کدام تیم‌ها آسیایی می‌شوند؟

15:58 ۳۴۶ روز و ۲۱ ساعت پیش برترین ها 159 0

پرسپولیس، اولین تیمی بود که با اقتدار صعودش را به رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد.

برترین ها

همشهری ورزشی: پرسپولیس، اولین تیمی بود که با اقتدار صعودش را به رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد. قرمزها چند هفته قبل از قهرمانی لیگ، حضورشان در بین 3تیم اول جدول نهایی لیگ را مسجل کردند تا برای سومین فصل متوالی بخشی از سهمیه ایران در آسیا باشند. اگر تعداد تیم‌های ایرانی حاضر در این تورنمنت دوباره تغییر نکند، 3‌تیم دیگر نیز در کنار سرخپوشان در لیگ قهرمانان2019 حضور خواهند داشت. درست به همان نسبت که جنگ تیم‌ها برای بقا یا سقوط در انتهای جدول با هیجان و حرارت دنبال می‌شود، کورس آسیایی لیگ نیز در هفته‌های پایانی به اوج جذابیت رسیده است. اگر رده تیم‌ها در جدول تا پایان فصل تغییر نکند، ذوب‌آهن و استقلال از لیگ‌برتر سهمیه آسیا به‌دست می‌آورند و در صورت قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، تیم علی دایی نیز آسیایی می‌شود. پیکان و فولاد خوزستان اما حاضر نیستند به سادگی از این نبرد کنار بکشند.
ذوب‌آهن: بهترین تیم نیم‌فصل دوم، تنها یک مسابقه خانگی دیگر تا پایان فصل خواهد داشت. اگر کیفیت فنی تیم ژنرال در نیم‌فصل اول نیز به خوبی نیم‌فصل دوم بود، این تیم حالا به جای سهمیه برای قهرمانی مبارزه می‌کرد. ذوب در هفته بیست‌و‌هشتم در اهواز به‌مصاف فولاد می‌رود، آنها در هفته بیست‌و‌نهم میزبان پرسپولیس خواهند بود و لیگ را در زمین نفت تهران به پایان خواهند رساند. بین دو بازی با فولاد و پرسپولیس، نبرد سرنوشت‌ساز آسیایی این تیم با لوکوموتیو تاشکند نیز برگزار می‌شود. ذوب در جدول لیگ‌برتر 48 امتیازی است. فقط یک امتیاز بیشتر از استقلال و سایپا و 4 امتیاز بیشتر از پیکان. به جز دو تساوی و یک شکست، همه نتایج ذوب در نیم‌فصل دوم لیگ به پیروزی ختم شده‌اند.
استقلال: گسترش فولاد، پیکان و سپاهان، آخرین رقبای استقلال شفر در لیگ هفدهم هستند. استقلال در 3هفته باقی‌مانده تنها یک‌بار در ورزشگاه آزادی به‌میدان خواهد رفت. آبی‌ها در هفته بیست‌و‌نهم در آزادی روبه‌روی پیکان قرار می‌گیرند اما قبل و بعد از این بازی باید در تبریز با گسترش فولاد و در اصفهان با سپاهان منصور ابراهیم‌زاده مواجه شوند. استقلال 47امتیازی برای باقی‌ماندن در جمع 3تیم بالای جدول، باید در هر 3مسابقه هفته‌های پایانی نتایج خوبی به‌دست بیاورد. تیم شفر البته می‌تواند با پیروزی در مسابقه فینال جام‌حذفی با خونه‌به‌خونه بابل نیز، حضورش در آسیا را قطعی کند. استقلالی‌ها در نیم‌فصل اول از 3مسابقه با گسترش، پیکان و سپاهان 7امتیاز گرفتند. به‌نظر می‌رسد همین روند امتیازگیری برای باقی‌‌ماندن آنها در بین 3‌تیم اول جدول کافی باشد.
سایپا: بعد از قهرمانی غیرمنتظره در لیگ‌برتر با علی دایی، سایپا همیشه یک تیم کاملا متوسط بود اما در این فصل دوباره با شهریار از معمولی‌بودن فاصله گرفت. کسب 47امتیاز، یکی از بهترین فصل‌های تاریخ باشگاه در لیگ‌برتر را رقم زده است. به جز پرسپولیس صدرنشین، هیچ تیم دیگری در این فصل لیگ به اندازه سایپا پیروز نشده است. نارنجی‌ها درست مثل ذوب و استقلال، 13پیروزی در کارنامه دارند و تقریبا نیمی از بازی‌های‌شان را با برد پشت‌سر گذاشته‌اند. تیم سقوط کرده مشکی‌پوشان، اولین حریف سایپا در 3هفته پایانی لیگ خواهد بود. بعد از این مسابقه خارج از خانه، سایپا میزبان گسترش است و در آخرین هفته لیگ نیز یک رقابت جذاب را با پیکان تجربه می‌کند. تیم شهریار که 3‌دیدار گذشته را با برد سپری کرده، با دو پیروزی در دو هفته آینده و یک تساوی در مسابقه آخر با پیکان، قطعا در بین 4تیم بالای جدول قرار می‌گیرد و در صورت قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، آسیایی‌می‌شود.
پیکان: جلالی و شاگردها بعد از 5‌برد متوالی در لیگ‌برتر، هفته گذشته شکست غیرمنتظره‌ای را در زمین صنعت‌نفت‌آبادان تجربه کردند. این شکست بین آنها و تیم‌های سوم و چهارم جدول، 3امتیاز فاصله به‌وجود آورد. پیکان در هفته‌های باقی‌مانده لیگ با دو رقیب مستقیم در مسیر سهمیه آسیا مسابقه خواهد داد. پیکان این هفته میزبان استقلال خوزستان است و بعد از جدال خارج از خانه هفته آینده با استقلال در ورزشگاه آزادی، برای اختتامیه فصل روبه‌روی سایپا آماده می‌شود. با توجه به تفاضل گل بهتر پیکان نسبت به سایپا، سفید و آبی‌ها می‌توانند با 3پیروزی پیاپی در هفته‌های پیش‌رو حداقل حضورشان در رده چهارم را مسجل کنند. اگر همه چیز مثل نیم‌فصل اول پیش برود، پیکان شانسی برای صعود به آسیا نخواهد داشت. این تیم در نیم‌فصل اول از 3بازی با استقلال خوزستان، استقلال و سایپا فقط یک‌امتیاز تصاحب کرد.
فولاد: در بین تیم‌های بالانشین جدول رده‌بندی، فولاد از کمترین شانس برای آسیایی‌شدن برخوردار است اما شانس صعود این تیم به لیگ قهرمانان هنوز به صفر نرسیده و رقابت این تیم برای صعود به لیگ قهرمانان همچنان ادامه دارد. اگر فولاد در سه هفته پایانی لیگ ذوب‌آهن اصفهان، سپیدرود رشت و تراکتورسازی تبریز را شکست بدهد 51امتیازی خواهد شد. در این شرایط فولاد در شرایطی به آسیا راه پیدا می‌کند که استقلال و سایپا کمتر از 4امتیاز و پیکان کم‌تر از 8امتیاز جمع کنند. 3تساوی و یا دوشکست و یک تساوی برای استقلال و سایپا در کنار دو پیروزی و یک تساوی برای ذوب، در صورت پیروزی فولاد در هر 3مسابقه باقی‌مانده تیم پورموسوی را راهی آسیا می‌کند. فولاد در برابر ذوب و تراکتور میزبان است و در هفته بیست‌و‌نهم به مهمانی سپیدرود می‌رود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

تصویری ناراحت‌کننده از سیل در گلستان
پیکر مادر دو شهید با قایق تشییع شد.
به تخت جمشید نیایید !
شیراز - ایرنا - اگر فکر می کنید تخت جمشید برای شما جاذبه های یک پارک یا بوستان شهری را دارد که کودکان شما می توانند در آن بازی کنند ، بالا و پایین بپرند و همراهان شما روی سرستون ها بنشینند و عکس یادگاری بگیرند ، به تخت جمشید نیایید ، اینجا پارک نیست.
ترافیک در خروجی های خراسان رضوی پرحجم است
مشهد- ایرنا- رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: هم اینک ترافیک خودرویی در خروجی های این استان پرحجم است.
اماکن ورزشی در اختیار ستادهای مدیریت بحران قرار گرفت
به دستور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، کلیه امکانات و مکان‌های ورزشی در اختیار ستادهای مدیریت بحران قرار گرفت.
بازار تاریخی تبریز یادگاری پویا از تجارت روزگاران قدیم
تبریز - ایرنا - بازار تاریخی و سرپوشیده تبریز که تنها بازار ثبت شده در فهرست یونسکو در جهان است، یادگاری پویا و زنده از تاریخ و کهن شهری تجاری و قطب اقتصادی ایران قدیم است که همچنان با همان شیوه به حیات اقتصادی خود ادامه می دهد.
پیاده‌روی تند بهترین ورزش برای کاهش وزن
یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است افرادی که قصد کاهش وزن دارند، در طول هفته حداقل 5 روز را به انجام ورزش های هوازی همچون دویدن آهسته، پیاده‌روی تند، طناب زدن و دوچرخه‌سواری اختصاص دهند.
پرداخت تسهیلات به سیل زدگان مازنی آغاز شد
ساری-ایرنا- معاون بهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات به سیل زدگان مازنی با هماهنگی یکی از شعب بانک مسکن این استان آغاز شد.
روزهای تاریخی برای فوتبال بانوان جهان از لحاظ حضور تماشاگر
در یک هفته اخیر رکوردهای قابل توجهی در زمینه حضور تماشاگران برای دیدارهای باشگاهی فوتبال زنان به ثبت رسیده است.
تصادف در جاده های هرمزگان هفت کشته بر جا گذاشت
بندرعباس- ایرنا- فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان گفت: وقوع سه فقره تصادف در سومین روز از فروردین ماه امسال هفت کشته بر جای گذاشت.
درگیری دو موتور سوار در جریان مسابقه +فیلم
دو موتور سوار در جریان رقابت های سوپربایکز کاستاریکا با هم درگیر شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد- افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز
پس از برملا شدن حضور استاندار گلستان درخارج از کشور ابعاد تازه‌ای از ماجرای غیبت مناف هاشمی در بحران سیل این استان افشا شد.
شهر در محاصره آب +عکس
وقوع سیلاب در شهرستان آق قلا سبب شده که بیشتر مناطق شهر آق قلا در ۱۵ کیلومتری مرکز استان گلستان به زیر آب برود.
به تخت جمشید نیایید !
شیراز - ایرنا - اگر فکر می کنید تخت جمشید برای شما جاذبه های یک پارک یا بوستان شهری را دارد که کودکان شما می توانند در آن بازی کنند ، بالا و پایین بپرند و همراهان شما روی سرستون ها بنشینند و عکس یادگاری بگیرند ، به تخت جمشید نیایید ، اینجا پارک نیست.
اماکن ورزشی در اختیار ستادهای مدیریت بحران قرار گرفت
به دستور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، کلیه امکانات و مکان‌های ورزشی در اختیار ستادهای مدیریت بحران قرار گرفت.
بازار تاریخی تبریز یادگاری پویا از تجارت روزگاران قدیم
تبریز - ایرنا - بازار تاریخی و سرپوشیده تبریز که تنها بازار ثبت شده در فهرست یونسکو در جهان است، یادگاری پویا و زنده از تاریخ و کهن شهری تجاری و قطب اقتصادی ایران قدیم است که همچنان با همان شیوه به حیات اقتصادی خود ادامه می دهد.
فوتسال ۹۷، مثل همیشه در اوج...
دهداری به لهجه آبادانی گفت من نیرو دارم؛ میگم بزننت ببو گلابی بیای!
چه کسی مانع از برد پرسپولیس در اولین داربی تهران شد؟- خاطرات داربی سوخت و هوا رفت
اسپانیا و ایتالیا به پیروزی رسیدند
برزیل مقابل پاناما متوقف شد
سالن ورزشی چند منظوره روستای باباکلان افتتاح شد
درخشان: برنده شهرآورد شانس زیادی برای قهرمانی دارد
تمرینات پرسپولیس در غیاب برانکو برگزار شد
آغاز تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در سال 98
آغاز تمرینات تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در سال 98