شهری

لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای ارائه خدمات به اتباع افغانستانی
مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور گفت: باید برای اتباع افغانستانی که در کشور هستند با کمک دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های بین المللی و تشکل‌ها، برنامه‌ریزی درستی جهت ارائه خدمات داشته باشیم.
وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای پایتخت و وزش باد نسبتا شدید طی امروز (۲۰ خرداد) خبر داد.
جاماندن ۸۳۹ هزارکارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان
سخنگوی سازمان ثبت احوال با اعلام تکمیل ثبت نام ۸۰ درصد واجدین شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند گفت: ۸۳۹ هزار و ۵۸ نفر کارت‌های ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان باقی مانده است و صاحبانش برای دریافت آن مراجعه نکرده‌اند.
از ˮماجرای آنتن‌فروشی به پزشکانˮ تا ˮشروط پلیس برای حیات شبانه در تهرانˮ
معرفی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، شرط پلیس برای تداوم حیات شبانه در تهران، تداوم رگبار و رعد و برق در تهران و برخی مناطق کشور و... از جمله مهم‌ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.
در روند بازسازی گلستان در کنار مردم خواهیم بود
استاندار تهران با تاکید بر لزوم کمک جهت بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان گفت: در روند بازسازی مناطق سیل زده در کنار مردم این استان خواهیم بود.
ضرورت کاهش سلطه خودروها بر مناطق شهری
از دهه ۱۹۲۰ میلادی صنعت خودروسازی، روش‌های جابجایی و مسافرت کردن انسان‌ها را متحول و مسافت‌ها را کوتاه کرد و در عین حال امکان جابجایی سریع و آسان را در اختیار آنان گذاشت.
لزوم استفاده از ظرفیت علمی، تخصصی و مدیریتی زنان
استاندار تهران با اشاره به دستور ریاست جمهوری در بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و زنان گفت: باید شرایطی فراهم شود که بتوانیم همه آحاد کشور را از ظرفیت علمی، تخصصی، مدیریتی و توانمندی نیمی از جمعیت کشور بهره‌مند کنیم.
رشد ۱۷ درصدی کشفیات مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره افزایش قیمت مواد مخدر گفت: مواد مخدر مانند سایر بخش‌ها شاهد افزایش قیمت بوده که این افزایش در حوزه تریاک و هروئین دیده می‌شود، اما در شیشه شاهد کاهش ۴۹ درصدی بودیم که علت آن نیز افزایش تعداد لابراتوارها در کشور همسایه شرقی بوده است.
استعفای دو فرماندار استان تهران برای شرکت در انتخابات مجلس
استاندار تهران از استعفای دو فرماندار پردیس و قدس برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
درجه 13 شهرداری کشور ارتقاء یافت
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ارتقاء درجه 13 شهرداری و ابلاغ درجات جدید از سوی وزیر کشور به استانداری‌های ذیربط پس از بررسی مدارک و مستندات مربوط به درجه‌بندی در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در این سازمان خبر داد.
لزوم تسهیل صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی شهر
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم حفظ بناهای تاریخی گفت: بناهای تاریخی سرمایه‌های شهر تهران محسوب می‌شوند. لذا باید از آنها حفاظت کرد و در مقابل ساخت و سازهایی که موجب تخریب این بناها می‌شوند جلوگیری کرد.
گلایه از دپوی اتوبوس‌ها و مشاغل مزاحم و  آلاینده در شهر ری
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر از دپوی اتوبوس‌ها و مشاغل مزاحم در شهر ری گلایه کرد.
تذکر صدراعظم نوری درباره تملک پادگان ۰۶ ارتش و ساختمانهای بدون پروانه شهرداری
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: یکی از موضوعاتی که این روزها مطرح است تملک پادگان ۰۶ ارتش است که ۵۰ هکتار دارد و سرمایه شهر محسوب می‌شود و باید تلاش کنیم حداقل بارگذاری در این پادگان صورت گیرد.
مسجد جامعی: حرف بزرگ نزنید - گلایه از بی‌برنامگی معاونت شهرسازی
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از نبود برنامه مشخص برای جلب مشارکت و اعتماد عمومی گلایه کرد.
معاونت شهرسازی شهرداری تهران محلی برای دور زدن قوانین
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای تهران از عملکرد معاونت شهرسازی گلایه کرد و گفت: این معاونت به محلی برای دور زدن قوانین و مقررات در راستای کسب درآمد بیشتر تبدیل شده است.
دستور ویژه استاندار تهران برای بکارگیری بانوان و جوانان در 30 درصد پست های مدیریتی استان
استاندار تهران دستور پیگیری ویژه و خاص برای اجرای دستور رئیس جمهور پیرامون بکارگیری بانوان و جوانان در مشاغل مدیریتی در دستگاه های اجرایی استان تهران صادر کرد.
انتقاد رییس کمیته معماری شورای شهر از موازی‌کاری در شهرداری تهران
رییس کمیته معماری شورای شهر تهران از موازی‌کاری برنامه‌ها در شهرداری گله کرد.
لزوم تقویت اتوماسیون در مجموعه شهرداری تهران
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران بر لزوم تقویت اتوماسیون درمجموعه شهرداری تهران برای تحقق شفافیت و جلوگیری از فساد تاکید کرد.
غفلت شهرداری از نقش مأموران و مهندسان ناظر در رسیدگی به تخلفات ساخت و سازها
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به شهرداری درباره عدم اجرای تبصره هفتم ماده ۱۰۰ در شهر تهران تذکر داد و گفت:‌ مأموران شهرداری و مهندسان ناظر در رسیدگی به تخلفات ساخت و سازها، نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند که در شهرداری تهران مغفول مانده‌اند.
به‌روز رسانی عوارض ساختمانی شهر تهران در آینده نزدیک
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر این که از سال ۱۳۹۳ تاکنون عوارض ساختمانی در تهران به روز رسانی نشده است، از به روز رسانی این عوارض در آینده نزدیک خبر داد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

رشد ٥٧ درصدی تراکنش‌ها در بخش اینترنت بانک صادرات ایران
استقبال مشتریان از خدمات بانکداری الکترونیکی بانک صادرات ایران به‌ویژه در بخش اینترنت‌بانک در اردیبهشت‌‎ماه ٩٨ نسبت به ماه قبل با رشد بیش از ٥٧ درصدی مواجه بوده است.
دانلود قسمت هفدهم سریال نهنگ آبی
قسمت ۱۷ سریال «نهنگ آبی» با عنوان "مگنولیا" به کارگردانی فریدون جیرانی، توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع شد.
کاهش نرخ سود در حال حاضر تاثیری بر تولید ندارد
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: کاهش مطالبات معوق بانک‌ها از دولت و تسهیلات گیرندگان، کنترل تورم، ارائه مشوق‌های مناسب به سرمایه‌گذاران در بخش‌های مولد و صادرات و از همه مهم‌تر بهبود شرایط سیاسی و رفع یا گذر از تحریم‌ها از جمله عواملی هستند که می‌توانند موجب کاهش نرخ سود بانکی و به تبع آن نرخ سود تسهیلات بانکی شوند.
هدایای اینترنتی همراه اول در «دوشنبه سوری» خردادماه
همراه اول در «دوشنبه سوری» خرداد ماه تا ۱۰۰گیگابایت اینترنت هدیه می‌دهد.
گران ترین خودروهای کلاسیک در بازار جهانی
همان‌طور که در سایت ویدیویی فونل می‌توانید مشاهده کنید برخلاف انتظار عامه‌ی مردم، هیچ‌کدام از محصولات مدرن خودروسازان، به‌اندازه‌ی ارزشمندترین مدل‌های کلاسیک، گران نیستند. کلکسیونرها برای نمونه‌های خاص با قدمت بالا، بیش از ۲۰ میلیون دلار می‌پردازند.
تابستان امسال با خوان باجی
تابستان با گرمای خود در راه است. چند سالی می‌شود که گرما در اکثر نقاط ایران، بیداد می‌کند. دیگر دمای ۴۰ درجه عادی شده است. هر چقدر هم از کولر و وسایل سرمایشی استفاده شود، بازهم وجود انسان گرم می‌شود. این گرما، اعصاب را تضعیف می‌کند و فرد عصبی شده و بی‌قرار می‌شود.
انتخاب چمن مصنوعی مطلوب برای محیط بازی کودکان
کودکان به دلیل تحرک و بازیگوشی ذاتی در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند و ایمنی کف‌پوش محیط بازی آن‌ها، باید توسط والدین و مربیان مورد توجه قرار گیرد.
چرا کسی نتوانست جای شریعتی را پر کند؟
«اگر شریعتی امروز در جامعه ما حضور می‌داشت، در حراست و حفاظت از بخش قابل‌ ملاحظه‌ای از نسل جوان دانشگاهی ما، نقش مثبتی ایفا می‌کرد و یک پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه می‌شد.»
والدین ایرانی بهترین دانش‌آموزان جهان هستند
«شما تنها آموزگار مدرسه، کارآموز فنی حرفه‌ای کلاس علوم، راننده آژانس، عمه، دایی، عمو و دوست یکرنگ فرزندتان نیستید، نقش‌های دیگری هم دارید که باید بخوبی از عهده آنها برآمده باشید ازجمله نقش حیاتی عابربانک، کارگر خدمات، پلیس، مکانیک و هزار و یک مسئولیت جانفرسای دیگر.»
رفیقدوست: چند متخلف بخش خصوصی را اعدام کنند
محسن رفیق‌دوست معتقد است یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها واگذار کردن فروش نفت به بخش خصوصی است و البته قائل به اعدام متخلفان بخش خصوصی هم هست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نهمین جلسه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه آغاز شد
نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات 30 متهم دیگر بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
ثبت رکورد پرواز با مسافت پاراگلایدر آسیا در ایران
طولانی‌ترین پرواز آزاد مسافت با پاراگلایدر در آسیا در ایران انجام شد.
روحانی، یک مدل موسیقی را با خودش به ایران می‌آورد؟
با تصاویری که از «ونیزی» در نشریات مختلف درج شده، کارکرد او به عنوان یک مدل، بیشتر از رهبر ارکستر سمفونیک است.
راههای درمان خانگی پولیپ بینی
پولیپ بینی زائده‌ای به شکل اشک و غیر سرطانی است که در بینی یا حفره سینوس تشکیل می‌شوند.
ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
امکانات خوبی در تهران در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد
استاندار تهران: ۳۵۰۰ هکتار گلخانه در استان داریم
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه
انتقاد وزیر کشور از نحوه عملکرد بانک‌ها در قبال سیل‌زدگان
بهره‌برداری از پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر طی هفته آینده
بالا بودن ضریب امنیت سیستم بلیت مترو
افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت
واگذاری 3000 ملک شهرداری به افراد غیر- شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد
از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات
تغییر شهرداران سه منطقه تهران با حکم حناچی