حقوقی قضایی

البرز رتبه دوم کشور را در کاهش سرقت کسب کرده است
کرج-ایرنا- رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: این استان با تلاش های شبانه روزی از سال گذشته تاکنون توانسته رتبه دوم کشوری در کاهش سرقت ها کسب کند.
تلاش ها بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود
کرج-ایرنا- رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه جمعیت کیفری کشور در سال های 94 تا 96 روند کاهشی پیدا کرد، گفت: تلاش ها می بایست بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود.
تلاش ها بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود
کرج-ایرنا- رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه جمعیت کیفری کشور در سال های 94 تا 96 روند کاهشی پیدا کرد، گفت: تلاش ها می بایست بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود.
دادخواست تبدیل پرداخت مهریه خارج از نوبت رسیدگی می شود
تهران- ایرنا - رئیس دادگستری کل استان تهران گفت: بخشنامه جدیدی از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شده که بر اساس آن همه کسانی که قبلا برای مهریه محکوم شده اند و اقساط مهریه آنها تقسیط شده در صورتی که دادخواست تبدیل بدهند خارج از نوبت رسیدگی می شود.
کاهش جمعیت کیفری در اولویت است
همدان- ایرنا- رئیس کل دادگستری همدان گفت: کاهش ورودی پرونده به مراجع قضائی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها در اولویت این نهاد است.
نداشتن مهارت ارتباطی، ریشه بسیاری از طلاق ها در اصفهان است
اصفهان - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان گفت: بسیاری از طلاق هایی که در استان رخ می دهد ناشی از ناآگاهی و نداشتن مهارت های ارتباطی زوجین است.
آزمون سردفتری حاشیه ساز شد
تهران- ایرنا- آزمون سردفتری اسناد رسمی که 29 تیر پس از 11 سال با حضور بیش از 55 هزار داوطلب در 36 حوزه انتخابی سراسر کشور برگزار شد تا از میان آنان 962 نفر برای 665 دفتر اسناد رسمی مشخص شوند، حاشیه ساز شده و اعتراض هایی را رقم زده است.
دفاتر خدمات الکترونیک درکاهش اطاله دادرسی موثر است
گناوه- ایرنا- رئیس دادگستری دیلم استان بوشهر گفت: راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نقش بسزایی در کاهش اطاله دادرسی در دستگاه قضایی ایفا می کند.
حقوق شهروندی را به گفتمان ملی تبدیل کنیم
زنجان - ایرنا- رئیس امور سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی سازمان اداری و استخدامی گفت: همه باید تلاش کنیم تا موضوع تامین حقوق شهروندی و پاسداشت حقوق مردم به یک گفتمان ملی در کشور تبدیل شود.
آیین نامه قانون حمایت از اتباع ایرانی در خارج  تدوین شود
تهران - ایرنا - استاد یار دانشگاه علامه طباطبایی می گوید: به نظر می رسد گام اخیر قانونگذار برای حمایت از اتباع ایران در خارج از کشور مثبت باشد اما لازم است آیین‌نامه‌ای نیز در این باره تدوین شود.
قاضی نهاوندی سه زندانی را به نظافت سراب محکوم کرد
همدان-ایرنا- شهردار گیان نهاوند گفت: یک قاضی در قالب اجرای طرح مجازات جایگزین حبس، سه زندانی را به نظافت سراب گیان محکوم کرد.
یک مورد خطا هم در دستگاه قضایی پذیرفتنی نیست
رشت- ایرنا- رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی از سالمترین دستگاههاست گفت: کارکنان دستگاه قضایی از پاک ترین ، عادل ترین ، بی ادعا ترین و زحمت کش ترین افراد هستند و یک مورد خطا هم در دستگاه قضایی پذیرفتنی نیست.
میزگرد ترویج حقوق شهروندی در ایرنا قزوین برگزار شد
قزوین – ایرنا – میزگرد راهکارهای ترویج حقوق شهروندی روز دوشنبه در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) قزوین برگزار شد.
مشکلات حقوقی و قضایی سه شرکت بزرگ معدنی کرمان رسیدگی شد
کرمان - ایرنا - مشکلات حقوقی و قضایی سه شرکت بزرگ معدنی استان کرمان با حضور رئیس کل دادگستری، مدیران کل سازمان بازرسی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از اعضای شورای قضایی رسیدگی شد.
90 درصد ابلاغ های قضایی کرمان بصورت واقعی به دست مردم می رسد
کرمان - ایرنا - معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان کرمان گفت: 90 درصد ابلاغ های قضایی با راه‌ اندازی ابلاغ الکترونیک در این استان بصورت واقعی به دست مردم می رسد در صورتی که پیش از راه‌ اندازی این سیستم کمتر از 40 درصد ابلاغ ها واقعی بود.
کسی اینجا کپی کاران را دوست ندارد
تا یادم می آید درباره آثار قدمای خوشنویسی، بحث تقلب و کپی به راه بود، خیلی پیش تر ها که خرید و فروش خط های کهن و نسخ خطی رونقی بیش از نقاشی داشت کپی آثار بزرگان تهدید جدی پیش روی مجموعه دارانی بود که بدون کارشناسی و فله ای کار می خریدند.
تجهیزات پزشکی تاریخ مصرف گذشته در تهران معدوم شد
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام فعالیت 10 تیم گشت این سازمان و بدون اشاره به میزان کشفیات این تیم ها اعلام کرد: در این گشت ها مقدار قابل توجهی تجهیزات پزشکی تاریخ مصرف گذشته و غیراستاندارد کشف و در محل، معدوم شد.
تعداد پرونده های معوقه شعب بدوی 64 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- گزارش عملکرد مقایسه ای واحدهای قضایی دیوان عدالت اداری حاکی است، تعداد پرونده های معوقه (پرونده های با عمر بیش از یک سال) در شعب بدوی، 64 درصد کاهش داشته است.
تقاضای تقسیط مهریه در  یزد 6 برابر شد
یزد- ایرنا- رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب یزد گفت: نوسانات اخیر در بازار سکه و ارز، افزایش 6 برابری تقاضای تعدیل و تقسیط مهریه در دادگستری یزد را به دنبال داشته است.
بیش از 380 هکتار از اراضی ملی در دلگان رفع تصرف شد
زاهدان - ایرنا - فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از380 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که مورد تصرف افراد سودجو قرار گرفته بود در 2 روز گذشته رفع تصرف شد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اشتباهات احمقانه و خنده‌دار در ساخت و ساز
برخی مهندسان و طراحان فقط از یک قانون پیروی می‌کنند: «برام مهم نیست» آن‌ها راه پله‌ای می‌سازند که به دیوار می‌رسد، توالت را در بدترین جای ممکن می‌سازند و بسیاری کار‌های احمقانه دیگر انجام می‌دهند.
شوخی‌های جالب؛ سوشی خوبه ولی با بربری!
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
نیمار، کلید رهایی مودریچ از رئال!
رئیس باشگاه رئال مادرید برای جدایی ستاره کرواتش از تیم و رفتنش به اینتر یک شرط گذاشت.
فرمایلن ۶ هفته خانه نشین شد
مدافع بلژیکی بارسلونا به خاطر مصدومیت 6 هفته از میادین دور خواهد ماند.
غیبت سرمربی استقلال در تمرین امروز
سرمربی تیم فوتبال استقلال به دلیل نشست با امیرحسین فتحی در تمرین امروز آبی‌پوشان حضور نداشت.
کرانچار: درگیر جنجال‌های اخیر نیستم
زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید گفت که اتفاقات و جنجال‌های اخیر تمرکز او را به هم نزده است.
کشاورز: لغو بازی با برزیل تبعات بدی دارد
بازیکن تیم فوتسال گیتی پسند با بیان اینکه شروع زودهنگام تمرینات یکی از عوامل موفقیت این تیم بوده است، گفت: انصافا کیفیت توپ‌های لیگ برتر خوب نیست.
قربانی: تمام بازیکنان با نظر شفر جذب شده اند
پیشکسوت استقلال می گوید جوانان این تیم باید مراقب باشند و از فرصتی که دارند به خوبی استفاده کنند.
کاپلو: خط میانی ایتالیا فوق العاده بود
فابیو کاپلو، سرمربی سابق میلان و یوونتوس به تمجید از خط میانی ایتالیا در جریان پیروزی 1-0 مقابل لهستان پرداخت.
کوثری: کرانچار هم باید مثل کی‌روش عمل کند
مباحث پیش آمده در روزهای اخیر درباره تیم ملی و تیم امید بعد از مصاحبه های طوفانی و احساسی حالا شکل منطقی پیدا کرده و به نظر هوای فوتبال ایران دوباره صاف شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازهم توئیت «مهناز افشار» جنجالی شد-عکس
دنیا ویسی دختر ۷ ساله اهل یکی از روستاهای سنندج بر اثر ریزش دیوار فرسوده مدرسه‌ای از دنیا میرود.مهناز افشار بر اساس این خبر توییتی را که در زیر می بینید منتشر می کند و ابراز ناراحتی می نماید.
گشت و گذار «نفیسه روشن» با فوتبالیست محبوب اما پرحاشیه-عکس
سردار آزمون با انتشار این عکس در صفحه اش نوشت: خوشبخت ترین آدمها کسانی هستند که به خوشبختی دیگران حسادت نمی کنند و زندگی خودشان را با هیچ کس مقایسه نمی کنند.
نخستین آلبوم اهورا ایمان منتشر شد-ترانه سرای شناخته شده این بار در مقام خواننده
اولین آلبوم مستقل اهورا ایمان شاعر و ترانه سرای باسابقه کشورمان با عنوان «پروانه های پیراهنش» توسط مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شد.
عرضه‌ اولیه امروز فرابورس انجام می‌شود
عرضه اولیه سهام شرکت داروسازی آوه سینا امروز(دوشنبه) در فرابورس ایران انجام می‌شود.
قدوس گفت می‌خواستم برای سوئد بازی کنم
مدافع سوئدی تیم آمیان فرانسه به تمجید از بازیکن ایرانی این تیم پرداخت.
البرز رتبه دوم کشور را در کاهش سرقت کسب کرده است
تلاش ها بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود
تلاش ها بر کاهش جمعیت کیفری کشور متمرکز شود
دادخواست تبدیل پرداخت مهریه خارج از نوبت رسیدگی می شود
کاهش جمعیت کیفری در اولویت است
نداشتن مهارت ارتباطی، ریشه بسیاری از طلاق ها در اصفهان است
آزمون سردفتری حاشیه ساز شد
دفاتر خدمات الکترونیک درکاهش اطاله دادرسی موثر است
حقوق شهروندی را به گفتمان ملی تبدیل کنیم
آیین نامه قانون حمایت از اتباع ایرانی در خارج  تدوین شود