر بود
کولاکوویچ: بلغارستان با سرویس‌های قدرتمندش ما را در حمله به مشکل انداخت
بدون شک دریافت نقطه ضعف اصلی ایران بود- معروف از نوابغ دنیای والیبال است
خلاصه والیبال بلغارستان ۳ - ایران ۰