عمومی

نابسامانی بازار ارز محصول سیاست‌های اقتصادی دولت
یک سایت حامی دولت نوشت: درحالی‌که دولتمردان می‌گویند افزایش قیمت دلار و ارز ریشه اقتصادی ندارد، بسیاری از اقتصاددانان معتقدند سیاست‌های اقتصادی دولت، این وضعیت را رقم زده است.
نرخ 3 ارز ثابت ماند
بانک مرکزی نرخ برابری ۳۹ ارز عمده در برابر ریال را اعلام کرد که براساس آن نرخ 34 ارز افزایش، ۳ ارز کاهش و 3 ارز ثابت ماند.
عامل توسعه صنعت لوازم خانگی
طحان پور تصریح کرد: ورود بخش خصوصی به صنعت لوازم خانگی موجب توسعه و رشد صنعت لوازم خانگی شد و هم اکنون تنها مشکل موجود در این صنعت انحصاری بودن تولید محصولات لوازم خانگی توسط دولت است، اگر برنامه‌ای در این خصوص در دستور کار قرار گیرد، شاهد رشد بیش از پیش این صنعت خواهیم بود.
مرغ بازهم گران تر می شود؟
به گفته یوسفی؛ روند افزایش قیمت مرغ تا مرز 8 هزار و 500 تا 9 هزار تومان جهت خروج مرغداران از زیان فعلی باید ادامه یابد.
معرفی برگزیدگان چهارمین رویداد هم آفرینی همراه اول
اختتامیه چهارمین رویداد هم آفرینی همراه اول با مشارکت شرکت «پردیس اول کیش»، روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه برگزار شد.
پرداخت 300 هزار تومان مالیات برای هر واحد مسکن مهر
مهرآبادی اظهار کرد: برای هر واحد مسکن مهر 300 هزار تومان مالیات و هر متر مربع از این واحدها 5هزار و دویست تومان بیمه باید پرداخت کنند اما متاسفانه تعدادی از این پیمانکاران و سازندگان هزینه و مبلغ بیشتری درخواست کرده اند که همین موضوع باعث شده است تا فرآیند تحویل واحدها به طول بیانجامد.
کاهش ارزش پول ملی با افزایش نرخ دلار
محمدرضا غفوری گفت: بازار ارز با نوسانات قابل توجهی مواجه شده است و بانک مرکزی باید در این امر ورود کند چرا که وظیفه دولت است که بتواند ارزش ملی پول را حفظ کند.
روسیه و چین رغبتی به گذر از راه های ایران ندارند
میرزایی گفت: هزینه های گران گمرک کشور باعث شده تا روسیه و چین رغبتی به گذر از راه های ایران نداشته باشند و به احداث مسیری برای تجارت مستقیم بیاندیشند.
پیش بینی گرانی مسکن در سال آینده- پیشخوان
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی کشور که صبح امروز پنجشنبه (26 بهمن) در پیشخوان مطبوعات عرضه می‌شود .
         بورس تهران در فاز تاخیر ارزی قرار دارد
بورس تهران چهارمین هفته بهمن ماه را در فضایی برزخ‌گونه به پایان برد. در هفته جاری، شاخص کل پس از افت در نخستین روز هفته توانست این کاهش را در روزهای بعدی جبران کند و در مجموع تقریبا بدون تغییر هفتگی به کار خود پایان داد.
         واریز سود سپرده‌های مجوزدار سه قوه به خزانه
بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ دیروز هم در دو نوبت صبح و عصر به‌صورت علنی در مجلس شورای اسلامی ادامه یافت. مجلسی‌ها در حال بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه ۹۷ هستند، دیروز در مصوبه‌ای مقرر کردند که سود سپرده‌های مجوزدار دستگاه‌های مرتبط با قوای سه‌گانه به خزانه واریز شود.
         سه تصمیم بانک مرکزی برای مهار نوسان ارزی
روز گذشته بسته سه‌گانه بانک مرکزی برای مدیریت نوسان و مهار سفته‌بازی ارزی رونمایی شد. براساس بسته طراحی‌شده به شبکه بانکی اجازه داده شده برای دو هفته اقدام به انتشار گواهی سپرده با نرخ سود ۲۰ درصد کنند. نرخ بازخرید قبل از موعد نیز ۱۴ درصد تعیین شده است.
         چرا بخش خصوصی از تامین مالی جا می‌ماند؟
انعقاد قراردادهای تامین مالی خارجی در حالی سرعت گرفته که ابهاماتی درخصوص فرآیند امضای این قراردادها مطرح شده است. یکی از مسائل این است که چرا بخش خصوصی از تامین مالی خارجی جا مانده و فاینانس‌ها در مسیر دولتی است؟
         نقدی بر الگوی ایجاد رفاه اقتصادی در ایران
حمید آذرمند در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: الگوی ایجاد رفاه در ایران، ناپایدار، ناکارآمد و مانع رشد اقتصاد است. زمانی می‌توان در جامعه رفاهی پایدار ایجاد کرد که دولت هزینه‌های ایجاد رفاه و ارائه‌‌ خدماتی مانند امنیت، دادرسی، آموزش، بهداشت، دیپلماسی، حفاظت محیط‌زیست و ایجاد زیرساخت را از درآمدهای پایدار مانند مالیات‌ها تامین کند. کشورهایی که از ثروت‌های زیرزمینی برخوردار هستند، همواره در معرض یک خطر هستند.
         مصایب کسب و کارهای نوین در ایران
روزنامه شهروند نوشت: با وجود استقبال جامعه از تکنولوژی و کسب‌وکارهای نوین هنوز بسیاری از کسب‌وکارهای داخلی آن طور که باید و شاید پا نگرفته‌اند.
         اسکناس تقلبی در خودپرداز بانک!
بانك‌ها از مهم‌ترين اركان اقتصاد يك كشور به شمار مي‌روند، همه مي دانيم كشوري كه بانك‌هاي قوي داشته باشد مي‌تواند اقتصاد خود را بيمه كند. مردم به قدري به بانك اعتماد دارند كه حاضرند بدون چون و چرا تمام سرمايه خود را به بانك بسپارند بدون اينكه نگراني از بابت از دست رفتن اين سرمايه داشته باشند.
         زنان، حاشیه نشینان در اقتصاد ایران
مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان به‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی، امری است که قانون‌اساسی، قوای حاکم را به بسترسازی برای نیل به آن موظف کرده است اما گزارش مجمع جهانی اقتصاد در مورد ایران، حکایت از شکاف عمیق جنسیتی و محدودیت‌های ساختاری برای مشارکت زنان دارد.
         قراردادهای موقت، آفت جامعه کارگری است
روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: از ابتدای دهه۷۰ فضای کارگری ایران با توجه به اصل ۴۴ (خصوصی‌سازی) از فضای ملتهبی برخوردار است.
         دولت روحانی دنبال افزایش نرخ ارز نیست
روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: درباره وضعیت بازار ارز و نوسانات اخیر صحبت‌های ضد و نقیض بسیاری مطرح می‌شود که عوامل متعددی در این میان دخیل است و گاها عنوان می‌شود که دولت خودش هم از مسئله نوسانات بازار ارز استقبال می‌کند یا آنکه به دنبال آن است تا از این طریق کسب درآمد کند. اما باید گفت که دولت قیمت ارز را افزایش نداده است.
         سدهای بزرگی که راه اقتصاد ایران را بسته‌اند
یکی از مهمترین اهداف اقتصادی دولت دوازدهم به منظور رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی بر اساس آنچه در برنامه ششم اعلام شده جذب سرمایه گذاری خارجی است که در حال حاضر این امر با موانع مختلف اقتصادی و غیر اقتصادی مواجه است.
>> > ... 2661 2662 2663 2664 2665 2666 2667 2668 2669 2670  ... < << 

گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

اهمیت سپاسگزاری از پدر و مادر درکلام امام رضا(ع)
حدیث امام رضا (ع) درباره سپاسگذاری از پدر و مادر را در اینجا بخوانید.
تعطیلی 2 روزه سینماهای کشور
زمان تعطیلی سینما‌ها به مناسبت شهادت امام صادق (ع) اعلام شد.
خواننده جوان و نوظهوری که جواد رضویان او را کشف کرد
خواننده قطعات موسیقایی فیلم سینمایی «زهرمار» با اشاره به اینکه از میان گزینه‌هایی با حضور چند خواننده مطرح برای خوانندگی در این فیلم انتخاب شده است از تجربه حضور در یک اثر سینمایی سخن گفت.
چالش جدید اهالی سینما- درخواست سینماگران برای توزیع عادلانه اکران
چند سینماگر به تحلیل و بررسی موضوع ایجاد هفت سرگروه برای اکران فیلم‌های سینمایی پرداختند.
پایان اکران بهار 98 -کدام ژانر در این فصل موفق‌تر بود؟
اکران فصل بهار ۹۸ سینما به پایان رسید و فیلم‌هایی با ژانر‌های مختلف اکران شدند.
تصادف خونین در اتوبان تهران_قم
جلال ملکی گفت: در حادثه دیشب یک زن و مرد به علت گرفتار شدن در خودرو جان خود را از دست دادند.
تشریح حداقل و حداکثر حقوق سربازان
سردار کمالی با اشاره به نرخ حقوق سربازان اظهار کرد: حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی باشد که این بازه طبق درجه به سربازان تعلق می گیرد.
تصادف خونین اتوبوس با پراید در ساری
برخورد یک دستگاه اتوبوس با پراید در کمربندی جنوبی ساری ۱۶ نفر را روانه بیمارستان کرد.
وضعیت ترافیکی جاده های کشور
سرهنگ رحمانی با اشاره به آخرین وضعیت محورهای شمالی گفت: تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه و آزادراه رشت-قزوین (رفت وبرگشت) را شاهد هستیم و در ضمن محورهای شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.
شیوه نامه جدید کمپ‌های ترک اعتیاد برای معتادان خاص ابلاغ شد
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر از تدوین و ابلاغ شیوه نامه جدید کمپ‌های ترک اعتیاد برای نگهداری معتادان مبتلا به بیماری هایی، چون ایدز و هپاتیت خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
هیچ یک از رهبران عرب جرات قبول معامله قرن را نخواهند داشت
ضاحی خلفان، معاون رئیس پلیس دبی و از نزدیکان محمد بن زاید ولیعهد امارات در سلسله پیام‌هایی توئیتری نوشت: تحقق معامله قرن که رئیس‌جمهور آمریکا از آن سخن می‌گوید خواب ابلیس در بهشت است.
تاکتیک های احتمالی دنیزلی در تراکتور
سرخپوشان تبریزی برای دومین فصل با مالکیت جدید خود وارد بازار نقل و انتقالات شده اند. آن ها که فصل پیش پس از خرید بازیکنان، سرمربی خود را انتخاب کردند، این بار شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
اعلام نتیجه امتحان نهایی ۹۸ دانش آموزان تا پایان روز
رئیس مرکز سنجش درباره زمان نهایی اعلام نتیجه امتحانات نهایی گفت: نتایج امتحانات نهایی امروز ۵ تیر ماه امتحانات نهایی اعلام خواهدشد.
مناسب ترین درمان آفتاب سوختگی
وقتی پوست فرد با نور آفتاب می‌سوزد، اولین کار کمپرس یخ است؛ ضمن اینکه استفاده از پمادهایی که التهاب و سوزش را کم می‌کند و عدم استفاده از پمادهای کورتنی، مورد تاکید قرار دارد.
بلیت قطار بازهم گران شد؟
جزئیات جریمه تاخیر در پرداخت عوارض آزادراه‌ها
قیمت ارز به زیر 8 هزار تومان می رسد-پیشخوان
مظنه اجاره‌بهای آپارتمان ۱۰۰ متری در تهران
قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران
چقدر ارز صرف واردات وان و دوش به کشور شد
نرخ قطعی فروش واحد مسکونی در جردن
قیمت گوشت قرمز نامتعادل است
جزییات تازه از کالاهای اساسی مانده در گمرکات +جدول
خریداران خودروهای چینی به دردسر افتادند