نقش مخالفان روحانی در افزایش قیمت دلار

16:33 ۱۵ روز و ۱۳ ساعت پیش برترین ها 62 0

یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره سیر صعودی قیمت ارز و سکه و رفتار دولت در این قضایا گفت: دولت‌مردان باید در برابر برخی از اتفاقات اخیر ایستادگی کنند و دولت باید با شفافیت با مردم سخن بگوید.

برترین ها

خبرگزاری ایلنا: یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره سیر صعودی قیمت ارز و سکه و رفتار دولت در این قضایا گفت: دولت‌مردان باید در برابر برخی از اتفاقات اخیر ایستادگی کنند و دولت باید با شفافیت با مردم سخن بگوید.
علی تاجرنیا درخصوص سیر صعودی قیمت ارز و سکه در کشور گفت: مسائلی که در ارتباط با نوسانات قیمت ارز و سکه مطرح می‌شود نشان دهنده یک نوع از هم گسیختگی ساختار تصمیم‌گیران و تصمیم سازان در دولت است.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که به چندین ماه قبل بازمی‌گردیم و سخنان شخص رئیس‌جمهور و مقامات اقتصادی را مرور می‌کنیم خواهید دید که آنان درباره کنترل ارز صحبت کرده‌اند اما اتفاقات اخیر نشان دهنده عدم تسلط آنان بر این موضوع است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا عاملانی در بیرون از دولت در این نوسانات دست دارند یا خیر گفت: قطعا یک سری عوامل سیاسی و جریان‌هایی که منافعشان در عدم ثبات بازار اقتصادی کشور است حضور دارند، آنان در همچنین مواقعی سعی دارند که از فضا سوء استفاده کنند.
تاجرنیا با بیان اینکه تمامی این موارد باعث نمی‌شود نقدی به دولت نداشته باشیم، ‌عنوان کرد: هر اتفاقی در کشور که منجر به عدم ثبات اقتصادی در کشور شود نگران‌کننده است زیرا همین امر می‌تواند زمینه ساز رفتارهای غیر معمول باشد که چند ماه گذشته شاهد آن بودیم.
وی خاطر نشان کرد: قطعا این گونه مسائل می‌تواند برخی از بحران‌ها و ناهنجاری‌ها را در جامعه ایجاد کند که اگر مهار نشود می‌تواند باعث آسیب‌های جبران ناپذیری شود که بیشتر این فشار‌ها روی قشر پایین جامعه خواهد بود.
این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: بسیار مهم است دولت‌مردان و شخص رئیس جمهور در برابر این اتفاقات ایستادگی کند.
وی افزود: آقای نوبخت در صحبت‌هایی گفته‌اند که بانک مرکزی فعال‌تر شود، ‌ مگر بانک مرکزی از دولت جدا است؟ این درست نیست که بخشی از دولت بخش دیگری را زیر سوال ببرد! این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی درپاسخ به سوال دیگری که گفته می‌شود برخی از اتفاقات و بالا رفتن قیمت ارز دست دولت در سایه و مخالفان دولت روحانی است، عنوان کرد: طبیعی است که چنین باشد اما معتقدم دولت باید دنبال کننده این مسئله باشد و اگر مواردی وجود دارد ، باید با شفافیت با مردم در میان بگذارد.
وی با بیان اینکه این مسئله می‌تواند پاشنه آشیل دولت روحانی باشد، عنوان کرد: معتقدم فضای کشور ما و مسائل بین المللی ظرفیت یک سری تغییرات ناگهانی در کشور را ندارد و ما هم نباید به این گمانه‌زنی‌ها دامن بزنیم.
این فعال سیاسی اصلا‌ طلب افزود: عده‌ای دوست دارند دست به یک سری اقداماتی علیه دولت دست بزنند و اتفاقا هم بسیار می‌خواند که این مباحث در سطح افکار عمومی مطرح شود، ما نباید اجازه چنین کاری را به آن‌ها بدهیم.
وی در خاتمه تاکید کرد: مجموعه اصلاح‌طلبان و حتی اصولگرایان در شرایط کنونی موظف هستند به تقویت و ثبات دولت روحانی کمک کنند بدون شک اگر دولت تضعیف شود شرایط بسیار بد خواهد بود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شاگردان آناستازی مغلوب یاران عبادی پور شدند
تیم والیبال اسکرا بوهاتوف در مرحله پلی آف لیگ لهستان بر گدانسک غلبه کرد.
کاریکاتور: اینم فوتبال پاک!
در حاشیه برنامه این هفته نود، خبر ورزشی این کارتون را بدون شرح منتشرکرد.
استقلال، متخصص گلزنی در حوالی شش قدم
گل زدن با شوت از راه دور آخرین وسیله ای است که آبی ها برای گلزنی آزمایش می کنند.
مثلث پرسپولیس بالاتر از لستر و رم و دورتموند!
مثلث طلایی پرسپولیسی ها با به ثمر رساندن 38 گل در فصل 18-2017 موفق شد بالاتر از مثلث گلزنی تیم هایی مانند آ اس رم، بورسیا دورتموند، لسترسیتی و آژاکس آمستردام قرار بگیرد.
الوصل حریف العین در فینال شد
تیم فوتبال الوصل امارات به فینال رقابت های جام ریاست جمهوری امارات رسید.
بُرد ارزشمند رئال مادرید در خانه بایرن مونیخ
تیم فوتبال رئال مادرید در زمین بایرن مونیخ به بردی ارزشمند دست یافت تا در آستانه صعود به فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا قرار گیرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شاگردان آناستازی مغلوب یاران عبادی پور شدند
تیم والیبال اسکرا بوهاتوف در مرحله پلی آف لیگ لهستان بر گدانسک غلبه کرد.
مثلث پرسپولیس بالاتر از لستر و رم و دورتموند!
مثلث طلایی پرسپولیسی ها با به ثمر رساندن 38 گل در فصل 18-2017 موفق شد بالاتر از مثلث گلزنی تیم هایی مانند آ اس رم، بورسیا دورتموند، لسترسیتی و آژاکس آمستردام قرار بگیرد.
الوصل حریف العین در فینال شد
تیم فوتبال الوصل امارات به فینال رقابت های جام ریاست جمهوری امارات رسید.
شیطنت رسانه‌ای در سفر شمخانی به سوچی
بازدید دوباره بازرسان تسلیحات شیمیایی از دوما
حمله‌مسلحانه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن
واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست
آمادگی ایران برای بازسازی سوریه
دیوان عالی آمریکا، دستور مهاجرتی ترامپ را بررسی کرد
تثبیت تورم تک رقمی در سال ۹۷
آلمان: مذاکره مجدد درباره برجام غیرممکن است
عربستان درهای خود را به روی اسرائیل می‌گشاید؟
تخریب بخشی از سایت آزمایش هسته‌ای کره شمالی