کعبی‌زاده: تلاش می‌کنیم محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم

23:32 ۷۱ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 227 0
کعبی‌زاده: تلاش می‌کنیم محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در مورد حواشی به وجود آمده در هفته‌های اخیر برای این فدراسیون در مورد لباس بازیکنان و سرمربی تیم ملی توضیح داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، صدیقه کعبی‌زاده در نشست خبری خود در محل اردوی تیم ملی والیبال بانوان، در مورد لباس این تیم گفت: وقتی به دنبال فراهم کردن شرایط خوب برای تیم هستیم و در این شرایط اقتصادی تیم اعزام می‌کنیم یعنی اینکه فدراسیون لنگِ چهار دست لباس نیست.
وی افزود: خوشحالم که ایراد ما لباس ندادن به بچه‌هاست. در اردوی اول ۳۷ بازیکن دعوت بودند. وقتی سایز کسی دست ما نیست و نمی‌دانیم روز اول چه کسانی می‌آیند اسفندماه با اسپانسرمان صحبت کردیم و گفتند تا اردیبهشت تولید ندارند فقط دو دست لباس ۱۷ نفره داشتند و چون آن موقع بازی تیم ملی جوانان بود اولویتمان آنها بودند. لباس را برایشان گرفتیم و اسپانسر یک فرصت دو هفته‌ای خواست تا لباس جدید تیم ملی بزرگسالان را تولید کند. امروز با تولیدکننده لباس جلسه داشتیم همچنین یک متخصص نساجی در این جلسه حضور داشت که من آن را سر تمرین بازیکنان تیم ملی هم آوردم به این دلیل که بازیکنان ما دوست داشتند دیده شوند و مورد توجه قرار گیرند. ما هم تلاشمان را می‌کنیم این اتفاق بیفتد. در آینده نیز یک مسابقه طراحی لباس برای بانوان برگزار می‌کنیم و به طراح برتر جایزه می‌دهیم.
او در مورد مذاکره با مربی خارجی گفت: قرار بود این هفته با یک مربی خارجی جلسه داشته باشیم ولی از آنجایی که او سرمربی تیم ملی جوانان یکی از کشورها است به توافق رسیدیم که بعد از مسابقات قهرمانی جوانان آسیا این خانم به ایران بیاید و مذاکره کنیم.
کعبی‌زاده افزود: این مربی اروپایی نیست ولی رزومه خوبی دارد و باید برنامه‌اش را به ما ارائه دهد. فکر کنم نشست‌مان در تیرماه برگزار شود. همچنین این مربی باید یک دوره آزمایشی کار کند تا بررسی کنیم با هم همکاری داشته باشیم یا نه.
او ادامه داد: فدراسیون باید به دو دلیل حامی بازیکنانش باشد. مهمترین دلیل فرهنگی است که ما الگوی بانوان ورزشکار مسلمان را به دنیا معرفی کنیم و دیگری ارتقاء سطح فنی است.
کعبی‌زاده در مورد لیگ برتر والیبال بانوان اظهار کرد: سال قبل لیگ خوبی نداشتیم و هنوز هم درگیر مشکلاتش هستیم. برای امسال در حال حاضر ۱۰ حامی مالی تمایل دارند در لیگ برتر حضور داشته باشند. در مورد حامیان مالی باید بگویم کسانی که می‌آیند شخصی نیستند و نمی‌پذیریم حامی شخصی به لیگ برتر بانوان ورود کند. همه آنها شخصیت حقوقی دارند. حتی قبل از شروع کارشان به آنها یک آنالیز هزینه می‌دهیم و سپس برای ورود به لیگ برتر مشورت می‌کنیم. همچنین هفته آینده به ۱۰ تیم نامه می‌زنیم و آنها فرصت دارند تا آخر شهریور فرصت دارند کادر خود را ببندند و از اول آبان لیگ برتر شروع می‌شود.
نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال افزود: وقتی حامیان مالی به لیگ برتر ورود می‌کنند یعنی والیبال بانوان به جایی رسیده که آنها دوست دارند در این حوزه حضور پیدا کنند. علی‌رغم هجمه‌های مختلف ۱۰ حامی مالی داریم که می‌خواهند در والیبال بانوان باشند. بنابراین جلوی قطاری که راه افتاده را نمی‌گیریم.
او بیان کرد: برای تیم ملی بازی‌های بین‌المللی در برنامه‌هایمان است. البته با کشورهای مختلف صحبت می‌کنیم که یا شرایط‌مان را بپذیرند و با حجاب بازی کنند یا اگر نپذیرفتند باید از تکنولوژی‌هایی استفاده کنیم که گوشی‌های موبایل را جمع‌آوری کنند.
کعبی‌زاده گفت: سال گذشته جلسه‌ای داشتیم که آقای مهرگان را هم در آنجا دیدم. به او گفتم به عنوان مشاور فنی به تیم ملی‌مان کمک کند و او بدون اینکه ذهنیت منفی در مورد تیم داشته باشد، قبول کرد. بازیکنان هم در حال حاضر با تمام وجود تمرین می‌کنند. سه سال پیش در تمرینات تیم بودم اما این تیم جدید به هم‌افزایی فوق‌العاده‌ای رسیده‌اند. چیزی که از آنها می‌خواهم این است که با همین انگیزه تا آخرین امتیاز در مسابقات جام کنفدراسیون‌های زنان آسیا تلاش کنند.
وی در مورد مسابقات برون‌مرزی گفت: در چهار یا پنج سال اول بعد از دریافت مجوز بازی با پوشش اسلامی هدف‌مان اعلام حضور در مسابقات مختلف بود که جامعه بین‌المللی با این پوشش ما را بشناسد. ابتدا برایشان عجیب بود اما رفته رفته این موضوع عادی شد. در والیبال آقایان که شرایط استانداردی داشتند برنامه‌ریزی بلندمدتی انجام دادند تا الان والیبال آنها یک برند جهانی است. ما هم باید برای بانوان تلاش کنیم و همان فرآیندی که برای آقایان اتفاق افتاد برای خانم‌ها با سرعت بیشتری انجام شود. همچنین تلاش می‌کنیم تا محیطی آرام برای تیم ملی والیبال بانوان فراهم کنیم.
نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در پایان، چشم‌انداز ۱۴۰۴ والیبال بانوان را در قالب ارزش‌ها، سیاست‌های اجرایی، اهداف کلان، استراتژی‌ها، اهداف استراتژیک و اقدامات اساسی بیان کرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی اول شدند
بجنورد- ایرنا- بانوان اصفهان در مسابقات دو صحرانوردی بانوان کارگر کشور که روز جمعه به میزبانی بجنورد مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد، در جایگاه نخست قرار گرفتند.
حمله با چاقو در آلمان 14 زخمی برجای گذاشت
تهران - ایرنا - فردی مسلح به چاقو با حمله به مسافران اتوبوسی در آلمان دست کم 14 نفر را زخمی و راهی بیمارستان کرد.
سفیر یونان در روسیه احضار شد
مسکو - ایرنا - روسیه در اعتراض به آنچه اظهارات ضد روسی مقامات یونانی عنوان شده است، سفیر این کشور در مسکو را احضار کرد.
تشنج انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا
لندن – ایرنا - نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه در اظهاراتی تند از موضع اتحادیه اروپا درباره آینده مرزی ایرلندشمالی در دوره پسا برگزیت انتقاد و تصریح کرد که با حاکمیت قوانین تجاری اروپایی در این منطقه مخالف است؛ با این حال اروپا می گوید که لندن راهبرد عملی ندارد.
850 نظامی سودان در تجاوز به یمن کشته شدند
الجزیره - ایرنا - تارنمای «العربی الجدید» در گزارشی در خصوص مشارکت مزدوران سودانی در تجاوز به یمن نوشت، شمار دقیق نیروهای نظامی سودان در جنگ مشخص نیست، اما بر اساس آمارهای موجود، بیش از 850 افسر و سرباز سودانی تاکنون در این جنگ کشته شده اند.
حریق در یک واحد صنعتی «خمین» دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت
آتش‌سوزی در یکی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی خمین دو کشته و یک مصدوم برجا گذاشت.
ارتش سوریه مناطقی را در قنیطره و درعا آزاد کرد
دمشق- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه پیشروی های خود بر 21 شهرک و روستا در استان های قنیطره و درعا مسلط شد.
رد شایعه شیوع وبا در «نوشهر»
مدیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر گفت: بر اساس آزمایش‌های انجام شده، شایعه مسمومیت در نوشهر ناشی از وبا رد شد.
سه فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیدند
تهران - ایرنا - سه فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نوار غزه به شهادت رسیدند و شماری نیز زخمی شدند.
گام‌ نخست برای شناسایی خانه‌های خالی برداشته شد
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: روز چهارشنبه معمار سامانه جامع املاک و مستغلات که یکی از کارکردهای آن شناسایی خانه‌های خالی است انتخاب شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ارزیابی 8 ماه اجرای طرح اشتغال روستایی؛ نه وامی دادند نه شغلی ایجاد شد
مرکز پژوهش‌های مجلس با ارائه گزارشی از اجرای طرح اشتغالزایی روستایی اعلام کرد به رغم گذشت ۸ ماه از ابلاغ آئین نامه، عملکرد مشخصی از اشتغالزایی یا حتی اعطای تسهیلات به این منظور دیده نمی شود.
خواراکی‌هایی که صبح بمب انرژی شما هستند
انواع مختلفی از دانه‌های خوراکی وجود دارند که می‌توانند با خستگی صبحگاهی مقابله کنند. این مواد غذایی کالری کمی دارند و سرشار از مواد مغذی هستند که به حفظ و تقویت سلامت بدن کمک می‌کنند.
حادثه آتش سوزی خمین 2 فوتی و یک مصدوم داشت
اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: حادثه انفجار و آتش سوزی واحد صنعتی خمین، 2 فوتی و یک مصدوم داشت.
انفجار در خمین یک مصدوم بر جا گذاشت
خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: انفجار در یک واحد صنعتی این شهرستان، یک مصدوم بر جا گذاشت.
شهیدی که در مرقد امام حسین (ع) جواز شهادت گرفت
بجنورد - ایرنا - مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم شیروان که قبل از اعزام به سوریه به زیارت امام حسین (ع) و عتبات عالیات مشرف شد و مجوز شهادتش را برای دفاع از حرم آل الله از سرور و سالار شهیدان گرفت.
بردی دیگر برای تیم ملی بسکتبال در تورنمنت اطلس چین
سومین پیروزی تیم ملی هندبال جوانان مقابل عمان
بردی دیگر برای بسکتبالیست‌های امید در جام ویلیام جونز
افروزی پزشک تیم ملی والیبال در بازی‌های آسیایی جاکارتا
کولاکوویچ: حضور تیم ملی در جاکارتا یک نتیجه‌گیری کلی بود- جریمه بازیکنان خاطی تمام شد
بمب نقل و انتقالات والیبال جهان- روبرتلندی سیمون به لوبه پیوست
عطایی: از بازی‌های تدارکاتی بهره لازم را می‌بریم
راهیابی تیم ملی والیبال نشسته مردان به جمع هشت تیم برتر جهان
شکست بسکتبالیست‌های امید در جام ویلیام جونز
پیروزی تیم ملی بسکتبال برابر نماینده لهستان در چین