مجلس

درخواست بررسی طرح‌ها و لوایح معطل مانده در مجمع تشخیص در جلسه غیرعلنی مجلس
جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به هیات رییسه خواستار برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی طرح‌ها و لوایح معطل مانده در مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.
هشدار نماینده مریوان به وزیر کشور برای مسئله کوله‌بران
نماینده مردم مریوان در مجلس با بیان اینکه «هیچ کوله‌بری وجود ندارد که پس از خروج از خانه از برگشت خود مطمئن باشد» از وزیر کشور خواست که به وضعیت آنها رسیدگی کند.
بروجردی: ۶۰ درصد مدارس بروجرد فرسوده است
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از وزیر آموزش و پروروش خواست که نسبت به وضعیت مدارس حوزه انتخابیه‌اش توجه بیشتری داشته باشد و با توجه به فرسوده بودن ۶۰ درصد مدارس این استان به علاج واقعه قبل از وقوع بپردازند.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور را قرائت کرد.
درخواست نماینده جیرفت برای انتزاع جنوب کرمان به عنوان استان مستقل
نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود از رئیس جمهور خواستار انتزاع جنوب کرمان از این استان شد.
نادری: در امهال وام‌های مردم زلزله‌زده کرمانشاه تسریع گردد
نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در تذکری خواستار تسریع در امهال وام‌های منطقه زلزله زده کرمانشاه شد و ادعا کرد: بانک‌ها به دنبال آزار و اذیت مردم هستند.
سلمان خدادادی: افرادی که درباره زندگی شخصی‌ام اخلاق را زیر پا گذاشتند به خدا واگذار می‌کنم
نماینده مردم ملکان در مجلس در مورد مسائل حاشیه‌ای بوجود آمده در زندگی شخصی‌اش گفت: همه آنهایی که اصول اخلاقی را زیر پا گذاشتند و هر چه می‌خواستند گفتند را به خدا واگذار می‌کنم.
ثبت نام نمایندگان در سامانه ثبت اموال-انتشار بیانیه‌ای علیه رییس جمهور و...
توزیع بیانیه ای علیه رئیس جمهور در مجلس/ آغاز به کار سامانه‌ ثبت اموال نمایندگان در مجلس/ مخالفت مجلس با کاهش سهمیه معافیت فرزندان ایثارگران/ موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)/ موافقت مجلس با اولویت طرح تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای واگذاری سهام/ مخالفت مجلس با بررسی طرح اساسنامه‌ شرکت ملی گاز طبق اصل ۸۵ قانون اساسی و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (دوشنبه) بیستم آبان ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
نماینده مرند و جلفا: تا زمانی که یک کالا دو نرخ داشته باشد، فساد ایجاد می‌شود
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که یک کالا دو نرخ داشته باشد و دلار ۴۲۰۰ تومانی داریم کسی به دنبال تولید نخواهد رفت که خروجی آن دادگاه‌های مبارزه با فساد است.
یوسفی: مشکلات امنیتی اخیر شهرستان‌های خوزستان نیاز به نظارت بیشتری دارد
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور متذکر شد: مشکلات امنیتی شهرستان‌های خوزستان نظارت و پیگیری بیشتری را می‌طلبد.
کوهکن: تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰ هزار فرهنگی بازنشسته می‌شوند
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۳۰۰ هزار فرهنگی بازنشسته می‌شوند نسبت به کسری معلم هشدار داد.
زرآبادی: بودجه سال ۹۹ فرصت خوبی برای پاسخ دادن به مطالبات است
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی اقشار مختلف جامعه گفت: بودجه سال ۹۹ فرصت خوبی برای پاسخ دادن به مطالبات است.
علوی: مردم کرد رفتار هواداران تراکتور را به پای آذربایجانی‌ها نمی‌نویسند
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام هواداران تراکتورسازی در جریان بازی این تیم در لیگ برتر گفت: مردم کردستان شعارهای هنجارشکنانه یک اقلیت که احتمالا بستری بیگانه داشته است را به پای مردم آذربایجان نمی‌نویسند.
فتحی: مجازات حبس در نظام کیفری بیش از استانداردهای جهانی است
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مخالفت‌ها با طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری گفت که در نظام کیفری ایران از مجازات حبس بیش از استانداردهای جهانی استفاده شده است.
توزیع‌کننده بیانیه علیه رئیس‌جمهور مشخص شد
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که بیانیه توزیع شده در صحن علنی مجلس علیه رئیس جمهور متعلق به مجتبی ذوالنوری نماینده قم است.
مخالفت مجلس با بررسی طرح اساسنامه‌ شرکت ملی گاز طبق اصل ۸۵ قانون اساسی
نمایندگان مجلس با اصل ۸۵ شدن طرح اساسنامه شرکت ملی گاز مخالفت کردند.
همچنان مشکلات معلمان ساری و جاری است-وزیر آموزش و پرورش به وعده هایش عمل نکرد
نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش با وعده حل کردن مشکلات و مطالبات معلمان از مجلس رأی اعتماد گرفت، اضافه کرد: اما بعد از گذشت این مدت همچنان همان مشکلات ساری و جاری است و شاهد برطرف شدن دغدغه معلمان نیستیم.
مجلس با لایحه موافقت‌نامه کشتیرانی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان موافقت کرد
نمایندگان مجلس با لایحه‌ موافقت نامه کشتیرانی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان موافقت کردند.
موافقت مجلس با اولویت طرح تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای واگذاری سهام
نمایندگان مجلس با بررسی با اولویت و خارج از دستور طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب آن، تنفس ۵ ساله به بانک رفاه برای رساندن سقف واگذاری سهام خود به ۳۰ درصد را می‌دهد.
توضیحات «طلایی‌نیک» درباره روند اجرای قانون معافیت فرزندان ایثارگران از خدمت وظیفه عمومی
معاون پارلمانی وزارت دفاع گفت که اذن لازم برای اجرای قانون برنامه ششم مبنی بر کسر خدمت فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه حضور در جبهه، اسارت و یا درصد جانبازی داده نشده است و لذا قانون برنامه در این باره اجرایی نمی‌شود.
>> > 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... < << 

گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

نارضایتی توخل با وجود پیروزی PSG
سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن با وجود پیروزی در دیدار برابر نانت از عملکرد تیمش راضی نیست.
واکنش مورینیو بعد از شکست برابر شیاطین سرخ
سرمربی پرتغالی تاتنهام اعتراف کرد که تیمش مستحق شکست در دیدار برابر یونایتد بود.
بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
عبدالمهدی: فراکسیون‌های سیاسی در انتخاب نخست‌وزیر جدید شتاب کنند
نخست‌وزیر مستعفی عراق با بیان اینکه دولت موقت صرفا مشغول اداره امور روزانه کشور شده است، خواستار تسریع در انتخاب نخست‌وزیر جدید توسط فراکسیون‌های سیاسی شد.
هشدار سفیر چین نسبت به تلاش ˮنیروهای مخربˮ
سفیر چین در ایالات متحده تاکید دارد، دو کشور در تلاش بودند تا اختلافات خود را درباره تجارت حل و فصل کنند اما او بدون ذکر جزئیاتی نسبت به تلاش نیروهایی که تقلا می‌کنند شکاف ایجاد کنند هشدار داد.
فیصل مقداد: ترکیه و عربستان مواد شیمیایی در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند
معاون وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی با تاکید بر اینکه ترکیه و کشورهای عربی از جمله عربستان مواد شیمیایی در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند، گفت سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی تحت کنترل آمریکاست.
اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها
پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی‌تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین‌کیانگ نشان دهد، رسانه‌ رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد کرده و خواستار اقدامات تلافی‌جویانه جدی شد.
خاک‌هایی که بر باد می روند
معاون آبخیزداری استان مرکزی گفت: سالانه 36 میلیون تن خاک در استان دچار فرسایش می‌شود.
قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج
کارآگاهان پلیس پاکستان در تحقیقات خود برای انهدام شبکه‌های قاچاق انسان، فهرستی از اسامی ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی به دست آورده‌اند که به عنوان عروس به مردان چینی منتقل شده‌اند.
اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی ۲ روز در بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از اطفای ۱۴ مورد پسماندسوزی طی دو روز در این شهرستان همزمان با تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران
«اگر ادعای قاضی‌زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف‌های برخی مدیران عالی‌رتبه ورزش را که خارج از مصاحبه عنوان کرده‌اند، ملاک قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ‌ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.»
اعتراض ها نتیجه داد- موافقت IOC با حضور کاراته در المپیک جوانان ۲۰۲۲
کمیته بین المللی المپیک با حضور رشته کاراته در بازی های المپیک جوانان ۲۰۲۲ در سنگال موافقت کرد تا امیدها برای ادامه حضور این رشته در المپیک۲۰۲۴ پاریس بیشتر شود.
اختصاص تنها ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای تجهیز کتابخانه ها
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سال جاری تنها ۶ میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی کتابخانه های عمومی بودجه در نظر گرفته شده است.
تقابل جذاب نکونام و صادقی- پارس جنوبی از بحران خارج می‌شود؟
لیگ نوزدهم فوتبال ایران عصر امروز (چهارشنبه) با برگزاری دو دیدار وارد هفته سیزدهم می‌شود.
کاهش مجدد فاصله حزب محافظه‌کار با حزب کارگر در نظرسنجی جدید
کاهش فاصله حزب محافظه‌کار انگلیس با حزب کارگر همچنان ادامه دارد و نظرسنجی جدید نشان می دهد که اکنون به 7 درصد رسیده است.
آقاپور: مسوولان اجرایی برای کاهش آثار افزایش قیمت بنزین بر دیگر کالاها تدبیر کنند
ویدئو - چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم
استیضاح وزیر صنعت از دستور کار مجلس خارج شد
قاضی‌زاده هاشمی: قرارداد ویلموتس ۳ میلیون یورو است- در بیت‌المال، محرمانه نداریم
امینی فرد: اینترنت سیستان و بلوچستان تا پایان هفته وصل می‌شود
خرید و فروش ˮسهام عدالتˮ چه شد؟
میرزایی: نیاز جدی به آسیب شناسی وقایع اخیر در کشور داریم
ایمیدور در پروژه آهک هیدراته پلدختر سرمایه‌گذاری می‌کند
مره صدق: صداوسیما درباره‌ بیماری آنفلوآنزا به خوبی اطلاع رسانی نکرده است
انتقاد یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم اجرای قانون هوای پاک از سوی دولت