کعبی‌زاده: تلاش می‌کنیم محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم

23:32 ۱۵ روز پیش ایسنا 130 0
کعبی‌زاده: تلاش می‌کنیم محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در مورد حواشی به وجود آمده در هفته‌های اخیر برای این فدراسیون در مورد لباس بازیکنان و سرمربی تیم ملی توضیح داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صدیقه کعبی‌زاده در نشست خبری خود در محل اردوی تیم ملی والیبال بانوان، در مورد لباس این تیم گفت: وقتی به دنبال فراهم کردن شرایط خوب برای تیم هستیم و در این شرایط اقتصادی تیم اعزام می‌کنیم یعنی اینکه فدراسیون لنگِ چهار دست لباس نیست.
وی افزود: خوشحالم که ایراد ما لباس ندادن به بچه‌هاست. در اردوی اول ۳۷ بازیکن دعوت بودند. وقتی سایز کسی دست ما نیست و نمی‌دانیم روز اول چه کسانی می‌آیند اسفندماه با اسپانسرمان صحبت کردیم و گفتند تا اردیبهشت تولید ندارند فقط دو دست لباس ۱۷ نفره داشتند و چون آن موقع بازی تیم ملی جوانان بود اولویتمان آنها بودند. لباس را برایشان گرفتیم و اسپانسر یک فرصت دو هفته‌ای خواست تا لباس جدید تیم ملی بزرگسالان را تولید کند. امروز با تولیدکننده لباس جلسه داشتیم همچنین یک متخصص نساجی در این جلسه حضور داشت که من آن را سر تمرین بازیکنان تیم ملی هم آوردم به این دلیل که بازیکنان ما دوست داشتند دیده شوند و مورد توجه قرار گیرند. ما هم تلاشمان را می‌کنیم این اتفاق بیفتد. در آینده نیز یک مسابقه طراحی لباس برای بانوان برگزار می‌کنیم و به طراح برتر جایزه می‌دهیم.
او در مورد مذاکره با مربی خارجی گفت: قرار بود این هفته با یک مربی خارجی جلسه داشته باشیم ولی از آنجایی که او سرمربی تیم ملی جوانان یکی از کشورها است به توافق رسیدیم که بعد از مسابقات قهرمانی جوانان آسیا این خانم به ایران بیاید و مذاکره کنیم.
کعبی‌زاده افزود: این مربی اروپایی نیست ولی رزومه خوبی دارد و باید برنامه‌اش را به ما ارائه دهد. فکر کنم نشست‌مان در تیرماه برگزار شود. همچنین این مربی باید یک دوره آزمایشی کار کند تا بررسی کنیم با هم همکاری داشته باشیم یا نه.
او ادامه داد: فدراسیون باید به دو دلیل حامی بازیکنانش باشد. مهمترین دلیل فرهنگی است که ما الگوی بانوان ورزشکار مسلمان را به دنیا معرفی کنیم و دیگری ارتقاء سطح فنی است.
کعبی‌زاده در مورد لیگ برتر والیبال بانوان اظهار کرد: سال قبل لیگ خوبی نداشتیم و هنوز هم درگیر مشکلاتش هستیم. برای امسال در حال حاضر ۱۰ حامی مالی تمایل دارند در لیگ برتر حضور داشته باشند. در مورد حامیان مالی باید بگویم کسانی که می‌آیند شخصی نیستند و نمی‌پذیریم حامی شخصی به لیگ برتر بانوان ورود کند. همه آنها شخصیت حقوقی دارند. حتی قبل از شروع کارشان به آنها یک آنالیز هزینه می‌دهیم و سپس برای ورود به لیگ برتر مشورت می‌کنیم. همچنین هفته آینده به ۱۰ تیم نامه می‌زنیم و آنها فرصت دارند تا آخر شهریور فرصت دارند کادر خود را ببندند و از اول آبان لیگ برتر شروع می‌شود.
نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال افزود: وقتی حامیان مالی به لیگ برتر ورود می‌کنند یعنی والیبال بانوان به جایی رسیده که آنها دوست دارند در این حوزه حضور پیدا کنند. علی‌رغم هجمه‌های مختلف ۱۰ حامی مالی داریم که می‌خواهند در والیبال بانوان باشند. بنابراین جلوی قطاری که راه افتاده را نمی‌گیریم.
او بیان کرد: برای تیم ملی بازی‌های بین‌المللی در برنامه‌هایمان است. البته با کشورهای مختلف صحبت می‌کنیم که یا شرایط‌مان را بپذیرند و با حجاب بازی کنند یا اگر نپذیرفتند باید از تکنولوژی‌هایی استفاده کنیم که گوشی‌های موبایل را جمع‌آوری کنند.
کعبی‌زاده گفت: سال گذشته جلسه‌ای داشتیم که آقای مهرگان را هم در آنجا دیدم. به او گفتم به عنوان مشاور فنی به تیم ملی‌مان کمک کند و او بدون اینکه ذهنیت منفی در مورد تیم داشته باشد، قبول کرد. بازیکنان هم در حال حاضر با تمام وجود تمرین می‌کنند. سه سال پیش در تمرینات تیم بودم اما این تیم جدید به هم‌افزایی فوق‌العاده‌ای رسیده‌اند. چیزی که از آنها می‌خواهم این است که با همین انگیزه تا آخرین امتیاز در مسابقات جام کنفدراسیون‌های زنان آسیا تلاش کنند.
وی در مورد مسابقات برون‌مرزی گفت: در چهار یا پنج سال اول بعد از دریافت مجوز بازی با پوشش اسلامی هدف‌مان اعلام حضور در مسابقات مختلف بود که جامعه بین‌المللی با این پوشش ما را بشناسد. ابتدا برایشان عجیب بود اما رفته رفته این موضوع عادی شد. در والیبال آقایان که شرایط استانداردی داشتند برنامه‌ریزی بلندمدتی انجام دادند تا الان والیبال آنها یک برند جهانی است. ما هم باید برای بانوان تلاش کنیم و همان فرآیندی که برای آقایان اتفاق افتاد برای خانم‌ها با سرعت بیشتری انجام شود. همچنین تلاش می‌کنیم تا محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در پایان، چشم‌انداز ۱۴۰۴ والیبال بانوان را در قالب ارزش‌ها، سیاست‌های اجرایی، اهداف کلان، استراتژی‌ها، اهداف استراتژیک و اقدامات اساسی بیان کرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بازیچه هایی که با جان بازی می کنند
ایلام - ایرنا - (چرخ فلک شهربازی ها می چرخانند اما به جایی نمی رسانند) تعریض و طعنه مشهوری است هرچند که همواره صدق ندارد که کم نبوده مواردی که تجهیزات فاقد استاندارد و نا ایمنی شهربازی ها سورتمه جرح و مرگ و انتقال عزیزترین عزیزان خانواده ها به مراکز درمانی و... شده است.
سالانه  7.5 میلیارد مترمکعب آب شرب مصرف می شود
بوشهر-ایرنا- وزیر نیرو گفت: میزان مصرف آب شرب کشور سالانه 7.5 میلیارد مترمکعب است.
سه طرح زیرساختی در روستاهای قم افتتاح شد
قم- ایرنا - سه طرح زیر ساختی شامل آب رسانی به روستای لنگرود و تکمیل گازرسانی به 2 روستای وشنوه و اَوِل قم با اعتبار 82 میلیارد ریال عصر پنجشنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و مسئولان این استان در بخش کهک قم به بهره برداری رسید.
سخنان پمپئو نشان ازعدم بلوغ سیاسی وی است
قم – ایرنا – رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان پمپئو نشان از عدم رشد بلوغ سیاسی وی است گفت: کوچک ترین عقلانیت در سخنرانی اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در رابطه با راهبردهای آمریکا در قبال ایران نیست و می توان وی را تنها یک سیاستمدار چاق دانست.
مشعل:طرح آمریکایی معامله قرن را زیر پایمان له می کنیم
تهران- ایرنا- رئیس پیشین دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تاکید کرد که با وجود بحران های منطقه ای و شرایط حاکم بر امت اسلامی، طرح موسوم به 'معامله قرن' را زیر 'قدم های مبارزان' له خواهیم کرد.
الحریری مامور تشکیل کابینه جدید لبنان شد
بیروت-ایرنا-«سعد الحریری» امروز (پنجشنبه) از سوی «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شد.
یک نفر براثر انفجار در آنکارا کشته و 6 نفر زخمی شدند
آنکارا- ایرنا- شبکه ان.تی.وی ترکیه اعلام کرد که یک نفر بر اثر انفجار انبار باروت در آنکارا پایتخت کشور ترکیه کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.
ارتش ترکیه در حال احداث پایگاه های نظامی در شمال عراق است
آنکاراـ ایرناـ روزنامه استار در گزارشی اعلام کرد که ارتش ترکیه در پی پاکسازی مناطقی در شمال عراق از وجود نیروهای تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک)، در حال احداث پایگاه های نظامی در عمق 25 کیلومتری مناطق شمالی عراق است.
رهبر ایران، شروط تداوم برجام با اروپا را اعلام کرد
آنکاراـ ایرناـ رسانه های خبری ترکیه سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری و شروط اعلامی معظم له به منظور تداوم برجام با اروپا را به شکل گسترده ای منعکس کردند.
عربستان با بمب خوشه ای یمن را هدف قرار داد
تهران - ایرنا - جنگنده های عربستان در ادامه تجاوز نظامی به یمن، شهر مرزی «منبه» در استان صعده واقع در شمال این کشور را با بمب های خوشه ای هدف قرار دادند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

روایتی خواندنی از حضرت سلیمان و اثر اعجاب انگیز توکل بر خدا
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو، روایتی خواندنی از آثار توکل به خدا را نقل کرده اند، که در ادامه می خوانید.
سعید محقق بازیگر تئاتر و سینمای اصفهان درگذشت
اصفهان-ایرنا- سعید محقق بازیگر پیشکسوت و کهنه کار تئاتر و سینمای اصفهان پس از گذراندن یک دوره بیماری طولانی روز گذشته درگذشت.
سناریوهای غیبت چهار هفته‌ای بن سلمان
بن سلمان ولیعهد سعودی کجاست؟ چرا در چهار هفته گذشته از وی خبر نبوده و هیچ دیداری نداشته است؟ چرا وی در دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا در عربستان حاضر نبود و عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان با وی دیدار کرد؟
پیام تسلیت مقامات برای درگذشت حجت الاسلام طباطبایی و علیزاده
تهران- ایرنا- مقام ها و شخصیت های سیاسی از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی، دبیر شورای نگهبان، وزیر امور خارجه و مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام های جداگانه ای ارتحال حجت الاسلام طباطبایی استاد اخلاق و محمدرضا علیزاده عضو شورای نگهبان را تسلیت گفتند.
جاده هراز ریزش نداشت
ساری - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی بخش لاریجان شهرستان آمل هرگونه ریزش کوه و سنگ در جاده هراز را تکذیب کرد و گفت که خودروها در امنیت کامل در این جاده در حال تردد هستند .
توخته: هفته سوم لیگ ملت های والیبال به تیم ملی ملحق می شوم
لژیونر ملی پوش والیبال ایران: خسته‌ام اما با عشق بازی می‌کنم
دختران نوجوان والیبال از ژاپن شکست خوردند
کولاکوویچ: باید به سطح کیفی جوانان ایران احترام گذاشت- با تمام توان خواهیم جنگید
مجموعه فرهنگی ورزشی بریانک افتتاح شد- والیبال در جنوب پایتخت احیا می‌شود
رقابت‌های پرفشار ایران در لیگ ملت‌های والیبال
برد یاران باباصفری در دومین بازی فینال لیگ هندبال رومانی- تعیین قهرمان در بازی سوم
مسابقات آسیایی در تبریز توان بخش خصوصی را محک می زند
قدرت جدید اروپا، آخرین حریف والیبال ایران
یک استعفای دیگر در بسکتبال- رئیس کمیته استان‌ها رفت