آصفی: کی‌روش بازی با کرواسی و مکزیک را رد کرد

12:50 ۳۱۶ روز پیش برترین ها 219 0

مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره ابهامات همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه کرد و گفت که اگر به حرف او گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.

برترین ها

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا آصفی درباره برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2018 گفت: تقریباً تا دی ماه‌ یا بهمن‌ماه سال گذشته در جلسات فدراسیون فوتبال حضور داشتم و تا آن زمان به صورت فشرده کار‌ها را دنبال می‌کردم اما از بهمن‌ماه کم کم گرفتاری‌های کاری برایم پیش آمد که دیگر فرصت حضور در جلسات را نداشتم. با این حال در این مدت مشورت‌های لازم را به فدراسیون فوتبال داده‌ام.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال ادامه داد: در این مدت درباره بلیت‌فروشی مسابقات جام جهانی و تور‌ها, همچنین برای اعمال تخفیفات لازم و تهیه کارت اعتباری برای ایرانیان خارج از کشور تمهیدات لازم انجام شده است. جلسات خوبی با سازمان میراث فرهنگی, وزارت ارتباطات, وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان برگزار شده است. همه به دنبال حمایت تیم ملی هستند. در فاصله 2 ماه تا جام جهانی, دنبال این هستیم که مردم با دغدغه‌های کمتر بتوانند بازی‌های تیم ملی را تماشا کنند. در این مدت با وزارت امور خارجه جلسات خوبی انجام شده و این وزارتخانه حمایت‌های خوبی را انجام داده است.
آصفی در واکنش به این سؤال که آیا شما نمی‌خواهید دیگر در فدراسیون فوتبال کار کنید, تصریح کرد: نمی‌خواهم این تعابیر را به کار ببرم. من تا بهمن‌ماه در فدراسیون در خدمت‌شان بودم و بعد از آن هم مشورت‌های لازم را داده‌ام. دلیل این موضوع افزایش مشغله‌هایم بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا در فدراسیون فوتبال مشکل خاصی وجود داشته که شما ترجیح دادید دیگر در ساختمان این فدراسیون حاضر نشود؟ گفت: من با هیچ‌کس, هیچ‌وقت مشکل پیدا نمی‌کنم. برای خودم تفکر و چارچوبی دارم که اگر اجرایی باشد, آنها را انجام می‌دهم و اگر اجرایی نباشد, رها می‌کنم. در فدراسیون به حرف‌های من کم و بیش توجه می‌شد اما ساختار فدراسیون طوری است که به هر حال پیچیدگی‌هایی دارد. من همین دیروز تلفنی با رئیس فدراسیون صحبت‌ کردم و تاج از من درخواست برگزاری جلسه داشت.
آصفی درباره اینکه آیا در فدراسیون به حرف شما گوش داده نمی‌شد؟ گفت: در فدراسیون به حرف من گوش داده می‌شد. انصافاً آقای تاج خیلی همراه هست اما ممکن است اگر هم به حرف من گوش داده نشده به دلیل غفلت‌ بوده است.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه راجع به اینکه آیا صحیح است در این دوران در فدراسیون غفلت صورت بگیرد, خاطرنشان کرد: نه اینکه در فدراسیون غفلت صورت می‌گیرد. قبل از اینکه با فدراسیون همکاری داشته باشم, در زمان آقای کفاشیان و به کمک آقای روانچی, برخی تیم‌ها را برای برگزاری بازی دوستانه قطعی کردم. تیم‌های مکزیک و کرواسی قطعی شد اما فدراسیون به ما گفت که کادر فنی این تیم ها را نپسندیده است. ما به عنوان آدم‌های سیاسی نمی‌توانیم بگویم که با چه تیم‌هایی بازی شود و ما فقط می‌توانیم با تدبیر بازی‌ها را برای تیم ملی هماهنگ کنیم و بازی کردن یا بازی نکردن با تیم‌ها به تصمیمات فنی بر می‌گردد.
وی درباره عملکرد تصمیم‌گیران فنی تیم ملی و اینکه آنها به چه دلیل با برگزاری دیدار دوستانه با مکزیک و کرواسی مخالفت کرده‌اند, یادآور شد: با آنها صحبت نکرده‌ام و فقط زمانی که این تیم‌ها قطعی شد به روانچی گفتم که این موضوع را به آنها منتقل کند که این بازی‌ها انجام شود. برای همین با کفاشیان صحبت شد که او هم گفت کادر فنی برای این بازی‌ها جواب مثبت نداده‌ است. بحث برگزاری این بازی‌ها برای 2 سال پیش بود. قبل از حضورم در فدراسیون برای تنظیم‌ بازی‌ها کار کردم اما وقتی که بازی‌ها انجام نشد, سعی کردم دیگر این کار را نکنم.
آصفی در خصوص اینکه آیا از این بابت دلخور هستید که در فدراسیون حضور پیدا نمی‌کنید, عنوان کرد: در جریان زندگی اینکه یک بازی تدارکاتی برگزار شود یا نشود, مهم نیست. من زمانی که در پاریس بودم, یکبار موقعی که مرحوم منصور آصفی سرپرست تیم ملی بود و دفعه دیگر زمان آقای ذوالفقارنسب, هماهنگ کردیم تیم ملی به آنجا آمد و از تیم ملی هم پولی نگرفتیم و با ایرانی‌های علاقه‌مند کمک کردیم تا این اردوها برگزار شود. این موضوع الان فراموش شده است حالا اینکه یک بازی انجام شود یا نشود در این چرخ گردان چه جایگاهی دارد که بخواهم برای آن ناراحت باشم.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درخصوص بازی تیم‌های ملی ایران و سیرالئون و اینکه آیا این بازی برای تیم ملی ما مفید بود یا خیر, گفت: در برگزاری این بازی من دخیل نبودم و به چیزی که در آن صلاحیت ندارم ورود نمی‌کنم. این مثل آن می‌ماند که از کادر فنی درباره سیاست سؤال کنید. حتما کادر فتی ترجیح داده که با این تیم بازی شود. درباره این موضوع باید از کادر فنی و مربیان فوتبال سؤال شود.
وی درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با بامداد میرزایی و آیا اینکه شما در جریان این ارتباط و هماهنگی این شخص در بازی‌های تیم ملی بوده‌اید, تصریح کرد: خیر, ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که در فدراسیون بوده یا خیر. تاج انصافاً می‌خواهد که در فدراسیون تلاش کند و فدراسیون بدون حاشیه اداره شود. تاج واقعا به اصول و معیار پایبند است و من این را شهادت می‌دهم اما به هر حال بعضی اوقات, کارهایی انجام می‌شود که باعث می‌شود برخی از افراد وارد شوند اما من اصلا در جریان نیستم.
آصغی که برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد, راجع به اینکه اگر شما با فدراسیون قطع همکاری کرده‌اید چرا این موضوع رسماً اعلام نشده است, اظهارداشت: چون قطع همکاری به آن معنا انجام نشده است. شما اگر می‌خواهید از یک مجموعه جدا شوید باید رسماً بنویسید و خداحافظی کنید اما این اتفاق رخ نداده است. من در فدراسیون حضور فیزیکی ندارم اما در بحث گزارش‌ها و مشورت‌ها, تلفنی در تماس هستیم. قطع همکاری نشده و فقط حضورم در فدراسیون کمرنگ شده است.
وی درباره سؤالی دیگر مبنی بر اینکه به اطرافیان تاج در فدراسیون فوتبال چه نمره‌ای می‌دهید, گفت: من را در جایگاه داوری قرار ندهید که بخواهید قضاوت کنم. داوری کار خداست. من به دیگران نمره منفی نداده‌ام چون کار فدراسیون پیچیدگی‌های خودش را دارد.
مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر می‌رسد از اتفاقات فدراسیون فوتبال ناراحت هستید, گفت, روش کاری من تصمیم‌گیری سریع و بدون عقب‌گرد است و این شاید نقص من باشد. ناراحتی‌ ندارم اصلا ارزشی ندارد آدم در این دنیا ناراحت شود. یک‌بار حضور فیزیکی‌ام در فدراسیون لازم بود و یک‌بار ممکن است همکاری‌ام فقط تلفنی باشد. همین دیروز درباره برنامه‌های جام جهانی تلفنی صحبت کردم و اگر هم لازم باشد به فدراسیون می‌روم. بازهم می‌گویم که قطع همکاری نکرده‌ام و فقط مشارکتم به نوعی کم شده است. اگر به فدراسیون نمی‌روم دلیلش این است که الان گرفتاری‌ام بیشتر شده است. همین الان که با شما صحبت می‌کنم قبل از این داشتم یک گزارش سیاسی درباره ترامپ و کار‌های کثیفی که این آدم کم‌ عقل انجام می‌دهد, می‌نوشتم.
وی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید مشکل میزبانی بین تیم های ایرانی و عربستانی برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا برطرف می‌شود یا خیر, گفت: یک نامه دقیق در این باره تهیه کردم و نکات مختلفی را در آن آوردم و فدراسیون این نامه را به AFC ارسال کرد. در این باره نباید همه کاسه کوزه‌ها را روی سر فدراسیون بشکنیم. چون این جوانک کم‌عقل (ولیعهد عربستان) شمشیر را از رو بسته است. الان دارد عربستان را می‌فروشد تا با ما مقابله کند. این کم‌عقلی است که همه امکاناتش را به انگلیس و کشور‌های دیگر بفروشد و چیزی نگیرد. الان امتیازات بزرگی به رژیم صهیونیستی داده و حداقل یک امتیاز هم برا فلسطین نگرفته است. آن وقت رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد. فدراسیون در این باره همه تلاشش را می‌کند اما سعودی‌ها هم با لابی‌گری و هزینه کردن دارند کار می‌کنند. فکر می‌کنم برطرف شدن این مشکل برای فصل بعد 50-50 باشد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
دروازه‌بان اسبق استقلال در سکوت خبری پیگیر درمان بیماری‌اش شده و بی‌سر و صدا مراحل شیمی‌درمانی و پرتودرمانی را پشت سر گذاشته و حالا منتظر نتیجه معاینات جدید است.
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
آلوارو موراتا، مهاجم اتلتیکو مادرید می‌گوید این تیم تا لحظه آخر پا پس نخواهد کشید و چه در لالیگا و چه در لیگ قهرمانان اروپا با تمام قوا برای قهرمانی تلاش خواهد کرد.
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
مهاجم بارسلونا برای یازدهمین فصل پیاپی حداقل ۳۰ گل در یک فصل به ثمر رساند.
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
در شرایطی مجوز حضور مهدی ترابی در رقابت پرسپولیس و پدیده شهرخودرو در چارچوب جام حذفی صادر شده که این بازیکن یک بار دیگر هم در این مرحله از جام حذفی امسال به میدان رفته‌ است.
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: متأسفانه ما هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم و سال گذشته تنها بخشی از آن را دریافت کردیم، البته بسیاری از پاداش‌های دیگرمان که مبلغ خاصی هم نیست نیز عقب‌افتاده است.
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
مهاجم با تجربه تیم وردربرمن با گلزنی در بازی شنبه شب برابر هرتابرلین به مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد.
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
هادی طباطبایی، دروازه‌بان پیشین تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد، این تیم در دیدار مقابل تراکتورسازی برنامه‌ای برای گلزنی‌ نداشته است.
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم نسبت به سوءتفاهم ایجاد شده برای هواداران نساجی مازندران توضیحاتی را ارائه کرد.
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
حشمت مهاجرانی، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید که کسی از فدراسیون برای حضور در کمیته فنی با او صحبت نکرده است.
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد
سرپرست جدید تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در چند هفته از داوری متضرر شده است اما قطعا اشتباهات به دلیل عدم تمرکز و غیر عمد است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی خواهیم کرد
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما در دانشگاه فردوسی تمام سعی خود را خواهیم کرد که دانشجویان خارجی مشکلی نداشته باشند، اما به هر حال باز هم سختی‌هایی وجود خواهد داشت.
پیکر شهدای ‌تروریستی سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه اصفهان شد
‌پیکر شهدای حادثه تروریستی شامگاه گذشته سیستان و بلوچستان به شهر اصفهان رسید.
در اینستای ستاره‌های خارجی؛ کیتی پری ترسناک و نیمار هدفون باز!
در این سری مطالب ما سعی داریم به طور هفتگی گزیده‌ای از عکس‌های چهره‌های محبوبتان را با شما به اشتراک بگذاریم.
دو جایزه برای «بنفشه افریقایی» از جشنواره وزول
مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت نرم‌ نظام بود
کرج - ایرنا - امام جمعه کرج حضور یکپارچه اقشار مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن را نمایشی از بیعت مجدد مردم با رهبری و نشان دهنده قدرت نرم‌ نظام در مقابله با دشمنان توصیف کرد.
بیماری سخت دروازه‌بان اسبق استقلال
موراتا: اتلتیکو در لالیگا و CL برای قهرمانی می‌جنگد
یک رکورد جدید برای لیونل مسی
ابهام بزرگ پیش روی برانکو و پرسپولیس
حسینی: هنوز پاداش جام جهانی را نگرفته‌ایم
پیزارو، مسن‌ترین گلزن تاریخ بوندسلیگا شد
طباطبایی: استقلال مقابل تراکتور برنامه‌ای نداشت
تارتار: جلالی استاد من است و به او اهانت نمی‌کنم
مهاجرانی: انتخاب سرمربی تیم ملی خیلی آسان است
خلیلی: پرسپولیس چند هفته از داوری متضرر شد