زنان و جوانان

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت وگو با فارس عنوان کرد : مسائل مهمتری از ورود زنان به ورزشگاه داریم/ پیشنهاد تعیین روز «رفع خشونت علیه زنان» با الگوگیری از اقتدار حضرت زینب(س)
عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان از نامگذاری روز اول ماه صفر به عنوان روز رفع خشونت علیه زنان با الگوگیری از اقتدار حضرت زینب(س) در شهر شام خبر داد.
یادداشت مهمان/ : حضور زنان در ورزشگاه‌ها در صدر مطالبات چه کسانی است؟
گویا حکم مسجل مراجع تقلید در خصوص قبح عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مذاق برخی روشنفکرنماها خوش نیامده است و همچنان دنبال ادامه ابراز این مطالبه هستند.
در نشست تخصصی «زنان، خانواده و هویت فردی» مطرح شد : زنان خواهان نقش‌های مستقل خانوادگی و اجتماعی/ زنان شاغل در معرض بحران هویت
نشست تخصصی «زنان، خانواده و هویت فردی» شامگاه دوشنبه با حضور مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی، رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز و سرپرست دادگاه‌های ویژه خانواده شیراز در تالار حافظ شیراز برگزار شد.
فارس از همایش ملی «حقوق زن، حقوق بشر» گزارش می‌دهد : از اعلام خبر تجرد قطعی 980 هزار دختر تا صحبت‌های احساسی تهمینه میلانی
شامگاه دیروز همایش ملی «حقوق زن، حقوق بشر» با حضور دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی، رئیس فراکسیون امید، دبیر کل مجمع زنان اصلاح‌طلب کشور و رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز به میزبانی مجمع زنان نواندیش مسلمان استان فارس برگزار شد.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر : ۷۵ درصد تریاک، ۶۱ درصد مرفین و ۱۷ درصد هروئین در جهان توسط ایران کشف می‌شود
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: به طور میانگین ۷۵ درصد کشفیات جهانی تریاک، ۶۱ درصد کشفیات جهانی مرفین و ۱۷ درصد کشفیات جهانی هروئین و بیشترین مواد کشف شده پیش‌سازهای شیمیابی مواد مخدر توسط ایران صورت می‌گیرد.
هماهنگ‌کننده میثاق پاریس و دفتر جرم سازمان ملل : رشد ۸۷ درصدی تولید مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل/ لزوم مشارکت جهانیان برای مقابله با باندهای بین‌المللی مواد مخدر
هماهنگ‌کننده میثاق پاریس و دفتر جرم سازمان ملل با بیان اینکه تولید مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل ۸۷ درصد رشد داشته، گفت: این هشدار جدی برای سلامت جامعه جهانی است که باید همه کشورها برای مقابله با آن همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشند.
رئیس بخش حمایت اجرای واحد جرم سازمان ملل مطرح کرد : لزوم افزایش آموزش متخصصان مقابله با مواد مخدر/ افزایش همکاری‌های بین مرزی کشورهای منطقه‌ای
رئیس بخش حمایت اجرای واحد جرم سازمان ملل با بیان اینکه مافیای مواد مخدر از اقدامات و روش‌های جدید استفاده می‌کند، گفت: باید سطح آموزش متخصصان و کارشناسان این عرصه را بالا برد و راههای مختلف پولشویی باندها را بررسی کرد.
وعده‌هایی که عملی نشد : تشکیل جلسات «ستاد ملی زن و خانواده» همچنان در هاله‌ای از ابهام
باوجود وعده‌های مکرر معاونت زنان و خانواده از سال 92 تاکنون در خصوص برگزاری جلسات ستاد ملی زن و خانواده، هنوز جلسات این ستاد تشکیل نشده است، به همین منظور جمعی از نمایندگان مجلس پیگیری این موضوع را از رئیس‌جمهور خواستار شدند.
رئیس بسیج جامعه زنان: «حضور زنان در ورزشگاه‌ها» برای همیشه منتفی شد
رئیس بسیج جامعه زنان گفت: مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک مطالبه ساختگی برای حاشیه‌سازی از سوی برخی فمنیست های سکولار در کشور بود، با فتوای حضرت مرجع عالیقدر، آیت‌الله مکارم شیرازی پرونده‌اش برای همیشه بسته شد.
۲۰ و ۲۱ آذر : برگزاری نشست «گروه کارشناسی همکاری‌های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق پاریس»
نشست «گروه کارشناسی همکاری‌های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق پاریس» 20 آذرماه جاری به مدت ۲ روز در تهران برگزار می‌شود.
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد : افزایش ۴۰۰ درصدی ظرفیت ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ظرفیت‌سازی برای نگهداری و ساماندهی معتادان در استان تهران طی ۴ سال اخیر به بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.
پیام معاون امور زنان ریاست جمهوری به مناسب ۱۶ آذر: دولت باید سعه‌صدر و تسامح برای شنیدن صدا و نقد مشفقانه دانشجو را داشته باشد
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پیامی به مناسب سالروز جنبش دانشجویی گفت: دولت باید سعه‌صدر و تسامح برای شنیدن صدا و نقد مشفقانه دانشجو را داشته باشد و دانشجویان همواره مراقب نفوذ و دخالت و هدایت جریان‌های سیاسی باشند.
فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم آذر ماه سال 96
سازمان وظیفه عمومی ناجا، همه مشمولان فوق دیپلم، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم آذرماه سال 96 دریافت کرده اند را به خدمت سربازی فراخواند.
یادداشت میهمان/ : برای کاهش شکاف جنسیتی از تعارف جهانی فراتر نرویم/ آزار جنسی و جسمی دو موضوع مهم در خشونت علیه زنان در غرب
یک فعال حوزه زنان گفت: در بسیاری از یادداشت‌های فمینیستی ایرانی بیان می‌شود که خشونت تنها فیزیکی نیست، خشونت کلامی و روانی بسیار مخرب‌تر از خشونت فیزیکی بوده و آثار باقی‌مانده از آن آسیب‌زننده‌تر است، این در حالی است که این نوع خشونت هر جنسی از مرد و زن را مورد اذیت قرار می‌دهد.
نامه جمعی از بانوان فعال اجتماعی به برنامه ریزان حوزه زنان : در حوزه سیاست‌گذاری اشتغال زنان از ایجاد خطای محاسباتی جلوگیری کنیم/ گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت کاذب بود
جمعی از بانوان فعال اجتماعی با انتشار نامه‌ای خطاب به برنامه ریزان حوزه زنان ایجاد 307 هزار شغل برای زنان براساس گزارش عملکرد 100 روزه دولت را بیشتر در افزایش شغل‌های کاذب و افزایش حضور بانوان در شغل بازاریابی عنوان کردند.
نامه رئیس بسیج جامعه زنان به ابتکار در واکنش به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه خودرو : شأن و جایگاه والای انسانی زن به بهانه جلب مشتری در نمایشگاه خودرو نادیده انگاشته شد
رئیس بسیج جامعه زنان کشور، در واکنش به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه خودرو، طی نامه ای به معصومه ابتکار، معاون ریاست جمهوری از وی خواست با رفتارهای هنجارشکنانه و مغایر با شئون انسانی در سطح دستگاه ها و وزارتخانه های دولتی برخورد کند.
معاون ساماندهی امور جوانان در گفت‌وگو با فارس: تبدیل وضعیت معاونت جوانان در عملکرد ما تاثیری ندارد/ تعریف ساختار معاونت جوانان را از بلاتکلیفی خارج می کند
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با اعلام این خبر که کار تعریف ساختار برای این معاونت طی ۱ الی ۲ ماه آینده در مجلس شورای اسلامی تمام و در صحن مجلس به تصویب می‌رسد، گفت: نابسامانی‌های معاونت جوانان روبه پایان است.
ترویج  ولنگاری میان جوانان در سایه رخوت نهادهای فرهنگی کشور/ جوانان همچنان زینت المجالس مسئولان دولتی
چیزی از نایت استند می‌دانی؟ دوست داری نایت استند داشته باشی؟ این‌ها سؤالات یک برنامه ویدئویی که است که در یک شبکه بارگذاری شد و ساعت‌ها دست‌به‌دست چرخید تا اینکه با تذکری از سوی مسئولان از دسترس کاربران خارج شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران: بردگی مدرن زنان را به بهانه برگزاری نمایشگاه‌ها برنمی‌تابیم/ انفعال و کم کاری مصلحت اندیشانه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در اعتراض به استفاده ابزاری از زنان در نمایشگاه خودروی تهران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بردگی مدرن زنان را به بهانه برگزاری نمایشگاه‌ها برنمی تابیم.
تمامی ابعاد آموزشی مد و لباس مشترک است محتوای را بومی کنید
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: باید حضور هنرجویان ما در خارج از کشور و یا ورود اساتید خارجی به داخل ایران هدفمند شود، در این مسیر هرگز نباید پز اسامی خارجی را به یکدیگر بدهیم و باید محتوای فعالیت­ های مان مبتنی بر آموزه ­های دینی و ایرانی باشد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اجتماعی

شهری
شهری
رفاه و تعاون
رفاه و تعاون
دنیای ارتباطات
دنیای ارتباطات
حقوقی قضایی
حقوقی قضایی
خانواده
خانواده
زنان و جوانان
زنان و جوانان
رسانه
رسانه
باشگاه شبانه
باشگاه شبانه
خواندنی ها
خواندنی ها
حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی
محیط زیست
محیط زیست
جوانان و خانواده
جوانان و خانواده
عمومی
عمومی
سلامت
سلامت
آموزش و پرورش
آموزش و پرورش

آخرین اخبار

مخوف ترین پروژه های کنترل ذهن
دولت آمریکا و کره از اولین دولت هایی هستند که سعی کرده اند با کنترل ذهن افراد، آنها را تحت فرمان خود دربیاورند. به همین خاطر پروژه ها و تحقیقات بسیار زیادی نیز در این باره انجام داده اند که با وجود سری بودن، پس از مدتی راز آنها فاش شده است.
ترفندهای خلاقیت در سال ۲۰۱۸
یمکره راست مغز در مقابل نیمکره چپ. هنر در برابر ریاضی. ما مدام از یک بخش به بخش دیگر منتقل می‌شویم. وقتی‌که ما با مشکلی روبرو می‌شویم، به این خاطر نیست که ما تلاش نمی‌کنیم، بلکه به این خاطر است که در DNA ما چنین چیزی وجود ندارد. خلاقیت فاکتوری است که فقط ممکن است تعداد معدودی از افراد از آن بهره‌مند باشند.
۶ فیلم برتر اکشن آسیایی؛ شرقی‌ها بهتر از غربی‌ها!
در حالی که فیلم های هالیوودی به خوبی دیده می شوند اما سینمای آسیا کمتر مورد توجه قرار می گیرد. این موضوع بدان معنا نیست که سینمای آسیا با هالیوود فاصله زیادی دارد یا قابل مقایسه نیست. هر ساله فیلم های تحسین برانگیزی در کشورهای آسیایی ساخته می شود که البته در بازار جهانی دیده نمی شوند.
اصول کلی در طراحی نمای ساختمان
اولین جلوه بصری هر ساختمان نمای خارجی آن است بنابراین بهتر است طراحی نمای ساختمان به صورت اصولی طراحی شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با اصول طراحی نما ساختمان های مسکونی و تجاری آشنا سازیم.
چگونگی استفاده از رنگ‌های مناسب در دکوراسیون خانه
اگرچه بسیاری از کسانی که به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی خانه هایشان هستند، مجذوب رنگ های روشن می شوند، اما اغلب تمام این افراد در مواجهه با رنگ های شاد و پر انرژی، چنین رنگ هایی را می پسندند و ترجیج می دهند حس سرزندگی و نشاط را با این رنگ ها به خانه هایشان ببرند.
کاهش وزن چگونه زندگی تان را تغییر می دهد؟ (2)
دربخش اول به برخی تغییراتی که با کاهش وزن در زندگی خود می بینید اشاره کردیم و حالا می خواهیم به باقی این موارد بپردازیم.
آموزش تصویری خرد کردن مرغ
اگر مرغ کاملی خریداری کردید، نگران خرد کردن آن نباشید. آن را به منزل آورده و مراحل زیر را برای خرد کردن آن دنبال کنید.
فیلم:  ۴ مدل پنکیک موزی خوشمزه
اگر به دنبال یک صبحانه فوری،خوشمزه و مهم تر از همه سالم و رژیمی هستید پنکیک موز رو به شما پیشنهاد میکنیم. در این ویدیو 4 مدل پنکیک موزی را آموزش داده ایم.
مافین شکلاتی؛ برای طرفداران شکلات و خامه
مافین شکلاتی یک دسر فوق العاده خوش طعم است که نمیتوان از آن گذشت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
مظنه خرید زنجیرچرخ در بازار چقدر است؟
زنجیر چرخ با سایز 14، در بازار با قیمت 67 هزار تومان بفروش می رسد.
منشأ غرش‌های زمین در ایلام چیست؟
از زمان وقوع زمین‌لرزه شدید سرپل‌ذهاب، از سوی مردم محلی گزارش شده که صداهایی از درون زمین اهالی شهرستان سرابله واقع در استان ایلام را نگران کرده است. به همین دلیل تیم کارشناسی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی به محل اعزام شدند و اعلام کردند که این صداهای معماگونه منشأ زمین‌لرزه‌ای ندارد و احتمالا به یک پدیده زمین شناسی دیگر مربوط است.
هند جایگاه ایران در تولید آهن‌ اسفنجی را گرفت
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد در ایران بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته اما هند موفق شده با افزایش تولید آهن اسفنجی، رتبه اول ایران در تولید این محصول را بگیرد و ایران در تبه دوم تولید آهن اسفنجی دنیا ایستاد.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده خبر داد : تشکیل کارگروه ملی کاهش و کنترل طلاق/ تربیت مربی برای آموزش به زوج‌ها
وزیر کار در کنگره دانش اعتیاد عنوان کرد : لزوم انتقال دانش مبارزه با مواد مخدر به کودکستان و مدارس/ ارائه اولویت بالاتر به کودکان و زنان برای پیشگیری
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور: رسانه ابزار اصلی تهاجم فرهنگی و خانواده اصلی‌ترین هدف دشمن است
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری: دولت لایحه امنیت اجتماعی را آماده کرده است/ خیلی از مدارس دنیا «نظافتچی و باغبان» ندارند
پیام تسلیت «جامعه فاطمیون» به مناسبت درگذشت شهلا حبیبی : خدمات اولین زن مشاور رئیس جمهوری منشا خیر و برکت برای جامعه بوده است
معاون ساماندهی امور جوانان در گفت‌وگو با فارس: تبدیل وضعیت معاونت جوانان در عملکرد ما تاثیری ندارد/ تعریف ساختار معاونت جوانان را از بلاتکلیفی خارج می کند
یادداشت مهمان/ : چرا افزایش جمعیت برای رسانه‌های غربی مهم است؟+تصاویر
رئیس بسیج جامعه زنان در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد : اجرای طرح «آموزش مهارت‌های زندگی» به ۸۰۰ هزار دانش‌آموز دختر در مساجد
باربی با ظاهر بانوی مسلمان طراحی شد/ روی خوش دنیای مد به پوشش اسلامی+ عکس
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور خبر داد: ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره رایگان به آسیب دیدگان زلزله اخیر غرب کشور