اندیشه امام و رهبری

ایران هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین فروگذار نخواهد کرد
رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران به حکم وظیفه دینی و انسانی خود هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین در راستای بازپس گیری حقوق خود و دفع شر رژیم صهیونیستی فروگذار نخواهد کرد.
کرّ و فرّ «قلم» باشد به قدر حرمت کاتب
آیات قرآن کریم و روایات پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت عظیم‌الشان ایشان در کنار حجم عظیمی از اشعار حکیمانه شاعران و سخنان بزرگان و اندیشمندان در خصوص اهمیت و ضرورت آموختن خواندن و نوشتن و حرمت قلم وجود دارد اما اینکه این مهم به خصوص در قلم‌فرسایی نویسندگان مقالات و گزارش‌های منتشر شده در کتابها و نشریات، فضای مجازی، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها تا چه اندازه به الزامات و قوانین اخلاقی و انسانی توجه دارد، موضوعی بسیار حساس و قابل توجه است.
ویدئو - تاکید رهبری بر ادامه مبارزه با فساد
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در ارتباط تصویری با رئیس و مسئولان عالی قضایی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور مبارزه با فساد در این دوره قوه قضائیه را در اوج خواندند و گفتند: مبارزه با فساد باید بدون اغماض و بر اساس حق و عدل و قانون و همچنین بدون تعدی و ظلم به افراد بیگناه با قدرت ادامه یابد.
اشخاصی که برای خودشان دکان باز کرده‌اند از دستگاه قضا تصفیه شوند
«شما آقایان که در رأس قضا واقعید توجه کنید که همه با هم همصدا، همدل و کمک کار هم باشید، و بگذارید دادگستری که مدنظر شماست تصفیه شود. اشخاصی که مفسد هستند و اشخاصی که قضاوت نمی‌دانند و می‌خواهند برای خودشان دکانی باز کنند و یا اهل کار قضاوت نیستند، این افراد تصفیه شوند و اشخاص صالح را جلب نکنند.»
سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اصلاحات را از بالای هرم قدرت آغاز می‌کند
معاون علمی و تقسیم کار ملی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از نهایی شدن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تا پایان تیرماه سال جاری و ارسال آن به دفتر مقام معظم رهبری خبر داد و مطرح کرد: اصلاح ساختارها و دیدگاه‌ها در قالب سند الگو قدم به قدم و از بالای هرم قدرت انجام می‌شود.
نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت آغاز شد
نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت صبح امروز در محل ساختمان مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به صورت آنلاین آغاز به کار کرد و تا 25 خرداد ادامه دارد.
جریان مقاومت فلسطین عنصر بسیار صادق و ارزشمندی را از دست داد
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت مجاهد مقاوم دکتر رمضان عبدالله را تسلیت گفتند.
برگزاری وبینار ˮ خانواده در اندیشه امام خمینیˮ در بیروت
وبینار «خانواده در اندیشه امام خمینی(ره)» ۱۶ خرداد ماه در بیروت با پیام زهرا مصطفوی دختر گرامی امام برگزار شد.
مخالفت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با پیشنهاد تغییر نام «روز 14 خرداد»
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با پیشنهاد تغییر نام «روز 14 خرداد» مخالفت کرد.
ماهر حمود: مهمترین صفت امام (ره) به واقعیت رساندن نظریه اسلام سیاسی بود
رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در لبنان با اشاره به ویژگی ها و صفات امام خمینی (ره)بیان کرد: بدون کوچکترین تردیدی مهمترین صفت اصلی ایشان این است که توانست با قدرت ویژه خود نظریه اسلام سیاسی را به واقعیت برساند.
شحاده: امام خمینی (ره) بشارت دهنده‌ای به طرح احیای اسلام و جلب اعتماد مجدد به اسلام بودند
دبیر کل نشست توسعه و گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها در لبنان گفت که امام خمینی نه تنها بنیانگذار انقلاب اسلامی بلکه بشارت دهنده‌ای به طرح احیای اسلام و جلب اعتماد مجدد به اسلام بودند.
عبدالشهید الزهیری: امام خمینی شخصیتی استثنایی در جهان و حسنه‌ای از حسنات دوران بود
یکی از از نزدیکان به امام خمینی در نجف اشرف با اشاره به صفات شخصیتی امام خمینی (ره)بیان کرد: ایشان شخصیتی استثنایی در جهان و حسنه ای از حسنات دوران بود.
میشل نوفل: امام خمینی حق را طلب کرده بود و چیزی برای خود نمی‌خواست
خبرنگار اسبق روزنامه النهار با اشاره به صفات و ویژگی های بارز حضرت امام تاکید کرد: ایشان حق را طلب می کرد و استقلال را می خواست و نهضت ایران و جهان اسلام را اراده کرده بود و چیزی برای خود نمی خواست.
حجازی: جوانان فرانسوی علف‌های زیرپای امام را برای تبرکی جمع‌آوری می‌کردند
معاون دانشگاه آزاد اسلامی بیروت با اشاره ای به خاطره ای از حضور خود در نوفل لوشاتو گفت که یک بار دیدم یک جوان فرانسوی عاشق امام علف‌های اقامتگاه حضرت امام در نوفل لوشاتو را برای تبرکی باغچه خود جمع آوری می‌کردند.
عضو انجمن دوستی ایران و کویت: امام خامنه ای چیزی کمتر از امام خمینی  ندارد
یک عضو انجمن دوستی ایران و کویت با بیان اینکه اگر مسلمین امام خامنه ای را با امام خمینی مقایسه کنیم چیزی کمتر از ایشان از نظر بخشندگی، زهد، تقوا، مدیریت سیاسی و فرهنگی و مسئولیت هایی که بر دوش دارند، ندارد،تاکید کرد:او امامی است که خمینی را مجسم کرده است.
رشید بن عیسی: خواهان جمهوری اسلامی برای الجزایر هستیم
کارشناس سابق در یونسکو و زبان‌شناس از الجزایر بیا بیان اینکه به اذن خداوند جمهوری های اسلامی گسترش پیدا خواهد کرد و نخستین آن که خواهانش هستم الجزایر است، تاکید کرد: ما عنوان فرهنگی جدیدی را باز می‌یابیم و همان جمهوری اسلامی است؛ یعنی جمهوری اسلامی الجزایر.
طونی الحاج: شخصیت امام خمینی الهام بخش قدرتی برای دهه های آینده خواهد بود
رئیس سابق دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لبنان شعبه الفنار با بیان اینکه سخنان جاودانی امام خمینی در وصیت نامه خویش، چراغی برای هدایت راه تمام عاشقان حقیقت و آزادی در تمام جهان شده است تاکید کرد: شخصیت امام خمینی الهام بخش قدرتی برای دهه های آینده خواهد بود.
خلیل حمدان: پیش از دیدار با امام ایشان را می‌شناختیم
عضو شورای ریاست جنبش امل در لبنان در وبینار بین‌المللی «دیداری با زائران خورشید» در بیروت که به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(قدس سره) برگزار شد، گفت: در حقیقت ما با امام خمینی بسیار پیش از آن که ایشان را ببینیم آشنا شدیم،
رحیمیان: امام راحل از غیر خداوند هراسی نداشت
علما، اندیشمندان و نخبگان حاضر در وبینار بین‌المللی «دیداری با زائران خورشید» در بیروت که به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(قدس سره) برگزار شد، با اشاره به تأکید امام راحل بر همگرایی مذهبی، تصریح کرد: تمسک به ریسمان استوار الهی(قرآن) از ابعاد مهم شخصیت امام راحل بود.
خامه‌یار: دوستداران امام با حالتی از غبطه و آرزو از آن دیدار با ایشان یاد می‌کنند
علما، اندیشمندان و نخبگان حاضر در وبینار بین‌المللی «دیداری با زائران خورشید» در بیروت که به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی(قدس سره) برگزار شد، با اشاره به تأکید امام راحل بر همگرایی مذهبی، تصریح کرد: تمسک به ریسمان استوار الهی(قرآن) از ابعاد مهم شخصیت امام راحل بود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

انتقام به جای عدالت
مساله اصلی دادگاه ماری سورات که بعدها موضوع بحث‌های زیادی شد نه به زن بودنش برمی‌گشت نه به حمایت و همدلی‌اش از ائتلاف جنوبی‌ها. مساله اصلی این بود که مقامات ایالات متحده - که به تازگی جنوبی‌ها را در جنگ مغلوب و تسلیم کرده بودند - ابتدا تصمیم به مجازات گرفتند و بعد شواهد و قراین را برای اثبات جرم او تنظیم کردند که در واقع نه دادرسی و اجرای عدالت که انتقام‌جویی کور بود.
چرا ما انسان‌ها می‌خندیم؟
خنده در حقیقت یک احساس و یک نوع بیان احساسی است و با استفاده بیشتر از آن در روابط عاطفی و نزدیک می توانیم احساس رضایت و خوشنودی بیشتری داشته باشیم.
یحیی و تهدید به استعفا؟
سرمربی پرسپولیس در نهایت ترجیح داد به سکوت خود در قبال اتفاقات حاشیه‌ای این تیم واکنش روشنی نشان دهد و پاسخ حواشی را داد.
رحمان رضایی از رایکا جدا شد
سرمربی تیم فوتبال رایکای بابل از این تیم جدا شد.
بحرین و آمریکا توافقنامه تقویت همکاری علیه تروریسم امضا کردند
بحرین و آمریکا امروز (سه‌شنبه) توافقنامه تقویت همکاری در زمینه مقابله با تروریسم را امضا کردند.
ارتش یمن: آمریکا دشمن را مسلح و اهداف را تعیین می‌کند- یمنی‌ها از گرسنگی نخواهند مرد
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری جدیدی طی امروز (سه‌شنبه) ضمن بررسی آخرین رویدادها نظامی این کشور تاکید کرد، نیروهای یمنی مجموعه‌ عظیمی از سلاح‌ها را کشف کرده‌اند که رویش علامت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در البیضاء بوده است.
سرقت مسلحانه چهار مرد نقابدار از یک طلافروشی در «بهارستان»
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از سرقت مسلحانه چهار مرد نقابدار از یک طلافروشی در شهرستان بهارستان خبر داد.
آتش‌سوزی در کوهپایه‌های دارآباد
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق در مراتع بخش‌های کوهپایه‌ای دارآباد خبر داد.
دستگیری سارقی با ۱۵۰ فقره سرقت در تهران
سارق و مالخری که با همدستی یکدیگر اقدام به بیش از ۱۵۰ فقره سرقت کرده بودند، دستگیر شدند.
وجود 2خانواده حداقل ٤ فردی یوزپلنگ آسیایی در پارک ملی توران+عکس
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از وجود دو خانواده حداقل ٤ فردی در محدوده پارک ملی توران شاهرود در شرق استان سمنان خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خبری از ۳ بر صفر نیست- مهدی کرنای فولاد و استقلال را تایید کرد
سهیل مهدی در برنامه تلوزیونی خبر داد تعداد کرونایی‌های ۲ تیم فولاد و استقلال به حدی رسیده که بازی آن‌ها قابل برگزاری نبوده است.
هراتیان: تست اولیه استقلال مورد تایید وزارت بهداشت نبود
مسئول مرکز پزشکی ایفمارک می‌گوید تست اولیه کیت حلقی که استقلالی‌ها دادند مورد تایید وزارت بهداشت نبوده است.
عضویت بهداد سلیمی در شورای مشورتی فدراسیون وزنه‌برداری
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک در فدراسیون وزنه‌برداری پست گرفت.
استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی
رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی از استقبال کم مردم از استخرها پس از بازگشایی خبر داد و گفت: از زمان بازگشایی استخرها تا امروز استقبال خوبی از سوی مردم مشاهده نشده است.
ترور کارشناس برجسته در امور گروه‌های تکفیری در بغداد
افراد مسلح ناشناس امروز، دوشنبه کارشناس امنیتی برجسته در امور گروه‌های تروریستی و تکفیری را ترور کردند.
ایران هرگز از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین فروگذار نخواهد کرد
کرّ و فرّ «قلم» باشد به قدر حرمت کاتب