کدام تیم‌ها آسیایی می‌شوند؟

15:58 ۱۶۷ روز و ۶ ساعت پیش برترین ها 98 0

پرسپولیس، اولین تیمی بود که با اقتدار صعودش را به رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد.

برترین ها

همشهری ورزشی: پرسپولیس، اولین تیمی بود که با اقتدار صعودش را به رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا قطعی کرد. قرمزها چند هفته قبل از قهرمانی لیگ، حضورشان در بین 3تیم اول جدول نهایی لیگ را مسجل کردند تا برای سومین فصل متوالی بخشی از سهمیه ایران در آسیا باشند. اگر تعداد تیم‌های ایرانی حاضر در این تورنمنت دوباره تغییر نکند، 3‌تیم دیگر نیز در کنار سرخپوشان در لیگ قهرمانان2019 حضور خواهند داشت. درست به همان نسبت که جنگ تیم‌ها برای بقا یا سقوط در انتهای جدول با هیجان و حرارت دنبال می‌شود، کورس آسیایی لیگ نیز در هفته‌های پایانی به اوج جذابیت رسیده است. اگر رده تیم‌ها در جدول تا پایان فصل تغییر نکند، ذوب‌آهن و استقلال از لیگ‌برتر سهمیه آسیا به‌دست می‌آورند و در صورت قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، تیم علی دایی نیز آسیایی می‌شود. پیکان و فولاد خوزستان اما حاضر نیستند به سادگی از این نبرد کنار بکشند.
ذوب‌آهن: بهترین تیم نیم‌فصل دوم، تنها یک مسابقه خانگی دیگر تا پایان فصل خواهد داشت. اگر کیفیت فنی تیم ژنرال در نیم‌فصل اول نیز به خوبی نیم‌فصل دوم بود، این تیم حالا به جای سهمیه برای قهرمانی مبارزه می‌کرد. ذوب در هفته بیست‌و‌هشتم در اهواز به‌مصاف فولاد می‌رود، آنها در هفته بیست‌و‌نهم میزبان پرسپولیس خواهند بود و لیگ را در زمین نفت تهران به پایان خواهند رساند. بین دو بازی با فولاد و پرسپولیس، نبرد سرنوشت‌ساز آسیایی این تیم با لوکوموتیو تاشکند نیز برگزار می‌شود. ذوب در جدول لیگ‌برتر 48 امتیازی است. فقط یک امتیاز بیشتر از استقلال و سایپا و 4 امتیاز بیشتر از پیکان. به جز دو تساوی و یک شکست، همه نتایج ذوب در نیم‌فصل دوم لیگ به پیروزی ختم شده‌اند.
استقلال: گسترش فولاد، پیکان و سپاهان، آخرین رقبای استقلال شفر در لیگ هفدهم هستند. استقلال در 3هفته باقی‌مانده تنها یک‌بار در ورزشگاه آزادی به‌میدان خواهد رفت. آبی‌ها در هفته بیست‌و‌نهم در آزادی روبه‌روی پیکان قرار می‌گیرند اما قبل و بعد از این بازی باید در تبریز با گسترش فولاد و در اصفهان با سپاهان منصور ابراهیم‌زاده مواجه شوند. استقلال 47امتیازی برای باقی‌ماندن در جمع 3تیم بالای جدول، باید در هر 3مسابقه هفته‌های پایانی نتایج خوبی به‌دست بیاورد. تیم شفر البته می‌تواند با پیروزی در مسابقه فینال جام‌حذفی با خونه‌به‌خونه بابل نیز، حضورش در آسیا را قطعی کند. استقلالی‌ها در نیم‌فصل اول از 3مسابقه با گسترش، پیکان و سپاهان 7امتیاز گرفتند. به‌نظر می‌رسد همین روند امتیازگیری برای باقی‌‌ماندن آنها در بین 3‌تیم اول جدول کافی باشد.
سایپا: بعد از قهرمانی غیرمنتظره در لیگ‌برتر با علی دایی، سایپا همیشه یک تیم کاملا متوسط بود اما در این فصل دوباره با شهریار از معمولی‌بودن فاصله گرفت. کسب 47امتیاز، یکی از بهترین فصل‌های تاریخ باشگاه در لیگ‌برتر را رقم زده است. به جز پرسپولیس صدرنشین، هیچ تیم دیگری در این فصل لیگ به اندازه سایپا پیروز نشده است. نارنجی‌ها درست مثل ذوب و استقلال، 13پیروزی در کارنامه دارند و تقریبا نیمی از بازی‌های‌شان را با برد پشت‌سر گذاشته‌اند. تیم سقوط کرده مشکی‌پوشان، اولین حریف سایپا در 3هفته پایانی لیگ خواهد بود. بعد از این مسابقه خارج از خانه، سایپا میزبان گسترش است و در آخرین هفته لیگ نیز یک رقابت جذاب را با پیکان تجربه می‌کند. تیم شهریار که 3‌دیدار گذشته را با برد سپری کرده، با دو پیروزی در دو هفته آینده و یک تساوی در مسابقه آخر با پیکان، قطعا در بین 4تیم بالای جدول قرار می‌گیرد و در صورت قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، آسیایی‌می‌شود.
پیکان: جلالی و شاگردها بعد از 5‌برد متوالی در لیگ‌برتر، هفته گذشته شکست غیرمنتظره‌ای را در زمین صنعت‌نفت‌آبادان تجربه کردند. این شکست بین آنها و تیم‌های سوم و چهارم جدول، 3امتیاز فاصله به‌وجود آورد. پیکان در هفته‌های باقی‌مانده لیگ با دو رقیب مستقیم در مسیر سهمیه آسیا مسابقه خواهد داد. پیکان این هفته میزبان استقلال خوزستان است و بعد از جدال خارج از خانه هفته آینده با استقلال در ورزشگاه آزادی، برای اختتامیه فصل روبه‌روی سایپا آماده می‌شود. با توجه به تفاضل گل بهتر پیکان نسبت به سایپا، سفید و آبی‌ها می‌توانند با 3پیروزی پیاپی در هفته‌های پیش‌رو حداقل حضورشان در رده چهارم را مسجل کنند. اگر همه چیز مثل نیم‌فصل اول پیش برود، پیکان شانسی برای صعود به آسیا نخواهد داشت. این تیم در نیم‌فصل اول از 3بازی با استقلال خوزستان، استقلال و سایپا فقط یک‌امتیاز تصاحب کرد.
فولاد: در بین تیم‌های بالانشین جدول رده‌بندی، فولاد از کمترین شانس برای آسیایی‌شدن برخوردار است اما شانس صعود این تیم به لیگ قهرمانان هنوز به صفر نرسیده و رقابت این تیم برای صعود به لیگ قهرمانان همچنان ادامه دارد. اگر فولاد در سه هفته پایانی لیگ ذوب‌آهن اصفهان، سپیدرود رشت و تراکتورسازی تبریز را شکست بدهد 51امتیازی خواهد شد. در این شرایط فولاد در شرایطی به آسیا راه پیدا می‌کند که استقلال و سایپا کمتر از 4امتیاز و پیکان کم‌تر از 8امتیاز جمع کنند. 3تساوی و یا دوشکست و یک تساوی برای استقلال و سایپا در کنار دو پیروزی و یک تساوی برای ذوب، در صورت پیروزی فولاد در هر 3مسابقه باقی‌مانده تیم پورموسوی را راهی آسیا می‌کند. فولاد در برابر ذوب و تراکتور میزبان است و در هفته بیست‌و‌نهم به مهمانی سپیدرود می‌رود.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

عکس‌هایی که یادآوری می‌کند هنوز در دنیا خوبی هست
گر فکر می‌کنید انسانیت در دنیا مرده، این عکس‌ها را ببینید. پسری را ببینید که جان دوستش را نجات می‌دهد، یا سگی که خانه اش را پیدا کرده تا باور کنید که جهان هنوز جای شگفت انگیزی برای زندگی است.
حرفِ دل، حرفِ حساب (۱۹۸)
یک جمله و سخن تاثیر گذار و شنیدنی لزومی ندارد که حتما توسط یک نویسنده، فیلسوف، دانشمند یا انسان مشهور و شناخته شده ای گفته شود، گاهی جملاتی ساده و خودمانی که گوینده و نویسنده ی آن ها در حریم کوچک و دوست داشتنی خود و اکانت توئیترش می‌نویسد و فرد مشهوری هم نیست، ولی جمله اش خیلی تاثیر گذار تر از هزاران جمله دیگر است.
تیم دوم منتخب جهان از نگاه بلیچر ریپورت
بلیچر ریپورت تیم دوم منتخب فوتبال جهان در سال 2018 را معرفی کرد.
رحمتی: فرشید اسماعیلی ستاره دربی خواهد بود
کاپیتان استقلال می‌گوید نتیجه داربی را هیچ‌وقت پیش‌بینی نمی‌کند.
ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس مشخص شد؟
سرمربی تیم فوتبال استقلال نشستی را با حضور چند بازیکن این تیم برگزار کرد و سایر بازیکنان را به رختکن راه نداد!
دوپینگ ستاره سابق تیم ملی ایتالیا تایید شد
نمونه آزمایش جوزپه روسی، ملی پوش سابق ایتالیایی مثبت اعلام شد.
اصفهانیان: اشتباهات داوران باید کاهش یابد
رئیس کمیته داوران فدراسیون می‌گوید اگر داوری اشتباه قضاوت کند، طبق آیین‌نامه با او رفتار خواهیم کرد.
حاجیلو: به شفر اولتیماتوم نداده‌ایم
سرپرست تیم فوتبال استقلال می‌گوید شفر دچار بدشانسی شده اما قرار نیست از استقلال برود.
خروج رونالدو به سود چند بازیکن رئال شد
سویا فردا شب در سانچس پیسخوان، پذیرای رئال مادرید خواهد بود.
نویمایر دربی را از دست داد، باقری می‌رسد
هافبک آلمانی استقلال دربی پایتخت را به دلیل مصدومیت از دست داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۶۷۴۸ نفر در پیش فروش محصولات ایران خودرو ثبت نام کردند
مطابق آمار تاکنون ۶ هزار و ۷۴۸ نفر موفق به ثبت نام در طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو شده‌اند.
جدول- شهریه نجومیِ مدارس وابسته به سیاسیون
چند جریان مختلف در کشور و عموم جریان‌ها که یا ریشه در افرادی که مسئولیت‌هایی را در گذشته یا حال حاضر دارند یا اینکه سازمان‌ها ونهادها هم در این حوزه حضور دارند، مدارس غیرانتفاعی را تاسیس کرده‌اند.
پرداخت کمک هزینه۱۲۰هزارتومانی به دانش‌آموزان - افزایش کمک هزینه دانشجویان نخبه
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه از وضعیت جامعه دانش‌آموزی و دانشجوی تحت حمایت این نهاد گزارش داد.
جزئیات نامه محسن هاشمی به رهبر انقلاب در خصوص مشکلات تهران
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران از نگارش نامه ای به رهبر انقلاب جهت بیان مشکلات تهران خبر داد.
تیم دوم منتخب جهان از نگاه بلیچر ریپورت
رحمتی: فرشید اسماعیلی ستاره دربی خواهد بود
ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس مشخص شد؟
دوپینگ ستاره سابق تیم ملی ایتالیا تایید شد
اصفهانیان: اشتباهات داوران باید کاهش یابد
حاجیلو: به شفر اولتیماتوم نداده‌ایم
خروج رونالدو به سود چند بازیکن رئال شد
نویمایر دربی را از دست داد، باقری می‌رسد
لو: شاید روزی در لیگ برتر مربیگری کردم
سئوال توهین آمیز خبرنگار از شفر