آصفی: کی‌روش بازی با کرواسی و مکزیک را رد کرد

12:50 ۲۱۶ روز و ۱۳ ساعت پیش برترین ها 163 0

مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره ابهامات همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد و گفت که اگر به حرف او گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا آصفی درباره برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2018 گفت: تقریباً تا دی ماه‌ یا بهمن‌ماه سال گذشته در جلسات فدراسیون فوتبال حضور داشتم و تا آن زمان به صورت فشرده کار‌ها را دنبال می‌کردم اما از بهمن‌ماه کم کم گرفتاری‌های کاری برایم پیش آمد که دیگر فرصت حضور در جلسات را نداشتم. با این حال در این مدت مشورت‌های لازم را به فدراسیون فوتبال داده‌ام.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در این مدت درباره بلیت‌فروشی مسابقات جام جهانی و تور‌ها, همچنین برای اعمال تخفیفات لازم و تهیه کارت اعتباری برای ایرانیان خارج از کشور تمهیدات لازم انجام شده است. جلسات خوبی با سازمان میراث فرهنگی, وزارت ارتباطات, وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان برگزار شده است. همه به دنبال حمایت تیم ملی هستند. در فاصله 2 ماه تا جام جهانی, دنبال این هستیم که مردم با دغدغه‌های کمتر بتوانند بازی‌های تیم ملی را تماشا کنند. در این مدت با وزارت امور خارجه جلسات خوبی انجام شده و این وزارتخانه حمایت‌های خوبی را انجام داده است.
آصفی در واکنش به این سؤال که آیا شما نمی‌خواهید دیگر در فدراسیون فوتبال کار کنید, تصریح کرد: نمی‌خواهم این تعابیر را به کار ببرم. من تا بهمن‌ماه در فدراسیون در خدمت‌شان بودم و بعد از آن هم مشورت‌های لازم را داده‌ام. دلیل این موضوع افزایش مشغله‌هایم بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در فدراسیون فوتبال مشکل خاصی وجود داشته که شما ترجیح دادید دیگر در ساختمان این فدراسیون حاضر نشود؟ گفت: من با هیچ‌کس, هیچ‌وقت مشکل پیدا نمی‌کنم. برای خودم تفکر و چارچوبی دارم که اگر اجرایی باشد, آنها را انجام می‌دهم و اگر اجرایی نباشد, رها می‌کنم. در فدراسیون به حرف‌های من کم و بیش توجه می‌شد اما ساختار فدراسیون طوری است که به هر حال پیچیدگی‌هایی دارد. من همین دیروز تلفنی با رئیس فدراسیون صحبت‌ کردم و تاج از من درخواست برگزاری جلسه داشت.
آصفی درباره اینکه آیا در فدراسیون به حرف شما گوش داده نمی‌شد؟ گفت: در فدراسیون به حرف من گوش داده می‌شد. انصافاً آقای تاج خیلی همراه هست اما ممکن است اگر هم به حرف من گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه راجع به اینکه آیا صحیح است در این دوران در فدراسیون غفلت صورت بگیرد, خاطرنشان کرد: نه اینکه در فدراسیون غفلت صورت می‌گیرد. قبل از اینکه با فدراسیون همکاری داشته باشم, در زمان آقای کفاشیان و به کمک آقای روانچی, برخی تیم‌ها را برای برگزاری بازی دوستانه قطعی کردم. تیم‌های مکزیک و کرواسی قطعی شد اما فدراسیون به ما گفت که کادر فنی این تیم ها را نپسندیده است. ما به عنوان آدم‌های سیاسی نمی‌توانیم بگویم که با چه تیم‌هایی بازی شود و ما فقط می‌توانیم با تدبیر بازی‌ها را برای تیم ملی هماهنگ کنیم و بازی کردن یا بازی نکردن با تیم‌ها به تصمیمات فنی بر می‌گردد.
وی درباره عملکرد تصمیم‌گیران فنی تیم ملی و اینکه آنها به چه دلیل با برگزاری دیدار دوستانه با مکزیک و کرواسی مخالفت کرده‌اند, یادآور شد: با آنها صحبت نکرده‌ام و فقط زمانی که این تیم‌ها قطعی شد به روانچی گفتم که این موضوع را به آنها منتقل کند که این بازی‌ها انجام شود. برای همین با کفاشیان صحبت شد که او هم گفت کادر فنی برای این بازی‌ها جواب مثبت نداده‌ است. بحث برگزاری این بازی‌ها برای 2 سال پیش بود. قبل از حضورم در فدراسیون برای تنظیم‌ بازی‌ها کار کردم اما وقتی که بازی‌ها انجام نشد, سعی کردم دیگر این کار را نکنم.
آصفی در خصوص اینکه آیا از این بابت دلخور هستید که در فدراسیون حضور پیدا نمی‌کنید, عنوان کرد: در جریان زندگی اینکه یک بازی تدارکاتی برگزار شود یا نشود, مهم نیست. من زمانی که در پاریس بودم, یکبار موقعی که مرحوم منصور آصفی سرپرست تیم ملی بود و دفعه دیگر زمان آقای ذوالفقارنسب, هماهنگ کردیم تیم ملی به آنجا آمد و از تیم ملی هم پولی نگرفتیم و با ایرانی‌های علاقه‌مند کمک کردیم تا این اردوها برگزار شود. این موضوع الان فراموش شده است حالا اینکه یک بازی انجام شود یا نشود در این چرخ گردان چه جایگاهی دارد که بخواهم برای آن ناراحت باشم.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درخصوص بازی تیم‌های ملی ایران و سیرالئون و اینکه آیا این بازی برای تیم ملی ما مفید بود یا خیر, گفت: در برگزاری این بازی من دخیل نبودم و به چیزی که در آن صلاحیت ندارم ورود نمی‌کنم. این مثل آن می‌ماند که از کادر فنی درباره سیاست سؤال کنید. حتما کادر فتی ترجیح داده که با این تیم بازی شود. درباره این موضوع باید از کادر فنی و مربیان فوتبال سؤال شود.
وی درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با بامداد میرزایی و آیا اینکه شما در جریان این ارتباط و هماهنگی این شخص در بازی‌های تیم ملی بوده‌اید, تصریح کرد: خیر, ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که در فدراسیون بوده یا خیر. تاج انصافاً می‌خواهد که در فدراسیون تلاش کند و فدراسیون بدون حاشیه اداره شود. تاج واقعا به اصول و معیار پایبند است و من این را شهادت می‌دهم اما به هر حال بعضی اوقات, کارهایی انجام می‌شود که باعث می‌شود برخی از افراد وارد شوند اما من اصلا در جریان نیستم.
آصغی که برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد, راجع به اینکه اگر شما با فدراسیون قطع همکاری کرده‌اید چرا این موضوع رسماً اعلام نشده است, اظهارداشت: چون قطع همکاری به آن معنا انجام نشده است. شما اگر می‌خواهید از یک مجموعه جدا شوید باید رسماً بنویسید و خداحافظی کنید اما این اتفاق رخ نداده است. من در فدراسیون حضور فیزیکی ندارم اما در بحث گزارش‌ها و مشورت‌ها, تلفنی در تماس هستیم. قطع همکاری نشده و فقط حضورم در فدراسیون کمرنگ شده است.
وی درباره سؤالی دیگر مبنی بر اینکه به اطرافیان تاج در فدراسیون فوتبال چه نمره‌ای می‌دهید, گفت: من را در جایگاه داوری قرار ندهید که بخواهید قضاوت کنم. داوری کار خداست. من به دیگران نمره منفی نداده‌ام چون کار فدراسیون پیچیدگی‌های خودش را دارد.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر می‌رسد از اتفاقات فدراسیون فوتبال ناراحت هستید, گفت, روش کاری من تصمیم‌گیری سریع و بدون عقب‌گرد است و این شاید نقص من باشد. ناراحتی‌ ندارم اصلا ارزشی ندارد آدم در این دنیا ناراحت شود. یک‌بار حضور فیزیکی‌ام در فدراسیون لازم بود و یک‌بار ممکن است همکاری‌ام فقط تلفنی باشد. همین دیروز درباره برنامه‌های جام جهانی تلفنی صحبت کردم و اگر هم لازم باشد به فدراسیون می‌روم. بازهم می‌گویم که قطع همکاری نکرده‌ام و فقط مشارکتم به نوعی کم شده است. اگر به فدراسیون نمی‌روم دلیلش این است که الان گرفتاری‌ام بیشتر شده است. همین الان که با شما صحبت می‌کنم قبل از این داشتم یک گزارش سیاسی درباره ترامپ و کار‌های کثیفی که این آدم کم‌ عقل انجام می‌دهد, می‌نوشتم.
وی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید مشکل میزبانی بین تیم های ایرانی و عربستانی برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا برطرف می‌شود یا خیر, گفت: یک نامه دقیق در این باره تهیه کردم و نکات مختلفی را در آن آوردم و فدراسیون این نامه را به AFC ارسال کرد. در این باره نباید همه کاسه کوزه‌ها را روی سر فدراسیون بشکنیم. چون این جوانک کم‌عقل (ولیعهد عربستان) شمشیر را از رو بسته است. الان دارد عربستان را می‌فروشد تا با ما مقابله کند. این کم‌عقلی است که همه امکاناتش را به انگلیس و کشور‌های دیگر بفروشد و چیزی نگیرد. الان امتیازات بزرگی به رژیم صهیونیستی داده و حداقل یک امتیاز هم برا فلسطین نگرفته است. آن وقت رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد. فدراسیون در این باره همه تلاشش را می‌کند اما سعودی‌ها هم با لابی‌گری و هزینه کردن دارند کار می‌کنند. فکر می‌کنم برطرف شدن این مشکل برای فصل بعد 50-50 باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

۵ نماینده کشتی ایران رقبای خود را شناختند
مراسم قرعه کشی پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان عصر روز گذشته در شهر بخارست رومانی برگزار شد‌.
لیگ برتر هجدهم در ثلث اول مردود شد
هجدهیمن دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران از کم گل ترین ادوار تاریخ این رقابتها به حساب می آید و نسبت به ادوار پیشین، آمار بسیار ضعیفی دارد.
چراغ سبز آلگری به مربی‌گری در خارج از ایتالیا
مکس آلگری، سرمربی یوونتوس به تجربه مربی گری در خارج از مرزهای ایتالیا چراغ سبز نشان داد.
سکوهای آزادی در کثیف‌ترین حالت ممکن
بی شک نمره منفی فینال لیگ قهرمانان آسیا را هوادارانی گرفتند که سکوهای آزادی را با زباله هایی که ایجاد کرده بودند، ترک کردند.
از آن اردو تا این اردو برای سید حسین، فرج بود
دروازه بان استقلالی تیم ملی نسبت به اردوی قبل شرایط متفاوتی دارد.
کیه‌لینی: تیم ملی ایتالیا مهم‌تر از یوونتوس است
جورجیو کیه لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا معتقد است که بازی کردن برای تیم ملی، برای او ارزشمندتر از باشگاهش است.
یادداشت احساسی وکیل طارمی برای پرسپولیس
صمد ابراهیمی وکیل مهدی طارمی که در ماجرای پرونده محکومیت پرسپولیس وکیل این بازیکن بود به عنوان یک پرسپولیسی درباره برگزاری بازی قرمزها بدون ملی‌پوشان برابر پیکان نوشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عفو بین‌الملل مدال آنگ سان سوچی را پس گرفت
سازمان عفو بین‌الملل جایزه اعطایی خود را از آنگ سان سوچی که عملا رهبری میانمار را برعهده دارد، پس می‌گیرد.
کاری که خواندن قرآن با دلهایتان می کند
حدیث رسول اکرم(ص) درباره تلاوت قرآن را در اینجا بخوانید.
مبیناعلی‌نسب: خوشحالم دو استاد بزرگ مطرح جهان را شکست دادم
دختر شطرنج‌باز ایرانی که در رقابت‌های قهرمانی بانوان جهان با صعود به دور سوم تاریخ ساز و شگفتی ساز شده بود، خوشحال است که توانسته دو استاد بزرگ مطرح را شکست دهد.
سِت لاکچری خواننده مشهور پاپ با آقاپسرش-عکس
عماد طالب‌زاده، خواننده مشهور پاپ، این عکس را منتشر کرد.
عکس لورفته «رقص روی شیشه» مهتاب کرامتی
مجموعه «رقص روی شیشه» به کارگردانی مهدی گلستانه برای ادامه فیلمبرداری به شمال کشور می‌رود.
لیگ برتر هجدهم در ثلث اول مردود شد
چراغ سبز آلگری به مربی‌گری در خارج از ایتالیا
سکوهای آزادی در کثیف‌ترین حالت ممکن
توضیحات محمد انصاری در مورد مصدومیتش
از آن اردو تا این اردو برای سید حسین، فرج بود
واکنش فردوسی پور به عدم حضور کی‌روش در فینال
کیه‌لینی: تیم ملی ایتالیا مهم‌تر از یوونتوس است
به یاد مرحوم بهرام شفیع گزارشگر خوش‌صدای‌ایران
یادداشت احساسی وکیل طارمی برای پرسپولیس
سرور جپاروف آماده بازگشت به استقلال