بيرانوند و لايه‌هاي مياني وزارت عليه نفت

07:16 ۲۴۹ روز و ۲۳ ساعت پیش برترین ها 260 0

روز گذشته ماموران دادستاني به همراه وكيل عليرضا بيرانوند و مامور نيروي انتظامي به محل تمرين نفت رفتند تا اموال تيم نفت تهران را توقيف كنند.

برترین ها

روزنامه قانون: روز گذشته ماموران دادستاني به همراه وكيل عليرضا بيرانوند و مامور نيروي انتظامي به محل تمرين نفت رفتند تا اموال تيم نفت تهران را توقيف كنند اما با پادرمياني افرادي مانند هومن افاضلي و ناصرفرياد شيران اين اتفاق نيفتاد تا تمرين تيم ليگ برتري پايتخت با مصادره ابزار و وسايل تمرين به تعطيلي نرسد! گويا طي صحبت هايي كه با وكيل بيرانوند انجام شده، طرف شاكي قبول كرده يك هفته به باشگاه نفت براي پرداخت مطالبات دروازه‌بان پرسپوليس مهلت بدهد. البته اين مهلت در برخي رسانه‌ها سه‌ روز ذكر شده است.
آغاز مشكلات نفت با حضور منصوريان ناصر فرياد شيران، مربي نفت در اين باره به «قانون» گفت: پنج‌شنبه شب به همراه هومن افاضلي در هتل بوديم و با بيرانوند صحبت كرديم كه به محض اينكه باشگاه به نام مالك جديد شود، اولين نفر طلب او را پرداخت كنيم. در اين مورد هم من به او قول دادم و هم هومن افاضلي. به او گفتيم صبر كند، به زودي همه چيز درست مي‌شود. هنوز باشگاه به نام مالك جديد نشده و او نمي‌تواند كار خاصي انجام دهد. سند و مدركي ندارند كه بخواهند امور مالي را پيش ببرند. به نظرم عده‌اي هستند كه عليرضا بيرانوند را تحريك مي‌كنند. ما نبايد كاري كنيم كه دروازه‌بان تيم ملي ما وارد حاشيه شود. من تك تك افرادي كه او را تحريك مي‌كنند، مي‌شناسم و به وقتش اسامي آن‌ها را اعلام مي‌كنم. عده اي بودند كه سال‌هاي سال در اين باشگاه منافع داشتند و حالا كه دست‌شان كوتاه شده، دست به كارهاي اينچنيني مي‌زنند. خود من و همچنين تمام عوامل آكادمي يك ريال از سال گذشته دريافت نكرده و طلبكار هستيم. اين مشكلات مالي براي امروز نيست. از زمان منصوريان كه باشگاه تحت پوشش وزارت نفت و شركت ملي نفت بود، اين مشكلات به وجود آمد. فراموش نكنيم كه اين تيم در سال اولي كه منصوريان سرمربي تيم بود، هيچ مشكل مالي نداشت و سهميه آسيايي نيز گرفت اما در سال دوم دچار چالش شد. حتي در هتل رفتن نيز دچارمشكل شدند. به عنوان مثال در يكي از هتل‌هاي تهران كه تيم اسكان پيدا كرده بود چون پولي نداشتند كه به حساب هتل واريز كنند، هتل حتي از دادن غذا به تيم خودداري كرده بود! ما آن روزها را نبايد فراموش كنيم و خود بيرانوند نيز در آن زمان عضو اين تيم بود.
بيرانوند، چاقويي عليه دسته! اين اوضاع زماني است كه وزارت نفت، مالك تيم نفت تهران بود. پس از واگذاري نفت تهران به مالك دوم، تيم تهراني در ابتدا كمي جان گرفت اما در ادامه، اين شركت نيز دچار چالش شد. فرياد شيران در اين مورد مي گويد:‌ بعد از آنكه تيم را به شركت بهنام پيشرو كيش فروختند، در نيم فصل اول شرايط خوب بود. علي دايي و كادر ايشان، تيم خوبي را بستند. خود من هم بودم و به همراه آقايان عليپور، شهرياري و ابراهيمي، كمك كرديم تيم دايي به خوبي بسته شود اما در نيم فصل دوم، مالك باشگاه مشكل مالي پيدا كرد. پول تزريق نشد و اعتصاب، اعتراض و ... به وجود آمد و جارو جنجال شد. در حال حاضر خوشبختانه بازيكنان اعتراضي ندارند و اگر صحبتي نيز باشد، بسيار ملايم و دوستانه مطرح مي‌شود. آن‌ها اميدوارند مشكلات تيم تمام شود و سعي و تلاش‌شان اين است كه تيم در ليگ برتر باقي بماند كه اين مهم‌ترين كار است. بيرانوند نيز در اين تيم، سال‌هاي سال زحمت كشيده و البته مقابل آن تيم و باشگاه نيز به او خدماتي داشته است. او مانند پسر من است. بيرانوند و ساير طلبكاران بدون شك حق‌شان را مي‌گيرند و به حقوق‌شان مي رسند. صحبت يك ريال، دو ريال نيست. 33 ميليارد تومان بدهي كل باشگاه است كه بايد همه آن را پرداخت كند اما ابتدا لازم است باشگاه به نام مالك جديد ثبت شود تا بتواند به تعهداتش عمل كند. بايد به بخش خصوصي فرصت بدهيم. اينكه خواسته و ناخواسته به تيم ضربه بزنند، خوب نيست. ما با بيرانوند صحبت كرديم. قول و قرار گذاشتيم كه به محض اينكه باشگاه به نام مالك شد، طلب او را بدهيم. روبوسي كرديم و عكس يادگاري نيز انداختيم اما متاسفانه يك‌شنبه و دوشنبه با مامور آمدند و اين اتفاقات افتاد. البته حق اوست. زحمت كشيده و بايد بگيرد اما مي‌گويم شكل كار خوب نيست.
تيم را به يك كارواش دار سپردند! فرياد شيران در ادامه گفت:‌ بيرانوند را از 15،14 سالگي مي شناسم. استعداد داشت و به همراه آقايان كمپاني و محمودي به او كمك كرديم تا رشد كند. به او گفتم اجازه بده كار باشگاه درست شود و تيم پا بگيرد تا نسل جديدي از بيرانوندها، پورعلي گنجي‌ها، وحيد اميري‌ها، مدير روستاها، علي كريمي‌ها و... به فوتبال ايران معرفي شوند. با وكيل او صحبت كردم. با دكتر فردوسي (مالك باشگاه) نيز صحبت كردم تا جلسه‌اي با حضور عليرضا برگزار شود و به توافق برسند. در اين ماجراها و اين اتفاقات تلخ كه سه فصل گريبان نفت را گرفته، وزير نفت، ركن الدين جوادي (مدير عامل پيشين شركت ملي نفت) وهمچنين تك تك اعضاي هيات مديره و اعضاي مجمع، مقصر هستند. اين تيم قرار بود به انزلي منتقل شود كه رسانه ها كمك كردند و در تهران ماند. بعد از آن تيم را فروختند. بهنام پيشرو را كه بخش خصوصي بود، فراري دادند. سپس با تلاش تاجيك و همفكرانش جهانيان را علم كردند و تيم را به يك كارواش‌دار سپردند و بلاهاي بسياري سر تيم آمد. خوشبختانه اكنون بازيكنان، اعتصاب و اعتراضي ندارند. به نظر من اين حاشيه سازي‌سازي‌ها درست نيست. من از اين حاشيه‌ها زياد ديده‌ام. زماني كه در دولت قبلي كسي جرات نداشت صحبت كند، من جلوي احمدي‌نژاد، نماينده‌هاي موافق او، استاندار، فرماندار، قمري رييس فعلي فدراسيون دوچرخه سواري، رحيمي و علي آبادي كه داعيه انتقال تيم به اراك را داشتند، ايستادم و رسانه‌ها و مردم كمك كردند تا اين تيم به اراك منتقل نشود.
هشت نفر ممنوع الخروج، مانع اصلي مالك جديد در حال حاضر افرادي هستند كه بايد نامه انتقال مالكيت باشگاه را به مالك جديد امضا كنند اما به نظر مي‌رسد اين مساله با تاخير مواجه شده است. فريادشيران در مورد اين موضوع گفت:‌ اولين تعهدي كه مالكيت جديد باشگاه داشت، بسيار خطرناك بود زيرا امكان داشت اداره تربيت بدني استان مجوز باشگاه را باطل و انحلال آن را اعلام كند، پرداخت 6 ميليارد و 800ميليون تومان ماليات باشگاه به اداره كل ماليات استان تهران بود. نامه را به بازرس حقوقي سابق باشگاه دادند و ايشان نيز با انجام كارهاي اداري نامه را به مجمع رساند. اين مجمع شامل هشت نفر است و اين هشت نفر و اعضاي هيات مديره كه معاون وزير نيز در بين آن‌ها بود، همگي ممنوع الخروج بودند! با پولي كه مالك جديد پرداخت كرد، ممنوع الخروجي آن‌ها نيز برطرف شد! با وجود اين پرداخت و همچنين پرداخت هزينه‌هاي جاري تيم مانند هتل، هواپيما ، غذا، البسه و ... سوال من از آقايان كاردر، عماد حسيني و ... اين است كه چرا از دستور وزير تبعيت نمي كنند؟! مشكل اصلي در حال حاضر، مجمع باشگاه نفت است. زماني كه دكتر فردوسي قصد داشت امتياز باشگاه را بگيرد، موازي با او تاجيك كه در آن زمان دبير كميته واگذاري بود و الان اين كميته ديگر وجود ندارد، جهانيان را معرفي كرد. در حال حاضر افرادي مانند دكتر شريف حسيني مديركل بازرسي وزارت نفت، شاه كرمي، قنبرزاده و سلحشور كمك مي‌كنند كه واگذاري قطعي انجام شود اما هنوز اين اتفاق نيفتاده است. به همين دليل مشكلات حل نشده و بيشترمي‌شوند. به چه دليل اين هشت نفر اعضاي مجمع باشگاه در زمان مالكيت شركت ملي نفت، نامه را امضا نمي‌كنند؟ چرا به تاخير مي اندازند؟
سه سال صبر كرديد، كمي ديگر نيز صبر كنيد مربي نفت تهران در ادامه گفت:‌ طلبكاران باشگاه حق دارند. آن‌ها مي ترسند. براي مثال افرادي كه از باشگاه پاس همدان طلب داشتند، الان نمي‌توانند به پول‌شان برسند. اما بايد بدانند اگر نفت به حيات خودش در ليگ برتر ادامه دهد، راحت‌تر و سريع‌تر به مطالبات‌شان مي‌رسند. خوب است كه آرامش داشته باشند. سه سال صبر كرده‌اند، دو ما ديگر نيز صبر كنند تا همه چيز درست شود.
كميته‌اي تشكيل شد و آقاي ميرشيرواني مدير فني سابق باشگاه، مسئول كميته تسويه شدند. با طلبكاران صحبت كردند و قرار شد پس از اينكه باشگاه به نام شركت كاررسا ثبت شد، مطالبات آن ها پرداخت شود. در اين شرايط حساس نبايد دشمن شاد كن باشيم. اگر نفت به ليگ يك سقوط كند، همه متضرر مي‌شويم. خوشبختانه مالكيت جديد اين اطمينان خاطر را داده و اعلام كرده كه تيم حتي اگر به دسته يك نيز سقوط كند، تعهداتش را انجام مي دهد. دكتر فردوسي فرد شناخته شده‌اي در جامعه پزشكي است و دوست دارد در فوتبال سرمايه گذاري كند، به ما كه حق پخش نمي دهند.
تماشاگري نيز مانند استقلال و پرسپوليس نداريم تا اسپانسري پيدا شود و حمايت كند. پس خواهشم اين است كه عزيزان به نفت تهران كمك كنند تا در آينده دوباره بازيكنان بزرگي به فوتبال كشور معرفي شوند. ما با سايپا كه بازي كرديم، چند بازيكن نفتي در اين تيم بود يا پديده كه اين هفته مقابل ما قرار مي‌گيرد، چند بازيكن نفتي دارد. از بيرانوند و همين‌طور بقيه طلبكاران هيچ ناراحتي ندارم. آن‌ها بايد طلب‌شان را تا ريال آخر بگيرند اما اين راهش نيست. افرادي كه عليرضا را تحريك مي‌كنند، مي‌شناسم اما الان نمي‌خواهم تيم دچار حاشيه شود. نفت تهران چند مالك عوض كرده و چندين مربي و كادر فني به خود ديده است. بازيكنان نياز به آرامش دارند تا تمركزشان فقط روي تمرين باشد. باز كردن اين مسائل به ذهن بازيكنان آسيب مي‌زند و نمي‌خواهم در اين مقطع حساس، آرامش تيم به هم بريزد.
نفت را از دست نا اهلان بيرون كشيدم! مربي با تجربه نفت تهران، مالكيت جديد را براي اداره تيم تهراني مناسب مي‌داند: بازيكنان بزرگي را در تيم‌مان داريم كه سال‌ها در باشگاه هاي مطرح و تيم ملي بازي كرده‌اند. به خاطر همين خواهشم اين است كه رسانه‌ها مانند زماني كه با انتقال به اراك، انزلي و قم مخالفت كردند و نگذاشتند اين تيم به دست نا اهلان سپرده شود، در اين مقطع نيز كمك كنند. معتقدم باشگاه اكنون به دست اهلش سپرده شده است. مالكان باشگاه افراد تحصيلكرده اي هستند. من زماني كه متوجه شدم مالك قبلي مشكل دارد با اينكه مدير آكادمي بودم، تلاش كردم تا باشگاه به دست فرد يا افراد مناسب اين كار سپرده شود. اكنون خواهشم اين است كه همه كمك كنند تا نفت تهران در اين سه بازي حساس به نتيجه برسد. اگر نتيجه بگيريم و نفت بماند، همه به پول‌شان مي رسند. اگر نفت سقوط كند، معلوم نيست چه اتفاقي مي‌افتد. پس بهتر است همه به حفظ آرامش نفت كمك كنيم.
مقصر اصلي حذف نفت از ليگ قهرمانان آسيا به اعتقاد فرياد شيران، در پشت پرده اين اتفاقات و سختي‌ها يك نفر بيش از سايرين، نقش دارد:‌ وزير نفت دستور فروش را داد و باشگاه به فروش رسيد اما زير مجموعه هاي او همكاري نمي كنند تا باشگاه به نام مالك جديد بشود. اگر اين اتفاق همين هفته بيفتد، مطمئن باشيد به زودي همه طلبكاران را دعوت مي‌كنند و بدهي‌هاي آن‌ها را مي‌دهند. همان‌گونه كه هومن افاضلي گفت لايه‌هاي مياني مانند بيژن تاجيك مانع اين امر هستند. اين فرد مقصر اصلي حذف نفت از ليگ قهرمانان آسياست و فكر كنم حدود 15 ميليارد تومان به باشگاه ضرر زده است. او، نه كلمه فوتبال را نوشته و نه به استاديوم رفته بود، نمي دانم او را از كجا پيدا كردند و دبيري هيات واگذاري را به او سپردند! تمام مصيبت‌هايي كه اكنون نفت تهران به خود مي بيند، حاصل تخريبي است كه او به وجود آورد. او جهانيان را كشف كرد! شما ببينيد، مالك جديد يك‌بارمصاحبه كرده است؟ يك‌بار حرف زده است؟ نمي‌دانم واحدهاي نظارتي وزارت نفت چكار مي‌كنند؟ اين نامه چرا امضا نمي‌شود؟ دكتر شريف حسيني از طرف وزير مامور واگذاري شده است و كميته واگذاري را منحل كردند و تيم را به دكتر فردوسي دادند. تعجب مي‌كنم با گذشت يك ماه از ارائه مدارك، چرا باشگاه را به نام مالك جديد نمي زنند. خواهشم اين است كه وزير نفت، تيم نفت را با اين همه سابقه اي كه دارد از نابود شدن نجات دهد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد
الحاجی گرو نخستین خروجی استقلال در نیم‌فصل لیگ هجدهم لقب گرفت.
گرسنگی پنهان، مشکلی شایع در گیاهخواران
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد رژیم غذایی گیاه‌خواری گرسنگی پنهان را که شکلی از سوء تغذیه است، افزایش می‌دهد.
آثار تحریم‌ها بر دانشجویان ایرانی در انگلیس
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته دانشگاه‌های انگلیس دانشجویان ایرانی‌تبار خود را که به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به انتقال شهریه تحصیل خود نبوده‌اند تهدید کرده‌اند.
گاج:دانش‌آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود
جوکار، مدیر انتشارات گاج در واکنش به حذف مشق شب برای دانش آموزان در توییت خود نوشت: معتقدم دانش آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود.
احتمال گرانی قیمت کالا‌های مهم در سال آینده
امسال سال مایوس‌کننده‌ای برای کالاها بوده اما برخی از کالاها مانند طلا، مس، ذرت و سویا که عملکرد ضعیفی داشتند، ممکن است در سال ۲۰۱۹ پیشرو باشند و رشد قیمت چشمگیری را نشان دهند.
مرسدس بنز با پوشش برلیان در تهران!
در عکس زیر رونمایی از اولین خودرو کاور شده با سنگ برلیان در تهران را می بینید.
پناه بردن امام عسکری(ع) به خدا از دست این افراد
امام حسن عسکری علیه السلام: پناه می برم به خدا از جماعتی که آیات محکمات کتاب الهی را نادیده گرفته‌اند و حضرت رب‌العالمین را فراموش کرده‌اند.
حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب
حدیث امام صادق(ع) درباره آموختن ادب را در اینجا بخوانید.
بیماری ناشناخته،خواننده مشهور را گرفتار کرد!- اوضاع خواننده ایرانی وخیم است
صفحه اینستاگرام مجید خراطها، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ، از وضع وخیم چشمان او به دلیل یک بیماری ناشناخته خبر داد.
جدیدترین پستی که «آزاده نامداری» منتشر کرد- عکس
آزاده نامداری با انتشار عکس زیر صفحه شخصی خود را به روز کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شغل عجیب «فریبرز عرب نیا» در کانادا- عکس
واکنش فریبرز عرب نیا به انتقادات روزهای اخیر رسانه‌ها درخصوص اقامت و زندگی وی در کانادا: راننده بیماران هستم!
مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد
الحاجی گرو نخستین خروجی استقلال در نیم‌فصل لیگ هجدهم لقب گرفت.
گرسنگی پنهان، مشکلی شایع در گیاهخواران
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد رژیم غذایی گیاه‌خواری گرسنگی پنهان را که شکلی از سوء تغذیه است، افزایش می‌دهد.
آثار تحریم‌ها بر دانشجویان ایرانی در انگلیس
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشته دانشگاه‌های انگلیس دانشجویان ایرانی‌تبار خود را که به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به انتقال شهریه تحصیل خود نبوده‌اند تهدید کرده‌اند.
گاج:دانش‌آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود
جوکار، مدیر انتشارات گاج در واکنش به حذف مشق شب برای دانش آموزان در توییت خود نوشت: معتقدم دانش آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود.
مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد
باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال حلقه مفقوده اشتباهات داوری
قضاوت فغانی در فینال سوزوکی‌کاپ
مهاجم نیجریه‌ای از استقلال جدا شد- گرو: می‌خواهم کنار خانواده‌ام باشم
طعنه دوباره مورینیو به لیورپولِ کلوپ
زبیدی: شانسی؟ کاملا تاکتیکی تراکتور را بردیم
قضاوت فغانی در فینال سوزوکی کاپ
خلاصه بازی اینتر ۱ - اودینزه ۰
ادامه یکه‌تازی دورتموند در بوندس لیگا
خلاصه بازی رئال مادرید ۱ - رایو والکانو ۰