امور زیر بنایی

دو هزار و 400 روستای خوزستان زیر پوشش شبکه دیتا قرار گرفتند
دزفول - ایرنا - مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت:دو هزار و 400 روستای این استان امسال زیر پوشش شبکه دیتا با پهنای باند مناسب قرار گرفتند.
13.5 کیلوگرم هروئین در گمرک رازی خوی کشف شد
تهران - ایرنا - ماموران گمرک رازی خوی از یک دستگاه خودروی سواری 13.5 کیلوگرم ماده مخدر از نوع هروئین کشف کردند.
بلیط فروشی راه آهن کرمانشاه پنجم فروردین 97 آغاز می شود
کرمانشاه- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه از آغاز بلیط فروشی راه آهن استان از پنجم فروردین 97 خبر داد و گفت: برای تکمیل این طرح در سال 96، این سازمان اعتباری بیش از 2.5 برابر رقم مصوب را تخصیص داده است.
19 نقطه حادثه خیز در جاده های دشتی اصلاح شد
بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: در سه سال گذشته 19 نقطه حادثه خیز در راههای ارتباطی این شهرستان اصلاح شده است.
دولت تدبیر و امید سوت قطار کرمانشاه را به صدا درآورد
کرمانشاه- ایرنا- دولت تدبیر و امید برای پایان دادن به انتظار 27 ساله مردم کرمانشاه برای شنیدن سوت قطار از همه ظرفیت ها و توانش استفاده کرد و با تزریق بودجه و تخصیص صد درصدی آن زمینه تحقق یکی از وعده های خود به مردم این دیار را فراهم کرد.
100 روستای دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفت
دزفول - ایرنا - با افتتاح طرح u.s.o با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 100 روستای کوهستانی و سخت گذر شهرستان دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفت.
97 درصد جمعیت خوزستان از خدمات ارتباطی بهره مند هستند
دزفول - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه 97 درصد جمعیت ساکن در مناطق شهری و روستایی استان خوزستان زیر پوشش شبکه مخابراتی قرار دارند گفت: سه درصد باقی مانده نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده از خدمات مخابراتی بهره مند می شوند.
دولت تدبیر و امید سوت قطار کرمانشاه را به صدا در آورد
کرمانشاه- ایرنا- دولت تدبیر و امید برای پایان دادن به انتظار 27 ساله مردم کرمانشاه برای شنیدن سوت قطار از همه ظرفیت ها و توانش استفاده کرد و با تزریق بودجه و تخصیص 100 درصدی آن زمینه تحقق یکی از وعده های خود به مردم این دیار را فراهم کرد.
بیش از 13 میلیارد دلار کالا از استان بوشهر صادر شد
بوشهر-ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ‌بوشهرگفت: در 11 ماه امسال 34 میلیون و 125 هزارتن کالای غیر نفتی به ارزش 13 میلیارد و 388 میلیون دلار از طریق گمرک های این استان به کشورهای هدف صادر شد.
100 روستای دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفتند
دزفول - ایرنا - با افتتاح طرح u.s.o با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 100 روستای کوهستانی و سخت گذر شهرستان دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفتند.
تعداد مراکز کنترل فضای کشور از 9 به 13 مرکز افزایش یافت
تهران - ایرنا - مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه های کشور از افزایش تعداد (سکتورها) مراکز کنترل فضای کشور از 9 به 13 مرکز و همچنین بهره برداری از 6 مرکز با موقعیت جداگانه و ارائه سرویس در مرکز کنترل فضای مرتبط با پاکستان در سال 96 خبر داد.
نیم‌ میلیون نقشه گردشگری برای سفرهای نوروزی توزیع شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان نقشه برداری کشور، از توزیع نیم میلیون نقشه گردشگری به روز در 31 استان و 11مرکز استان گردشگرپذیر خبر داد.
امسال 295 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان دره شهر تزریق شد
ایلام - ایرنا - فرماندار دره شهر گفت: طی سال جاری 295 میلیارد به بخش های مختلف اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و ... این شهرستان تخصیص یافته است.
یکهزار میلیارد ریال درتقویت مکانیزاسیون کشاورزی گلستان سرمایه گذاری شد
گرگان - ایرنا - رییس اداره فناوری های مکانیزاسیون سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: امسال یکهزار میلیارد ریال وام ازمحل منابع مختلف ملی و استانی برای تقویت بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان جذب و سرمایه گذاری شده است.
انتقال آب به خراسان جنوبی اولویت نخست در سال 97 است
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کمبود آب در سه استان شرقی کشور به یک معضل تبدیل شده است گفت: مساله انتقال آب نخستین اولویت استان در سال 97 است.
گازرسانی به 40 روستای درمیان در دستور کار قرار گرفت
بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: گازرسانی به 40 روستای شهرستان با اعتبار 260 میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد.
مسیر زاهدان - بم بازگشایی شد
زاهدان - ایرنا - فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم با فروکش کردن وزش باد شدید و بهتر شدن دید دقایقی پیش بازگشایی شد.
12 میلیون مترمکعب آب پشت سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه سرازیر شد
مهاباد- ایرنا- در حالی که بارندگی های اخیر موجب افزایش حجم آب سد مهاباد و 2 برابر شدن آب ذخیره شده پشت این سد در سال جاری نسبت به سال گذشته شده است، رئیس امور آب مهاباد از آغاز رهاسازی 12 میلیون مترمکعب آب این سد به سمت دریاچه ارومیه خبر داد.
پرداخت 750 میلیارد تومان یارانه بخش مسافری ریلی در دولت دوازدهم
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت دوازدهم امسال برای حمایت از صنعت حمل و نقل ریلی در بخش مسافری بیش از 750 میلیارد تومان یارانه پرداخت کرد.
مسیر زاهدان -بم مسدود شد
زاهدان - ایرنا - فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان گفت که مسیر زاهدان - بم حوالی نصرت آباد و کهورک و فهرج کرمان به دلیل طوفان شدید از بعداز ظهر امروز یکشنبه، مسدود شده است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

طنز؛ اعتراض به بازداشت مشایی
هومن جعفری در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: ما جدا و واقعا و رسما از طریق همین ستون اعتراض خودمان به بازداشت اسفندیار رحیم‌مشایی را اعلام می‌کنیم. یعنی دولت و نظام با این همه قدرت کارش به بازداشت یک درخت بی‌آزار و بی‌ثمر رسیده؟ واقعا؟ حالا بازداشتش کردید مهم نیست.
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شنا در غار زیرزمینی
یک غواص اسکوبا در حال شنا زیر تابش نور خورشید در غار زیرزمینی مکزیک که برای غواصان ماجراجو بسیار مطلوب است.
طنز؛ از اعتصاب عجیب مشایی تا فیلتر تلگراف!
علی زراندوز در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: یکی از مسئولان اعلام کرد علاوه بر تلگرام، تلگراف هم به‌زودی فیلتر می‌شود! ایشان در ادامه گفت: پس از فیلتر کردن تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی و قطع کردن اینترنت و قطع کردن تلفن، در حال حاضر تنها وسیله ارتباطی مردم تلگراف است که چون در چندین نقطه کشور، موارد سوءاستفاده از صدای تلق و تولوق تلگراف گزارش شده است، این وسیله ارتباطی هم به‌زودی فیلتر می‌شود و....
آذین بندی خیابان های تهران
آذین بندی خیابان های تهران درآستانه نوروز، چهره متفاوتی به این شهر داده است.
توییتر هم تبلیغات ارز‌های دیجیتال را ممنوع می‌کند
هفته گذشته بود که گوگل اعلام کرد از ماه مارس آینده با تغییر در سیاست های نمایش تبلیغات در موتور جست و جوی خود، هر گونه تبلیغ درباره ارزهای دیجیتال را متوقف خواهد کرد. گوگل پس از فیسبوک دومین شرکت بزرگ حوزه فناوری بود که دست به چنین اقدامی زد.
تولید خودروی برقی شاسی بلند با برد ۶۰۰ کیلومتر
یک شرکت خودروسازی که از سال ۲۰۱۰ سرمایه گذاری در زمینه تولید خودروهای برقی را آغاز کرده، نمونه ای مفهومی از مدل شاسی بلند خودروی IMx خود را در دسترس علاقمندان قرار داده است.
ساخت ۱ میلیون جفت کفش با زباله‌های اقیانوسی
آدیداس سفت و سخت به ساخت کتانی با استفاده از زباله‌های اقیانوسی ادامه می‌دهد. آدیداس خبر داده است که بیش از یک میلیون جفت کفش با استفاده از پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس‌ها ساخته است. آدیداس با همکاری شرکتی دیگر، پلاستیک‌های اقیانوسی را تبدیل به پلیمری می‌کند که می‌توان از آن برای ساخت کفش استفاده کرد.
فیلتر تلگرام بستگی به همکاری‌اش با ایران دارد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در عرصه پیام‌رسان‌های داخلی ظرفیت ایجاد شده و مردم خود ثبت نام کردند آخرین آمار حدود ۵ میلیون کاربر است، این درحالی است که در عرصه یک سرویس خارجی بیش از ۴۰ میلیون کاربر مشترک هستند.
سرمایه‌گذاری GM برای ساخت اتومبیل‌های خودران
شرکت جنرال موتورز یا GM سرمایه‌گذاری بزرگی را در حوزه ساخت اتومبیل‌های خودران انجام داد. این شرکت بیش از یک سال است که روی ساخت اتومبیل خودران کار می‌کند و آزمایش‌های مختلفی را روی اتومبیل جدیدش انجام داده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ایده‌های کاربردی برای ساماندهی وسایل اتاق خواب
اتاق های خواب از فضاها و حیطه های خصوصی در دکوراسیون منزل محسوب می شوند که به دلیل اینکه در آن به استراحت و فعالیت های شخصی می پردازیم نظم و چیدمان مناسب وسایل مورد نیاز و اقلام دکوری نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش برای پیداکردن اقلام مورد نیازمان ایفا می کنند. در واقع اتاق خواب انعکاسی از شخصیت شماست و متناسب با سلیقه می تواند سازماندهی شود.
ذکرهای سعادت بخش ماه رجب
هر کس در ماه رجب، در وقت صبح، ۷۰ مرتبه و شبانگاه نیز ۷۰ مرتبه بگوید اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَأَتُوبُ اِلَیْهِ و پس از آن، دست‌ها را بلند کند و بگوید أَللّهُمَّ اغْفِرْلی وَ تُبْ عَلَىَّ اگر در همان ماه رجب بمیرد، خداوند از او راضى خواهد بود.
خواننده مشهور پاپ از بیمارستان مرخص شد
غلامرضا صنعتگر خواننده کشورمان، با رضایت خود از بیمارستان مرخص شد.
نصب المان های نوری در سطح شهر تهران
عباس مافی از نصب المان های نوری در سطح این منطقه با مضامین نوروزی و بهاری خبر داد.
سرمایه‌گذاری در صنعت IT خاورمیانه به 155 میلیارد دلار می‌رسد
ایتنا – بیشترین جهش از آن بخش «نرم‌افزار» است.
دو هزار و 400 روستای خوزستان زیر پوشش شبکه دیتا قرار گرفتند
13.5 کیلوگرم هروئین در گمرک رازی خوی کشف شد
بلیط فروشی راه آهن کرمانشاه پنجم فروردین 97 آغاز می شود
19 نقطه حادثه خیز در جاده های دشتی اصلاح شد
دولت تدبیر و امید سوت قطار کرمانشاه را به صدا درآورد
100 روستای دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفت
97 درصد جمعیت خوزستان از خدمات ارتباطی بهره مند هستند
دولت تدبیر و امید سوت قطار کرمانشاه را به صدا در آورد
بیش از 13 میلیارد دلار کالا از استان بوشهر صادر شد
100 روستای دزفول زیر پوشش شبکه مخابراتی همراه اول قرار گرفتند