پژوهش

اولویت‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشریح اولویت‌های پژوهشی این دانشگاه، یادآور شد: بدون همکاری‌های بین‌المللی، مراکز تحقیقاتی نمی‌توانند در مسیر رشد علمی جهش بزرگی داشته باشند.
حمایت دانشگاه تربیت مدرس از طرح همکاری با پژوهشگران ایرانی غیرمقیم
رییس دانشگاه تربیت مدرس در اولین نشست پژوهشگران ایرانی غیر مقیم، از طرح همکاری با این متخصصان به عنوان فرصتی سازنده برای انتقال دانش و تجربیات به کشور نام برد و بر پشتیبانی و حمایت دانشگاه تربیت مدرس از اجرای این طرح تأکید کرد.
بررسی طرح پژوهشی ˮبه‌روزرسانی و تکمیل شاخص‌های علم، فناوری و نوآوریˮ
در هفتاد و دومین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده‌نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طرح پژوهشی "به‌روزرسانی و تکمیل شاخص‌های علم، فناوری و نوآوری در راستای علم و نوآوری" بررسی شد.
مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی راه‌اندازی می‌شود
مرکز تحقیقات سلول‌های خورشیدی سیلیکونی با حمایت ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در کشور ایجاد می‌شود.
افزایش عمر ایمپلنت‌های استخوانی و دندانی با پوشش‌های نانوساختار
پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با اعمال نانوپوشش‌های مقاوم به سایش و خوردگی عمر مفید ایمپلنت‌های دندانی و استخوانی را افزایش دادند.
7 دانشمند ایرانی در جمع پژوهشگران برتر جهان
موسسه کلاریویت آنالیتیکس هر سال بیش از سه‌هزار پژوهشگر را از سراسر جهان در 21 حوزه موضوعی به ‌عنوان پژوهشگر پراستناد شناسایی و نام آن‌ها را منتشر می‌کند و در آخرین شناسایی، هفت دانشمند ایرانی از تاثیرگذارترین دانشمندان در پیشرفت علوم قرار گرفته‌اند.
کاهش خونریزی پس از کشیدن دندان با یک مرهم پودری
نتایج پژوهشی که توسط محققان ایرانی انجام‌شده، نشان می‌دهد که استفاده از پودر کیتوهم سبب کاهش زمان خونریزی، تسریع التیام و کاهش بروز حفره­ خشک در جراحی‌های دندان می‌شود.
آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی اعلام شد
دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در هفدهمین جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی تا ۱۵ آذرماه امسال فرصت دارند در این جشنواره ثبت‌نام کنند.
چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟
سالمندی فرایندی طبیعی است که در طول زمان در کلیه موجودات رخ می­‌دهد. سیر این فرآیند همواره با واکنش و تغییرات گسترده در دستگاه‌های مختلف بدن همراه است که درنهایت نیز منجر به مرگ می­‌شود. اما به گفته محققان، تا پیش‌ از این اتفاق، می‌توان کاری کرد که سالمندان همچنان دلبسته زندگی و افراد باقی بمانند.
اجرای برنامه‌های هفته پژوهش با نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی
معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: هفته پژوهش مانند سال‌های قبل با نوعی نگاه کارآفرینی و اشتغالزایی با محوریت فناوری از 4 تا 10 آذر برگزار می‌شود.
حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد حوزه آسیب‌های اجتماعی در کردستان
مدیرمسئول پژوهش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کردستان، با اعلام فراخوان حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد در حوزه آسیب‌های اجتماعی، گفت: پایان‌نامه‌هایی که حول محورهای اعتقاد، طلاق، خشونت(خانوادگی، اجتماعی)، حاشیه‌نشینی، جرایم و آسیب‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و قاچاق کالا و ارز باشند، مورد حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کردستان قرار خواهند گرفت.
نیاز امروز جامعه پژوهش‌های کاربردی و مساله محور است
رئیس دانشگاه گیلان و دبیرکل هجدهمین نشست شورای سیاستگذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان گیلان، گفت: نیاز امروز جامعه ما پژوهش‌های کاربردی و مساله محور است و پژوهش‌های ما باید معطوف به حل مسائل استان باشد.
بعد از عمل تیروئید، مراقب کلسیم خود باشید!
مراقبت‌های پس از جراحی، اهمیت بسیار زیادی در طی شدن روند صحیح بازگشت بیمار به زندگی داشته و نقش مهمی در سلامت بعد از عمل بازی می‌کنند. محققین کشورمان، ضرورت چنین مراقبت‌هایی را بعد از عمل مهم غده تیروئید بررسی نموده‌اند.
حداقل 60 درصد مقالات باید در راستای مأموریت دانشگاه باشد
رئیس دانشگاه لرستان گفت: مأموریت دانشگاه لرستان در افق 1404 مشخص شده که براساس آن باید این دانشگاه به لحاظ رنکینگ در منطقه پنج مقام دوم را کسب کند.
عضویت پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در کنسرسیوم جهانی دانشمندان ژن‌های سرطان‌های توارثی
رییس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی از عضویت این پژوهشکده در کنسرسیوم جهانی دانشمندان ژن‌های سرطان های توارثی‌(CIMBA) خبر داد.
پیامدهای طرح گزینش بومی نامطلوب است
معاون پژوهش و فناوری دانشکده فنی و مهندسی گلپایگان ضمن نامطلوب خواندن طرح گزینش بومی در دانشگاه‌ها تصریح کرد: نباید حق انتخاب دانشجویی را که در کنکور رتبه خوبی کسب کرده است، به دانشگاه‌های استان محل زندگی‌اش محدود کرد، چرا که سطح علمی دانشگاه‌های استان‌های مختلف با یکدیگر برابر نیست و چنین محدودیتی از عدالت به دور است.
شلاق «طناب‌زنی» بر چربی‌های اضافه و دیابت!
میزان شیوع چاقی در جهان، روندی رو به توسعه دارد و اضافه‌وزن و چاقی دومین علت مرگ‌ومیر در دنیا محسوب می‌شود. محققان کشورمان با تمرکز روی آنزیم‌های مهم بدن در این خصوص، تأثیر «ورزش طناب‌زنی» را بر کاهش ریسک فاکتورهای چاقی مورد ارزیابی قرار داده‌اند.
لزوم برجسته کردن بُعد انسانی نهضت عاشورا در جهان امروزی
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم گفت: ما باید وجهه انسانی جریان اربعین را به زبان‌های گوناگون برجسته کنیم و خطاب به جهانیان بازتاب دهیم.
تعریف ماموریت جدید برای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با تاکید بر اینکه در دانشگاه‌ها فرآیند پژوهش غالب نیست، از رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور خواست تا نسبت به بازنگری فرآیندهای اجرایی برای غالب شدن گفتمان علم و پژوهش در دانشگاه‌ها اقدام کند.
خطر «ماهیان جیوه‌ای» برای سلامت-لزوم توجه به آلودگی ماهی‌های خلیج‌فارس
تحقیقات پژوهشگران ایرانی نشان می‌دهد که خطر مواجهه با اثرات مضر فلز سنگین جیوه در خانواده‌های صیاد به علت مصرف بیشتر ماهی در مقایسه با سایر افراد، بالاتر است.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری ایران
علم و فناوری ایران
پژوهش
پژوهش
علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان
آموزش
آموزش
جهاد دانشگاهی
جهاد دانشگاهی
صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - حل راز «مثلث برمودا»؟
اخبار و شایعات درباره مثلث برمودا و حوادثی که برای تعدادی از کشتی‌ها و حتی هواپیماها در آن منطقه رخ داده، زیاد به گوش رسیده است. اخیراً محققان با بررسی ابرهایی در بالای این منطقۀ اسرارآمیز، توجیهی برای کشش فوق‌العاده آن پیدا کرده‌اند؛ توجیهی که علمی است اما قطعی نیست.
زلزله کرمانشاه| عیادت نماینده ولی فقیه در ارتش از مصدومان زلزله + تصاویر
نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش از مصدومان حادثه زلزله در غرب کشور بازدید کرد.
شکافی به‌نام بی‌اعتمادی
«ضعف کمک‌رسانی» و «نبود مدیریت بحران» دو موضوعی است که بعد از زلزله غرب کشور بارها و بارها در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها درباره آن صحبت شد و در نهایت با بی اعتمادی اجتماعی همراه شد.
شبکه بانکی به مسئولیت خود درقبال آسیب دیدگان زلزله عمل کند
کمیجانی گفت: انتظار می رود نظام بانکی با تمام توان در یاری رساندن زلزله زدگان در استان کرمانشاه به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند.
جزئیات تعرفه‌های جدید اینترنت+جدول
با تصویب تعرفه سرویس‌های غیرحجمی اینترنت ثابت توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه‌های جدید نیز اعلام شده که خدمات پرسرعت ثابت ADSL از ماهانه ۵۱۲ کیلوبیت‌ برثانیه تا ۵۰ مگابیت‌برثانیه در VDSL و فیبر را شامل می‌شود.
حمایت دانشگاه تربیت مدرس از طرح همکاری با پژوهشگران ایرانی غیرمقیم
شلاق «طناب‌زنی» بر چربی‌های اضافه و دیابت!
7 دانشمند ایرانی در جمع پژوهشگران برتر جهان
چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟
حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد حوزه آسیب‌های اجتماعی در کردستان
بررسی طرح پژوهشی ˮبه‌روزرسانی و تکمیل شاخص‌های علم، فناوری و نوآوریˮ
نیاز امروز جامعه پژوهش‌های کاربردی و مساله محور است
اولویت‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد
تعریف ماموریت جدید برای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور
افزایش عمر ایمپلنت‌های استخوانی و دندانی با پوشش‌های نانوساختار