صنفی، فرهنگی

جزئیات برگزاری ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور
مدیر مرکز آزمون‌های جهاد دانشگاهی به تشریح جزئیات برگزاری ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور پرداخت و گفت: متقاضیان از 30 دی تا 9 بهمن به مدت 10 روز فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام کنند.
برنامه دانشگاه امیرکبیر برای افزایش دو برابری ظرفیت خوابگاه‌ها تا سال ۱۴۰۴
رئیس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه هر سال ۲۰ درصد به ظرفیت خوابگاهی این دانشگاه اضافه می‌شود، گفت: بر اساس برنامه تدوین شده بنا داریم تا سال ۱۴۰۴ ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا دو برابر افزایش پیدا کند.
باید بین حوزه علم و فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعادل برقرار شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید بین حوزه علم و فرهنگ تعادلی در شورا برقرار شود، البته فرهنگ محور همه تحولات اجتماعی است و در نگاه رهبر معظم انقلاب نیز این مسئله را می بینیم و عصر جدید را عصر فرهنگ محوری می دانند و امروز دیگر اقتصاد فرهنگ، سیاست فرهنگ را داریم و فرهنگ بنیان اصلی همه حوزه ها است و مسیر را مشخص کرده و انگیزه ها را بر می انگیزد.
دانشگاه آزاد ایجاد تمدن نوین اسلامی را پیگیری می‌کند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه به سمتی می رود که بتواند تمدن نوین اسلامی را دوباره برپا کند، خاطرنشان کرد: ما به دنبال تحقق این اصل هستیم که رهبر معظم انقلاب فرمودند دانشگاه یک مسأله دارد که چگونه تمدن نوین اسلامی را می‌توان احیا کرد، بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی با اقتدا به امام و رهبر خود،ایجاد تمدن نوین اسلامی را پیگیری خواهد کرد.
افزایش ۳ برابری کاروان‌های دانشجویی راهیان نور در سمنان
رئیس دانشگاه سمنان از افزایش حدودا سه برابری اعزام کاروان‌های دانشجویی راهیان نور در سمنان خبر داد و گفت: پارسال هزار و ۱۰۰ نفر از دانشجویان این استان به سفر راهیان نور رفتند و امسال این تعداد به هزار و ۳۰۰ نفر می‌رسد.
ضرورت پیشگیری از بروز حوادث مشابه علوم‌وتحقیقات در دانشگاه آزاد
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد بر ضرورت پیشگیری از بروز حوادث مشابه علوم‌وتحقیقات در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: این امر با ایمن‌سازی مراکز آموزشی امکان‌پذیر است.
دانشگاه شیراز، میزبان جشنواره سراسری فیلم کوتاه دانشجویان شد
با امضای تفاهم‌نامه مشترک، دانشگاه شیراز به عنوان میزبان هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس (امید) دانشجویان برگزیده شد.
برنامه وزارت علوم برای پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دانشگاه‌ها
معاون فرهنگی وزارت علوم از برنامه این وزارتخانه برای پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دانشگاه‌ها در قالب اجرای یک تفاهم‌نامه خبر داد.
تشکیل مراکز خدمات دانشجویی تا سال ۹۸-حادثه دانشگاه آزاد تلنگری به همه دانشگاه‌ها بود
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ضمن اشاره به تشکیل مراکز خدمات دانشجویی تا سال ۹۸، گفت: حادثه دانشگاه آزاد تلنگری به همه دانشگاه‌ها بود؛ پس از آن اتفاق یک بخش‌نامه توسط وزیر علوم به همه دانشگاه‌ها ابلاغ شد؛ بر این اساس در چارچوب امکانات موجود باید حفظ ضوابط ایمنی اولویت اصلی همه ما باشد.
مدل تمایز دانشگاه پیشرفته‌ترین مدل دانشگاهی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدلی برای تمایز دارد که بسیار جلوتر و پیشرفته‌تر از سایر دانشگاه‌های کشور است و در جلسات مختلف در وزارت بهداشت نیز از این الگو تقدیر شده است.
اجرای بیش از ۲۰۰ پروژه خیرساز در دانشگاه‌های کشور
مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اکنون بیش از ۲۰۰ پروژه عمرانی در حوزه‌های مختلف توسط خیرین در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در دست اجراست.
دفتر نمایندگی دانشگاه فردوسی در افغانستان تاسیس می‌شود
نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در هرات و موسسه تحصیلات عالی اشراق به منظور ایجاد گامی مؤثر در گسترش فعالیت‌های این دانشگاه در افغانستان تاسیس می‌شود.
ویدئو - درگذشت بازیگری که همیشه می‌خندید
حسین محب‌اهری، بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون امروز، چهارشنبه ۲۶ دی ماه ۹۷ در سن ۶۷ سالگی در بیمارستان لاله چشم از جهان فروبست. او در سال ۱۳۳۰ به دنیا آمد و ۲۴ ساله بود که بازیگری را نزد «آربی آوانسیان» فرا گرفت. در سال ۶۵ با ایفای یکی از نقش‌های فرعی فیلم رابطه به کارگردانی «پوران درخشنده» وارد دنیای سینما شد و در حضور اندکش در تئاتر نیز افتخار بازی در یکی از آثار «بهرام بیضایی» نصیبش شد.
طهرانچی: ۸ دانشجو همچنان بستری هستند
رئیس دانشگاه آزاد با تاکید بر این‌که ۸ دانشجوی سانحه اخیر این دانشگاه همچنان بستری هستند، گفت: رسیدگی به پرونده سانحه دانشجویان واحد علوم‌وتحقیقات دانشگاه آزاد تا دستیابی به نتیجه نهایی ادامه دارد.
سایت دانشگاه فردوسی هک نشده-رمز پرتال اساتید دست سوء‎استفاده گران افتاده است
رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فردوسی مشهد (فاوا) در خصوص پیامی نامتعارف که روز گذشته در پرتال تعدادی از دانشجویان دانشگاه فردوسی منتشره شده بود، گفت: سایت دانشگاه فردوسی هکی اتفاق نیفتاده، بلکه رمز پرتال اساتید دست افراد سوء استفاده گر افتاده که به واسطه آن پیام نامتعارفی را برای برخی از دانشجویان ارسال کرده‎اند.
مراسم تودیع و معارفه دو امدادی است برای انتقال مسئولیت از یک فرد به فرد تواناتر
دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه این تودیع و معارفه شبیه دو امدادی است، گفت: در این مراسم مسئولیتی از فردی گرفته می‌شود و به فرد تواناتر دیگری واگذار می‌شود و امیدوارم این شورا بتواند در آینده موفقیت‌های بزرگی در حوزه‌های فرهنگی کسب کند.
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ˮانقلابیˮ عمل کنند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد با بیان اینکه مسئولان این شورا باید انقلابی عمل کنند، گفت: باید بدانیم شعار دیگر کافی است باید عمل "انقلابی" داشته باشیم.
دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصهˮعلمˮوˮفرهنگˮ  منشأ اثر باشد
رئیس دانشگاه آزاد گفت: دکتر عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را حدود یک دهه است که از نزدیک می‌شناسم و با وی در حوزه های علمی و فناوری همکاری‌های داشته‌ام. خوشبختانه ایشان این ویژگی همگرایی را همواره در خود دارد و در عرصه علم و فرهنگ می‌تواند منشأ خدمات موثر باشد.
بررسی انتقال مراکز آموزش عالی دستگاه‌های اجرایی به وزارت علوم
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از بررسی پیشنهاد بند (ز) تبصره 21 ماده واحده لایحه بودجه 98 مبنی بر انتقال دانشگاه های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به وزارت علوم در نشستی به همت دانشگاه صدا و سیما خبر داد.
تخریب اقدامات مدیران قبلی در کشور ما یک نُرم است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه تخریب فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده توسط مدیران سابق و مسئولان جدید به یک نُرم تبدیل شده است، گفت: خوشبختانه دکتر عاملی دبیر جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی با اظهار نظرهایی که نسبت به فعالیت‌های انجام شده در این شورا داشت نشان داد که نگاه تخریب گرایانه ندارد و همواره از اقدامات انجام شده تقدیر نموده است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند
ساری- ایرنا- سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گمانه زنی در باره فاصله گرفتن اصلاح طلبان از دولت تدبیر و امید را نادرست دانست و گفت: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سختی که کشور دچار آن شده در کنار دولت هستند.
نخستین همایش تصویربرداری استخوان و ماهیچه در مشهد برگزار شد
مشهد - ایرنا - نخستین همایش تصویربرداری از استخوان و ماهیچه (موسکولواسکلتال) روز پنجشنبه با حضور 160 نفر از رادیولوژیست های شرق کشور در مشهد برگزار شد.
مسیر هراز بازگشایی شد
تهران-ایرنا - رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند گفت: مسیر هراز که ساعاتی قبل به دلیل بارش سنگین برف و کولاک و همچنین لغزندگی بسته شده بود، با تلاش ماموران راهداری، پلیس راه و دیگر عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان، باز شد.
500 امدادگر چهار استان ارتقای درجه یافتند
مشهد - ایرنا - 500 نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر چهار استان کشور روز پنجشنبه طی مراسمی در مشهد ارتقای درجه یافتند.
وزیر راه :جاده های اصلی به بزرگراه تبدیل می شوند
گناوه-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از برنامه های اولویت دار این وزارتخانه تبدیل مسیر اصلی جاده هایی با بار ترافیکی سنگین به بزرگراه بویژه در استان بوشهر است.
عملیات اجرایی راه آهن بوشهر- شیراز آغاز شد
بوشهر-ایرنا- عملیات اجرایی قطعه 10 راه آهن شیراز - بوشهر با اعتبار 2هزار و 343 میلیارد ریال شامگاه پنجشنبه در آئینی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بوشهر آغاز شد.
سوانح رانندگی در هر شبانه روز 50 فوتی به همراه دارد
تبریز- ایرنا - رئیس پلیس راه کشور گفت: در هر 24 ساعت 50 نفر به دلیل سوانح رانندگی در جاده های برون شهری و درون شهری کشور جان خود را از دست می‌دهند.
گرد و غبار در اهواز به 22 برابر حد مجاز رسید
اهواز - ایرنا - میزان گرد و غبار در بعدازظهر روز پنجشنبه در اهواز به سه هزار و 304 میکروگرم بر مترمکعب (22 برابر حدمجاز) رسید.
چهار گردنه استان قزوین با کولاک همراه هستند
قزوین - ایرنا -معاون راهداری اداره کل حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: هم اکنون گردنه های آوج، قسطین لار و بهرام آباد و طالقان با بارش برف و کولاک همراه هستند.
تولیدات کشاورزی ایران پس از انقلاب 4 برابر شده است
شهرکرد- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولیدات کشاورزی کشور از 25 میلیون تن در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، اینک به 122 میلیون تن افزایش یافته که این رقم افزایش 4 برابری را نشان می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

عربستان - قطر؛ بازی سیاسی در ابوظبی
چهاردهمین روز از مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا امشب با برگزاری چهار دیدار پیگیری خواهد شد.
دفاع تراکتوری‌ها از خرج‌های میلیاردی زنوزی
رئیس هیئت‌مدیره باشگاه تراکتورسازی با بیان این موضوع که باشگاه تبریزی دولتی نیست از خرج‌هایی که طی این مدت انجام شده دفاع کرد.
برخورد گرم کاتانچ و بازیکن عراقیِ آبی‌ها با بیرانوند
پس از پایان بازی ایران و عراق سرمربی اسلوونیایی عراق برخورد گرمی با دروازه‌بان تیم ملی ایران داشت.
مراسم تشییع پیکر «حسین محب اهری» با حضور جمع کثیری از هنرمندان برگزار شد
مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید حسین محب اهری، صبح امروز با حضور جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد.
روستاییان گنابادی خواستار حمایت در برابر هجوم گرگها شدند
گناباد- ایرنا- جمعی از اهالی روستای زیبد بخش کاخک روز پنجشنبه برای بیان خسارتهای ناشی از اتلاف دامهای خود در پی هجوم گرگها، به فرمانداری و اداره محیط زیست گناباد مراجعه کردند.
جزئیات برگزاری ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور
برنامه دانشگاه امیرکبیر برای افزایش دو برابری ظرفیت خوابگاه‌ها تا سال ۱۴۰۴
باید بین حوزه علم و فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعادل برقرار شود
دانشگاه آزاد ایجاد تمدن نوین اسلامی را پیگیری می‌کند
افزایش ۳ برابری کاروان‌های دانشجویی راهیان نور در سمنان
ضرورت پیشگیری از بروز حوادث مشابه علوم‌وتحقیقات در دانشگاه آزاد
دانشگاه شیراز، میزبان جشنواره سراسری فیلم کوتاه دانشجویان شد
برنامه وزارت علوم برای پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی در دانشگاه‌ها
تشکیل مراکز خدمات دانشجویی تا سال ۹۸-حادثه دانشگاه آزاد تلنگری به همه دانشگاه‌ها بود
مدل تمایز دانشگاه پیشرفته‌ترین مدل دانشگاهی است