بین‌الملل

 مخالفت کنگره آمریکا با شرکت روسیه در نشست سران گروه ۷
مجلس نمایندگان کنگره آمریکا قطعنامه‌ای را با رای مثبت ۳۳۹ نماینده تصویب کرد که در آن با شرکت روسیه در نشست آتی سران کشورهای گروه ۷، تا زمانی که مسکو از سیاست‌های فعلی خود دست برنداشته، مخالفت شده است.
«ناتو»ها به جان هم افتادند
لندن، پایتخت انگلیس روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برابر با  ۳ و ۴ دسامبر ۲۰۱۹، در حالی میزبان اجلاس ناتو است که شواهد نشان دهنده بحران سیاسی عمیق در تاریخ این اتحاد ۷۰ ساله است.
تلاش فن‌سالارانه برای حذف مقاومت
برخی احزاب سیاسی در لبنان مانند حزب نیروهای لبنانی و حزب الکتائب و همچنین جریان المستقبل به ریاست سعد الحریری خواستار تشکیل دولت تکنوکرات مستقل از احزاب سیاسی هستند که البته هدف آن‌ها نه برکناری خودشان از دولت که برکناری حزب‌الله از مراکز قدرت در لبنان و قرار دادن آن در برابر طمع ورزی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
وقتی شبکه آمریکایی برای آیت‌الله سیستانی تصمیم می‌گیرد
یک شبکه آمریکایی با حمله به مرجعیت عالی شیعیان در عراق، از وی خواست با صدور فتوای انحلال الحشد الشعبی، اشتباهش را جبران کند.
اکثر آمریکایی‌ها کره شمالی را دشمن شماره یک کشورشان می‌دانند
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داده، اکثریت آمریکایی‌ها کره شمالی را دشمن شماره یک کشورشان می‌دانند.
کتابی تازه درباره روابط ملانیا و ایوانکا ترامپ
جزئیات کتاب تازه‌ای از بانوی اول آمریکا نشان می‌دهد، ملانیا ترامپ و دختر ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا روابط دوستانه‌ای دارند اما صمیمی نیستند.
سفر هیأتی از جوبا به خارطوم برای تکمیل مذاکرات صلح سودان
یک هیأت میانجی در مذاکرات صلح سودان به منظور انجام رایزنی‌هایی از جوبا وارد خارطوم شد.
طرح دولت آمریکا برای تصویربرداری از مسافران در زمان ورود و خروج
دولت دونالد ترامپ به موجب طرحی پیشنهادی، برنامه‌ریزی کرده تا از سال آینده میلادی از تمامی مسافرانی که به آمریکا می‌آیند، حتی شهروندان این کشور به هنگام ورود به خاک آمریکا و یا ترک آن عکسبرداری کند.
داماد ترامپ مذاکره‌کننده تجاری آمریکا - چین شد
همزمان با تلاش واشنگتن و پکن برای دستیابی به یک توافق اولیه برای اجتناب از تعرفه‌های جدید آمریکا در 15 دسامبر (24 آذرماه)، داماد رئیس جمهور آمریکا نقش دیگری را تحت عنوان مذاکره‌کننده تجاری آمریکا-چین به لیست بلند بالای وظایفش در کاخ سفید اضافه کرد.
السالوادور ˮجایزهˮ رویگردانی از تایوان را گرفت
چین موافقت کرده است که هزینه ساخت یک استادیوم جدید ملی و کتابخانه‌ای در السالوادور را به عنوان بخشی از بسته زیرساختی که پس از رویگردانی این کشور آمریکای مرکزی از تایوان به سمت پکن وعده داده شد، بپردازد.
دولت جدید تونس به زودی اعلام می‌شود - وزارتخانه‌های اصلی در اختیار مستقل‌ها
نخست وزیر مکلف تونس تصریح کرد، ظرف روزهای آینده تشکیل دولت جدید را اعلام می‌کند و ریاست وزارتخانه‌های دفاع، کشور، خارجه و دادگستری نیز در اختیار افراد مستقل خواهد بود.
دادگاه آلمان ممنوعیت صادرات خودروهای زرهی به عربستان را لغو کرد
یکی از دادگاه‌های آلمان ممنوعیت صادراتی که مانع صادرات خودروهای زرهی از کمپانی تجهیزات نظامی و دفاعی "راین‌ متال" به عربستان می‌شد، لغو کرده و گفت: مقامات آلمان روال صحیح را طی نکرده‌اند.
ترامپ: ماکرون میخواهی چند داعشی درست‌وحسابی داشته باشی؟-ماکرون:ترکیه تکلیفش را با داعش مشخص کند
رئیس جمهور آمریکا و همتای فرانسوی وی نشستی پر تنش در حاشیه اجلاس سران ناتو در انگلیس داشتند به نحوی که ترامپ در مقطعی از این نشست به امانوئل ماکرون به طعنه هشدار داد، می‌تواند اگر او دلش می‌خواهد تعدادی از شبه نظامیان داعش را به کشور او بفرستد.
ناتو، چین را مشخصا یک ˮتهدیدˮ دانست
کشورهای عضو ناتو قصد دارند در بیانیه پایانی خود برای اولین بار چین را یک تهدید قلمداد کنند. البته دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی تأکید کرده که هدف از این گام این نیست که چین "دشمن جدید" ناتو خوانده شود.
 انس حقانی: اولویت طالبان پایان اشغال و جنگ در افغانستان است
برادر سرکرده «شبکه حقانی» برای نخستین بار پس از آزادی از زندان گفت که به عنوان عضو جدید تیم مذاکره طالبان فعالیت می‌کند و اولویت این هیئت نیز پایان اشغال و جنگ در افغانستان است.
 اعتراف «خلیلزاد» به عملیات موثر طالبان علیه داعش در افغانستان
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان اعتراف کرد که عملیات طالبان علیه داعش در کشته شدن اعضای این گروه و از دست دادن اراضی تحت کنترل آن موثر بوده است.

تاکید بارزانی بر آمادگی اربیل برای کمک به حل مشکلات عراق
رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با سفیر آمریکا در بغداد بر آمادگی اربیل برای کمک به حل مشکلات و برقراری امنیت و ثبات در کشور تأکید کرد.

داماد ترامپ مذاکره‌کننده تجاری آمریکا - چین شد
همزمان با تلاش واشنگتن و پکن برای دستیابی به یک توافق اولیه برای اجتناب از تعرفه‌های جدید آمریکا در 15 دسامبر (24 آذرماه)، داماد رئیس جمهور آمریکا نقش دیگری را تحت عنوان مذاکره‌کننده تجاری آمریکا-چین به لیست بلند بالای وظایفش در کاخ سفید اضافه کرد.

السالوادور ˮجایزهˮ رویگردانی از تایوان را گرفت
چین موافقت کرده است که هزینه ساخت یک استادیوم جدید ملی و کتابخانه‌ای در السالوادور را به عنوان بخشی از بسته زیرساختی که پس از رویگردانی این کشور آمریکای مرکزی از تایوان به سمت پکن وعده داده شد، بپردازد.
 دموکرات‌ها ترامپ را به سوءاستفاده از قدرت متهم کردند
نمایندگان دموکرات با انتشار گزارش مفصلی رئیس‌جمهور آمریکا را به استفاده از دخالت خارجی برای پیروزی مجدد در انتخابات، لطمه‌زدن به امنیت ملی و تلاش بی‌سابقه برای جلوگیری از فعالیت‌های قانونی کنگره متهم کردند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.