آصفی: کی‌روش بازی با کرواسی و مکزیک را رد کرد

12:50 ۱۴ روز و ۲۲ ساعت پیش برترین ها 28 0

مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره ابهامات همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد و گفت که اگر به حرف او گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا آصفی درباره برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2018 گفت: تقریباً تا دی ماه‌ یا بهمن‌ماه سال گذشته در جلسات فدراسیون فوتبال حضور داشتم و تا آن زمان به صورت فشرده کار‌ها را دنبال می‌کردم اما از بهمن‌ماه کم کم گرفتاری‌های کاری برایم پیش آمد که دیگر فرصت حضور در جلسات را نداشتم. با این حال در این مدت مشورت‌های لازم را به فدراسیون فوتبال داده‌ام.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در این مدت درباره بلیت‌فروشی مسابقات جام جهانی و تور‌ها, همچنین برای اعمال تخفیفات لازم و تهیه کارت اعتباری برای ایرانیان خارج از کشور تمهیدات لازم انجام شده است. جلسات خوبی با سازمان میراث فرهنگی, وزارت ارتباطات, وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان برگزار شده است. همه به دنبال حمایت تیم ملی هستند. در فاصله 2 ماه تا جام جهانی, دنبال این هستیم که مردم با دغدغه‌های کمتر بتوانند بازی‌های تیم ملی را تماشا کنند. در این مدت با وزارت امور خارجه جلسات خوبی انجام شده و این وزارتخانه حمایت‌های خوبی را انجام داده است.
آصفی در واکنش به این سؤال که آیا شما نمی‌خواهید دیگر در فدراسیون فوتبال کار کنید, تصریح کرد: نمی‌خواهم این تعابیر را به کار ببرم. من تا بهمن‌ماه در فدراسیون در خدمت‌شان بودم و بعد از آن هم مشورت‌های لازم را داده‌ام. دلیل این موضوع افزایش مشغله‌هایم بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در فدراسیون فوتبال مشکل خاصی وجود داشته که شما ترجیح دادید دیگر در ساختمان این فدراسیون حاضر نشود؟ گفت: من با هیچ‌کس, هیچ‌وقت مشکل پیدا نمی‌کنم. برای خودم تفکر و چارچوبی دارم که اگر اجرایی باشد, آنها را انجام می‌دهم و اگر اجرایی نباشد, رها می‌کنم. در فدراسیون به حرف‌های من کم و بیش توجه می‌شد اما ساختار فدراسیون طوری است که به هر حال پیچیدگی‌هایی دارد. من همین دیروز تلفنی با رئیس فدراسیون صحبت‌ کردم و تاج از من درخواست برگزاری جلسه داشت.
آصفی درباره اینکه آیا در فدراسیون به حرف شما گوش داده نمی‌شد؟ گفت: در فدراسیون به حرف من گوش داده می‌شد. انصافاً آقای تاج خیلی همراه هست اما ممکن است اگر هم به حرف من گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه راجع به اینکه آیا صحیح است در این دوران در فدراسیون غفلت صورت بگیرد, خاطرنشان کرد: نه اینکه در فدراسیون غفلت صورت می‌گیرد. قبل از اینکه با فدراسیون همکاری داشته باشم, در زمان آقای کفاشیان و به کمک آقای روانچی, برخی تیم‌ها را برای برگزاری بازی دوستانه قطعی کردم. تیم‌های مکزیک و کرواسی قطعی شد اما فدراسیون به ما گفت که کادر فنی این تیم ها را نپسندیده است. ما به عنوان آدم‌های سیاسی نمی‌توانیم بگویم که با چه تیم‌هایی بازی شود و ما فقط می‌توانیم با تدبیر بازی‌ها را برای تیم ملی هماهنگ کنیم و بازی کردن یا بازی نکردن با تیم‌ها به تصمیمات فنی بر می‌گردد.
وی درباره عملکرد تصمیم‌گیران فنی تیم ملی و اینکه آنها به چه دلیل با برگزاری دیدار دوستانه با مکزیک و کرواسی مخالفت کرده‌اند, یادآور شد: با آنها صحبت نکرده‌ام و فقط زمانی که این تیم‌ها قطعی شد به روانچی گفتم که این موضوع را به آنها منتقل کند که این بازی‌ها انجام شود. برای همین با کفاشیان صحبت شد که او هم گفت کادر فنی برای این بازی‌ها جواب مثبت نداده‌ است. بحث برگزاری این بازی‌ها برای 2 سال پیش بود. قبل از حضورم در فدراسیون برای تنظیم‌ بازی‌ها کار کردم اما وقتی که بازی‌ها انجام نشد, سعی کردم دیگر این کار را نکنم.
آصفی در خصوص اینکه آیا از این بابت دلخور هستید که در فدراسیون حضور پیدا نمی‌کنید, عنوان کرد: در جریان زندگی اینکه یک بازی تدارکاتی برگزار شود یا نشود, مهم نیست. من زمانی که در پاریس بودم, یکبار موقعی که مرحوم منصور آصفی سرپرست تیم ملی بود و دفعه دیگر زمان آقای ذوالفقارنسب, هماهنگ کردیم تیم ملی به آنجا آمد و از تیم ملی هم پولی نگرفتیم و با ایرانی‌های علاقه‌مند کمک کردیم تا این اردوها برگزار شود. این موضوع الان فراموش شده است حالا اینکه یک بازی انجام شود یا نشود در این چرخ گردان چه جایگاهی دارد که بخواهم برای آن ناراحت باشم.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درخصوص بازی تیم‌های ملی ایران و سیرالئون و اینکه آیا این بازی برای تیم ملی ما مفید بود یا خیر, گفت: در برگزاری این بازی من دخیل نبودم و به چیزی که در آن صلاحیت ندارم ورود نمی‌کنم. این مثل آن می‌ماند که از کادر فنی درباره سیاست سؤال کنید. حتما کادر فتی ترجیح داده که با این تیم بازی شود. درباره این موضوع باید از کادر فنی و مربیان فوتبال سؤال شود.
وی درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با بامداد میرزایی و آیا اینکه شما در جریان این ارتباط و هماهنگی این شخص در بازی‌های تیم ملی بوده‌اید, تصریح کرد: خیر, ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که در فدراسیون بوده یا خیر. تاج انصافاً می‌خواهد که در فدراسیون تلاش کند و فدراسیون بدون حاشیه اداره شود. تاج واقعا به اصول و معیار پایبند است و من این را شهادت می‌دهم اما به هر حال بعضی اوقات, کارهایی انجام می‌شود که باعث می‌شود برخی از افراد وارد شوند اما من اصلا در جریان نیستم.
آصغی که برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد, راجع به اینکه اگر شما با فدراسیون قطع همکاری کرده‌اید چرا این موضوع رسماً اعلام نشده است, اظهارداشت: چون قطع همکاری به آن معنا انجام نشده است. شما اگر می‌خواهید از یک مجموعه جدا شوید باید رسماً بنویسید و خداحافظی کنید اما این اتفاق رخ نداده است. من در فدراسیون حضور فیزیکی ندارم اما در بحث گزارش‌ها و مشورت‌ها, تلفنی در تماس هستیم. قطع همکاری نشده و فقط حضورم در فدراسیون کمرنگ شده است.
وی درباره سؤالی دیگر مبنی بر اینکه به اطرافیان تاج در فدراسیون فوتبال چه نمره‌ای می‌دهید, گفت: من را در جایگاه داوری قرار ندهید که بخواهید قضاوت کنم. داوری کار خداست. من به دیگران نمره منفی نداده‌ام چون کار فدراسیون پیچیدگی‌های خودش را دارد.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر می‌رسد از اتفاقات فدراسیون فوتبال ناراحت هستید, گفت, روش کاری من تصمیم‌گیری سریع و بدون عقب‌گرد است و این شاید نقص من باشد. ناراحتی‌ ندارم اصلا ارزشی ندارد آدم در این دنیا ناراحت شود. یک‌بار حضور فیزیکی‌ام در فدراسیون لازم بود و یک‌بار ممکن است همکاری‌ام فقط تلفنی باشد. همین دیروز درباره برنامه‌های جام جهانی تلفنی صحبت کردم و اگر هم لازم باشد به فدراسیون می‌روم. بازهم می‌گویم که قطع همکاری نکرده‌ام و فقط مشارکتم به نوعی کم شده است. اگر به فدراسیون نمی‌روم دلیلش این است که الان گرفتاری‌ام بیشتر شده است. همین الان که با شما صحبت می‌کنم قبل از این داشتم یک گزارش سیاسی درباره ترامپ و کار‌های کثیفی که این آدم کم‌ عقل انجام می‌دهد, می‌نوشتم.
وی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید مشکل میزبانی بین تیم های ایرانی و عربستانی برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا برطرف می‌شود یا خیر, گفت: یک نامه دقیق در این باره تهیه کردم و نکات مختلفی را در آن آوردم و فدراسیون این نامه را به AFC ارسال کرد. در این باره نباید همه کاسه کوزه‌ها را روی سر فدراسیون بشکنیم. چون این جوانک کم‌عقل (ولیعهد عربستان) شمشیر را از رو بسته است. الان دارد عربستان را می‌فروشد تا با ما مقابله کند. این کم‌عقلی است که همه امکاناتش را به انگلیس و کشور‌های دیگر بفروشد و چیزی نگیرد. الان امتیازات بزرگی به رژیم صهیونیستی داده و حداقل یک امتیاز هم برا فلسطین نگرفته است. آن وقت رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد. فدراسیون در این باره همه تلاشش را می‌کند اما سعودی‌ها هم با لابی‌گری و هزینه کردن دارند کار می‌کنند. فکر می‌کنم برطرف شدن این مشکل برای فصل بعد 50-50 باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

سید حسن نصرالله به حماس تسلیت گفت
دبیرکل حزب الله لبنان در پیام تلگرافی برای عبدالملک بدر الدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن شهادت صالح صماد، رئیس شورای عالی سیاسی این کشور را تسلیت گفت.
مراکز جامع بیماران خاص و صعب‌العلاج راه‌اندازی می‌شود
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه طرح تحول سلامت خدمات ارزنده‌ای در جهت ایجاد دسترسی مردم به خدمات درمانی داشته است، گفت: راه‌اندازی مراکز جامع بیماران خاص و صعب العلاج، راه‌اندازی اورژانس هوایی و درمان سکته‌های قلبی و مغزی از جمله اقداماتی است که به دسترسی مردم به خدمات سلامت و ارائه خدمات باکیفیت به بیماران کمک شایانی کرد.
18 اثر تاریخی قزوین نیازمند اعتبار اضطراری هستند
قزوین-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: 18 اثر تاریخی در معرض آسیب استان نیازمند تامین اعتبار اضطراری به منظور اجرای عملیات مرمت و استحکام بخشی هستند.
اتانازی، خطای نا امیدان
یک روان‌پزشک با اشاره به اصطلاح" اتانازی" با تعریف "خودکشی یا مرگ خودخواسته" گفت: قانون در چند کشور به فرد مبتلا به بیماری های لاعلاج، اجازه مرگ خودخواسته و انتخاب بین ادامه دادن یا ندادن زندگی را می‌دهد.
رایزنی نخست وزیر آلبانی برای حضور در اتحادیه اروپا
صدر اعظم آلمان در دیدار امروز خود با نخست وزیر آلبانی در برلین درباره عضویت «تیرانا» در اتحادیه اروپا به گفتگو خواهد نشست.
اقلیم گیلان شرایط مرمت بناهای تاریخی را سخت تر می کند
رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: اقلیم استان بگونه ای است که شرایط مرمت را نسبت به دیگر استان های کشور سخت تر کرده و به همین دلیل، اعتبارات بیشتری را طلب می کند.
فرمانده ارتش لیبی راهی مصر شد
رسانه‌های مصری از سفر فرمانده نیرو‌های "ارتش ملی لیبی" به قاهره پس از بهبود وضعیت سلامتی‌اش خبر دادند.
حناچی : چهره زمخت و خشن تهران باید اصلاح شود
پیروز حناچی یکی از هفت گزینه منتخب شورای شهر تهران برای تصدی پست شهرداری با تشریح دغدغه‌های خود برای تهران، تاکید کرد: باید شهری بسازیم که از رنج‌ها و آلام مردم بکاهد.
منبت؛ نقشی ماندگار بر رویداد همدان 2018
همدان- ایرنا- دیار هگمتانه، پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال 2018 که اکنون شمارش معکوس برگزاری این رویداد مهم بین المللی آغاز شده است، باید تمام ظرفیت ها و داشته هایش را برای حرکت در این مسیر طلایی به کار گیرد.
هشدار چین به تایوان با افزایش مانورهای نظامی
مقامات چین همزمان با افزایش لفاظی‌های پکن علیه چالش‌های حاکمیت ارضی این کشور، اظهار کرده‌اند که مانور نظامی روز چهارشنبه هشداری به حامیان استقلال تایوان است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۵ نسخه خانگی شگفت‌انگیز برای کنترل سطح کلسترول خون
با افزایش کلسترول بد یا همان ال دی ال بسیاری از سیستم های حیاتی بدن از بین می روند. عوارض ناشی از کلسترول بد اغلب واضح نیستند و بنابراین می توانند تهدیدکننده زندگی باشند.
بوکس غرق در بی‌پولی، رئیس و دبیر در تایلند!
در حالی که اوضاع مالی فدراسیون بوکس خوب نیست، رئیس و دبیر فدراسیون برای تماشای رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان آسیا عازم تایلند شده‌اند.
پردرامدترین بازیکنان و مربیان فوتبال
نشریه فرانس فوتبال در چاپ امروز خود اسامی پردرآمدترین بازیکنان و مربیان فوتبال را در فصل ۲۰۱۷/۱۸ اعلام کرد.
این زخم‌ها تازه نیست
مهم‌ترین نهاد مسؤول در زمینه یادآوری زمان و مکان به اصلاح‌طلبان هتاک البته معاونت فرهنگی وزارت ارشاد است؛ جایی که تا حالا روزه سکوت گرفته است!
ر. اعتمادی: دیگر کتاب جاودانه نداریم
کلاس اول راهنمایی بودم. آخرین روزهای اسفند بود که به طور اتفاقی در مدرسه کتابی جیبی در دست یکی از دوستانم دیدم؛ «کفش های غمگین عشق» و البته نام نویسنده هم برایم خیلی عجیب بود: «ر. اعتمادی». دوستم این کتاب را از دخترخاله اش قرض کرده بود و با موافقت دخترخاله اش که کمی از ما بزرگتر بود، قرار شد در تعطیلات نوروز آن را به من قرض بدهد.
رفتار عجیبی که از  شفر سر زد!
حسینی: استرس کاذب، بلای جانم شده بود
وقتی پل پوگبا بدل زلاتان شد!
درگیری عجیب کمک داور با پرچم!
واکنش مربی پیکان به شکایت باشگاه استقلال
تشویق فوق‌العاده هواداران لیورپول
سوپر گل محمد صلاح در بازی با آاس رم
قلعه‌نویی: با برانکو بابت حرفی که زد صحبت می‌کنم
گل دوم محمد صلاح در بازی با آاس رم
گل سوم لیورپول به آاس رم (سادیو مانه)