آصفی: کی‌روش بازی با کرواسی و مکزیک را رد کرد

12:50 ۱۶۱ روز و ۹ ساعت پیش برترین ها 91 0

مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره ابهامات همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد و گفت که اگر به حرف او گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا آصفی درباره برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2018 گفت: تقریباً تا دی ماه‌ یا بهمن‌ماه سال گذشته در جلسات فدراسیون فوتبال حضور داشتم و تا آن زمان به صورت فشرده کار‌ها را دنبال می‌کردم اما از بهمن‌ماه کم کم گرفتاری‌های کاری برایم پیش آمد که دیگر فرصت حضور در جلسات را نداشتم. با این حال در این مدت مشورت‌های لازم را به فدراسیون فوتبال داده‌ام.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در این مدت درباره بلیت‌فروشی مسابقات جام جهانی و تور‌ها, همچنین برای اعمال تخفیفات لازم و تهیه کارت اعتباری برای ایرانیان خارج از کشور تمهیدات لازم انجام شده است. جلسات خوبی با سازمان میراث فرهنگی, وزارت ارتباطات, وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان برگزار شده است. همه به دنبال حمایت تیم ملی هستند. در فاصله 2 ماه تا جام جهانی, دنبال این هستیم که مردم با دغدغه‌های کمتر بتوانند بازی‌های تیم ملی را تماشا کنند. در این مدت با وزارت امور خارجه جلسات خوبی انجام شده و این وزارتخانه حمایت‌های خوبی را انجام داده است.
آصفی در واکنش به این سؤال که آیا شما نمی‌خواهید دیگر در فدراسیون فوتبال کار کنید, تصریح کرد: نمی‌خواهم این تعابیر را به کار ببرم. من تا بهمن‌ماه در فدراسیون در خدمت‌شان بودم و بعد از آن هم مشورت‌های لازم را داده‌ام. دلیل این موضوع افزایش مشغله‌هایم بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در فدراسیون فوتبال مشکل خاصی وجود داشته که شما ترجیح دادید دیگر در ساختمان این فدراسیون حاضر نشود؟ گفت: من با هیچ‌کس, هیچ‌وقت مشکل پیدا نمی‌کنم. برای خودم تفکر و چارچوبی دارم که اگر اجرایی باشد, آنها را انجام می‌دهم و اگر اجرایی نباشد, رها می‌کنم. در فدراسیون به حرف‌های من کم و بیش توجه می‌شد اما ساختار فدراسیون طوری است که به هر حال پیچیدگی‌هایی دارد. من همین دیروز تلفنی با رئیس فدراسیون صحبت‌ کردم و تاج از من درخواست برگزاری جلسه داشت.
آصفی درباره اینکه آیا در فدراسیون به حرف شما گوش داده نمی‌شد؟ گفت: در فدراسیون به حرف من گوش داده می‌شد. انصافاً آقای تاج خیلی همراه هست اما ممکن است اگر هم به حرف من گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه راجع به اینکه آیا صحیح است در این دوران در فدراسیون غفلت صورت بگیرد, خاطرنشان کرد: نه اینکه در فدراسیون غفلت صورت می‌گیرد. قبل از اینکه با فدراسیون همکاری داشته باشم, در زمان آقای کفاشیان و به کمک آقای روانچی, برخی تیم‌ها را برای برگزاری بازی دوستانه قطعی کردم. تیم‌های مکزیک و کرواسی قطعی شد اما فدراسیون به ما گفت که کادر فنی این تیم ها را نپسندیده است. ما به عنوان آدم‌های سیاسی نمی‌توانیم بگویم که با چه تیم‌هایی بازی شود و ما فقط می‌توانیم با تدبیر بازی‌ها را برای تیم ملی هماهنگ کنیم و بازی کردن یا بازی نکردن با تیم‌ها به تصمیمات فنی بر می‌گردد.
وی درباره عملکرد تصمیم‌گیران فنی تیم ملی و اینکه آنها به چه دلیل با برگزاری دیدار دوستانه با مکزیک و کرواسی مخالفت کرده‌اند, یادآور شد: با آنها صحبت نکرده‌ام و فقط زمانی که این تیم‌ها قطعی شد به روانچی گفتم که این موضوع را به آنها منتقل کند که این بازی‌ها انجام شود. برای همین با کفاشیان صحبت شد که او هم گفت کادر فنی برای این بازی‌ها جواب مثبت نداده‌ است. بحث برگزاری این بازی‌ها برای 2 سال پیش بود. قبل از حضورم در فدراسیون برای تنظیم‌ بازی‌ها کار کردم اما وقتی که بازی‌ها انجام نشد, سعی کردم دیگر این کار را نکنم.
آصفی در خصوص اینکه آیا از این بابت دلخور هستید که در فدراسیون حضور پیدا نمی‌کنید, عنوان کرد: در جریان زندگی اینکه یک بازی تدارکاتی برگزار شود یا نشود, مهم نیست. من زمانی که در پاریس بودم, یکبار موقعی که مرحوم منصور آصفی سرپرست تیم ملی بود و دفعه دیگر زمان آقای ذوالفقارنسب, هماهنگ کردیم تیم ملی به آنجا آمد و از تیم ملی هم پولی نگرفتیم و با ایرانی‌های علاقه‌مند کمک کردیم تا این اردوها برگزار شود. این موضوع الان فراموش شده است حالا اینکه یک بازی انجام شود یا نشود در این چرخ گردان چه جایگاهی دارد که بخواهم برای آن ناراحت باشم.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درخصوص بازی تیم‌های ملی ایران و سیرالئون و اینکه آیا این بازی برای تیم ملی ما مفید بود یا خیر, گفت: در برگزاری این بازی من دخیل نبودم و به چیزی که در آن صلاحیت ندارم ورود نمی‌کنم. این مثل آن می‌ماند که از کادر فنی درباره سیاست سؤال کنید. حتما کادر فتی ترجیح داده که با این تیم بازی شود. درباره این موضوع باید از کادر فنی و مربیان فوتبال سؤال شود.
وی درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با بامداد میرزایی و آیا اینکه شما در جریان این ارتباط و هماهنگی این شخص در بازی‌های تیم ملی بوده‌اید, تصریح کرد: خیر, ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که در فدراسیون بوده یا خیر. تاج انصافاً می‌خواهد که در فدراسیون تلاش کند و فدراسیون بدون حاشیه اداره شود. تاج واقعا به اصول و معیار پایبند است و من این را شهادت می‌دهم اما به هر حال بعضی اوقات, کارهایی انجام می‌شود که باعث می‌شود برخی از افراد وارد شوند اما من اصلا در جریان نیستم.
آصغی که برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد, راجع به اینکه اگر شما با فدراسیون قطع همکاری کرده‌اید چرا این موضوع رسماً اعلام نشده است, اظهارداشت: چون قطع همکاری به آن معنا انجام نشده است. شما اگر می‌خواهید از یک مجموعه جدا شوید باید رسماً بنویسید و خداحافظی کنید اما این اتفاق رخ نداده است. من در فدراسیون حضور فیزیکی ندارم اما در بحث گزارش‌ها و مشورت‌ها, تلفنی در تماس هستیم. قطع همکاری نشده و فقط حضورم در فدراسیون کمرنگ شده است.
وی درباره سؤالی دیگر مبنی بر اینکه به اطرافیان تاج در فدراسیون فوتبال چه نمره‌ای می‌دهید, گفت: من را در جایگاه داوری قرار ندهید که بخواهید قضاوت کنم. داوری کار خداست. من به دیگران نمره منفی نداده‌ام چون کار فدراسیون پیچیدگی‌های خودش را دارد.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر می‌رسد از اتفاقات فدراسیون فوتبال ناراحت هستید, گفت, روش کاری من تصمیم‌گیری سریع و بدون عقب‌گرد است و این شاید نقص من باشد. ناراحتی‌ ندارم اصلا ارزشی ندارد آدم در این دنیا ناراحت شود. یک‌بار حضور فیزیکی‌ام در فدراسیون لازم بود و یک‌بار ممکن است همکاری‌ام فقط تلفنی باشد. همین دیروز درباره برنامه‌های جام جهانی تلفنی صحبت کردم و اگر هم لازم باشد به فدراسیون می‌روم. بازهم می‌گویم که قطع همکاری نکرده‌ام و فقط مشارکتم به نوعی کم شده است. اگر به فدراسیون نمی‌روم دلیلش این است که الان گرفتاری‌ام بیشتر شده است. همین الان که با شما صحبت می‌کنم قبل از این داشتم یک گزارش سیاسی درباره ترامپ و کار‌های کثیفی که این آدم کم‌ عقل انجام می‌دهد, می‌نوشتم.
وی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید مشکل میزبانی بین تیم های ایرانی و عربستانی برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا برطرف می‌شود یا خیر, گفت: یک نامه دقیق در این باره تهیه کردم و نکات مختلفی را در آن آوردم و فدراسیون این نامه را به AFC ارسال کرد. در این باره نباید همه کاسه کوزه‌ها را روی سر فدراسیون بشکنیم. چون این جوانک کم‌عقل (ولیعهد عربستان) شمشیر را از رو بسته است. الان دارد عربستان را می‌فروشد تا با ما مقابله کند. این کم‌عقلی است که همه امکاناتش را به انگلیس و کشور‌های دیگر بفروشد و چیزی نگیرد. الان امتیازات بزرگی به رژیم صهیونیستی داده و حداقل یک امتیاز هم برا فلسطین نگرفته است. آن وقت رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد. فدراسیون در این باره همه تلاشش را می‌کند اما سعودی‌ها هم با لابی‌گری و هزینه کردن دارند کار می‌کنند. فکر می‌کنم برطرف شدن این مشکل برای فصل بعد 50-50 باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

مخالفت WADA با عضویت مجدد روسیه
نایب‌رئیس نروژی آژانس بین‌المللی ضد دوپینگ به عضویت مجدد روسیه در این نهاد به شدت مخالفت کرد.
صعود مقتدرانه نوجوانان هندبال با بُرد امارات
تیم هندبال نوجوانان ایران با برتری برابر تیم امارات به عنوان صدرنشین گروه خود به دور بعد رقابتهای قهرمانی آسیا صعود کرد.
پیروزی نفس‌گیرِ تیم ملی والیبال ایران مقابل فنلاند
تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی مرحله نخست مسابقات قهرمانی جهان مقابل فنلاند به پیروزی رسید.
عبادی پور، امتیازآورترین بازیکن ایران شد
میلاد عبادی پور، امتیازآورترین بازیکن تیم ملی والیبال ایران در دیدار با فنلاند بود.
اتریش میزبان رقابت‌های جهانی جودو ۲۰۲۱
فدراسیون جهانی جودو،کشور اتریش را به عنوان میزبان رقابت های جهانی این رشته در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرد.
بارسلونا میزبان هافبک جنجالی خواهد بود
مارک فن بومل، سرمربی هلندی آیندهوون امشب دوباره به استادیوم نوکمپ بازخواهد گشت.
سری B ایتالیا تعلیق شد
کمیته ملی المپیک ایتالیا دستور تعلیق رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتبال این کشور را صادر کرد.
مربی رم: آسنسیو روزی برنده توپ طلا خواهد شد
فردا شب در برنابئو، رم میهمان رئال است و ماجراجویی های جالوروسی در این فصل از لیگ قهرمانان از مادرید شروع خواهد شد.
تشویق برانکو و سیدجلال در تمرین پرسپولیس
تمرین عصر امروز (سه‌شنبه) تیم فوتبال پرسپولیس در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار شد.
به گواه تاریخ، PSV حریفی خطرناک برای بارسا
بارسلونا برای نگران بودن نسبت به پی اس وی آیندهوون، به اندازه کافی دلایل تاریخی دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خلاقیت هایی که رنگ و بوی آینده را می دهد!
همین حالا هم تکنولوژی‌های فوق العاده‌ای وارد زندگی ما شده اند. مثلا آیا می‌دانستید اتوبوس‌های دوبلین و سنگاپور، پورت یو‌اس‌بی دارند و مسافران می‌توانند دستگاه‌های خود را شارژ کنند؟
۹ عادت افرادی که ذهنی قدرتمند دارند
اگر در زندگی شخصی خود به دنبال موفقیت باشیم، باید تلاش کنیم قدرت ذهنی و روانی خود را به کار گیریم و با دید تازه‌ای به مسائل نگاه کنیم. قبل از هر چیز باید دانست که قدرت ذهنی همانند تمام مهارت ها، اکتسابی و قابل یادگیری است.
بازتاب پیروزی پرسپولیس مقابل الدحیل
برد تیم فوتبال پرسپولیس و صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در رسانه‌های مختلف قاره آسیا بازتاب داشت.
زمان بررسی استیضاح شریعتمداری در کمیسیون صنایع مجلس مشخص شد
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تعیین زمان دقیق جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در این کمیسیون خبر داد.
آیین های سنتی محرم در خوزستان
اهواز - ایرنا - خوزستان در ایام محرم همچون سایر نقاط کشور شاهد برگزاری آیین های مختلف عزاداری سنتی در سوگ سومین امام شیعیان حسین ابن علی(ع) است که هشت آیین آن ثبت ملی شده اند.
بارسلونا میزبان هافبک جنجالی خواهد بود
سری B ایتالیا تعلیق شد
مربی رم: آسنسیو روزی برنده توپ طلا خواهد شد
تشویق برانکو و سیدجلال در تمرین پرسپولیس
به گواه تاریخ، PSV حریفی خطرناک برای بارسا
رونالدو: برای قهرمانی خودتان را بکشید!
نویمایر برابر السد فیکس بود
مهاجم بشیکتاش به النصر عربستان پیوست
چراغ سبز رئیس بارسلونا به والورده
مذاکرات پنهانی رامین با یک باشگاه هلندی!