عمران و اشتغال

یک هزار نفر بیکار جذب فاز 2 پالایشگاه آبادان شدند
آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت:با اجرایی شدن عملیات فاز 2 پالایشگاه آبادان یکی از طرح های مهم دولت در سال 1396 یک هزار نفر در این پالایشگاه مشغول به کار شدند.
2633فرصت شغلی جدید در نظرآباد ایجاد شد
کرج - ایرنا- فرماندار نظرآباد اعلام کرد که با تلاش دستگاه های اجرای و مشارکت بخش خصوصی 2 هزارو633فرصت شغلی طی 2ماه گذشته دراین شهرستان ایجاد شده است.
55 میلیارد ریال برای اشتغال روستایی در عجب شیر اختصاص یافت
مراغه - ایرنا - فرماندار عجب شیر از تخصیص 55 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات با محوریت ایجاد شغل پایدار از منابع صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.
23هزار و 499 لرستانی در سامانه کارورزی ثبت نام کردند
خرم آباد - ایرنا - مسئول اجرای طرح کارورزی استان لرستان گفت:23 هزار و 499 نفر در این استان تاکنون در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند که از این تعداد 10 هزار و 70 نفر واجد شرایط این طرح شناخته شده اند.
جلسه شورای عالی کار بدون نتیجه پایان یافت
تهران- ایرنا- نشست شورای عالی کار یکشنبه شب با گذشت 4 ساعت چانه زنی بدون نتیجه پایان یافت. دلیل تکرار جلسات طولانی و بدون نتیجه، اختلاف نظر بین کارگران و کارفرمایان در تعیین حداقل دستمزد است.
چانه زنی در نشست شورای عالی کار هنوز ادامه دارد
تهران-ایرنا-نشست شورای عالی کار در محل وزارت کار درحال برگزاری است.در این نشست نمایندگان کارگران ٢٩ درصد، نمایندگان دولت ١٨درصد و نمایندگان کارفرمایی ١٢ درصد را پیشنهاد کرده اند.
فرماندار آبادان:ایجاد اشتغال اولویت سال 97 است
آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار آبادان گفت: توسعه و شناسایی ظرفیت های اشتغال در اولویت کاری برنامه های سال 97 در شهرستان آبادان قرار گرفته است.
حدود 28 میلیارد ریال وام اشتغالزا به مددجویان کمیته امداد دماوند پرداخت شد
تهران - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دماوند گفت: 27 میلیارد و 910 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زا به 396 نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد در شهرستان دماوند پرداخت شد.
اجرای طرح توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در ۷ شهر ایران
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت و اینکه قرارداد توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در هفت شهر ایران اجرایی می‌شود، از واریز ۷۵۰ میلیارد تومان یارانه به این بخش برای توسعه بخش مسافری ریلی خبر داد.
ارائه اساسنامه قطارهای حومه‌ای به دولت- اتصال همه استان‌ها به شبکه ریلی
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های گسترده برای توسعه راه‌آهن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار کرد: با پیشنهادی که بنده به رئیس جمهوری ارائه کرده‌ام، امیدواریم تا پایان دولت فعلی تمام مراکز استان به شبکه ریل متصل شوند.
90 درصد جمعیت فعال استان البرز شاغل هستند
کرج - ایرنا- مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با بیان اینکه طبق آخرین آمار جمعیت فعال استان830 هزار نفر است ، گفت: حدود 90 درصد این جمعیت در مراکز خصوصی و دولتی مشغول بکار هستند.
دهیاران برای احیای اشتغال روستایی گام بردارند
همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: دهیاران به عنوان خانواده دولت باید برای ایجاد اشتغال روستایی گام بردارند چراکه در این زمینه دولت تدبیر و امید تسهیلات بسیار خوبی اختصاص داده است.
آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها+ جزییات محدودیت‌های نوروزی
جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که هرچند محدودیت‌های ترافیکی نوروز آغاز شده، اما همچنان بار ترافیکی جاده‌ها شرایطی معمولی دارد.
ایجاد 20 هزار شغل در همدان؛ وعده ای که محقق شد
همدان- ایرنا- استاندار همدان در نخستین روزهای کاری خود در دولت دوازدهم وعده ایجاد 20 هزار شغل را به مردم استان داد و امروز در واپسین روزهای سال 96 این وعده محقق شده است تا گامی در جهت وعده بزرگتر وی مبنی بر ایجاد زمینه اشتغال 80 هزار نفر در دولت کنونی فراهم شود.
ایجاد 20 هزار شغل در همدان؛ وعده ای که محقق شد
همدان- ایرنا- استاندار همدان در نخستین روزهای کاری خود در دولت دوازدهم وعده ایجاد 20 هزار شغل را به مردم استان داد و امروز در واپسین روزهای سال 96 این وعده محقق شده است تا گامی در جهت وعده بزرگتر وی مبنی بر ایجاد زمینه اشتغال 80 هزار نفر در دولت کنونی فراهم شود.
همراهی همه مدیران شرکت های فعال درمنطقه پارس برای اشتغال بومیان ضروری است
بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری عسلویه استان بوشهر گفت: اگرچه برخی مدیران شرکت های فعال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نسبت به جذب و بکارگیری نیروهای بومی توجه مناسب دارند اما همراهی همه مدیران شرکت ها و مسئولان منطقه در زمینه اشتغال بومیان ضروری است.
استاندار گیلان: اشتغالزایی منطبق با برنامه ریزی های دولت باشد
رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: اشتغالزایی در استان باید واقعی بوده و منطبق با برنامه ریزی هایی که دولت انجام می دهد، باشد.
2 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در درمیان پرداخت شد
بیرجند - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی درمیان گفت: امسال 2 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی با کارمزد کم در این شهرستان پرداخت شد.
تعهد ایجاد 30 هزار شغل در همدان تا اردیبهشت محقق شود
همدان - ایرنا - استاندار همدان گفت: تعهد اشتغال این استان در سال جاری 19 هزار و 980 نفر است اما بر اساس تسهیلات اعطایی باید تعهد ایجاد 30 هزار شغل تا پایان اردیبهشت ماه محقق شود.
جلسه دستمزد کارگران، باز هم بدون نتیجه
جلسه تعیین دستمزد شورای عالی کار با گذشت ۹ ساعت مذاکره و رایزنی باز هم بی‌نتیجه ماند.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

طنز؛ سال خودکفایی در تخمه‌کدویی مبارک
پوریا عالمی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: می‌دانم باورتان نمی‌شود، اما با همه سختی‌ها و دردسرها و فیلترهای تخم‌گشنیزی و تخمه‌آفتابگردانی و سطح‌های شیبدار تخم‌ شربتی و هواپیماهای تخم کدوحلوایی و جاده‌های تخم هندوانه‌ای و خودروهای مونتاژ داخل تخمه‌کدویی و آلودگی هوای تخم بادنجانی و تورم و گرانی و مسائل کارگری و ارزش دلار و سکه تخیلی و هزارتا چیز تخمه‌ژاپنی بدتر، امسال هم گذشت.
طنز؛ اعتراض به بازداشت مشایی
هومن جعفری در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: ما جدا و واقعا و رسما از طریق همین ستون اعتراض خودمان به بازداشت اسفندیار رحیم‌مشایی را اعلام می‌کنیم. یعنی دولت و نظام با این همه قدرت کارش به بازداشت یک درخت بی‌آزار و بی‌ثمر رسیده؟ واقعا؟ حالا بازداشتش کردید مهم نیست.
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شنا در غار زیرزمینی
یک غواص اسکوبا در حال شنا زیر تابش نور خورشید در غار زیرزمینی مکزیک که برای غواصان ماجراجو بسیار مطلوب است.
طنز؛ از اعتصاب عجیب مشایی تا فیلتر تلگراف!
علی زراندوز در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: یکی از مسئولان اعلام کرد علاوه بر تلگرام، تلگراف هم به‌زودی فیلتر می‌شود! ایشان در ادامه گفت: پس از فیلتر کردن تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی و قطع کردن اینترنت و قطع کردن تلفن، در حال حاضر تنها وسیله ارتباطی مردم تلگراف است که چون در چندین نقطه کشور، موارد سوءاستفاده از صدای تلق و تولوق تلگراف گزارش شده است، این وسیله ارتباطی هم به‌زودی فیلتر می‌شود و....
آذین بندی خیابان های تهران
آذین بندی خیابان های تهران درآستانه نوروز، چهره متفاوتی به این شهر داده است.
توییتر هم تبلیغات ارز‌های دیجیتال را ممنوع می‌کند
هفته گذشته بود که گوگل اعلام کرد از ماه مارس آینده با تغییر در سیاست های نمایش تبلیغات در موتور جست و جوی خود، هر گونه تبلیغ درباره ارزهای دیجیتال را متوقف خواهد کرد. گوگل پس از فیسبوک دومین شرکت بزرگ حوزه فناوری بود که دست به چنین اقدامی زد.
تولید خودروی برقی شاسی بلند با برد ۶۰۰ کیلومتر
یک شرکت خودروسازی که از سال ۲۰۱۰ سرمایه گذاری در زمینه تولید خودروهای برقی را آغاز کرده، نمونه ای مفهومی از مدل شاسی بلند خودروی IMx خود را در دسترس علاقمندان قرار داده است.
ساخت ۱ میلیون جفت کفش با زباله‌های اقیانوسی
آدیداس سفت و سخت به ساخت کتانی با استفاده از زباله‌های اقیانوسی ادامه می‌دهد. آدیداس خبر داده است که بیش از یک میلیون جفت کفش با استفاده از پلاستیک‌های رها شده در اقیانوس‌ها ساخته است. آدیداس با همکاری شرکتی دیگر، پلاستیک‌های اقیانوسی را تبدیل به پلیمری می‌کند که می‌توان از آن برای ساخت کفش استفاده کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ایده‌های کاربردی برای ساماندهی وسایل اتاق خواب
اتاق های خواب از فضاها و حیطه های خصوصی در دکوراسیون منزل محسوب می شوند که به دلیل اینکه در آن به استراحت و فعالیت های شخصی می پردازیم نظم و چیدمان مناسب وسایل مورد نیاز و اقلام دکوری نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش برای پیداکردن اقلام مورد نیازمان ایفا می کنند. در واقع اتاق خواب انعکاسی از شخصیت شماست و متناسب با سلیقه می تواند سازماندهی شود.
ذکرهای سعادت بخش ماه رجب
هر کس در ماه رجب، در وقت صبح، ۷۰ مرتبه و شبانگاه نیز ۷۰ مرتبه بگوید اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَأَتُوبُ اِلَیْهِ و پس از آن، دست‌ها را بلند کند و بگوید أَللّهُمَّ اغْفِرْلی وَ تُبْ عَلَىَّ اگر در همان ماه رجب بمیرد، خداوند از او راضى خواهد بود.
خواننده مشهور پاپ از بیمارستان مرخص شد
غلامرضا صنعتگر خواننده کشورمان، با رضایت خود از بیمارستان مرخص شد.
نصب المان های نوری در سطح شهر تهران
عباس مافی از نصب المان های نوری در سطح این منطقه با مضامین نوروزی و بهاری خبر داد.
سرمایه‌گذاری در صنعت IT خاورمیانه به 155 میلیارد دلار می‌رسد
ایتنا – بیشترین جهش از آن بخش «نرم‌افزار» است.
یک هزار نفر بیکار جذب فاز 2 پالایشگاه آبادان شدند
2633فرصت شغلی جدید در نظرآباد ایجاد شد
55 میلیارد ریال برای اشتغال روستایی در عجب شیر اختصاص یافت
23هزار و 499 لرستانی در سامانه کارورزی ثبت نام کردند
جلسه شورای عالی کار بدون نتیجه پایان یافت
چانه زنی در نشست شورای عالی کار هنوز ادامه دارد
فرماندار آبادان:ایجاد اشتغال اولویت سال 97 است
حدود 28 میلیارد ریال وام اشتغالزا به مددجویان کمیته امداد دماوند پرداخت شد
اجرای طرح توسعه ایستگاه‌های راه‌آهن در ۷ شهر ایران
ارائه اساسنامه قطارهای حومه‌ای به دولت- اتصال همه استان‌ها به شبکه ریلی