جهاد دانشگاهی

باید ثروت را از راه دانایی به دست بیاوریم
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: به کار تیمی در کشور توجه نشده و در دانشگاهها باید دانشجویان کارهای تیمی انجام دهند.
عضویت مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی
مجموعه آزمایشگاه‌های مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به عضویت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درآمد.
امید است در رهرویی راه شهدا شرمنده آنان نشویم
رییس جهاددانشگاهی همزمان با فرا رسیدن 27 دی ماه بعنوان "روز شهدای جهاددانشگاهی" در پیامی به مراسم گرامیداشت سالروز شهادت 22 تن از اعضای این نهاد در واقعه بمباران کارگاه ساخت تجهیزات دفاعی در تبریز تاکید کرد: برای پاسداشت یاد و مقام شهدای جهاددانشگاهی، 27 دی ماه روز شهدای جهاددانشگاهی نام یافته و امید است در حفظ میراث و یادگار شهداء و در رهرویی راهشان شرمنده آنان نشویم.
6 اثر مخرب زمین‌لرزه و شرحی از بزرگ‌ترین زلزله‌های جهان
مدیرکل راهبری امور فرهنگی جهاد دانشگاهی به تشریح آثار سطحی زمین‌لرزه پرداخت و گفت: نخستین اثر زمین‌لرزه، لرزش زمین است که شدت آن در مقیاس مرکالی بین 1 تا 12 بوده، عدد 12 در این مقیاس رقم خوردن یک فاجعه برای ساکنان منطقه را نشان می‌دهد.
آمادگی جهاد دانشگاهی در ایجاد مرکز درمان زخم دیابت نیز در قشم
مدیرکل دفتر تخصصی پزشکی جهاد دانشگاهی گفت: راه اندازی خدمات نوین پزشکی، یکی از نیازهای اساسی در جنوب کشور و به خصوص منطقه آزاد قشم است تا بتوان با استفاده از ظرفیت‌های این بخش، خدمات شایانی را برای آحاد جامعه و مردم منطقه فراهم کرد.
27 دی؛ روز شهدای جهاددانشگاهی نام‌گذاری شد
سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، از نام‌گذاری 27 دی ماه به نام شهدای جهاددانشگاهی با تصویب شورای معاونان این نهاد خبر داد.
نامگذاری 27 دی ماه به عنوان روز شهدای جهاددانشگاهی
رئیس جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی از نامگذاری 27 دی ماه، از سوی دفتر جهاددانشگاهی، به عنوان روز شهدای این نهاد انقلابی خبر داد و گفت: مراسم بزرگداشت شهدای 27 دی‌ 1365 فردا از ساعت 14 تا 16 در محل موزه شهدای دانشگاه تبریز برگزار می‌شود و دکتر طیبی نیز سخنران این مراسم خواهد بود.
روابط‌ عمومی توجیه‌گر سازمان نیست
رئیس جهاددانشگاهی واحد قم یکی از آسیب های جدی که روابط عمومی را در معرض خطر قر ار می‌دهد اینست که روابط عمومی خود را موظف به توجیه دستگاه خاص خود بداند، و عنوان کرد: این کار اعتماد عمومی مردم را از روابط عمومی سلب می کند؛ باید اخلاق مدار باشیم و کلید حل مشکلات باشیم نه اینکه هر اشتباهی را توجیه کنیم.
راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ از دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی
یکی از شرکتهای دانش‌بنیان وابسته به جهاد دانشگاهی موفق به راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ شده است؛ این نوع کاغذ که در ساخت آن نیازی به استفاده از چوب درختان نیست، دوستدار طبیعت بوده و راهکاری برای مقابله با مشکلات زیست‌محیطی به شمار می‌رود.
تلاش جهاد دانشگاهی هنر برای ارتقای هنر از مقطع پیش از دبستان
رییس جهاد دانشگاهی هنر گفت: اگر در مراکز پیش‌دبستانی و مهدهای کودک، مربیان کاردان و هنرشناس حضور داشته باشند که بتوانند با استفاده از قابلیت‌های هنر، روحیه خلاقیت، نوآوری و کار گروهی را در کودکان ایجاد و استعدادهای آنان را شناسایی و شکوفا کنند، تحول بزرگی در نظام تعلیم و تربیت کشور ایجاد می شود.
گسترش همکاری علمی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران با دانشگاه کاگلیاری ایتالیا
تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی و بین‌المللی میان مرکز گیاه‌شناسی دانشگاه کاگلیاری ایتالیا و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسه به جهاددانشگاهی منعقد شد.
اعضای شورای نظارت و گسترش تشکیلات فرهنگی جهاد دانشگاهی منصوب شدند
رییس جهاد دانشگاهی طی حکمی اعضای شورای نظارت و گسترش تشکیلات فرهنگی این نهاد را منصوب کرد.
مشارکت فعال دانشجویان، تضمین کننده توسعه فرهنگی دانشگاه است
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر گفت: رشد و توسعه فرهنگی در دانشگاه جز با مشارکت فعال دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی و هنری محقق نمی‌شود.
واحدهای جهاد دانشگاهی بر اساس نیاز منطقه‌ای، فعالیت شاخصی داشته باشند
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بر برنامه عرضه محور تاکید شده است، گفت: تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی موظف به تولید ایده شاخص بومی قابل تبدیل به فناوری هستند.
برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی بر مبنای توانمندی‌های استانی است
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه سرمایه اصلی این نهاد تجارب علمی فناورانه است، اولویت جهاد دانشگاهی را، تبدیل فناوری به ثروت عنوان کرد و افزود: برنامه‌ریزی جهاددانشگاهی بر مبنای توانمندی‌های استانی است.
ابر واژگان علمی آنلاین در SID راه‌اندازی شد
نخستین ابرواژگان علمی آنلاین در مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) راه‌اندازی شد.
لزوم توجه به رویکرد ˮسیاست‌پژوهیˮ برای حل عملی مسائل اجتماعی
استادیار جامعه‌شناسی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: اگر پژوهشگران و سفارش‌دهندگان پژوهش، هر دو طالب دستیابی به نتایج عملی، واقع‌بینانه و اجراپذیر برای کاهش یا حل مسائل اجتماعی باشند، لازم است با رویکردهای سیاست‌پژوهانه در تحلیل و حل مسائل آشنا باشند، زیرا در غیر این‌صورت، پژوهش‌های سفارش‌ داده‌شده در حد کالای لوکسی برای زینت اتاق مدیران یا رزومه‌ پژوهشگراپ باقی می‌ماند.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان گیلان و پژوهشکده محیط زیست منصوب شد
فریبرز جمالزاده فلاح به عنوان سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان گیلان و سرپرست پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی منصوب شد.
تشکیل کارگروه آموزش‌های تخصصی علوم انسانی اسلامی در جهاددانشگاهی قم
رئیس جهاددانشگاهی قم گفت: براساس نیازسنجی‌های صورت گرفته در حوزه علوم انسانی اسلامی؛ معاونت آموزشی این واحد اجرای برنامه جامع تحول در دوره‌های آموزشی علوم انسانی-اسلامی را آغاز کرد.
کارگاه تخصصی قارچ‌های خوراکی-دارویی صدفی و شاه صدف برگزار می‌شود
کارگاه تخصصی قارچ‌های خوراکی-دارویی صدفی و شاه صدف (ارینجی)، توسط گروه پژوهشی زیست فناوری قارچ‌های صنعتی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار می‌شود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران
جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی
صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی
پژوهش
پژوهش
علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان
آموزش
آموزش

پر بازدید ترین اخبار امروز

لالیگا و سینما؛ از رئال بر باد رفته تا بارسای شکست‌ناپذیر
دنیای فوتبال پر از صحنه‌های دراماتیک است و هر بازی برای خود داستانی دارد که می‌تواند مدت‌ها در خاطرات باقی بماند. لالیگای اسپانیا، اگر به چشم یک استودیوی سینمایی دیده شود، سازنده ۲۰ فیلم برتر تاریخ است.
خودداری رسانه آمریکایی از افشای رابطه غیر اخلاقی ترامپ
خبرنگارفاکس نیوز یک تأییدیه از سوی مدیر برنامه استفانی کلیفورد درباره رابطه اش با ترامپ داشت؛ اما فاکس نیوز بدون هیچ دلیلی اجازه چاپ آن را به این خبرنگار نداد.
آیا مؤمنان خدا را در بهشت می بینند؟
اباصلت می گوید: از حضرت رضا علیه السلام پرسیدم: نظر شما درباره این حدیث، «اهل ایمان از منازل و مقامات خود در بهشت، خدا را زیارت می کنند» چیست؟
گسترش همکاری علمی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران با دانشگاه کاگلیاری ایتالیا
عضویت مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی
راه‌اندازی خط تولید کاغذ از سنگ از دستاوردهای شاخص جهاد دانشگاهی
27 دی؛ روز شهدای جهاددانشگاهی نام‌گذاری شد
آمادگی جهاد دانشگاهی در ایجاد مرکز درمان زخم دیابت نیز در قشم
امید است در رهرویی راه شهدا شرمنده آنان نشویم
6 اثر مخرب زمین‌لرزه و شرحی از بزرگ‌ترین زلزله‌های جهان
روابط‌ عمومی توجیه‌گر سازمان نیست
باید ثروت را از راه دانایی به دست بیاوریم
لزوم توجه به رویکرد ˮسیاست‌پژوهیˮ برای حل عملی مسائل اجتماعی