میراث و گردشگری

تعیین حریم ˮغار علیصدرˮ 9 سال بعد از ثبت ملی!
تعیین حریم "غار علیصدر"، در شرایطی که ساخت یک هتل حریم درجه یک «غار علیصدر» را مخدوش کرده و بخشی از عملیات ساخت آن به پایان رسیده است، دفتر ثبت آثار تاریخی چند روز گذشته، حریم این غار طبیعی را تعیین کرد.
برنامه‌ریزی برای بازآفرینی شهر یزد مستلزم پایش بافت تاریخی است
مسئول واحد پایش پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد، با اشاره به اهمیت پایش محلات بافت تاریخی شهر یزد برای فصل ششم‌ پرونده ثبت جهانی،‌ گفت:‌ پایش محلات پیش درآمدی بر برنامه‌ریزی بازآفرینی شهری است .
اجازه خیابان‌کشی به جای مسجد را نمی‌دهیم
معاون میراث‌فرهنگی می‌گوید: شهرداری مشهد نمی‌تواند در نقطه‌ای که مسجد "معجردار" قرار داشته خیابان‌کشی کند، باید ضوابط حریمِ بافت تاریخی را رعایت کند.
پیشنهاد حرفه‌ای‌ها برای سفر در سال ۲۰۱۸
وب سایت «بیزینس اینسایدر» به توصیه فعالان حوزه گردشگری، فهرستی از مکان‌های دیدنی را به عنوان برترین مقاصد گردشگری سال جدید میلادی پیشنهاد داده است.
مذاکرات ایران و عربستان چه شد؟
نزدیک به سه هفته از مذاکرات حج ایران و عربستان گذشته اما هنوز از جزیئات آن خبری نشده، درحالیکه هیأت مذاکره کننده و کارشناسان اعزامی مدت‌ها است که به کشور بازگشته‌اند.
تلاش ایران برای جهانی کردن کلیسای «وانک» اصفهان
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران بعد از ثبت سه کلیسای ارزشمند در فهرست میراث جهانی، تلاش می‌کند سایر کلیساهای ارامنه مانند «وانک» اصفهان را نیز به این پرونده اضافه کند.
کشف گور دسته جمعی و بقایای کوره‌های سفال‌پزی در شهر تاریخی جرجان
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان از کشف بقایای کوره های سفال پزی و گور دسته جمعی در فصل هفتم کاوش های باستان شناسی شهر تاریخی گرگان( جرجان) خبر داد.
سفر ۱.۳ میلیارد گردشگر در سال ۲۰۱۷
سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد شمار گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ با رشد قابل ملاحظه ۷ درصدی به بیش از ۱.۳ میلیارد نفر رسیده است.
حمام کبابیان همدان در آستانه تخریب
پس از تخریب 3 بنای تاریخی محله کبابیان همدان توسط شهرداری سری به دیگر اثر تاریخی این محله زدیم تا فردا روزی حسرت دیدارش را نخوریم. معلوم نیست شاید برخی مسئولان هوایی شده و دست به کاری نابخردانه زنند.
از مسجدی که دیگر نیست...
مسجد معجردار روز گذشته در میان بهت و حیرت مردم و علاقه‌مندان میراث فرهنگی و تاریخی مشهد با خاک یکسان شد تا به گفته مسئولین شهرداری مسیر راست‌گرد خیابان نواب به 17 شهریور مشهد گشوده شود، اما داستان این مسجد و اهمیت تاریخی آن چه بود؟
مسجد معجردار طبق قانون تاریخی نبود
وکیل شهرداری منطقه ثامن مشهد گفت: طبق قانون و براساس حکم قاضی دادگاه بدوی و قضات دادگاه تجدید نظر که براساس نظر تیم کارشناسی رسمی دادگستری صادر شده است تعریف ملک تاریخی شامل حال مسجد معجردار نمی‌شود.
بساط این بی‌سر و سامانی را چه کسی جمع می‌کند؟
«دستورالعملی نوشته شد که کسب و کارهای سفر و گردشگری در فضای مجازی سامان‌دهی شود، جلوی کلاهبرداری‌ها گرفته و اعتماد مشتری جلب شود اما این قاعده را به‌هم زدند. معلوم است در این شرایط که هیچ امتیازی برای کارآفرین‌های مجازی قایل نشده‌ایم، خیلی‌ها راه بی‌قانونی را در پیش می‌گیرند، مخصوصا که کسی هم نیست مانع‌شان شود یا بازخواست‌شان کند.»
تخریب مسجد ˮمعجردارˮ توجیه قابل قبولی ندارد
سرپرست معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: تخریب آثار باستانی و قدیمی مسجد «معجردار» هیچ توجیه قابل قبولی ندارد و در قانون نیز آمده که برای تخریب اینگونه مکان‌ها از سازمان میراث فرهنگی نیز کسب نظر شود.
سبقت اسپانیا از آمریکا در عرصه گردشگری
کشور اسپانیا با پیشی گرفتن از آمریکا، جایگاه دوم پربازدیدترین کشورهای جهان را به خود اختصاص داد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

سینما و تئاتر
سینما و تئاتر
ساير حوزه ها
ساير حوزه ها
ادبیات
ادبیات
ادبیات و کتاب
ادبیات و کتاب
رادیو تلویزیون
رادیو تلویزیون
عمومی
عمومی
تئاتر
تئاتر
قرآن و عتر
قرآن و عتر
دین و اندیشه
دین و اندیشه
فرهنگ حماسه
فرهنگ حماسه
موسیقی و هنرهای تجسمی
موسیقی و هنرهای تجسمی
میراث و گردشگری
میراث و گردشگری
فرهنگ عمومی
فرهنگ عمومی
رسانه
رسانه

پر بازدید ترین اخبار امروز

لالیگا و سینما؛ از رئال بر باد رفته تا بارسای شکست‌ناپذیر
دنیای فوتبال پر از صحنه‌های دراماتیک است و هر بازی برای خود داستانی دارد که می‌تواند مدت‌ها در خاطرات باقی بماند. لالیگای اسپانیا، اگر به چشم یک استودیوی سینمایی دیده شود، سازنده ۲۰ فیلم برتر تاریخ است.
خودداری رسانه آمریکایی از افشای رابطه غیر اخلاقی ترامپ
خبرنگارفاکس نیوز یک تأییدیه از سوی مدیر برنامه استفانی کلیفورد درباره رابطه اش با ترامپ داشت؛ اما فاکس نیوز بدون هیچ دلیلی اجازه چاپ آن را به این خبرنگار نداد.
آیا مؤمنان خدا را در بهشت می بینند؟
اباصلت می گوید: از حضرت رضا علیه السلام پرسیدم: نظر شما درباره این حدیث، «اهل ایمان از منازل و مقامات خود در بهشت، خدا را زیارت می کنند» چیست؟
تلاش ایران برای جهانی کردن کلیسای «وانک» اصفهان
برنامه‌ریزی برای بازآفرینی شهر یزد مستلزم پایش بافت تاریخی است
ˮتنگه کافریˮ، مهمترین زیستگاه استقراری دوران نوسنگی
ساختار فعلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پاسخگوی نیاز کشور نیست
ˮمسجد هدایتˮ جزو آثار ملی است
سازمان میراث فرهنگی، حافظ سرمایه‌های فرهنگی است
اعتراض سازمان میراث فرهنگی مشهد به تخریب مسجد معجردار
11 درخت کهنسال ثبت و حریم غارعلیصدر تصویب شد
تعیین حریم ˮغار علیصدرˮ 9 سال بعد از ثبت ملی!
گردشگران بهترین مبلغ برای معرفی یزد جهانی هستند