صنفی، فرهنگی

زندان نیمه‌کاره کاشمر به دانشگاه تبدیل می‌شود
رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: بر اساس صحبتی که با رئیس زندان کاشمر شده، اعلام آمادگی کرده‌اند که در صورت امکان، زندان جدید این شهر که به صورت نیمه‌کاره مانده برای تبدیل به دانشگاه به مرکز آموزش عالی واگذار شود.
نبود بازار کار برای اشتغال فارغ‌التحصیلان علوم‌انسانی عامل گرایش شدید به رشته‌های فنی مهندسی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: نبود بازار مناسب برای اشتغال در رشته‌های علوم انسانی باعث شده گرایش شدیدی به تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی شکل بگیرد، رکود در بخش‌های مختلف از جمله ساختمان سازی، صنایع بزرگ و کارخانه‌ها، تئوری محور بودن آموزش‌های دانشگاه و تفاوت آنها با بازار کار و عدم اعتماد صاحبان بازار صنعت به آموزش‌های تئوری از مشکلات دانش آموختگان رشته‌های فنی و مهندسی است.
امروزه مخاطب‌شناسی نیاز اساسی نهادهای فرهنگی کشور است
معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه گفت: اشتغال آفرینی رشته‌های دانشگاهی بسیار ضعیف است.
استقرار مشاور در خوابگاه‌های دانشجویی
رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از استقرار مشاور در خوابگاه های دانشجویی برادران و خواهران این دانشگاه برای اولین بار خبر داد.
جشن 200 سالگی دانشگاه بُن برگزار می‌شود
مسئولان و دانشجویان دانشگاه "بُن" در سال 2018، دویستمین سالگرد تاسیس این دانشگاه را جشن می‌گیرند.
دانشگاه واقعاً در زمینۀ فعالیت‌های قرآنی در کشور پیشتاز است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: همه مسائل فرهنگی دانشگاهها فقط با موضوع جشنواره قرآن و عترت حل نمی شود.
گره‌گشایی از مشکلات کشور از مسیر دانشگاه‌ می‌گذرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان معتقد است گره‌گشایی از مشکلات کشور از مسیر دانشگاه‌ می‌گذرد.
آمادگی دانشگاه‌های استان اردبیل برای گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر
در نشست کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان اردبیل، آمادگی دانشگاه‌های استان اردبیل برای گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اعلام شد.
برگزاری نمایشگاه فرهنگی با مشارکت دانشجویان از اقوام مختلف
معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه فرهنگی اقوام با مشارکت دانشجویان از اقوام مختلف کشور در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۵ اسفند ماه امسال برپا می‌شود و تا ۲۳ اسفند ماه ادامه خواهد یافت.
دانشگاه‌ها تا ۱۶ اسفندماه فهرست درخواست وام دانشجویان را ارائه کنند
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: به علت تراکم پرداخت لیست‌های وام در پایان سال، امکان پرداخت وام تا پایان سال ۹۶ به دانشگاه‌هایی که تا ۱۶ اسفندماه امسال، لیست‌های خود را ارسال کنند وجود خواهد داشت، در غیر این صورت پرداخت وام به سال ۹۷ موکول خواهد شد.
آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران-دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند
معاون فرهنگی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه 39 دانشجوی بازداشتی تجمعات اخیر این دانشگاه آزاد شدند، گفت: دانشجویان بازداشتی که به دلیل بازداشت امکان حضور در جلسه امتحان پایان ترم را نداشته‌اند، نگران غیبت خود نباشند.
ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه گلستان به بهره‌برداری رسید
با انتقال و استقرار معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان به محل پردیس جدید در شهر سرخنکلاته شهرستان گرگان، ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه گلستان به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ابقا شد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، علی نجفی‌نژاد را در جایگاه ریاست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ابقا کرد.
اعطای تسهیلات بانکی به کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد
مدیرکل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه پرداخت تسهیلات بانک ملی به کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
تقویت فضای نقدپذیری در دانشگاه‌ها موجب رشد علمی می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر لزوم توجه به برخی مقولات مثل تفکر انتقادی، آزاد اندیشی و فضای نقد و نقدپذیری در دانشگاه‌ها گفت: تقویت روحیه نقدپذیری و آزاد اندیشی در دانشگاه می‌تواند علاوه بر حوزه‌های فرهنگی در زمینه‌های علمی نیز تاثیرگذار باشد و موجب رشد و شکوفایی علمی شود.
پرداخت 30 تا 50 درصد بدهی حق‌التدریسی‌ها از بودجه امسال دانشگاه
سرپرست دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: اگر امسال صددرصد بودجه به دانشگاه تخصیص پیدا کند اولویت ما اساتید حق التدریسی خواهند بود و 30 تا 50 درصد بدهی تمام آنان را تا 22 بهمن ماه پرداخت خواهیم کرد.
وزیر علوم، درگذشت «شهادت‌گونه» دریانوردان نفتکش سانچی را تسلیت گفت
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، به مناسبت درگذشت «شهادت‌گونه» دریانوردان نفتکش سانچی، با صدور پیام تسلیت، با خانواده حادثه‌دیدگان ابراز همدردی کرد.
گزارش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی حوزه آموزش عالی تدوین شد
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، در راستای رصد فعالیتهای فرهنگی، مستند سازی فعالیت‌ها و مدیریت دانش در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، اقدام به تدوین و انتشار گزارش جامع و مستند فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ستاد وزارت علوم و ۹۵ دانشگاه کشور نمود.
ضرورت بازبینی آیین‌نامه فعالیت‌های فرهنگی-ایجاد بسترهای لازم برای ابراز وجود تفکرات مختلف
مدیر فرهنگی اجتماعی دانشگاه خوارزمی بر ضرورت بازبینی نوع فعالیت‌ها و آئین‌نامه‌های فرهنگی در دانشگاه تاکید کرد و گفت: به دلیل غیر جذاب بودن نوع فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، میزان مشارکت دانشجویان در این فعالیت‌های بسیار کاهش یافته است و باید فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها مطابق سلیقه و ذائقه دانشجویان تدوین شوند.
دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر گروه علوم پزشکی ˮجایزه ملی ایثارˮ می‌گیرند
مدیر کل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در راستای حفظ و ارتقای توانمندی و حمایت همه جانبه، تجلیل و تقدیر از دانشجویان شاهد و ایثارگری که دارای ثبت مقاله، پوستر، چاپ کتاب، ابداعات واختراعات می باشند،در اولویت برنامه‌های اداره کل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت قرار دارد.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران
جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی
صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی
پژوهش
پژوهش
علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان
آموزش
آموزش

پر بازدید ترین اخبار امروز

فقط 1 کاسب پلاسکو وام 300 میلیونی گرفت؟
درحالی رئیس ­­اتحادیه پیراهن‌دوزان گفته، از ۱۲۰ کسبه پلاسکو فقط ۱ نفر وام ۳۰۰ میلیونی را گرفته که دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی هم بدون اینکه تعداد وام های پرداخت شده را دقیق اعلام کند، گفته تاکنون برای ۲۹ نفر معرفی نامه صادر شده است.
روستائیان برای گرفتن وام اشتغال چقدر پول نقد داشته باشند؟
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفته که روستائیان برای گرفتن وام جدید اشتغال باید تا سقف ۲۰ درصد تسهیلات آورده نقدی داشته باشند.
نبود بازار کار برای اشتغال فارغ‌التحصیلان علوم‌انسانی عامل گرایش شدید به رشته‌های فنی مهندسی
یادی از چهره ماندگار حوزه فلسفه تعلیم و تربیت در اولین سالگرد درگذشت
ضرورت بازبینی آیین‌نامه فعالیت‌های فرهنگی-ایجاد بسترهای لازم برای ابراز وجود تفکرات مختلف
اقدامات دانشگاه لرستان در راستای مدیریت سبز
36 دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران آزاد شدند-پیگیر آزادی 6 دانشجوی دیگر هستیم
استقرار مشاور در خوابگاه‌های دانشجویی
ˮکارگروه تقویت کرسی‌های آزاد اندیشیˮدر دانشگاه خواجه نصیر ایجاد می‌شود
تمهیدات دانشگاه تهران برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان
آمادگی دانشگاه‌های استان اردبیل برای گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر
آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران-دانشجویان نگران غیبت در امتحان نباشند